LEIDER GEKLOPT 47 PUNTEN VOOR JAN G00SSENS! DEGRADATIEGEVAAR GEHALVEERDE PLOEG TEGENSLAG RAMPZALIGE EERSTE HELFT KOMPETITIE KENT NIEUWE START WINNEN, EEN MOEILIJKE OPGAVE METAALBOUW i nirM\ïPK UIT DE HANDEN GEGEVEN VAN WOUWE MET VRIJWORPEN ZWAKKE PERIODE De Voorpost - 25.12.1987 - 23 BASKETBAL Zele Aarschot 84 79 De overwinning tegen een co- leider moet Zele sterken om de zwakke periode definitief af te sluiten. Het krijgt op I tweede kerstdag in eigen tor- j nooi de gelegenheid om de I opwaartse lijn door te trek- j ken. De toeschouwers kregen i een hoogstaande partij te i zien. Aarschot bewees met I goede invallen en taktisch goed aanvalsspel naast een goed sluitende verdediging I een waardig leider te zijn. Zele greep naar motivatie en I preciesheid - om kracht te j putten uit een 9-4 start. Beide ploegen scoorden tegen een zeer hoog gemiddelde. De eerste vijf minuten zelfs een 7 j op 8 voor de thuisploeg met Arcay opnieuw vitaal en sterk met een 5 op 5. Mertens be- j gon met een 3 op 3 en lukte in j de eerste 10 minuten twee j driepunters. De zwakke pe- I riode lijkt voorbij. Uit een j sterke ploeg een uitblinker i pikken is moeilijk. Bij Zele j was kapitein Herman Van den Broeck de centrale fi- I guur. Hij presenteerde zijn ganse basketbalgamma. Sterk in verdediging, attent bij de aanvallende rebound, precies I met jumpshots en vlekkeloos j de haakworp hanterend. Een I gevaarlijk aanvalswapen dat j een moderne basketballer tot j onze spijt, niet meer onder de knie heeft. Al die elementen I betekenden niet dat Zele zo- maar zijn tegenstander in een wurggreep hield. Aan de 10" 1 minuut wel een 26-22 voor sprong en aan het kwartier i een 36-30 tussenstand. Een i verschil dat hoger kon oplo- pen, indien niet een viertal gemakkelijke scorekansen onbenut werden gelaten. Een onverstandige reaktie van Mertens bracht een keerpunt. Bij een 3-9 foutenverhouding, onthaalde hij de scheidsrech ter op een gebaar dat niet genomen werd. Een techni sche fout en twee vrijworpen tegen. Op de koop toe leed Benny in de volgende aanval nog balverlies en alles was te herbeginnen. Enkele minuten later noteerden we een 10-9 foutenverhouding. Aarschot voelde dat Zele geen gemak kelijk hapje zou worden. Ge- leyns moest de eerste helft 7 op 9 scoren. Van Doren werk te hard onder de korf en aan de rust 43-45. In de tweede helft presteerde Zele het om kollektief met een 0 op 7 te beginnen. De bezoekers aarzelden niet om tot 43-51 uit te lopen. In verdediging beet de thuis ploeg krachtig van zich af en De Brauwer bracht de score machine opnieuw op gang. Aan de 5de minuut (51-53) liep Mertens tegen zijn vierde fout aan. Van de Keere en Van den Broeck gingen er zich aanvallend mee bemoei en, Het duurde tot het begin van de 8° minuut vooraleer Zele (59-57) opnieuw in de match was. Even later kreeg Van de Keere zijn 4' en 5° fout aangesmeerd. Putteman en Van den Broeck kregen de taak van de rebound, maar De Brauwer blokte van Lint af. De vermoeidheid zorgde ervoor dat in beide kampen de preciesheid verminderde. Er kwam geen verschil meer. Het werd haasje over. Fou- tenlast en voorzichtigheid in beide teams. Met nog iets Dendermonde 94 St.