BAASRODE DANKT LOKERSE SV VLOTTE ZEGE MAAR GEEN GOEDE MATCH THUISPLOEG KLUTS KWIJT IN TWEEDE HELFT LEIDER WIEZE LEED ONVERDIENDE NEDERLAAG 20 - 18.12.1987 - De Voorpost 1 flERD amue erreb venwi veld vi Excelsior - Heikant 1-0. De Heikantse doelman kan Yvan Van de Neucker het leder ontfutselen (dw) VOETBAL DERDE PROVINCIALE Het Brösch-effekt bij Lokerse SV begint nu toch langzamerhand uitwerking te krijgen. Leider Sint-Gillis-Dendermonde, dat geenszins kon imponeren, viel immers in de Scherpeputstraat in de Lokerse val. Baasrode, nummer twee in de rangtabel, profiteerde hiervan ten volle door thuis het zwakke Sint-Pauwels opzy te zetten en zich op de troon te hijsen. Stekene Sportief, dat niet kon overtuigen tegen gebuur Sint- Gillis-Waas, blijft in de onmiddellijke nabijheid van de leiders, evenals Haasronk dat in de tweede helft afstand kon nemen van een wat terugvallend FC Gerda en Excelsior dat slechts met de kleinste score over Heikant was geraakt nadat het (twee) karrevrachten doelkansen moest afvoeren. De overwinning van E. Bazel op het veld van Klein Laar uit Vrasene was volledig verdiend, een overwinning die voor een goed spelend Bazel op tijd komt. Grembergen verloor als hooggeplaatste ploeg een kostbaar punt op eigen terrein van Sparta Buggenhout dat anders dat ene puntje wel kon gebruiken. Onderaan zal de eindejaarsperiode in Waasmunster met gemengde sportieve gevoelens bekeken worden want het plaatselijke Sparta verloor tegen Sombeke. Sparta ziet nu vierde provinciale steeds dichterbij komen, terwijl de andere Waasmunsterse klub, Sombeke, goed op weg is om zich te redden. Lokerse SV 1 St.Gillis-D. O In een wedstrijd die zeker geen hoge toppen scheerde met veel middenveldspel heeft het Lokerse middenveld met Dirk Catrysse, Lieven De Keyzer, Willy Waegeman en Leon Janszoone de boven hand kunnen halen op het middenveld van Dendermon- de met Pascal De Man, Fran- ky Moens en Mare Daelman. Trainer Brösch, die de bood schap meegegeven had om te storen van zodra een Dender- mondse speler aan de bal was, kreeg gelijk. Vooral Wim Waegeman en Franky Polfliet beukten tegen de Sint-Gillis- verdediging zodat deze kraalc- te in al haar voegen maar voorlopig toch stand wist te houden. In de tweede helft kwam dan toch logischerwijze de openingstreffer op het bord. Leon Janszoone was voor één keer bewaker Theo Nobels te vlug af en kon een mooie voorzet geven naar de goed gevolgde Dirk Catrysse die doelman Renaat De Bruyn tegenvoets versloeg: 1-0. Het spel, nu veel bitsiger, werd gelijkopgaand en Loker se mocht zich gelukkig achten dat de piepjonge doelman Kris Lammens met veel klasse stond te keepen. Zo stopte hij in de 59e minuut een knap schot van Raoul De Cock en hield hij Pascal De Man enke le minuten later van de gelijk maker. Vooral voor Sint-Gillis be gon de tijd te dringen. De te agressieve tackles werden tel kens bestraft met geel door ref Balthazar die duidelijk al in een driekoningenstemming was want van de vier gele kaarten langs Dendermondse kant werden er achteraf maar drie teruggevonden op het wedstrijdblad. Schatteman, Daelman en De Vlieger ble ven zo geboekt staan terwijl een vierde speler gratis kreeg. Nadat ook een thuisspeler zich met een gele onderschei ding in de belangstelling had gespeeld was het toch weer Lokerse dat de beste kansen naar zich toe haalde. Dirk Catrysse, Johan Melis en Franky Polfliet liepen zelfs dicht bij de verdubbeling der stand maar gelukkig