DRUK WORDT ZWAARDER OP V.W. HAMME DRINGEND AAN HERWAARDERING TOE KLOOF WORDT DIEPER JORIS CORNET SCOORT DRIEMAAL! ROESELARE ALWEER BOEMAN VOOR SLAP LEDE EENDRACHT AALSTSCOORT INGEVALLEN VAN DEN BROECK SPORTIEVE REVANCHE VAN TEMSE 18 - 22.1.1988 - De Voorpost VOETBAL HAMME -BERLAAR: 3-1 Dat een leider lijden kan, heeft V.W. Hamme aan huis ondervonden tegen een ge motiveerd Rita Berlaar. Het was van bij de start duidelijk dat de bezoekers met het in zicht waren gekomen om Vi gor Wuitens een punt afhan dig te maken. Hun defensieve bedoelingen logen er niet om. Middelwij! bleven Van Noten en Lionard op tinkenslag lig gen in de hoop een doorbraak te forceren, te scoren en een punt mee te pikken. Nu zijn de gasten niet in hun opzet geslaagd en dat kwam doordat de afweer van V.W. Hamme goed was gestruktu- reerd en eigenlijk iedereen bij de zaak was. Een hoogstaan de partij werd het in geen geval. Pas na een halfuur kwam er enig leven in de brouwerij. De gevaarlijke Van Noten schudde het sta dion wakker toen hij zelf voorbij keeper De Wilde was opgerukt, maar de kans schoon zag om tegen de staan der te schieten. De thuisploeg wist meteen hoe laat het was en wilde geen herhaling van dit hachelijke maneuver. In het derde kwartier leidde een kombinatie tussen Johnny Le- naerts en Dirk Van Nieuwen- huyse tot de openingstreffer Vigor Wuitens heeft die voor sprong niet tot de rust kunnen behouden Dooreen ongeluk kig toeval devieerde Robbie Smet net voor inrukken de bal in eigen doel. Tijdens de pau ze wees Willy Meersman zijn spelers erop dat het over een andere boeg moest worden gegooid. In de tweede helft presenteerde Hamme betere kombinaties. Berlaar groef zich in, maar rekende op een lonende counter die er niet kwam omdat de lokale defen sie bij de zaak was. Natuurlijk werd het geen grote match, zegde Dirk Ver bustel na afloop. Om er spek takel van te maken moet de wil langs beide kanten aanwe zig zijn. Heb je daar bij Rita Berlaar iets van gemerkt? Be stendig hielden ze acht voet ballers in verdedging. Zij ver stonden wel de kunst om ste vige kleppérs als Van Noten en Lionard in het straatje te sturen. Mijn collega's zijn niet van gisteren en hadden dade lijk het plannetje door. Met dergelijke ploegen is het op passen. wil je niet onverwacht het deksel op de neus krijgen Vroeger konden ze ons dat wel eens lappen. Maar we zijn wijzer geworden. Nu moeten ze van verder komen om ons in de luren te leggen.Werp een blik op de rangtabel en je zal merken hoe stevig we in onze schoenen staan Als lei der verwachten we er ons aan dat de druk in de komende weken niet zal verminderen. Noem mij eens een ploeg die er niet op uit is. om ons een punt af te snoepen? Vooral op eigen terrein zal er te knok ken vallen. Zeker tegen die ploegen die voor hun doelge bied een muur optrekken en alleen rekenen op het toeval, zoals Rita Berlaar vorige zon dag. Jammer voor het publiek dat in die omstandigheden geen waar voor zijn geld krijgt. Moeilijk moet ook gaan, filosofeerde oefenmeester Willy Meersman. Ik had de spelers vooraf verwittigd en gewaarschuwd voor de opvattingen van Rita Berlaar Ze hebben er zich niet laten aan vangen. De eer ste helft was niet om over naar huis te schrijven maar probeer maar te voetballen tegen dergelijke ploegen. Na de hervatting zijn we meer, beter en vlugger gaan kombi- neren. Het resultaat was na venant. Serge Geldof zal de wedstrijd niet gauw vergeten. Op tien minuten van het einde kreeg hij van bezoeker Lionard een dusdanige draai om de oren dat hij sterretjes zag. Lionard werd natuurlijk de laan uitge stuurd en Serge kreeg, hoewel hij niets had mispeuterd, bij die oorveeg nog een gele kaart bovenop. De spelleider had het overigens ook niet altijd bij het rechte eind in het