-Niklase 85 Met een vleugelspeler die 47 punten tegen een gemiddelde van 19 korven uit 26 pogingen en de laatste 20 minuten maar één poging mist, is het logisch dat er gewonnen wordt. De thuisploeg had tegen titelkan didaat St-Niklase met Jan Goossens een matchwinnaar in de ploeg. Om te winnen is er ook nog meer nodig. Den dermonde speelde aanvallend bijna perfect met 40 op 74 shot en 9 op 16 vrijworpen. Het steunde op een sterke spelmaker als Jean-Pierre Coeckelbergh. Hij spitste zich toe op het goed aanspelen van zijn aanvallers. Naast Goos sens hadden daar ook de Cock en Windey baat bij. Van 17-14 liep Dendermonde ver der uit tot 37-31 en aan de rust 45-31. Bij de Waaslanders kwam de repliek hoofdzake lijk van Debbaut. In de twee de helft voelde St.-Niklase dat er wat moest gebeuren. Het begon goed met Van der Lin den - Sauviller - Vavourakis en het werd aan de 4° minuut 50-43. Een onhoudbare Goos sens zorgde voor 65-49 aan de 7' minuut. Van dan af werd een onmogelijke zaak voor de bezoekers, die aan de 17° mi nuut nog eens naderden tot 84-79, maar daarmee was de kous af. Punten: Dendermonde: Coeckelbergh 3-2, De Cock 7-8, Windey 14- 5, Willockx 4-4, Piron 0-0, Goossens 17-30. St.-Niklase: Debbaut 13-6, Van der Linden 4-19, Van Uytfanghe 6-0, Sauviller 4-14, Vavourakis 4-12, Dirickx 0-1, Gobert 0-2. BENO Basketbal. Pat Arcay van BC Zele zette met een 5 op 5 zijn ploeg op de goede weg om leider Aarschot te kloppen (bvw) meer dan 2 minuten te spelen Punten: lukte Aarschot 74-77. Zele Zele: 30 op 62 shot. Drie wankelde even, maar had driepunters en 21 op 27 vrij- overtuiging en karakter om in worpen. Van Hulle 0-1, Ar de zege te blijven geloven. Bij cay 13-8, Mertens 10-9, De 78-79 kwam Mertens driepun- Brauwer 0-4, Van de Keere 2- ter op tijd. Zele kon op balbe- 4, Putteman 5-4, Van den zit spelen. De bezoekers Broeck 13-11. maakten fouten en Zele koos Aarschot: 32 op 63. Drie drie- de zijlijn. Het viel mee toen punters en 12 op 13 vrij- Aarschot zich op een vrijwilli- worpen, ge fout liet betrappen. Van Van Lint 6-8, D'Haens 4-4, Hulle zette één vrijworp om. Van Doren 12-7, Cleymans 2- 82-79 en de wanhopige bezoe- 6, De Winne 0-3, De Reze 5- kende press bracht Putteman 0, Geleyns 16-6. alleen onder de korf 84-79. BENO SiLABAZELZATE 61 MOERZEKE 65 De ploeg die niet speelde was misschien wel zo sterk als de effektieven waarmee Moerze- ke aan de opworp stond. Van Hautte, Lippens, Verbeke, Simard en in extremis ook nog Bulteel speelden om di verse redenen niet mee. Voor Bulteel was dit na een diskus- sie net voor de match. Met een onuitgegeven vijftal be staande uit Coppens, Ver specht, Bruneel, Verstrepen en Van Cleemput kwam Moerzeke als ploeg sterk voor de dag. Van Cleemput die reeds 40 reserve-minuten in de benen had, speelde zich in de kijker. Moerzeke liep uit tot 2-10 aan de 4° minuut en via 14-22 werd het aan de rust 26-38. In de tweede helft groeide het verschil tot 34-51 aan de 8° minuut. De bezoe kers kwamen in de problemen toen De Clercq eruit ging en werd vervangen door Van der Pluym, die met de harde aan pak trachtte om spelmaker Coppens op te vangen. Het werd» 52-61 en Moerzeke kreeg het moeilijk om nog te scoren. De vermoeidheid sloop in de bezoekende ran gen, maar bij 61-63 was Loontjes bij de