Intergem beloonde gebruikers van elektrische verwarming Elektriciteitsverbruik stijgt merkelijk Werken zonder subsidies: onverantwoorde belastingverspilling te Lede Hoe ondersteunt stadsbestuur de verenigingen? Specialiteit suikerwafels en koffiekoekjes Tel. 053/21.51.30 De Voorpost - 22.1.1988 - 5 Kwamen vorige week de verbruikers van aardgas aan de klant een onmiddellijke en voor de maand januari: beurt, dan werden dit keer in Hof Tersig door Intergem gespecializeerde dienst- Mevr. Heerman Maria, de gebruikers van elektrische verwarming bedacht met verlening te verschaffen. Keiberg 31, 9310 Lede een cheque van 5.000 fr. Mevrouw Jacqueline Van In Dendermonde wordt voor de maand februa- Cauwenberge zette uiteen dat er elke maand een trek- een dergelijk klantenburo ri: Dhr. De Cooman, Ou- king was georganiseerd onder de klanten die hun woning geopend op 29 januari. Al dendijk 66, 9540 Erpe-Me- elektrisch verwarmen en een affiche «elektrische ver- die maatregelen werden re warming» op een goed zichtbare plaats hadden aange- genomen om zo dicht mo- voor de maand maart: •""acht. gelijk bij de klant te kun- dhr. De Schauvlieger R., ~,a nen staan en °P alle vra- Windmolenstraat 72, 9541 Zo kwam men aan 24 win- dat zich bewust moet zijn gen een körrekt en snel Bambrugge. naars, twaalf uit de regio van het aktieve imago dat antwoord te kunnen gevoor de maand april: o rv»nH6nVee c6 Z'j u,tstraalt naar de ven. Vandaar dat men ook dhr. Coppens, Hof Leeu- regio Dendermonde. En khenteel toe. Intergem specialisten heeft opgeleid wergem 8, 9300 Aalst de erfn? fft 06 j°ngSte tijd uitge~ die de klant vriendelijk te voor de maand mei: «LhS? pffw w Pakt,met een aantal klant- woord kunnen staan en dhr. Roelands, Oostdorp- t Elektro"^armte- gerichte ideeen. De heer problemen van technische, straat 18, 9410 Erpe-Mere ïnnH Lh6" yor!?lden de De Bie citeerde onder administratieve of inforvoor de maand juni: genodigden van de gezelli- meer de nieuwe faktuur matieve aard kunnen op- dhr. Van Wiele Michel, fvnnd informatieve die gemakkelijker lees- lossen. Intergem besteedt Kouterbaan 21, 9390 Her- a- t en du'debjker is, de aan dat imago van klant- dersem I de toS DeZRif" ""S", Tbege)eidin8 van vriendelijkheid biezonder - voor de maand juli: gewestelijk direkteur van wanbetal?rs' het '"voeren Veel aandacht, want uit- dhr. Van Wassenhove, S t vau n,euwe technology eindelijk is «de klant onze Kattenbroekstraat 8, 9390 Intergem. Hij benadrukte sche ontwikkelingen zoals werkgever» aldus geweste- Moorsel van het bedriif'en de vHe f6" draagbare m'nicomP"- lijke direkteur Noel De - voor de maand augus- van het bednjt en de vele ter en de keuzedatum van Bie. tus: dhr. De Windt P inspanningen die worden betaling. Een andere Steenbergstraat 68 178(1 geleverd om de dienstver- dienstverlening is de pro- De winnaars Affligem lening en de kwaliteit zeer cedure bij verhuis. En dan Daarop werden de namen Voor de maand septem- hoog te houden. In dat is er natuurlijk het klan- bekend gemaakt van de ber: dhr. Deraedt M. Pot- ,S Cr ^°°ra' de m°i tenburo, een nieuwigheid winnaars. Eerst van de re- aardestraat 91, tivatie van het personeel die er opgericht is aan de gio Aalst. Dat zijn Dendermonde. Het personeel van Intergem (foto Piet