Werken Baart Kracht met schitterende turnshow M tl tk DE JEUGD GOOIT ER DE BEUK IN BELGEN WORDEN GROTE JONGENS VIJFDE VERJAARDAG Chinees Restaurant «Lung-Tang» 32- 18.12.1987- De Voorpost TURNEN Dit keer opteerde Turnkring Werken Baart Kracht uit Sint-Gillis Dendermonde voor zyn jaarlijkse turnshow voor het tema cirkus. De sporthal van Sint-Gillis leek dan ook op de piste van een reusachtig cirkus. Strobalen zorgden ervoor dat niemand in de arena kon lopen en de lampionnetjes aan de vele tentmasten verhoogden de stemmige sfeer zienderogen. Kwam daarbij nog het fraaie dekor dat een clown en een lenige dame net voor de kassa deed zweven en de massa toeschouwers van dit zoveelste gala waren al onmiddellijk in de juiste stemming. WBK Voorzitter Marcel Joos was voor de gelegenheid in een glitterpak gestoken en was de rol van mangedirekteur aangemeten. De man die met veel bravoure en kunde de verschillende nummers zou aankondigen. De altyd even ijverige werkploeg van WBK had het clownspak aangetrokken en zorgde ervoor dat alles netjes op tijd kon beginnen en alle atributen piekfijn in orde waren. Zelfs de beroepscirkusartiesten hadden geen enkele reden tot klagen. Alles was dus klaar om de 450 aktieve leden van WBK naar de piste te leiden en toen zij verschenen, van klein naar groot, gebeurde dat onder een oorverdovend applaus. Aandacht voor de seniores Het tweede deel werd met veel zwier begonnen door de vliegende akrobaten, die met een enorme snel heid over plint en andere dingen sprongen, tuimel den, zweefden. Een num mertje dat veel bijval ken de, vooral omdat het zeer komisch werd gebracht. Maar een nummer dat vooral lenigheid en kon- centratie vergde bij de uit voering ervan. Na deze vliegende reeks keken we met belangstelling uit naar de groep initiatie 2 die een uitbeelding van clowns bracht. Menig clown-in spe verloor er wel zijn pruik bij maar dat kon het jeugdig entoesiasme toch niet temperen. Veel waar dering ging naar de senio res die opnieuw in het strijdperk traden met een discipline waarmee WBK groot is geworden: de py- ramides. Acht stoere bon ken, van wie de oudste liefst 72 jaar was en de tweede oudste 69 jaar, toonden aan dat men met oefening tot veel, zeer veel in staat is. Vooral de apo- teose waarbij de WBK vlag hoog in de lucht werd gestoken was indrukwek kend. Vervolgens kwam mister Walter per fiets aangere den en hij bleek op zijn zachtst gezegd over een eigenaardige fiets te be schikken. Een komisch nummer waarin flink wat akrobatie en gevoel voor evenwicht in verwerkt was. De gymdans kon al evenzeer bekoren en de grondoefeningen van de selektieploeg Floris Van Maele, Leslie Vermeulen, Nadia Osselaer, Stijn Huyghe en Ellen Van Eet velde bewees ten volle dat WBK voldoende talent in huis heeft voor een grote toekomst. Het gastoptreden van Gi- na Giovannis heeft menig een doen reikhalzen. Wat deze dame toonde aan lenigheid en sierlijk heid grensde haast aan het ongelooflijke. Ook zij Dendermonde. De kleuters speelden voor leeuwtjes in de sporthal (foto Piet Hermans werd beloond met een ver diend applaus. De demo groep van WBK rondde het programma dan af met een boeket, de mooie apo- teose van een turngala dat meer dan geslaagd mag ge noemd worden. Dat bleek trouwens toen de hele groep zich in een bonte moest vaststellen dat sliert weer op de turnmat leiding haar voorzitter ni< presenteerde voor de af- was vergeten. We kijke scheidsgroet. Die kwam er nu a' met belangstelling u pas nadat voorzitter Joos naar WBK 1988 en 198* de leiding van de verschil- want dan viert WBK zij lende groepen met een ge- 85c verjaardag en