ZWEMKLUB BUGGENHOUT HULDIGDE KAMPIOENEN PETANQUECLUB LEBBEKE «HOF TER BURST» VIERT KERSTFEEST FINALE DOUBLETTENTORNOOI VAN P.C. ALOSTA TEMSE-SCHELDEZWEMMERS OP TV! GOEDE RESULTATEN VOOR HAMSE ZWEMMERS GESLAAGD TURNFEEST VAN MORGENROOD 26 - 25.12.1987 - De Voorpost ZWEMMEN Zwemklub Krokkebaas Buggehout, nam afscheid van 1987. Deed dit overigens op een feestelijke wijze: met een avond in «Ter Roest», tijdens dewelke niet alleen de innerlijke mens versterkt werd, maar via een terugblik op de werking van de klub en de resultaten behaald door de leden, ook de klubspirit opgevijzeld werd. En dat de klub het goed maakt, bewees het aantal leden dat gehuldigd werd. In 1987 namen de Krokkebaas- zwemmers deel aan tien wedstrijden en sleepten daarin niet minder dan 136 medailles in de wacht: 41 gouden, 52 zilveren en 43 bronzen. Klein aantal wedstrijdzwemmers Zwemklub Krokkebaas telt 120 leden, zeven onder hen werden door de K.B.Z.R.B., na het zwemmen van goeie tijden, gerangschikt als B- zwemmers: Chris en Gino De Wolf, Geert Goedgezelschap, Jan Van Den Avijle, Hilde Asselman, Ilse Heyvaert en Clemme Filips. Alle overige aangeslotenen zijn C-zwem- mers. Andere jaren nam de klub deel aan een twintigtal wed strijden. De oorzaak van het minder aantal in het voorbije jaar, aldus het bestuur, si tueert zich in het sluiten van het instruktiezwembad. De schepen van de sport had nochtans beloofd de herstel lingen te laten uitvoeren tij dens de vakantieperiode. Waarom werd zo lang ge wacht? De werken werden uiteindelijk uitgevoerd, in Zwemmen. De zwemkampioenen van Buggenhout (gb) amper drie dagen tijd, tijdens de laatste oktoberweek van 1986. Nu nog ondervinden wij de gevolgen ervan: vele zwemmers kapten ermee, wij behielden slechts een klein aantal wedstrijdzwemmers. Belangrijke evenementen Op initiatief van het BOIC en de Vlaamse Zwemliga werden op woensdag 20 mei «Lente- spelen» georganiseerd. Z.K.B. nam hieraan deel met 72 zwemmers. Dankzij de hulp van het gehele bestuur en van talrijke ouders verliep alles naar wens. «Zwemklub Krokkebaas Bug genhout» organiseerde op za terdag 3 oktober jl. de 12 uren van Buggenhout. Met 102 deelnemers - zowel jonge als oudere leden, sympatisanten ook (zelfs twee gemeen teraadsleden) - groeide dit ini tiatief uit tot een sukses. In die halve dag werden niet minder dan 96 km. bijeenge- zwommen. Opmerkelijke zwemprestaties leverden Clemme Filips (eendje) die twee klubrekords verbeterde, één op naam van Sylvie De Meester (50 m. streek) en één op naam van Ann Van Kerkhoven (100 m. streek. Juniore Jenny Bo- gaerts verbeterde ook twee klubrekords. Tijdens de pro vinciale kampioenschappen eindigde Jenny tweemaal in de C-kategorie. Opmerkelijk zijn ook de prestaties van Gi no De Wolf, die drie jaar op rij alle nevenklassementen op zijn naam schreef en er ook Zwemmen. Alle zwemkampioenen van Buggenhout samen (gb) PETANQUE ZONDAG 3 JANUARI 1988 OM 14 UUR Alosta: van de vier ploegen in kompetitie konden er twee aan de winst blijven, terwijl in Eerste A tegen stadsgenoot Apollo en fn Twéedé B tegen Reynaert verloren werd. Reynaert: ging verliezen bij topklub Schorpioen (nu aan de leiding in Ere, Eerste A en Eerste B), maar won thuis van Alosta met 6-3 in Tweede B. Apollo: kon zonder moeite winnen tegen stadsgenoot Alosta in Eerste A, maar moest in Tweede A ook al voor Schorpioen