WIE VELT DE KOPSTUKKEN? WEINIG VERRASSINGEN IN DE BEKER OKAPI LAAT EEN STEEK VALLEN STER VAN HET WAASLAND IN HAMME NIPT, MAAR VERDIEND De Voorpost - 25.12.1987 - 25 TAFELTENNIS S>ATSY VELDRIJDEN B.W.C.L. WIELRENNEN In de vierde afdeling scheen Okapi gauw uitgeteld te gera ken tegen Juvenes C 1-3. Ge lukkig konden ze zich even later wat herstellen 3-3? Van af dat moment ging het gelijk lopend en zo zou het verder gaan tot een 5-5 einduitslag. Gelukkig was er bij Okapi A nog een Van Strydonck Fran- ky die door zijn drie overwin ningen de lokale formatie kon behouden van de nederlaag. Samen met Luc De Rechter konden ze de punten scoren voor de piaatselijken. Bij Ju venes C was het vooral Jan Van Acker en Hans Van de Velde die het moest doen. De formatie van Hamme- Zogge de Vlammers wisten na een vijftal wedstrijden al hoe laat het was toen Lede daar kwam neergestreken. Ze stonden toen al aan te kijken tegen een forse 0-5 score. Dat er van een overwinning geen sprake kon zijn was duidelijk. Weliswaar konden de Vlam mers naderhand nog wat overwinningen laten opschrij ven. Een eervolle uitslag zat er zelfs niet meer in. Eindre sultaat 3-7. Het was Jef D'Hauwe die voor de thuiste- genpunten kon zorgen. Al leen tegen Jurgen De Mol kon hij het niet halen. Met BZP Lokeren gaat het niet zo best momenteel. Nu werden ze in eigen midden met 4-6 de volle buit ontno men. Van bij de start van de ontmoeting werden ze dade lijk op een 1-4 achterstand geduwd. Alleen Peter Smedt had in die periode voor de plaatselijken al kunnen win nen. BZP kwam naderhand dichterbij 3-4. Verder zijn ze echter niet geraakt. Ze sneu velden op de meet 4-6? Smet was de man die alles won. Bij de KWB-ers won iedereen twee wedstrijden. De ploeg uit de Bierhoeve, Viktory, deed het schitterend toen hun gemeentegenoten BAC C daar op bezoek zijn gekomen. De bezoekers won nen de eerste wedstrijd toen Hugo Ruys, de lokale man Francois De Keyser klopte. Maar het is voor de bezoekers de enige overwinning geble ven. In de resterende wed strijden werden ze telkens op nieuw geklopt. Ook al was daartoe vaak een derde set nodig. Spanning was er genoeg in de ontmoeting Opwijk B - Een dracht C. In het eerste stuk van de wedstrijd 2-2 en later zou Opwijk B uitlopen tot een 4-2 stand. De weg naar de overwinning lag breed open. Maar in de vier nog resteren de wedstrijden was het steeds weer Eendracht C die het haalde en meteen de volle buit kon veroveren. De grote bewerkers van deze overwin ning was vooral Hans Ver- moesen die door niemand kon geklopt worden, Ruysberghe Dierik was de beste man bij de gastheren. KWB B stond voor geen ge makkelijke taak op Madeion C. Aanvankelijk zou het wel vlotten met een 1-3 score. De Madeion C-jongens sloegen terug 3-3. Veel verder zijn ze daarna niet meer geraakt 4-5 en na het dubbel 4-6. Toch was de beste speler te vinden bij de verliezers. Vermeire Francois die al zijn wedstrij den in winst kon afronden. Bij KWB-jongens was het vooral Dirk Pauwels en Roger De Witte die het moesten doen. Een fikse overwinning van Ju venes C dat Pardaf E een 1-9 overwinning opraapte. Alleen Van Mighem Emmanuel kon de eer redden voor Renaat Vehent te verslaan. Vlam mers van hun kant lukten een 10-0 overwinning op een be paald zwak Madeion D. De