GEEL EN BLAUW HEEFT WEER VERTROUWEN H MOEGETERGD LOKEREN GEKLOPT DOOR SCHEIDSRECHTER ZELE-UNION WORDT 0-5 ZWAKKE THUISPLOEG NOORSE (EN NEDERLANDSE) VERSTERKING VOOR SK BEVEREN sa WINTERSTOP TRAINER WIM JANSEN: "ENKEL DE SCORE STEMT ME ONTEVREDEN" JOHAN SCHOOFS "ARROGANTE LAENENS" meer te boven gekomen", VOETBAL 3-2 5-2 1-3 1-0 1-1 1-2 0-1 1-3 1-2 5-1 2-0 2-1 2-1 2-1 18 - 25.12.1987 - De Voorpost SK BEVEREN - CLUB BRUGGE 5-2 Trainer Wilfried Van Moer leek zondagnamiddag enkele centimeters geroeid en Wilfried had echl alle reden om optimistisch het jaareinde tegemoet te blikken. Mee Mrrt de nieuwe trainer groeide zijn geel-blauwe voetbalelite dat tegen het Furonees Club Brugge een heerlijk voetbalspektakel opvoerde. Het was sinds 4 seotember geleden dat Beveren in kompetitieverband nog eens won maar de verschrikkelijke 5-2 die Marek Kusto en zijn maats op het bord trapten was meteen de verrassing van de laatste speeldag voor de lange winterrust. Zonder Schmedding, zon der Lemoine en zonder Fran cois zag het er voor het jonge Beveren, met opnieuw Luk Verwaest in de ploeg, weinig rooskleurig uit. Club Brugge wist al dat puntenverlies de kloof met Antwerp weer gro ter zou maken en de mannen van Houwaert wilden ook het Waasland in hun Europees suksesjaar betrekken. Maar Brugge ondervond op Freethiel nog maar eens dat vrolijk aanvallen leuk kan zijn. ook voor de toeschouwer natuurlijk, maar wanneer men daarvoor alle verdedi gende opdrachten moet ver geten dan wordt het snel een kwalijke situatie. Brugge be gon met een stormloop en vooral Peter Creve vergat zijn toch ietwat verdedigende op dracht en hij liet Marek Kusto zonder begeleiding. Beveren had wat last met dat eerste Brugs offensief maar rond het kwartier was het duidelijk dat Beveren de vrijheid die zo te rapen viel ook goed zou ge bruiken. Kusto strafte toen de Brugse onbezonnenheid al af. Zijn keurige voorzet werd door Fairclough voorbij Van de Walle geduwd. De volgende Wase counter was het al weer raak. Weer via Kusto, snel tussen twee Bruggelingen door, die nu nauwkeurig Peeraer vond. Frank Peeraer, opnieuw ze ker van een vaste stek in het geel-blauwe voetbalgeheel, zette Van de Walle op het verkeerde been. 2-0 na amper een kwartier spel. Freethiel blaakte weer van vertrouwen. Beveren ging toen wat meer terugplooien en Brugge kreeg enkele reuzekansen maar het was een sterke Dirk Rosez die met klasse Rosen thal, Mamadou en Beyens van een doelpunt hield. Toch moest de Dendermondenaar zich rond het halfuur gewon nen geven op een Brugse hoekschop die al te lang in het Beverse doelgebied bleef han gen en door Ceulemans van dichtbij over de doellijn werd weggewerkt. Dat aansluitingsdoelpunt maakte dat Brugge nog vrolij ker ging aanvallen en Beveren ging weer meer counteren. Het was opnieuw Kusto, de Pool speelt trouwens al een gans seizoen op niveau maar daar was in de eerste kompe titiehelft in het zwakke geheel weinig van te merken, die het vlotst gevaar voor het Brugse doelgebied strooide en het was opnieuw Peter Creve die zijn rechtstreekse tegenstan der volledig liet lopen. Even voor rust zette Kusto trou wens Beveren opnieuw op meer zekerheid. Zijn voorzet werd door de jonge Verwaest stevig op de slof genomen. Na de rust verschenen Be veren en Brugge met ongewij zigde elftallen en ook het spelbeeld veranderde nauwe lijks. Beveren kreeg van Brugge nog altijd