H. VRASENE HELPT SV. MELSELE AAN WINST m DRC OMZEILDE GEVAARLIJKE KLIP Eerste Zouavencross in Hamme 0 V HET FEEST IS WEER BEGONNEN! MOEILIJK TE VERTEREN PIL Hl» De Voorpost - 22.1.1988 - 19 VOETBAL TWEEDE PROVINCIALE Zeggen dat onze vertegenwoordigers het in tweede provinciale slecht hebben gedaan zou de waarheid geweld aan doen. Wel is het zo dat alleen Svelta Melsele aan de winst bleef op het veld van F.C. Zelzate en zo ruim(er) zijn koppositie blyft behouden. Vooral langs de kant van Herleving Vrasene kreeg Svelta Melsele heel wat steun in de rug. Herleving ging het tweede geklasseerde St.-Denderleeuw in eigen huis in bedwang houden. Voor Herleving betekent dit een puntje van goudwaarde in de degradatie strijd. Maar ook voor de Aardbeijongens betekent dit ontfutselde punt er een van goudwaarde. Kemzeke trok op bezoek naar Schellebelle waar de jonge ploeg van trainer Herremans ook al niet tot scoran kwam. Kruibeke scoorde liefst drie keer op verplaatsing in Haaltert. Maar het liet de thuisaanvallers evenveel malen langszij komen om tenslotte zich nog de kaas van het brood te laten plukken in de blessuretijd. Ook de party S.K. Kallo - Robur kon geen overwinnaar naar voren brengen. Beide ploegen die resoluut streden voor wat ze waard waren kwamen om beurten op voorsprong maar telkens beenden de achtervolgers bij. RAC. HAALTERT 4 J.V. KRUIBEKE 3 In deze doelpuntenrijke partij hield de Kruibeekse ploeg haar jaarlijkse opendeurdag op het veld van Racing Haal tert. Vooral de groen witte verdediging liep op stuntelige benen. Het begon allemaal in de 12' minuut toen de anders sekure libero Benny Goossens een reus van een dekkingsfout beging en de nog aandringende Danny Van Bogaert er ook aan was voor de moeite toen het thuisduo Van De Winkel-Van Bremt alleen mocht oprukken naar doelman Verstraeten. Deze werd natuurlijk kansloos gela ten en meteen stond het 1-0 voor de thuisploeg. Dat voor beelden aanstekelijk kunnen werken kunnen we afleiden uit het feit dat ook da thuis- verdedigers eens een foutje gingen proberen en Rudi Beek er als de kippen bij was om zijn pijlsnelle ploegmaat Rudy Seghcrs te lanceren die meteen in de 15' min. de gelij ke stand bewerkstelligde. Nadien bleef het betrekkelijk rustig zodat geen van beide ploegen nog op een foutje kon betrapt worden. Kort na de rust in de 46' min. zou dit euvel wel verholpen worden, dacht Kruibekespelcr Her man D'Hondt en in plaats van het leder te ontzetten zoals elke miniem of kadet dat zou doen, gaf D'Hondt veel liever de bal in de voeten van de aanstormende thuisspits Van den Brcmpt die meteen een ongelukkige doelman Ver straeten voor de tweede maal het nakijken gaf: 2-1, 46' min. Gelukkig voor de Kruibeekse trainer Hermans stelde Rudi Seghers in de 61' min. de ploegen terug gelijk nadat hij op inworp het leder toege speeld had gekregen van Dan ny Cocheyt: 2-2. Toen alles terug rustig dreig de te worden kwam Benny Goossens toch wel terug ten tonele zeker. Toen hij fla grant naast de bal trapte ver schoot thuisspeler Van Win kel zo erg dat ook hij bijna vergat te scoren, zijn goed gevolgde ploegmaat Van Den Brempt was nog maar eens bij de zaak en stelde zijn ploeg terug op winst: 3-2. Trainer Hermans, die een zwarte bladzijde uit zijn trai nersloopbaan aan het bekij ken was, greep nadien toch in. Hij bracht Pallet in de ploeg ten nadele van Chris Stitsels en stuurde Danny Van Bogaert mee naar