hield Re naat De Bruin de deur nog steeds op een kiertje voor de leiders. Bijna ging die deur nog he lemaal open want in de 80e minuut kon Pascal De Man een vrije trap haarfijn over de Lokerse muur plaatsen. Doel man Kris Lemmens was ech ter paraat. Met nog kansen van Leon Janszoone en Willy Waege- mans voor de thuisploeg werd deze levendige wedstrijd afge sloten met een krappe maar verdiende winst. Gerda O Haasdonk 2 Bij de thuisploeg moest Dirk De wilde verstek laten gaan en werd vervangen door Erik De Wegheleire. Bij Haasdonk was de ploeg nog erger aangetast. Zo konden Kris Stevfelinck (spierverrek- king), Luc De Roos (werkon geval), Luc De Cock (ge kwetst) en Robby Maes (ge kwetst op training) niet aan treden. Dirk Maes I, Claude Verbraeken, Gunther De Cleene en Kris Verstraeten waren hun vervangers die in het begin van de partij een lichte druk van Gerda moes ten ondergaan. Toch was het eerste gevaar voor Haasdonk dat na een tiental minuten Franky Van Leuvenhaege in schietpositie zag nadat het voorbereidende werk van de voet kwam van Verbraecken. De mooie de viatie van Franky werd echter door de andere Franky, De Pelsmaecker, met veel klasse uit het Gerda-doel geranseld. Gerda replikeerde direkt langs de mooi doorgebroken Kris Van Spittael maar een foutieve tussenkomst van Dirk Maes I, nu als verdedi ger opgesteld, deed een on verwacht einde komen aan deze kans. Gerda moest toch het spel van Haasdonk ondergaan al weerden op het middenveld Pros Barthier en Johan Mer- veille zich zo goed zij konden. Tegen een sterker Haasdonk was niet veel in te brengen. Al verdiende de solo van Johan Merveille toch meer dan een zwak schot dat doelman Ver straeten maar voor het opra pen had. Haasdonk, waarbij ieder een zijn kans mag gaan als de gelegenheid zich voordoet, kwam dan toch bijna op voor sprong toen de mee opgeruk te Dirk Maes I zijn kans ging maar eveneens kennis maakte met de klasse van doelman De Pelsmaecker. Het laatste gevaarlijke dat Gerda kon voorleggen in deze eerste helft kwam van Luc Gorre- beeck die zich echter al te gemakkelijk van de bal liet zetten. Na de rust werd bij Haas donk Claude Verbraeken ver vangen door de piepjonge Mare Geerts. Deze eerste jaarsjunior zou achteraf de beslissing afdwingen. Rond het uur kon de vaardige Geerts een voorzet van Erik Van der Jeugd onhoudbaar voorbij de verslagen De Pels maecker koppen en een tien tal minuten later kwam de zelfde Geerts als overwinnaar uit een geharrewar nadat hij eerst al drie Gerdaspelers op het verkeerde been had gezet. Deze opdoffers kwam de thuisploeg nooit meer te bo ven, zodat de logische over winning in dit Sint-Niklase derby naar de Haasdonkse bossen verhuisde. Haasdonk kijkt nu deze week Excelsior in de ogen voor wat volgens ons een der belangrijkste par tijen wordt in deze kompeti tie. Zeker nu de kop van de rangtabel het wat laat afweten moeten beide ploegen de kans grijpen om zich verder door te zetten. Excelsior 1 Heikant 0 Dit was voor Excelsior de wedstrijd van de gemiste kan sen, althans wat de tweede helft betrof. In de eerste pe riode bakten beide ploegen er niet al te veel van. Excelsior moest de diensten missen van heelwat basispibnnen. Zo moest Jean-Marie Engels de stemmetjes tellen die zijn col lega's 's morgens op papier hadden gezet. Zijn vervanger was Patrick Roets. Ook Ver- gauwen was niet van de partij en volgde aandachtig de ver richtingen van zijn vervanger Yves Van de Neucker die nu