GREMBERGEN HAAKT AF! PARIJS-DAKAR STARTTE EEN BEETJE IN OVERMERE FC BAASRODE ALS LEIDER AAN HET FEEST WIMALENS LEGT EINDCIJFERS VAST 20 - 25.12.1987 - De Voorpost VOETBAL VII Wl pla of M< ret da ko slo zei rai W s. Wi üjl pr< kei me de Mi tet de M< do wé do sla W va he Li Pa hu St Pi' sp he co di' he DERDE PROVINCIAAL Baasrode blyft in derde provinciaal op de leidersplaats staan na een nieuwe zege op Sparta Buggenhout. Een Buggenhoutse ploeg die nu wel terug in nauwe schoentjes komt te staan onderaan de klassering waar ook Waasmunster ondanks puntenwinst tegen St.-Gillis nog steeds als hekkesluiter postvat. St.-Pauwels dat op eigen veld verloor van Gerda geraakt ook niet weg van de laatste plaatsen. Laten we echter terug onze aandacht vestigen bovenaan de rangtabel waar St.-Gillis Dendermonde zijn verlies van vorige week goed herstelde door nu «gebuur» Grembergen puntenloos te stellen en zich zo toch in de buurt van leider Baasrode te weten handhaven. Grembergen daarentegen moet «de rol lossen» en wordt in de wind gezet zodat het voor de Grembergenaars moeilijk terugkomen zal zijn. Haasdonk - Excelsior 0-0. Doelman Peter Maes zal dit schot kunnen stoppen (dw) Haasdonk - Excelsior 0-0. De Haasdonkse doelman kon zijn team van de nederlaag behoeden (dw) Haasdonk - Excelsior 0-0. Omringd door drie verdedigers knalt Engels naar doel. De deklat stond echter in de weg (dw) In het Waasland speelde Ex celsior zijn achtste gelijkspel uit deze kompetitie op het veld van Red Star Haasdonk en blijft zo samen met zijn opponent toch op vinkenslag liggen om misschien na de winterstop hard toe te slaan en de tweede competitiehelft aan te wenden om hun klasse ring fel te verbeteren. Dat doet intussen op kousevoeten Sportief Stekene nu al, want na een ruime winst op E. Bazel staat de Stekense ploeg al op een derde rang. In Zele kent het plaatselijke Heikant hoogten én laagten. Dan weer goed en dan weer een mindere match worden geregeld afgewisseld. Geluk kig voor sec. Van Lyssebet- tens was ditmaal het eerste van tel zodat de ploeg toch gerust de jaarwende kan in gaan. Klein Laar de tegen stander van Heikant, heeft wellicht nog reserves genoeg om de tweede competitiehelft aan te wenden om zich in deze reeks te houden. White Star Sombeke zal eveneens goede papieren moeten kunnen voorleggen na de jaarwisse ling want een nieuw verlies tegen een nog steeds niet uit geschakeld Lokerse brengt de beide Waasmunsterse clubs nu wel erg dicht bij elkaar. St.-Gillis-Waas - Waasmunster 0-0 Zoals de uitslag al aangeeft valt er helemaal niet veel te melden uit deze partij waarin beide ploegen banger waren van te verliezen dan van te winnen. St.-Gillis-Waas kan echter wel de verontschuldigingen inroepen van heel wat basis pionnen die ontbreken tijdens de wekelijkse competitiemat chen. C. De Loore (ziek), Gunther Robbens (uit for me), Jaspers en 't Kindt (ge schorst) en Pol De Bruyne eveneens ziek, konden nu hun maats niet met sportieve pres taties steunen. Hun vervan gers: D'Hauwe Gunther, Ronny De Marteleire en Erik Hoste konden de ploeg al evenmin uit het slop halen. Tot overmaat van ramp moest invaller Gunther D'Hauwe dan in de tweede helft van de partij nog met een hersen schudding ook al gekwetst worden afgevoerd, zodat de jonge Bart De Munck ook al voor de leeuwen geworpen werd. De eerste helft verliep dan ook logischerwijze in het voordeel van Sparta uit Waas munster maar kansen kon de Heideploeg ook al niet verga ren. In de tweede helft bleven beiden doelmannen van enig werk gespaard, al kreeg St.