TOPPER WHITE BOYS - KLINGE ONBESLIST EERSTE PUNT VAN R.S. OPDORP TEGEN LEIDER RAPIDE LEBBEKeT GELUKSG0AL HELPT GENT RONDE VERDER VOETBAL De Voorpost - 22.1.1988 - 21 VIERDE PROVINCIALE Alle aandacht in vierde provinciaal ging natuurlijk naar de ontmoeting tussen de twee leiders White Boys en S.K. Klinge. Na 90 minuten gevechtsvoetbal konden beide ploegen echter niet uit elkaar worden gehaald al was er wel een zetje nodig van ref. Teugels in de slotfase. Dit gelijke spel werd natuurlijk van dichtbij gevolgd in Moerbeke waar de plaatselijke ploeg nu op één lengte komt van de koplopers na een kleine overwinning tegen gebuur Wachtebeke. V.K. Tielrode heeft na lang zwoegen op Verrebroek uiteindelijk nog één puntje weten te redden. Al betekent dit punt meer verlies dan winst voor de steenbakkersploeg, want nu moet V.K. nog andere ploegen naast zich dulden op een gedeelde vierde plaats. Eksaarde bv. dat met ruime cijfers Straatje Stekene opzij zette, en Kieldrecht dat op het veld van S.K. Lokeren eveneens niet verder kwam dan een gelijkspel. Onderaan de rangtabel lykt Rupelmonde niet voor het geluk geboren. Nu werd in de allerlaatste minuut verloren op het veld van Herleving Sinaai dat hiermee een tweede opeenvolgende zege behaalde en zo toch aansluiting krygt met de middenmoot. Voetbal. De ploeg van Kieldrecht uit vierde provinciale I (polo) H. SINAAI 1 OL. RUPELMONDE O Dat Olympia Rupelmonde nog maar pas aan de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar toe was. kon men duidelijk afleiden uit het spelpeil dat de Olympiazonen op de Sinaaise mat tentoon spreiden gedu rende de eerste helft. Geen enkele maal kon thuisportier Bruggeman bedreigd worden zodat het initiatief dan maar van de thuisploeg moest ko men. Dat werd dan ook direkt bevestigt door de wederoptre- dende Johan De Rop die sa men met Peter Van Acker en Gerrit Braem die meer dan eens Rupelmonde doelman Wim Brijs kwamen bedrei gen. Doch veel meer dan dit bedreigen zat er voor de Ti- nelploeg ook niet in zodat het niet verwonderlijk was dat er met een blanco score gerust werd. En na de kampwisse ling leek Olympia Rupelmon de plots van Nieuwjaars- en andere katers verlost en be gon het bestendig post te vat ten op de Herleving helft. Zo kwam Sinaai al goed weg in de SCP min. toen bezoeker Hugo Rauwaert de dwarslig ger streelde met een zwaar afstandsschot moest doelman Gino Bruggeman zich gere geld in de kijker spelen toen Rupelmonde een hele resem hoek- en vrijschoppen mocht nemen. Vooral Erwin Van Camp was in deze periode een gevaarlijk heerschap voor de thuisploeg. Dc ,hulslrain„ voelde wellicht ook nattigheid en deed, zoals achteraf zou blijken, enkele geslaagde wis sels. Zo mocht eerst Patrick Van Acker naar de kant ko men terwijl Dirk Paelinck in de ploeg werd gedropt terwijl even later Francky Schatte- man eveneens de douche's mocht opzoeken terwijl Ron- ny Maes de wei werd inge stuurd door trainer Regi Van Acker. Sinaai herstelde wat later dan terug het evenwicht in de partij en kwam geregel der naar het doel van Wim Brijs de Rupelmondse goalie. BLIK OP VIERDE PROVINCIALE Voorzitter Pierre Brussel mans van Rapidc Lebbeke heeft zondagnamiddag zeker niet staan juichen. Zijn ploeg verloor immers een punt te gen rode lantaarn Red Star Opdorp. Het werd metéén het eerste winstpunt in de kompetitie voor de jongens uit Buggenhout. Dat zij er deugd van hadden was hen aan te geven toen zij het veld verlieten Het zag er voor Lebbeke aanvankelijk erg goed uit. Aan de rust had de leider overigens een 0-1 voor sprong op het bord geprikt na goals van De Smet en twee van Van Damme. Toen de thuisploeg na de hervatting