de duimen leggen. Nederkouter: viel te zwak uit tegen titelkandidaat Midi- Delft uit Nederland en ver loor met 6-3 en totaliseert nu vijf punten bij de winterstop. Lebbeke: speelde niet, maar werkt onverdroten ver der aan de nieuwe indoorter- reinen die op 15 januari in gebruik genomen worden. INTERNATIONAAL DOUBLETTENTORNOOI P.C. ALOSTA Op zondag 3 januari 1988 om 14 uur heeft de finale plaats van het internationaal dou- blettentornooi van fetanque- club Alosta, Langestraat te Aalst. Elk jaar het topevene- roent in de streek met deelna me van de allerbeste spelers van de zowel de BPF als de Franse en Nederlandse fede ratie. Petanque op een hoog sportief niveau. Uitslagen: Ere-afdeling: Alosta-Moeskroen 8-1 Eerste afdeling A: Schorpioen-Reynaert 7-2 Apollo-Alosta 7-2 Eerste afdeling B: Midi-Delft-Nederkouter 6-3 Tweede afdeling A: Artevelde-Apollo 8-1 Alosta-Schorpioen 8-1 Tweede afdeling B: Reynaert-Alosta 6-3 Rangschikking: Ere: Alosta is tweede met acht pun ten op één punt van leider Schorpioen, Eerste A: Apollo is vijfde met zes punten en heeft twee punten achter stand op leider Schorpioen. Alosta is zesde met drie punten en 35-46 spelgemiddelde en Reynaert is zevende met drie punten en 32-49 spelgemid delde. Eerste B: Nederkouter is vijfde met vijf punten met 40-41 spelgemid delde. Tweede A: Alosta voert de klassering aan met zeven punten en 62-19 spel gemiddelde en Apollo is negen de met drie punten, twee meer dan hekkesluiter Artevelde. Tweede B Reynaert is zesde met vijf pun ten en 46-35 spelgemiddelde. Alosta is negende met twee punten, één meer dan rode lan taarn De Beerkes. Derde A: Reynaert staat hier op de twee-, de plaats met zeven punten, heeft één punt achterstand op leider Eeklo maar heeft één match minder gespeeld en Leb beke is zesde met drie punten, ook met één match minder ge speeld. Derde C: Reynaert prijkt op de vijfde plaats met vier punten en 34-29 spelgemiddelde. PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gelegen in het domein Beukenhof, Lan gestraat 16 te Aalst. Verant woordelijke is Van Damme Louis, Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermelkstraat 45, Aalst. Tel. 053/21.97.12. De terreinen van Reynaert Lo keren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Lokeren. Ver antwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolen- straat 131, Lokeren. Tel. 091/ 48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelijke is Impens Erian, Nederkouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/ 42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burst- baan 3, tel. 052/35.59 29. Ver antwoordelijke is Robert Van Overloop, De Dammenlaan 54, 9330 Dendermonde. Tel. 0521 21.64.73. rekordhouder van is. Klubkampioenen Initiatie Dames: A. Machteld Aerts, 2. Nele Callaerts, 3. Elke Adriaenssens Heren: 1. Alex Bogaerts, 2. Johannes Haentjes, 3. Joa chim Segers Eendjes (geboren '79-'80) Dames: 1. Inge Heyvaert, 2. Ellen Seymoens, 3. Elke OLichtert Heren: 1. Jefke Philips Eendjes (geboren '77) Dames: A. Clemme Philips, 2. Inge Cooreman, 3. Sylvia Bogaerts Heren: 1. Steven De Backer, 2. Erik De Witte Benjamins Dames: 1. Hilde Asselmans, 2. Nele De Clippeleir, 3. Bianca De Pauw Heren: 1. Jan Van Den Avij- ve, 2. Johan Semoens, 3. Gert Poelaert Miniemen Dames: 1. Kathleen Sey moens, 2. Renate De Neef, 3. Annegreet Verniers Heren: 