pinken om zijn ploeg definitief naar de overwinning te sturen. Punten: Zelzate: Leroux 6, De Grijse 6, De Clercq 15, Pieters 8, De Decker 15, Verspeeten 9, Van der Pluym 2. Moerzeke: Coppens 8, Ver specht 10, Bruneel 17, Van Cleemput 12, Loontjes 7, Verstappen 10. BENO Waasmunster 82 Eikenlo 89 Waasmunster zonder Zaman (skiverlof) moest tegen de lei ders uit Eeklo zijn ploeg moti veren. Er werd geopteerd voor een coachwissel en Ron- ny Dhaen werd vervangen door Luk Aerts. Gestart met De Clercq als bewaker van de 2,10 meter lange Turpijn was de zet van de thuisploeg. Aanvankelijk zorgde dit voor een gelijkopgaand begin (15- 16) en na 10 minuten kon Waasmunster aanklampen. Toch bleken de leiders door- winterd en stilaan kwam het gevaar Regelbrugge op de voorgrond. Via 19-23 (15° min), slaagden de Meetjeslan- ders erin om De Clercq enke le fouten aan het been te lappen. Waasmunster moest de rol lossen en halfweg no teerden wij 29-39. Dit verschil bleef de tweede helft nog een tiental minuten op het bord. Bij 35-45 moest De Clercq naar de bank en even later pakte de thuisploeg uit met een press manoeuver. Dit kostte Waasmunster een boel fouten maar dichter dan 47-55 (10° min.) geraakten zij voorlopig niet meer. Moer man orkestreerde echter zijn ploeg in de aanval en vijf minuten later zat Wasocub zo goed als aan de grond (55-77). Achtereenvolgens Van Dam- me-Gerlo en Van Boven moesten met fouten gaan rus ten maar de inbreng van De Kimpe zorgde toch nog voor een verdiende terugkeer. De kloof was echter te groot om nog gedicht te kunnen worden en de winst was voor de lei- dersploeg. Een slechte zaak voor Wascub nu hun konkur- renten The Tower, Laarne en Sleidinge kostbare winstpun ten op zak konden steken als men bedenkt dat in eerste provinciaal door het slecht presteren van Hoger Op in vierde C, dit seizoen drie da lers zal kennen naar tweede provinciaal. Punten: Waasmunster: Gerlo 11, Hofman 10, Steeman 20, Van Boven 20, Van Damme 8, De Kimpe 10, Deckmijn 3. Eikenlo: Turpijn 12, Regel brugge 36, Moerman 6, Van Hulle 4, Walraet 17, De Don- cker 11, Descheemaecker 1, De Bruycker 2. WEGA Grembergen 83 Bazel 84 Het gaat de neo-tweede pro- vincialer niet voor de wind. Hij speelt goed basketbal maar dat wordt niet onmid dellijk vertaald in resultaten. De match tegen Bazel was daar een voorbeeld van. Via 12-8 stond er aan de 10° mi nuut een 29-11 voorsprong op het bord. Centerspeler Jan Van Doorsselaere had daar met 14 punten een ruim aan deel in. Hij viel uit met een voetkwetsuur en Grembergen had problemen bij de re bound. De Kimpe was afwe- Osiris 105 Scheldejeugd Temse 72 Scheldejeugd dat de punten boordnodig had kon slechts tot 8-6 (5° min.) bijblijvep. Na 9 minuten noteerden wij al 21-13 en dan kwam Osiris pas onder stoom. Buytaert en Temmerman scoorden alles wat ze in handen kregen en plaatsten een fatale 20-0 zodat Scheldejeugd kansloos was na 15 minuten (41-13) Kris De Pauw, onwennig op de beton nen vloer draaide langs geen kanten en de 57-28 rustcijfers konden nooit meer overbrugd worden. De tweede periode klopte de manverdediging van de bezoekers niet en hiervan profiteerden de thuisspelers om langs Verhey naar 78-44 (10° min.) uit te lopen. Enkel Mertens - Bleyenbergh ble ken op peil, maar dat was onvoldoende om een beter uitgebalanceerd Denderleeuw nog te kunnen verontrusten. De Moor maakte even voor tijd 101-64 en Scheldejeugd moet nu wachten tot de vol gende thuiswedstrijd om pun ten te sprokkelen. Als oefe ning gaat Scheldejeugd echter deelnemen aan de benefith Theo Van Oeckelen met Luchtbal en Antwerpse en misschien kan daar het vorm- peil op punt worden gesteld. Punten: Osiris: Temmerman 14-6, Buytaert 15-5, Van der Kelen J. 0-4, Crabbé 4-4, De Moor 0-4, Van der Kelen M. 0-3, Bogaert 11-8. Scheldejeugd: Kris De Pauw 0-7, Mertens 4-20, Bleyen bergh 11-13, Vap Lombergen 6-0, Van Doórén 4-2, Gillis Ö-' 0, De Pauw Ivo 3-0, De Pauw Gert 0-2. Sportief Temse 73 Leiedal 66 De winst van Sportief tegen Leiedal en het verlies van Eksaarde bezorgen de koplo pers in derde provinciaal een nieuwe start. Lokeren verloor bij Assenede zodat.alles weer ^mogelijk wordt. Iri de vier puntenmatch tegen Leiedal moest Sportief het stellen zonder D'Hooghe (leger) en Boeyckens (kwetsuur). De eerste helft ondervond de thuisploeg daar heel wat na deel van. Een 16-17 (10° min.) stand werd door de Gente naars langs Van Herreweghe en Van de Gehuchte omgebo gen tot 18-30 (15° min.) en enkel de gebroeders Muylaert konden in de tegenaanval sco ren. Halfweg stond Sportief op 27-37 en Leiedal wist zich al gewonnen. Dat was zonder de waard gerekend want al na 3 minuten verloor de bezoe kende ploeg Van de Gehuch te voor foutenlast. Het ver schil werd kleiner (39-41) en na 10 minuten maakte Spor tief gelijk). Het werd dus een zij aan zij om de zege en de laatste minuten na 59-59 moesten de Gentenaars dan toch begeven. De Groep (knappe prestatie) Heene en Peter Muylaert maakten de kloof en zo won Sportief ver diend deze topper. De 'titef- kansen worden nu groter en met Boeyckens - D'Hooghe in haar rangen kan Temse als één der grote kandidaten voor de eindzege worden be schouwd. zig wegens een personeels feest. Verhoeven nam de rol van Jan Doorsselaere goed over en met 37-20 aan het kwartier had Grembergen aan de rust nog met 44-32 de lei ding. Bart Van Doorsselaere - Verhoeven en Crick verweer den zich hard om de bezoe kers van zich af te houden. Die voelden echter dat er nog wat inzat. Becquet en Van Heek verkleinden de achter stand. Van 54-43 en 62-54 en 72-65 kon Bazel langs Borg- graef met een driepunter in extremis nog een verlenging worden behaald. In die bijko mende vijf minuten was Van Damme net iets sterker dan Verhoeven, zodat Bazel, ge leid door coach Danny Ver- schooren, een nieuwe over winning behaalde. Punten: Grembergen: Jan Van Doorsselaere 14-0-0, Bart Van Doorsselaere 6-7-1, Vermeulen 6-0-0, Verhoeven 12-10-7, Crick 0-6-2, Segers 6- 2-0, Verhelst 0-4-0 Bazel: Van Damme 6-4-9, Becquet 7-11-0, Borggraef 3-9-0, De Bruecker 2-6-2, Van Renter- ghem 4-2-0, Van Heek 8-9-0, Van der Linden 2-0-0 Basketbal. Eric Matthijnssens lukte wel een twintiger voor de Panters, maar dat was niet genoeg voor de zege (bvw) Panters Baasrode 59 Quaregnon 62 Mits een iets betere afwerking dan 20 korven uit 50 doelpo gingen en 15 op 29 vrijwor pen, waren de kostbare pun ten in de Pantershal gebleven. Het was niet de enige oorzaak van de nederlaag tegen Qua