Hamse stadion. E.G. VVV Hamme - Rita Berlaar 3-1. Diels omspeelt de bezoekende verdediging, terwijl Vermeir goed volgt vh) VVV Hamme - Rita Berlaar 3-1. De Berlaarse «zwarte parelkreeg geen kans bij deze aktie van Vermeire (vh) EENDRACHT ZELE SV. BORNEM: 1*0 Eendracht Aalst werd op RC Mechelen ingepeperd met 3-0. Kan de einduitslag voor de Ajuinen als te zwaar bestempeld worden, dan kan niet ontkend worden dat Eendracht nog maar eens zijn eigen graf heeft gedolven door met een 1-0 achterstand op vijf minuten van het eindsignaal het zeer agressief voetballend Racing nog de kans te schenken om lustig te counteren. Wat er ook bij ons niet in kan is het feit dat de poulains van Fazekas geen gebruik hebben kunnen maken van hun numerieke meerderheid na het uitsluiten van De Co- ninck, om Racing Mechelen onder meer druk te plaatsen. De Eendrachters liepen als blinde kippen in de aanval zonder echt de situatie te kun nen uitbuiten, terwijl men achteraan later in de wed strijd de counters niet kon opvangen Wc zouden de waarheid geweld aandoen met te beweren dat doelman Van Wildcrode schuld treft aan de Mechclse treffers. Feit is echter dat Hans momenteel een mangel heeft aan zelfver trouwen en dat met hem eens rustig dient gepraat te worden. Dat Urzua een miskoop is, werd zondag II. in het Vandc- kesbceckstadion nog maar eens bewezen. De Chileen is o.i. zelfs niet meer waard om in de kern opgenomen te wor den. Ook Chunga, blijkbaar onder de indruk van het agressief spel van de Racin- gers was geen toonbeeld van strijdlust. Geeracrts viel uit wegens een spierverrekking en werd vervangen door Min- sart. die duidelijk nog wed strijdritme mist want anders laat die een open kans om Eendracht op gelijke hoogte te brengen niet onbenut. Hoe dan ook, Eendracht boekte de jongste drie weken geen enkel punt. 0 op 6. w.o. 2 thuiswedstrijden. De inspan ningen van de heenronde dreigen nu plots verloren te gaan en wellicht is de tijd aangebroken om dc zaken eens rustig op een rijtje te gaan plaatsen om tc trachten de draad weer op te pakken. ERTVELDE K.A.V.D.: 2-1 De Dendermondse eersteprovincialer verloor op het veld van K.V. Ertvelde. Door de overwinning van Standaard Wetteren bedraagt de achterstand nu vier punten. Zal K.A.V.D. deze kloof nog kunnen overbruggen? Sommi gen aan de Dendermonding zeggen dat voor paarsblauw het liedje uit is. Dat zijn dan de pessimisten. Anderen, de optimisten dan, menen dat eigenlijk nog alles mogelijk blijft. Tot die groep behoort voorzitter Jef Nijs. ASSE - ST.-NIKLAAS: 2-4 Er vallen in deze kompeti tie nog altijd 24 punten te verdienen, wat betekent dat in feite alles mogelijk blijft, zei de K.A.V.D.-voorzitter. Vergeet niet dat Stan daard Wetteren nog op be zoek moet komen. Het be hoort tot de mogelijkheden dat het vandaag of morgen ook op een gasbek loopt. Voorzitter Nijs kan bezwaar lijk aanvoeren dat voor zijn ploeg nu al het kalf verdron ken is. Dat is inderdaad nog niet zo, maar langs de andere kant is het toch een vaststel ling dat paarsblauw al weken niet meer draait zoals het hoort. Tegen St.-Amandsberg en Lebbeke kwam het wel tien keer tot scoren, maar je kan moeilijk stellen dat deze ploegen een waardemeter wa ren voor een titelkandidaat. Realistisch gezien kan je al leen maar besluiten dat K.A.V.D. het waarschijnlijk hartstikke moeilijk zal krijgen om de leider bij te benen, laat staan hem voorbij te springen. Handikap Voor de nederlaag op Ert velde meen ik toch verzach tende omstandigheden te mo gen inroepen, vervolgt voor zitter Nijs. Mare Pringels ontbrak we gens schorsing. Wat ook het geval was voor Kurt Van Meirvenne Jacobs was er niet bij door een kwetsuur en Ben ny Lobijn leek nog niet voor honderd procent fit. Ik wil hiermee geen steen werpen naar