Hermans) Dendermonde. De mannen van de technische dienst van Intergem met i, gewestelijk direkteur de heer De Bie (foto Piet Hermans) 1780 Affligem voor de maand okto ber: dhr. Verdoodt G., Pastorijweg 26, 1790 Hekelgem voor de maand novem ber: dhr. De Sander, Hui- zekensstraat 20, 9392 Meldert voor de maand decem ber: dhr. De Sutter, Cau- wenbergstraat 13, 9420 Mere. En voor de streek van Dendermonde waren de gelukkige winnaars: voor de maand januari: dhr. Saeys, Opstalstraat 22, 9328 Schoonaarde voor de maand februa ri: dhr. Vertongen H., Bosstraat 27, 9320 Oudegem voor de maand maart: dhr. De Taye J., Heirbaan 182, 9330 Dendermonde voor de maand april: dhr. Drieghe H., Hoek- straat 45, 9320 Oudegem voor de maand mei: dhr. De Brandt P., Varen bergstraat 58, 9320 Oudegem voor de maand juni: dhr. Coppens, Brusselse steenweg 36, 9370 Lebbeke voor de maand juli: dhr. De Brueker, Blik- straat 32, 9310 Lede voor de maand augus tus: dhr. De Roeck, Bel- laertstraat 60, 9310 Lede voor de maand septem ber: dhr. Verhelst, Boot- ,dijkstraat 62, 9168 Moerzeke voor de maand okto ber: dhr. De Smet, Kapel- lestraat 18, 9371 Dender belle voor de maand Novem ber: dhr. Glas P., Kille straat 34, 9168 Moerzeke voor de maand decem ber: dhr. Van Handenho- ve, Bremenhullekenstraat 1, 9370 Lebbeke. Samen met hen werden ook de elektro-warmte- specialisten in de bloeme tjes gezet. Voor nieuwbouwers Van de gelegenheid ma ken we gebruik om even de aandacht van de nieuw bouwers te vragen. Inter- gem-Intercom biedt hen een uitzonderlijk voorde lenpakket aan. Onder meer een nieuwbouwche- que ter waarde van 10.000 fr. als korting op de aan- sluitingskosten wanneer men zijn nieuwe woning met elektriciteit verwarmt. Een extra korting voor ak- kumulatie-verwarming en vrijstelling van 10 KVA (bijkomende korting op de aansluitvergoeding. Ver der zijn er de afficheakties waarmee men 5.000 fr. kan winnen. Men kan er ook terecht voor een gratis warmtestu- die en een verbruiksra- ming. Voor bestaande wo ningen zijn er ook voorde len weggelegd. Klanten tjie verwarmen met een spaarkachel krijgen van Intergem Intercom gratis een aangepaste meter (dat is elektriciteit aan halve prijs). Klanten die water verwarmen met een spaar- boiler krijgen een gratis aangepaste meter, en een belangrijke korting van 60 procent (indien een ver zwaring van de aansluitka- bel nodig blijkt), 5.000 fr. te winnen bij een affi- cheaktie en een gratis warmtestudie en ver- bruiksraming. Dat allemaal boven de spreekwoordelijke Inter- gem-Intercom service. Wat inhoudt dat men 24 uur op 24 uur paraat is. Men kan voor informatie steeds terecht op het klan tenburo. Voor de gemeen ten Buggenhout, Dender monde, Hamme en Leb beke is dat bij het Klan tenburo aan de Grote Markt 19 te Dendermonde (052/21.39.01) en voor de gemeenten Aalst, Affli gem en Erpe-Mere in het Klantenburo Tragel 8 te 9300 Aalst (053/78.97.69). Dendermonde. De laureaten specialisten (foto Piet Hermans) de regio Aalst samen met de elektro-warmte De CVP-oppositie vond het onverantwoord en verspil ling van belastingen van de inwoners dat het Kollege van Burgemeester en Schepenen voor belangrijke werken opteert voor financiering ervan met eigen middelen, zonder subsidies ervoor aan te vragen. Het