iEERSTE ZEGE VAN VERREBROEK EN (EERSTE VERLIES VOOR WHITE BOYS P AALSTERS HERSTELBELEID ZET ZICH DOOR RAPIDE LEBBEKE DRIE PUNTEN VOOROP DOGGEN DRIE PUNTEN LOS SPORTVERDIENSTE IN HAMME De Voorpost - 18.12.1987 - 21 VOETBAL ClERDE PROVINCIALE i Aan de kop en de staart gebeurden afgelopen week enkele merkwaardige dingen. Onderaan beginnend won Eendracht Verrebroek de eerste wedstrijd van deze kompetitie tegen Wachtebeke met nipte maar zeker verdiende cgfers. Toch telt Verrebroek nog vier eenheden achterstand op Straatje Stekene dat zonder punten terugkwam uit Sint-Gillis, waar het zyn meerdere moest erkennen in Hoogeinde. Sinaai geraakt stilaan in slechte papieren. Nu werd met de kleinste score en na een fvenwichtige partij verloren van VK Tielrode dat steeds maar hoger klimt op de iraardemeter. Ditzelfde geldt voor Eksaarde dat dankzij een al even kleine overwin ning tegen gebuur Moerbeke ook een paar sprongen voorwaarts maakt. Nadat SK Lokeren en Meerdonk in de beste verstandhouding de punten deelden, viel er op het reld van White Boys wel wat meer te beleven dan in een doordeweekse wedstrijd. De ongeslagen leiders konden niet optornen tegen een zich terugvindend Kieldrecht dat door een zege in Sint-Niklaas niet alleen zichzelf de punten schonk maar buur SK füinge een enorme dienst bewees want zonder te moeten aantreden kunnen de grensjongens zo in het zog van de White Boys komen, indien de inhaalwedstrijd door Van Ggsel en Co gewonnen wordt. SK Lokeren - Meerdonk 0-0. De spannende momenten waren eerder schaars (polo) iK Lokeren NS Meerdonk O O Dat beide ploegen in de angschikking niet zo ver van lkaar verwijderd staan kwam n deze wedstrijd nog maar tot uiting. In een gelijk- ipgaande eerste helft kon een van beide ploegen zich neester maken van het spel n de doelpogingen bleven De beste kans van de erste periode was op slag van ust voor SK Lokeren toen de loorgebroken Kris Leys lechts moeizaam kon gestopt vorden door Meerdonk-doel- nan De Vleeshouwer. Na de kampwisseling was iet echter overbuur Stevens lie zich in het Lokerse doel in Ie kijker moest spelen. In de 4e min. moest hij immers zwaar schot van Eric Van 3oethem over de lat tippen Sn een tiental minuten later 'erscheen de Mèerdonkse oegoslaaf Affed alleen voor ijn kooi, toch kon hij met het teen nog redding brengen en o zijn ploeg overeind houden vant Meerdonk trok nu toch vel duidelijk het laken naar ach toe. Ook Johan De Wre- le en Gerry Van Daele kwa- nen nog gevaarlijk opzetten laar ook hiermee wist Ste- 'ens wel raad zodat mag ge- iteld worden dat hij toch een iuntje voor zijn ploeg kon redden in deze sportieve par- ij waarin bij Meerdonk He- ■ufosse ontbrak als aanval- :nd aflossingspunt. White Boys 2 SK Kieldrecht 3 Eerste verliesbeurt voor de leiders uit Sint-Niklaas die te recht hun meerdere dienden te herkennen in dit knap spe lend Kieldrecht. White Boys was nochtans goed vertrok ken in dit duel en dwong na een tiental minuten een eerste doelpunt af. Kurt Daelman had in het middenveld een bal kunnen onderscheppen en vlug doorgestoten naar Pa trick De Roeck die de vrij staande Said had bemerkt. De zuiderling twijfelde niet te lang en schoot meteen White Boys bij het begin van deze partij op 1-0. Kieldrecht, ze ker niet onder de indruk van dit doelpunt, gaf een vijftal minuten later eveneens een staaltje van samenspel dat eindigde in de verdiende ge lijkmaker. Mario Dupont was voor de grensploeg de werker op het middenveld die de bal ging ophalen en in één tijd doorschoof naar Gunther Ge- leyn