Vijftienjarige Sabine Appelmans, volleybalklub Aalst en W.T.C. Den Blok sportlaureaten Vier kandidaten prins-karnaval te Aalst MA<jAZIN£f Zalig Kerstmis, Gelukkig Nieuwjaar Een standbeeld voor de Ajuinboer Ro Wü LimeeRagn Wi ■öiafl tti üiiiir liriöi iii lihaMiitrcik Voor wie iets beter zoekt GRATISTIP ossch teg< er mi ipioei ukke Aal Liev zond s Sta! met en d le he litiegc 1. Zo npluk ;e ei Pluim same :n aa n ééi Deeld I De dames skoorden dit jaar hoog in de verkiezing van de sportlaureaten van de Stad Aalst. De 15-jarige belofte Sabine Appelmans, momenteel in de States voor een tornooi in Miami waar ze vrijdag reeds de achtste finales bereikte na Tjechoslowakije en Polen te hebben uitgeschakeld, werd individueel uiterst verdiend de sportlaureate 1987. In de kompetitiesport verder haalden het de seniores dames van Volleybalklub Aalst die algemeen kampioen werden in eerste provinciale en geen enkele nederlaag leden. By de heren in de rekreatiesport verliep het duidelyk minder vlot. Er was zelfs openlijke kontestatie van niet te hebben gekregen wat verdiend zou zijn geweest. Wielertoeristen «Den Blok» haalden de titel vóór Handboogmaatschappij Aalst-Park en vóór wielertoerist Benoit Bucqué. Deze laatste die liefst 6.822 km. in 1987 bijeenfietste en de «Zilveren Arend» haalde beklom o.m. de Mont Ventoux en nam het niet dat mensen die «rondjes draaien rond den blok» hem voorafgaan. Louis De Pelsmaeker troostte hem echter met te stellen dat men «met een blok aan het been en een schot naast de roos makkelijk boos wordt»... Te klein De sport bezit duidelijk de massa nog steeds. De op komst in de stedelijke feestzaal was dermate dat geen enkele stoel onbezet 'bleef en naargelang de klok vorderde steeds meer mensen achteraan recht stonden. «Volgend jaar gaat dit massafeest door in de Keizershallen of in De Werf», zegde sportsche- pen Gilbert Bourlon. De opgekomenen werden dan ook uitermate ver wend. In afwachting van de start terwijl de zaal vol liep, werden filmpjes ge draaid over voorbije Aal- sterse sportevenementen waarop o.m. wijlen burge meester Raymond Uytter- sprot nog in optima forma te zien was. En wat betreft de prestaties van de ver schillende kandidaten wér den die niet (meer) ge woon voorgelezen doch gevisualiseerd met prachti ge beelden bij kommen- taar door sportjournalist Louis De Pelsmaeker. Stadsbestuur Het bestuur zag duidelijk in dat het hier om een interessante aktiviteit ging en was dan ook in groten getale present met burge meester Maurice De Ker- pel, schepenen De Maght, Willems, Stockman en Van Vaerenbergh en raadsleden als o.m. de sportieve Willy Van Mos- sevelde. Gastheer was uiteraard sportschepen Gilbert Bourlon. Bij deze 28c verkiezing van de Aalsterse sportlaurea ten beklemtoonde burge meester Maurice De Ker- pel het uitzonderlijk be lang van sportbeoefening voor zelfontplooiing, zelf zekerheid en gehardheid tegen fysische maar ook morele agressie. Sport is bovendien een uiterst be langrijke faktor in de vrijetijdsbesteding en bo vendien vergulden Aal sterse sportlaureaten wijd en zijd het imago van hun stad. Willy Coen Ondervoorzitter van het sportkomitee Willy Coen, licentiaat lichamelijke op voeding en leraar die dus weet waarover hij het heeft - dat is bij sprekers niet steeds het geval - si tueerde Aalst als stad waar de sport welig bloeit en waar prestaties plaatsheb ben met nationale weer klank. Als leraar steekt hij wel een waarschuwende vinger op bij het inkrim pen van lichamelijke op voeding in de uurroosters van scholen. Kinderen spelen minder, doen veelal minder aan sport maar lui steren naar radio's, wan delen met de walkman of kijken TV. Ze moeten zich daartoe zelfs geen stap meer verplaatsen: er is afstandsbediening... Sabine Appelmans sportlaureate In de kompetitiesport wa ren er zeven kandidaten. Eervolle vermeldingen gingen naar Dirk De Brue- Aalst. Je kan de spanning op hun gezicht lezen, wie wordt er sportlaureaat 1988 a Ex-burgemeester Marcel De Bisschop, karnavalist in hart en nieren, heeft het idee opgevat om een standbeeld te laten oprichten voor Albert Verbes- tel, in Aalst alom bekend als de Ajuinboer die elke karnaval opvrolijkte die de keizerlijke stede tot dusver heeft gekend. «Catchouken» zoals de Ajuinboer ook nog werd genoemd, verdient natuurlijk zo een standbeeld. Dat is ook de mening van het AKV dat even stil wordt bij de uitspraak «Wij hebben Albert echt gemist als de tijdmeter op het kwistornooi van december 1986 en zeker tijdens de karnavalfeesten van 1 maart U.». Met het overlijden van Albert Verbestel is een stuk traditie verdwenen die nooit meer zal weerkeren, zelfs wanneer iemand Albert zou vervangen of imiteren. Mocht er niets gebeuren, dan zou het inderdaad wel eens kunnen dat de figuur van de Ajuinboer stilaan vervaagt. Vandaar dat de idee van Marcel De Bisschop zo waardevol is, oordeelt het AKV. Albert Verbestel was een volkse man, een karnava