counterge legenheid en het was nog maar eens Kusto die nu Fair clough de ruimte instuurde. David Fairclough, weken lang buiten konditie en zelfs op de bank gezet, reageerde als een duiveltje en Van de Walle begreep van dit Beveren niets meer. Henk Houwaert moest wat proberen en Beyens en Ro senthal werden respektieve- lijk voor Houwaert junior en voor Govaerts gewisseld. Brugge moest nu natuurlijk voluit de aanval spelen en Rosez was weer paraat om de aansluiting van Brugge lang uit te stellen. Mamadou slaag de daar zeven minuten voor tijd toch nog in. Freethiel was echter zeker van de zege en op de tribunes reageerden de supporters de maandenlange stress af met gezang en ge juich. In de slotminuut maak te Frank Peeraer Freethiel trouwens bijna dol toen hij Van de Walle voor de vijfde keer de bal uit zijn netten liet halen. Beveren is terug nadat Van Moer terug kwam. Iedereen vecht weer en de agressiviteit van de spelers resulteerde al vast tegen Club Brugge in een korf doelpunten. En zoals David Fairclough het uitdruk te: "Het is weer leuk voetbal len op Freethiel en dat is een prettige gedachte om op kerstvakantie te vertrekken." Hugo Aerts Club Brugge 5-2. Mare De Gryse werd goed Beveren geschaduwd door Danny Pfaff (dw) Beveren lykt opnieuw in goede doen maar ook de ruime zege tegen Club Brugge kan geel en blauw niet van al zijn problemen afhelpen. Vooral met de blessurelast blijft trainer Van Moer last hebben en al viel bijvoorbeeld het debuut van de jonge negentien jarige Luk Verwaest geweldig mee toch weet ieder een dat Beveren, zeker op het middenveld, nog wat steun kan gebruiken. En die steun komt er wellicht want vorige week zat sekretaris Van Goethem in het kille Noorwegen waar hy met Valerengen, inderdaad de tegenstander uit de Uefacup, en met Egil Johansen tot een overeen komst kwam. De zesentwintigjarige Johansen is linkerflankaanvaller met sterk midden veldspel. Hy werd in Noorwegen zestien maal internationaal en komt naar Beveren op uitleenbasis tot by het eind van de huidige kompetitie. De kans bestaat dat Beveren nog een Nederlandse spits aanwerft. Zeker wanneer deze week zou blijken dat Lemoine of Schmedding onder het mes moeten wil Beveren Jurri Koolhof aantrekken. Koolhof speelt by FC Groningen en was vroeger werkzaam in de kleuren van PSV (h.a.) i Melst we et Beveren - Club Brugge 5-2. Een attente Rosez keepte onberispelijk. Met de week wordt zijn klasse duidelijker (dw) Met de negentiende speeldag in eerste klasse is het eerste luik van de nationale voetbalkompetitie geëin digd. De spelers zijn nu aan winterrust toe. Dit jaar is er een onderbreking in twee schuifjes: de eerste (en langste) ging in op 21 december en eindigt op 24 januari (voor de eerste afdeling). Een tweede start op 1 februari en eindigt op 19 februari. In tweede, derde en vierde klasse duurt de winter stop minder lang want daar wordt de draad weer opgenomen op zondag 10 januari. (v.b.) ANDERLECHT- LOKEREN 3-2 Voor de tweede keer In evenveel seizoenen is Sporting Vcnavel door een i>™ale en Lokeren met een kater uit het Anderlechtstadion terug- ngt^eve Kcshi; de grond gekcerd. Vorig jaar nog forceerden de Brusselaars, na overduidelijke een 0-3 ruststand, met een betwist doelpunt in de laatste £,ty weg sekonde nog een 4-3 zege. Magerat was toen de scheids- Even nadien haalde de rechter met dienst. spelleider zich voor de