die op zijn beurt de naar voor geschoven Dirk Praet bemerkte en deze aanspeelde. Tegen de harde schuiver van Praet had thuisdoelman Van de Kerkhove geen verhaal en meteen hingen de bordjes in evenwicht: 1-1, Na deze denderende start werd het tempo toch wat ver minderd en de kansen namen af. AI had White Boys met Kurt Daelman naar het einde van de eerste helft nog een reuzekans maar zijn té zwak ke schot eindigde in de armen van doelman Peter Buytaert. Na de rust werd het duel meteen wat bitsiger want al na een uur spel mocht bezoeker Eric Van Denderen terug de warmte van de kleedkamers opzoeken toen hij thuisspeler Peter Glibert onderuit had ge haald. Met 10 man verder dan maar. Toch liet Kieldrecht de gevaarlijkste standjes opteke nen. In de 70e minuut was een lange inworp van Mario Du- pont de aanleiding tot de 1-2 stand want de doorgekopte bal belandde over de niet vol ledig vrijuitgaande thuisdoel man Gunther Van Kerkhove en de goed gevolgde Gunther Geleyn had maar binnen te duwen: 1-2. Terwijl iedereen nu een denderend slotoffensief ver wachtte van de op de knieën zittende leiders gaven de grensjongens in de 78e mi nuut de genadestoot aan de groenwitten. Raoul Wezepoel gaf een vrije trap die perfekt op het hoofd kwam van Dirk Praet die meteen zijn tweede treffer van de namiddag voor bij Van de Kerkhove kon knikken: 1-3. In een prangen de slotfaze konden de White Boys in de 83e minuut toch nog de aansluitingstreffer sco ren langs Peter Glibert die een hoekschop van Dirk Rooms voorbij Peter Buy taert kon koppen. Dit was echter de laatste maal dat Buytaert zich gewonnen moest geven in deze partij. Het laatste gevaar van de par tij was zelfs nog voor Dirk Praet die vanop 35 meter kei hard de dwarsligger deed tril len. Zo eindigde deze alles zins boeiende partij op een overwinning van Kieldrecht en dat was zeker verdiend, hetgeen de thuisdirigenten volledig beaamden. White Boys, dat nu op bezoek gaat bij Tielrode, zal daar ook op zijn tellen moeten passen, want VK is tegenwoordig goed bij schot zodat men de zaken niet te licht mag opnemen. Eksaarde 1 FC Moerbeke O Scheidsrechter Eddy De Cock werd na de wedstrijd gefeliciteerd door vriend en tegenstander voor zijn klare kijk op de wedstrijd. FC Moerbeke stak als een torna do van wal. De razendsnelle Voetbal. De ploeg uit Meerdonk (polo) uitvallen van Benny Clayé, Rudi Zaman en Gerrit Diele- man werden echter perfekt opgevangen door een goed georganiseerde achterhoede van Eksaarde, waar Henk Mensey de plak zwaaide. Toen ook nog Jo De Mey zijn klasse liet zien als laatste man werd de Moerbeekse storm vlug herschapen in een luste loos briesje dat aangenaam in de Eksaarde-rangen waaide. Eksaarde kwam meer in de wedstrijd en het was een hardwerkende Filip Van Hille die de openingstreffer in el kaar flanste. Zijn magistrale voorzet bereikte de altijd aan speelbare Geert Nimmegeert die op zijn beurt de aalvlugge Chris De Cock lanceerde die zijn dorpsgenoten meteen op achterstand plaatste, 1-0. Met nadien nog enkele kansjes voor De Plukker en D'Hanis kwamen de suiker jongens toch vlug over deze vroege opdoffer heen. Dit was duidelijk te zien bij het begin van de tweede helft toen Moerbeke het spel naar zich toe wou halen. Eksaarde kon gedurende deze tweede helft rekenen op een berester ke Yvan Van Driessche die met klasse (en handen en voe ten) zijn doel verdedigde. Na de partij werd hij door Moer beekse aanhangers achterna- geroepen als "Yvan de ver schrikkelijke". Zo moest Van Driessche tot tweemaal toe Benny Clayé