1. Thierry Steenput Kadetten Dames: 1Sieglinde Verniers, 2. Valerie Verhoeven, 3. Els Peelman Heren: Steven Creyelman, 2. Guy Durinck Seniores Dames: 1. Jenny Bogaerts, 2. Murielle Bogaerts Heren: Geert Goedgezel schap, 2. Geert Drieghe Trainingen Het bestuur van «Zwemclub Krokkebaas Buggenhout» wordt gevormd door voorzit ter Armand De Raedt, onder voorzitter en sportsekretaris Adolf De Wolf, sekretaris en penningmeester Luc Van Den Broeck en de leden Ely Aerts, Johny Bogaerts, Conny Creyelman, Alfons en Geor ges Daes, Frans en Mario De Neef, Etienne Eeckman, Bea en Mare Steps en Gilbert Van Den Broeck. Getraind wordt, in het Bug- genhoutse instruktiezwem bad, elke maandag van 18u30 tot 19ul5 (watergewenning voor de beginners), elke dins dag en vrijdag, van 18u30 tot 19ul5 (aanleren van zwem- technieken), van 19ul5 tot 20 u. (vervolmaking van jonge kompetitiezwemmers) van 20 u. tot 20u45 (vervolmaking gevorderde kompetitiezwem mers) en van 20u45 tot 21u30 (toppers kompetitiezwem mers). Pierre Van Rossem Dat deze club reeds grote algemene bekendheid verwierf in de zwemmiddens is reeds lang een feit. De uitnodigin gen om aan wedstrijden deel te nemen komen hen uit gans België toegestuurd. Dit alles kan alleen maar gerealiseerd worden dankzij de stuwkracht van een dynamisch bestuur. Dat bestaat uit volgende personen. Erevoorzitter Karei Van Damme, voorzitter Vermeulen Marcel, ondervoor zitster Mevr. Bodson-Santens, secretaris Anobert De Borrel, penningmeester Luc Groenwals, trainers Hugo Moerman, James De Beleyr en Mevr. Vercruyssen-Lesire, sportsecretaris Charles Van Damme en materiaalmeester Lucien Kiekens. Deze mensen staan borg voor een goede draaiende club die zich niet enkel op competitie toelegt maar ook de jeugd vanaf vier jaar leert zwemmen. Zij staan steeds weer klaar om de zwemsport te promoten, met allerlei activiteiten, zoals inrichten van interscolaire wedstrijden, lentespelen enz. Nu trachten zij weerom de aandacht op hun club te vestigen door deel te nemen aan Speel op Sport, en met succes want op zaterdag 23 januari '88 is het dan zover. Enkele van hun competitiezwemmers nemen deel aan dit spel, dat gehouden wordt in het Wezenbergbad te Ant werpen. De Temse Scheldezwemmers zullen het opnemen tegen twee clubs uit het Antwerpse Wij kijken reeds uit naar deze dag, want Spel en Sport is en blijft .de leuze van T.S.Z. 1988 kondigt zich aan als een druk jaar voor deze club met op 10 jan. de organisatie van een distrikt kampioenschap, op 16 jan. hun traditiegetrouw Driekoningenfeest en op 23 jan. Speel op Sport. Hopelijk wordt '88 voor T.S.Z. even succesvol en vrucht baar als 1987. Te Gent in het jaarlijks grote eendjescriterium was ook Ja- stremski vertegenwoordigd door drie eendjes. Joeri Van Overloop werd eerste in zijn reeks met een tijd van 1'30"15. Op de 100 meter rug. Op de 100 m. vrije slag werd hij tweede. Ari Van Mele die nog een jaartje jonger is als Joeri klom ook op het scha votje. Dit lukte haar op de 100 meter rug met een tijd van 1*46"06. Op de vrije slag 100 meter wist ze met 1'30"68 een mooie zesde plaats bin nen te halen. Caroline De Block deed het flink in haar reeks. Op de 100 meter vrije slag was ze vierde met een tijd van 1'28"98. Bij de grotere zwemmers werd Christof Van Overloop geselekteerd voor een zwemstage met de natio nale zwemploeg. Proficiat! Jastremski