GHUNGA REDT DE HALVE INZET WEDSTRIJD GESCHORST AAN DE RUST KLASSE KOMT BOVEN DAAR IS JOHNNY LENAERTS WEER VW HAMME 006 IN 006 MET LEIDER SCOREN WORDT PROBLEEM VOOR K.A.V.D. EENDRACHT AALST ZONDER WIM DE WOLF EERSTE UITOVERWINNING VOOR LEBBEKE 18 - 18.12.1987 - De Voorpost VOETBAL TONGEREN - E. AALST 2-2 Tongeren sterker aan bod en kwam zelfs op voorsprong. De twee doorbraken werden geforceerd in het midden waar voorstopper Derijck niet in een beste dag verkeerde. Milko zat geplaagd met pijn Het was al een tijdje gele den dat Johnny Lenaerts zich nog eens had laten gelden. De Hamse spits kwam in twee recente matchen geen enkele keer tot scoren. De vier we ken tevoor was hij geschorst. Vorige zondag tegen Wuust- wezel kroop hij eindelijk weer uit zijn schelp. Net voor rust werd hij auteur van de ope- Eendracht Aalst is erin geslaagd op Tongeren de halve ningstreffer die hij puurde uit inzet weg te graaien. Hiermee heeft Fazekas zijn doel een kombinatie met Eric bereikt na een wedstrijd die op een hoog niveau stond en Diels. In htt slot scoorde hij tijdens dewelke beide ploegen ieder een helft konden ^en tweede keer. Aan dit opeisen. Aalst domineerde tijdens de eerste helft, spe- doelpunt hadden ook Hugo lend in de ondertussen al bekende taktiek, nl. zoveel u.f" m hun medewerking verleend, mogelijk aanvallen om de tegenstander van het eigen ..Het werd de hoogste tijd doel te houden. Dat had sukses vermits Aalst mocht dat nog eens op de pr0ppen draaien met een 0-1 voorsprong. verscheen", zegt joviale John ny achteraf. Na de kampwisseling kwam waarvan hij alleen het recept "Wanneer je als aanvaller kent. twee tegenstanders in in weken niet tot scoren de wind en schoot daarop de komt, verlies je je vertrou- bal keihard in het doel. wen. Ik begon mij al af te Een prachtig doelpunt dat vragen of ik het eigenlijk nog de massaal overgekomen Aal- wel kon. Niettemin ben ik sterse aanhang deed rechtve- telkenmale tot het uiterste ge- ren van pret en bewondering. gaan. Ik geloof dat niemand in de rug. Tijdens de rust had Tongeren stond door die tref- mij een gebrek aan inzet kan de medische staf nog getracht fer de laatste tien minuten verwijten. Tegen Wuustwezel met extra-massage en aller- zelfs nog aangeslagen, men viel het een beetje mee. We hande andere ingrepen hem zou het voor minder zijn. Eric hebben echt weinig kansen gevechtsklaar te maken, zon- Vanlessen, de oefenmeester gehad. Laat me zelfs toe te der resultaat echter. Maar van Tongeren, stak zijn be- stellen dat we de kansen die goed. de lange Milko bleef wondering voor het Aalsterse we kregen voor bijna honderd manmoedig verder spelen en team niet onder stoelen of procent hebben benut. De toonde toen dat hij het karak- banken: match op zichzelf was inspira- ter bezit van de ware atleet. "Een homogeen geheel dat tieloos. Het was een minder Er was er echter nog een die een fris aanvallend voetbal goede partij. Waar de oor- de meubelen zou redden, nl. produceert en waarin enkele zaak ligt, weet ik niet. Be- Chunga, zaterdagavond een elementen schuilen die in eer- langrijkst is dat we wonnen, van de betere spelers op het ste nationale niet zouden mis- Vergeet niet dat we gehandi- veld. Met nog ongeveer een staan. Eendracht zal het wel- capt van stapel liepen. Franco tiental minuten voor de boeg licht dit seizoen ver schop- Pirelli ontbrak en ook Dirk zette de Zimbabwees met een pen", aldus diens konklusie Van Nieuwenhuyse was onbe- dubbele