GEEN PROBLEEM VOOR PATRO A EERSTE OVERWINNING VAN MADELON D Vlierkouter A geeft zich nog niet gewonnen T0RN00INIEUWS TTC JUVENES GERAAKT IN ADEMNOOD PATRO-B ONS HUIS A - ZWAAR GEKLOPT 24 - 18.12.1987 - De Voorpost BOOGSCHIETEN TAFELTENNIS Boogschieten. In Moerzeke werd gescholen lussen alle Groot-Hamse schutters. Sandra ovcklaste op de liggende wip haar mannelijke tegenstanders (vh) In lokaal «Sportief» bij Theo de Sutter - op de hoek van Molenberg-, Dorps- en Brugstraat te Stekene - waren 21 van de 28 leden komen opdagen om deel te nemen aan de jaarlijkse koningschieting van schuttersmaatschappij «Koninklijke Sportief». Het ging over 5 ronden en oorspronkelijk leek niemand de zenuwen in bedwang te kunnen houden: het bleef bij rakelingse schoten. Vooral «de Po» schitterde door z'n niet aflatende inzet en vindingrijkheid in het aanhalen van verontschuldigingen. Pas in de vierde ronde werd de koningsvogel neergeschoten door Mare Bocklandt. Eindelijk... hoorde men ten alle kanten zuchten. Niemand deed het de jongeman na. zodat Mare Bocklandt zich voor (minstens) één jaar schutterskoning kan noemen van de klub van voorzitter André Van Gasse. T&T. R. DE NIJS ZONDER TEGENSTAND KONING BIJ STEKENE-KIEKENHAAG In de vierde afdeling staat Juvenes B ongeslagen aan de leiding. Hoe hun kansen ston den voor het behalen van de titel konden ze deze week tonen, daar ze het bezoek kregen van Lede, een forma tie die met haar derde plaats een onmiddellijke bedreiging vormde voor Juvenes-B, dat echter heeft bewezen hoe sterk het momenteel wel is, want de jongens uit Lede wer den ingepakt met een 7-3 stand. Weliswaar duurde het een poosje voordat de lokalen hun wil konden opdringen. Na een 2-0 kwam Lede onder doom. Het kwam gelijk: 2-2 en later nog eens 3-3. Maar na deze stand kwam het er niet meer bij te pas. Erik De Vlee- schauwer won alles. Maar ook Michel Giorgio deed het flink met twee overwinningen. Voor Juvenes B is een kwade tegenstander voorlopig ach teruit geslagen. Juvenes-C kreeg hët deksel op de neus van KWB-B. Dat was een pure verrassing want de KWB-jongens hadden nog geen potten gebroken. Aan vankelijk toch een gelijkop- gaande wedstrijd: 1-1 en 2-2. Verwonderlijk toch dat de be zoekers volledig stilvielen. Ze haalden geen enkele overwin ning binnen. Wel konden ze hier en daar een belle afdwin gen, maar ombuigen tot winst zat er duidelijk niet meer in. Zoekend naar het beste ele ment, komen we zeker te recht bij Kurt Donckers die weer maar eens alles won. Karei Lardon en R. De Witte, met elk twee overwinningen, deden hun duit in het zakje. Bij de bezoekers was het vooral Hans Van De Velde die het deed. De grootste verrassing kwam van hekkensluiter Madelon-D die erin slaagde de bezoekers Patro-G van de overwinning te houden. Hiermee raapten de Madelon-jongens hun eer ste overwinning op. De Ham- menaars waren verrast van de weerstand die ze hier ont moetten. Het zou duren tot de vierde wedstrijd voordat Patro kon tegenscoren. Het was Nico Schelfhout die Ste ven De Bock klopte. Het was echter maar strooivuur want Madelon-D haalde de volle buit binnen met een onver wachte 8-2 overwinning. Vooral Yves Vlaminck met zijn drie overwinningen legde de basis van deze mooie zege praal. Maar ook KWB-C, dat onder aan de klassering spartelt om overeind te blijven, kon één punt meepakken toen Op wijk-B in Óns Huis op