dat zi schenkje had bedacht en we' een zeer groot fees tot zijn grote verbazing worden. BADMINTON Dendermonde. Een massa clowns in het cirkusprogramma van WBK (foto Piet HERFSTKAMPIOENEN GEKEND Dat zakte weg wanneer met alle noodzakelijke ernst het eerste nummer werd gebracht door de groep initiatie 1. Gekleed als de beroemde Ameri kaanse cheerleaders en uitgedost in mooie rood witte pakjes demonstreer den de meisjes, bewogen op de maat van ccn mooie muziek, wat biezonder fraai kan zijn. Het applaus dat hen ten deel viel, be wees dat het publiek meer dan tevreden was met dit openingsnummer. De rit mische oefening van de meisjes B afgewisseld met een reeks sprongen, viel al even veel in de smaak van het entoesiaste publiek dat heel wat lofbetuigingen had voor de acromagina- tion van de tumbling ploeg. Die zorgde inder daad voor flink wat sensa tie met een reeks oversla gen en salto's aan een hels tempo uitgevoerd. Tussen door zorgden de kleintjes voor een intermezzo dat er best mocht wezen. Hun parodie op de power-fana- ten was er een van de bovenste plank. Vervol gens keken we naar de Jongens B die demon streerden tot wat ze in staat zijn aan de brug met de gelijke leggers. Waarna de dames uit de doeken deden welke werkjes er allemaal in een cirkus Dendermonde. Zelfs de allerkleinsten hebben niet de minste last van de zenuwen (foto Piet Hermans) moeten opgeknapt wor den. OVOFA heette hun nummer en dat stond dan voor onderhoud, verkoop, opwarming en attraktie. Gewapend met emmers, stoffers en blik, nadien als verkoopsters en als balleri na's die zich opmaken voor de spiegel liep het nummer over van elegan tie en afwisseling. Daarop werd met open mond van verbazing en bewondering gekeken naar les Bensons, een echte cirkus attraktie van wereldformaat. Een akrobatisch duo bestaande uit vader en dochter de monstreerde lenigheid en kracht, bracht enkele staaltjes van evenwichts kunst en vooral van veel durf. Oefeningen die met ongemeen veel durf en steeds met de glimlach werden uitgevoerd. Zij kregen een applaus dat nog lang bleef nazinderen? Meteen was het publiek voldoende opgewarmd om met aandacht te gaan kij ken naar een optreden van de selektieploeg bestaande uit Mieke Van Eetvelde, Cindy Huyck, Patricia Vermeiren (die hun kun nen op de balk presenteer den), Dirk en Kristof Van der Heuden en Stijn Huyghe op de brug met gelijke leggers en Ellen Van Eetvelde, Nadia Os selaer en Leslie Vermeu len opnieuw op de balk. Deze laatste negenjarige jonge dame werd onlangs vierde op de VTL kam pioenschappen en Stijn Huyghe haalde op die kampioenschappen een schitterende vijfde plaats. Het eerste deel van het programma werd afgeslo ten met leeuwen en dit toonde aan dat zij al over een goed ontwikkeld ge voelen voor evenwicht be schikken. In eerste provinciale is het overduidelijk dat de twee ploegen van de Flying shuttles de toon aangeven. Buggen- hout staat hier misschien voorlopig derde, want de uit slag van de wedstrijd tussen Stekene en Vulcain 2 kan be palend zijn voor de derde plaats. Dat het verschil tussen de twee topploegen en de drie andere ploegen zeer groot is, bewezen de Flying shuttles 2 onlangs nog toen ze thuis speelden tegen Buggenhout. De bezoekers kwamen niet verder dan een 6-2 verlies. Voor de enige gameoverwin- ningen zorgden Ronald Ver- heyden en Dirk Moeyersoms in de dubbel bij de heren door met 15-12, 14-17 en 14-17 te winnen van Barty en Stefaan De Rijcke, en Moeyersoms - Tilley in het tweede gemengd door een 7-15 en 0-15 winst van Lieven de Gussem en Ca- rine Weytens. Rode lantaarnploeg Vulcain 2 wordt ekstra verzwakt, omdat