schijnbeweging, zaterdagavond. schikbaar. Dat zijn toch twee (abl) belangrijke pionnen waarvoor je in je reservepotentieel niet zo maar dadelijk een volwaar dige substituut vindt. Ik meen overigens dat we gunstiger ge rangschikt staan dan andere jaren en bovendien sterkere troeven in handen hebben. De sfeer in de ploeg is uitste kend, de mentaliteit voor beeldig en de inzet formida bel. In deze drie faktofen schuilt de sterkte van Vigor Wuitens. Nee hoor. Ik ver wacht dat we een flinke kom petitie zullen realiseren. In dien we zondag in Diegem een punt winnen dan beslui ten we de eindronde met 23 punten." "Over de match valt heel weinig te vertellen, vervolgt oefenmeester Willy Meers man het verhaal. Het was moeilijk optomen tegen een opponent die heel andere principes huldigde. Ik had mij aan een moeilijke wedstrijd verwacht. Belangrijk is dat we twee punten rijker zijn en die hebben we uiteindelijk be haald in moeilijke omstandig heden, aldus de Hamse oefen meester. Hoogtepunten vielen er overigens uit deze partij niet te onthouden. Eric Diels startte tegen de verwachtin gen in. Halfweg de tweede helft werd hij vervangen na dat hij hinder begon te onder vinden van een vorige week opgelopen kniekwetsuur. Niettemin vertolkte hij een meer dan behoorlijke rol. wat ook kan gezegd worden van r-. Claudio De Paep en Dirk De konsternatie aan de rust fase na afloop verdeeld leken Verbustel van Zele-Unipn was groot is er sprake van een scheids toen de aanwezigen de mei- rechterlijke dwaling. Na Bo ding kregen dat de wedstrijd jotas fout was het spel nog werd geschorst. Scheidsrech- steeds niet hernomen zodat ter Dehond achtte zich niet de vrijschop van Saint-Jean meer in staat de tweede helft ten onrechte werd toegekend, aan te vatten nadat hij op weg Toch betekent de agressiviteit naar de kleedkamers een slag van een plaatselijke supporter inkasseerde van een plaatse- eens te meer een zwarte dag lijk supporter. Eerste lijn- voor de voetbalsport Voor rechter Criquielion ver- Eendracht Zele is het nu bang VW Hamme - Wuustwezel 2-0. Vermeir van Hamme wint duidelijk dit luchtduel (vh) Eendracht ontvangt zondagnamiddag Seraing en het wordt voor de poulains van oefenmeester Fazekas allicht geen gemakkelijke klus, vermits deze opponent de jongste weken in de goede plooi aan het vallen is. Fazekas zal voor die wedstrijd niet kunnen rekenen op Wim De Wolf. Deze talentrijke verdediger, die een goed seizoen aan het uittekenen is, onderging een heelkundige bewerking aan de meniscus en is voor enkele weken buiten strijd. Fazekas heeft voor dat probleem echter al een oplossing klaar. De Maere gaat op mandekking spelen en Peeters wordt libero. Urzua zal vanaf het startsein iri de strijd geworpen worden zodat het duidelijk is dat de Aalsterse coach opnieuw met drie spitsen zal uitpakken. "We zitten nog steeds in de goede lift", zegt voorzitter Van de Waeter. "We moeten derhalve de positieve lijn doortrekken en onze supporters het beste blijven presenteren". Nu al even vermelden dat tijdens de winterstop Eendracht Aalst een oefenwedstrijd speelt tegen VK Ninove op zondag 3 ja nuari om 15 uur. (abl) VW Hamme - Wuustwezel 2-0. Ondanks deze eerder moeilijke situatie kon Diels de t toch nog doorgeven (vh) Nu zondag staat in vierde klasse de topper tussen leider Diegem -en het tweede gerangschikte VW Hamme op het programma. Er is al één winnaar gekend, namelijk de Brabantse penningmeester. Vanuit Hamme vertrekken verschillende autobussen met