LUCIEN VAN IMPE EN YVAN COOPMAN IN DE KIJKER KAMPIOENSCHAP VAN BELGIË HM CORNELIS (LOKEREN), DE GROTE SLOKOP )U DE VELDRIJDERS VAN DE VLAAMSE WIELERBOND BIJ ONZE O.V.W.B.-VETERANEN IBfTHSTTR 80 WH8UK VELDRIJDEN VWB-veldrijden: Het podium van B en C-kategorie te Wil rijk: v.l.n.r.: Willy Moens, C- kampioen Marcel Stractmans, B-kampioen Ren De Munter en Willy Martens (Moerbeke- Waas). k mmmsm De Voorpost - 18.12.1987 - 27 VWB veldrijden: De laurea ten van het nationaal kam pioenschap VWB te Wilrijk, van 1. naar r.: Gert Van Geyte (Hamme), Dirk Vercauteren, organisator Willy Bellemans, Kampioen Daniël Standaert en J.M. De Roo. Zowel zaterdag in Reet als zondag in de Donkstraat te Dendermonde, stond er geen maat op het meesterschap van de frele man uit Lokeren. Zaterdag kreeg hij nochtans niet minder dan... 50 tegen standers voorgeschoteld - en hoewel Wim niet vooraan stond om te starten - speelde hij het toch klaar om zonder B.W.C.L.-VELDRIJDEN problemen halfweg reeds kompleet buiten schot van zijn achtervolgers te rijden. Gert Van Geyte uit Hamme kon zich ook voorin handha ven en zou mooi 6e worden. De nieuwkomer uit Dender monde, Jan Van Damme leg de beslag op een verdienstelij ke 8e plaats, terwijl de broer van de winnaar, Danny Cor- nelis, als 10e over de streep reed. Herman Van Haver uit Moerzeke moest hier even de rol lossen en eindigde op een chiels uit Zele, die na een werken die Wim Cornelis ver- 19e plaats, misschien een nor- lange inactiviteit wegens male terugval toch voor ie- bouwkoorts, aan heroptreden mand die ook een vrij zwaar toe 's- wegseizoen achter de rug heeft. Luc Ruys uit Hamme Bij de B-crossers won na een St.Kath. Waver kon hem t werd 25e, net voor Peter Mi- harde strijd Willy Moens het genlijk nooit echt bedreigen. Pjeit voor Marcel De Geest Aimé Michiels uit Zele zat uit Hamme. Willy Martens uit van meetaf mee in de spits en Moerbeke Waas eindigde op zou slechts weinig terrein vierde rang, maar zowel Aimé prijsgeven: hij legde beslag op tolkte bij de jongere crossers: net zoals de dag voordien won hij ook nu weer! Nationaal kampioen De Munter uit Michiels uit Zele (6e) als An- dré Van Assche uit Buggen- de 4de plaats. André De Boeck uit St.-Gillis vocht V-en u-reeKsen Dirk Janssens en Etienne Vettenburg Marcel De Geest en Leon D'Hondt Leonard Van Haute en zijn nedewerkers hadden weer irachtwerk verricht. De irachtige omloop met afwis- lelend lopen, fietsen en be hendigheid, zorgde voor af wisseling en een boeiende jtrijd. Reeds van na de start jingen Gustaaf Sonck en Wil- jy Roels er hard tegenaan, jchternagezet door Leon Éï'Hondt, Vettenburg, L. Mussche, Schuddinck en ver ier Ben Moens, Jozef Ge- raert, Colman, L. Van Impe, I. Goossens, V. Van Vaeren- bergh en nog verder De Pae- ie, W. Van Der Eecken - ziek en nog verderop R. Mus- the, gevallen in de start. Na !wee ronden kwam Vetten- iurg bij Sonck en Roels en jing er meteen over. Bij de folgende doortocht kregen We Vettenburg alleen aan de leiding, gevolgd door uittre- jend kampioen Schuddinck. pan Sonck, L. Mussche, P'Hondt en een flink terug- terende Gevaert. Vooraan pleef Vettenburg domineren joewel Schuddinck de indruk jaf nog te kunnen