tweede Vorige zaterdag was fluitenier Laenens de 'vedette' in keer de woede van de bezoe- het Astridpark. In het vierde kwartier van de wedstryd, kende aanhang op de hals. bij een 0-1 voorsprong voor Lokeren, werd Bruno Schools kreeg de bal aange- Versavel door Stephen Keshl in de fatale zone „eerge- speeld vm haald. De refstond er by en keek ernaar... De fout werd d(_ b'ckUjn De Limburger niet gefloten en Anderlecht, dat vyfenveertig minuten t-kte de bal terug richting lang niet in het spel voorkwam, ontsnapte meteen aan doelman. Tijdwinst, oordeel een onoverkomelijke achterstand. de Laenens en Hoogenboom kreeg op de koop toe nog geel gaan toen Bruno Versavel, Lokeren speelde inderdaad identieke faze te zien als deze aan de broek omdat hij uit met een vrije trap, zijn twcc- een schitterende eerste helft, die aan het eerste doelpunt pure ontgoocheling de bal de doelpunt uit de wedstrijd Anderlecht daarentegen ak- voorafging, doch de jonge wegtrapte. j aantekende De jonge Lim- Eén minuut later was er weer sensatie in het stadion toen Grun, in duel met de heroptredende Ronny Laroy, vlot neerging. De spelleider had deze keer wél een fout bemerkt, begrijpe wie kan. Van Tiggelen zag zijn penalty echter afgeweerd door Hoo genboom. Twintig minuten voor tijd dan dreef Anderson de score op tot 2-1 en Gud- johnsen tikte naar het einde toe de nummer drie op het bord. De blessuretijd was al inge- Club Brugge 5-2. De Beverse verdediging wasdtijzonder goed georgantseera en MychSulW zich dcLokertn n. diejwue burgcr krecg v„,schop loc- gekomen. op diens broer Patrick. Sporting Lokeren mocht na afloop met opgeheven hoofd het Astridpark verlaten. Eert magere troost evenwel. Het claimde, zeer terecht, een pe-j nalty toen Keshi Bruno Ver-! savel neerhaalde, het eiste een rode kaart voor de gewe-i zen Lokerse Nigeriaan toen die een zware fout beging op Nijskens en het zat met een zware kater toen uitgerekend] Keshi de gelijkmaker; scoorde. Laenens drukte overduide lijk zijn stempel op de wed strijd. Die morele opdoffer zijn de trikolores in het laatste! halfuur niet meer te boven! Beveren hield de Brugse spitsen in bedwang (dw) FC ROESELARE - EENDR. ZELE 1 -1 Na de beslissing van het centraal scheidsrechterskomi- tee verliest Eendracht Zele definitief de wedstrijd tegen Union met 0-5. Ter zitting waren ref Dehond en^twee. bestuursleden van de betrok ken klubs aanwezig. Dehond hield staande dat het spel nooit werd onderbro ken. Hij koos niet onverwacht voor een gemakkelijkheids oplossing. Van lijnrechter Criquelion, toch een direkte getuige in deze aangelegen heid, was geen spoor noch enige verklaring terug te vin den. Het vonnis ligt dus hele maal in de lijn die de Belgi sche voetbalbond er bij zijn uitspraken gewoontegetrouw op nahoudt. De Zeelse spe lers hebben dan maar bij FC Roeselare sportief revanche genomen. Een verdiend resul taat dat eens te meer tot stand kwam dank zij de volledige inzet van de ploeg. Deze ver sie onderschreef een tevreden Eendrachttrainer Freddy Heirman. "De uitslag ver guldt de pil die de klub zater dag te slikken kreeg. On danks het gunstige resultaat hebben we niet zo denderend gevoetbald. De korte man dekking van de Westvlamin gen verhinderde dat. In de eerste helft kropen we zelfs een paar keer door de mazen van het net en hield Danny Van Puyvelde ons op het ge paste ogenblik overeind. Na de pauze