de zogenaamde inval lers, maar je weet dat het vervangen van titularissen hoe dan ook een verzwakking inhoudt. Voor de rust kwamen wc tot scoren uit een lage doeltrap van Guy Rodrigo. Ik mag niet zeggen dat de 0-1 voorsprong bij de pauze verdiend was De thuisploeg kon in de eerste helft evenveel adelbrieven op tafel gooien. De tweede helft verliep met wisselende kansen. De gelijk maker kwam vlug tot stand. Oorzaak ervan was een aarze ling in onze verdediging Het tweede doelpunt kwam er uit een penalty Hij werd uitge lokt door Peter Laureys die een oprukkende speler bij de benen greep. Even later kon het nog 3-1 zijn geworden maar Mare Cooreman kon net de bal voor de lijn keren. Daar tegenover staat dan weer dat wc ook doelkansen hebben geschapen die echter onbenut werden gelaten. Al bij al kon een puntendeling als logischer worden omschre ven maar langs dc andere kant moet ik toegeven dat het een wedstrijd betrof die echt van een laag gehalte was. K.A.V.D. weet nu in elk ge val waar het staat. Wil het een kanshebber blijven dan mag het in de komende weken geen slippertjes meer begaan. Een luxe die Standaard Wet teren zich wel mag veroor loven. E.G. De Klaasjes hebben terug aangeknoopt met een ruime zege nadat de laatste weken het scoren stroef verliep. Trainer Smeets, die Dany Bonne naar het middenveld had verschoven, terwijl Gino Nijs nu de post van laatste man innam, hoopte met deze zet wat meer diepgang in het spel te krijgen Dat St.-Niklaas zich moest aanpassen aan deze nieuwe zet. kunnen we afleiden uit het feit dat Asse toch als eer ste ploeg de stand kon openen langs Van Vaerenbcrgh:l-0, 15 min. St.-Niklaas replikeer de echter gevat en even voor het halfuur was het Joris Cor net die aan een produktieve namiddag begon en alvast zijn ploeg langszij bracht. Toen even later Peter Quinte- her dit voorbeeld volgde en St.-Niklaas in de 35ste min op een 1-2 voorsprong knal de. kreeg de bezoekende ploeg meteen een mooie uit gangspositie op dc zege. Ze ker toen deze voorsprong op het bord kon gehouden wor den tot aan de rust. Doch na de pauze zou deze theorie al vlug de kop worden ingedrukt toen dc gevaarlijke thuisspits Van Vaerenbergh zijn ploegmaats weer langszij wist te brengen met zijn twee de goal van de wedstrijd: 2-2, 66e min. St.-Niklaas bleef ook na deze nieuwe opdoffer de aanval prediken en het was Joris Cornet die in de 71ste min. dc Klaasjeswinst op het bord schoot. Nadien werd de match wat ruwer en vooral de thuisploeg ging er stevig tegenaan. Naar het einde toe moest dc thuis ploeg zelfs met 9 man de wed strijd eindigen. Dit nadat eerst Van Wilder met een tweede gele kaart naai* dc kleedkamers werd verwezen, terwijl ploegmaat Bruylandt met een rode onderscheiding ook al vervroegd de kleedka mers mocht opzoeken. Wie zich van al dat tumult met veel aantrok was Joris Cor net. Deze kleine atletische speler duwde in de slotminuut zelfs de vierde St.-Niklasc goal voorbij thuisdoelman Van Malder, wat meteen dc verdiende zege op het bord bracht. Nu zondag wacht de geel- blauwc formatie alweer een moeilijke opdracht, met dc verplaatsing naar Halle. Deze ploeg liet op eigen veld nog niet veel punten pakken. Als Cornet en Co in hun dagje zijn moet toch ook deze klip kunnen omzeild worden door de jongens van trainer Smeets. M.S. De op revanche beluste Zeie naars boekten hun vierde thuisoverwinning van het sei zoen. Eindelijk mag men stel len vermits het van 4 oktober geleden was dat Eendracht in eigen stadion zijn laatste thuiszege liet noteren. Een overigens meer dan verdiende zege. De tricolores beheer sten dit duel, creëerden vol doende kansen en zorgden er voor dat Borncm aanvallend niet in het scenario voor kwam. Alleen bij de afwer king bleef men enigszins in gebreke. Dc