EERSTEKLASSE- 1V0ETBAL VAN PROVINCIAAL ALLOOI EEN DIKKE PROFICIAT VOOR JONG LEDE MEN KAN WEER LACHEN OP FREETHIEL ENKELE REAKTIES NA ANDERLECHT-LEDE VAKANTIESPORT DENDERMONDE De Voorpost - 18.12.1987 - 17 De Voorpost i 1 iiifMPiii VOETBAL LEEKENS: "Voor de volgende wedstrijd tegen Lokeren hoeven mijn spelers alvast met geen bekerbenen in de arena. Velen hebben zich duidelijk gereserveerd terwijl anderen hun best hebben gedaan om een plaats in de basiself te verwerven, met alle gevolgen vandien. De individuele akties leverden niets op." DE LANTSHEER: "Mijn ploeg zette een mooie verrich ting neer. Alle opdrachten werden naar behoren uitge voerd. Hier eindigt ons bekersprookje. Hopelijk hebben verschillende spelers niet te diep in hun krachtenarsenaal getast zodat onze volgende partij tegen buur Ninove in ideale omstandigheden kan aangevat worden. Anders krijgt dit bekeravontuur een nare nasmaak." GUIDO CARLIER: "Een goede wedstrijd voor Lede natuurlijk en een mooi resultaat. Enkel in het aanvangs- kwarticr hadden wc het moeilijk met het tempo. Toen werden we uitgetikt op de flanken. Hier redde Vijt ons. Naarmate de partij vorderde kwamen we onder stoom en rond het uur zaten we volledig in de match. Jammer eigenlijk van dat doelpunt in de slotminuut. Anders kwamen we hier nog rooskleuriger weg. Alvast een zeer positieve ervaring hier voor ons allemaal." (G.D.T.) BEKER VAN BELGIE 1/8 FINALE LOKEREN -BEVEREN 0-0 De legendarische duels tussen Lokeren en Beveren behoren al een tydje tot het verleden. Waar is de tyd dat de toeschouwers rechtveerden toen de twee kemphanen, Preben Larsen en Jcan-Marie Pfaff, weer eens hun nummertje opvoerden? Dat zowel Daknam als Freethiel eivol liepen voor dit legendarische treffen om over.de beker duels nog te zwijgen. De publieke opkomst vermindert van jaar tot jaar. Zondag laatstleden waren amper vijfduizend toeschouwers naar Daknam afgezakt en de eerlijkheid gebiedt ons te Lokeren Beveren Q,Q Erwin P(ümers> ingevaUen voor Ferenc Meszaros, had de zeggen a ze eraan waren, voor het geld én voor de moeite. openingstreffer aan de voet. Zijn schot ging echter via Danny Pfaff in hoekschop (ds) Lokeren - Beveren 0-0. Op even warm (ds) De pint smaakt weer en ook het stapeltje boterhammen dat Maria voor ons achter de hand houdt oogt plots stukken appetijtelijker. Op Freethiel wordt weer gela chen. Dit seizoen bleef het bier te lang flets en de boterham ging er ook moeizaam in na alweer een wedstrijd vol doffe ellende. Op Freethiel smaakte niets meer. Daar komt nu dus weer verandering in. Beveren toont weer dat strijdersbloed en het lijkt of trainer Wilfried Van Moer het adrenalinegehalte van zijn spelers stukken omhoog kreeg. De bekerwedstrijd tegen zware verrekking in de dij en CLub Luik begon nochtans in Francois met eenzelfde letsel mineur en SK Beveren moest missen. Toch wist Beveren, een schot van Erwin Palmers kreeg doelman Rosez het toch opnieuw Lemoine met tendi- net als de bezoekers trou- nitis, Schmedding met een wens, dat er moest gewonnen j Wilfried Van Moer, de [nieuwe coach van SK Beve ren, was na afloop van het treffen tevreden met het be haalde punt. Daarvoor waren de bezoekers duidelijk geko men, "Het heeft weinig be lang of de punten via spranke lend spel of door beredeneerd verdedigend voetbal worden behaald", stelde de Beverse oefenmeester. Gevaarlijke uitspraak, vinden wij. Het supportersoog én het duurbe taalde ingangsticket tellen ogenschijnlijk niet meer mee... Wim Jansen van Lokeren was al evenmin