dwongen we een licht veldoverwicht af. In plaats van 0-1 toen zowel Franssens en Van den Broeck dicht bij een doelpunt kwa men werd het 1-0 na een tegenaktie. Gelukkig wisten de spelers hun kalmte te be waren. De beloning kwam er uiteindelijk via Geert Van Speybroeck Hij trof na voor bereidend werk van Jan gelbewaarder van een versla- betwiste fazen een aangesla- devoorbije weken. Het wekte gen Anderlecht-goalie en kon gen ploeg. Nijskens kreeg nog dan ook weinig verwondering net voor de lijn ontzetten wel een kans maar - alweer- toen de gasten in de 11e mi- Keshi maakte ei zo na een Keshi haalde de vnjgespeelde nuut op voorsprong kwamen, own-goal toen hij krachtig Zeeuw tegen de vlakte. Hier- Na mooi voorbereidings- naar Munaron terugspeelde, voor had Laenens uiteindelijk werk van Timoumi, Johan De gastheren konden toen al geel in petto. Anderlecht had Schoofs en Patrick Versavel moeiteloos geklopt zijn, ze het moegetergde Lokeren nu kon de jongste van het broe- hadden voor de rust amper volledig in zijn greep. derduo, Bruno, Jacky Muna- één keer Hoogenboom be- ron het nakijken geven: 0-1. dreigd. De bezoekers brachten En toen kwam Laenens... door taktisch verfijnd voetbal Elf minuten na de herne- de landskampioenen aardig in ming had Lokeren de kans om de verlegenheid. In het laatste een verdiende 0-2 op het sco- kwartier van de eerste helft rebord te zetten. Die hoop gewezen na de zoveelste fout Vivian Bogaert, w De Brusselse spitsen, voor de rust akterend als een verzameling zoutpilaren, begonnen zich nu plots te roeren. De hulp van de ref had zijn effekt niet gemist. Keshi bezorgde zijn •ploeg de finale klap en kregen de toeschouwers een werd echter samen met Bruno scoorde de gelijkmaker. AALST 1 SERAING 3 Eendracht Aalst kreeg zon dag ll. zijn eerste thuisneder laag van het seizoen aange smeerd. De «killer» heet Se- raing dat zeker de punten niet heeft gestolen in het P. Cor- nelisstadion. De Walen speel den vooral zeer verstandig. In de eerste plaats kegelden ze uit hun verdediging alles weg in één tijd en na de kampwis seling wisten ze ieder balver lies op het Aalsterse midden veld met een counter te verzil veren. Bij zulke fazen kwam het tot uiting dat Aalst achter aan op één-tegen-één-situa- ties zwak uit de verf komt. Bovendien is het ons opgeval len dat enkele spelers drin gend aan rust toe zijn. De samenspel tussen Urzua en snee is er wat af. Oefenmees- Zakkas totaal zoek was. Ik ter Fazekas gaf dat trouwens had mij de jaarwende anders toe na de wedstrijd en sprak voorgesteld. Maar ja, het zelfs over het feit dat hij in de voetbal blijft nu eenmaal een wedstrijd tegen Seraing geen onberekenbare sport en de enkele speler boven het mid- palen waren vandaag Seraing delmatig niveau heeft zien gunstig «dixit Fazekas». Aalst opereren. «We zijn een ploeg ligt tijdens de eerste winter- die van aanvallend voetbal stop niet stil en pakt met vol houdt. Dat is ons voordien gend programma 3.1.1988: E. goed gelukt. Vandaag liep het Aalst-Ninove (15 u.), allemaal verkeerd en dat is 10.1.1988 competitiewedstrijd Wim Jansen maakte zich tot op vandaag nooit schuldig aan enige kritiek op de wedstrijdleiding. Na het vertoon van zaterdagavond in het Astridpark was hij echter zeer bitter gestemd, niet zonder reden trouwens. De Lokerse oefenmeester uitte zyn tevredenheid over de verrichtingen van z(jn team maar kon zich