stoppen die tot kort bij hem kon oprukken. Eksaarde, dat zich ten onrechte ging ingra ven op eigen speelhelft, kon nog éénmaal gevaarlijk zijn toen bij een hoekschop van Moerbeke een snelle tegen aanval op gang werd gebracht door Chris De Cock die Erik Van Damme in het (kanon- )straatje stuurde. Van Dam me werd echter nét voor het zestienmetergebied gepakt door de ver teruggeplooide Benny Clayé die daarvoor de enige gele kaart kreeg in dit burenduel. Dat Eksaarde zijn verdedi gende stelling behield kon men vaststellen uit een dub bele wissel: Geert Nimme- geers (aanvaller, gewisseld voor Kurt Van Hille, midden velder) en Patrick Vos, mid denvelder, voor Filip Van Loo, verdediger. Deze af wachtende houding bracht Eksaarde toch meermaals in de problemen want Moerbeke kon nu diep indringen in het Eksaarde-gebied Op één van deze infiltraties moest Jackie Schelfhout Ben ny Clayé "pakken" in het 16- DAMESVOETBAL EERSTE NATIONALE KAMILLEKES AALST CERCLE BRUGGE 2-1 DAMESVOETBAL Met vijf op acht uit de jongste vier wedstrijden zetten de Kamillekes - om het in politieke termen uit te drukken - hun herstelbeleid voort. Net voor de winterstop werd Lommei eenzaam op de laatste plaats achtergelaten. Met een weliswaar niet te onderschatten doch beslist niet onoverbrugbare vierpun- tenkloof op Assenede kunnen z(j op 16 januari e.k. met nieuwe moed de tweede ronde aanvatten. Op 9 januari gaat als voorspel een bekerwedstrijd tegen D.V.K. Gent daaraan vooraf. Tegen Cerclc Brugge bewezen de Aalsterse voetbalsters alvast dat zij nog steeds niet afgeschreven zijn als Eerste Nationalers. Keeper Connie Adam als effi ciënt sluitstuk Aan de zesde minuut beland de het eindschot van een fraaie aanval Van Der Linden - Van Laethem - Den Blau wen zwakjes in de handen van de bezoekende keeper. Brugge replikeerde even doch besloot gelukkig voor Aalst niet al tc best op doel. Dan volgen enkele Kamille- kesaanvallen die niet van ge vaar ontbloot zijn, met als uitschieter een goede per soonlijke poging van Annick Van Laethem die tenslotte ver naast wordt getrapt. Na twintig minuten shot Paula Bisback van ver, de bal wordt afgeweerd en een fel aandrin gende Van Laethem dwingt Fabienne Inion als het ware met een wanhopige terug speelbal haar eigen doel- vrouw te verslaan: 1-0. Renilde Clompen wordt ge kwetst en minutenlang buiten de lijnen verzorgd, maar kan dan toch hervatten. Even later gaat aanvoerster Sandra Van Der Linden mooi door en haar cindshot wordt met veel moeite in hoekschop getipt. Mickc Den Blauwen neemt hem, geeft de bal naar Annick Van Laethem, wier voorzet door Sandra Van Der Linden met het hoofd wordt overgenomen doch over gaat. Cerle gaat dan tien minuten lang hardnekkig op zoek naar de gelijkmaker, maar Connie Adam verwerkt de schoten met de vuist, duwt ze met de vingertoppen over en naast. Het is geen spektakulair ge doe, doch efficiënt keepers werk met het gewenste resul taat: de nul op het bord hou den. Net voor de rust gaat Mieke Den Blauwen door, zet voor, maar Annick Van Lae them konjt net iets te kort om wat tastbaars met de bal te kunnen verrichten. Na de rust is Annick al on middellijk op zoek naar de geruststellende tweede tref fer, doch haar poging wordt op het nippertje weggewerkt. Peggy Van De Maele, die in de eerste helft al gekwetst werd, blijft opnieuw liggen, en uiteindelijk wordt de blon-"> de Brugse stopper van het terrein gedragen. Een schot van Mieke Den Blauwen gaat voorlangs, blijft binnen de lijnen tot hij in het bereik komt van Annick Van Laethem, die