- Gillis toch naar het einde toe nog een kansje toen Willy De Kerf zich vrijdraaide, maar ook zijn schot vloog naast het Waasmunsterse doel. Beide ploegen kregen na de wedstrijd hetgeen waarvoor men geopteerd had: een ge lijkspel zodat iedereen tevre den scheen in dit niet zo den derend duel. Red Star Haasdonk Excelsior 0-0 Ondanks dat deze wedstrijd eindigde op 0-0 was er toch heel wat te beleven in de Haasdonkse Bossen. Zo kre gen we na 20 sec. al een eerste gele kaart te noteren voor bezoeker Jean-Marie Engels die natuurlijk nog vol onge bluste energie zat toen hij vorige week wegens vader landse plichten belet had moeten geven; dit ondervond Dirk Maes II dan aan den BUGGENHOUT - BAASRODE 0-2 De feestdagen komen FC Baasiode gelegen. Het prijkt sedert vorige week aan de leiding en bleef ook op het veld van Sparta Buggenhout overeind. Van Keer en zijn maats behaalden er een ver diende zege, wat trouwens werd toegegeven door de Buggenhoutse klubleider Luypaert. "Tijdens de eerste helft konden we enigszins gelijke tred houden met de gasten. Kansen hebben we niet echt afgedwongen maar dat kon van de bezoekers ook niet worden gezegd. Zij kwamen op het halfuur op voorsprong langs Koen Gijssels. Hij ver lengde met het hoofd een vrije trap. Na de hervatting behaalde Baasrode het over wicht, hoewel er eigenlijk niet zoveel kansen werden gescha pen. Het was vooral in de veldbezetting dat zij het meesterschap afdwongen. Op een kwartier van het einde resulteerde dat in een doel punt waarvan Ringoot de au teur werd. Bij ons deed Bert De Mey ST-GILLIS-GREMBERGEN 2-1 Eendracht Sint-Gillis-Den- het langs de andere kant niet dermonde won met het gemakkelijk om de Grem- kleinste verschil tegen SK bergse afweer te doorboren. zijn wederoptreden. Het was van de tweede kompetitie match geleden dat hij nog tussen de lijnen was versche nen. Bert deed zijn uiterste best, maar het dient gezegd dat hij fysisch toch nog wel tekort schoot. Dat is logisch na een lange periode van in- aktiviteit. In ieder geval komt het erop aan om in de tweede periode zoveel mogelijk pun ten te pakken, willen we bui ten degradatiegevaar blijen." In Baasroodse voetbalmid dens was de stemming zon dagavond uiteraard optimaal. De blauwgelen kunnen zich geen betere positie voorstel len om kerst en nieuwjaar te vieren. In ieder geval is het toch nog wel te vroeg om nu al viktorie te kraaien. Het is in januari en februari dat de prijzen in het voetbal gedeeld worden en in het verleden is vaak gebleken dat Baasrode net in die periode struikelt en punten verliest. Oefenmees- ter Guido De Leeuw zal be slist met die faktor uit het verleden moeten rekening houden. (E.G.) Autosport. De gebroeders De Brouwer met hun wagen voor Parijs-Dakar Grembergen. In lokale voet balmiddens had men het na afloop over een verdiende overwinning. In Grembergen Op tien minuten van het ein de werd Wim Alens de ver dienstelijke auteur van het tweede doelpunt. In de slot- was men van oordeel dat een minuut kon het best 1-3 zijn gelijkspel best op zijn plaats geworden, maar Mare Daele- was geweest en had men ook kritiek aan het adres van de scheidsrechter. "Ik meen dat we verdiend eigenaar van de punten wer den", aldus de Sint-Gillisse klubleider Mare Waegeman. "De eerste helft verliep even wichtig en ik geef toe dat Grembergen een wenkende man nam deze keer de kans niet te baat. Na de nederlaag vorige week in Lokeren waren we eerlijk gesproken niet zo ge rust. Je kon nooit weten dat het verlies een nefaste invloed had op de spelers. Dat bleek in de wedstrijd tegen Grem bergen geenszins het geval doelkans kreeg langs Hans We hebben er nog opnieuw Burghgrave. Op het halfuur v0"e moed op. Na de jaarwis- kwamen we op voorsprong langs Dirk De Vliegher. Kort seling komt het erop aan om zoveel punten als kan na te i de hervatting is Grember- streven en uiteraard