bezoekers wonnen zelfs geen enkel setje: HVC Zaterdag in Zottegem C- en D-reeksen Etienne Vettenburg en Leon D'Hondt Lucien De Gusseme had voor een mooie omloop gezorgd en de talrijke renners konden er naar hartelust op fietsen en lopen, een ideaal circuit. Van bij de start trokken Van Ou- denhove en kampioen Vet- tenburgh er vandoor, gevolgd door D-kampioen D'Hondt, Jean Goossens, F. Van den Bossche en Marcel Schud- dinck. Daarna kwamen Gus- taaf Sonck, Victor Van Vae- renbergh, Roger Colman, Lu cien De Gusseme, Jefke Ge- vaert, Willy Roels, Buelens e.a. Na een paar ronden ging Van Oudenhove vooraan door de knieën en begon Vet- tenburgh onbedreigd aan een solonummertje dat hem de zege zou opleveren. Achter de winnaar kwam Marcel Schuddinck opzetten, vervol gens Jean Goossens, Leon D'Hondt - die onbedreigd zou winnen in de D-reeks - Swa Van den Bossche en een Gustaaf Sonck in mindere doen. Ook Jefke Gevaert, niet in zijn gewone plaats, kon de kampioen niet meer bedreigen. Lucien De Gusse me mag wel op een fraaie prestatie terugblikken. A- en B-reeksen Dirk Janssens en Pol Dessein Na een bliksemstart van Pol- leke Dessein, vlogen heelwat renners - waarvan velen met een dagvergunning - het veld in. Dessein, in een gezegende dag, hield het tempo strak en ondanks de tegenstand van vele ferme kleppers, hield hij iedereen op afstand. Toen beide kampioenen, Dirk Jans sens en Marcel De Geest, in de achtervolging gingen, leek voor Polleke het vet van de soep, maar De Geest moest afhaken en diende op al zijn mogelijkheden beroep te doen om niet volledig ten on der te gaan. Dirk Janssens kon op zijn eentje Dessein inlopen, maar moest even la ter toch lossen. Terwijl Des sein oververdiend won, zege vierde Dirk Janssens bij de A- renners en ook Marcel De Geest kon dankzij zijn karak tersterkte zijn derde plaats veilig stellen. Verder kregen we een zeer goede JP. Lau^ reys, Luc Van der Eecken - lange tijd in voorste stelling, maar nadien wat teruggezakt - net als de plaatselijke Peter Baele. Een goede wedstrijd ook voor Danny De Wachter en Antoine Brondeel en voor de fel opgemerkte Spanjaard Antonio, die weer voor enke le weken i de BWCL-rangen komt versterken. Hendrik Comelis, de laatste tijd in mindere doen, gaf op. In de eerste gelederen nog Eddy Wandels en Luc Wouters. Uitslagen A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. Laureys, 3. L. Van der Eec ken, 4. De Wachter, 5. Baele, 6. De Milde, 7. Verleysen, 8. Ryde, 9. De Batselier, 10. Van Riet. B-reeks: 1. Pol Dessein, 2. De Geest, 3. Brondeel, 4. Wan dels, 5. Wauters, 6. Clem- mens, 7. Dierickx, 8. De Gendt, 9. Van Sferthem, 10. Colina Antonio. C-reeks: 1. Etienne Vetten- burgh, 2. Schuddinck, 3. Van Audenhove, 4. Goossens, 5. Van den Bossche, 6. Colman, 7. Sonck, 8. Roels, 9. Bue lens, 10. Moreel. D-reeks: 1. Leon D'Hondt, 2. Gevaert, 3. Van Vaeren- bergh, 4. De Gusseme, 5. De Braeckeleer, 6. Roelands, 7. Van dc Velde, 8. Van der Vurst, 9. Daem, 10. De Baere. Zondag in Vlierzeie C-een D-reeksen Etienne Vettenburgh en Willy Van Der Eecken Etienne Vettenburgh is erin geslaagd voor eigen volk te winnen. Hij heeft er hard moeten voor knokken en het was slechts naar het einde toe dat hij het laken naar zich toe kon trekken. Reeds van in de start was het