ZWAKKE TEGENSTAND EEN LENGTE TE KORT FOUTENLAST WEEGT DOOR VOETBALKALENDER THE POOL (D) EN DE MOLEN (H) BLIJVEN LIJSTAANVOERDERS! TEGEN NEGEN, MAAR TOCH... WAAS DAMESVOETBALVERBOND TEMSE EERVOL VERLOREN VOLLEYBALOVERZICHT DAMES De Voorpost - 22.1.1988 - 25 VC Temse-Ankara 2-3. De emene VOLLEYBAL BASKETBAL WAASLAND - EKSAARDE: 41-78 De satelietploeg heeft deze keer voor een zwakke tegen stand gezorgd. Oorspronke lijk met een 4-0 gestart, waren de leiders uit Eksaarde na 5 minuten al op voorsprong (4- 7) en wanneer Eric Willems uitpakte met een reeks ge slaagde worpen stond al heel vlug een 8-19 op het bord. De thuisploeg vond geen afwer- kers en moest toezien hoe Eksaarde wegschoof naar 12- 30 (15e min.) via Tollenaere- D'hert. Niemand vond bij Waasland de goede opening en de anders secure De Pauw kwam niet tot scoren. De 18- 37 rustcijfers waren dan ook verdiend en van een eigenlij ke match kwam er niets meer in huis. De tweede helft bleef de thuisploeg op hetzelfde peil afwerken en probeerde via stug verdedigen om de leidersploeg te verschalken. Dit lukte helemaal niet want Eksaarde speelde kollektief een sterke partij. Waasland kon enkel rekenen op De Jonghe die voor het rebound- probleem zorgde en ook aan vallend bij de zaak was. De andere thuisspelers bleven deerlijk in gebreke en moes ten na 31-68 (15 e min.) een zware nederlaag ondergaan. Punten: Waasland: De Jonghe 4-10, De Maeyer 2-2, Thiron 2-3, Wante 2-0, Vercauteren 2-0, De Maere 2-0, De Pauw 2-4, Van Avermaet 2-2, Delaruel- le 0-2. Eksaarde: D'Herdt 9-5, Wil lems E. 12-3, Tollenaere 13-6, Willems A. 3-4, Vervaet K. 0- 7. Schatteman 0-4, Baete 0-2, Van Hoecke 0-6, Vervaet D. 0-4. OOSTAKKER-ST. NIKLASE 71-70 In een eerder gelijkopgaande eerste helft konden de bezoe kers de afwezigheid van Bon- tinck (werk) nooit uitbuiten. Defraigne was de motor van Oostakker die ervoor zorgde dat halfweg de bordjes nog in het voordeel van de thuis ploeg stonden (38-36) en de tweede helft vond hij Acker- man en De Kesel om een 10- punten kloof uit te bouwen. De bezoekers hadden echter in Sauviller-De Poortere vaar dige afwerkers en in een mini mum van tijd stonden de Klaaskcns op 7 punten voor sprong. Winst zat er dus in, tot Oostakker met gelukte worpen en bonusvrijworpen aan de achterstand ging kna gen. De thuisploeg kon het uitvallen van Van Uytfange- De Cauwer en Willaert uit buiten om de laatste minuut in te gaan met 71-70 voor sprong. Een aanval van de thuisploeg ging naast en de quick-break van Sint-Niklaas met een drie tegen één situa tie werd niet uitgebuit. Met nog 20 seconden te spelen ging Oostakkcr nogmaals zijn kans in plaats van op balbezit te spelen, maar de gemiste worp viel in de handen van Vavourakis die te snel zijn kans naar doel ging. Balver lies en winst voor Oostakker met een uitslag die eigenlijk alle kanten kon opgaan. De Klaaskens lossen nu de rol tegen het leidersduo Melsele- Beveren want die ploegen kwamen wel met de hakken over de sloot. Punten: Oostakker; Vanderstraeten 6 p., Ackerman 8, Van Waes 13, De Pauw 4, Defraigne 23, De Kesel 15, Peelman 2. SNBC: Van Uytfange 7, Sau- viller 21, De Cauwer 5, Va vourakis 3, Debbaut 8, Go- vaert 3, Willaert 4, De Poor tere 19. WEGA WILSELE - SCHELDEJEUGD TEMSE: 92-81 De vierpuntenwedstrijd die Temse moest winnen ging na 12-8 (5e min.) hoopvol van start. Kris De Pauw werkte af en vijf minuten later stond al een 20-30 voorsprong op het scorebord, Hermes Wilsele kon echter Faes aan De Pauw kleven en het gestaltevoor deel van Verbeeck-Daris werd handig uitgespeeld. Daarbij kwam dat Schelde- jeugd vijf volle minuten niet scoorde