hopen op gen op gelijke hoogte geko men. Voor ons betekende dat het sein om initiatieven te nemen en ons op eigen veld geen punten te laten ontfutse len. We dwongen een veld- meerderheid af maar hadden een slippertje van leider rode. Het zou mooi zijn moesten we na een afwezig heid van enkele jaren onze verloren positie in tweede provinciale terugwinnen." (e.g.) Op 1 januari start de 10e editie van de woestijnralley Parijs-Dakar. Dit jaar is er ook een inbreng, zij het een financiële, vanuit Overme- re. Vorige vrijdag werd aan sportcentrum Gorion de wa gen voorgesteld van Dirk en Erik De Brauwer uit Lede en van Danny Joos uit Balen- Mol, een voor een groot deel zelf omgebouwde Range Rover. 1,2 mi(joen Voor Dirk (30) wordt het een' tweede deelname. Vorig jaar reed hij met de assistentiewa- gen voor Ronny Renders. As- sistentiewagens dienen echter ook ingeschreven te zijn in de kompetitie. Toen Renders al in de eerste rit uitviel, kon men dus een eigen wedstrijd rijden. In kompetitie hield men het uit tot 2 dagen voor het einde, toen men de voor brug stuk reed. De wedstrijd werd buiten koers nog uitge reden. Dit jaar zal Dirk het met broer Erik (28) en een vriend uit de motorcrosswereld Dan ny Joos (29) trachten binnen de tijd aan te komen en als het kan binnen de 60 eersten. Dirk zal hierbij meestal aan het stuur zitten. Door met 3 te zijn zal men echter meer kun nen omwisselen. De voorbije maanden werd druk aan de wagen gewerkt. Men vertrok van een Range Rover onderstel en motor waarop een polyester boven bouw werd gezet en de nodige aanpassingen om het in de woestijn uit te houden. Er zijn 2 benzinetanks ODeezet met elk 200 1, waardoor een actieradius van ongeveer 1000 km wordt bereikt. Alles sa men weegt de wagen 1800 kg. De wagen rijdt op vlakke stukken 175 km/u. Het hele project zal ongeveer 1,2 miljoen fr kosten. Dit werd samengebracht door de 3 deelnemers en door 10 sponsors, waarvan naast Go rion nog enkele uit de streek tussen Dender en Schelde ko men. Dit bedrag steekt wel schril af tegen wat sommige autokonstrukteurs in de wed strijd stoppen. «En toch zijn de eersten maar maximaal 70 uur voor ons in Dakar», zegt Dirk De Brauwer. Onvergetelijke ervaring De Brauwer had er veel voor over om terug aan de start te komen. Zijn eerste kontakt met de wedstrijd, hoe zwaar ook, noemde hij onvergete lijk. Anekdotes vertellen kon hij genoeg. Vorig jaar hadden ze een gemiddelde van nog geen 4 uur slaap per nacht. Om 7 uur briefing, rond 9 u vertrekken, 's nachts toeko men en beginnen aan het her stellen van de wagen. De wa gen nu heeft het nummer 296, zodat men al heel wat vroeger zal kunnen beginnen, wat meer kans op nachtrust zal geven. Herstellingen onderweg is vooral zich kunnen behelpen. Vorig jaar dienden ze eens midden in de woestijn een motor uit te halen en zonder de hulpmiddelen die men in de garage heeft! Ditmaal ne men ze de meest nodige stuk ken in de wagen zelf mee. voor andere wordt een plaats gehuurd in één van de vracht wagens die ook in kompetitie zijn en zo een deel van hun kosten willen recupereren. Voor Erik en Danny wordt het een vuurproef. Door wat ze van Dirk hoorden kunnen ze zich enigszins voorstellen wat hen te wachten staat. De ze heeft hen zeker al gerustge steld over de veiligheid. Die zouden er, als men zelf echt niet te zot gaat doen, vol doende aanwezig zijn. Verlo ren rijden doet men allicht wel eens, het komt er dan op aan dit zo vlug mogelijk te zien en op zijn stappen terug te koren. Het team beloofde de achter ban via de Gorion-telex regel matig op de hoogte te houden van het wedstrijdverloop. In Overmere wordt al gedacht aan het organiseren van een vlucht naar Dakar als de wa gen het