helemaal alleen op doel kan afgaan. Dan fluit scheidsrechter Baldewijns plots en geeft aan dat de bal buiten is geweest. Het duo Den Blauwen-Van Laethem is dan opnieuw even gevaarlijk, maar aan de over zijde moest Connie Adam duikelend redding brengen en gaf ref. Baldewijns Cercle een hoekschop die er helemaal geen was. Na een kwartier moest de bij zonder attente keeper Adam uitlopend een Cercle-aanval halt toeroepen, doch aan de 18e minuut moest ze zich dan toch gewonnen geven toen er voor haar doel zolang gepin geld werd tot Marleen De Nolf er met een raak schot 1-1 van maakte. Vier minuten later zette de thuisploeg de situatie op nieuw recht wanneer Mieke Den Blauwen een hoekschop haarfijn bijna rechtstreeks in doel trapte, maar Sandra Van Der Linden dan maar even het karwei afmaakte en de 2-1 eindstand op het bord prikte. Connie Adam moest nog eens met een duik in twee tijden haar netten vrijwaren en de laatste tien minuten moest de thuisploeg bibbergeld beta len, maar het bleef toch bij de voor de Kamillekes gunstige doelverhouding en meteen was ook de tweede zege binnen. Kamillekes Aalst Connie Adam, Hilde Van Caelcnbergh, Lutgart Viaenc, Renilde Clompen en Helga Van Der Donckt. Ann Eloot, Paula Bisback en Pascale Flamion, Mieke Den Blauwen, Annick Van Lae them en Sandra Van Der Linden. Wisselspeelsters: Sandra Van Laethem en Marijke Buyse. Cyrlel Temmerman metergebied. De strafschop werd echter een opwarmertje voor "Yvan de verschrikkelij ke" alias Van Driessche, die de bal van de Moerbeekse speler-trainer Mare Bonte uit zijn doel zweefde. Van Dries sche had de bal wel niet klem- vast kunnen houden maar de in balbezit gekomen Benny Clayé kon zich ook al niet doorzetten omdat hij vooraf gaand een fout had begaan die scheidsrechter De Cock niet ontgaan was. Zo bleef de 1-0 stand op het bord. Hoogeinde 2 Str. Stekene 1 Hoogeinde domineerde rustig deze partij. Toch kwam er snelle tegenstoten van de bezoekers langs Van Hoogen- dorp, De Schepper en André Schalmet, maar doelman Ver strepen heerste rustig in zijn gebied. Aan de overzijde had Van Poucke heel wat meer werk op te knappen naarmate de partij vorderde en' Hoog einde gevaarlijker werd. In de 26e min. kwam de thuisploeg als eerste op voorsprong toen Gerry Van Duyse na een knappe solo, waarin hij een aantal Straatje-verdedigers in de kou liet staan, de bal bij Erik Verlackt kon brengen die Van Poucke meteen kans loos liet: 1-0. Amper tien minuten later was het alweer Verlackt die de score kon opdrijven nadat hij nu zelf een knappe solo suksesvol besloot: 2-0. Straat je kon weinig of geen gevaar meer scheppen voor het Hoogeindse doel zodat met deze stand gerust werd. Na <^e herneming kwam Hoogeinde weer het hoge woord opeisen en de bezoe kers kwamen goed weg toen een schot van Mare Vercaute- ren op de paal ketste en de terugspringende bal bij Bruno Verschaffel kwam die een knappe reflex van doelman Van Poucke op zijn weg vond. In de 73e minuut waren beide spelers weer in de hoofdrollen bij een bijna identieke fase zodat iedereen toch nog een thuisdoelpunt verwachtte. Het enige doel punt viel echter langs de an dere kant. Op een kollektieve aanval in de 82e minuut kon De Schepper de bal voorbij Verstrepen deponeren en zo nog de aansluitingstreffer be werkstelligen. Het werden nog bange minuten voor dc thuisploeg maar een alles ont zettende achterhoede met als betrouwbaar sluitstuk doel man Verstrepen hield de ver diende 2-1 eindstand op het bord die Hoogeinde toch wat hoger tilt in de rangtabel. Of deze