voor. En in de 83' min. had deze zet nog sukses ook. De meeopgerukte Danny Van Bogaert scoorde de gelijkmaker. Iedereen na tuurlijk dolgelukkig, ook Benny Goossens. Doch een ongeluk ligt op een klein plaatsje. In de 93' mi nuut dus al ruim in de blessu retijd mocht de thuisploeg nog vlug een hoekschop ne men van de zwak leidende ref. Ra veel. De bal werd in eerste instantie ontzet maar toen Rudi Seghcrs de beslis sende lel tegen de bal moest geven, trapte hij naast de bal. Dat thuisspeler Van Impe zo'n kans op de volle winst premie niet liet liggen hoeft geen betoog: 4-3 en er moest door de Kruibekenaren zelfs niet meer afgetrapt worden. Het komt natuurlijk grappig over maar het was de naakte waarheid. Trainef Hubert Hermans die een inzinking nabij was, vernam dan van de klubarts na de wedstrijd ook nog dat doelman Verstraeten wellicht voor enige weken «out» zal zijn wegens een knieletsel. Kris Bolssens moet dan maar onder de lat post vatten in de eerstkomende weken. Nu.zondag geeft Krui beke rode lantaarn Helder- gem partij. Hopelijk is de tijd van cadeautjes geven dan al gedaan bij dc groen-witten.... KALLO 2 ROBUR 2 Voor de wedstrijd tegen Ro bur Moerzeke kon Kallo-trai- ner Omer Janssens terug be roep doen op Mare Rotthier, Alain Verdoodt en Marc Van Stappen toch drie basispion nen die er mogen wezen. Dit terwijl Van Beul, Van Re- moortel en Ongenae eerlangs terug worden verwacht. Voor Danny Hamerlinck was de kwetsuur toch wel erger dan verondersteld zodat zijn op treden nog niet voor morgen zal zijn. Reeds op de 7' min. had de inbreng van Alain Verdoodt een positief effekt op de match want hij kon een voor zet van dc eveneens wederop- tredende Rotthier meepikken en Roburdoelman Laureys al meteen voor de eerste maal verslaan. De as Maes-Rotthier-Ver- doodt had heel de aanvangs fase stevig in haar greep en er was een goede Guido Laureys nodig in de Moerzeekse kooi om zijn ploeg van verder on heil te behoeden. Tegen het einde van de eerste periode herstelde Robur dan toch het evenwicht in deze wedstrijd en kwam meer en meer post vatten voor het doel van thuisdoelman Rijsback. In de 43' min. kon men dit over wicht omzetten in een doel punt toen De Vos de bal over de lijn kon duwen nadat Leo Wuytack eerst het leder tegen de dwarsligger had gekopt: rust 1-1. Robur zette in de tweede helft zijn meesterschap verder maar efficiënte doelpogingen bleven alsnog uit. Dit in tegenstelling met de thuis ploeg die terug op voorsprong kon komen langs Tom Van Strijdonck die een voorzet van Mare Janssens suksesvol kon ombuigen tot een doel punt: 2-1. 67' min. Robur geenszins aangeslagen door dit tegendoelpunt zette tijdens het laatste kwartier een verwoed eindoffensief in dat slechts in de 87' min. suk ses zou hebben. Op een hoek schop stond Eddy Huyle- broeck helemaal vrij zodat hij zich deze geboden kans niet liet ontglippen en zijn keihar de kopstoot al vlug tegen de touwen lag in de Kallose kooi: 2-2, 87' min. Dit was meteen de eindstand in deze spektakelmatch waar in beide ploegen streden tot het uiterste. ZELZATE O SVELTA MELSELE 1 Svelta was op het veld van Zelzate de meest aanvallende partij. Zonder Dirk Smet maar met Heinz Schönberger speelden de blauw-witten een onberispelijke partij. De thuisploeg die stug verdedig de keek dan ook snel tegen een 0-1 achterstand aan toen een copy book-aanval tussen Peter Van Mieghem, Margino De Kerf en Schönberger zelf