thuisploeg startte sterk en dwong tijdens de eerste twin tig minuten een viertal doel- rijpe kansen af Ook na de pauze belette doelman Cus- ters een lokale voorsprong. De beloning kwam er na een fraai doelpunt van de ingeko men Frank Van den Broeck die Custers vooraf tot een schitterende parade had ge dwongen. «Door dat ene doelpunt bleef het spannend tot in dc laatste sckonde.» evalueerde Eendrachttrainer Freddy Heirman. «Het is een publiek geheim dat we dc laatste weken eerder moei zaam scoren ondanks het feit dat wc kansen blijven schep pen. We behalen nu toch een vier op vier en dat belooft voor het verdere verloop van de terugronde. Eens tc meer is gebleken dat Frank Van den Broeck niet weg te den ken is uit de spits. Na zijn rentree bereikte ook Dirk Van Renterghem plots een hoger rendement. Beiden zijn vooraan complementair». Frank Van den Broeck tot verrassing van zijn trainer donderdagavond plots herre zen en genezen van een teen kwetsuur die dc Zeelse top scorer bijna veertien dagen gips bezorgde liep er begrijpe lijk tevreden bij. Het zag er immers lang naar uit dat de wedstrijd op een puntende ling zou uitdraaien.. «Wat kan je meer wensen dan inval len en het beslissende doel punt scoren.» aldus Frank Van den Broeck. «Er is na tuurlijk altijd een brok geluk met gemoeid. Ondanks een plaats op dc bank keek ik gemotiveerd uit naar dit tref fen. Aan dc rust verdienden we op basis van onze kansen een 2-0 voorsprong. Toen Ste- faan De Wolf vlak na de pau ze die enorme kans tegen Custers besloot had ik even schrik om in te vallen. De verantwoordelijkheid werd meteen zoveel groter toen dc trainer me van de bank haal de. Uiteindelijk is alles naar wens verlopen. Na het doel punt kwam Borncm zelfs nog enkele keren gelukkig weg». Na de wedstrijd hield het mi nisterie van Vlaamse Ge meenschap een dopingkon- trolc. Langs Zeelse zijde wer den Patrick Maachc en Peter Dc Vleeschauwcr genodigd om het traditionele plasje te maken. ST.-AMANDSBERG - K.S.V. TEMSE: 1-2 Een nog steeds vertimmerde Temsc-ploeg heeft sportief re vanche genomen tegen White Star St.-Amandsberg, ploeg die tijdens de hcenronde het toen nog ambitieuze Tcmse in eigen nest kwam verslaan. Beide ploegen gingen voluit hun kans en vooral dc thuis ploeg ging er stevig tegenaan. Wat in dc beginperiode al meteen een gele kaart ople verde voor Bouten. Rond het halfuur moest Temsc-docl- man Vcrbcrckmoes toch op letten toen thuisspclcr Vcrlez zich doorzette maar dc Tem- se-porticr had het laatste woord. Gepast antwoord van dc scheepsbouwers echter die via Patrick Waem toch het dichtst bij dc openingstreffer kwamen. Het harde schot van Waem dat dc plaatselijke doelman al gepasseerd was werd van de lijn gekeerd door verdediger Verscheuren. Toch kwam de thuisploeg als eerste op voorsprong net voor de rust. Een verre uittrap van doelman Verkimpe belandde bij Verlez die kon doorschui ven naar Dencrt die op zijn beurt doelman Vcrbcrckmoes geen schijn van kans gaf: I-0, 42e min. Deze goede uitgangspositie, scoren op slag van rust, zou de thuisploeg echter maar één minuutje kunnen volhouden. Franck Van Buyndcr mocht immers een van zijn gekende vrijschoppen nemen aan dc rand van de strafschopzone. Meteen was dc thuisporticr eraan voor zijn moeite: l-l, 43e min. Geen verrassingen meer in de twee resterende minuten zodat dit de rust stand betekende Na de pauze nam K.S.V. stil aan meer en meer het initia tief in deze partij. Ondertus sen was Filip Snijkers wel in de ploeg gekomen voor de gekwetste Jan Pietcrs tc ver vangen. De inzet van een nooit aflatende Snijkers werd al vrij vlug beloond toen hij in de 55ste min. dc snelle Patrick Waem kon wegsturen met een droom voorzet. Waem omspeelde sckuur de thuisporticr en meteen was de winst