tot daar volhoudt, om de rijders daar te verwelko men. Zelfs burgemeester Van Sande zou meevliegen. Het Algemeen Eigenaarssyn- dikaat heeft een nieuwe bro chure uitgegeven over de huurprijzen 1988. Deze bro chure kan bekomen worden door een briefje van 100 fr. onder gesloten omslag te stu ren naar AES, Amerikalei 5 te 2000 Antwerpen of door voorafgaandelijke storting van dit bedrag op rekening nummer 860-0034719-72 van AES. lijve. Toch dienden de talrijke aanwezigen te wachten tot aan de 27' min. alvorens er enig doelgevaar ontstond. Dirk Maes I lag aan de basis van een mooie Haasdonkaan- val want zijn voorzet beland de bij Franky Van Leuven- haege, die op zijn beurt Dirk Maes II kon bereiken maar het veel te zwakke schot van Dirk belandde in de grijpar men van Excelsior-doelman Peter Maes. Haasdonk dat tij dens de eerste helft wel wat meer veldoverwicht aan het daglicht kon brengen, kreeg dan ook op slag van rust nog een uitgesproken kans langs Dirk Maes II, die een voorzet van Frank Van Leuvenhaege echter niet onder controle kon krijgen en zo van de ope ningstreffer verstoken bleef. Na de pauze kwamen de groen-zwarte bezoekers net als vorige week dan toch op zetten en was Haasdonk op verdedigen aangewezen. Een in allerijl klaargestoomde thuisdoelman Luc De Roos, reservedoelman Verstraeten moest verstek laten gaan we gens ziekte, kreeg meer werk dan hem lief was. Zo moest De Roos in de 67' min. op al zijn kunnen beroep doen toen Haasdonkspeler Erik Van der Jeugd de bal verspeelde in het middenveld en de atlijd op de loer liggen de Karei Van Bossche met het leder aan de haal kon gaan. Alleen voor doelman De Roos gekomen, sloeg de schrik Kareltje toch wel terug om het hart denken we, want hij zette de bal recht tegen het lichaam van de thuisportier, de wegspringende bal werd dan nog door Yves Van de Neucker tegen de kruising ge trapt zodat Haasdonk hier wel erg goed weg kwam. En Haasdonk bleef goed weg komen. Het werd alsmaar meer duidelijk dat doelman De Roos vakkundig was op gelapt, want in de 75' min. moest de thuisportier zich in de voeten werpen van een aanstormende Yves Van de Neucker die zo wellicht de openingstreffer aan de neus (en de voet) zag voorbijgaan. Sensatie dan nog in de laatste minuten van de partij toen doelman De Roos, nu een doorgebroken Jean-Marie Engels van de sokken liep in het zestienmetergebied, maar ref. Van Leuven A. deed als of zijn neus bloedde en wuif de alle protest weg. Even la ter klonk dan wel zijn laatste fluitsignaal zodat de 0-0 stand uiteindelijk behouden is ge bleven wat voor Excelsior be slist te weinig was na het ver toonde spel. W.S. Sombeke Lokerse S.V. 0-2 Ondanks dat beide ploegen in de rangtabel nogal ver uit el kaar staan, was het in Sombe ke toch een spannende wed strijd en lagen beide ploegen dicht bij elkaar wat het spel- vertoon betrof. In deze gelijk- opgaande wedstrijd was Som beke in de verdediging bijna niet in te nemen, door de bezoekende aanvalsgolven. Doelman Aendenhof diende zich trouwens gedurende de eerste helft slechts eenmaal gewonnen te geven, toen Dirk Catrysse een voorzet in één tijd voorbij hem kon knallen. 0-1, 32' min. Na de pauze zou Lokerse het eerste halfuur nu bestendig op de Sombeekse helft akteren maar tot doelpunten kwam het niet al was Dirk Catrysse als gevaarlijkste bezoeker er wel telkens dichtbij. Nadat de bezoekende druk wat was af genomen kwam Sombeke zich wat meer met het spel be moeien, maar zowel Luk Pe- leman. Yvan Ringoet als Yvan Broekhoven konden de door hen afgedwongen kan sen niet benutten In de 85' min. werd de Loker se ploeg dan tot 10 man her leid toen Luc Seghers na wat tijdwinnerij het aan de stok kreeg met scheidsrechter