uiteindelijk bij Mare Bosman belandde die de thuisportier meteen het nakijken gaf. Na deze vlugge achterstand herstelde de thuisploeg zich langs hun gevaarlijke spits Degraeve, doch Pascal Van Gheem in het Svelta-doel liet zich niet tot een knieval dwin gen en bleef overeind. Na de kampwissel knalde Kenny Van Spittael dan al vlug een tweede doelpunt voor de aardbeijongens tegen de touwen. Doch tot ieders verbazing keurde ref. Lievens dit doelpunt af wegens buiten spel. De thuisploeg bleek nadien toch niet meer bij machte om iets te forceren al claimde de hele thuisaanhang wel nog een strafschop toen Houben nogal gemakkelijk neerging in de zone der waarheid. Alles bleef bij het oude en het was zelfs nog Svelta dat langs Pe ter Van Mieghem de laatste kans uit de wedstrijd kreeg maar ook zijn schot kende geen sukses zodat de opdracht om te winnen volbracht werd. STANDAARD DENDERLEEUW O HERL. VRASENE O Herleving Vrasene, dat Denderleeuw was getrokken om minstens één punt uit de brand te slepen, is wonderwel in dit opzet geslaagd. Dat het niet tot scoren kwam zal na tuurlijk hier ter sprake ko men. Wat wel verdienstelijk was is het feit dat kleppers als een Peerlinck en een van Der Poorten bij de thuisploeg aan banden konden gelegd zodat ook de broodnodige nul op het bord kon gehouden wor den. De Vrasene-verdedigers die vorige week op een klun gelige manier speelden, lever den nu een prachtwedstrijd af en verdienden alvast een pluim. Op deze manier werkt Herle ving zich stilaan hogerop en het zal wellicht binnen enkele weken definitief verlost zijn van het degradatiespook dat maanden om de hoek kwam SK Kallo-Robur 2-2. Het ging er niet altijd zachtjes aan toe (lv) RUGBY 2E AFDELING BUC WOLUWE-DRC 7-30 Buc, dat vorige week voor de verrassing zorgde door RC Jet, rechtstreekse konkurrent van Dendermonde voor de promotie, te kloppen met 12-10, was erop uit de DRC'ers van hetzelfde laken een broek te geven. De mannen van Charles Sluys waren dan ook dubbel op hun hoede. Het zeer zware veld van Buc was immers een handicap, die het open spel langs de drie-kwartenspelers bemoeilijkte. Van bij de aftrap nestelde sulteerde in twee vrijschop- Dendermonde zich in het pen. die jammer genoeg niet kamp van de thuisspelers. Die werden omgezet. Een nieuwe aanhoudende DRC-druk re- fout van BUC gaf Beirlaen HET VIJF LANDENTORNOOI Op zaterdag 16 januari hadden dc eerste twee wedstrijden van dit befaamd rugbytornooi plaats. Frankrijk, Enge land, Ierland, Schotland en Wales brengen immers elk jaar miljoenen rugbyfanaten op de been. In Parijs won Frankrijk tegen de Engelsen met 10-9. De Engelsen verdienden hier zeker de overwinning voor hun fraai spelvertoon. De Franse tricolores kwamen er nooit toe hun zo bekend aanvalsspel op gang te brengen. 55.000 toeschouwers (uitverkocht stadion) woonden de wedstrijd bij. In Dublin was Handow Road eveneens uitverkocht en daar bleven de Ieren baas over de Schotten met 22-18. Ook hier was het publiek in de wolken met wat er werd vertoond. Echte sportmannen, die min of meer de rugby- regcls kennen, konden hun emoties weer moeilijk de baas. Voor de miljoenen tv-kijkers was het onmogelijk om in hun zetel te blijven zitten. Hier werd sport van het hoogste gehalte vertoond. Echte propagandc voor deze bij ons, spijtig genoeg, te weinig bekende sporttak. Toch begint er beweging te komen. De Vlaamse tv, die vorig jaar voor het eerst wedstrijden