ontgoocheld met de puntendeling na het schabouwelijk vertoon. "Met de uitwedstrijd op Anderlecht in het verschiet vind ik het zeer belangrijk dat we twee weken naeen de nul op het bord konden houden", aldus de Nederlander. Beveren startte het "duel" zonder Lemoine en Schmed ding, ook Guy Francois kwam niet op het lijstje voor. Loke ren kon opnieuw beroep doen op Mohammed Timoumi maar die zou, achteraf gezien, weinig in het stuk voor komen. De bezoekers schoten vin nig uit de startblokken maar die aanvalsdrift, gekruid met enkele valabele kansen, zou hooguit een kwartier duren. David Fairclough vuurde een viije trap op de vuisten van Hoogenboom en dé kans om de openingstreffer op zijn naam te zetten was voor Ju- lien Lodders. Buyens zag hem moederziel alleen voor de Lo- kerse kooi maar Lodders was zo verrast dat hij de geboden kans onbegrijpelijk meters naast knalde. De thuisploeg leed in die periode veel balverlies doch daarvan konden de bezoekers maar weinig profiteren, in tegendeel. Beveren zakte nu als het ware de dieperik in en Lokeren trachtte, vergeefs, wat te forceren. Het verloor echter in de 17e minuut al Ferenc Meszaros, met een dij- verrekking en de ingekomen Erwin Palmers kon, ondanks Veel inzet en goede wil, maar moeilijk verbergen dat hij niet voor aanvaller in de voet- balwieg werd gelegd Het vlotte nu ook in het Lokerse kamp minder en min der en toen bovendien het middenveld vierkant begon te draaien, was het hek helemaal van de dam. Timoumi, terug na een wekenlange inaktivi- teit, etaleerde duidelijk zijn gebrek aan kompetitieritme. De Marokkaanse spelmaker kon amper de bal aan de voet houden en met hem zakte nu ook het hele vertoon naar ondermaats. De hoop dat het na de rust wel allemaal zou beteren werd zeer vlug naar het rijk der illusies verbannen. In tegendeel. Wie dacht dat het niet slechter kon, maakte ver keerde berekeningen. Beve ren had de halve inzet gero ken en trok zich nu nog na drukkelijker terug. Lokeren van zijn kant zette enkele ke ren doelman Rosez aan het werk via schoten van Erwin Palmers, Pawlak en Didier M'Buyu. Die aanvallen kwa men vooral vanuit de achter ste lijn, met lange ballen werd getracht het middenveld over te slaan. Voor een dicht opeengepakte Beverse verde diging stelde dat natuurlijk geen problemen. Het bleef al bij al een tries te bedoening. Van enige de gelijk opgebouwde aanvalsak- tie was de hele wedstrijd door geen sprake. Een kuitenbij tend Beveren liet dat trou wens ook niet toe. Het ging zich bovendien meermaals te buiten aan storende, soms brutale fouten met dan vooral Buyens en Lambrichts als de absolute uitblinkers. De einduitslag is positief voor Beveren en ook Sporting Lokeren was niet ongelukkig Lokeren - Beveren 0-0. Een spelletje van dicht-opeenplakkende duo's (ds) met de puntendeling. Maar of het publiek al over de ontgoo cheling heen is, weten we niet. Sporting Lokeren moet nu zondag naar het Astridpark. De wedstrijd tegen Ander lecht is meteen de tweede ont moeting in de terugronde van de kompetitie, de laatste wed strijd ook voor de winterstop. De Lokerse spelers krijgen vrijaf tot 2 januari, dat is met een de start voor de trainin gen. In de periode van 2 tot 24 januari zullen nog een reeks oefenwedstrijden ge speeld worden. De tegenstan ders waren ons bij het schrij ven van deze regels nog niet bekend. De herneming van de kom petitie vindt plaats op 24 ja nuari, opponent op Daknam is dan Cercle Brugge. Vivian BOGAERT worden om door te gaan naar de kwartfinale voor de Belgi sche