J. Dillis. Na wat over en weer gepraat kreeg Seghers plots de rode kaart onder de neus geduwd zodat Seghers wel wat lelijks zal gezegd hebben over de man in het zwart zijn familie... Na dit kleine incident kon Lokerse in de 91' min. dan toch nog, en met 10 spelers een tweede goal scoren langs G. Fami, die een tegenaanval met succes wist af te ronden. Zo kwam de nog ruime 0-2 stand op het bord die toch een ietsje overdreven leek want Sombeke verdiende zeker ook een doelpunt in deze wedstrijd. Heikant Zele KI. Laar 2-0 Heikant Zele speelde weer een match zoals het er dit seizoen te weinig naar voor heeft kunnen brengen. Met snel en technisch hoogstaand voetbal hebben Van Dries- sche en co. de maat kunnen nemen van een toch hoger geklasseerd Klein Laar Vrasene. De bezoekers die bijzonder agressief deze partij startten kregen toch via Dirk Vlae- mink de eerste kans in de partij, die toen toch al bijna een half uur oud was. Maar doelman Luc Van Doorselaar heeft door het vele reizen nog niets van zijn kunnen inge boet en stopte de harde kop bal van de bezoeker. De agressiviteit dat Klein Laar aanwendde om het laken naar zich toe te trekken, werd uiteindelijk nog de ondergang van de Wase ploeg. In de 38* min. kon ref. Van Bogaert dan ook niets anders doen dan een strafschopfout blazen toen Erik 't Kindt onderuit werd gehaald in de straf schopzone. Herman Van Driessche zette deze elfmeter- trap feilloos om en meteen mochten de rood-gelen uit Zele met de kleinste voor sprong de rust ingaan. Na de rust eenzelfde spel- beeld met de vlug opzittende, tegen het randje van het ruwe af, bezoekers. Voor Heikant was deze nogal hardhandige aanpak een leuke bondgenoot (er vielen gelukkig geen ge kwetsten) want in de SO1 min. werd Etienne Kesteleyn op zijn beurt onderuitgehaald door een bezoekend verde diger. Herman Van Driessche die nog goed wist hoe men deze klus klaart, zette zich dan ook opnieuw achter de bal en weer was de Vrasense doel man Vriesackers er aan voor zijn moeite, want de bal ver dween voor de tweede maal achter hem. 2-0, SO® min. Een Heikant dat duidelijk meer wilde, met een weer beresterke Johan Van Eetvel- de die zich goed voelde. Be halve wanneer hij zijn weke lijkse gele kaart ging vragen aan de scheidsrechter die hij dan ook prompt kreeg. Vrasene dat nog juist een kwartier tijd had om wat te rug te doen begon wel aan een slotoffensief maar stuitte op een sublieme Luc Van Door- selaer die alle pogingen halt toe riep. De beste én laatste kans uit deze slotfase was nog voor de thuisploeg langs Etienne Kes teleyn die zijn lob echter over het doel van Vriesackers zag gaan, zodat de 2-0 stand uit eindelijk op het bord bleef prijken. Heikant komt nu toch wat weg uit de fel be dreigde zone zodat de jaar wisseling in een ontspannen sfeer kan aangewend worden. Eendracht Bazel Sportief Stekene 0*3 Scheidsrechter Cornelis was ongetwijfeld, samen met zijn twee assistenten die zich ten onrechte grensrechter noem den, de slechtste man op het veld. Te pas en te onpas werd het scheidsrechtermateriaal (fluitje en vlaggen) gebruikt in dit duel dat mede hierdoor geen hoge toppen scheerde. Bazel en Stekene probeerden dan hoe moeilijk dat ook ging, toch nog wat op de mat te brengen. In de 34' min. kwam dan echter de ope ningstreffer eerder onver wacht, want Ghequière van Stekene mocht samen met ploegmaat Gunther Kerkhofs met een voorgift van enkele meters doorgaan naar het doel van Peter Vijt. De Bazel- se goalie was wel een ietsje te vroeg uit zijn goal gekomen en het was voor Kerkhofs dan ook een klein kunstje om de 0-1 op het bord te brengen. Van protest moest de man in het zwart niet veel hebben na deze flater zodat Bazel dan ook met deze kleine