Burgemeester Maurice omgordt Prins Maurice de prinsensjerp MA^AZINL F Weekblad SP-Aalst wil koalitie doorbreken 7üHn\V« wt) LimeeRGen Gijzegemse studenten laureaten Ondergrondse parking aan de Hopmarkt Eerste aan de start, eerste aan de finish Voor wie iets beter zoekt Taverne 't Hofken CHINA GARDEN am 0-5^1 ■P De Yoorpost 41' JAARGANG NR. 3 - 40 F GRATIS TIP Maurice De Smedt, Binnenstraat 84, loodgieter en installateur van sanitaire inrichtin gen, lid van «de Voortkapoenen» lukte met zijn eerste gooi naar de titel erin de o zo begeerde titel van prins-karnaval in de wacht te slepen. By de ingang werden we, zoals trouwens iedereen, reeds verwend met een stylo en een «klikklakker» en later zou blyken dat Maurice duidelijk meest kaarten aan de man had gebracht want het overgrote deel van de zaal behoorde duidelijk tot zyn achterban. Dat was duidelyk aan de respons in de zaal op de oproepen van presentator Kamiel te horen. Verdiend Dat Maurice De Smedt de titel verdiend heeft zal nie mand die de verkiezing meemaakte in twijfel dur ven trekken. Gebleken was toen reeds dat Mauri ce zowat overal in karna- valmiddens zich had weten te introduceren; ook ver buiten de eigen stadsgren zen. Bovendien was hij de allereerste kandidaat en zijn grote bekommernis was dat hij alleen zou blij ven en dat er geen verkie zing mogelijk zou worden tot Roger Bergman, reeds eerder kandidaat, ex-prins van Oost-Vlaanderen en voorzitter van de Orde van de Ajuinprinsen hem in een Olympische geest van «meedoen is belangrijker dan winnen» besloot partij te zullen geven. Later, na dat het feestkomitee be sloten had de inschrijfter mijn nog een paar weken te verlengen, kwamen er Aalst. De nieuwe prins Maurice dankt ontroerd terwijl zijn voorganger Popoll weemoedig de zaal inkijkt (a) ook nog Jan Troch, «Jan tje Brouwer» bij en Peter Roeland alias «de Sjoe». Beide laatsten die een flin ke beurt hadden gemaakt op het Driekoningenfeest en rad van tong zijn, heb ben zich duidelijk te veel betrouwd op hun taalvaar digheid en spontaneïteit en bereidden de show min der zorgvuldig voor dan Maurice. Meedoen Keizer Kamiel Sergant wist zijn duizendkoppig publiek andermaal gran dioos te bespelen. De vele met trommels gewapende vurige fans wist hij te be dwingen door hen, op ei gen uitnodiging, tijdens een stille periode hels la waai te laten maken en te trommelen naar believen in de hoop dat ze de verde re esbattementen niet meer zouden verstoren. Wat hen tenvolle gelukte. Dat na middernacht een aantal Voil Jeanetten dui delijk toch moeilijk van het podium konden wor den gehouden zorgde al leen maar voor lokale kleur en spontaneïteit die door velen wellicht even zeer gesmaakt werd als sommige optredens. Spirit en geslaagde pointes wa ren die avond immers eer der zeldzaamheden. Een voorronde Om de zaal en ook de kandidaten even op te warmen kwamen ze beur telings bij Kamiel terecht. Allen parafraseerden ze de Olympische slogan maar Peter Roelandt stel de wel te komen om te winnen. «Anders met ge niet meedoen». Valabele fysische opwar ming was de proef met de stapel bierkratten. Elke kandidaat kreeg er een stapel van tien voor zich in willekeurige volgorde opeengezet. Ze in nume rieke dalende orde krijgen .--J nuisi. muur in een mum van tijd was - duidelijk een kolfje naar ge"OKen {a' de hand van de Sjoe waar bij hij vóór Maurice, Ro ger en Jantje kwam. Een gastronomische proef leidde tot een verbazende uitslag. Alle vier wisten ze uit vier blijkbaar identiek eruitziende glazen die met het typisch Aalsters ger- stennat te selekteren. Zelfs Maurice slaagde daarin alhoewel hij eerder al verklaard had eerder een coca-colist te zijn. In «woordenschat» was Maurice met 3 op vijf best vóór Jantje en Roger die elk 2 punten haalden en de Sjoe die zich met een nul moest tevreden stellen. De vragen waren dan ook niet van de poes. Een «achterwares» die ei genlijk een «vroedvrouw» is werd versleten voor een waarzegster of een WC- dame, een toerekartasjin wezen een dikke knikker, zou een gerrebollen heb ben gediend en een «scheerlasliep» zou een Aalst. Maurice wordt door zijn helpers in de kleren Hoogstraat 28 Aalst Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 CHINEES RESTAURANT (origineel Chinese keuken) v Dendermondsesteenweg 157 9308 HOFSTADE-AALST Vervolg op blz. 4 Aalst. De Sjoe tijdens zijn presentatie (a) Beneluxprijs voor Leefmilieu Een leefmilieu-projekt voor 5e en 6e klas lager onderwys leverde aan Jan Soffelen, Hilde Vinck, Yvan Stassyns en Erik De Vis, laatstejaarsstudenten aan de Gyzegemse normaalschool, de Beneluxprys voor Leefmilieu op. vermoedden ze niet tot lerares mw. De Brabander hen onlangs het verras send goed nieuws kon melden. Via dit projekt ligt de be doeling voor het nog onbe wust kind van de lagere school zijn voor verant woordelijkheid te bezor gen en het milieuminded te maken. In het projekt komen de kinderen zelf in aktie. Er is inderdaad een ver dachte zelfmoordzaak uit gelekt en de hele klas zet zich in beweging. De le- Hij werd hen plechtig uit gereikt in het raam van het Jaar van het Leefmilieu in het kasteel van Bourglin- ster in het Groot-Hertog dom. Ze haalden de prijs met «Signaal op Moord» een werkstuk waarmede ze het laatste stuk van de grote vakantie druk bezig waren. Dat bij wijze van proef het werkstuk in de school zelf fel werd geapprecieerd stak hen reeds een hart onder de riem. Dat ze uit eindelijk zouden winnen raar is de speurneus en de ganse klas zijn assistenten. Deze klas splitst zich dan op in groepen wat dan een leerwandeling wordt. Ge specialiseerd wordt verder in fotografen, kollectio- neurs, laboranten, journa listen en bijkomende de- tektives. Elke stap van het onder zoek wordt overvloedig gestoffeerd met een aantal werkvormen. Het wordt dan ook een uitgebreid werk van zowat een hon derdtal pagina's. En nu alleen maar hopen dat het niet bij dat welis waar gekroond werkstuk blijft doch dat het ook im- pakt en respons heeft bij de jongeren ten goede van ons aller leefmilieu. LH «Het ligt in onze bedoelingen de huidige bestuurskoalitie te Aalst via de stembusuitslag te doorbreken. Het mag niet langer het geval zyn dat de SP die nationaal de CVP op de hielen zit in de tweede stad van Oost-Vlaanderen niet aan het bestuur deelneemt.» Aldus volksvertegen woordiger, ex-minister en lijsttrekker Mare Galle te Baardegem in Gasthof Vonck by het voorstellen van de SP-kandidatenlyst by de gemeenteraadsverkiezingen van 9 oktober a.s. Nationaal 13 december op nationaal Politiek sekretaris Dirk vlak. De SP beoogt haar De Meerleer analyseerde opwaartse trend. In het ar de verkiezingsuitslag van rondissement is ze de grootste partij en ook na tionaal behoort ze tot de grootste politieke familie. In de Kamer stemde meer dan 1 op vier van de kie zers voor de SP. Uitschie ters qua voorkeurstemmen waren Mare Galle met 21.014, zijn hoogste score tot op heden en Gracienne Van Nieuwenborgh met 2.093. Bijna de helft van Vervolg op blz. 4 Ons restaurant biedt u: sfeervolle inrichting; rustig kader gastronomische zakenlunchen en diners uitgebreide Chinese specialiteiten 12 soorten dagschotels naar keuze voor bruiloftfeesten, communie en recepties tot 80 personen groot eigen parkeerterrein Open: maandag tot vrijdag: 12-14.30 u. en 17,30 U.-24 u. zaterdag: 12-14.30 u. en 17.30 U.-02 u. zondag en feestdagen: 12-24 u. geen sluitingsdag RESERVATIE: 053/77.52.91 2/108-AS Aalst. De SP stelde de kandidaten voor de gemeenteraadverkiezingen van oktober voor (a) Er komen steeds meer auto's en er is dus nood aan meer parkeergelegenheid. Ook Aalst wil zijn karak ter van school- en winkelstad blijven ophouden. Schepen Openbare Werken Anny De Maght speelt dan ook met de idee van het inrichten van een ondergrondse parking. O.m. in verband met nieuwe noden die zullen ontstaan wanneer «De Werf» volop in aktie komt. De voorlopige keuze zou vallen op een ondergrond se parking onder de totaliteit van de Hopmarkt. Men droomt van drie ondergrondse etages met samen 376 parkeerplaatsen. De toegang erheen zou van aan de Ringlaan via een verkeersarme Nïeuw- straat makkelijk mogelijk worden. De stabiliteit van de omringende gebouwen zouden niet in het gedrang komen mits er voldoende ver verwijderd van te blijven. Men denkt aan het laten realiseren van dergelijk plan door de privé-sektor. Studies zouden uitwijzen dat in dergelijke omstan digheden parkeren in het hartje van de stad lang niet duur zou uitvallen. Voorlopig betreft het alleen nog maar toekomstmu ziek. Maar dat er vroeg of laat een valabele ingreep in het stadscentrum zal moeten gebeuren is niet te ontgaan. Men heeft het in deze kontekst ook over de Graanmarkt. j n

De Voorpost | 1988 | | pagina 1