regnon. Ook in verdediging klopte het niet volledig bij de thuisploeg. Hier spreken de cijfers boekdelen. Over de 40 minuten namen de Henegou wers 17 aanvallende rebounds voor hun rekening. Uit dit bijkomend balbezit puurde Quaregnon meer doelpogin gen. Zonder bij de afwerking te schitteren was het 26 op 75 shotgemiddelde toch goed voor de overwinning. Dat de thuisploeg over de 40 minuten maar 50 keer op doel wierp, kwam door dat het niet vloeiend ging in de aanval. De thuisploeg nam de beste start, maar een beslissing te gen Quaregnon, door de uit sluiting van speler Verdun, viel uiteindelijk in het nadeel van de thuisploeg. Quaregnon reageerde krachtig en de scheidsrechters waren aange slagen door hun beslissing; Voor Panters betekende dit dat hun 27-22 voorsprong te loor ging en aan de rust ston den de bezoekers met één punt voor (32-33). Tot de 10° minuut 46-48 was Panters nog altijd in de run voor de zege. Het liet enkele gemakkelijk te scoren korven liggen en aan de 17° minuut liepen de be zoekers tot 52-60 uit. De loka le coach Van Hecke tekende voorbehoud aan bij een be slissing van de scheidsrech ters, die na een vrijworp een foute tussenkomst van Swin- nen, bestraften met bezoe kend balvoordeel. Hoogst ei genaardig. De thuisploeg poogde uit een eindoffensief nog voordeel te puren, maar het werd een nederlaag, die kon worden vermeden. Punten: Panters Baasrode: Ver- meersch 0-0, Van Loey 1-0, Verstappen 9-2, Moens 7-4, Stevens 0-2, Veldeman 6-6, Mathijnsens 9-13. Quaregnon: Verdun 4-0, Swinnen 8-6, Pierchala 8-2, Druart 7-4, Père 2-15, Cornet 4-2. BEBO Hermes 74 Waregem 77 Met vier overwinningen op rij bleek Hermes genoeg gemoti veerd om de leiders te ontvan gen. De match moest echter gespeeld worden zonder Ver- cauteren (skiverlof) en Brug gen (werk) en dat was toch een handicap voor de thuis ploeg. Een 8-7 (5° min.) bracht de thuisploeg opgang. Lintacker gelastte zich met schutte Cnudde en Waregem kon slechts bijblijven tot 18- 18 (10° min.). Dan schoten de Wase quick-breaks op de be zoekende ring af en de lei- dersploeg moest vier minuten later een 14-2 incasseren. Het verschil 34-20 kwam er door Dirckx en vooral Koekelen- bergh die enkele minuten hun vormpeil demonstreerden; Waregem sloeg echter terug langs Melssens die onortho dox onder de borden opdaag de en via Cnudde die laattij dig toch zijn schutterskwali- teiten liet zien. Coach Poppe maakte er een geslaagde ach tervolging van en halfweg stond zijn ploeg terug bij Her- mes (47-43), Na de rust bleef de thuisploeg zijn tempo behouden. Ware gem werd langs Alain Van- Goethem en Koeckelenbergh van 55-47 (5° min.) op 63-49 gespeeld na 8 minuten en Hermes meende de schaapjes op het droge. Er was éven concentratieverlies en Mels sens liet een 0-8 afdrukken, en Waregem kwam terug in de wedstrijd. (63-57). Op dat moment kregen de leiders ook 7 fouten aangesmeerd zo dat voorzichtigheid geboden was. Koekelenbergh bleef op peil akteren en vijf minuten voor tijd stond Hermes nog op een zucht van de overwin ning. (70-63). Dan stokte het raderwerk, er kwam balver lies en Velghe de Waregemse routinier scoorde drie keer na elkaar. De thuisploeg verspeelde de bal, schoot naast de ring en kreeg nogmaals een 2-14 