bezoek kwam. Vooral de start was goed voor de bezoekers. Deze knapen stonden dra met 1-4 op winst. Maar toen liep hun furie vast. Het waren nu de thuisspclers die uit een ander vaatje tapten en stilaan maar zeker naar een gelijke stand gingen: 3-4 en na de enkels 4- 5. In het dubbel was de strijd ongemeen boeiend. Uiteinde lijk zou het duo De Clercq- Frank Maes erin slagen de KWB-jongens een punt te la ten optekenen. Frans Le- dercq was de beste man. Hij won alle wedstrijden. H.V.C. In lokaal «Sport» bij Peggy aan de Stekense Heikant heeft schuttersmaatschappij «Koninklijke Kiekenhaag» sinds vele jaren z'n thuishaven. Liefst 27 leden telt deze bloeiende schuttersklub en ook hier stond vorige week de koningschieting op het programma uJI0? e*enweJ 8één maat OP Ronny de Nijs uit de Sint-Jozefslaan, want deze jongeman Li?.hUH°Wei 'li k ""J6 a'S de tvveede ronde de koningsvogel neer. Niemand van z'n klubleden deed hem dat na, zodat deze schutter - die onlangs het eksamen lukte als arb,ter b>J de BNFLW - zich zonder schroom koning van z'n klub mag noemen. Klubvoorzitter Leon Vereecken schoot zich nadien tot prins van «zijn» maatschappij. Bij de dames toonde Anny Walgraeve zich de vaardigste met pijl en boog, want in de zevende ronde schoot Zij de begeerde vogel tegen 't zeil. T Jt, T In de tweede afdeling van de KBTTB geeft Vlierkouter A zich nog niet gewonnen. Op bezoek bij de rode lantaarn drager Bevercn A moest het niet tot het uiterste gaan om een 2-14 te lukken. Kurt De Cock en Bert Verstraete won nen alles. Alleen Daniel De- hon en Igor Van Assche lieten een overwinning liggen en meteen stond de uitslag op het bord. Vlierkouter-B is in derde pro vinciale aan de leiding geko men. Het moest daarvoor winnen op Maldegem-A, ge zien leider Melsele-D al ge struikeld was op Herleving-A Dendermonde (7-9), Malde- gem, dat op de voorlaatste plaats staat geklasseerd, kon de Hamse formatie niet in moeilijkheden brengen. Het werd als tussenstand 5-1 en bij 9-1 was het verdikt al geval len. Vlierkouter-B werd de nieuwe leider in deze reeks. De Hamse overwinningen kwamen van Jan van de Velde (3), Mare Vermeulen (2), Dirk Verstraete (3) en Patrick van den Bossche (4). Vlierkouter-C van zijn kant verloor begrijpelijk van leider Sint-Niklaas-D. Deze forma tie leek echt te sterk voor de bezoekers die dan ook een 11- 5 lieten optekenen. Danny D'Hollander en Hubert de Bock haalden twee overwin ningen, Eddy Quintelier en Andre De Kimpe haalden res- pektievelijk één en nul over winningen. Vlierkouter-C staat meteen nog met de rode lantaarn in handen. De strijd om de degradatie is hier nog niet gestreden. Want heelwat formaties staan er slecht voor Vlierkouter D toonde zich een verdienstelijke leider in vijfde prov. In de thuiswed strijd tegen «Netje-Over» van Gentbrugge wonnen ze met 15-1. Cesar Permentier, Dirk Temmerman en Danny Ruys wonnen alles. Patrick van de Walle liet de bezoekers toe de eer te redden. Vlierkouter-D heeft op dit ogenblik nog één punt voorsprong op Drive-I cn Eligius-B. Wie zich losmaakte van de laatste plaats was Vlierkou ter-D dat tegen De Klinge een 10-6 overwinning lukte, een ploeg die nochtans halfweg van de klassering staat. Rob- by van Hemelrijck en Johan van der Vreken haalden vier op vier. Mare Permentier en Pros Van den Bossche won nen elk een wedstrijd en met een was de overwinning