schreef ook in met twee ploegen voor «Spel zon der Grenzen» een soort van waterpolowedstrijd. De A- ploeg stond onder leiding van Raymond Van Brussel en be stond uit Christof Geerinckx, Kristof Van Overloop, Karine Van Houte, Eddy Steylen en Albert De Puysseleire. De an dere formatie werd geleid door Michel Van Overloop en bestond uit Gunther Gee rinckx, Joeri Van Overloop, Dirk Heirbaut, Geert Van Damme en Geert Van Bun der. Dat deze ploegen het goed deden wds duidelijk. Want ze haalden respektieve- lijk de tweede en de derde plaats. Dus brons en zilver voor de Hammenaren. Carli- nc De Block bewees haar goe de konditie in het 50-meter- bad te Wezemberg. Hier haal de ze verdiend brons binnen met een tijd van 1.28.00 en dit op de 100 meter crawl. Te Lokeren haalde ze tweekeer een eerste plaats weg op de 100 meter crawl en op de schoolslag. Van Mele Ati, die geselek teerd werd voor het criterium zette een goede 1.30.95 op de crawl. Op de wissel werd het een tijd van 1.44.65. Ze pikte zilver mee te Lokeren op haar sterke verbeterde crawlslag 1.27.89 en ook een tweede plaats op de schoolslag. Hier scoorde ze een tijd van 2.09.69. Joeri Van Overloop zwom met 1.14.77 op de crawl een mooie tijd en kon daarmee het clubrekord verbeteren. De Vos Ann verbeterde haar tijd op de 200 meter wissel. De nieuwe tijd bedraagt nu 3.11.30. Van Overloop Christof deed mee aan het lange afstand- zwemmen te Aalst. Vorig jaar drukte hij daar een 20.27.65 af en deze keer werd het een 20.02.13 wat zeker een forse vooruitgang betekende. Voordien wist hij te Sint-Ni- klaas op de 200 meter schools lag van 2.03.65 vast te leggen wat een verbetering was van min. 9 sec. De Vos Cathy zette te Lokeren een 1.18.29 op de crawl. Geerinck Chri stof, zwom beste tijd op de crawl met een 1.05.60. Op de 100 meter dolfijn verbeterde hij zijn tijd en deze nieuwe tijd bedraagt nu 1.22.71. Van Brussel Cleen haalde er 2.11.47 uit en Peeters Didier was goed voor 1.40.75 op de honderd meter wissel en voor 1.51.47 op de schoolslag. Veteraan Dieleman Maria won voor het eerst onder de 1 minuut, blijven op de 50 me ter schoolslag, met een tijd van 0.59.58 en dit zowel te Aalst als te Lokeren. HVC Op vrijdag 18 december wa ren alle simpatisanten en spe lers samen met hun familiele den en bestuursleden van de Lebbeekse Petanqueclub «Hof ter Burst» rond de tafel geschaard om hun tweede kerstfeest te vieren. De orga nisatoren konden zich verheu gen over een voltallige aanwe zigheid. Petanqueclub Lebbe ke werd opgericht in januari 1986 en begon te werken met 15 leden onder de dynamische leiding van voorzitter Arthur Semal. Ten gerieve van de klub werden er op het Hof ter Burst vier binnenpleinen en zeven buitenpleinen aange legd. De eerste maanden werd er door de leden enkel vrienschappelijk onder elkaar gespeeld. Tijdens de zomer maanden nam de Lebbeekse klub deel aan de tornooien van de Vlaamse Petanqueliga en werd er ook een eerste Lebbeeks tornooi georgani seerd, dat een waar sukses kende. Aan de winterkomoe- titie 8-87 werd niet deelgeno men omdat er toen meer re- kreanten dan kompetitiespe lers waren. Het ledenaantal groeide gestaag en even later mocht de Lebbeekse klub een twintigtal spelers tellen. Tij dens de zomertornooien van 1987 vielen de Lebbeekse tri pletten meermaals in de prij- Pttanque. Spelers en sympathisanten van Pitanqueklub