langs Vcrdonck een tegentref fer lukte begonnen de Lebbe- kenaars te sidderen op hun benen. De Kegel kegelde la ter een tweede treffer binnen en daarna maakte Van Der Jcugt de kwarwei af met een derde doelpunt. In het slot probeerden de Lcbbekcnaars in een verwoed offensief nog de volle buit te veroveren, maar dc lokalen hielden hun doelgebied goed afgesloten. Eendracht Opstal stak van zijn kant de buren uit Lebbe ke een handje toe door mede leider Wilskracht Moorscl in bedwang te houden. Geen slecht resultaat, zeker wan neer je weet dat bij Opstal Crets en De Waegeneer door een schorsing ontbraken. Voor Juventus Schoonaarde kwam het vcrliespunt van Lebbeke en Moorsel goed ge legen. De Juventusjongens wonnen van Oudegem en ko men meteen een trapje korter bij het leidersduo. Bij de rust was er nog altijd geen doel punt tot stand gekomen maar daarna nam de thuisploeg de touwtjes resoluut in handen en dat leidde tot drie doelpun ten langs Van den Abbeele en twee door Osabu. Bert Ver- cauter kon helemaal op het laatst de eer voor Oudegem redden. Tegen de verwachtingen in werd S.K. Wichelen door het bescheiden Baardegem inge blikt. Op de 20' minuut open den de bezoekers de stand na een penalty. In de tweede helft dwong Wichelen een duidelijk overwicht af. Op tien minuten van het einde zorgde Diaz voor dc gelijkma ker. In blessuretijd konden de gasten de zege vastleggen. Appels behaalde een over winning op Herderscm. De eerste helft bijlange niet om over naar thuis te schrijven. Ook daarna was het niet veel zaaks. Een Center van Chris- tiaens en een kopbal van Van Zandc waren echter genoeg om Appels de zege te schenken, Boonwijk - Erondcgem ein digde op een 0-0 stand. Het werd een evenwichtige partij waarbij de verdedigers duide lijk baas bleven over de aan vallers. - E.G. Toch mocht dit Rupelmondse team niet uit het oog verloren worden want op enkele snelle tegenaanvallen moest Gino Bruggeman in het Herlevings- doel telkens gepast tussenko men om onheil te voorkomen. In de slotfase nam Sinaai dan wel de partij terug in handen en nadat eerst Frank De Vlee- schouwer nog onbegrijpelijk gemist had toen hij alleen voor Brijs verscheen, waren het in de 88'" min. de twee invallers Ronny Maes en Dirk Paelinck die de winingsgoal op het bord plaatsen. Een schot van Maes werd in eerste instantie nog wel door Wim Brijs uit het doelvlak gehouden maar de goed ge volgde Dirk Paelinck prikte het leder in dezelfde fase te gen de netten. 1-0. Meteen was de wedstrijd beslist zo dicht tegen het einde want er restte Rupelmonde nadien natuurlijk te weinig tijd om nog een verdiend gelijkspel te proberen te bewerkstelligen. EKSAARDE 4 STRAATJE STEKENE O Vlotte overwinning van Eksaarde dat in deze wed strijd de diensten moest mis sen van de ervaringrijke mid denvelders als er zijn Jakie Schelfhout en Edgar Van Ou- denhove. Zo kwam Marc Van Pete- ghem in de de basis bij de rood-witte thuisploeg die na dien mocht terugblikken op een vlekkeloze partij. Tijdens het eerste kwartier kon Straatje zich puik verwe ren en zelf enkele malen thuisdoelman Van Driessche bedreigen langs Van Hoogen- dorp en Ludwig Bracke maar de thuisdoelman had telken male het laatste woord. Ook thuisverdediger Henk Mensey (17) speelde weer een vlekke loze partij en stelde zijn man schappen netjes defensief op. Maar ook offensief verging het Eksaarde goed want, in de 20'" minuut viel er al een eerste goal te noteren in de Kanondreef. Filip Van Hille had in het middenveld de bal kunnen ophalen en schoot ge past door naar Jo Van Dries sche die op zijn beurt de sup- pcrsnelle Christ De Cock lan ceerde die Straatje doelman Pieters met