een feit. HVC In de le prov. KBTTB begint Patro-B in ademnood te ko men. Het geraakt zeer moei lijk weg uit de laatste gelede ren van het klassement. Deze week was het te gast bij Sint- Niklaas-B, een formatie die als vice-leider staat geklas seerd. Het had daar geen kans op papier. Maar iedereen keek verrast op toen het na acht wedstrijden een onver wachte 2-6 voorsprong had opgebouwd. Alle goede ver wachtingen ten spijt brachten ze er daarna niets meer van terecht. Ze haalden geen en kele overwinning meer, bin nen en dat betekende dat Pa tro-B nog werd geklopt met zware 10-6 cijfers. Carl Goossens, Guido De Block en Peter Van Cauteren won nen elk twee keer. Dirk Stal- laert kon maar één tegenstan der uitschakelen. Patro-A begint het beter en beter te doen. Op verplaat sing bij Melsele-B ging het met een grote overwinning aan de haal. De 3-13 cijfers spraken voor zichzelf. Mare De Keyser en Pierre De Schoesitter wonnen alles. Jo han Van Hecke won drie keer en Erik De Clercq haalden twee overwinningen binnen. In tweede provinciale sneu velde Patro-C opnieuw met de kleinst mogelijke cijfers 9- 7, deze keer tegen Sint-Ni klaas-D. Paul De Schoesitter won maar één wedstrijd. En dat was in dit seizoen de eer ste maal dat hij in een ont moeting maar één wedstrijd kon winnen. Mare Stallaert won twee keer en Stef Goossens één keer. De beste prestatie kwam nog van Hil- laire Straetman die drie keer een persoonlijke overwinning kon laten optekenen. En tenslotte was er nog Patro- D dat met een onuitgegeven formatie naar Kruibeke Pard- af-A trok. De ploeg die in deze reeks de rode lantaarn draagt werd zonder veel strijd uitgeschakeld met grote 2-14 cijfers. Franqois Van Dender cn Jozef Van Cauwenberghe wonnen alles. Marcel De Gra ve won drie keer en in de vierde wedstrijd verloor hij de belle met 24-22. Walter De Rijcke scoorde op zijn beurt drie keer. Het ziet er echt naar uit dat Patro-D zijn sprong naar derde afdeling aan het voorbereiden is. HVC Op zondag 27 december organiseert tafeltennisclub Juven es uit Zele haar 4C Supra de Bus kersttornooi in de plaatselijke sporthal «De Zeven». Dit sportief gebeuren evolueerde pijlsnel van een lokaal gebeuren naar een evenement met deelnemers uit de andere Vlaamse provincies. Steunend op twee pijlers, namelijk een vlot lopende organisatie en een prachtige trofeëentafel (waarvoor dank aan sponsor mevrouw Lucie de Bus) wekte het tornooi de belangstelling op van zowel de sportieve beginnelingen als van de hoog geklasseerde kompetitiespelers. Om de amateurspelers ook in het gebeuren te betrekken, pakt de organiserende club uit met een nieuwigheid voor dit jaar: een reeks, uitsluitend voorbehouden voor recrea tiespelers die bij geen enkele officiële federatie zijn aangesloten. De eerste 3 uit deze recreatiereeks kunnen eveneens op een prachtig aandenken rekenen. De volledige uurrooster: 09.00 u heren NG en heren E 10.30 u heren D 11.00 u heren F en jeugd NG 12.00 u heren B 13.00 u heren C en heren A-open 13.30 u dames NG en recreatiespelers 14.00 u dames A-open Inschrijven kan bij Jo Michem, Kouterstraat 6 te Zele (052/44.44.83) tot 19 december. TTC Juvenes verwacht de geïnteresseerden op 27/12 te Zele! KONINGSCHIETINGEN STEKENE - KERKSTRAAT Boogschieten. Schuttersmaatschappij "De Nachtvlinders" vierde in zaal Drie Koningen te Schellebelle haar koning Wim Van den