terug vanaf de aanvang in de spits stond opgesteld. Ignace Deckmijn, volgens de voorzit ter "de beuker" bij uitstek in derde provinciale miste de partij en werd vervangen door Alain Audenaart. Heikant Zele startte terug met Luc Van den Driessche maar zonder Erik 't Kint, die het vaderland verdedigde. Doelman Luc Van Doorse- laer was terug van zijn Zwit serse uitstap en stond nog na genietend in het Heikantse doel, dat hij met klasse kan verdedigen, zoals achteraf zou blijken. Toch moest hij zich éénmaal gewonnen geven in de eerste helft toen Yves Van den Neucker zijn thor- instinkt terugvond en een voorzet van Ronny De Beule kon verlengen tot tegen de netten: 1-0, 40'. In de tweede helft begon dan het festival van de gemi ste kansen, goed georke streerd door het trio Van de Neucker, Audenaert en Van den Bossche. Ronny De Beule leidde het festival in en schoot hoog over. Een schot van Karei Van Bossche vanop zo'n 35 meter kwam op de kruising terecht. Want even later had Yves Van den Neucker mooi Alain Audenaert vrijgespeeld maar Alain wachtte zolang tot doelman Van Doorselaer er bij ging liggen en zo de bal kon bemachtigen. Na deze ongelooflijke reeks missers kwamen de gasten uit Zele dan nog bijna aan de gelijk maker toen Dirk Persijn mee opgerukt was en slechts met moeite kon gestuit worden door een goed uitkomende Excelsior-doelman Peter Maes. Met een povere 1-0 stand op het bord en wetend dat een speler van het gehalte als Van Driessche zich steeds vooraan beweegt, moet Excelsior kost wat kost dat tweede doelpunt kunnen nastreven. Doch aan de reeks van gemiste kansen scheen geen einde te komen. Zo mocht Luc Bolssens op rechts doorgaan in de 83e mi nuut, flink geholpen door de grensrechter, en gaf de bal gepast naar Ronny De Beule die ook al voorlangs besloot. De grote werkkracht van Luc Bolssens bracht nadien nog maals Yves Van de Neucker in schietpositie maar doelman Van Doorselaer redde met het been. Dat deed hij enkele minuten later nogmaals toen Karei Van Bossche zo lang talmde om aan te leggen dat hij nog eerst bij de bal was. Nadat Johan Van Eetvelde wegens protest zijn wekelijk se gele kaart mocht gaan afha len bij ref Van der Stuylen staken de thuisspelers aanval in elkaar die nog eens eindigde in de handen van Van Doorselaer. De laatste kans uit de partij was voor Alain Audenaert na dat Yves Van de Neucker het voorbereidende werk had ge daan. Alain kon echter nog een manier vinden om de naast het doel te besluiten. Gelukkig voor Excelsior deed Johan Van Eetvelde dit ook met de laatste kans van de partij zodat een verdiende 1-0 stand op het bord bleet vooi Excelsior. Gelukkig dat Jean Marie Engels geen doelkan sen moest tellen want dan zaï hij waarschijnlijk nu nog maar ietsje over de helft... KL Vrasene O E. Bazel 1 Eindelijk is het goed spe lende Eendracht Bazel erin geslaagd ook de twee punten te pakken die het al weken verdiende. Op het veld van Klein Laar Vrasene namen de jongens van trainer André De Waele duidelijk het initiatief. Cant, Buytaert en Bressinckx mochten vrijuit hun kans gaan. Zo kregen we in de 14e minuut Rudi Stuer op het voorplan die zijn schot echter naast het doel van de lokale Vriesackers zag gaan. Nadat Ronny De Smedt de dwarslig ger even had beroerd was het de beurt aan Erik De Dijcker om zijn schot voorlangs te zien gaan. Klein Laar, dat na een halfuur spel begreep dat het ook wat moest laten zien, kon enkel via de gevaarlijke De Vlaeminck