betreft hier twee belangrijke bouwplannen: de uitbouw van de gemeentelijke administratie en het oprichten van een sportkompleks. Gemeentelijke administratie In de begroting 1988 staat de uitbouw van de ge meentelijke administratie ingeschreven voor 20 mil joen. Raadslid Ruyssinck stelde zich hier vragen bij. De vergadering had inder tijd haar goedkeuring ge geven over de princieps beslissing tot uitbreiding van de gemeentelijke ad ministratie. De onkosten werden toen op 5 miljoen geschat. Hij vond de ver hoging tot 20 miljoen on verantwoord en vond het zeker onverantwoord en zuivere geldverspilling dat daarvoor geen subsidies aangevraagd werden. Vol gens schepen De Paepe is die meeruitgave verant woord en er werden geen subsidies aangevraagd om dat de administratieve rompslomp te groot is. Er werd opgemerkt dat de uitbreiding van de ge meentelijke administratie die nu op 20 miljoen ge schat wordt en waarvan het uiteindelijke bedrag gewoontegetrouw veel ho ger zal liggen, zo krachtig door het kollege verdedigd werd, terwijl de uitbrei ding van de OCMW-admi- nistratie die een nulopera tie zou worden en op mid dellange termijn zelfs winst zou opleveren, door diezelfde personen ge kraakt werd. Sportkompleks De oppositie had dezelfde opmerkingen in verband met de financiering van het sportkompleks. Ook daarvoor werden geen subsidies aangevraagd dit eveneens om de realisatie ervan te bespoedigen. De onkosten voor dit ontwerp worden voorlopig geschat op 20 miljoen. De opposi tie merkte op dat de wedij ver tussen de schepenen i.v.m. de komende verkie zingen de bouwrage aan wakkert en de onkosten opdrijft zonder gebruik te maken van de mogelijk heid van subsidiëring door de nationale overheid. Ook willen de betrokken schepenen de werken aan gevat zien en zelfs als het kan afgewerkt tegen de volgende verkiezingen. Dus de gemeentekas moet de volle pot betalen voor verkiezingsdoeleinden van de betrokken schepenen. Burgemeester Minnebo had het duidelijk niet ge makkelijk met de opmer kingen van de oppositie. Intercom Distributie Noord publiceerde zopas de resul taten 1987 en de investeringen 1988. Met uitzondering van 1984 lag het verbruik in de Noordzone steeds beduidend hoger dan het nationaal gemiddelde. 1987 werd afgesloten met een elektriciteits verbruik dat met 4,8% hoger ligt van 1986. De dalende lijn in de toename van het verbruik werd daarmede onderbroken. Het gemiddelde groeiritme ligt trouwens met zijn 3,5% een vol procent hoger dan de voorziene 2,5%. De stijging in België ligt daarenboven merkelyk hoger dan in de andere EG-landen. In de industrie steeg het verbruik met 3,9%, in de diensten met 5,9% en huishoudelijk eveneens met 5,9%. In de noordzone De jongste jaren lag het verbruikscijfer in de noordzone steeds hoger dan het nationaal gemid delde. Dit komt vooral omdat het aandeel van de huishoudelijke sektor er relatief groter is dan het nationaal niveau. Steeg de produktie in 1986 nationaal met 2,3%, in 1987 was dat met liefst 7,9%. 