terugko nen. Hij bleek echter niet bij bachte om de koploper te bedreigen. Meteen kregen we ptienne Vettenburg als ver dienstelijk winnaar, gevolgd |loor Schuddinck, die hoewel hog niet volledig hersteld, fieh tot het uiterste verdedig de... Verder kwam Gustaaf ponck, die er alles moest uit persen om Lucien Mussche ichter zich te houden en dan )ls eerste D-renner Leon P'Hondt, die zich ook al (noest reppen tegen een sterk finishende Gevaert. Het werd pnokken tot op de meet en net verschil bedroeg amper lien meter. Lucien Van Impe jverd derde. Willy Van Der Eecken werd ondanks alles bog vierde en Roland Mus- jche nog achste. i- en B-reeksen D-reeks: 1. Leon D'Hondt, 2. Gevaert, 3. Van Impe, 4. W. Van Der Eecken, 5. Van Vae- renberg, 6. De Braeckeleer, 7. Roelandts, 8. De Baere, 9. Van Der Gusseme. B-reeks: 1. Marcel De Geest, C-reeks: 1. Etienne Vetten- 2. De Rijck, 3. Dessein, 4. burg, 2. Schuddinck, 3. Brondeel, 5. Corthals, 6. De Sonck, 4. L. Mussche, 5. De kampioenen van vorig Gendt, 7. Cornelis, 8. Die- Moens, 6. Roels, 7. Colman, jaar zijn erin geslaagd hun rickx, 9. Van De Meirssche, 8. R. Mussche, 9. Goossens, titel met een jaar te verlen- 10. Van Cauter. 10- De Paepe. gen. Marcel De Geest was werkelijk outstanding en fiet ste van in de start aan de leiding. Alleen Paul Dessein kon een eindje mee, maar was zo zenuwachtig dat hij viel en zijn kadans kwijt was De Geest maakte er echter een ware show van en zweefde over het parcours alsof er geen hindernissen waren. Hij won vlot met ruime voor sprong. Achter Marcel ont brandde de strijd om de titel in de A-reeks. Dirk Janssens, beter op dreef dan anders schijnt zijn vroegere forme terug te hebben EN WON niet alleen verdiend maar met overtuiging. Eddy De Rijck, traditiegetrouw slecht gestart, reed naargelang de wedstrijd vorderde steeds beter en kon S?r!ÏÏSï; BWCL-Wielrennen. Marcel De Geest is nationaal kampioen van de B-reeks. Eddy De Ue Geest en Janssens voegen. r Dit wiel zou hij houden tit in R,Jck was 'weede en Desse,n derde- het zicht van de meet, waar hij Dirk kon verrassen en knap tweede worden. Voor dé derde plaats werd er lang gestreden tussen Antoine Brondeel en Paul Dessein. Paul herwon echter zijn zelf vertrouwen en ging er in de laatste ronden keihard tegen aan, zijn derde plaats veilig stellend. Bij de A-renners kregen we achter Dirk Janssens, JP. Laureys als tweede en Luc Van Der Eecken als derde. Hij voelde op het laatst de adem van Roger Michiels in zijn nek, maar hield flink stand. De plaatselijke Jean-Pierre Goossens kon niet starten we gens kneuzingen opgelopen tijdens het trainen. Uitslagen A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. Laureys, 3. L. Van Der Eec ken, 4. Michiels, 5. De Wach ter, 6. Baele, 7. Van Ouden hout (7e), blijven het zeer even verbeten en werd uitein- goed doen. Willy Puimege delijk beloond met een prach- (Lokeren) reeds een 50-plus- ser, eindigde verdienstelijk op de 14de plaats, terwijl Frans- ke Beeckman uit Opwijk steeds maar oprukt. Hij kon Vurst, 10. De beslag leggen op de 16e tige 9e plaats. André blijft bevestigen. Franske Beeck man uit Opwijk hield op nieuw diverse anderen achter zich en werd 18e. Tot