van het 5 landentornooi begon uit te zenden, gaat er dit jaar zeker mee door. Volgens tv- kommentator Louis De Pelsmaecker warén de binnenge komen reakties gewoon fantastisch. Het moet mogelijk zijn om ook bij ons deze sport uit te bouwen en haar dc plaats te bezorgen die ze verdient. Kan men één sporttak noemen, waar van de spelers zoveel inzet wordt gevraagd? Als men ziet hoe die mannen zich inzetten, strijden tot het uiterste, technisch en lichamelijk ongelooflijke staaltjes van kunne opbrengen, staat men gewoon perplex. En het meest te bewonderen is dat het deze spelers geen enkel financieel voordeel oplevert. Alleen de eer telt. Wie zei daar ook weer dat zoiets niet meer bestaat? Op 6 februari speelt Engeland tegen Wales en Schotland krijgt de Fransen op bezoek. Echte sportliefhebbers moeten afstemmen op BBC 1 of het Franse A2 voor direkte uitzending. BRT II brengt op zondag 7 februari een uitgesteld maar uitgebreid verslag in «Stadion» Fr, V.D.V. eindelijk de kans om DRC op voorsprong te brengen: 0-3. Dendermonde scheen zich het best aan te passen. Jean Van den Bossche gaf een mooi geplaatste te volgen bal in de «box» en de lokale full-back werd bij het opvangen van de bal onmiddellijk getackled door Beirlaen. Chris Saerens, steeds bij de pinken, griste de bal over de doellijn: 0-7. BUC weerde zich tot het uiterste en nam een aarzeling van de DRC-verdedigers te baat om tegen te scoren: 4-7. DRC begon dan een beetje panie kerig te akteren. Er werd te veel gekickt en het slaagde er niet in om het gewone aan valsspel te ontplooien. Een buitenspelpositie van een BUC-speler gaf Beirlaen de kans om er 4-10 van te ma ken. De Dender jongens hera demden en dachten nu wat rustiger te kunnen akteren, maar nog geen minuut later schoot BUC-speler Jasse een frëe-kick binnen: 7-10! De spanning steeg en DRC speelde onzeker. De gladde bal was moeilijk handelbaar en er werden nogal wat tech nische fouten gemaakt. Beir laen kreeg toch weer een vrij schop binnen: 7-13. BUC be gon nu te zwalpen en kon niet meer optornen tegen de DRC-druk. Beirlaen mikte nog eens raak en 7-16. Luc Piersen, erg zenuwachtig en niet zelfzeker, kreeg dan toch de kans om zijn talenten te tonen. Hij ging met zijn ge kende lendenruk in de hoog ste versnelling fraai twee BUC-verdedigers voorbij, gaf zuiver aan Luc Van der Ve- ken, die over de lijn drukte: 7-20. BUC was uitgeteld en na goed voorbereidend werk van het hele DRC-pack ging Piersen er weer vandoor, leg de de hele lokale verdediging in de luren en lukte een prachtige try: 7-24. Beirlaen zette de place-kick om: 7-26. BUC kwam nog terug 'in de wedstrijd en drukte Dender monde in zijn doelgebied, maar de afwerking liep mank. Het waren voorwaar de DRC'ers die een prachtaanval opzetten langs de driekwarten en toen John Beirlaen op de vleugel in balbezit kwam, was er niet veel meer tegen te beginnen: 7-30. Einde van de wedstrijd, die uiterst fair werd betwist onder een degelijke leiding. Anderlecht en RC Jet, de twee konkurrenten van DRC bleven ook aan de winnende hand. Dus kwam er geen ver andering aan de top. Volgen de week komt RC Jet naar Dendermonde op bezoek. Het zal er zeker stuiven ach ter de Sint-Gillisse sporthal. Aftrap om 13.30 u. Er worden veel supporters en sportlief hebbers verwacht om hun vo- kaal steentje bij te dragen. Fr. V.D.V. SK Kallo-Robur 2-2. F ons Vercauteren werkte de bal slecht weg en doelman Laureys