JOTTERBOYS HAALT FORS UIT I. VAN DAMME, MAES I DE LANTAARN ZELE OP ZEGEPAD lAlf GIVANA HERFSTKAMPIOEN ZONDER PUNTENVERLIES ZWARE NEDERLAAG VOOR MINI-TEMSE De Voorpost - 18.12.1987 - 29 MINIVOETBAL MINIVOETBAL DENDERMONDE de hoogste afdeling heeft Botterboys z'n titelambitie's nog maar eens bewezen. Chiro Wieze II S lorthuis, weliswaar de rode lantaarndrager, werd ingepakt met 23-3. Bobbv's jt blyft wel op drie punten van leider Rudy Cars, dat met 4-2 baas bleef over Blauwe ivels. Ook Huize Goossens won, 3-12 van 't Zwijgerke, en bluft een ernstig §aati?,'®t zo best met de nshebber op de titel. S1"?6 C}".° W'e2e-Pl°<>8; Ideraan doet enkel Okapi een goede zaak na het veroveren van beide punten tegen Punt,6waardoorheen titel- jrz. Pien. ambities mocht opbergen, ge- de tweede afdeling blijven nog twee leiders over. Chiro Wieze en Rijkswacht. Beide raakte het nu niet voorbij de innen gemakkelijk hun wedstrijd. Regentboys moeten afhaken na een gelijkspel Aalsterse Bobby's. Na een jen Mikeno. En in het gezelschap van de Dendermondenaars vinden we Minisparta, woordenwisseling tussen de ind Punt en het Hamse Tuitvrienden. dienstdoende scheidsrechter ideraan geen veranderingen, de laatste zes verloren allen. fn ec" ,rouw CW-supporter kon de wedstrijd van start gaan. De bierjongens geraakten op voorsprong als Lambrecht een snelle tegenaanval handig afwerkt. Maar Bobby's, fu rieus gestart, had snel vier corners achter z'n naam staan en Heek kopte de daaruitvol- gende strafcorner binnen: 1-1. In de tweede periode geraak te Bobby's, volledig verdien, op voorsprong als Kinder mans een persoonlijke actie keurig afwerkte. Toch zou Chiro Wieze II langszij komen met een twee de doelpunt van Lambrecht 2- 2, ook de ruststand. In de derde periode liep een nog steeds schitterend Bob by's uit tot 2-4 met doelpun ten van Vande Velde en Van Bever, op strafcorner. Maar Chiro Wieze is de ploeg niet om zich zo vroeg gewonnen te geven en met doelpunten van ivoetbal. De Dendermondse Rijkswacht is een bekende gast op de minivoetbalvelden Heuvinck kwam^eMerug op de omgeving (foto p. hermans) T_ gelijke hoogte. In de slotmi nuut van de derde periode wees de scheidsrechter te recht naar de penaltystip in het voordeel van de Aalste- naars. Geen probleem voor Van Bever om z'n ploeg op nieuw op voorsprong te brengen. Tijdens de laatste periode ging Bobby's dan te hardnek kig de verworven voorsprong verdedigen, wat hen een punt kostte want via Vermeiren ge raakte Chiro Wieze weer langszij. Chiro Wieze II: Macharis Jan, Lambrecht Luc, Vermeiren Stefaan, Coppens Leo, Van Boven Luc, Heuvinck Dirk, Van Damme Johan en Van Driessche Ludo. Bobby's: Leeman René, Kin dermans Patrick, Heck Fred dy, Bouckenooghe Dirk, De Bruycker Guy, Vande Velde Rudy en Van Bever Peter. voetbal. Club 83 uit Grembergen speelt in de Dendermondse kernkompetitie (foto p. Ondanks een goede wed- ans) strijd, misschien de beste van het seizoen, heeft J.z. Club alweer naast de punten gegre pen. Het vond immers een sterke Rond Punt-doelman Van Ranst op z'n weg, doel man die ongetwijfeld bij de drie beste doelverdedigers uit de competitie behoort. In de eerste 0eriode waren ze zich bij Rond Punt nog aan het afvragen hoe ze J.z. Club zouden te grazen nemen als ze reeds 2-0 achter stonden. Doelpunten gescoord door Vander Vreken en De Bondt. En nadat Van