en bij 24-30 (15e min.) hadden de bezoekers al van hun voorsprong ingeboet. De thuisploeg ging door en kon nog op de rust een 39-39 op het wedstrijdblad prikken. De tweede helft gingen de bezoekers weer voluit hun kansen (44-51) maar Faes kon De Pauw met alle middelen halt toeroepen. De Temse motor kreeg het hard te ver duren zodat na 60-61 (10e min.) een eerste kentering in de wedstrijd kwam. Daris ging onstuimig naar de ring en Mertcns kreeg de foutenlast, terwijl Verbeeck-Landeloos voor de punten zorgden. Na 15 minuten stond Hermes Wilsele op 76-72 en met vrij- worpen werd een maximaal verschil bereikt van 88-74 (18e min.). Dan gingen de scheidsrechters de thuisploeg bestraffen maar met een to taal van 17 tegen 12 fouten in de tweede helft, was Schelde- jeugd het meest door fouten last geteisterd. Winst zat er niet meer in en gelukkig ver loren ook Herseaux en Sparta Schaarbeek zodat Temse nog nipt uit de gevarenzone blijft. Punten: Wilsele: Verbeeck 9-12, Daris 6-7, Faes 12-8, Landeloos 5- 15, Van Deuren 7-9. Scheldejcugd: Kris De Pauw 10-10, Mertens 7-6, Bleyen- bergh 9-12, Gosselin 0-4, Van Lombergen 4-2, Van Dooren 7-6, Gillis 2-2. WEGA EUROPABEKER V.C. Temse 2 Bankasi Ankara 3 (15-10, 15-9, 13-15, 9-15, 7- 15). Wat velen verwacht en ver hoopt hadden is zondagna middag dus niet gebeurd (in de sporthal Tielrodia). Temse heeft zich niet kunnen plaat sen voor de finale van de Konfederale beker. Nochtans zag het er drie sets lang mooi uit, dat de Wase formatie in zijn opdracht zou slagen om als eerste Belgische ploeg door te stoten naar de finale ronde. Een goed gestarte thuisploeg pakte vrij vlot de eerste twee sets binnen. Ook de derde set verliep aanvan kelijk naar wens. Via een 8-3 tussenstand liepen de Schel- demeisjes uit tot 13-8 en het Europees sprankeitje hoop bleek werkelijkheid te wor den. Op dat moment kantelde de wedstrijd. Enkele slechte recepties en twee netfouten zorgden ervoor dat de Turkse meisjes terugkwamen tot IS IS. Ankara, vokaal gesteund door talrijk opgekomen gast arbeiders, begon opnieuw in zijn kansen te geloven. Het «Komaan Temse» werd ge smoord wanneer een harde service van Bankasi de set stand op 2-1 bracht. In de vierde set leken de gas ten volop in hun kansen te geloven. Een aangeslagen Temse keek tegen een 1-9 Temse-dames (dw) acnterstana aan. Met enkele goed geslaagde smashes en plaatsballen van Nadia Van den Branden en Bea Keyacrts kwam Temse terug bij 9-S opnieuw in de wedstrijd. Wanneer Flebus in de fout ging en De Caluwe een recep tie miste waren alle illusies verloren. De vijfde set was nog louter een formaliteit voor Bankasi Ankara. Voor Temse betekent dit een einde van een Europees avontuur. De eindronde 1988 van de Konfederale beker heeft wel degelijk in Ankara plaats. VC Temse-Ankara 2-3. Bea Kayaerts tipt de smash van de Poolse die bij Ankara speelt terug over het net (dw) FC Luik - SK Beveren (Goris) SC Lokeren - Cercle Brugge (Jeurisscn) 2' nationale E. Aalst - Berchem (Goethals) 3* nationale A SV Oudenaarde - J. Lede (Van Herzeele) Virton - E.Zele (Moons) Bevordering B SK Halle - St, Niklaas (De Hoog) Willebroek - VW Hamme (Butencers) 1' provinciale RCH Gent - E. Meldert (Devisscher) Temse - KV Ertvelde (Eeckcman) KAVD - Waarschoot (Van Extcrgcm) Latem - SK Aalst (Helderwcireldt) SK Lcbbekc - Olsa (Verniers) 2' provinciale B Kemzckc - St. Denderleeuw (De Keyscr) H. Vrasene - Robur (Demesmaeker) Kruibeke - Heldergem (De Decker) Melsele - Schcllebelle (Van Leuven) Borsbekc - Kalio (Kneuvels). 