Gustaaf Sonck die er hard tegenaan ging. Dat het menens was bewijst de stand halfweg: Sonck al leen voorop, dan Marcel Schuddinck (slecht gestart), E. Vettenburgh, D'Hondt, W. Van der Eecken en de broers Mussche. Op twee ron den van het einde begon Sonck wat te verzwakken en Schuddinck met nadien Vet tenburgh sloten aan. Lang bleven ze niet samen. Toen Vettenburgh demarreerde kon Schuddinck wel reageren maar moest toch begeven, terwijl Sonck de rekening van zijn onbesuisde aanval moest betalen. Een Vettenburgh, twee Schuddinck en drie Sonck. De gebroeders Mus sche werden vier en vijl. Bij de D-reeks werd het een strijd tussen D'whondt en W. Van der Eecken, die naar het ein- RUGBY ZAALVOETBAL Voor de achtentwintigste maal organiseert tafeltennisclub Patro haar federaal tafeltennistornooi op zondag 10 janua ri e.k. in sporthal «De Wuiten», Damstraat. Het kan niet ontkend worden dat dit het hoogtepunt is van het tafelten- nisseizoen in onze streek. Op een vijf en twintigtal tafels wordt er gespeeld vanaf 9 uur 's morgens tot aan de finale die verwacht wordt tegen 18 uur. In het verleden mocht de Hamse tafeltennisclub steeds rekenen op een groot aantal ingeschrevenen. Een getal dat altijd boven de zeshonderd lag. Deze waren niet alleen afkomstig uit de omtrek maar vanuit het hele Vlaamse land. Het ligt in de lijn van de verwachtingen dat er nu ook weer een ruime belangstel ling zal bestaan voor dit treffen. Alle reeksen zijn voorzien zowel voor jeugd, dames en heren. De uurrooster is de volgende: reeks niet-geklasseerden en reeks E te 9 uur. Om 10.30 uur reeks D. Om 11 uur starten twee reeksen: heren F en heren jeugd niet-geklasseerd. Te 12 uur reeks heren B en rekreatie-spelers. Te 12.30 ur dames jeugd niet-geklasseerd. Om 13 uur starten weer twee reeksen heren C en de hoofdreeks A open. Te 13.30 uur reeks dames B en dames niet-geklasseerden. Te 14 uur starten de resterende reeksen: dames C en dames A, dames A-open en heren A. Het wordt weer een hele dag tafeltennis in de sporthal «De Wuiten» Damstraat. Verleden jaar mocht men rekenen op een grote publieke belangstelling, want dit tornooi heeft al lang burgerrecht verkregen bij de sportfans in het Hamse. Dit tornooi wordt ingericht onder de auspiciën van de KBKT vzw en staat open voor al haar aangesloten leden. Zoals gekend met een prachtige prijzentafel. Dit tornooi telt mee voor het Federaal Tornooikriterium en de Trofee Beste Tornooiclub. Omwille van de propaganda voor de tafeltennissport is de toegang tot de wedstrijd gratis. Inschrijvingen voor deelname worden inbewacht schrifte lijk voor zaterdag 2 januari 1988 bij Roger Lambrechts, Ternesselei 138 te 2220 Wommelgem. HVC Deze week gingen de 1/16 finale's door van de Beker. Als we zo wat grasduinen in de uitslagen dan valt het toch op dat er niet zo heel wat verrassingen uit de bus kwamen. Prado kreeg in eigen midden Kemzeke te bekampen en al hoewel de lokalen dachten deze formatie aan te kunnen moesten ze spoedig ervaren dat Kemzeke toch iets sterker was. Na een zestal wedstrij den was het verdikt bijna al gevallen 2-4. In de volgende wedstrijden werd het vonnis voltrokken 3-6. Een zwaar verdikt voor Prado dat vooral in de hand werd gewerkt door Gunther Heyndrickx van Kemzeke die alles won wat er te