te incasseren. De winnaar was gekend want de laatste mi nuut konden de Hermes rou tiniers de zaken niet meer forceren; Waregem kreeg de zege dus op een presenteer blad en won gouden punten voor de titelstrijd. Punten: Hermes: Lintacker 8- 2, Koeckelenbergh 22-9, Ma rin 2-0, Stef. Van Goethem 5- 6, Alain Van Goethem 2-10, Dirckx 8-0. Waregem: Melssens 14-15, Velghe 7-9, Cnudde 14-6, Defrenne 4-0, De Cock 2-4, Vauterin 2-0, Biebuyck 0-0. WEGA Melsele Beveren Met het publiek van de grote dagen startte de thuisploeg uiterst zenuwachtig. Schmitt vond de goede opening en bracht Beveren op 4-12 (5° min.) en wanneer ook Van Loo zich onder de borden ging mengen werd een 11-18 voorsprong door een goed- spelend Beveren uitgebouwd tot 19-28 (15° min.). Melsele gaf zich echter niet gewonnen en De Cauwer bracht tot nog hoop bij de rust (27-36) Van Wouwe werd goed aan ban den gelegd door Van Dosse- laer maar na de hervatting moesten de bezoekers verde digend op hun tellen letten. Deyaert met vier fouten kon Van de Vijver niet stoppen en na 5 minuten kon de match een nieuwe start nemen (39- 40). Met een driepunter zette Van Wouwe zijn ploeg op de goede weg en geen van beide ploegen gaf een vin toe. Tus senstanden als 52-54 en 55-55 zorgden voor spanning en wanneer Melsele even voor tijd toch een 65-62 kon af dwingen, kwam Jo Maes met BBC Melsele-BBC Beveren. Van Duyse is vlugger bij de bal dan Van Goethem, meteen kan Beveren een aanval opbouwen (ïv) een driepunter de verlenging Punten: Melsele: Verstraeten Melsele: Van Wouwe 18, De afdwingen. In deze verlenging 4 p., Schmitt 14 p., Deyaert Cauwer 19, De Schepper 5, wroinn i— u:: 14 p Maes 3 p Van Dosse_ Van Goethem 1, Van de Vij- laer 10, Van Loo 17, Dujardin ver 22, De Burghgraeve 7. 2. WEGA verging het de bezoekers bij zonder slecht. Van Loo start te met twee vrijworpen, maar de Schepper kon met een doelpunt antwoorden. Melse le liep uit naar 70-68 maar Van Loo zette de ploegen gelijk. In ccn adembenemen de laatste minuut zorgde Van Wouwe met twee vrijworpen echter op 20 seconden van het einde voor de zege. Beveren moest zijn leidersplaats af staan aan gebuur Melsele en dat deed pijn. Red Boys Cibo Zele 65 62 De bezoekers hebben de kans op aansluiting met de top van de klassering gemist. De oor zaak moet in eigen ploeg ge zocht worden. De frisheid uit het begin van de kompetitie ontbreekt naast de noodzake lijke motivatie om ook tegen een als zwak broertje opgege ven tegenstander van bij de eerste opworp voluit te gaan. Met 5-10 begon het goed, maar via 17-16 en 29-20 keek Zele aan de rust reeds op een 37-25 achterstand. In de twee de helft nam Zele de zaken wat ernstiger op en via 42-35 en 49-49 kwam er spanning maar Callcbaut met driepun ters zette de thuisploeg bij 55- 53 opnieuw op de weg naar de overwinning. BBC Melsele - BBC Beveren. Het werd een harde wedstrijd in de Melseelse sporthal. Het shot van Schmitt wordt hier gestopt door Jan De Cauwer. Joost Burghgrae- Melsele- BBC Beveren. Marc Van de Vijver ziet zijn ve en kapitein Deyaert duwen een beetje. Marc Van de f S^topt door Schmitt. Van Wauwe en Van Loo volgen Vijver en Van Loo kijken toe (Iv) het Sleuren (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 7