opwaartse trend kan blij ven gevolgd zal men wellicht kunnen afleiden uit het resul taat dat men nu zondag gaat behalen op het veld van Kiel drecht, dat eveneens terug is van weggeweest. H. Sinaai O VK Tielrode 1 VK Tielrode blijft de over winningen opstapelen. Nu werd in de Tinelgemeente weer de volle buit wegge haald, al was de eerste helft maar een mager beestje wat de kansen betrof. Beide ploe gen mochten zich gaan opwar men in de kleedkamers nadat ze elk één uitgespeelde kans op de mat hadden kunnen leggen. Voor Tielrode was dat Yvan De Keyzer die even voor het halfuur een doelpo ging op de lijn zag gestopt door Sinaaiportier Gino Bruggeman en aan de overzij de moest Malfliet op al zijn kunnen beroep doen om de doorgebroken Peter Van Acker van een doelpunt te houden. Beide ploegen wilden het laken naar zich toe trekken. Tielrode nam aanvankelijk de beste start langs De Keyzer die de wat bleke André De Puysseleir de loef afstak in de spits bij Tielrode. De Puysse leir zou achteraf trouwens door trainer William Janssens vervangen worden door Erik Van Eynde die vorige week al suksesvol inviel. Na de eerste aanvalsgolven in deze tweede periode overleefd te hebben kwam Sinaai zich wat roeren langs Johan De Rop, die dreigde alleen op Malfliet af te gaan maar Dirk Elewaut greep nogal hard in en scheidsrechter Siccard nam meteen de zwaarste beslissing en wees Elewaut terug rich ting Tielrode. Met 10 man kwam bij Tielrode de polyva lente Dirk Van Remoortel als laatste man postvatten, ter wijl Dirk Van Strijdonck zich uit de spits wat liet terugval len om de Sinaaise druk op te vangen die nu wel aanwezig was. Sinaai kon in de 70e min. een doelpunt scoren langs Jo han De Rop die volgens ref Siccard buitenspel stond. Jo han De Rop die té fel prote steerde en voordien reeds geel had gekregen mocht met een Elewaut gaan gezelschap houden zodat beide teams te rug gelijk stonden wat het aantal manschappen betrof. Terwijl elk al een gelijkspel verwachtte, kwam er voor Tielrode nog een vrije trap in de 82e minuut. Kurt De Calu- wé, specialist bij uitstek voor dit soort dingen, plaatste zich achter het leder en borstelde ook nu weer een tevergeefs grabbelende Bruggeman om ver zodat de 0-1 stand op het bord verscheen. Verslagenheid alom bij Si naai dat in deze partij niet zo ver onder lag en met één doelpuntje verschil dreigde te verliezen. Nog éénmaal moest doelman Malfliet zijn Tiel- roodse makkers overeind houden toen hij een vrije trap van Maes onschadelijk maak te. De stand veranderde niet meer zodat VK Tielrode met beide punten huiswaarts kon keren. H. Sinaai kan nu al rustig de winterstop aanvan gen want nu zondag werd het vrijgeloot. Tielrode, dat Whi te Boys ontvangt, zou wel eens voor de verrassing kun nen zorgen. E. Verrebroek 3 Wachtebeke 2 De Sint verscheen duidelijk met één week vertraging op het veld van rode lantaarn Verrebroek want juist nu heeft Eendracht een eerste overwinning kunnen pakken in deze kompetitie. Het werd een zege van de wilskracht bij de Polderjongens die wellicht nu aan een heropstanding be ginnen. Reeds in de 21e minuut kende de thuisploeg sukses. Een vrije schop werd doorge- kopt door Danny De Maeyer naar Patrick Thierens die on houdbaar de Wachtebeekse doelman Dirk Van der Jeugd versloeg. Verrebroek, dat aan de beste wedstrijd van het seizoen bezig was, kreeg na dien nog enkele kansjes maar zowel TÜierens als De Maeyer botsten op de bezoekende portier. Op slag van rust kwa men de gasten van Wachtebe ke dan toch langszij toen de hele