Damme had gemilderd kon aanvoerder Vander Vreken voor 3-1 zor gen. In de tweede periode verliep het spelbeeld gelijkop- gaand. Rond Punt kwam daarin tot scoren via Matthijs en nogmaals Van Damme aan de overzijde scoorde Drieghe. J.z. Club ging met voorsprong dus de rust in van deze derby. Drieghe begon dan een ietsje te persoonlijk te spelen en dat kostte z'n ploeg ongetwijfeld de zege. Aan de overzijde werd de bal wel afgegeven als een medemaat beter stond ge plaatst. Zo konden Danny Van Ranst, tweemaal, en Van Damme, z'n derde doelpunt die avond, hun ploeg van ach terstand naar voorsprong brengen: 4-6, met nog dertien minuten te gaan. Even leek er nog hoop voor J.z. Club als Drieghe de aan sluitingstreffer lukte, maar met doelpunten van Lelie, twee, besliste Rond Punt de wedstrijd. J.z. Club: De Bondt Dirk, De Ridder Wïm, Vander Vreken Gerrit, De Smedt Geert, De Brabander Jan en Drieghe Rik. Rond Punt: Van Ranst Emiel, Van Ranst Peter en Danny, Lelie Herman, Van Damme Patrick, Van Cauwenberg Dirk, Kerremans Florent, Matthijs Mare. UITSLAGEN EN STANDEN Rudy Cars - Blauwe Duivels 4-2 Sporthuis - Botterboys 3-23 Verz. Pien - Okapi 0-10 All Sport - Claxtus 0-10 Young Boys - Filosoof 5-12 Kastelein - Picca Pavo 3-7 't Zwijgerke - H. Goossens 3-12 Sportivo: vrij Rudy Cars 13 24 H. Goossens 14 23 Botterboys 13 21 Sportivo 13 20 BI. Duivels 13 17 Caxtus 12 15 Filosoof 13 14 Picca Pavo 12 14 't Zwijgerke 13 12 Okapi 13 8 Verz, Pien 13 8 All Sport 13 6 Kastelein 13 6 Young Boys 13 4 Sporthuis 13 2 2de Minisparta - Nottingham 9-1 St. Arnout - Tuitvrienden 3-14 Rijkswacht - Club,83 11-5 Ch. Wieze I - Mouton 6-3 Pappenheimers - Oka KSA 6-4 Mikeno - Regentboys 7-7 J.z. Club - Rond Punt 5-8 Ch. Wieze Jt - Bobby's 5-5 Ch. Wieze 1 Rijkswacht Regentboys Minisparta Rond Punt Tuitvrienden Ch. Wieze II Mikeno Pappenheimers Bobby's Mouton Nottingham Club 83 Oka KSA J.z, Club St. Arnout 14 22 14 22 14 21 14 21 14 21 14 21 14 18 14 15 14 13 14 11 14 10 14 10 14 7 14 7 14 4 14 1 WEDSTRIJDEN VOOR VOL GENDE WEEK Bekerwedstrijden 1/8C finale Appels: maa. 21.12 20.00 u.: Kastelein - 't Zwijgerke 21.00 u.: Minisparta II - Rijkswacht 22.00 u.: BI. Duivels - Bobby's Oudegem: maa 21.12 19.30 u.: Rudy Cars - AU Sport 20.30 u.: Okapi -Verz. Pien 21.30 u.: Sportivo - Tuitvrienden Botterboys - Huize Goossens is vorige week reeds gespeeld, Rond Punt is reeds ge plaatst door het algemeen forfait van Lada de Leu. 't Zwijgerke Huize Goossens 3 12 Aan de goede reeks uitslagen van de Grembergse club is een einde gekomen. Maar dat is niet zo verwonderlijk als de tegenstander Huize Goossens noemt. En als bij die tegen stander dan een zekere mijn heer Piet Abbeel loopt, al weer goed voor zeven doel punten, begrijp je het als mi nivoetbalfanaat wel helemaal. In de eerste periode had Piet al twee keer gescoord alvo rens Praet, nog zo'n balvir- tuoos, voor 0-3 zorgde. Tij dens de tweede periode scoor de Abbeel slechts één keer. Maar Praet, Maes en Chris- tiaens dreven de voorsprong nog op tot 0-7. Pas dan kon 't Zwijgerke tegenscoren via z'n sterspeler Matthijs. Het spelbeeld veranderde niet in de derde periode, Huize Goossens bleef de richting van het Grembergse doel op zoeken en gelegenheidsdoel man De Ridder zag alle kleu ren van de regenboog. Ab beel scoorde nog drie keer, Christiaens duwde er ook nog eentje bij, de stand zodoende op 1-11 brengend, dertien mi nuten voor tijd. En nadat Piet Abbeel in de vierde periode voor het twaalfde doelpunt had ge zorgd mocht 't Zwijgerke ook nog eens aan aanvallen den ken, het scoorde zowaar nog tweemaal langs Van Herre- weghen en Matthijs. 