voetbalbeker. Luik startte het best en in de eerste tien minuten van de wedstrijd kwamen de Ma- rijntjes via Malbassa en twee maal Varga dichtbij een ope ningsdoelpunt. Beveren zag het gevaar en geel en blauw ging via de flanken, vooral Marek Kusto speelde aardig en snel de counter, de Luikse verdediging onder druk plaat sen. Veel gevaar voor doel man Stojic kwam er echter niet en alleen Paul Lam brichts kreeg een waterkans. Luik nam opnieuw het ge wicht van de wedstrijd cn doelman Rosez moest attent blijven. De 0-0 ruststand kon maar weinig bekoren en zo wel Beveren als Luik bleven met de vraag hoe ze dat ene doelpunt je moesten maken. Van Moer bracht na de rust de jonge Verwaest in de ploeg voor Buyens en het was voor de nieuwkomer bijna onmid dellijk raak op voorzet van een plots veel aktievere Fair clough. De eerste echte grote kans uit de wedstrijd bouwde balgoochelaar Malbassa maar Waseige miste. Het was het sein voor Beveren om beter te gaan spelen cn inderdaad de tweede helft steeg boven de middelmaat uit. Stojic ging even in de fout maar werd door de paal gered en even later stopte de bezoekende doelman klemvast een loeier van Verwaest. Met nog een kwartier te spelen liet Beveren zijn aan vallende ingesteldheid wat zakken cn het was duidelijk dat men op het veld al volle dig met de verlengingen in het hoofd rondliep Beveren bleef met een goe de Peeraer en de sterke Ver waest toch de beste ploeg en vijf minuten voor het einde was het precies Frank Peeraer die de wedstrijd toch rond maakte. Hij trok op links een tweetal spelers naar zich toe en speelde daarop de bal keu rig in de loop van Kusto. Marek trapte Beveren in de kwartfinales. Het eerste doelpunt onder Van Moer. Beveren weet nu dat het echt nog kan winnen en ook de Freethielsuppor- ters, woensdag amper 2500 toeschouwers, kunnen zondag tegen Club Brugge opnieuw wat voetbalgeluk aan de Klapperstraat rapen. Mis schien kan Beveren de winter stop dan toch met een gerust gemoed aanvatten. Hugo Aerts ANDERLECHT - JONG LEDE 2-0 Anderlecht heeft tegen Lede werkelijk ontgoocheld. De Brusselaars haalden nooit hun normale peil. Lede deed alles wat in zijn vermogen lag. Slechts in het eerste kwartier kon Anderlecht de Ledenaars wegtikken. Op het zware veld kwam de landskampioen nauwelijks tot een kollektieve aktie. Enkele individuele nummertjes konden de pret echter niet doen oplaaien. Een magere troost echter: Anderlecht bekert verder. Lokeren - Beveren 0-0. Spelmaker Timoumi was na een wekenlange afwezigheid opnieuw van de partij. Het werd echter een wederoptreden in mineur (ds) De Stedelijke Sportdienst organiseert in de Kerstvakantie volgende sportkampen voor jongens en meisjes van 8 tot 18 jaar: Eerste week: van maandag 21 december tot en met donderdag 24 december 1987: Tennis voor beginnelingen In de Sporthal van Sint-Gillis, Van Langenhovestraat 203 A van 10 tot 12 uur In de Sporthal van Oudegem, Ouburg van 10 tot 12 uur In de Sporthal van Grembergan, Scheldedreef van 13 f tot 15 uur. Tweede week Van maandag 28 december tot en met woensdag 30 ji december 1987 in de Sporthal van Sint-Gillis, Van Lan- genhRvestraat 203 A Omnisport Turnen, badminton, volleybal van 10 tot 12 uur en van 13 tot 15 uur. De deelnameprijs bedraagt 300 fr. Er zijn ook badminton- en tennisraketten (50 fr. per cursus) ter beschikking. Voor inlichtingen en inschrijvingen kunt u terecht op het bureel van de Stedelijke Sportdienst, Sportstadion Sche- pen Verhelst, Van Langenhovestraat 203 A te 9330 Dendermonde of