Bogaerd en prins Johan De Craecker. Koningschieting Stekene. - In Schuttersmaatschappij Kerkstraat te Stekene mocht voorzitter Jean Heymans 24 liggende wipschutters verwelkomen voor de jaarlijkse koningschieting. Het werd een merkwaardige koningschieting! Na 3 ronden hadden liefst 6 schutters de hoogvogel tegen 't zeil gekeild. Met hun zessen dienden ze dus verder te kampen voor de siretitel. Tussen deze 6 kampers niemand minder dan Rochus Heymans, een 91-jarige schutter! De overige vijf waren Guy Aper, Patrick Van Gasse (de vorige kampioen), Bernard Haeck, Julien Walgraeve en Roger Van Boxelaer. Na 3 ronden bleven uiteindelijk nog twee schutters over, namelijk Van Gasse en Walgraeve. Tussen deze twee ging het dan verder, elke ronde af. Het was uiteindelijk Julien Walgraeve, die daags voordien 65 jaar was geworden, die zich tot koning van de Kerkstraat schoot. In deze maatschappij, die gevestigd is in lokaal «De Gouden Leeuw», schoot Guy Aper zich tot prins terwijl Brigitte Massé zich de beste van de dames toonde én dus koningin van de maatschappij werd. Op de bovenste foto de Kerkstraatse schutters die deelnamen aan de koningschieting en op de onderste foto de 65-jarige nieuwe koning (uiteindelijk!) Julien Walgraeve samen met de kranige 91-jarige Rochus Heymans die nog een tijdje in de run was voor de titel. T. en T. JONGE SCHUTTERSKONING BIJ STEKENE-SPORTIEF In de eerste KVKT-afdeling kende Patro-A geen proble men met de komst van Triumf-A Lokeren. In het be gin van de ontmoeting was er toch enige spanning: 2-2. De lokale Patro-ploeg kwam dan wat meer onder doom en ging naar 4-2. Nog eenmaal kon Triumf A terugslaan: 4-3. Toen brak alle weerstand en kon de Hamse formatie een vlotte 7-3 vastleggen. Frans Messagie was de sterke man met drie overwinningen. Jo han van Hecke zorgde voor twee Hamse zeges en Pierre De Schoesitter haalde één overwinning. Kurt De Cock won voor Lokeren twee keer en Jan Van de Velde versloeg alleen Pierre De Schoesitter. Alleen Daniel Dehon kon geen enkele overwinning vast leggen. Madeion A schijnt maar niet weg te geraken van de voor laatste plaats die het moet delen met zijn B-formatie. Nu het Patro-C op bezoek kreeg had het weinig kans om iets te oogsten. Na een 1-2 was er geen houden meer aan de be zoekers die voortdurend kon den aandikken om uiteinde lijk te eindigen met een 3-7 overwinning. Paul De Schoe sitter was weer niet te houden met drie overwinningen. Hi- laire Straetman en Mare Stal laert wonnen elk tweemaal. Bij Madelon-A was het alleen Kris Wasteels die met twee overwinningen op de barika- de stond. Datzelfde Patro-C stond ogg in oog met OGS Baasrode. Maar dat was geen enkel pro bleem. De jongens van Baas rode zijn tegenwoordig zeer zwak. Ze werden hier met grote 1-9 cijfers verslagen op eigen terrein. Alleen in het dubbel konden ze de eer red den. In de enkels konden ze zelfs geen enkel setje laten optekenen. Het ziet er echt j naar uit dat Baasrode aan geen enkel puntje zal geraken in deze kompetitie. Met enige balangstelling werd er uitge keken naar de ontmoeting tussen Patro-A en Hingene i A, gezien beide ploegen op de tweede en derde plaats ge- klasseerd staan in de rang- schikking. De inzet was hier de tweede plaats. Maar van een echte wedstrijd is er nooit sprake geweest. Want na een 1-1 score, een overwinning van Erik Joos op Mare de Keyser, kwam