entoesiaste supporters en algemeen wordt verwacht dat er wel een duizend blauw zwarte fans het stadion van de leider zullen bevolken. Onder de spelers van Vigor Wuitens heerst een entoesia ste sfeer. Mare D'Hondt rekent minstens op één punt en sluit geenszins een overwinning uit. "Behalve Diegem hebben we reeds alle ploegen bekampt. Geen enkele keer hebben we het onderspit moeten delven. Ook niet tegen SK Sint-Niklaas dat toch wel een titelpretendent bij uitstek wordt genoemd. We blijven tot nu toe ongeslagen en wensen dat voorlopig te blijven. Ook na de konfrontatie met de leiders. Trouwens hun resultaten van de laatste weken zijn niet om over naar huis te schrijven. Vaak behaalden ze een overwinning met amper één doelpunt verschil. Wij spelen georganiseerd, scoren vaak en laten ons zelden op een tekortkoming betrappen. In veertien wedstrijden stonden we amper negen doelpunten toe en maakten er achten twintig. Indien we tegen Diegem even gedisciplineerd voetballen als tegen Sint-Niklaas, dan is een uitstekend eindresultaat verzekerd." "Ik meen dat we een belangrijke kanshebber zijn op de overwinning", zegt doelman Johan De Wilde. "We beschikken over een stevige afweer, staan weinig goals toe en scoren gemakkelijk. Willy Meersman meent dat Diegem een haalbare kaart wordt. Ik geloof hem op zijn woord. Hij had zoiets ook gezegd over Sint-Niklaas. Uit wat voorbij is, is gebleken dat we in staat zijn om met iedereen te wedijveren. Ik durf zelfs te stellen dat we op dit ogenblik het sterkste team zijn en bijgevolg ook de belangrijkste titelkandidaat. Wie voor Sint-Niklaas eindigt, wordt kampioen, is al zo vaak gezegd. Het zou mij niet verwonderen indien wij dat moesten zijn." "Jammer dat we niet au grand complet kunnen aantre den", zegt Willy Meersman. "Franco Pirelli is geschorst en bovendien is het niet geheel zeker dat Robbie Smet aantreedt. Hij liep vorige zondag een lichte hersenschud ding op en verbleef drie dagen in een donkere kamer. Robbie had er nochtans zin in. Vooral omdat Diegem geleid wordt door de voormalige Dendermondse oefen meester Etienne Borré. Onder het bewind van Borré was Robbie een jaar lid van KAVD maar kwam er niet zo best aan zijn trekken. Hoe de ploeg er effektief zal uitzien kan ik, gelet op de omstandigheden nog niet meedelen. Het kan best dat Hugo Van Geyte lid blijft van de basis. Welke troeven de leider zal uitspelen is mij niet bekend. Ik meen te weten dat hij over flinke individualiteiten beschikt. Tegen Sint-Niklaas zag ik hem aan het werk. Dat is natuurlijk al een poosje geleden. Vandaar dat ik mij niet kan steunen op wat ik op die fameuze zaterdagavond onder ogen kreeg. Ongerust ben ik in geen geval. Ik weet dat min spelers zich tegen een sterke opponent doorgaans nogal eens overtreffen. Ik hoop dat dit op het veld van de leider ook het geval zal zijn." De groep: De Wilde, D'Hondt, Verbustel. De Pacp, Geldof, Diels, Van Bogaert, Vermeir, Moens, Van Nieu wenhuyse, Lenaerts, Van Geyte, Van Buyten, Smet Van Hemelrijck. EENDRACHT ZELE - UNION (1-3) ROBUR ONGEWIJZIGD Geen wijzigingen in het team van Robur Moerzeke. Laureys, Fons en Luc Vercauteren, Raemdonck, Mette- penningen, Verhelst, Ost. Benny en Eddy Huylebroeck, De Vos, Wuytack, (De Graef, Moerenhout. Jurgen Huy lebroeck). (e.g.) VW Hamme - Wuustwezel 2-0. Verbustel waagt zijn kans op doel (vh) PETANQUE Alosta: na de opdoffer van winningen in Ere, Eerste A A, dit met de vierde plaats als Uitslagen: (e.g.) vorige week