3* provinciale D Herzclc - Hofstade (De Bleeckere) Meldert - Serskamp (Weyn) Erpe - Kerksken (Van Imschoot) Aaigcm - Wicze (De Corte) Berlare - Nieuwerkerken (Van de Weghe) Bambruggc - Gijzegem (Boeykens) St. Gi|lis-W. - Buggenhout (De Wilde) SomBekc - St.Gillis-D (Vercauteren) Gerda - Kl.L. Vrasene (De Cock) St. Pauwels - Stckenc (Moons) Haasdonk - Waasmunster (Teugels) Heikant - Lokerse (Arijs) Bazel - Grembcrgen (Coppens) Excelsior - Baasrode (Boone) 4* provinciale G Ede - Terjoden (Eeckhaudt) Ercmbodegem - Mere (Cornells) 4* provinciale H R. Lebbcke - S, Moorsel (De Prez) Opstal - Boonwijk (Van Damme) Erondegem - Herdersem (Herrcgodts) Appels - Wichelen (Hacrs) Baardcgcm - Schoonaarde (Put) Oudcgem - Lutterzele (Heerwegh) W, Moorsel - Smetlcde (De Smet) 4' provinciale I Straatje - Moerbcke (Van Laere) Wachtebekc - Meerdonk (Van Laere R.) Rupelmonde - White Boys (Reyniers) Klingc - Hoogeinde (Van Bogacrt) Tielrode - SK Lokeren (Vcllcman) Kieldrecht - Eksaarde (Saadouni) Volgende speeldag Sporthal De Wulten 24.01.88 09.00 u. Hamvoc-Contra Dendermonde 24.01.88 09.00 u. Duvels-Hamme Centrum 24.01.88 10.30 u. De Molen-B.G.J.G. (H) 24.01.88 10:30 u. WAS-O.C.M.W. 24.01.88 10,30 if. Zwarte Panters-Renilde Uitslagen en standen Tiende speeldag Hamse Volleyliga, Jef-Contra Dendermonde 3-0 B.G.J.G.-Coconuts 3-0 The Pool-A T.B. 3-1 Renilde-B.G.J.G. 3-0 O.C.M.W.-De Molen 0-3 Zwarte Panters-De Duvels 3-1 Hamme center-Contra Dendermonde 3-1 WAS-Hamvoc 3-2 HAMSE VOLLEYLIGA Groot feest deze voorbije speeldag in sporthal De Wui- ten. Alle ploegen die in de Hamse Volleyliga aantreden waren immers op de afspraak. In de Damesreeks weinig of geen verrassingen. Jef en B.G.J.G. wonnen hun wed strijd met duidelijke cijfers van resp. Contra Dendermon de en de Coconuts. Alle aan dacht ging in deze reeks dan ook uit naar de topper tussen de nrs, één en twee; The Pool en A.T.N. The Pool leek ech ter ook voor de goed spelende A.T.B. dames te sterk al had het A.T.N, team wel de ver dienste om als eerste ploeg The Pool een setje te ontfut selen. In de herenreeks ook heel wat beweging. Zelfs het O.C.M.W. en Hamme Center waren aanwezig. Eerstge noemde onderging normaliter de wet van de sterkste tegen de leidersploeg van De Mo len, maar Hamme Center toonde aan,, dat zij nog wat plaatsjes zullen opschuiven in de rangtabel na hun inhaal- matchen, want nu werd Con tra Dendermonde met lege handen huiswaarts gestuurd. Al kon Contra wel één setje bemachtigen van Hamme Centrum. De Duvels lieten zich ook op deze speeldag langs hun beste zijde zien en «pikten» één setje af van de Zwarte Pan ters. Vooral R. Van Laere had bij de Duvels hierin een groot aandeel. Van een echte Duvel gesproken... Renilde blijft eveneens bo venaan de klassering staan. Nu werd B.G.J.G. te licht bevonden zodat deze laatsten met de grootste verliescijfers werden afgetroefd. Tot slot kregen de vele aan wezige supporters nog een wedstrijd te zien om duimen en vingers aan af te likken tussen WAS en Hamvoc. De thuisploeg liet zich, bij wijze van de spanning er in te hou den, eerst op een 2-0 achter stand plaatsen door Hamvoc, om nadien niets meer aan laatstgenoemde te laten en zo de spannende partij zelfs nog zegevierend af te sluiten met een nipte vijfsetter winst. DAMESVOETBAL JEUGD KAMILLEKES - GRIMBERGEN 12-0 Tegen negen Grimbergse be zoeksters hadden de Kamille- kes het aanvankelijk moeilijk om tot scoren te komen. De gasten weerden zich met de moed der wanhoop en had den daarbij een tijdlang het geluk aan hun kant. Na tien minuten verraste Da- niëlla De Meersman met een niet al te hard afstands schot de bezoekende keeper en kwam de verdiende 1-0 voorsprong op het bord. 2-0 werd het na een kwartier