WILLY PERMENTIER UIT HAMME ZILVEREN TRAINER WASE MEISJES SCHITTERDEN OP GOUWKAMPIOENSCHAPPEN IN DENDERMONDE BEVESTIGING VAN DE VASTE WAARDEN DRIE PROVINCIALE TITELS VOOR ASAHI KWAI ZELE JUDOKA'S voetbal GELIJKSPEL, TE WEINIG VOOR KAMILLEKES De Voorpost - 22.1.1988 - 27 TURNEN Op de Vlierkouter te Hamme woont al verschillende jaren Willy Permentier. Binnenkort zal deze technische leraar in Sint-Niklaas zijn zilveren ju bileum vieren als trainer van turnkring «Kerels» in Waas munster. Zijn vader was een van de pioniers van de turnkring. Het was duidelijk dat Willy zich spoedig aangetrokken voelde tot deze dicipline. Toch was hij al 15-16 jaar toen hij in de kijker begon te lopen. Zijn carrière begon in 1962 en één jaar later wist iedereen dat hij uit het goede hout gesneden was. In dat jaar werd hij immers in Waar schoot kampioen bij de be ginnelingen. Dat was een titel die aansprak vooral bij de kleineren. Meteen werd hij gebombardeerd tot trainer bij de jeugd. En dat sloeg in. Jammer genoeg moest hij na een tweetal jaren zijn aktivi- teiten stopzetten wegens een schouderontwrichting die hem steeds meer en meer last berokkende. Toch bleef hij de jeugd trainen en alleen in die funktie deed hij nog aan turnen. Dat Willy Permentier als trai ner naam zou maken sijpelde geleidelijk door. Hij scheen daarvoor in de wieg te zijn gelegd. Toen hij in die jaren als trainer van het groepswerk met zijn leerlingen kampioen van Oost-Vlaanderen werd in Melsele was dat meteen voor het bestuur van de turnklub Kerels het sein om Willy te benoemen tot algemeen trai ner. Het is een goede keuze gebleken. Als Willy bladert in het verle den dan komen daarin prach tige bladzijden voor. Zoals het jaar 1972 dat wellicht het suksesrijkste is geweest in de geschiedenis van de klub. De jongerengroep werd kam pioen in het Waasland te Temse. Ze trokken de lijn verder en datzelfde jaar wa ren ze te Beveren te gast op het provinciaal kampioen schap. En ook daar werden ze als nummer één aangeduid. Het kon blijkbaar niet op. Toen de beste groepen van ons land samenkwamen te Lembeek waren het weer de Kerels die het haalden en de Belgische titel op zak staken. Een grotere triomf kon men zich moeilijker voorstellen. Drie jaar later startte men met een meisjesafdeling en ook dat ging prima. 1975 werd ook een gouden jaar. Acht jaar onafgebroken was de turnkring uit Sint-Niklaas Kracht en Geduld winnaar ge weest van de Beker van de Koning. In dat jaar deden de Kerels het zo goed dat zij de onafgebroken zegereeks van Kracht en Geduld konden doorbreken en deze beker in de wacht konden slepen: een geweldig hoogtepunt. In 1980 zou de klub de Beker van de Koning nog eens inpal men. Deze keer met de afde ling jongens. De klub zou ook tweemaal winnaar worden van de Beker van Bisschop Mgr. Van Peteghem. Dat zijn feiten die tellen. Maar boven dien haalden de turners en turnsters nog tientallen gewestelijke, provinciale en nationale titels, teveel om op te noemen. Trainer Willy Permentier en turnklub Kerels dromen er van om in 1989 het indivi dueel provinciaal kampioen schap te mogen organiseren. het goede voorbeeld. Drie vier avonden per week gaat hij met de fiets naar Waas munster. Bij regen en wind, koude of sneeuw, de Willy is er altijd. Een voorbeeld dat aanstekelijk werkt op zijn leerlingen. Lenig zijn, kracht hebben en vooral ernstig en veel oefenen zijn de kwalitei ten waarover een turner moet beschikken, stelt Permentier. Vooral het regelmatig trainen is zeer belangrijk. Wie talent heeft, zegt hij, is nooit moe, is altijd bezig met turnen. Vrij vlug kan men zien wat een nieuweling in zijn mars heeft. Ze beschikken daarvoor over Ervaring, kennis