kon Verdoodt niet beletten te scoren (lv) kijken Met de thuiswedstrijd tegen Robur Moerzeke zit er voor de jongens van Pol Van Genechten opnieuw punten- winst in, SCHELLEBELLE O KL. KEMZEKE O Bij beide ploegen was de af werking het grootste pro bleem zoals je van de uitslag kunt leren. Toch hield Kem zeke gedurende de eerste helft een licht overwicht maar Luc Van Lierop kon in deze periode twee levensgrote kan sen niet benutten. De thuis ploeg moest zelfs wachten tot in de tweede periode om ge vaarlijk te zijn, toen Van Uy- tendale met een kopstoot bij na Jan Smet kon verschalken. De beste kans in de wedstrijd was evenwel in de tweede helft toen Bert Emmanuel van dichtbij miste. Zo bleef deze gelijke stand op het bord, waarmee beide ploegen zich gelukkig achtten. SK Kallo-Rubur 2-2. Een sterk spelend Robur pikte op Mare Stevelinck Kallo een puntje mee. Hier tracht Mare Janssens een aanval op te zetten (lv) LEBBEKE - GERAARDSBERGEN: 1-3 VELDLOPEN Voor de eerste maal organi seerde men een Zouavencross in Hamme. Het is een mee valler geworden want niet minder dan 159 deelnemers kwamen zich aanmelden. Een initiatief dat zeker nog zal moeten hernieuwd worden. Bij de benjamins was het Leen Van Praet die het haal de bij de meisjes en Filip Bruggcman won bij de jon gens. Voor de pupillen waren dat Van Hccke Katrien en Van de Velde Bart voor dc jongens en bij de jongens ge boren in 1977 werd dat Van Ekert Hendrik. Bij de miniemen meisjes stond er geen maat op Karen Quintelier en bij de jongens haalde het Dirk Permenticr die het vrij nipt haade van Gert Van Hecke. Bij de ka- detten kregen we als winnaars Sally Van Goethem (meisjes) en Hans Van Kerschaver (jongens). In dc reeks dames en old timers werd winnares Désirée Strobbe voor Ingrid De Vo gel, Hector De Keyser zette de veteranenwedstrijd naar zijn hand en won vrij vlot de wedstrijd voor Bosman en Dhaen, Er was een aparte reeks voor zien voor de Old-timers met liefst 21 vertrekkers, met Al- bert Roels als ouderdom-de- ken. Een spannende wed strijd waarin André Roels het haalde voor Luc Rotthier en Oscar Van Raemdonck. De seniorenwedstrijd werd gedirigeerd door Patrick De Smet. Hij won de wedstrijd voor Peter Rupus en Jef Claessens. In Hulshout waren er een massa kijkers op de cross. Bij de senioren kwam er zeer vlug een groepje van zeven koplo pers samen waaronder de Hammcnaar Bart De Keyser Naderhand konden vier kop lopers zich loswerken en Bart was weer mee. Hij zou als laatste van deze vier eindigen Bij de dames-pupillen kontro- leerde Sarah Jacobs de hele wedstrijd en snelde in de laat ste tweehonderd meter weg van haar konkurrenten om af- getkend ge winnen. In de eer ste reeks miniemen was San dra Claessens de beste Hamse vefgegenwoordiger met een vierde plaats. Peggy de Key ser werd 13e, Sindy Peelman werd 18e en Chantal Vercam- men kwam als twintigste over de eindmeet. In de tweede reeks was het Vicky Van Geert goed voor een veertiende plaats Marij ke liet een ereplaats noteren bij de kadetten 1973 met een vijfde plaats. Sally Van Goe them kampte mee voor de zege bij de kadetten 1974 en liep uiteindelijk een tweede plaats. Annemieke Dc Keyser kwam als negende aan. Een derde plaats was voorbe houden bij de scholieren voor Romy Van Moerzeke en in S.K. Lebbeke heeft op eigen veld tegen Sportkring Ge- raardsbergen moeten inbin den. Het sukses van vorige week op Temse heeft men m.a.w. niet kunnen