toen Saskia Molly gevat Kathleen Stevens aanspeelde en die ook scoorde. Alweer vijf minuten later werd het 3-0 toen Sofie Phi lips met een knap boogballe- tje Daniëlla De Meersman vrijspeelde die raak trof. Direkt daarop rondde Natha lie Errauw een prachtige Aal- sterse aanval af met een ge meten inzenden, die echter werd weggewerkt. Een dubbelpas tussen Saskia Molly en Kathleen Stevens werd in het Grimbergse doel besloten (4-0) en net voor de pauze nam Saskia Molly een voorzet van Daniëlla De Meersman rechtstreeks over en prikte de forfaitcijfers op het bord. Na de herneming werd het dadelijk 6-0 via Daniëlla De Meersman. Daarna duurde het tot aan het kwartier voor aleer Sofie Philips de stand tot 7-0 kon opdrijven. Tussen de 20c en de 28e mi nuut konden de Kamillekes nog vijf doelpunten aanteke nen: Saskia Molly op pas van Nathalie Erauw (8-0-, Natha lie Erauw met een fraaie lob bal (9-0) en vervolgens kon- dan de Aalsterse meisjes met enkele vlotte aanvalsbewegin- gen het dozijn volmaken. Sas kia Molly nam nog twee goals voor haar rekening en Sofie Philips een. Vermelden we ook nog dat na de rust Liesbet Willockx en Wendy Podevijn werden inge bracht. Kamillekes Aalst Linda De Brouwer; Belinda Schalck, Caroline Hinninck, Gaby Anné en An De Smedt; Christel Keselaer, Kathleen Stevens en Sofie Philips; Na thalie Erauw, Saskia Molly en Daniëlla De Meersman. Op de bank zaten Liesbet Willockx en Wendy Podevijn. C.T. BEKERWEDSTRIJDEN Rupelmonde, Wijnveld en Meldert kunnen met gerust gemoed de tegenwedstrijden aanvangen. Zij wisten alle maal hun tegenstrevers met zware cijfers te verslaan. Tij dens de winterstop werden ook nog twee inhaalcompeti- tiewedstrijden gespeeld, met volgend resultaat: Wijnveld - Opstal 7-2; Meerdonk - Ru pelmonde 1-11. Hier nu de bekerwedstrijden: Meerdonk - Rupelmonde 0-9 De thuisploeg draaide de eer ste helft goed mee, maar de betere afwerkers zaten in het bezoekende team, dat voor de rust tweemaal raak trof. Na de rust werd de thuisploeg herleid tot 9 spelers. Hiervan maakten de bezoekers ge bruik om doelpuntenkcrmis te vieren. Dit tegen een zeer sportieve thuisploeg. Doel punten voor Rupelmonde: Verdurmen 4, Link 2, Polfliet en Van Cleemput elk 1 en een owngoal van Baetens, Wijnveld - Lutterzele 6-0 Ook hier keken de bezoekers tegen een 0-2 achterstand om alvorens men aan de rust toe was. Doelpunten: Mertens 3, De Clercq 2 en Coene 1. Melder - Bornem 7-0 Een sportief bezoekend Bor nem viel wat licht uit tegen een thuisploeg, die met uit blinker Pessemier een hat trick lukte alvorens aan de tweede spelhelft te beginnen Bornem dat de zaken tijdens de tweede speelhelft verdedi gend trachtte aan te pakken, moest evenwel nog drie tref fers toestaan. Doelpunten: Pessemier 5 en Wambacq 2. J.V.L. Volleybal. Sinda-Menen 3-0. Het éénmansblok van Sinda stopt de Menense aanval (dw) uitgemaakt worden, terwijl in de spelonderbrekingen en de derde set St. Pauwels stand wissels die werden doorge- hield tot 4-3 maar nadien de voerd. Geen hoogstaande teugels moest lossen ondanks wedstrijd. HAMSE VOLLEYLIGA een 4-0 achterstand aange smeerd. Wanneer Godelieve Heyaman met haar opslagen een reeks van vijf punten skoorde was de kloof defini tief geslagen. Het enige wa penfeit van de gasten werd genoteerd in de derde set wanneer Saco met 0-1 aan de leiding prijkte. Kieldrecht had een rustige wedstrijd af gewerkt. Sinda St. Niklaas 3 Menen 0 (15-11, 15-2, 15-9). Een duidelijke overwinning voor de Klaasjes. De bezoek sters konden in de eerste set aanklampen. Sinda nam af stand tot 12-7 maar de West vlamingen kwamen tot 13-11 terug. In een