na de mutatie van Els Dela- lieu naar de eerste ploeg nu ook Bart Wallaeys in tweede Liga Vulcain 1 moet vervoe gen. De Flyging shuttles 1 staan hier met 8 punten aan de leiding, gevolgd door de Flying shuttles 2 met 6, Bug genhout 1 met 3, Stekene met 1 en Vulcain 2 zonder punten. Drive 1 uit St. Gillis-Dender- monde blijft de 8-0 overwin ningen opstapelen. Onlangs won het weer met 0-8 van Scaldis 2. Drive 1 bestaat uit Patrick De Smet, Geert De Vriendt, Rita Van Boven, Lisbeth Hermans en Berna- dette De Keersmaecker. Voor de konfrontatie tegen Scaldis 1waartegen werd ge lijk gespeeld, in de terugron den moeten we wachten tot 5 maart e.k. Ondertussen verloor Drive 2 door een verkeerde opstelling in het gemengd, de eerder met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen Temse met 3-5. Drive 1 en Scaldis 1 staan hier samen met 11 punten aan de leiding, maar Drive 1 heeft acht games meer gewonnen dan Scaldis 1, Scaldis 2 volgt met 8, Drive 2 met 5, Danlie 2 en Temse 2 met 4 en Scaldis 3 zonder punten. De topmatch in tweede B tus sen Eikenlo 1 en Latem 2 verliep ongemeen spannend. Slaagden de bezoekers er in de twee dubbels en de tweede heren enkel te winnen, dan won de thuisploeg de eerste heren enkel en de twee ge mengd dubbels. Maar de ver rassing viel in de eerste dames enkel. Caroline Martens (C2) won met 6-11, 11-2 en 11-7 van B2 Hilde Van Gijseghem. Toen Linda Bonne ook het tweede enkel won voor de thuisploeg, stond de onwaarschijnlijke 5- 3 overwinning voor Eikenlo 1 op het bord. Daardoor staat Eikenlo 1 hier met 9 punten aan de leiding, gevolgd door Latem 2 met 7, De Lieve 1 met 6, Lovendegem en Gent se 2 met 3 en de Mintons zonder punten. In derde A staat Buggenhout 2 eindelijk aan het hoofd van de rang schikking. Voorlopig nog ge lijk met Temse 3, maar Bug genhout heeft nog een uitge stelde wedstrijd tegen Drive 3 te goed. Datzelfde Drive 3 slaagde er niet in gelijk te spelen tegen Hamse 2, De bezoekers wonnen de dubbel dames, de tweede da mes enkel en tot slot het eer ste gemengd. Buggenhout 2 en Temse 3 staan hier samen aan de lei ding met 11 punten, gevolgd door Hamse 2 met 9, Danlie 3 met 8, Snaar Af met 5, Drive 3 met 4, Hamse 1 met 2 en Scaldis 4 zonder punten. Aalst won in derde B met 5-3 van De Lieve 2 en sluit nu aan in de rangschikking met Wet- teren. Aalst voerde vooral de forcing bij de dames. Dat het er spannend aan toe ging bewijst het tweede da mes enkel dat met 11-8, 9-11 en 12-10 voor Aalst werd ge wonnen door Annick Stragier van Sandra Van den Bosscht Maspo won de topper tege Luimplukkers en is hier m 12 punten herfstkampioei gevolgd door Pluimplukke met 10, Wetteren en Aali met 6, Moerbeke en De Lieu 2 met 4 en Eikenlo 2 zond< punten. In de eerste herenreeks stai Latem 1 aan de leiding met punten, gevolgd door d Flying shuttles met 8, Gents met 6, de Gentse Politie 5, De Lieve met 2 er Mintons zonder punten. De topper in de tweede hei, enreeks eindigde traditiegi trouw op een gelijkspel. 7x wel Deinze als de Pluimpluk kers wonnen ieder twee et kels en twee dubbels. Pluin plukkers staan hier same met Deinze met 7 punten aa de leiding, maar hebben céi wedstrijd minder eesDeeld Wetteren volgt met 6, Later 2 met 4, Vulcain met 2 c Snaar Af als laatsten zonde punten. (L.C. Dendermonde. De veteranen van WBK kregen veel applaus voor hun optreden. Clement Van Stichel leerde Raymond, Andre, Edwin, Henri, Juhen, Frans en Willy hoe het moest (foto Piet Hermans) KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE IV* AFDELING NI JLEN - WAASMUNSTER DRC 0-36 Opnieuw een flinke verrichting van de