van zaken en de nodige infrastruktuur, stel- mensenkennis hebben van len ze. Hoogendonck aan de Willy Permentier op turnge- Nijverheidslaan is ongetwij- bied een gewaardeerd ele- feld een uitgelezen domein, ment gemaakt. Vanaf volgend jaar wil men Luxepaardjes vliegen bij mij daaraan beginnen werken, gauw buiten, stelt de trainer. Willy Permentier geeft aan Het is langs de andere kant Turnen. De jongens van Rusl Roest die kampioen werden: David Elet, Sven Homblé, zijn turners en turnsters zelf niet gemakkelijk om alle le- Kris Muyldermans, Johan Van Steenlandt, Bart Van Mele, Filip Van Roey, Tom Vervaet, Tim Koppen, Tom De Bosschere en Lenz Van Royen (Iv) Vorige zondag had in de Appelse sporthal het tweede luik plaats van de kampioen schappen der Oostvlaamse turngouw, georganiseerd door de Kon. Turn- en Wapen- gilde Sint-Joris uit Dendermonde die haar negentigjarig bestaan vierde en op het einde van het jaar ook zal instaan voor de organisatie van het gouwfeest, waaraan ook buitenlandse turnkringen zullen deelnemen. Vorige week kwamen zowel de jongens als de meisjes aan de beurt, deze keer waren enkel de meisjes nog aktief Het ging om het individueel kampioenschap artistieke gymnastiek en vry werk. Reeks -15 jaar Er waren veertien deelneem sters in deze leeftijdskatego- rie, waarvan het overgrote deel uit het Waasland kwam. Enkel de beste turnsters wor- den op deze manifestatie uit genodigd. Bazel ging met de eerste twee prijzen lopen. Sasja Van Hau- tekerke won deze reeks. Zij is geboren in 1973 maar haar opvolgster is Tessa De Bondt, ook al van Bazel en die is geboren in 1977 (allebei op 7 februari). Derde werd Gitte Van Ecken uit Haasdonk. Ba zel legde ook beslag op de vierde plaats met Christine Meul. Cindy Van den Abbeele, het enige Dendermondse meisje werd toch nog vijfde tussen al dit Wasc geweld. Verder volgden: 6. Sofie Gythiel (Ba zel), 7. Ann Janssens (Bazel), 8. Nadine Geerinckx (Waas munster), 9, Annick Van de Wicle (Waasmunster), 10. Karine Weyn (Waasmunster), 11. Katrien Fonteyn (Waas munster) en 12. Machteld Peeters (Kemzeke). Het Kemzeekse meisje Isabelle De Wilde kwam niet opdaten opdagen en Katrien Fonteyne uit Waasmunster moest de strijd staken omdat ze na twee den die zich aanmelden bij zich te houden en te blijven motiveren. Er spelen heel wat redenen mee om van iemand een trouw en goed turner te maken. Ook de ingesteldheid van de ouders speelt een grote rol. Als die zorgen voor wat tegenstand dan houdt de leer ling het niet lang vol. Vooral voor studerenden is het niet altijd gemakkelijk de juiste aflijning te maken, want stu dies moeten de voorrang krij gen op sport. Ook al zijn studie en sport wel aardig te kombineren. Het is trouwens ook zo dat vooraleer Willy Permentier zijn turners en turnsters selekteerd in zijn A- kern er eerst gepraat wordt met de ouders. Want zonder hen gaat het niet Momenteel j lelt de groep een 200-tal le- Turnen. De turnsters van Rust-Roest tijdens de kampioenenvienng in de bar van de ^en. pjet overgrote deel. een sporthal in Sint-Niklaas: Cindy De Boeck, Kristel De Cock, Inge De Cock, An De 130-tal, zijn meisjes. Groeve, Nathalie De Smet, Lies Martens, Katrien VandenbergheMarie-Paule Thiébaut, Bij de meisjes varieert de Ines en Jutta Van Hove en Marijke Van Steenlandt (Iv) leeftijd van 6 tot 21 jaar, die dan worden ingedeeld in ver schillende reeksen. De meis jes behaalden verleden jaar in Bazel twee gouden en even veel zilveren trofeeën. Belang rijk vindt Willy Permentier dat men ook op trainings kamp gaat als voorbereiding op het provinciaal en natio naal kampioenschap. Ook voor het komende kampioen schap (begin 1988) is er een kamp gepland. Ook