Hingene en niet meer bij te pas. In de resterende wedstrijden gingen de lokalen eerder gemakke lijk naar de overwinning toe. Een probleemloze wedstrijd voor Patro A. C 1 8 1 I F 1 C J 1 s c c J 1 E b tl li S E F 1 n C I' Ie J 1 IT f( tl C< cl J< l: Boogschieten. In maatschappij Onder Ons" te Sint-Gillis schoot de heer Palmkoek zich voor de tweede keer koning (dw) In de tweede afdeling ging Ons Huis-A Baardegcm er weef met de vuile voeten door. Op verplaatsing bij BAC-B lukte het een ferme 0- 10 overwinning. De thuis ploeg kwam er helemaal niet bij te pas. 2^elfs de heroptre- dende Luc Messagie kon geen enkele overwinning vast leggen. Leider Juvenes-A kon zijn puntenaantal weer met twee eenheden aandikken. Dit ge beurde zonder moeite tegen Patro-E. Hier werd een 0-10 vastgelegd. Amper één setje konden de Hammenaars in de wacht slepen. En dat is bitter weinig. In het derby tussen Patro-D en Vlierkouter-A was er wei nig spanning. De Patro-D- ploeg won wel haar eerste wedstrijd toen Bart Van Cou- wenberghe Van Den Bossche versloeg. Maar hef is bij deze hoopvolle aanzet gebleven. Er kwam geen enkele Patro- overwinning meer op het bord. Op het einde van de wedstrijden zouden ze nog het dubbel winnen en meteen kwam er voor Vlierkouter een 2-8 overwinning op het bord. Pardaf-A heeft gezorgd voor een flinke verrichting toen Eendracht-A er kwam neer gestreken. Aanvankelijk kreeg de ploeg uit Kruibeke wel wat tegenstand; 3-2. Maar toen stuikte Eendracht-A vol ledig in elkaar en gingen de lokalen naar een fikse 7-3 overwinning toe Vooral Eg- mont Van Mieghem was niet tc houden met zijn drie over winningen. Met twee over winningen volgen Kristof Za- man en Bart Vermoesen. KWB-A heeft zich hard moe ten inzetten om het bezoeken de Patro-D met een kleine 6-4 huiswaarts te zenden. Welis waar kende de thuisploeg een flinke start met een 4-1 voor sprong. Naderhand ging het toch iets minder vlot bij de thuisploeg. Het werd 4-3. Maar de aansluiting voor Pa tro-D zat er met in Na de enkels was de strijd al gestre den. Patro won via Glas-Van Couwcnberghe nog wel het dubbel, maar dat betekende niet veel meer. De overwin ning voor KWB-A stond toch al vast. De wedstrijd van de waarheid had plaats in Baardegcm waar Ons Huis-A tegenover Par- daf-A stond. Ploegen die res- pektievelijk op de tweede en derde plaats staan geklas seerd. Na vijf wedstrijden wisten de lokalen al hoe laat het was. Want ze stonden toen al met 0-5 op achter stand,. Nadien kwam Ons Huis wel iets dichter 2-5 maar overtuigen kon het niet. Geen wonder dat de Pardaf-A jon gens met een forse 2-8 de volle buit konden meenemen. Meteen komt Pardaf-A zich op de tweede plaats vestigen. Zal Ons Huis-A opnieuw de deur naar eerste afdeling niet open krijgen? Vlierkouter-A heeft het niet gemakkelijk ge had om in eigen Zouaaf een halt toe tc roepen aan BAC- B. Aanvankelijk zouden de bezoekers zelfs op winst ko men: 1-3. Gelukkig konden Danny D'Hollander en vrien den zich stilaan herpakken en na de eerste reeks enkels toch al een 3-3 stand. Dan ging de wedstrijd gelijk op maar uit eindelijk kon Vlierkoutcr-A toch de eindzege vastleggen met een krappe 6-4 stand. Danny D'Hollander kon met zijn drie overwinningen de thuisploeg aan de overwin ning helpen Bij BAC-B was het Danny Inze en Luc Mes sagie die voor de tegenpunten zorgden. H.V.C.

De Voorpost | 1987 | | pagina 8