telefonisch: 052/21.06.12. In de gutsende regen ging de partij tussen Anderlecht en Lede van start. Paarswit toog meteen in de aanval en Loop mans diende gevaarlijk in te gaan op de artiest Oliveira. De vrijschop van Vervoort sloeg nipt naast de verste paal. Vijf minuten waren ver streken toen de thuisploeg zijn tweede hoekschop mocht trappen. Vijt bleef echter meester over het gebeuren. Anderlecht kwam nu langs, alweer, de Braziliaan Olivei ra. Hij haakte zich vrij van zijn bewaker Baten maar be sloot zwak. Anderlecht bleef in het aanvangskwartier door lopend in balbezit maar de Ledenaars hielden het hoofd koel. Alweer Oliveira alleen voor Vijt maar de Leedse por tier bracht redding met de voet. Na 17 minuten volgde dan de eerste Oostvlaamse tegen stoot. Naudts zond in op Van Cauter die mooi devieerde op Jan Van Troos. Munaron ging echter in de baan van het schot liggen. Anderlecht re plikeerde langs Grun die in zond voor Gudjohnsen. In het geharrewar voor het Leedse doel misten Gudjohnsen en Oliveira de openingstreffer. Na een halfuur spel viel An derlecht .zelfs stil zodat Lede de partij even naar zijn hand kon zetten. De Ledenaars speelden de bal rustig rond en het publiek, vooral Brusse laars natuurlijk, kreeg het zo waar op de heupen. Tien mi nuten voor inrukken kon de thuisploeg nog eens dreigen langs Vervoort en Grün. Laatstgenoemde nam de vrij schop van Vervoort goed aan en besloot toen op de sublie me Vijt. Dan wist Grun de onzichtbare Lindman te be reiken maar zijn kopbal sloeg naast. Ruststand 0-0. Anderlecht begon fel aan de tweede helft. Andersen ging diep door op links maar de voorzet miste zijn bestem ming. In die aanvangsfaze eindelijk wat animo in de tri bunes. Een kogel van Lind man spatte uiteen op de vuis ten van Vijt. Dan was het de beurt aan Frimann. Hij sla lomde door de Leedse defen sie maar de lage bal sloeg niet in doel. Verder bleven de Le denaars zich goed verdedigen. Ook het uur werd vol gevoet bald zonder doelpunten. An derlecht raakte er werkelijk geïrriteerd van. Gudjohnsen revancheerde zich op Carlier en laatstgenoemde trapte na. Gelukkig kreeg Carlier slechts geel onder de neus van scheidsrechter Schelings. Na 65 minuten mocht Lede zijn eerste hoekschop nemen. Mu naron plukte het leder en lan ceerde meteen een aanval. Frimann was aan de tweede paal paraat om in te koppen (1-0). Lede reageerde gevat op deze treffer. Naudts be laagde vanop dertig meter Munaron maar zijn lob sloeg net over. Voor de aanvang van het slotkwartier bekogel de Grun van dichtbij Vijt maar de Leedse portier gaf geen krimp. Lede kon de net ingevallen De Wilde meteen aan het werk zetten. Een lage vrijschop van Loopmans werd door Carlier nog net aange raakt. De Wilde bleef echter meester over de situatie. Toen gingen we de laatste vijf minuten in. Anderlecht dwong nog twee hoekschop pen af maar zonder verder gevolg. Toch lukte het voor paarswit nog eenmaal. Keshi poeierde de bal net voor af fluiten voorbij Vijt (2-0). Een zwak Anderlecht liet werke lijk een slappe indruk na te gen het verdienstelijke Lede. Scheidsrechter: Schelings Anderlecht: Munaron (77' De Wilde), Marchoul, Grun, Keshi, Andersen, Vervoort, De Groote, Frimann, Gud johnsen, Oliveira (68' Muson- da), Lindman. Jong Lede: Vijt, Droessaert, Bogaert, Baten, De Winne (46' Lorré), Eeckhoudt, Van Troos, Loopmans, Naudts, Van Cauter en Carlier. Doelpunten: 65' Frimann 1-0 90' Keshi 2-0 Geel: Carlier en Baten. (G.D.T.) BEKERVOETBAL: BEVEREN - LUIK 1 -O

De Voorpost | 1987 | | pagina 1