slot noteerden wij nog André plaats, en dit tussen 33 deel- Burm uit Berlare en Roger nemers. Jos Aerts uit Wette- ren is ook iemand die stelsel matig beter gaat rijden en hij slaagde er nu ook in binnen de prijzen te vallen met een 20e plaats. Deelnemen is het voornaamste natuurlijk voor al deze amateurs, maar er wordt geknokt om er het bes te van te maken en zo hoort het ook! In de Donkstraat te Dender monde was er - ondanks de eerste koude - flinke belang- Caethoven uit Zele, resp. als 22e en als 23e. Volhouden, jongens! In de A-kategorie zweefde Wim Cornelis over het par cours, Wim zegde na afloop dat hij omzeggens doet wat hij wil op dit ogenblik - en dat hij met grote ambities zal star ten in het Belgisch kampioen schap voor D-renners (B.W.D.). Hij heeft inder daad wat in zijn mars, daar moet men geen «insider» voor stelling voor de zoveelste uit- zijn om dat te kunnen vast- gave van de karnavalvereni- stellen... ging «De Polderboeren». Er was ook gezorgd voor een Goossens Johan uit Wichelen prima omloop en mede door reed eveneens een sterke het eerder droge weer van de wedstrijd en zou mooi 2e wor- voorbije dagen^ lag het par- den^ wjj geraakten bij deze eerste kennismaking een beetje bekoord door de prachtige stijl van Johan. Da- koers er ideaal bij. Bij de B-renners kon Willy Moens uit Puurs zich in de rol niël Standaert uit Bornem, onze nationale VWB kam pioen moest zich neerleggen bij het meesterschap van de eerste twee, evenals Gert Van Geyte uit Hamme, die na een verbeten duel met Daniël, uit eindelijk vrede nam met de 4de plaats. Herman Van Ha ver uit Moerzeke kon zich bij al dat geweld goed handhaven en werd prachtig 8e. Herman, de dag voordien een ietsje minder, bevestigde hiermee dat men niet moet vrezen voor een nakende inzinking. Danny Cornelis (Lokeren) moet voorlopig een beetje in de schaduw leven van zijn sterke broer, hij werd 9e. De Dendermondenaar Jan Van Damme legde beslag op de 11e plaats en Peter Mi chiels uit Zele kon reeds heel wat tegenstanders achter zich houden: hij zou mooi 13e worden, net voor de regelma tige Luc Ruys uit Hamme. Ronny Koeck uit Baasrode en Mare Cleemput toonden ook dat het hun ernst is voor het komende wegseizoen. Via zwaar werk in het veld en veel zweten zijn zij begonnen om hun voornaamste probleem - teveel gewicht - letterlijk en figuurlijk op te lossen. Zij eindigden resp. als 21e en als 23e - maar zij eindigden en dat is belangrijk. Chris De Meyts uit Wieze, die wij bij een vorige gelegenheid iets sterker uit de hoek zagen ko men, had ook de verdienste om de beker tot op de bodem te ledigen, hij zou nog 24e worden. BWCL-VELDRIJDEN Zaterdag in Vlierzele C- en D-reeksen GUSTAAF SONCK en LEON D'HONDT Nu het kampioenschap voor bij is, heeft Gustaaf Sonck geen last van zijn zenuwen meer en domineert hij samen met D-kampioen Leon D'Hondt het wedstrijdgebeu- ren. Op beide renners stond geen maat en ze waren in hun reeks zeker de besten. Marcel Schuddinck, hersteld van zijn itiu. uacic, i. van vjuucii- ..