gewettigd. Dc thuisploeg bleek immers nadien niet meer bij machte om de Tcmsevcrdediging waarin nog steeds Patrick Van Dc Vel en Bert Brijs ontbre ken. uit verband te halen waardoor dc zege verdiend naar het Waasland verhuisde. M.S. enige waarop de verkleumde toeschouwers zich konden op warmen. Toen kon Carlier nog even zijn neus aan het venster ste ken. Hij devieerde een bal, die niet zo gemakkelijk aan kwam zeilen, goed, maar het leder zeilde nipt naast. De wedstrijd bleef konstant in de balans liggen. Voetballend kwam Roeselare beter in dat tweede bedrijf; voor de dag. Dit zou dan toch de uiteindelijke doorslag ge ven. De assist was van De- bouver en de topscorer van vorig seizoen. Dirk Vanden-j berghe. was van de partij om Vijt kansloos te laten (1-2). Lede wou nu in het slotkwar- tier nog langszij komen maar inspiratie ontbrak duidelijk. Roeselare mocht dus zijn overwinning verdiend noe men. Lede speelde één van j zijn zwakste partijen van het j lopende seizoen. Scheidsrechter: Gernay. De ploegen: Lede: Vijt, Droessaert. Ba- j ten. Bogaert. Van Troos, Naudts (76' De Winne), Loopmans, Van Cauter, Ecckhaudt, Lorré, Carlier. Roeselare: Deryckere, De- bouver Martin. Van Den Be- rghe Jean-Yves, Vandenberg- he Diddier. Dc Mispelaerc, M'Bemba, De Tand. D'Hal- luin. De Vos. Van Den Ber ghe Dirk, Ebouver Danny j (Van De Velde). Doelpunten: 1-0 Droessaert (20'). 44': De Vos (1-1). 75'; 1 Dirk Vandenberghe (1-2). Geel: De Tand (40 G.D.T I VVV Hamme - Rita Berlaar 3-1. Bij deze vrijschop schoot Rohhy Smet de bal voorbij doelman Van Daele vh) JONG LEDE - CLUB ROESELARE: 1-2 Na een puike toch gevleide overwinning op het veld van Union, maakte Lede alweer in volle luister zijn opwach ting voor het sterke Roeselare. De Westvlamingen hadden de Ledenaars reeds op de tweede speeldag de eerste seizoensnederlaag toegediend. Dit waren de disci pelen van trainer De Lantsheer nog niet vergeten. Nu wilden ze revanche nemen maar het viel echter volledig anders uit. Lede tapte voor eenmaal niet uit het betere voetbal vaatje en de nederlaag tegen het sterk gestructu reerde Club Roeselare was in de maak. Duizendpoter Baten werd zowat gek gedraaid door zijn rechtstreekse opponent Debouver. Hy bracht de twee Roeselaregoals aan en goalgetter Vandenberghe zorgde ervoor dat de Ledenaars een bittere pil te slikken kregen. De eerste thuisnederlaag was meteen een feit. De partij tussen Lede en Roe- 8en m,e,tee" een hoekschop af. selare ging moeilijk van start. maar Y'i1 beheerste het lucht- Beide ploegen wilden alles Ev™ la'er h«' t°«i wat te mooi opbouwen alvo- jOV" Loopmans werd voor rens af tc drukken zodat beide de 'a,a'e zone gestuit. Geen doelmannen werkloos bleven. "ood e^hter. Guy Droessaert Na twintig minuten viel het de ,e voprzet J"00) voor eerste gevaar te noteren. Een b'J de kansloze Derijckere. schot van Franky Naudts Werkelijk een prachtig doel- sloeg nipt naast. Club Roese- Punt; E'genhjk had de wed- lare was meteen gewaar_ stnjd dit nog met verdiend, VW Hamme - Rita Berlaar 3-1. Deze poging van Leenaerts schuwd. De bezoekers dwon- maar het was wel prettig mee- zal niets uithalen. De bal gaat over. (vh) genomen voor de Ledenaars. Ondanks dit pittige doelpunt verbeterde het spel er niet op. Ook Roeselare wist geen lijn in het spel te leggen. Toch lukte het ook voor de bezoe kers even voor inrukken De bouver zond in voor De Vos en die duwde van dichtbij bin nen. (1-1). Het spel beterde er in de tweede helft niet op. Veel gerommel ter hoogte van de middencirkel en geen die pgang in het spel. Roeselare was nu bezig met de betere ploeg te worden. Een uur was nu voorbij en de voetbalpret bleef zoek. Enkel wanhoops pogingen langs Naudts en Van Cauter waren nog het

De Voorpost | 1988 | | pagina 18