voor wat weer werk zorgen. De Bazelse doelman Peter Vijt wist ech ter raad met het schuchtere aan valsge weid. Ook na de kampwissel was het Bazels middenveld heer en meester van de partij en kon de thuisploeg weinig of niets tegendoen. Een weer hard werkende Peter Buy taert vooraan lag aan de basis van de bezoekende zege toen hij een keihard schot afvuur de op de vuisten van doelman Vriesackers. De bal, die de hoogte ipging, kwam bij het weer goed gevolgde Janneke De Smet die als kleinste van het hele lot de bal binnenkop te, 0-1. Nog één kans nadien langs Dirk Vlaeminck die echter té ver uitweek en zijn schot niet meer kon plaatsen. Dat was alles wat Klein Laar nog in petto had. Stekene Sp. 1 St.-Gillis-W. O Een gelijkopgaande partij, dit burenduel tussen Stekene en Sint-Gillis-Waas. De grote kloof die tussen beide ploegen aanwezig is in de rangtabel was geenszins te bemerken op het veld, al was Stekene in de eerste helft toch wel een zuchtje sterker dan de bezoe kers. Ghekiere kreeg enkele kansen in de beginfaze maar Van Moeseke toonde zich langs zijn beste zijde in het Sint-Gillis-doel. Sint-Gillis-Waas kreeg ech ter diep in de eerste helft ook een uitstekende scoringskans langs de mee opgerukte ver dediger Dirk Van de Ven maar ook doelman Van de Wiele bleek in het Stekense doel uit het goede hout gesne den. Toch kwam de thuis- Gerda - Haasdonk 0-2. De Haasdonkse verdediging speelde met drie man Gorrebeeck en ontnam Gerda alle kansen (dw) ploeg op het einde van de eerste helft nog op voor sprong. In de 47e minuut, dus al in blessuretijd, kon thuis speler Coppens een voorzet van Van den Branden in doel deviêren en zo de 1-0 op het bord brengen. In de tweede helft kreeg thuisdoelman Van de Wiele meer werk op te knappen dan zijn overbuur. Zo moest hij gepast in de voeten van Dirk Van de Ven en even later kon hij nog net de doorgebroken Dirk De Baere van dc ver diende gelijkmaker houden. Het bleef echter bij dreigen want na dc 90 minuten stond de 1-0 stand nog steeds op het bord. Met de komst van ex- leider Sint-Gillis-Dendermon de rest er Sint-Gillis-Waas al weer geen gemakkelijke op gave, zodat dc broodnodige puntenwinst wel eens voor na het jaareinde zou kunnen zijn, al mag men van Lokerse SV dan ook geen geschenken verwachten. Stekene. dat in Bazel zijn opwachting gaat maken, heeft ginder nog een rekening te vereffenen (zie laatste, speeldag vorig sei zoen) en zal met getrokken messen bij de "bulten" aan komen. Sp. Waasmunster 1 WS Sombeke 2 "Van je vrienden moet je 't hebben", zal men in de Hol landse Molenwijk wellicht ge dacht hebben na de partij te gen Sombeke, dat aan de an dere kant van de gemeente ligt. Sparta kreëerde in de aanvangsfase van dit Waas munsters onderonsje tussen degradatiekandidaten de meeste én de beste kansen maar de besluiteloosheid vooraan bleef ook in deze wedstrijd parten spelen. Ook Sombeke liep langs Ringoct met een open kans aan de voet maar de bal belandde ver in de aanpalende bossen zo dat de stand begrijpelijkerwij ze blank bleef aan het rustsig- naal. Sombeke dat nog steeds de geschorste Dirk Van Royen moest missen kwam al direkt na de pauze op achterstand toen een dekkingsfout voor één keer kon uitgebuit wor den door Didier De Bussche- re: 1-0, 48'. Sombeke. dat zeker niet wilde onderdoen voor "die van Sparta" kwam nadien nog dicht bij de gelijk maker langs Luc Pelentan maar moest toch wachten tot de 70' alvorens de bordjes in evenwicht hingen. Luc