Verrebroek-verdediging dacht aan buitenspel op de doorsteekbal van Mare De Caluwé die de vrijstaande Ludwig Van Damme bereikte die geen moeite had om thuis doelman Wim Baetens te ver slaan en de 1-1 ruststand op het bord te brengen. Na de herneming werd het stil in het Verrebroeksé sportstadion toen de bezoekers al na 3 minuten raak troffen langs Mare De Caluwé, die een dekkingsfoutje bij een hoek schop maximaal uitbuitte: 1- 2. Terwijl iedereen al een nieuwe nederlaag zag aanko men van de plaatselijken zorgden de thuisspelers er voor dat in een dolle drie minuten de stand niet alleen werd rechtgetrokken maar ook nog omgebogen werd in een voorsprong. Wellicht de suksesvolste twee minuten uit het Verrebroekse bestaan. In de 51e min. mocht De Mayer een vrije trap nemen voor de thuisploeg. Hij deed dit met zoveel precisie dat de bal via de paal voorbij Van der Jeugd belandde en dit bracht met een de gelijkmaker op het bord. De bordjesman was nog maar nauwelijks klaar met de klus toen hij weeral aan het werk werd gezet. Een solo van Patrick Thierens werd im mers suksesvol besloten. Ver rebroek, dat nu bijna zoveel doelpunten gescoord had als DOGGENEREMBODEGEM 1 FCHILLEGEM 0 Afgelopen zondag kreeg Dog gen, ongeslagen leider in 4de provinciale, reeks G, het be zoek van Hillegem, ploeg uit de bovenste helft van de rang schikking. Bij de thuisploeg wist men dat bij winst het verschil met de nummer twee, dorpsgenoot en eeuwige ri vaal SK Erembodegem, op drie punten werd gebracht. Met deze gedachte in het ach terhoofd kwamen de spelers van de thuisclub supergemoti- veerd het veld op. En alhoe wel de eerste balwisselingen voor de Hillegemse bezoekers waren was het toch duidelijk dat Doggen de sterkste ploeg in die reeks is. Na twintig minuten scoorde De Braeckeleer een prachtig doelpunt na mooi voorberei dend werk van Danny Praet, doch de scheidsrechter, in een minder goede dag, keurde het doelpunt af wegens vermeend duwen van De Braeckeleer. De thuisploeg bleef doorgaan en na een halfuur dacht ieder een de openingstreffer gebo ren. Een inworp van Baetens, een voorzet van speler-trainer Couck en een kopbal van Troch, door de bezoekende doelman in de voeten van Praet geduwd, die rustig bin: nentikte. Opnieuw keurde d£ man in het zwart het doelpunt af, ditmaal wegens... buiten spel. Onbegrijpelijk! Vijf minuten voor rusten werd de thuisploeg dan toch beloond voor z'n aanvallend voetbal. De Braeckeleer bracht de bal voor doel waar voorstopper Goetvinck gepast kwam opdagen om de bal voorbij de kansloze bezoe kende portier te koppen. En deze maal kon de scheidsrech ter niets anders dan het doel punt goedkeuren. Ook in de tweede helft was de thuisploeg de betere ploeg, de bezoekers probeerden dat te verhinderen door ruw en hard spel. Doggen hield het hoofd echter koel en hield de wed strijd onder controle. Achtereenvolgens Suys, Troch en Buydens kwamen nog dicht bij een tweede doel punt, dat zeker verdiend zou geweest zijn, doch de bezoe kende goalie stak er telkens een hand of voet voor. Het bleef dus bij 1-0, een logische en oververdiende ze ge voor Doggen. Jacobs Rudy BLIK OP VIERDE PROVINCIALE In vierde provinciale heeft Rapide Lebbeke een schitte rende zaak gedaan door op Wichelen met 0-4 te gaan win nen. Dat betekent dat de Leb- bekenaars met drie punten voorsprong leiden en dus toch wel als titelkandidaat kunnen beschouwd worden. Davy De Smedt opende al na acht mi nuten de score voor de Rapid- boys. Wichelen liet zich ech ter niet zomaar in de hoek duwen en kon tijdens de eer ste