winnen was. En uiteinde lijk zouden zijn overwinnin gen de doorslag geven. Patro H bleef trots alles toch overeind tegen Madeion C. Aanvankelijk was het echt boeiend want beide formaties bleven elkander volgen 2-2. Pas dan schoten de lokalen uit hun krammen, Erik De Key ser bij de thuisploeg was for midabel goed en won voor de eerste keer dit seizoen al zijn wedstrijden. En als Georges Heyvaert het ook beter deed dan gewoonte kwam er een 6- 3 overwinning op het bord. Bij Madeion C Buggenhout Opstal was het vooral Peeters Erik die in de frontlijn stond. Geen problemen voor Patro B dat toch heel wat voor sprong moest toestaan aan Lede. Hier en daar wel elf punten. Toch sloeg de Hamse formatie er zich doorheen. In elke wedstrijd werd er hard gestreden om de overwinning. Vaak drie sets lang en toch slaagden de Patro's er in over eind te blijven met een grote 7-2 score. Dirk Stallaert voor al kon drie keer het laken naar zich toetrekken. Bij de jongens van Lede kon zowel G. De Mol als JM Degrez voor de twee tegenpunten zorgen. Alhoewel de uitslag op papier Madeion A-Patro A een forse 0-9 overwinning was mag men zich niet blind kijken op deze cijfers want Madeion A heeft hard gestreden om de over winning. In de meeste sets was' er een belle nodig om de overwinnaar te kennen en tel kens opnieuw waren het de Hammenaars die het konden waar maken. Dat betekende dat de ploeg uit Buggenhout echt te zwaar verslagen werd. Een andere A-formatie Triumf A Lokeren had min der moeite met Patro I en lukte hier een forse 9-0 over winning. De jongens uit Ham- me kregen steeds weer een 2- 0 nederlaag te slikken. Alle goede wil volstond niet om een halt toe te roepen aan Triumf A. Triumf C van zijn kant verdedigde zich fors toen Pardaf E op bezoek is geko men. Een overwinning stak er voor de lokalen niet in, maar toch mogen ze fier zijn met de forse tegenstand die ze boden 3-6. Vooral Henk Jacobs zorgde voor de felste tegen stand. Hij won twee keer, alleen tegen Palet Sven ging hij door de knieën. Deze laat ste was trouwens het beste element in de ganse wed strijd. Maar ook Emmanuel Van Mieghem deed het zeer goed met twee overwin ningen. Eendracht C heeft niet langer moeten wachten om zeker heid te hebben van hun over winning tegen Pardaf C Krui- beke. Tot 1-2 bleef de thuis ploeg enigzins in de wedstrijd. Toen moesten ze Eendracht D laten gaan die niet meer te stuiten waren en naar een for se 3-6 overwinning snelden. Vooral Le Clercq was sterk bij de thuisploeg die met twee overwinningen de spits af beet. Bij Eendracht D moet er niemand met de vinger ge wezen worden. Want ieder een kon twee keer winnen. Een verrassing bij Sterke Stut A die thuis Hingene moesten bekampen. Had iedereen ge dacht dat de bezoekers weinig kansen zouden krijgen, dan had men het verkeerd voor, want de bezoekers trokken zich snel op voorsprong 1-2 en later 2-4. In de drie resteren de wedstrijden stond er geen maat meer op de bezoekers die gezwind een 2-7 konden vastspijkeren. Kris Pauwels en Frank Van Vracem won nen alles en dat eerder ge makkelijk. Bij Sterke Stut was het vooral Geert en John ny De Moor die het deden. Ook Patro C blijft in koers voor de volgende ronde. Ze waren nu op verplaatsing bij Juvenes G Zele en het was voor de bezoekers een