BSPORTKAMPIOENEN EN SPORTVERDIENSTELIJKEN mBEVEREN NOVA EN BRIDGE KOMEN OPZETTEN! RACING TEMSE BLIJFT VOORAAN CRIVA IN NAUWE SCHOENTJES De Voorpost - 18.12.1987 - 31 t aan] n Not n nu :r Li el m( 'iel h] al v s daai Juytat NTERNATIONAAL Coppieters Nadine, Groot leverse Zwemclub. Europees ;ampioene 100 m dolfijn ve- :ranen dames in Blackpool. IATIONAAL 1. Biva Karin. Beverse Ka- ibijnclub: 1° plaats Icarusbe- ;er van België, lc plaats re- ionaal kampioenschap, 1' ilaats provinciaal kampioen- :hap, 2C plaats nationaal ;ampioenschap, 2' plaats :ac Luxemburg, 2C plaats In- irschoot Den Haag, 5° plaats 'orld Cup Suhl DDR, 5° ilaats World Cup Zurich Zwitserland, 5C plaats Korea ieoul, 9' plaats World Cup lunchen, 13c plaats World !up Mexico City, 14c plaats iuropees kampioenschap :ratislava, 15c plaats World lup Cuba Havana. 2. D'Hondt Mare, Kontakt arate Beveren: Is plaats Bel- isch kampioenschap te Geel icht contact, lc plaats Beker 'an Beveren 26.04.87, lc )laats Sport en Fight 02.05.87 8. Naessens Erwin, Runners Beveren: Belgisch kampioen 3.000 m. indoor 24.01.87 te Liévin. 3C op de 5.000 m. bij de Open Belgische Kam pioenschappen op 02.08.87 in het Heyzelstadion. 9. Smet Kathleen, 17 j., Groot Beverse Zwemclub: Belgisch kampioen juniores 50 m. schoolslag, 100 m. schoolslag, 200 m. schoolslag en 400 m. wisselslag. 2C plaats 400 m. wisselslag Belgisch kampioenschap se niores, 3C plaats 200 m. schoolslag Belgisch kam pioenschap seniores. Kath leen is sinds '83 onafgebroken Belgisch Jeugdkampioene. Ze maakte reeds deel uit van ver schillende nationale selecties. Verbeterde dit jaar het 8 jaar oude wedstrijdrekord van de meest bekende Belgische in ternationale lange baan wed strijd: Damme-Brugge. 10. Stevens Christophe, 21 j., Groot Beverse Zwemclub: Belgisch kampioen doortocht heren vrije slag 25 j. Lukte telbergen georganiseerd door de Vlaamse Wandel- en Jogli- ga en Bloso. PROVINCIAAL 1. Verhulst Stefaan, 17 j., Atletiek Volharding: Provin ciaal kampioen 1.500 m. 4C op het Belgisch kampioenschap 2.000 m. steeple. 2. Neels David, 14 jAtle tiek Volharding. Provinciaal kampioen 100 m. 6' plaats op het Belgisch kampioenschap 200 m. 3. De Schepper Jo, 14 j.. Atletiek Volharding: Provin ciaal kampioen 100 m. horden kadetten. 4. Lauwers Johan, 15 jAt letiek Volharding: Provinciaal kampioen hinkstapspringen. 5. Goossens Tommy, 10 j., Zwemclub Flippers Kiel- drecht. Oostvlaams kampioen 100 m. rug eendjes jongens. 6. A.V.O. Melsele volleybal club. Kampioen 2e provinciale dames. Promoveerde vorig seizoen van 3C naar 2C provin- rd tol untcrl wuiten panna •artij.F ELE /einigfl ehad f gvalll knjgf lx, i :n Clf 1 b'j Beveren. De sportverdienstelijken werden gehuldigd door de sportraad (Iv) Beveren. De provinciale kampioenen (Iv) ,lc lopen, lc schaduwboxen en licht contact), 2' plaats Eu- opees kampioenschap te lamburg 18.01.87, 2' plaats 3p cc Wereldkampioenschap te Bir- ningham. 3. Bodson Robby, Kontakt Caratc Beveren: lc plaats Be- België te Mol 15.02.87, lc plaats Beker van leveren 24.04.87, le plaats p£emi Contact te Luik pi.05.87, 2C plaats Sport en 'ight 02.05.87, 2' lopen, 2C tracht, 2' licht contact, 2' ilaats Belgisch kampioen- J'. onïact. 