Pele ntan haalde nog eens zwaar uit en de bal kwam tegen de arm van een Sparta-verdedi- der. Aangeschoten of niet, scheidsrechter De Wilde lee- de alleszins de bal op de witte kalkstip. Yvan Ringoet liet de kans niet liggen en knalde beide Waasmunsterse teams naast elkaar. Sparta kwam de ze opdoffer niet meer te bo ven en enkele minuten later kon een vrij doorgaande Yvan Ringoet de thuisdoel man lobben om zo meteen de 1-2 winstcijfers op het bord te brengen. In de tweede helft kon Sombeke zijn overwinning wettigen maar bij Sparta be- kloeg men zich er over dat de goedkope strafschop een wen ding in de partij teweeg bracht die er anders wellicht niet zou gekomen zijn. Hoeft het gezegd dat het voor Spar ta meer dan tijd is dat er puntjes gesprokkeld worden om de operatie redding in te zetten? Nu zondag gaat Waas munster op bezoek bij Sint- Gillis-Waas waar het toch wat zou moeten oogsten wil het niet definitief uitgeschakeld worden voor het behoud. Sombeke ontvangt een herbo ren Lokerse SV dat volop ge niet van het Brösch-effekt, zodat ook voor deze Waas- munsterseklub niet veel weg gelegd is. Marc Stevelinck :en zv 3oeth :n ee terscf oego ijn ki >een io zijl vant vel d ich t ie en naar rcns te ld mntj red dl lij w; route end Whi SKI BAASRODE - SINT-PAUWELS 3-0 Gerda - Haasdonk 0-2. Het werd een faire wedstrijd, die gewonnen werd door de beste ploeg (dw) GREMBERGEN - BUGGENHOUT 2-2 Excelsior - Heikant 1-0. Doelman Van Doorslaer is klemvast en kan ondanks de aandringende Bolssens, de score laag houden (dw) Grembergen kwam tegen Sparta Buggenhout niet ver der dan een gelijkspel. Het liet zich nochtans niet aanzien dat S.K. na een 2-0 voor sprong uiteindelijk nog een punt uit handen zou moeten geven. "De eerste helft was goed, vertelt voorzitter Herman Burghgrave. We kwamen bo vendien erg vlug op voor sprong. Chris Dierickx werd auteur van twee doelpunten. In de eerste treffer had Hans Burghgrave zijn aandeel. Aan het tweede doelpunt ging een verre voorzet van Fobé voor af. We waren op dat ogenblik een halfuur ver. Een beetje tegen de gang in slaagde Bug genhout er nog in om voor rust langs Hugo Tilley een tegendoelpunt te scoren. Tij dens de pauze hebben we Jo han Dierick vervangen door Bussé en kwam Nobels in de plaats van Van Damme. De hoop op een flinke tweede helft was vlug verzwonden. Onze spelers lukten geen en kele behoorlijke kombinatie. Nu is het wel zo dat Buggen hout, hoewel het halfweg de tweede periode langs De Wandel op gelijke hoogte kwam, mij toch geen goede indruk heeft gelaten. Ik be doel daarmee geenszins dat ze het punt, dat ze uiteindelijk bij ons wonnen, hebben ge stolen. Ik meen dat het gelijk spel op zichzelf niet onlogisch was. Wij van onze kant brach ten er tijdens de tweede helft niets van terecht. Langs de andere kant moet ik dan weer zeggen dat er met Dirk Dcfer- rere en Patrick De Waele twee belangrijke titularissen ontbraken. Nu zondag staat het derby tegen Sint-Gillis op het programma. Deferrere en ook Chris Dierickx zullen er niet bij zijn omwille van een schorsing. Het zal dus niet makkelijk worden." Bij Sparta Buggenhout was men uiteraard opgetogen over het winstpunt. "We hadden een dergelijk resultaat op het veld van SK Grembergen, dat tenslotte toch titelkandidaat is, 'geenszins verwacht. Hope lijk kunnen we in de volgende weken wat makkelijker pun ten winnen, zodat we ons bin nen de kortste keren opnieuw onder de mensen kunnen klasseren." (E.G.) Het