een een eerste keer het nakijken gaf: 1-0. Eksaarde leek nu op volle toeren maar toch moest de thuisploeg wachten tot in de tweede periode om nogmaals succesvol te zijn. In de 55'" min. Geert Nimme- geers eiste nu het voorberei- dingswerk op, kon weer Chris De Cock bereikt worden, die nu met het hoofd, de stand verdubbelde: 2-0. Metaen lag de weg breed open voor de thuisploeg die nu Straatje volledig in de macht had. Dit werd dan naarmate de wedstrijd vor derde ook, uitgedrukt in doel punten. Vooral het duo Jo Van Driessche-Geert Nimmc- geert bleek ongrijpbaar voor de Stekense verdedigers. Zo kon voornoemd duo in de 60' min. de 3-0 op het bord bren gen toen Geert Nimmegecrt mocht scoren terwijl Jo Van Driessche aan het feest was in de 70' min, na aangeven van Nimmegeert. 4-0. Toen ook nog Filip Van Hille bij de thuisploeg zich met de zaken ging bemoeien zat er voor de gasten niet veel meer in? Zelfs een fel nagestreefd eerreddend doelpunt werd door thuisportier Van Dries sche niet toegestaan. De thuisploeg deed nog enke le applausvervangingen tus sen Erik Van Damme en Chris Temmerman (17) ter wijl de jonge Henk Mensey zijn plaats nog afstond voor Filip Van Loo die met zijn 19 toch ook nog bij de jeugd thuishoort. Trouwens deze hele Eksaardse ploeg is geba seerd op jeugd. Met een ge middelde leeftijd van 22 jaar is voor deze ploeg zeker nog een hoopvolle toekomst weg gelegd. MOERBEKE 1 WACHTEBEKE O Spannende derby met tal van wisselende kansen tijdens de eerste helft doch beide doel mannen Dirk Van Der Jeugd bij Wachtebeke en Ronny De Smedt bij de suikerjongens hielden hun kooi ongeschon den. Dit terwijl Coman en Thijs bii de bezoekers zich fel inspanden om de openings treffers op het bord te bren gen. Bij de thuisploeg noteer den we vooral de pogingen van Benny Claeyé en Rudi Zaman, die echter ook al tot mislukken gedoemd waren. De tweede helft begon dan al even spektakulair toen doel man Van der Jeugd in de 55' min. een schot van de lijn moest halen van Benny Clayé. In de 65' min. had Clayé dan toch het geluk aan zijn zijde toen hij het eerste en enige doelpunt in deze derby mocht aantekenen. Een lange in- worp van Rudy Zaman belan de bij Alex De Plukker die op zijn beurt Gerry Dielleman aanspeelde, Dielleman gaf mooi in de loop van Clayé met het gekende gevolg. 1-0. Wachtebeke bleef echter niet bij de pakken zitten en trok verwoed op zoek naar de ge lijkmaker. Enkele minuten la ter had de druk op het Moer- beekse doel dan toch bijna succes toen thuisdoelman De Smedt en verdediger Marnix Verschraege zich zodanig hin derden dat Bart Lambrecht er van kon profiteren en vrij naar doel kon knallen. Speler- trainer Mare Bonte had als ervaren rat, natuurlijk een en ander doorzien en haalde met de voet de bal van de lijn weg. Een tiental minuten later een gelijkaardige scène doch nu was het de maker van het Moerbeekse doelpunt Benny Clayé die het leder uit de goede baan kon houden op een schot van Jurgen Thijs. Zo kwam de thuisploeg nog goed weg in deze slotfase van een spannende derby die on der ruime belangstelling zijn beloop kreeg en de thuisploeg beide punten toch nog zag in eigen kamp houden. E. VERREBROEK 2 TIELRODE 2 V.K. Tielrode vertrok bijzon der gehandikapt naar Verre- broek omdat een viertal basis pionnen dienden gemist te worden door trainer Wiliam Janssens. Zo verdwenen Franky Van Gijsel (ge kwetst), Dirk Elewout en Kurt De Caluwé (beiden ge schorst) en Alain Willairt (ge kwetst) uit de basis. Ronny Meyntjes, Walter Vermeulen en Patrick Van Hoyweghen werden hun vervangers die met een supergemotiveerd Verrebroek dat steeds een moeilijk te bekampen tegen stander is