„i I hove, 8. De Coensel, 9. Van val' wersi '""P twceds en v" Steen, 10. De Frenne der kwamen kampioen Vet- Schuddinck, 3. Vettenburgh, tenburgh, JP Van Audenhove 4. Van Oudenhove, 5. Col- en de regelmatige Roger Col- 6. Goossens, 7. Bue- man. Bij de D-renners kwa- lens, 8. De Paepe, 9. Guillau- men achter D'Hondt, Lucien me, 10. Moreel. Van Impe, Jefke Govaert en D-reeks: 1. Leon D'Hondt, 2. Willy Van Der Eecken (nog Van Impe, 3, Gevaert, 4. Van niet genezen en niet in beste Der Eecken W., 5. De Gusse- doen). Een verrassende Lu- men, 6. Roelands, 7. De Bae re, 8. Van Der Vurst, 9. Van Vaerenbergh, 10. De Braeke- leer. Zondag in Uitbergen Janssens C- en D-reeks GUSTAAF SONCK en LUCIEN VAN IMPE cien De Gusseme werd vijfde. A- en B-reeksen DIRK JANSSENS en PAUL DESSEIN Kampioen Dirk deed zijn trui alle domineerde dawedstrijd, ter wijl Paul Dessein bij de B- renners alle tegenstrevers het Gustaaf heeft er geen glas nakijken gaf. Verder in de A- laten overgroeien en fietste reeks een verterende Luc Van van de eerste tot de laatste Der Eecken, Danny De kilometer ver voor zijn tegen- Wachter, Lodewijk Keymeu- standers uit. Achter Sonck len en Peter Baele. In de B- kregen we een bikkelharde reeks werd Antoine Brondeel strijd tussen Roger Colman- - nog steeds op zoek naar de steeds in goede doen-Marcel eerste zege - tweede na Des- Schuddinck en Lucien Van sein. Verder volgden Hendrik Impe. Daarbij hoorde in het Cornelis, Herman De Gendt begin ook nog Frans Van Den A- en B-reeksen YVAN COOPMAN en MARCEL DE GEEST Van bij de start gingen Coop- man en De Geest in de aanval en terwijl Dirk Janssens en Paul Dessein door een val werden achteruit geslagen, gingen, ze door en bouwden ronde na ronde hun voor sprong uit. Yvan Coopman haalde het tegen Marcel De Geest die in zijn reeks toch zijn dertiende zege van het seizoen mocht laten noteren. Bij de achtervolgers kwam Dirk Janssens nog flink terug scbe L., 6. Mussche R., 7. o n n.. BWCL-Veldrijden. Marcel De Geest en Ivan Coopman waren blijkbaar gelukkig met hun zege in Uitbergen C-reeks: 1. Gustaaf Sonck, 2. Ge,ndt 916> 8- Johnny Gie- Colman, 3. Schuddinck, 4. Van Den Bossche, 5. Mus- en hij kon Eddy De Rijcke nog inlopen, al werd hij in de spurt door diezelfde De Rijck Roels, 8. De Paepe, 9. De Backer, 10. Rutsaert. D-reeks: 1. Lucien Van Impe, gevloerd. Luc Berckënbosch 2- D'Hondt, 3. Gevaert, 4. gaf lange tijd de indruk voor- Van Vaerenbergh, 5. De Gus- aan te zullen eindigen, maar seme, 6. Daem, 7. De Baere, hij deemsterde stilaan weg, 8. Van Der Vurst, 9. Van Den terwijl Danny De Wachter en Hoecke, 10. Van De JP Laureys een enorme re- Sompele. en Willy Corthals. itslagen: reeks: 1. Dirk Janssens, 2. Van Der Eecken L., 3. De Wachter, 4. Keymeulen, 5. De Paepe, 6. Baele, 7, Key- molen A., 8. De Milde, 9. De Coensel, 10. De Boitselier. B-reeks: 1. Pol Dessein, 2. Brondeel 3^ Cornells,4. De tor Van Vaerenbergh en de Gendt, 5. Corthals, 6. Van fd verbeterende Lucien De BWCL-Veldrijden. In de C-reeks werd Leon D'Hondt nationaal kampioen. Tweede was Steerthem, 7. Van Londerze- Gusseme. Ook Erwin Moreel Bossche, maar die moest eraf. Terwijl Sonck gemakkelijk won, werd het een spurtje tussen Colman en Schud dinck. Colman won en werd knap tweede, terwijl Lucien Van Impe het haalde in de D- reeks. Verder volgden Van Den Bossche, de gebroeders Mussche, Jefke