list van het zuiverste water. In zijn eenvoud blonk hij uit. Hij was de man de gulle lach, een goeie grap of het sterke verhaal. Hij was ook de man met een gouden hart. Hij hielp overal waar hij kon. Getooid met zijn belforthoed en zijn rode neus op het clownsgezicht verkocht hij tijdens de karnavaldagen aanvankelijk programmaboekjes en later ajuintjes, met die opbrengst hielp hij gehandicapten, geburen en hulpbehoevende en hield hij bovendien de kermis van de Hoge Vesten in leven. Dat het stadsbestuur stokken in de wielen zou steken en de kans zou vergooien om karnaval te Aalst een extra dimensie te bezorgen, houdt nie mand voor mogelijk. Vandaar dat men erop rekent dat de idee van oud-burgemeester De Bisschop ingang zal vinden bij iedereen die in die zaak wat te vertellen heeft. cker, Kris De Neve, Roger Pieters en Ann Van de Voorde. Tennisbelofte Sabine Ap pelmans haalde het con brio. De enige kandidate die niet present was, want weerhouden in de States. Ze is Belgisch kampioene alle kategorieën serie A en jongste kampioene aller tijden. Ze stapelt trou wens kampioenentitels op bij de vleet. Tweede werd Dirk Ledegen, atleet met 3 internationale selekties en derde Erwin Van Nieu- wenhove, winnaar van de internationale tienkamp. Sabine staat momenteel 281' op de wereldlijst en bij de jongeren is ze in de eerste 50. Streefdoel is voorlopig met de punten in de eerste 100 te geraken in de algemene rangschik king. Hierbij hun prestaties. Kompetitiesport indivi dueel 1. Spbine Appelmans - Tennis Belgisch kampioene alle kategorieën (serie A), te vens de jongste kampioe ne aller tijden. Halve finale Europees kampioenschap tot 16 j. Andere prestaties: kam pioene serie B-indoor, kampioene serie B-out- door, 2° ronde 75.000 dol- lartornooi Knókke-senio- res, finaliste Sun Cup-ju- niores, finaliste Nice-ju- niores, finaliste Astrid jBowl-juniores en winnares Fort Washington - tot 14 jaar. 2. Dirk Ledegen - Atletiek 3 internationale selekties; nationale prestaties: Bel gisch kampioen polsstok - alle kategorieën, 2° plaats Belgisch kampioenschap tienkamp - alle katego rieën, 2° plaats Belgisch indoorkampioenschap polsstok - alle katego rieën, beste Belgische jaarprestatie polsstok (5m31), 2° beste Belgische prestatie polsstok aller tijden. Andere prestaties: indoor- kampioen VAL tienkamp, provinciaal rekord pols stok - alle kategorieën, universitair kampioen polsstok, universitair kam pioen meerkampen, uni versitair rekordhouder polsstok (5m21), Oost- vlaamse atleet van het jaar met eerste plaatsen in ver springen (7m08), polsstok (5m31) en tienkamp (7317 punten). 3 Erwin Van Nieuwenho- ve - Atletiek Internationale prestaties: winnaar internationale tienkamp Gelsenkirchen. Nationale prestaties: Bel gisch kampioen tienkamp, Belgisch kampioen 4 X 200 m. Beste Belgische jaarprestatie. Tienkamp met 7413 punten 6° nationale prestatie aller tijden), finalist Belgisch kampioenschap versprin gen en 110 m. horden. 2° plaats indoorkampioen schap VAL - tienkamp. Provinciale prestaties: provinciaal rekord tien kamp, provinciaal rekord speerwerpen. Vervolg op blz. 4 Dat wensen de direktie, de redaktie en de medewerkers van De Voorpost U van harte toe. Het allerbeste voor 1988, een goede gezondheid, veel geluk en vooral vrede, dat zijn onze innigste wensen. Volgende week krijgt U ons niet in de brievenbus. Wij nemen een weekje rust om vanaf 8 januari 1988 met veel goede moed en inzet U weer een heel jaar lang alle nieuws te brengen over stad en streek. Het is reeds jaren geleden dat nog vier kandidaten te Aalst meedongen naar de titel van prins-karnaval. Alles zins de meest begeerde titel die nog steeds (uitgestorven) bierprins, de (eveneens verdwenen) bloemenfee en de (nog steeds bestaande) ajuinprins en Arendprins pri meert. Aanvankelijk bleef Mauri- (De Schepper) Band aan ce De Smet de enige kan- bod. De Aalsterse Gillis didaat doch voor het ver- zorgen voor een waardige strijken van de termijn entree en de vier kandida- kwam Roger Bergman, voorzitter van de Orde van de Ajuinprinsen erbij. Het organiserend Feestkomi- tee oordeelde het geraad zaam de inschrijfperiode nog een paar weken te verlengen en men ving niet achter het net want er bo den zich nog twee kandi daten aan. Dat belooft alleszins voor de prinsenverkiezing van zaterdag 18 januari vanaf 19 u. in de Keizershallen. Zoals gewoonlijk is Keizer Kamiel Sergeant presenta tor en nadat Mare De Cock jarenlang gezorgd heeft voor muzikale bege leiding, komt nu reeds en kele tijd de Arnold De ten hebben elk een vaste opdracht te vervullen en een vrij optreden te ver zorgen. Hopelijk wordt het andermaal geen uit sluitend play-backgebeu- Vervolg op blz. 4 Aalst. Roger Berghman Aalst. Maurice De Smedt Hoogstraat 26 Aalst Tal. 053/21.23sa Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Aalst. Jan VRIJDAG 25 DECEMBER 1987 40' JAAR6ANG NR. 51 - 40 F

De Voorpost | 1987 | | pagina 1