niet verzoenen met de nederlaag. Alleen al op basis van de schitterende eerste helft had Lokeren min stens één punt verdiend. "WU zyn zaterdag geklopt door scheidsrechter Lae nens, niet door Anderlecht. Had hy die terechte strafschop gefloten dan stonden we 0-2 voor en zag ik de Brusselaars nog moeilik terugkomen. Tot op het moment dat de scheidsrechter die fameuze flater beging, waren zy nooit gevaarlijk geweest. Ander lecht kwam pas in de match toen ons die onbetwist bare penalty werd geweigerd. M(jn spelers zijn die opdoffer in het verdere verloop van de wedstrijd niet natuurlijk juist voor de win terstop en voor eigen publiek uiterst pijnlijk. Ik moet echter toegeven dat het allemaal minder vlot verliep, we ons lieten betrappen op teveel balverlies en dat vooraan het E. Aalst-Geel (15 u.), 19.1.1988: E. Aalst-Ander lecht (19u30) en 13.2. 13.2.1988: E.Aalst-SC Loke ren (19u30). (abl) VOETBALUITSLAGEN 1' NATIONALE Anderlecht-Lokeren Beveren-Club Brugge 2* NATIONALE E. Aalsl-Seraing 3« NATIONALE J. Lede-Ninove Roeselare-E. Zele Voetbal. Geert Van Speybroeck scoorde de gelijkmaker »fvN™D™^bergen voor Eendracht Zele (bvw) Diegem-VW Hamme 1« PROVINCIALE Goossens en een slecht ont- vende puntendeling sluiten E Mcldert-Olsa zetten van De Tandt vanuit we de heenronde af met 15 Aaltcr-SK Aalst een scherpe hoek raak. In de punten. Een resultaat dat er KAVD-SK Lebbeke slotminuten werd het bijna 1- mag zijn zodat we met een Temse-Geraardsbcrgen 2. Frank Van den Broecks gerust gemoed de winterstop v provinciale B poging ontbeerde echter de ingaan." St. Denderl.-Kallo nodige kracht. Na onze ze- Joost Arens {*°(™r"Schel^i!1<: H. Vrasene-FC Zelzate Kemzcke-Heldergem Melscle-Haaltert SLV Zelzale-St-Kruis-W Kruibeke-Borsbekc 3' PROVINCIALE D Hofstade-Gijzegem Hcrzcle-Wieze Berlarc-Kerksken Vlierzele-Scrskamp Aaigem-Bambrugge Erpe-TK Mcldert 3* PROVINCIALE E Buggenhout-Baasrode St.-Gillis-D.-Grembcrgen Sombcke-Lokerse St.-Gillis-W.-Waasmunster Bazel-Stekene Sp. Heikant-KL Vrasene Haasdonk-Excclsior St -Pauwels-Gerda 4' PROVINCIALE G Tcrjodcn-Lcbeke Hillegcm-Mere Woubrcchtegem-Doggen Erembodegcm-Iddergem Okcgem-Edixvclde Meerbeke-FC Aalst 4' PROVINCIALE H Opdorp-Smetledc S. Moorsel-Lutterzele R. Lebbeke-Schoonaarde Oudegem-Herdersem Baardegem-Boonwijk Appels-Moorsel Erondegem-Opstal 4* PROVINCIALE I Meerdonk-Eksaarde Wachtebcke-SK Lokeren Straatje-Verrebroek 0-0 Kieldrechi-Hoogeinde 1-2 Tielrode-White Boys Klinge-Rupelmonde 2-0 Johan Schoofs had, net als z(jn ploegmaats, weinig lovende woorden voor de spelleiding in de wedstryd Anderlecht-Lokeren. "Eerst en vooral die onrechtstreekse vrijschop. Een lachertje! Waarom deed die man dat? Ik speelde toch enkel de bal terug naar myn doelman! Het allerergste was echter de arrogante houding van Laenens, de vernederende taal die h(j tegen ons uitsloeg. Gedurende een ganse wedstryd deed hij weinig anders dan intimideren en kleineren. Uit drukkingen als 'manneke zwijg, je kan niet voetbal len', waren dan nog van de lieftalligste... Als speler dien je respekt te hebben voor de spellei der. Dat respekt heb je by voorbeeld voor een man als Marcel Van Langenhove. Van hem neem je zonder morren een waarschuwing, zelfs een gele kaart in ontvangst. H(j is menselyk. Dat kan van Laenens helemaal niet gezegd worden", aldus Johan Schoofs. (v.B.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 2