4. Fcheers Johan, Contakt Karate Beveren: Beker van België te Mol 15.02.87, lc plaats Beker Beveren 24.04.87, 1° ilaats Semi contact te Huls- lout 31.05.87, 2C Belgisch voor de 2' maal in de over tocht van de Oosterschelde. 11. D'Hooge Gert, 16 j., Groot Beverse Zwemclub: Belgisch kampioen doortocht kadetten jongens schoolslag. 12. D'Hooge Ilse, 15 jGroot Beverse Zwemclub: Belgisch kampioenschap doortocht ka detten meisjes schoolslag. 13. Cap Bert, 14 j.. Groot Beverse Zwemclub: Belgisch kampioen doortocht kadetten jongens, vrije slag. 14. D'Hollander Ivan, 12 j Groot Beverse Zwemclub: Belgisch kampioen doortocht benjamins jongens school slag. 15. Cap Jo, 12 j., Groot Be verse Zwemclub: Belgisch kampioen doortocht benja mins jongens vrije slag. 16. Volkaert Annemie, 0 1971, Groot Beverse Zwem- ;ampioenschap te Geel club: Belgisch kampioene 20.09.87 licht contact, 3° Semi doortocht kadetten dames contact te Luik 31.05.87. 5. Kathleen Vriesacker, 16 Atletiek Volharding Beve- vrije slag. 17. Van Eynde Joris, 0 1973, Groot Beverse Zwemclub: :n. Belgisch kampioenschap Belgisch kampioen doortocht 'erspringen scholieren. Pro- miniemen jongens schoolslag. dnciaal kampioenschap ver dringen scholieren. 6. Willems Jo, 18 j., Atle tiek Volharding Beveren: •lgisch kampioen 400 m. lorden juniores. 2C provin- 18. Rombaut Katleen, 1974, Groot Beverse Zwemclub: Belgisch kampioene door tocht miniemen meisjes schoolslag. 19. F.C. Bosdam Miniemen fciaal kampioenschap 400 m, (10-12 jaar): Nationaal kam- llorden juniores. pioen bij de K.K.V.S. Provin- 17. Folens Rik, Runners Be- ciaal kampioen - Winnaar Be- fveren: Belgisch kampioen 60 ker van Antwerpen 7 tor horden indoor met een Inieuw Belgische rekordtijd 124.01.87 te Liévin, 2C bij de JOpen Belgische kampioen schappen te Brussel (Heyzel stadion) op 01.08.87 op de 1110 m. horden (lag slechts 21 1100 sec. achter op de eerste). nooien (waarvan internatio naal in York en Haarlem). Kapitein van de ploeg: Tom my Van Praet. 20. Verdonck William: Run ners Beveren. Belgisch kam pioen ultralopen veteranen. 24-urenloop 214 km, te Des- ciale door de eindronde. Speelde nu kampioen en ver loor slechts 2 van de 22 wed strijden. Kapitein van de ploeg: De Smet Myriam. 7. Reserveploeg A.V.O. Melsele: Kampioen 2C provin ciaal dames. Kapitein van de ploeg: De Coninck Jenny. 8. Sportkring Kallo: Kam pioen 3C provinciaal Oost- Vlaanderen reeks E. De voor zitter buiten de lijnen en de kapitein op het veld, snoer den alle middelen aan elkaar, en zowaar totaal onverwacht, zoals men denkt dat voetbal- mirakelen niet bestonden, kregen zij de beloning «hun oververdiende titel» slechts in de laatste sekonde. Kapitein van de ploeg: Jan Van Remortel. 9. Tafeltennisclub Melsele: Jeugdploeg werd provinciaal kampioen. Wonnen deze titel voor de 4'' opeenvolgende keef. Spelers: Kristof Saman, Wim Thyssen, Stefan Callens, Tom Callens, Guy Van Nieu- wenhoven. Zij verloren geen enkele wedstrijd. Kapitein van de ploeg: Saman Kristof. 