achter stand de rust mocht ingaan. Voor de thuisploeg zou de tweede periode nog dramati scher worden, want al na am per enkele minuten verloor men Mare De Clercq wegens een rode kaart voor een eer ste overtreding uit de wed strijd van bewuste speler op De Ruyte. Rudi Steur die wat tekst en uitleg ging vragen werd al on middellijk weggezonden met geel, zodat de gemoederen toch wat terug tot bedaren konden komen. Dat er van voetballen in der gelijke omstandigheden niet veel in huis komt, zal de lezer al lang begrepen hebben. Ba zel met 10 man, vocht een ongelijke strijd uit, dit resul teerde dan ook in de 76' min in een tweede doelpunt van Kerkhofs die een toch weer niet vrij uitgaande Peter Vijt opnieuw het nakijken kon geven. Nog wat aanvechtbare situa ties na deze treffer leverde Rudi Steur zijn tweede gele plak op, zodat Bazel meteen met 9 moedigen het wed strijdeinde in mocht gaan. Stekene kon hiervan profite ren via een hoge voorzet van De Ruyte die op het hoofd van Goethals belandde die dan ook meteen de fel over dreven 0-3 eindcijfers op het bord bracht te Bazel waar de thuisploeg zich terecht mocht beklagen over het arbitrale trio dat waarschijnlijk met de kerstperiode zo dichtbij, al enkele vooruitgeschoven ge schenkjes wou uitdelen. St.<Pauwels - Gerda 1-2 Twee barslechte ploegen heb ben op het veld van St.-Pau wels elkaar partij gegeven in een wedstrijd die evenredig was aan beide partijen. Gerda dat gestart was mét Franky De Prijcker en zonder Fran- cky Van Gijsel kon in de eerste helft dan nog de beste kans voorleggen toen Jan Van Acker in de 33' min. de paal trof nadat hij zich wel knap had vrijgedraaid. De rest van de eerste periode werd dan gekenmerkt door heel wat middenveldspel en veel bal verlies aan beide zijden. Dit doet ons dan ook vlug in de tweede helft belanden, die wat de spankracht betreft, tcoh wat hoger lag dan tijdens de eerste periode. St.-Pauwels kon namelijk in de 55' min. op voorsprong komen toen thuisspeler De Smedt van aan de eerste doel paal vrij mocht inkoppen bij een hoekschop. Dat de Ge- rda-verdediging hier duidelijk in de fout zat, hoeft geen verder betoog. Bij Gerda werd dan Frank Van Gijsel in de ploeg ge bracht terwijl Frank De Prij cker nu op zijn beurt uit de elf verdween. Ook Erik De We- gheleire verdween uit de ploeg en werd vervangen door Yvan Barthier. Zo werd de ploeg door trainer Bijlkens van Gerda een ietsje aanval lender opgesteld door Pros Barthier, Jan Van Acker en Kris Van Spittael meer naar de vuurlinie te sturen. Het werd slechts een pover kanon- nengebulder daar aan het St.- Pauwelse front. Want slechts in de 86' min. kon Gerda op gelijke hoogte komen via een doelpunt van Kris Van Spit tael die een vrije schop van Johan Meirvaille voorbij de St.-Pauwelse portier kon duwen. Terwijl iedereen zich al verge noegde met deze gelijke stand wist Gerda toch nog de volle buit mee te grissen naar de Wase hoofdstede. In de slot minuut kon de ingekomen Franky Van Gijsel een verlo ren bal recupereren en met een hoge voorzet Jan Van Acker bereiken, die van dichtbij nummer twee inkopte voorbij de verslagen thuispor tier. Dat de thuisploeg na de ze toch wel onfortuinlijke ne derlaag in zak en as zat zal iedereen wel begrijpen. Het wordt nu zelfs na de winter stop de hoogste tijd voor St.- Pauwels dat er nieuwe puntjes binnenkomen, al zal de komst van een andere St.-Niklase vertegenwoordiger luisterend naar de naam van Excelsior, ook wel weer een nieuwe moeilijke hindernis vormen voor de thuisploeg. Mare Stevelinck Sint-Gillis-Waas. Voorzitter Thierens en de sportraad mochten voor de eerste keer hun sportlaureaten begroe ten (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 4