Gevaert, Vic- Jefken Gevaert en derde Lucien Van Impe le, 8. Van De Meirssche, 9. Van Cauter, 10. Dierickx. C-reeks: 1. Gustaaf Sonck, 2. reed een goede koers en kwam na een val bij de start nog terug tot de 11e plaats. monte maakten. Bij de B- renners hield Antoine Bron deel flink stand op de derde plaats. Uitslagen A-reeks: 1. Yvan Coopman, 2. Janssens, 3. De Wachter, 4. Laureys, 5. L. Van Der Eec ken, 6. Berckenbosch, 7. Bae le, 8. De Milde, 9. De Paepe, 10. Rottiers. B-reeks: 1. Marcel De Geest, 2. De Rijck, 3, Brondeel, 4, Dessein, 5. Corthals, 6. Cor nelis, 7. De Gendt, 8. Van Cauter, 9. Van Londersele, 10. Burms. Regelmatigheidscriterium A-reeks: 1, Dirk Janssens 1284, 2. JP Laureys 1165, 3. L Van Der Eecken 1038, 4. Danny De Wachter 1020, 5. Peter Baele 732, 6. JP Goossens 680, 7. Roger Mi chiels 571, 8. Robert De Mil de 565, 9. Luc Berckenbosch 527, 10. Patrick Van Den Steen 503. B-reeks: 1. Pol Dessein 1270, 2. Hendrik Cornelis 1126, 3. Marcel De Geest 1108, 4. An toine Brondeel 1084, 5. Willy Corthals 1050, 6. Eddy De Rijck 1020, 7. Herman De rickx 847, 9. Eddy Van De Meirssche 644, 10. Hubert Loomans 514. C-reeks: 1. Marcel Schud dinck 1205, 2. Gustaaf Sonck 1189, 3. Roger Colman 1118, 4, JP Van Oudenhove 1060, 5. Francois Van Den Bossche 944, 6. Willy Roels 937, 7. Johnny De Paepe 917, 8. Ge rard Bulens 916, 9. Etienne Vettenburgh 879, 10. Jean Goossens 837. D-reeks: 1. Leon D'Hondt 1217, 2. Jozef Gevaert 1195, 3. Willy Van Der Eecken 1181, 4. Victor Van Vaeren bergh 1039, 5. Felix De Brae- keleer 1026, 6. Jozef Boona 943, 7. Gaston Van Den Hoe cke 808, 8. Lucien De Gusse me 795, 9. Arnold Roelandts 674, 10. Omcr Dc Baere 586. Volgende wedstrijden Zaterdag 19 december in Zot- tegem-Leeuwergem, Buke 38, café Onder den Toren. Zondag 20 december in Vlier zele, wijk Morelgem, 5e Super-prestigerit. BWCL-Veldrijden. Dirk Janssens werd kampioen van België in de A-reeks. J.P. Laureys was tweede en Luc Van der Eecken derde. Zij zijn in gezelschap van de schepen van sport. De veldrit in Sint-Agatha- Berchem werd verreden met handicap, waarvan onze ou derdomsdeken Omer Van Molle gebruik kon maken om een nieuwe zege te boeken. Ludo Van Ranst, Ronny De Bruyn en August Delaere ontsnapten van bij de start, maar waren niet in staat om de toegestane handicap van sommige deelnemers te over bruggen. Half-wedstrijd was de uitslag al beslist en kende men reeds de winnaar van de veldrit. Uitslag 1. Omer Van Molle, 35 min. en 1 ronde, 2. Ludo Van Ranst, 3. Emiel Van Veer, 4. Louis Van Veer, 5. Jean Ren ders, 6. Ronny De Bruyn, 7. Luc David, 8. August Delaen (bandbreuk), 9. Jozef Herre- mans, 10. Peter Janssens, 11. Lucien Letouche en 12. Louis Heymans. Omer Van Molle gelauwerd De gemeente Sint-Agatha- Berchem heeft veteraan Om er Van Molle de medaille van sportverdienste overhandigd. Ook in 1974 en 1977 kreeg Omer deze onderscheiding. Hij werd toen wereldkam pioen in de respektievelijke kategorie A en B. Dit jaar is het voor zijn zege in het Bel gisch kampioenschap bij de C-veteranen. BWCL-Veldrijden. Roger Colman won in Uitbergen de C-reeks terwijl de D-reeks door Lucien Van Impe werd geflikt

De Voorpost | 1987 | | pagina 11