voor V.K., weer heel wat moeilijkheden had den. Zo werd de eerste helft volledig beheerst door Verre broek dat het gemis in auto matismen in het Tielrode- kamp gretig wist uit te buiten. Zo liepen achtereenvolgens Patrick Thierens, Rudy Van Landeghem en Geert Seghers bestendig met het openings doelpunt aan de voet maar gelukkig voor de steenbak kers stond er weer een onbe rispelijke doelman Malfliet als sluitstuk zodat tot aan de rust gelijke tred kon gehou den worden met de polder- ploeg. Dat veranderde dan wel snel in de tweede periode toen al direkt na amper één minuut een eerste thuisdoclpunt te noteren viel. Patrick Thierens maakte het Tielrodevcrdedi- ger Gunther Van Uffelen zo lastig dat deze laatste in pa niek de eigen doelman ver sloeg. Meteen mocht Verrebroek deze tweede periode aanvan gen met een 1-0 voorsprong. En Verrebroek had meteen de smaak te pakken, want even later stonden de bordjes al op 2-0 toen Antoinc Lau- reys de bezoekende defensie Voetbal. De mannen van Sint-Pauwels staan na het gelijkspel tegen Klein Laar voorlaatste geklasseerd in derde provinciale E (ms) porters zagen aan de Gentse steenweg te Lokeren een spannend treffen tussen twee ploegen die voluit hun kans gingen en speelden voor te winnen. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat Kieldrecht de volle buit zou kunnen meene men naar de grens. Rond het halfuur waren de rood-witten namelijk op voorsprong geko men toen Gunther Geleyn een hoekschop door Dirk Praet getrapt kon verlengen. Bij deze fase ging thuisdoel man Stevens niet geheel vrijuit. Maar dat was geens zins een zorg voor Kieldrecht dat op de 39s minuut de stand zelfs kon verdubbelen. Toen Gunther Geleyn nu op een verre inworp als eerste met het hoofd bij de bal was en meteen de 0-2 op het bord plaatste. In de tweede helft kwam bij de thuisploeg Kris Leys in de ploeg ten nadele van Danny Van Hoey. Dit gaf de ploeg plots meer stuwkracht zodat S.K. Lokeren de wedstrijd begon te domineren. Kiel drecht dat zich veilig waande met deze 0-2 stand keek dan ook sip, toen Wim Van de Voorde in de 65'" de aanslui tingstreffer wist te scoren na dat Mare Audenaert het leder op vrije trap haarfijn op zijn hoofd geschilderd had. 1-2. Kieldrecht duidelijk aangesla gen moest op de 74' minuut dan ook de gelijkmaker laten wist te omspelen en alleen voor Malfliet verscheen die niets anders restte dan de Verrebroekspeler omver te leggen. De logische straf schop werd succesvol omgezet door Geert Seghers die zo zijn ploeg toch op een mooie uit gangspositie bracht. Niets was echter minder waar want naarmate de wedstrijd vorderde kwam V.K. Tielro de dat natuurlijk risicovol ging spelen, meer en meer postvatten op de Verrebroek- se helft. Wat niemand dan nog voor mogelijk achtte ge beurde wonderwel toch nog. In de 85" min, zou de reuze sterke Yvan de Keyzer boven iedereen uitsteken op een hoekschop toen deze verlengd werd door medemaat Walter Vermeulen en, sterke Yvan, de bal voorbij doelman Wim Baetens kon duwen. 2-1. En ongelooflijk of niet, de thuis doelman zou zich door dezelf de De Keyzer nogmaals moe ten gewonnen geven. In de 92' min. kon De Keyzer al weer op hoekschop, de bal voorbij de ongelukkige thuis doelman duwen nadat Bae tens het leder weggetipt had tot bij Yvan de verschrikkelij ke. Want zo zal voortaan deze blonde rots in Verrebroek en omstreken wel genoemd worden. Op deze manier verloor Ver rebroek nog een puntje op de valreep zodat de tweede over winning voor de polderjon gens nog even moet uitgesteld worden. S.K. LOKEREN 2 S.K. KIELDRECHT 2 SK Lokeren-Kieldrecht 2-2. In de tweede helft s De talrijke opgekomen sup- achterstand