koud kunstje om een forse 1-8 over winning vast te leggen. On danks het feit dat sommige lokalen zelfs tien punten voorgift kregen. De 'Patro's speelden echter kalm hun wedstrijden en konden die zware handikap overbruggen. Het was alleen Jan Van Acker die de eer kon redden door Hilaire Straetman van de overwinning te houden. Een andere A-formatie die er uit tuimelde was Sint-Pauwels dat de verplaatsing deed naar Eendracht B. In de sporthal te Buggenhout was het eerste deel van deze wedstrijd span nend. Want Sint-Pauwels bleef maar volgen 3-2. Dan moesten ze de koord lossen en ze slaagden er zelfs niet meer in om nog een wedstrijd in winst af te ronden. Julien Heyvaert was bij Eendracht de grote meneer. Hij won alles. Maar ook Frank De Hertog en Van Biesen Emiel lieten twee overwinningen op tekenen. KWB B en Vlam mers hebben een zij-aan-zij spurt geleverd om de over winning. Vlammers begonnen goed 0-2. De lokalen konden eens milderen 1-3 en na de eerste reeks enkel waren de Vlammers bijna zeker van de overwinning 2-4. Ze kwamen nog een overwinning te kort om verder te kunnen beke ren. Maar die ene geruststel lende overwinning is er nooit gekomen. Af en toe zat die er wel in zoals in de ontmoeting tussen Pauwels en Jozef D'Hauwe. Maar in de derde set klikte het weer voor de thuisploeg. Uiteindelijk won nen de KWB-ers hun drie laatste wedstrijden en dat be tekende een onverwachte nip te 5-4 overwinning voor de ploeg uit Kruibeke. Even spannend ging het er aan toe bij Dynamica A-Patro E. De bezoekers kregen nogal wat punten voorgift en dat gaf hun de kans het de lokale formatie zeer moeilijk te ma ken. Met 0-2 en 1-3 bleef Patro eerst aan de leiding. Maar halfweg was alles te her doen 3-3. Het werd 3-4. In de twee laatste wedstrijden ech ter kon de lokale formatie de winst in eigen midden houden en meteen mochten ze nog een ronde verder doen 5-4. Vooral Igor Van Assche kon alles winnen en legde meteen de basis van de overwinning. Geen problemen voor Made- Ion B dat thuis Juvenes D ontving. Een probleemloze ontmoeting die vlot gewon nen werd door de lokalen met een 8-1 stand. Toon Van Cau- teren kon voor Juvenes D de eer redden toen hij Wim Mer- tens versloeg. Er was ook het derby Een dracht C-Eendracht E en daar zat muziek in de wedstrijd. Twee evenwaardige ploegen die elkander geen vin toega ven. Van een 0-2 ging het naar een 3-2 en 3-3. In de drie laatste wedstrijden kon Een dracht E er twee winnen en meteen was de overwinning binnen. Eindresultaat 4-5. Si mon Frangois won hier de meeste wedstrijden. 1/8 Finale's Eendracht E - Eendracht D Eendracht B - Madeion B Patro C - Patro H Patra A - Kemzeke KWB B - Pardaf E Dynamica A - Hingene KWB A - Patro B Eendracht A - Triumf A Nipte, doch verdiende over winning, Bij een ideaal weer tje en een uitstekende gras mat, werd van bij de aanvang flink doorgespeeld. Laakdal, dat vorig jaar nogal wat pro blemen had om overeind te blijven, speelt dit seizoen flink mee, hoort trouwens bij de koplopers thuis en was ze ker niet gekomen om als figu rant te fungeren. Toch kwa men de thuisspelers vrij vlug op voorsprong. Een aanval langs de drie-kwarten, zag scrum-half Jean Van den Bos sche, die de bal in zijn bezit kreeg na de beide centers te hebben gedribbeld, op het nippertje