de jongens behaalden dit jaar een puik resultaat in Kemzeke waar de Kerels de meeste titels wonnen. Willy Permentiers naam is straks al 25 jaar verbonden met de Kerels. Dat Willy zeer graag praat over zijn turners is duidelijk en dat alles in zijn huis tumen ademt is duide lijk. Toch zijn zijn zonen Dirk en Luc atletiek gaan doen... HVC' PROVINCIALE KAMPIOENSCHAPPEN IN ZELE Turnen. De Dendermondse Cindy Van den Abbeele werd vijfde in de kategorie -15 jaar. (foto P. Hermans) proeven gekwetst geraakte. ke, meteen de twee jongsten van het kwartet. An Van Reeks 15 jaar Hoornyck (Belsele) werd der- Amper v,,f deelnemers ,n de- de en 3orpsge„ote Ria DoIfe. l uy f" S"en kWa„meJ moI1t vierde het Waasland, tenzij Ruth De Ridder (Haasdonk) die haar Voor de turners staan er naast kat stuurde. het gouwfeest nog enkele be- Eerste werd Els Vercauteren langrijke manifestaties op het uit Haasdonk, gevolgd door programma, maar daarover Hilde De Meester uit Kemze- later In de Sporthal V.H.V.D. te Zele was het eens te meer al judo wat de klok sloeg. In dit sportmekka werden dit week end immers de provinciale kampioenschappen betwist bij de seniores. Deze tellen eveneens als schifting voor verdere deelname aan de re gionale en later aan de natio nale kampioenschappen, zo dat iedereen van waarde dient aanwezig te zijn. Weinig of geen nieuwe ge zichten in de top der klasse menten tussen de 100 deelne mers. Wel het verheugend feit dat niet minder dan 4 reeksen beheerst werden door juniors, die, nota bene, hun kans mo gen wagen bij hun oudere kollega's. -60 kg werd volledig gedomi neerd door de klasrijke Pa trick De Poorter ujit Eeklo, die enkel tegenstand kreeg van Rik Foulon uit Ronse. -65 kg: Hier kregen wij een knappe prestatie van Jan Heyman uit St.-Niklaas, doch Peter Janssens uit Ronse wist hem te verrassen. Deze moest echter zelf onderdoen in de finale van de routinerijke Marco Wobben uit Moorsel. -71 kg: 4 uitblinkers, 4 po diumplaatsen, de rest was een straat te lmicht bevonden. Baets (Eeklo) won ditmaal van Ott (Zele), doch deze 4 waarden liggen echt dicht bijeen. -78 kg. Echt grote klasse in deze reeks met als waardige toppers Van Assel (Zele), die het met het kleinste verschil haalde op Eddy Couvreur, heersend kampioen uit Ronse. -86 kg: een Zeelse machtstrijd tussen de jonge energierijke Eddy Van de Cauter en de fijne technieker Nico De Maesschalck. De jeugd won op beslissing van de scheidsrechters. Hun accesiten: Kose Hassan (Ze le) en Ben Blommaert (Ron se) haalden het ticket voor de regionale. -86 kg: werd beheerst door Mario Bauwens (Zele) die en kel op verweer stootte van de jhonge dynamische Vander- kereken uit Ronse -95 kg: alleenheerser Harry Van Barneveldt, die enkel in spanning moet leveren buiten onze landsgrenzen. De regionale kampioenschap pen hebben dit jaar plaats in Beernem (West-Vlaanderen) op zondag 14 februari, tussen de 4 eerst geklasseerden van elke provincie. Ook de dames boven de 18 jaar zullen die dag aan bod komen voor hun Vlaamse titels. Eindstanden Gewicht -60 kg: Reeks (19 deelnemers) 1. De Poorters Patrick (Eeklo), 2. Foulon Rik (Sam. Ronse), 3. De Raedt Geert (Oudenaarde), 4. Baele Filip (^loorsel) Reeks gewicht -65 kg: 1. Wobben Marco (Moorsel), 2. Janssens Peter (Sam. Ronse) 3. Bauwens Gino (Zele), 4. Heymans Jan (St. Niklaas) 15 deelnemers. Reeks gewicht -71 kg (16 deelnemers), 1. De Baets Werner (Eeklo), 2. Ott Da niel (Zele), 3. Vemeir Peter (Zele), 4. Schelfhout Patrick (St. Niklaas) Reeks gewicht -78 kg (20 deelnemers), 1. Van de Cau ter Eddy (Zele), 2. De Maes schalck Nico Zele), 3. Blom maert Ben (Sam. Ronse), 4. Kose Hassan (Zele) Reeks gewicht -86 kg (13 deelnemers) 