't Zwijgerke: Van Herrewe- ghen Jan, Haegeman Peter, D'Hooghe Kamiel, Matthijs Stefaan, Moons Kurt en De Ridder Karei. Huize Goossens: Goossens Etienne, Abbeel Piet, Cor- thals Mare, Praet Danny, Christiaens Ronny en Maes André. Regentboys herpakte zich ge deeltelijk en scoorde via De Sutter, topschutter in de tweede afd., een eerste maal tegen. Maar Claessens had er blijkbaar zin in, met een der de doelpunt zorgde hij voor 4- 1. De Sutter, enkele keren fou tief gestopt, zonder dat de scheidsrechter er echter gra ten in zag, kon dan een twee de keer tegenscoren, waarna D'Hondt een strafcorner, keurig gelobt door Jacobs, in het lege doel kopte, de rust stand op 4-3 brengend. De derde periode was net be zig als Regentboys langszij kwam via, natuurlijk, De Sut ter, en zelfs voorsprong nam met een doelpunt van Mer- tens. Mikeno zou echter ge past reageren en met twee doelpunten van Van Keer weer op voorsprong komen. Maar via De Troyer was alles te herdoen op dertien minu ten van het einde. In de laatste periode benutte Mikeno een strafcorner om nogmaals op voorsprong te klimmen en nadat Mertens een strafcorner naast had ge mikt kon De Sutter toch voor de logische gelijkmaker zor gen: 7-7. Mikeno: Claessens Bart en Gert, Van Keer Bart, Mi- chiels Guy, Martens Frankie en Van Malderen Guido. Regentboys: De Backer Frans, Jacobs Rudy, D'Hondt Chris, De Sutter Danny, Mer tens Steve, De Troyer Peter en Stallaert Frankie. Mikeno Regentboys Regentboys is leider af. Het geraakte in de moeilijke wed strijd tegen Mikeno niet aan de beide punten zodat het nu één punt achterstand telt op de leiders. Nog niet erg dus. De Schoonaardenaars begon nen sterk en liepen tot 3-0 uit met doelpunten van Claessens (2) en Van Malderen. Maar van »cn- t verlies in Beselare had nationaler ON. Van ne wat goed te maken, Zottegem als tegenstan- i de Zeelse sporthal vond ijn trefzekerheid terug. Dhollander, Patrick Johan Van Eetvelde arnix Boeykens drukten -1 rustscore door. Zotte- dat na de pauze niet dig kombineerde gooide eldspelers in de strijd. Damme-doelman Luk bleef onkreukbaar en via een strafcorner aan erzijde nummer vijf te- e touwen. In de slotpe- zorgden Hans De Graef larc Dhollander en Mar- oeykens voor een afgete- 10-2 overwinning. In e nationale liet een in verkerend Maes na een 4-7 overwinning bij Mariaker- ke een 8 op 10 noteren uit de laatste vijf wedstrijden. Maes opende de score via Wim De Haese. Laurent Van Nuffel zorgde voor 1-2 tot de thuis ploeg plots vernietigend uit haalde. Met een doelmah als vijfde veldspeler op het ter rein werd Maes aan de rust met 4-2 cijfers weggestuurd. Na de pauze gooiden de Zeie naars het taklisch over een andere boeg. Een schitteren de Laurent Van Nuffel ver lengde twee strafcorners zo dat de score opnieuw gelijk kwam. In de slotperiode ef fende een fysisch sterker Maes via De Haese, Van Nuf fel en Geert Van Kerckhove het pad naar een 4-7 overwin ning. De Lantaarn won vlot met 13-4 cijfers van een te brutaal spelend Windeke. De ze harde aanpak verwoordde zich in vijf gele kaarten voor de bezoekers. De