Lebbeke zen en konden zelfs doordrin gen tot de halve finales op het tornooi van Nederkouter Wi chelen. Gezien Petanqueclub Lebbeke meer en meer aan dacht en dus ook spelers trok en toen er ook enkele trans fers werden gerealiseerd, werd er tenslotte besloten te starten in de winterkompetitie 1987-88. De overwinningen bleven niet uit. Zo kan men reeds op drie overwinningen rekenen maar er waren ook enkele nederlagen, zij het nipte waar met één punt ver schil verloren werd. Deze ne derlagen komen voort uit het feit dat de Lebbeekse klub nog niet genoeg ervaring heeft opgedaan op kompeti- tievlak. Gemiddeld zijn er 24 spelers aanwezig op de oefen avonden (iedere vrijdag vanaf 19 uur) en ook de zondagna middag (vanaf 14 uur). We gens het groeiend aantal spe lers worden de binnenakko- modaties volledig vernieuwd en zal er in de toekomst kun nen gespeeld worden op acht binnenterreinen. Op dit ogen blik telt de klub 38 leden. De officiële opening van de nieuwe terreinen heeft plaats op vrijdag 15 januari 1988 te 19 uur. De terreinen van Pe- tanqueklub Lebbeke zijn ge legen in het tenniscentrum Hof ter Burst, Hof ter Burst- baan 3 te Lebbeke. Tel 052- 35.59.29. Iedereen is er die dag welkom. Sportverant- woordelijke is Robert Van Overloop, De Dammenlaan 54, 9330 Dendermonde, tel. 052-21.64.74. TURNEN De voorzitter van Morgen rood, Ferdinand Pensaert, kon zich afgelopen zaterdag 19 december, in zaal Ros Bei aard, verheugen over een meer dan geslaagd turnfeest. Niet alleen de voorzitter maar ook een bomvolle zaal, waar onder o.a. volksvertegen woordiger Norbert De Batse- lier, kunnen terugblikken op een gezellig, aangenaam en stijlvol optreden van de diver se groepen die aanleunen bij de vereniging. Nadat het academisch kwar tiertje afgelopen was, kon de gastvrouw van de avond, Gi- sele Mertens, het woord of misschien gepaster de trom laten aan het trommelkorps. Het trommelkorps, dat uit pakte met een voortreffelijk slagwerk van eigen bewer king, tart niet alleen de trom- Petanque. De leden van de Lebbeekse klub lieten het zich smaken meivliezen van de aanwezigen in de zaal maar klopte ook de moed erin bij de kleuter die nadien «Plons de gekke kik ker» ten tonele voerde. Over een reeks bankoefenin- gen, uitgevoerd door de meis jes, deden de jongens en de knapen met een reeks pyrami- des het publiek aanbelanden bij een volksdans, gebracht door de dames. Nadat de jongens en de meis jes afwisselend met een reeks vrije, ritmische en acrobati sche bewegingen aan bod kwamen onder leiding van het team Mertens, Van Haut, Van Muylder en Leybaert slo ten de huismoeders met Whistling Jack, onder leiding van Van Elzen, het eerste deel van de avond af. Met de Gouwmatch, uitge- voed door het trommelkorps, werd het startsein gegeven voor een tweede optreden van de deelnemers aan het turn feest. Als afsluiter van de diverse optredens bracht de werk ploeg een parodie op «'t Strand van Sint-Anneke» en dit onder leiding van Roosen boom en Waterschoot. Tot slot werd de leiding, met als coördinator André Corne lls, door de voorzitter nog eens extra in de bloemetjes gezet door het uitreiken van een trofee en een dankwoord waarbij vooral hun belangelo ze inzet werd geprezen. Dit turnfeest vindt nogmaals plaats op 26 december te 19 u. in zaal Ros Beiaard te Grem- bergen. D'Hoey J.

De Voorpost | 1987 | | pagina 10