10. Ploeg F tafeltennisclub Melsele: werd kampioen in 5C provinciaal. Werd Oost vlaams kampioen van 5C pro vinciaal. Werd kampioen van de Vlaamse Tafeltennisliga door overwinningen tegen Morata Mol en Opwijk. Spe lers: Kristof Saman, Wim Thyssen, Emiel Balliauw, Tom Callens. Kapitein: Thys sen Wim. 11. Thyssen Wim, 15 j., T.T.C. Melsele: tweevoudig provinciaal kampioen: dub belspel niet geklasseerde spe lers, dubbelspel kadetten. 12. Van Nieuwenhove Guy, 14 j.T.T.C. Melsele: Provin ciaal kampioen dubbelspel kadetten. 13. Saman Kristof, 16 j., T.T.C. Melsele: tweevoudig provinciaal kampioen: enkel heren niet geklasseerd, dub bel niet geklasseerde spelers. 14. Vercouteren Els, 15 j., Turnkring Jong en Lenig Haasdonk: lc Oostvlaams kampioen toestelturnen da mes juniores. Behaalde een eervolle 4C plaats op het natio naal kampioenschap van de KVT. Wordt sinds jaren ge traind door haar vader. 15. K.S.K. Beveren Juniors E (8-10 jaar). Provinciaal kampioen van beide Vlaanderen door Ware- gem te verslaan met 2-1. Wonnen 25 wedstrijden en speelden 1 gelijk. Maakten 216 doelpunten en kregen er slechts 9 tegen. De nationale finale eindigde op 0-0 en werd met strafschoppen verloren. In de finale van de beker van België schakelden zij Een dracht Aalst, Straatje Steke- ne, Dikkelvenne, Wevelgem, Mons en Anderlecht uit. De finale werd verloren doordat Berchem Sport de sterkere was. Kapitein van de ploeg: Tino De Witte. 16. Verley Mare, Beverse B il j artfederatieKampioen beide Vlaanderen overband 20 p. Kampioen beide Vlaan deren drieband 15 p. Kam pioen District Waasland. 17. Moenssens Cecile, "I960, Judoclub Beveren: Provin ciaal kampioen dames te Hamme in haar gewichts klasse. 18. Van Goethem Tine, "1972, Judoclub Beveren. Werd provinciaal kampioen kadetten te Oudenaarde en kampioen over de 5 Vlaamse provincies te Genk in haar gewichtsklasse. 19. Braem Stefan, "1975, Ju doclub Beveren. Oostvlaams kampioen miniemen (in zijn gewichtsklasse). Voor de lc maal in de Belgische judo werd een kampioenschap voor miniemen ingericht. 20. Schelkens Johan, °1975, Judoclub Beveren. Oost vlaams kampioen miniemen (in zijn gewichtsklasse). 21. Van de Walle Koen, 10 j. Tafeltennisklub Kieldrecht: Oostvlaams kampioen premi- niemen. 22. De Wilde Danny Van de Walle Koen, Tafeltennis klub Kieldrecht: Oostvlaams kampioen dubbel premi- niemen. 23. De Wilde Leen, 11 j., Ta feltennisklub Kieldrecht. Oostvlaams kampioen meis jes miniemen. GEWESTELIJK 1. Bodson Dorina, 16 j. Kontakt karate Beveren. le plaats Beker van Beveren 24.04.87. T plaats Semi-con- tact te Hulshout 20.05.87. 2. Hellinckx Bart. 16 j. Kon takt Karate Beveren: lc plaats Beker van Beveren 24.04-87. 2C plaats Semi contact te Huls hout 20.05.87. 3C plaats Semi contact te Luik 31.05.87. 3. Reserven Svelta Melsele: Gewestelijk kampioen 1986- 1987. Afgevaardigde: Richard Van Bogaert. 4. Knapen Svelta Melsele: Gewestelijk kampioen. Afge vaardigde: Julien Bruyninckx. 5. Miniemen Svelta Melsele: Gewestelijk kampioen. Afge vaardigde: R. Van Raem- donck. 6. K.W.B. O.L. Vrouw: Kampioen bij 't Land van Be veren zondagreeks 1. Afge vaardigde: De Bruyn Gilbert. 7. F.C. Bosdam Miniminie- men 8-10 jaar. Gewestelijk kampioen miniminiemen reeks A. Kapitein van de ploeg: Seghers Stefan. 