in de hoek over de lijn duiken: 4-0. Laakdal kwam nu in de meerderheid, maar geraakte niet door de Dendermondse verdediging. Als het dan toch begon te nijpen, was daar nog full-back Steven Goubert, die onver biddelijk alles terugkeerde. Onze mannen kwamen, na vrijschop zelfs 7-0 voor. Toen trok Laakdal nog heftiger ten aanval. Hoewel nogal stroef- spelend, lukten ze uiteindelijk een try: 7-4. Steven Goubert plaatste dan nog maar eens een vrijschop binnen: 10-4. Waasmunster dacht de schaapjes op het droge te heb ben, maar Laakdal dacht er anders over. Een grove dek- kingsfout gaf hen de kans een tweede try te lukken en 't was 10-8. De spanning zat er nu volop in en scheidsrechter Pe ter Van de Putte moest de teugels strak houden. Hoe verrassend rugby wel kan zijn kwam nog maar eens naar voor, toen Laakdal na vrij schop 10-11 voorkwam! En toch wilde Waasmunster niet begeven. In een laatste storm loop volgde een mooie drie- kwartaanval. Met snelle juiste passen werd de bal zo snel mogelijk naar de vleugel doorgespeeld en Eric D'Hoo- ge lukte de winnende try 14- 11. Steven Goubert zette de place-kick binnen. Eindstand 16-11. BWCL-Veldrijden. Ook in Zottegem won Etienne Vettenburg de C-reeks, terwijl kampioen Leon D'Hondt de D-reeks won BWCL-Veldrijden. Etienne Vettenburg was in Vlierzeie de beste van de C-reeks en Willy Zaalvoetbal in de Hamse LigaPatsy Boys (vh) Van der Eecken domineerde de D-reeks DRC Waasmunster-Laakdal 16-11 BWCL-Wielrennen. In Vlierzeie won Marcel De Geest de B-reeks en Dirk Janssens de A- reeks BWCL-Veldrijden. In Zottegem won Dirk Janssens de A-reeks en Paul Dessein was beste in de B-reeks behalen in de A-reeks. JP Laureys werd knap tweede. Bij de B-reeks werd Antoine Brondeel derde na het onge naakbare duo De Geest-Des- sein. Uitslagen A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. Laureys, 3. Berckenbosch, 4. L. Van der Eecken, 5. De Wachter, 6. Keymolen, 7. De Milde, 8. Baele, 9. Keymolen A., 10. Ryde. B-reeks: 1. Marcel De Geest, 2. Dessein, 3. Brondeel, 4. Wandels, 5. Colman, 6. Cor nells, 7. Corthals, 8. Dierickx, 9. Van de Meirssche, 10. Van Londerzele. C-reeks: 1. Etienne Vetten burgh, 2. Schuddinck, 3. Sonck, 4. Mussche R., 5. Mussche L., 6. Colman, 7. Van dën Bossche, 8. Roels, 9. Goossens, 10. Bulens. D-reeks: 1. W. Van der Eec ken, 2. D'Hondt, 3. Gevaert, 3. Van Vaerenbergh, 4. 5. De Braeckeleer, 6. De Gusseme, 7. Daem, 8. Van der Vurst, 9. De Baere, 10. Roelandts. Volgende wedstrijden Vrijdag 25 december in Bale- gem, Berg, zaal De Steenput bij Rudy Colman. Zaterdag 26 december te St.- Lievens-Houtem, wijk Box- tael, kantine poneyrenbaan. Zondag 27 december in Wel le, voetbalplein «Den Hert». de toe het laken verrassend naar zijn kant kon trekken. Derde werd Jefken Gevaert. voor Van Vaerenbergh en Fe lix De Braekeleer. A-en B-reeksen - Dirk Janssens en Marcel De Geest Marcel De Geest heeft niet lang moeten wachten om de puntjes op de i te zetten. Reeds van in het begin was hij bij de pinken en hoewel Pol Dessein in de eerste ronden voor knap weerwerk zorgde, moest hij in Marcel zijn meer dere erkennen. Hij moest het gezelschap dulden van Dirk Janssens, die zich naar het einde toe nog zou loswerken en zijn zeventiende zege zou

De Voorpost | 1987 | | pagina 9