op te halen (polo) DAMESVOETBAL passeren. Een ideale voorzet van thuisspeler Thibea bracht Ronny Van Kerschaever al leen voor Peter Buytaert in het Kieldrechtdoel die met een kansloos werd gelaten door de thuisaanvaller, en meteen wezen de bordjes de 2-2 gelijke stand aan. Kieldrecht herpakte zich tij dens het laatste kwartier nog goed maar verder dan hun gevaarlijke hoekschoppen en inworpen kwamen zij niet meer op de welke thuisdoel man Stevens zich nu niet meer liet verrassen. Zo bleef het gelijke spel behouden wat een juiste weergava was van deze wedstrijd waarin beide ploe gen elk één helft opeisten. Mare Stevelinck de thuisploeg erin om een 0-2 1/16° FINALES BEKER VAN BELGIE KAMILLEKES AALST - D.V.K. CENT: O-I D.V.K. Gent, derde geklas seerd in de hoogste afdeling van ons nationaal damesvoet bal, heeft aan de Zandberg geen grootse indruk gelaten. Het werd een typisch beker duel zonder technische hoog standjes, doch met wederzijds heel wat inzet, wat niet af deed aan de sportiviteit van alle akteurs. De Gentse meisjes waren iets sneller bij de balbetwistingen en dwongen vooral tijdens de eerste helft heel wat meer kansen af dan de thuisploeg, die zich echter meer dan be hoorlijk verdedigde. Conny Adam bracht weer heel wat reddingen op haar aktief. In de spits liep Annick Van Laethem weer heel knap te voetballen, doch binnenkort mag zij enkele zaterdagen noodgedwongen rusten tenge volge van een rode kaart. Nu maar afwachten wat de uit spraak in beroep zal ople veren. De verbeelding van een spel- leidster De klub ging inderdaad in beroep tegen het harde vonnis van het Sportkomitee van de K.B.V.B.: Vijf speeldagen tengevolge van een verslag dat scheidsrechter mevrouw Everaert had opgesteld na de uitsluiting van Annick Van Laethem op het veld van Beerse. Neerliggend zou An nick een speelster van de thuisploeg opzettelijk zo hard hebben aangetrapt dat zij moest worden afgevoerd... In werkelijkheid werd het bewuste meisje enkel geraakt in de verbeelding van de spelleidster, want zij speelde fris de hele wedstrijd uit! Een in het vrouwenvoetbal ver grijsde konfrater van een Ge ntse krant schreef n.a.v, de voornoemde feiten dat die mevrouw Everaert vóór de aanvang van dit seizoen haar laatste als referre! had verkondigd dat zij zich nog eens flink wilde laten opmer ken vooraleer definitief af scheid te nemen van de scheidsrechterij. De Kamille- kes hebben tot hun schade mogen ondervinden wat die dame daarmee bedoelde! In afwachting van een vonnis in hoger beroep, mag Annick blijven verder spelen en tegen Gent bewees zij opnieuw over de vorm van bij het seizoen- begin te beschikken. Tegen Assenede zal zij er in de be slissende wedstrijd volgende zaterdag aan de Zandberg eveneens bijlopen en dat kan de doorslag geven in deze vierpuntenmatch. Duimen voor Kamillekes! Jo Loeman beschouwde het bekertreffen tegen D.V.K. Gent als een uitstekende oe fenwedstrijd. Vóór de wed strijd had de Kamillekestrai- ner zijn jonge speelsters op het hart gedrukt het allemaal heel ontspannen moest wor den aangepakt. Niet dat de overwinning niet welkom wa re geweest, doch een neder laag zou niet als rampzalig worden beschouwd. Een uur lang zag het er naar uit dat het op strafschoppen zou uit draaien. Dan besliste een (on)gelukkig doelpunt over de einduitslag en Gent kwali ficeerde zich voor de l/8e fi nales. Tegen Assenede liggen de zaken heel anders: in de heenronde ging daar in de laatste minuut een verdiend punt verloren en thans be draagt de achterstand op die rechtstreekse tegenstrever in het degradatiedebat vier pun ten. Een overwinning kan dus het uitzicht op het behoud weer reëel maken, een