spannende eind- finish kwam de 1-0 op het bord. Enkel in de tweede set konden de Sindaspeelsters vanaf het begin uitlopen. Vier rotaties volstonden om de set binnen te halen. Tijdens de derde set kwam St. Niklaas 11-7 voor en bij 13-9 gingen de bezoeksters kopje onder. Belangrijke zege voor de thuisploeg. Eerste provinciale Sigivok St. Gillis Waas 1 Zulte 3 (5-15, 10-15, 15-5, 13-15). Een verdienstelijke wedstrijd van de Sigivokmeisjes, on danks de nederlaag. Zulte was de verdiende winnaar. In de vierde set gaven de thuis- speelsters bij een 8-4 stand de wedstrijd uit handen, zodat de nederlaag niet meer kon ontweken worden. Derde provinciale Kangoeroes Aalst 3 Kruishoutem 0 (15-8, 15-11, 15-10). De dames van Kangoeroes blijven aan de winnende hand in de kompetitie. Wedstrijd na wedstrijd wordt duidelijk dat een eventuele overgang naar een hogere reeks tot de mogelijkheden behoort. Kruishoutem staat derde laat ste gerangschikt en het moest dus een gemakkelijke kluif worden voor de Ajuinen. Aalst startte gezwind in de eerste set, overtuigd van hun meesterschap. De bezoek sters kwamen wel aan de eer ste punten: 0-5, maar wan neer het raderwerk begon te draaien. Na twintig minuten werd de eerste set winnend besloten door Kangoeroes met 15-8. Het zou wel gemak kelijk gaan dachten de gast vrouwen. Niets was echter minder waar. Na een gelijk opgaande beginfase 2-2, en 4- 5, plaatsten de bezoeksters een tussenspurt naar 4-11. Kruishoutem op voorsprong dat kon niet door de beugel. De thuisploeg kwam terug punt per punt om ook de tweede set te besluiten met 15-11 winst. In de derde set vertrok Aalst zoals het een titelkandidaat past: 7-4 en 14- 7. Kruishoutem kwam terug tot 14-10 en na de vierde matchbal werd de wedstrijd afgesloten met een 3-0 zege. Kruishoutem verdient een be tere klassering. Volgende week komt hekkesluiter Me- relbeke op bezoek, die nog geen wedstrijd heeft ge wonnen. Vierde provinciale A V.C. Buggenhout 3 St. Pauwels 0 (15-5, 15-4, 15-3). De reservewedstrijd werd door de thuisploeg gewonnen met 3-0(15-7,15-2,15-4). Het enige wapenfeit gebeurde in de tweede set waarin Karin Bas met haar opslagbeurt de stand op 14-0 bracht. De hoofdwedstrijd duurde amper veertig minuten en over het gebeuren kan weinig gezegd worden. Buggenhout legde een overweldigend meesterschap aan de dag. St. Pauwels won dit seizoen nog geen enkele set en Buggen hout prijkt op de tweede plaats. In de eerste set ging de stand van 4-4 naar 11-5 en in de tweede set kon na 11-4 Volleybal. Sinda-Menen 3-0. Het overwicht van de Sinda- meisjes was té groot (dw) Ere-afdeling V.C. Temse 3 Vlamertinge 0 (15-9, 15-8, 15-11). De dag voor het Europees treffen moest Temse nog een «opwarmertje» afwerken. Voor de eerste set bracht trai ner-coach Hugo Huybrechts zijn basisopstelling tussen de lijnen, maar toen de Turkse meisjes hun intrede deden in de Temse sporthal werd er op slag gewisseld. Deze experi menten lieten de bezoeksters toe punten te skoren. On danks de inbreng van de in- vallersbank kwam de zege nooit in gevaar. Petra Van Glabeke moest een operatie ve ingreep ondergaan en zal enkele weken onbeschikbaar zijn voor de ploeg. Tweede landelijke Asterix Kieldrecht 3 Saco Halle 0 (15-6, 15-2, 15-3). Saco Halle, de tweede ploeg een kweekschool van ereklas- ser, had niet veel in de pap te brokkelen. Saco (te jong en onervaren) heeft een te smal le kern en de meeste speel sters hadden reeds de inval lerswedstrijd afgewerkt. Het achttal van de bezoeksters kon in de beginfase van de eerste set niet wedijveren met de grensmeisjes en ze kregen

De Voorpost | 1988 | | pagina 25