Zeienaars trokken zich op aan de knap pe prestatie van Luk De Mets. Samen met Mark Van de Velde (3), Karei Willockx en Mark De Beule bereikte De Lantaarn de rust met een 6-2 voordeelscore. Koncen- tratieverlies na de pauze bracht Windeke tot 6-4 terug. Toen vonden Jan Bogaert (2), Mark Van de Velde (2), Luk De Mets, Mark De Beule en Mark De Kegel het welletjes. Bij Windeke zorgde het duo Godefroi-Van Quaethem bei den voor twee treffers. (AJZ) I.M.B UIUUTftf, p» BW iHÏMM ttMIHil xfHSJ twin bh rliK mm RLARE Dima loriaens 'ompierken Sportieven m-Joker linibond Den Draver liim-Joko nmmm mm' •rtieven naTurfput i Gijs Park. C Raemdonck 11 15 ctrum dchuis Gredi npierken er Pavo 'ibond Zaalvoetbal in de Hamse Liga: Royal uit Lebbeke (vh) Jdn. Joko enta Boys Pluim Riv VOETBALKALENDER 1' NATIONALE Anderlecht-Lokeren (Laenens, 19.12, 20 u.) Beveren-Club Brugge (Jeurissen) 2' NATIONALE E. Aalst-Seraing (Sandra) 3' NATIONALE J. Lede-Ninove (Sercu) Roeselare-E. Zele (Vandevenne) BEVORDERING St.-Niklase-Grimbergen (Georges, 19.00 u.) Diegem-VW Hamme (Mortier) 1' PROVINCIALE E. Meldert-Olsa (De Vrieze) Aalter-SK Aalst (De Visscher) KAVD-SK Lebbeke (Van Gansbeke) Temse-Geraardsbergen (De Keyser) 2' PROVINCIALE B St. Denderl.-Kallo (Van Damme E.) Robur-Schellebelle (Gautier) H. Vrasene-FC Zelzate (Dierickx) Kemzeke-Heldergem (De Buysscher) Melsele-Haaltert (Balthazar) SLV Zelzate-St.-Kruis-W. (Lievens) Kruibeke-Borsbeke (Van Renter- ghem) 3' PROVINCIALE D Hofstade-Gijzegem (De Mesmaeker) Herzele-Wieze (Arijs) Berlare-Kerksken (Roosens) Vlierzele-Serskamp (Boeykens) Aaigem-Bambrugge (Vercruyssen) Erpe-TK Meldert (Van den Borre) 3' PROVINCIALE E Buggenhout-Baasrode (Melckebeeck) St.-Gillis-D.-Grembergen (Van Damme) Sombeke-Lokerse (Dillis) St-Gillis-W-Waasmunster (Reyniers) Bazel-Stekene Sp. (Cornelis) Heikant-KL Vrasene (Van Bogaert) Haasdonk-Excelsior (Van Leuven) St.'-Pauwels-Gerda (Weyn) 4' PROVINCIALE G Terjoden-Lebeke (Van Ransbeeck) Hillegem-Mere (Put) Woubrechtegem-Doggen (Van Im- schoot) Erembodegem-Iddergem (Buggen- hout) Okegem-Edixvelde (Van Damme M.) Meerbeke-FC Aalst (De Lange) 4' PROVINCIALE H Opdorp-Smetlede (Heerwegh) S. Moorsel-Lutterzele (Van Baste- laere) R. Lebbeke-Schoonaarde (Ver- straeten) Oudegem-Herdersem (Verhofstadt) Baardegem-Boonwijk (De Beelde) Appels-Moorsel (De Wilde) Erondegem-Opstal (Daelemans) 4' PROVINCIALE I Meerdonk-Eksaarde (De Middeleir) Wachtebeke-SK Lokeren (Van Laere) Straatje-Verrebroek (Van de Moor- tele) Kieldrecht-Hoogeinde, (Aendenhof) Tielrode-White Boys (Coppens) Klinge-Rupelmonde (Van der Stylen) N.O.M.B.-KERN D.S.D. Kampioen Givana is met 30 op 30 opnieuw een serieuze kandidaat voor de verlenging van de titel. De jongens van sponsor Guy Legat zijn de meest regelmatige ploeg met de meeste gemaakte doelpunten, maar ook met de minste tegendoelpunten. De onmiddellijke belager, Kleding Octaaf, staat reeds 5 punten achter en laat zich te gemakkelijk punten ontne men om nog een ernstige optie te kunnen nemen op de titel. Quick Shop speelt te onregelmatig om echt een bedrei ging te vormen, al zien we het wel in de eerste vijf eindigen, evenals nieuweling Moerstraat, dat een verbluf fende eerste ronde speelde. Markt, Verhofstadt, MVC en Minishotters willen ook een plaats in de subtop zodat daar zeker voor elk punt zal gestreden worden tot het einde van de