neder laag maakt een verder verblijf in Eerste Nationale proble matisch. Duimen dus voor de oranje- blauwen, die tegen Assenede alleszins kunnen bewijzen dat zij hun plaats in hoogste klas se waard zijn. Kathy versus Conny: 0-0 Om op de wedstrijd tegen Gent terug te komen, die ver liep zoals reeds gezegd nogal verdeeld doch dc bezoeksters mochten ai bij al het meest aanspraak maken op de over winning. Na drie minuten moest Conny Adam reeds met een goede tussenkomst gekrediteerd worden. Aan de zesde minuut zag het vrij talrijk opgekomen publiek een aanval van goede makelij in de richting van het Gentse doel. Een kombinatie Van Laethem-Den Blauwen bracht Mieke in het straf schopgebied doch haar inzen den was te hoog om door Sandra Van der Linden met het hoofd in de goede richting te worden gedevieerd. Direkt daarop strandde een dubbel- pas Bisback-Van Laethem in de Gentse defensie. Een kwartier lang domineer de de gastploeg de wedstrijd, zonder echter echt gevaarlijk te zijn. Toen dwong Kathy Yde bin nen de drie minuten evenveel doelkansen af, maar tot sco ren kwam ze voorlopig niet. Eerst ging de knappe Gentse aanvalster alleen op het Aal- sters doel af, door niemand meer gehinderd schoot ze hard op doel, maar met een fraaie refleks tikte Conny Adam dit schot uit de goede richting. Twee hoekschoppen tereke voor Gent volgden, de tweede vond het hoofd van Kathy Yde aan de verste paal, doch ditmaal schreef Renilde 'Clompen de reddende tus senkomst op haar aktief. Yde gaf het niet op, stormde weer op het Aalsters doel af, maar deze keer dwong Conny Adam haar uitlopend de bal over.het doel te trappen... Aan het halfuur redde Conny nogmaals in hoekschop en meteen luwde het Gentse aanvalsvuur en kon het Aal sters elftal tot bij de rust even op adem komen. Jammer voor Conny... Na de pauze dwong de thuis ploeg een kwartier lang veld- overwicht af, doch Annick Van Laethem kreeg onvol doende steun om een goaltje op het Aalsters aktief te brengen. Nadat twee hoekschoppen van Pascale Flamion evenmin suksesvol waren geweest, vonden de D.V.K.-ers het welletjes en gingen op hun beurt op zoek naar een tref fer Dit leidde al meteen tot paniekstemming in de lokale defensie, doch eens te meer was doelvrouw Adam op post om de schade tot een hoek schop te beperken. Aan de 21e minuut scheen Conny flink op weg om de zoveelste save van de match op haar naam te schrijven. Ditmaal lukte het echter niet. Toen ze uitlopend de bal voor Damesvoetbal. Conny Adam, sinds enkele weken in het doel van Kamillekes Aalst, verricht sober doch effektief keeperswerk en heeft een flink aandeel in de heropstanding van de oran je-blauwen van voorzitter Kamiel Sergant (ct) drie opkomende Gentse spit sen fors wegtrapte, kwam het leder tegen het lichaam van Hilde Van Caelenbergh te recht. Kathy kreeg de bal voor de voet en zag het ledige doel wenken. Die unieke kans liet Kathy niet liggen en de 0- 1 stond meteen op het bord. Jammer voor Conny. Het bleef verder een evenwichtige partij zonder uitschieters. En kel een gele kaart voor de heroptredende Brenda Van den Eeckhout als voorstop per i.p.v. de verhinderde Hei- ga Van der Donckt was nog het vermelden waard, want Gent beperkte zich om rustig de verworven voor sprong te konsolideren en al dus het bekeravontuur ver diend te verlengen. Kamillekes Aalst Conny Adam; Hilde Van Caelenbergh, Lutgart Viaene. Brenda Van den Eeckhout, Renilde Clompen, Ann Eloot, Paula Bisback, Pascale Flamion. Sandra Van der Lin den, Mieke Den Blauwen. Annick Van Laethem. Wisselspeelsters: Nancy De Cremer. Kathy Vandemoor- tele. Marijke Buyse. Cyriel Temmerman

De Voorpost | 1988 | | pagina 21