hervatte Alosta en Eerste B. Volgende week i.izet, op de kalender. Ere-afdeling: zich met overtuigende over- staat Apollo-Alosta in Eerste Reynaert: verloor van Alosta-Knokke-Heist DUFFEL-SINT-NIKLAAS 1-4 klaarde aan de pers dat hij uitkijken naar mogelijke nochtans bereid was geweest sankties en de officiële versies zijn verantwoordelijkheid op van het leidinggevend trio. Sint-Niklaas heeft met een overdonderend meesterschap de ingekomen De Mayer, die ste A Reynaert: verloor Apollo in Eerste A. In Derde Eerste afdeling A: A werd van Mistral gewonnen Reynaert-Apollo en voert het momenteel de Artevelde-Alosla klassering aan. In Derde C werd op Meetjesland nipt ver loren. Zondag reist Reynaert Tweede afdeling A: naar leider Schorpioen in Eer- Alosta-Apollo Eerste afdeling Coninxdonck-Nederkouler 4-5 op het veld van Duffel aangetoond dat de klasse die het Erik Lacroix verving, Apollo: naast de overwin- Tweede afdeling B: Mcetjesland-Reynaert te nemen om de taak van de ref over te nemen. Het schor singsbesluit van Dehond ver hinderde echter het verder verloop van dit treffen waarin Union een 1-3 voorsprong had verworven. De wedstrijd zelf kon noch tans op een aantrekkelijke eerste helft terugvallen en kende een wisselend scorever loop. Van den Broeck bracht Zele op de elfde minuut voor eerst op vorsprong. Een lichte maar onnodige duwfout van De Brabander op Bojota liet Saint-Jean toe gelijk te stellen vanop de penaltystip. Na een splijtende aanval opgezet door Karama en Jadoul schoot Khani nummer twee voorbij Van Puyvelde. Drie minuten voor tijd beging Union-aanvaller Bojota een fout op De Brabander. Voor aleer de vrijschop kon geno men worden klopte Robinson aan de overzijde de Zeelse spelmaker Mario Franssens met een elleboogstoot tegen de vlakte. Scheidsrechter De hond deed alsof zijn neus bloedde ondanks het appel van de Zeelse spelers. Doel man Van Puyvelde die intus sen de bal had opgevist rende samen met de maats naar De hond die zich buiten de straf schopzone bevond. De ref be strafte de Zeelse doelman hierop met een vrijschop die Saint-Jean rechtstreek!, in Hamme.Wuustwezel 2-0. doel verlengde. Alhoewel de meningen over deze bewuste sneller dan Lenaerts (vh) in huis heeft stilaan naar boven komt, zodat de tweede mer v'er voorbij de thuispor- ning tegen Reynaert verloor Zelzate-Alosta ronde wellicht een duidelijker beeld zal worden Begeven l'er kna"en- Sint-Niklaas wil- Apollo tegen stadsgenoot Derde afdeling A: J Ar, A u.-r. o i nv,,, D„,k(;.r.„i Joost Arens van dit Sportkring. de duidelijk nog meer en Alosta met 8-1 cijfers. Voor Reynaert-Mistral Reeds in de eerste minuut ontsnapte Duffel aan de ope ningstreffer toen Joris Cornet een voorzet van Erik Lacroix op de dwarsligger plaatste. Het was echter maar uitge steld want uitblinker Peter Ouintelier kon in de 10e min. Patrick Vinck aanspelen die niet aarzelde om de Klaasjes op voorsprong te knallen: 0-1. Een kwartiertje later kon den de Wase hoofdstedelin gen de stand verdubbelen toen M'Rabet na een mooi nummertje de bal tot bij Joris Cornet kon trekken die de 0-2 ruststand op het bord bracht. Duffel kon weinig inbrengen tegen de veel beter georgani seerde bezoekende ploeg en moest dan ook gelaten het spel ondergaan. Rond het uur mocht Peter Ouintelier als absolute uit blinker ook zijn doeltje sco ren toen een achterwaartse voorzet een gretige prooi kreëerde nog kansen langs nu zondag staat naast Apollo- Gent-Lebbeke Derde afdeling C: Meetjesland-Reynaert Kalender 20/12/1987 terug (aanvang 15 uur): winnen, dit met 4-5, op het Ere-afdeling: Werner Struyf en Patrick Alosta in Eerste A ook Arte- Vinck in de slotfase, maar de velde-Apollo geprogram- stand bleef ongewijzigd Knappe zege van de Klaas jes die het moreel weeral op- meerd. Nederkouter: kon vijzelt en dat is nodig. Zondag veld van Coninxdonck. Zon- komt immers het vierde ge- Alosta-Mocskroen Eerste afdeling A: Smeets. gaat men terug op ver- rangschikte Grimbergen op plaatsing naar Gent waar het Schorpioen-Reynaert bezoek in de Wase hoofdstad. Nederlandse Midi-Dclft zijn Apollo-Alosta Winst is een must voor Sint- thuismatchen afwerkt. Eerste afdeling B: Niklaas. Als je weet dat er Lebbekc: niettegenstaande Midi-Delft-Nederkc een Diegem-Hamme ophet het ontbreken van meerdere Tweede afdeling A: programma staat zal je begrij- titularissen werd de eerste uit- Artcveldc-Apollo pen dat winst een grote stap overwinning behaald. PC Alosta-Schorpioen voorwaarts zou zijn voor de Gent, niet zo zwak ais ver- Tweede afdeling B: geel-blauwen van Maurits wacht, moest het punt laten Reynaert-Alosta caan Lebbeke. De wedstrijd Derde afdeling A: (m.s.) Lebbeke-Reynaert voor zon- Lcbbeke-Reynaert dag is uitgesteld. uitgesteld Hengelen. Raf De Vlee- schouwer ving dit jaar een rekordaantal snoeken op het Donkmeer. Niet minder dan 29 en de zwaarste woog 7 kilo. Hij haalde er 18 bo ven van meer dan drie kilo. Zijn geliefkoosde plaats is aan het "brugsken", (jj) Het gaat al een tijdje niet Pringels de wenkende kansen werd voor zijn vernietigende meer zo goed met K.A.V. niet konden verzilveren. Een Dendermonde, dat nu ook in goed uitgekiende aanval daar- Geraardsbergen aan het kort- entcgen van de thuisploeg was naar zich voor de derde maal ste eindje trok. Paarsblauw voldoende om KAVD op ach- bchaalde uit drie recente mat- terstand te plaatsen, chen amper één punt en dat Toon Pfaff was uiteraard na zegt genoeg. KAV Dender- de wedstrijd omdraaien richting nette*. Een wat aflatende Sint-Ni- klase druk bij deze geruststel lende 0-3 stand gaf de thuis- spelers de kans om wat aan de achterstand te knagen langs drie doelpunten per match monde, dat vroeger een ge- over het resultaat van zijn middelde haalde van ruim poulains. De Dendermondse Bezoekerdoelman Stickers is Van Looy maar het slechts een kleine genoegdoe ning voor de thuissupporters. oefenmeester vindt weinig was komt de jongste tijd amper uitleg voor de nieuwe nedcr- tot scoren. Zo ook op Ge raardsbergen waar Dirk Mi Amper één minuut later kon chelet, Theo Bordui en Mare "We domineerden een uur op Geraardsbergen maar door de onmondigheid van de aanvallers bracht dat allemaal geen aarde aan de dijk. Nu zeg ik niet dat mijn spelers een beste wedstrijd speelden. De toestand van het veld liet zulks nauwelijks toe. ontgoocheld Als men echter de kansen niet kan benutten, ja, dan zie ik het niet in hoe men een wed strijd kan winnen. Met goed te spelen en te verliezen staat men nergens. Wetteren speelde tegen Leb beke ook al niet schitterend maar de leider wint en oogst punten. Men moet in minder goede momenten ook kunnen winnen om een kampioen schap naar zijn hand te kun nen zetten. Dat ontbreekt ons momenteel. Wellicht heeft dat ook wat te maken met de mentale ingesteldheid. In de loop van de week moet eens ernstig gepraat worden met de jongens. Wellicht worden wc dan wat wijzer, aldus Toon Pfaff. (E.G.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 2