helft flink wedijveren met zijn opponent. Na de hervat ting was Lebbeke ontegen sprekelijk meester van de si tuatie. Peter Roelandts werd de auteur van een tweede doelpunt. Van toen af was Wichelen een geslagen ploeg. In de laatste tien minuten kwam Lebbeke nog twee keer tot scoren. Eerst langs Hans Van Damme en in het slot via Danny Van Puyvelde die zon der omhaal een strafschop te gen de netten knalde. Schoonaarde won aan huis tegen Moorsel. Nochtans wa ren het de bezoekers die op het halfuur op voorsprong kwamen. Na de hervatting was Schoonaarde overduide lijk de baas wat resulteerde in drie doelpunten en een ver diende overwinning. Lutterzefe scoorde er tegen Opdorp vrolijk op los. Wil- laert opende de stand in de eerste minuut en Mare Rom- baut verdubbelde de cijfers net voor het ingaan van de rust. Nochtans kon Red Star tijdens de eerste helft nog behoorlijk gelijke tred hou den. Na de hervatting werd het verder afgestraft met goals van Willaert, Rombaut en twee van de jonge Reyd. In de match tussen Opstal en Sparta Appels vielen er twee gemiste strafschoppen te noteren. De plaatselijke doel man wist die van De Coninck te neutraliseren. Stefan De Waegeneer (Opstal) plaatste de elfmetertrap op de bezoe kende doelman. Opstal was de betere ploeg na de koffie, maar had geen geluk toen Walter Daman tweemaal de paal trof. Boonw(jk-Oudegem verliep evenwichtig tijdens de eerste helft. Na de hervatting sloe gen de bezoekers in vijf minu ten twee keer toe langs Ver- cauteren en De Greef. Boon- wijk leek toen niet in staat om voor enige repliek te zorgen. (E.G.) De Sportraad van Hamme organiseert net als de vorige jaren een Prijs van Sportverdienste voor het jaar 1987. Al de laureaten zullen bedacht worden met een aanden ken dat zal overhandigd worden op zaterdag 13 februari 1988 tijdens de derde sportvedettenavond in sporthal Meulenbroek. Deze avond waarop verleden jaar 700 aanwezigen waren zal opgevuld worden met interviews met bekende sportmannen uit Hamme en gans België. Verder komen er nog verschillende demonstraties van weinig bekende sporten. Net als de vorige jaren zijn er drie reeksen voorzien. In de eerste reeks zoekt men naar de sportman, sportvrouw of sportgroepering en dier. Deze reeks werd vooral ingelast om de hondenafrichtingsclubs, de vogelkundige clubs, enz. een kans te gunnen. In de tweede reeks zoekt men naar de sportman of sportvrouw, of sportvereniging volgens de geleverde prestaties gele verd in het afgelopen jaar (1987 dus). Deze afdeling is onderverdeeld in een twee afdelingen: A: individuelen en B: verenigingen. Tenslotte is er de Prijs van Sportverdien ste voor iemand die een jarenlange dienststaat kan voor leggen op het gebied van de sport. De kandidaturen, vergezeld van een kort gemotiveerd verslag, dienen te worden gericht aan de Gemeentelijke Sportraad ter intentie van schepen van sport, Francois de Graef, Drapstraat 49 en dat uiterlijk tegen 15 jan. 1988. Deze motivatie mag maximum 1 bladzijde bedragen. Foto's worden geweerd. HVC Kaatsen. De klubleiders van De Toekomst-Buggenhout mochten mee genieten van het sukses der juniores, die kampioen van België werden (gb) in de voorbije 12 matchen te samen, verdedigde op perfek- te wijze zijn voorsprong. Vooral doelman Wim Bae tens deed zich opmerken als betrouwbaar sluitstuk. Zeker toen hij tot tweemaal toe de bezoeker Peter Van Lande- ghem moest stoppen in de slotfaze. De stand bleef behouden zodat de eerste zege een feit was voor Eendracht. Marc Stevelinck

De Voorpost | 1987 | | pagina 5