1. Van Assem Michel (Zele), 2. Couvreur Eddy (Sam, Ronse), 3. De Verseleer Danny (Sam. Ron se), 4. Baudenville Peter (St. Niklaas). Reeks gewicht - 95 kg (5 deel nemers) 1. Bauwens Maria (Zele), 2. Van de Kerken Christophe (Sam. Ronse) 3. De Maeyer Eddy (De Klin- ge), 4. Andries Wilfried (Waarschoot), Reeks 95 kg (4 deelne mers), 1. Van Barneveld Har ry (Sam. Ronse), 2. Ballegeer Peter (Zele), 3. Couvreur Pa scal (Sam. Ronse), 4. De Vel- der Daniel (Dendermonde Sumo Kwai) HVC Turnen. De Dendermondse Turn- en Wapengilde Sint-Joris organiseerde de gouwkam pioenschappen in de Appelse sporthal (foto P. Hermans) De provinciale seniores judo kampioenschappen die te Ze le plaats vonden, waren bij zonder succesvol voor de lo kale judovereniging. De judo ka's van voorzitter Robert De Geest hielden negen medail les te Zele, gelijkmatig ver deeld onder drie gouden-, drie zilveren- en drie bronzen medailles. In de -78 kg klasse werd het bijna een Zeelse onderonsje. De finale lokte de massa rond de tatami. Eddy Van de Cau ter en Nico De Maesschalck. Geen van beide judoka's kon een voordeel scoren, zodat de titel bij beslissing van de scheidsrechters moet komen. Eddy Van de Cauter werd als winnaar aangewezen. Voor de jonge Zeienaar is dat zeker een steun om zich opnieuw op nationaal vlak te tonen. In die categorie werd Hassan Kose derde. De tweede Zeelse titel werd gewonnen in de -86 kg door Michel Van Assel. Een jonge beloftevolle judoka, die zich steeds op het voorplan werkt tijdens de kampioen schappen. In de -95 kg klasse moest Mario Bauwens, zich ondanks een polskwetsuur, toch kwalificeren voor de re gionale kampioenschappen. Dit betekende een plaats bij de eerste vier. Bauwens toon de zijn klasse en werd provin ciaal kampioen. Mario wil uit- I blinken op de regionale kam pioenschappen en de konditie aanscherpen voor het natio naal kampioenschappen. De nationale titel winnen bete kent voor Mario vaste voet in de nationale ploeg krijgen en genieten van een beurs. In de 95 kg gewichtsklasse werd Peter Ballegeer mooi tweede. In de -65 kg verover de de beloftevolle Gino Bau wens een bronzen plak. Asahi Kwai kwam met glans uit de provinciale kampioen schappen. Beno judo. Mario Bauwens, pro- Judo. Eddy Van de Cauter vinciaal kampioen bij de werd Oostvlaams kampioen zwaargewichten (arch) (arch) EERSTE NATIONALE Kamillekes Aalst Assenede 2-2 Tegen een rechtstreekse ri vaal in het degradatiedebat hebben de Kamillekes het op eigen terrein niet verder kun nen brengen dan een punten- deling. Doch de meisjes van Assenede verdienden uitein delijk het puntje en hielden zo de kloof in de klassering op vier punten. Het wordt voor de Kamillekes dus geen sine cure om in de twaalf rester- znde wedstrijden die achter stand goed te maken. Volgen de zaterdag krijgen ze aan de Zandberg Standard Luik voorgeschoteld en dat is geen gemakkelijk hapje... Bovendien hangt een dreigen de schorsing boven het hoofd van Annick Van Laethem, een spits die moeilijk kan ge mist worden in een ploeg die niet erg gemakkelijk scoort. Het kan echter niet genoeg worden herhaald dat op een enkele uitzondering na de mentaliteit van de Aalster- se voetbalsters voorbeeldig is. De ploeg speelt voor wat ze waard is en een eventuele te rugval naar Tweede Nationale wordt niet meteen als een dra ma beschouwd. De jeugd blijft immers een troef voor de toekomst van de klub van Kamiel Sergant. Te nerveus Het begon niet zo best tegen Assenede. Al na vijf minuten keken de Kamillekes tegen een 0-1 achterstand aan. Con- ny Adam, weerde een gevaar-" lijke bezoekende aanval in hoekschop af, doch precies die vrijschop aan de hoekvlag leverde Assenede een doel punt op. Drie