jongerenploeg. Nijlen, dat zich dit seizoen al flink liet gelden, begon zegedriftig aan de wedstrijd. Hun pack met twee zwaarge wichten, kon de onzen niet klein krijgen. Onder leiding van een paar "ouderen": De Visscher, Johan Van Dam en Jo Van den Bossche, konden onze jonge kemphanen er volop tegenaan gaan en er werd flink doorgespeeld. Aan de rust leidde Waasmunster met 0-8. Twee mooie try's van de driekwarten. Vooral Minnebo, Hcndrickx en Van de Putte lieten zich gelden. Na de rust werd de weerstand van de moedige Nijlenaars gestadig opgerold. Waasmunster lukte nog enkele mooie doelpogingen en ondanks het flink verweer van de thuisspelers werd de score nog hoog opgedreven. Doe zo voort, mannen! EUROPEES KAMPIOENSCHAP POULE B TE LISSABON PORTUGAL - BELGIE 7-13 verbI"ffendc Prestatie van onze mannen. Het seizoen 87-88 wordt ontegensprekelijk het meest suksesvoile van het Belgische rugbywereldje. j?e| 8=™arliike uitwedstrijden: Nederland- RHn ari lif? s and"®c'E'e (21-24) en Portugal- öetgie (7-13) kregen immers resultaten die kunnen tellen De Belgen staan dan ook aan de leiding en de hoop is groot dat we volgend seizoen in de A-poule tegen de rugbygroten van Europa kunnen aantreden. Ploegen als de Sovjetunie, Italië. Spanje en Roemenië zijn immers klanten die van wanten weten. De vooruitgang van onze spelers is spektakulair. Het werk van de Franse trainer Gérard Ricq die het geluk had een groep beloftevolle jongeren onder zijn hoede te krijgen, werpt nu volop vruchten af. De wedstrijd in Lissabon, waarin onze jongens van de kenners geen schijn van kans kregen, werd volledig door de Belgen beheerst. Onder gutsende regenvlagen was het uiterst moeilijk spelen. Langs Durigneaux (Asub) kwamen onze mannen op vrijschop 0-3 voor. Cambier (RC Jet) lukte hierop een mooie try en de voorsprong steeg tot 0-7. De Portugezen kwamen dan gevaarlijk opzetten en wilden beslist de situatie recht zetten. Ze speelden hard - zelfs op het randje van het toelaatbare - en de scheidsrechter kreeg het moeilijk bij een paar incidentrijke fazen. Na de rust lukte Cambier een nieuwe try: 0-11. Durigneaux zette de place-kick binnen en 0-13. Portugal bleef zich toch voluit geven en kwam terug tot 7-13. Onze gelukwensen voor dit hoopvol resultaat. AANDACHT AANDACHT AANDACHT Op 24 december - Kerstavond en 31 december oude jaarsavond, is er telkenmale een gratis tombola. Met... verrassingsprijzen. De trekking van de tombola op Kerstavond 23.00 u. en oudejaarsavond 24.00 u. in het Restaurant. Extra voordeel bij reservatie. Reserveer tijdig. Grote Markt 10 DENDERMONDE Tel. 052/22.05.32 AANDACHT AANDACHT AANDACHT Menu A 1.150F Chinese Kerst en Nieuwjaar Aperitief Soep: Tomaten-roomsoep met Asperges Voorgerecht: Chinese speciale voorgerecht Hoofdgerecht: a) Gebraden Peking-eend met ana nas en appelsien in zuurzoet saus of b) Kalkoen in roomsaus Dessert: a) Gebakken Lychee met ijs en b) Koffie of Chinese thee Menu B 1 -550F p. pers. Wijn: l/2 fles «Entre deux Mers» Soep: Chinese Kantop-wan-Tan soep Voorgerecht:- Chinese Hors-d'oeu vre a Lung Tang Hoofdgerecht: a) St. Jacobsvruchten in oestersaus of b) Zeekreeft speciaal Dessert: a) Coupe Maison speciaal en b) Koffie of Chinese thee Speciale Chinese Rijsttafel Voor 2 pers. 1.600F Zeekreeft soep en Kroepoek Voorgerecht: Gebakken inktvis in zoetzuursaus Hoofdgerechten: Chinese garnalen met diverse groenten en Kalkoen in Roomsaus Nazi-goreng natuur Dessert Lychee met ijs en koffie of Chinese thee K Voor 3 pers. 2.350F Idem plus gebakken varkensribben Voor 4 pers. 3.050F Idem plus Babi Pangang speciaal

De Voorpost | 1987 | | pagina 16