9. St. Elisabeth zaalvoetbal. Gewestelijk kampioen zaal voetbal lc afdeling. Dit is hun tweede titel in 5 jaar. Kapi tein: Mare Engels, 10. Bloe Djicns Dastoff. Kam pioen 4C reeks zaalvoetbal Land van Beveren. Kapitein; Dirk Rombout. 11. A.F.C. Coktail: Geweste lijk kampioen Vlaams Sport- verbond in lc afdeling, zon dagnamiddagreeks, Alge meen kampioen van het Ver bond. Kapitein: Eric Ver- straeten. 12. V.K. Frema: Gewestelijk kampioen veteranen bij het Vlaams Sportverbond. Kapi tein: Toté Armand. 13. V.K. Frema: Gewestelijk kampioen 2C afdeling veld- voetbal Land van Beveren. Kapitein. Roger De Smedt. 14. Fontyn J.P. Ver. liggende wipmijen Beveren. Sector kampioen lage vogels. 15. Van Steenlandt R. Ver. liggende wipmijen. Keizer Verbond Beveren. 16. De Bijlvrienden: Kam pioen Verbond Beveren. Ka pitein: Van Overtvelt Freddy. 17. F.C. Den Buiten: Kam pioen 2e reeks A Land van Beveren. Kapitein: Van Beveren. De gewestelijke kampiooenen (Iv) Steenlandt Freddy. 18. Van Vosselen Luc: Bever se Biljartfederatie. Kampioen Distrikt Waasland. 100 pun ten kader. VERDIENSTELIJKEN 1. Gisleen Van Vossel Svelta Melsele. Is reeds meer dan 20 jaar een aktief bestuurslid van Svelta Melsele, waarvan hij momen teel ondervoorzitter is. Dit jaar wordt hij door de Ko ninklijke Belgische Voetbal bond onderscheiden met het kenteken «clubleider» om zijn 20-jarig lidmaatschap. 2. Van Broeck Eric K.W.B. Sint-Martinus Beveren. 3. Van Vossel Rudy. Deze 2 K.W.B.-ers zijn reeds jaren begaan en spannen zich enorm in voor het bevorderen van het fietsen in het alge meen, maar vooral in de K.W.B. Sint-Martinus. Dit jaar brachten zij het voor me kaar, om met een 80-tal fiet sers een weekend naar de Ar dennen te rijden en verleden jaar reden ze met de fiets naar Lourdes. Deze en nog andere zeer aannemelijke redenen zijn genoeg bekend in de Be verse sportmiddens om hen als sportverdienstelijke uit te nodigen. 4. Spiessens Liliane Jong en Lenig Haasdonk. In 1951 uit het Scheldedorp Bornem als onderwijzeres Beveren. De nationale kampioenen (Iv) naar Haasdonk gekomen. Van gans het lessenpakket op school was mijn lievelingsvak «turnen», het fijnste lesuur van de week. Zodus gaf 'onze klas' op elk schoolfeestje een nummertje beweging op mu ziek. Na de gewone schoolin- spektie door inspekteur Mels als leidster van de nieuw op te richten turnkring in Haas donk voorgedragen (1969) en sindsdien nog steeds even graag met een hele groep kin deren aktief op de turnmat- ten. Door inspekteur De Smet gevraagd om op woens dagnamiddag de socio-kultu- rele aktiviteiten op school te leiden: dat werd natuurlijk weer sporten en turnen. Sinds de stichting van Jong en Lenig steeds met mijn eigen groep deelgenomen aan alle kam pioenschappen en onze jui chende groepen brachten met hun leiding veel bekers naar Haasdonk. Sinds 1980 secre taresse van Jong en Lenig Haasdonk ZAALVOETBAL ZAALVOETBALKOMP. DULPOP IN BAZEL Dat Vriendenkring in de Ba- zelse Kompetitie herfstkam- pioen was wisten we al langer, maar nu alle inhaalpartijen achter de rug zijn zien we duidelijk dat Nova dat in een inhaalprogramma tweemaal aan de winst kon