over doen. Nu is het zo dat S.K, Geraardsbergen ongetwijfeld de betere ploeg was en ver dienstelijk winnaar werd. Langs dc andere kant is de oorzaak van de Lebbeekse nederlaag niet ver te zoeken. Twee keer liet men zich ach teraan op tekortkomingen be trappen en" met een 1-3 ach terstand bij de rust was het niet meer mogelijk om in de tweede helft het tij nog te keren. Van de drie goals waren er twee weggeefdoelpunten bij, dixit klubleider Willy Meert. Het begon nochtans goed want al na tien mihuten kon den we op strafschop een voorsprong verwerven Lang hebben we daar niet staan om juichen. Honderdzestig se- konden later werden we ge trakteerd op een tegenstoot. Eigenlijk kwam het doelpunt er door een aarzeling in de defensie. Toen daarna onze doelman in de fout ging door zich de bal te laten ontglip pen, was de afgang kompleet. We zijn die opdoffer niet meer te boven gekomen en toen er net voorbij het halfuur een derde treffer in onze tou wen terechtkwam, was ik overtuigd dat de zaak verlo ren was. Geraardsbergen had het in de tweede helft uiteraard vrij makkelijk om de voorsprong te vrijwaren. Met een man netje meer in de afweer, werd het voor ons een bijna onmo gelijke opgave om die te om zeilen. S.K. Lebbeke voerde aan de rust een wissel door. Doel man Steven Segers ruimde de plaats voor Johan Vinck. Steven ging niet vrijuit bij de doelpunten en bleek on voldoende gekoncentreerd, zegt sekretaris Van Der Straeten. Vandaar ook dat besloten werd om hem te vervangen. Wellicht wordt Johan Vinck voortaan titularis. Hij vervult momenteel zijn legerdienst, maar heeft wel voldoende ge legenheid om aan dc trainin gen deel te nemen. Ik bedoel geenszins dat Steven Segers wordt afgeschreven. Hij js amper 18 jaar, heeft beslist klasse in huis, maar valt ei genlijk nog een beetje te licht uit om het doelvlak van een eerste provincialer te verde digen. Jacques Mertens nieuwe trainer Een paar uur na de wedstrijd tegen Geraardsbergen raakte bekend dat S.K. Lebbeke een overeenkomst had gesloten met een nieuwe oefenmees- ter. Het betreft Jacques Mer tens. Jaren geleden speelde hij voor Sporting Anderlecht. Hij is eigenaar van een Hei- zeldiploma. Jacques Mertens vervangt Luc Marievoet die veertien dagen geleden de laan werd uitgestuurd. E.G. Voetbal. Jan Geens lokte de penalty uit, waardoor Leb beke kon scoren (bvw) deze reeks was Sandy Van Goethem goed voor een ze vende plaats. Maggy Van Uytvanghe werd zeventiende en Daisy Nobels werd 29ste. Bij de juniors één Hamse ver tegenwoordigster Nadia De Keyser die zesde werd. Bij de veteranen waren er 32 deelnemers aan de start. De twee Hammese vertegen woordigsters haalden hier een tiende plaats (Godelieve Met- tepenningen) en een twintig ste plaats (Ingrid De Vogel). HVC Een Deense dokter zou een geneesmiddel tegen AIDS hebben ontdekt. Een 58-jari- ge Deense Aids patiënt die het geneesmiddel heeft ge bruikt, vertoont in elk geval ernstige tekenen van verbe tering in zijn toestand. Het geneesmiddel heet Fusidin en werd uitgevonden door pro fessor Viggo Fader. De Regie der Posterijen heeft besloten een nieuw produkt op de markt te brengen: een aantrekkelijke aanbieding van sommige speciale postze geluitgiften van 1988. De eer ste in de reeks is de zee be staande uit een reeks van vier speciale zegels. Onder een kristalstrook op zwarte klas seerkaart worden deze zegels aangeboden.

De Voorpost | 1988 | | pagina 19