kompetitie. Zwambershof kent dit jaar een terugval, al weet men met die ploeg nooit wat ze de tweede ronde in petto heeft. Sobofi is al jaren gewoom om een sterke tweede ronde te spelen. Honky Tonk verrast in de goede zin en lijkt er dit seizoen weer zin in te hebben om een betere rangschikking te bekomen. Wit Hof en Eves leggen te weinig lijn in hun prestaties, al komt dit vooral door steeds wijzigende samenstellingen. Stoom, Dendermotors en Snuffelaartje zullen onder mekaar moeten uitmaken wie de rode lantaarn krijgt. Uitslagen Kleding Octaaf - Givana 3-5 Honky Tonk - Minishotters 5-5 M.V.C. - Quick Shop 7-3 Dendermotors - Snuffelaartje 7-5 Markt - Eves 12-4 Zwamberhof - Wit Hof 11-3 Moerstraat - Stoom 13-2 Verhofstadt - Sobofi 11-4 Rangschikking 1. Givana 10 30 2. Kleding Octaaf 15 25 3. Quick Shop 15 22 4. Moerstraat 15 21 5. Markt 15 20 6. Verhofstadt 15 19 7. M.V.C. 15 19 8. Minishotters 15 16 9. Zwamberhof 15 15 10. Honky Tonk 15 14 11. Sobofi 15 12 12. Wit Hof 15 9 13. Eves 15 7 14. Stoom 15 5 15. Dendermotors 15 4 16. Snuffelaartje 15 2 VOLLEYBALKALENDER HEREN Eerste landelijke 19.12 20.30 Spectrum Mocrbeke Waas - Zcdelgcm Tweede landelijke A 19.12 19.15 Ooigem - Pardaf Kruibekc 20.12 18.00 Appclterre - Volley TOFF Steendorp Derde Landelijke A 19.12 19.45 Wctteren - V.K. Aalst 20.00 V.C. Kemzeke - Vosselare Eerste provinciale 19.12 16.00 Elversele Kring Ninove 19.00 Eeklo - Rapid St. Niklaas 20.15 Oltisj Bazel - Saturnus Michclbeke 20.30 Mariakerke - Nicuwkerken Tweede provinciale 19.12 19,30 St. Pauwels - St. Laureins 19.45 Hamvoc Hamme - Blauwen Hoek Hamme 20.00 Melsele-Stekene 20.00 Bevercn - Adec Baasrode 20.30 Kontakt Temsc-Sigivoc St. Gillis Waas Tweede provinciale B 19.12 20,00 St, Kris. Denderwindcke-Danny Hofstade 20.15 Nilco Lebbeke-Zottegcm Derde provinciale A 19.12 19.00 Aalter-Nachtvlinders 20.00 Olro Zelzate-Cactus De Klinge 19,00 Wetteren Wokwa-Oudegem Derde provinciale B 20.12 18.30 Leeuwerik Lede-Vokujap Appelterre Vierde Provinciale A 19.12 19,00 Heusdcn-Rcal Testa Lokeren 20.12 19.15 Kaprijke-Spectrum Moerbeke Waas 16.45 Ertveldc-ATB St. Niklaas 19.00 VC Eksaarde-Lovendebem Vierde Provinciale B 19.12 16.30 Unie Herzcle B-Griffoenen 20.12 15.15 Leeuwerik Lede-Denderwindeke TWEEDE NATIONALE Mini Temse Wondegem: 1-10 Bij Mini-Temse moeten de zaken anders aangepakt wor den wil men de mooie klasse ring niet verliezen. Slechts vijf spelers boden zich vrijdagavond aan in sporthal Tilroda voor de partij tegen Wondelgem. De rest van de kern had zich laten veront schuldigen door briefjes gaan de van dokter tot echtge note... In de eerste periode keken de vijf moedigen, Guy Van Hoeylandt, Gert Bijl, Mare Van Breuseghem, André De Wolf en Benny Van Polfliet al tegen een 0-4 achterstand aan zonder dat ze voor enig weer werk konden zorgen. De ravage werd" nog groter toen Wondelgem in de vol gende twee perioden vlot uit liep tot 0-8. Nadat de stand in de vierde periode was opgelo pen tot 0-9 konden Guy Van Hoeylandt en Mare Van Breuseghem de eer redden voor Mini-Temse langs een strafcorner: 1-9. Nog was de lijdensweg niet ten einde. De thuisspelers moesten nog een 10 bezoekende goal toestaan, wat ook de eindstand werd in deze partij die wegens de gro te overmacht van de bezoe kers eerder saai was en enkel kon boeien bij een doelpunt M.S.

De Voorpost | 1987 | | pagina 13