blijven tegen F.C. Droms en Mercator, sa men met Z.V.T. Bridge dat ook al in een dubbele speel dag kon winnen van Club 67 en De Koolmijn de felste kon- kurrenten zullen worden van het Vriendenkringteam. K.W.K. Kruibeke volgt im mers als vierde al op geruime achterstand en het is zeer d,. vraag of de koplopers hun voorsprong nog uit handen zullen geven. F.C. Droms voert de midden moot aan waarin Mercator en Mini Ster ook stevig lijken te staan na hun goede eerste ronde al verloren beide ploe gen wel deze speelwcek. Vooral het verlies van Mini Ster tegen Geel Blauw dat onderaan staat was verras send. Nog onderaan staan de Fergu son Boys die net niet over Schaudries geraakten en zo de Rupelmondenaars voor moe ten laten gaan. Zo komen we onderaan bij de Koolmijn. De Koolmijn laat de laatste weken wel wat ver betering zien en we denken dat er in de tweede ronde rekening zal mee moeten ge houden worden. Al kunnen de Kooljongens niet dieper meer zakken... F.C. DROMS 3 NOVA 6 Sterke repliek van de Drom- mekes tegen de Goden van Welleer, Nova, F.C. Droms kwam zelfs het best op dreef in deze knappe partij langs Van Drom Francky die 2x scoorde. Dit kon Jan de Smet en Chris Lijssens echter ook voor No va en meteen kon de wed strijd terug starten. Dat deed men dan ook en Peter Van Landeghem bracht de thuis ploeg op slag van rust op een mooie 3-2 voorsprong. Na de pauze zou de thuisploeg ech ter geen enkele maal meer de Nova netten meer bol weten te zetten dit tot tegenstelling van Kris de Wolf Chris Lijs sens en Jan de Smet van Nova die nog uiteindelijk nog wei nig moeite hadden om de 3-6 eindstand op het bord te brengen. GEEL BLAUW 11 MINI STER 4 Verrassende uitslag langs de kant van Geel Blauw. Al dient wel gezegd dat de be zoekers vroeg in de wedstrijd twee belangrijke basispion nen verloren wegens kwet suur. Koen Verbruggen en De Cauwer Kurt dienden ge- kwest toe te kijken hoe hun maats op achterstand werden geplaatst door Eddy De Smedt en Eecklaert Albert 5- 0. Toch konden enkele Mini- Sterren nog voor het rustsig- naal de stand op 5-2 brengen, Peter Verbruggen en Gerry Heirman waren de schutters met dienst. Na de rust echter zou er geen maat meer staan op de tref kracht van Herman Van Bo gaert die met 3 treffers het pad effende van zijn ploeg. 8- 2. Twee tegentreffers van Francky Vermeulen konden niet verhelpen dat Geel Blauw de partij zegevierend afsloot door nog late treffers van Walter Felix en Eecke- laert Guido zodat de 11-4 eindstand op het bord ver scheen. SCHAUDRIES 3 FERGUSON BOYS 2 Bijzonder spannende partij zoals de eindstand al laat ver moeden. Toch was Schaudries tijdens de eerste periode de betere ploeg en kon het dan ook vrij vlo! uitlopen tot 3-0 langs Danny Felix, Marc Bae- tens en Erik Moorthamer. Net voor het rustsignaal van ref. Dirk Van Remoortel kon den de Fergusons er toch nog de moed inhouden door een doelpunt van Patrick Joos- sens. 3-1. Na dc kampwisscl kwam de moed dan helemaal terug bij de Fergusons toen zelfde speler doelman Mare Brijssinck wist te verslaan. 