hoeft niet gezegd hoe dc sfeer was zondagavond in Baasrode. Niet alleen was er vreugde om het behalen van een ruime overwinning tegen Sint-Pauwels, nog prettiger werd het toen vernomen werd dat Sint-Gillis dc nederlaag had geleden op Lokerse cn hierdoor zijn leidersplaats moest afstaan aan Baasrode. Daarop werd natuurlijk fees telijk geklonken. Baasrode is nu wel herfstkampioen maar of men tot de finish de rang schikking zal kunnen blijven aanvoeren, moet nog worden afgewacht. We zijn immers maar net halfweg kompetitie en de weg naar de titel loopt niet altijd over een pad van rozen. Johan Verheyden en zijn maats behaalden welis waar een zege, maar een hoogstaande verrichting is het allerminst geworden. "Winnen is natuurlijk be langrijkst", zegde lokaalhou der Rie Quisquater. "Even belangrijk is dat je punten haalt, zelfs in omstandighe den waarin je minder pres teert. Nu is het ook weer niet zo dat we onverdiend won nen. In de eerste helft verliep de match evenwichtig maar toch kregen wij de beste kan sen. We hebben die ook be nut. In het derde kwartier zijn we twee keer tot scoren geko men. Een eerste keer langs De Backer en daarna via Jo han Verheyden. Dat de be zoekers na de hervatting zou den reageren was te verwach ten. We hebben het in die periode wat moeilijker gehad, hoewel we in geen enkel op zicht werden overspeeld. Ik meen zelfs te mogen zeggen dat we oordeelkundig de af weer hebben georganiseerd. In de slotminuten zijn we langs Luc Van der Vreken een derde keer tot scoren ge komen Meteen waren de punten binnen." Nu zondag staat de derby Buggenhout-Baasrode op het programma. Op papier be schikt Baasrode over betere troeven maar langs de andere kant moeten de Spartanen punten sprokkelen willen ze zich buiten de gevarenzone houden. Het wordt allicht een derby waarin er flink zal ge knokt worden. Wie als win naar uit het strijdperk zal tre den kan geen mens voor spellen. (E.G.) Tegen alle verwachtingen in leed FC Wieze een neder laag tegen Massemen. Het was dc tweede keer dat de leider in deze kompetitie de boot inging. Niettemin toon de Wieze geen slechte ver richting, dat is althans de me ning van voorzitter Adolf Moens. "Misschien is het moeilijk om geloven, maar negentig minuten lang zijn we meester van de situatie gebleven. De opponent had eigenlijk maar weinig in dc pap te brokkelen. Doorlopend waren we in het offensief, maar wat de bezoe kende doelman presteerde, grenst aan het ongelooflijke. Vraag niet naar zijn naam. Op het scheidsrechtersblad was hij onleesbaar. "Vlaams" klonk hij in geen geval. Niet temin gooide die man hier op ons veld bijzonder hoge ogen. Zelden zag ik een doelman zo presteren. Hij keerde alles, zelfs op momenten dat ieder een ervan overtuigd was dat hij zou verslagen zijn, schud de hij onverwachts nog iets uit de mouw. Chris Ferket en Noël Sy- moen hebben een paar keer stevig uitgehaald. Wat nie mand nog had verwacht, ge beurde in het slot. Een bezoe kende hoekschop draaide rechtstreeks in ons doel. Ik hoef niet te zeggen hoe groot de ontgoocheling na afloop was. Geen enkele speler kan op een tekortkoming worden gpwezen. Iedereen ging tot het uiterste. Kortom, het werd een onverdiende neder laag. Ondanks het verlies blijft dc derde provincialcr stevig in het zadel. Nu zondag reist hij naar Herzele. Jean- Pierre Lippens is onbeschik baar en dat is een handicap van formaat. (E.G.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 4