plaatselijke ver dedigsters hadden postgevat aan de eerste doelpaal, maar de bal ging over hun hoofden naar de gekende tweede paal, waar Sylvie Pirier met een kopstoot doelvrouw Adam versloeg. De thuisploeg trok onmiddel lijk ten aanval omdat een gro tere achterstand hen niet erg aanlokkelijk leek. De Asse- needse keeper Myriam Brug- geman verhinderde echter met enkele voortreffelijke tussenkomsten een Aalstcrse goal. Aan de overzijde moest haar kollega Conny Adam één enkele keer uitlopend redding brengen. Na 26 minuten spelen mocht Paula Bisback een vrijschop nemen, bereikte Mieke Den Blauwen die echter de kans miste. Er ontstond een nogal verwarde toestand voor het bezoekend doel en tenslotte leidde handsspel tot een straf schop, die door Annick Van Laethem werd omgezet. Het bleef 1-1 tot bij de rust, want beide ploegen waren te nerveus om tot enig samen hangend spel te komen. En kel een fraaie poging van Re- nilde Clompen die herhaal delijk vanuit haar verdedigen de postie naar voren oprukte was het noteren waard vóór het rustsignaal van scheidsrechter Peeten weer klonk. Vermeend buitenspel De tweede helft leverde van weerszijden betere kombina- ties op en beide ploegen kwa men om beurt met goed voet- balwerk aan bod. Na tien mi nuten kwam Aalst op voor sprong toen een knap schot van Paula Bisback onvoldoen de werd afgeweerd door doel vrouw Bruggeman en een at tente Sandra Van der Linden de bal over de doellijn kon werken. Met 2-1 op het bord schene de Kamillekes een tijdlang op weg op de defini tieve kloof te slaan en Annick Van Laethem had die door slaggevende treffer zelfs aan de voet. Ze aarzelde echter te lang om te besluiten en de kans was meteen verkeken. Conny Adam moest dan eens te meer uitlopend redden en even later was het de beurt aan Brenda Van den Eeck- hout om Assenede van de gelijkmaker te houden toen een uitgelopen Conny Adam dreigde te laat te komen en Brenda voor alle zekerheid in hoekschop verwerkte. Het was echter maar uitge steld want aan de 20c min. werd het toch 2-2. Een schit terend inzenden van Sylvie Poirier bereikte het hoofd van Anita Van Nieuwenhuyse die met een kopballetje keeper Adam lobde. Helga Van der Donckt kwam nog in de ploeg voor Brenda Van den Eeckhout en Paula Bislack waagde haar kans op doel doch zonder sukses. Het waren evenwel de zenuwen die de grootste rol speelden in de resterende minuten en twee bedenkelijke tussen komsten van scheidsrechter Peeten, die voor de rest het spel van dichtbij had gevolgd en konsekwent alle overtre dingen had bestraft. Het viel des te meer op omdat zij ook die twee fazen van zeer nabij zag: de Kamillekes waren in beide gevallen flink op weg naar het bezoekende doel, doch werden wegens ver meend buitenspel afgefloten, tot verontwaardiging van de Aalsterse speelsters en hun supporters. Zo bleef het bij een gelijk spel, dat voor de Kamillekes niet zo'n positief resultaat mag worden genoemd omdat hun positie in de rangschik king status quo blijft. Een overwinning tegen Standaard is dus noodzakelijk om niet definitief af te haken. Uit er varing weet iedere voetbalief- hebbcr dat in de voetbalsport alles mogelijk is en dat men de hoop nooit mag opgeven. Dat doen de Kamillekes be slist niet en zo blijft ook in een wedstrijd tegen een gere puteerde klub de kans op puntenwinst altijd reëel Kamillekes Aalst Conny Adam, Hilde Van Caelenbergh, Lutgart Viaene, Brenda Van den Eeckland en Renilde Clompen, Ann Eloot, Paula Bisback en Pas- cale Flamion, Sandra Van der Linden, Annick Van Laethem en Mieke Den Blauwen. Wisselspeelsters: Helga Van der Donckt, Nancy De Cre- mcr en Marijke Buyse. Cyriel Temmerman

De Voorpost | 1988 | | pagina 27