3- 2. Nadien hield een werkelijk fantastische thuisdoelman zijn ploeg werkelijk overeind toen bezoekende aanvallers als een Charel van Havere en Joos- sens Patrick nog dicht bij de gelijkmaker kwamen. De stand werd echter niet meer gewijzigd zodat Schaudries beide punten beetnam. Mare Stevelinck Eerste provinciaal SK Lokeren-Racing Dankzij een knappe overwin ning i. Lokeren blijft Racing Temse vooraan in de rangta bel postvatten en blijven de titelambities nog steeds aan wezig. Na amper vijf min. spel opende Patrick Riské de stand op aangeven van Geert Verhelst. Nogeens vijf minu ten later kon dezelfde Patrick Riské zijn ploeg op een mooie 0-2 brengen. Dit was echter het sein voor de thuisploeg om zich te orga- nizeren en richting Temsedoel te trekken. Rond het kwartier kon thuisspeler Verschraegen de aansluitingstreffer scoren en opnieuw hoop koesteren. Deze hoop bleek al dadelijk ongegrond want Eli Van As- sche bracht Racing Temse net voor de rust na een mooie 1-2 beweging met Pol Piessens op een ruimere 1-3 voorsprong. Na de kampwissel zou Racing moeten opletten toen weer Verschraegen de thuisploeg op 2-3 kon brengen door doel man Buyens kansloos te laten toen hij onhoudbaar in de kruising binnenschoot: 2-3. Weer vond Racing een gepast antwoord want nog in dezelf de minuut was het Ronny De Leenheer die na een 1-2 te hebben aangegaan met Pol Piessens voor de 2-4 zorgde. Van dan af ging het allemaal vlug bij de bezoekers die half weg deze tweede periode leid den rn'et 2-6, door doelpunten Temse: 4-7 van Paul Piessens en Eli Van Assche op aangeven van resp. Peter Van Britsom en Patrick Riské. Pas dan kon Lokeren nog wat terugdoen langs André Macs en Bonnaerens: 4-6. Eli Van Assche was de laatste goalenmaker zodat de ver diende 4-7 overwinning op het bord kwam. Nu zaterdag om 20.00 u in sporthal Temsica speelt Racing een eerste be langrijke match voor de titel. Racing geeft immers Omni- dak Eeklo partij. De dag na dien, maandag, wordt de ver plaatsing gemaakt naar Zol derken Berlare. Indien beide duels tot een goed einde wor den gebracht staat Racing al leen te schitteren op de eerste plaats. Alvast een aardig be gin van de kersttijd. M.S. DERDE NATIONALE C. Brugge-Criva Hamme 8-0 Criva Hamme heeft al betere tijden gekend. Zonder Dirk Van Buyten maar mét broer Mare vertrok Criva niet slecht in de match tegen Brugge maar het zat de Hammenaars niet inee want Jackie Danijs die de eerste kans uit de partij kreeg zag zijn schot tegen de paal belanden. De thuisploeg had meer geluk in de afwerk ing want in het verdere ver loop van de eerste helft kon ze liefst 4 maal doelman Fred dy De Rechter verslaan die de gekwetste Rcnaat Dc Bruin verving. Na de rust zette Cri va alles op alles, maar de kansen van Mare Van Brus sel, Marc Van Buyten en Ja ckie Danijs kenden geen suk- ses. De thuisploeg deed in deze tweede helft net hétzëlf- de als in de eerste periode wat haar terug vier doelpunten opleverde zodat de 8-0 eind stand op het bord kwam. De ze ietwat overdreven eindcij fers en nieuwe nederlaag zul len de Crivaspelers en be- stuurslui wel aan het denken gezet hebben zodat we wel licht een gemotiveerder Criva tussen de lijnen zullen krijgen na de jaarwende. M.S.

De Voorpost | 1987 | | pagina 15