66% daarvan kwam via kernbrandstof, 20% via vaste brandstof, 3,5% via fuel, 7,3% via aardgas, 2,4% via hydraulische cen trales en 0,8% via stoom- rekuperatie. Kernenergie blijft dus voor 2/3 van de nationale eiektriciteitspro- duktie zorgen. De inbreng van steenkool en aardgas is gestegen ten nadele van de fuel. Een eenheid van 280 W werd in Genk-Langerlo omgeschakeld op steen kool en in Amercceur is men druk met dergelijke omschakeling doende wat in Rodenhuize begin 1988 zal starten. De investeringen voor produktie, transport en distributie van elektriciteit worden geraamd op 27,2 miljard fr. De prijzen daalden voor hoogspan ning met 10 en voor laag- spanning met 5%. Nadat in 1986 de gunstige klima tologische omstandighe den meebrachten dat er minder aardgas werd ver bruikt, steeg dat verbruik in 1987. In Intercom Noord steeg het aardgas verbruik in 1987 met 9,5%. Investeringen Als privé-vennoot in de gemengde interkommuna- les Intergem, Iveka, Iver- lek en Pligas investeert In tercom Noord voor 1988 2.223 miljoen, zijnde 1.289 miljoen voor elektri citeit, 495 miljoen voor aardgas en 439 miljoen voor TV en FM. Wat betreft hoogspanning kwamen er nieuwe cellen in de post te Aalst-Noord, te Geraardsbergen en te Sint-Pauwels. Verouderde hoogspanningsleidingen in de streek Ninove-Ge- raardsbergen zullen wor den vervangen. Er worden 35 nieuwe distributiekabi- nes opgericht en 7 disper- siekabines te Moorsel- Dorp, Molenberg te Pari- ke, aan de kerk te Burst, te Overboelare, Helder- gem, Hamme en aan de Hoogstraat te Sint-Ni- klaas. Wat betreft laagspanning zijn uitbreidingen en ver sterkingen voorzien, als mede ondergronds bren gen van luchtnetten. En wat betreft gebouwen is er te Aalst de eerste fase van een nieuw «klantenburo». Aardgas Er komt een ontvangststa tion te Kerksken voorzien van telesignalisatie en meetlijn, Uitbreidingen van de aardgasleiding zijn voor zien te Herzele, te Lebbe ke in de verkaveling The- venin en 't Rot, te Ninove. Saneringen komen er te Aalst aan de Boudewijn- laan en de Botermelk- straat, te Sint-Gillis-Waas aan de Potterstraat, te Temse in de Vogeltjeswijk en aan de Antwerpse steenweg en vervangingen in de Hemelstraat te Den dermonde en de Gasme terstraat te Hamme. TV- en FM-distributie Forse stijging van de investeringen wegens de ombouw van netten naar 300 MHz. Een eerste fase van de aanpassing van de netten waardoor het aan tal te ontvangen program ma's tot 25 zal oplopen, De investeringen in hoofd- netten bedragen 26 mil joen waarin ook het on dergronds brengen van het primair TV-net voorzien is te: Aalst, Zeeldraaierstraat; Brakel (Michelbeke), G. Gezellestraat; Dender monde, Oude Molen straat; Geraardsbergen (Ophasselt), Ommegangs traat; Lierde, Sint-Jans plein; Ninove (Appelter- re), Eichemstraat; Nino ve, D'Houtembaan; Nino ve (Outer), Lambrecht- straat; St.-Gillis-Waas, Sint-Niklaasstraat; Temse (Tielrode), Antwerpse Steenweg. .De totale begroting voor de interkommunale Inter gem bedraagt voor 1988 694,3 miljoen tegenover 675,2 miljoen in 1987. De investeringen voor elektriciteit en aardgas lig gen duidelijk lager, de ra mingen voor TV- en FM- distributie kennen echter een duidelijke stijging. LH Aan de onderscheiden soorten groeperingen (jeugd-, sport-, kuituur-, vrijetijds-, carnavalvereni gingen, enz.) worden jaar lijks, hetzij op basis van een specifiek reglement, hetzij via een nominatieve lijst toelagen verleend. Door bepaalde stadsloka- len en andere stedelijke infrastruktuur (sportter reinen, pleinen) voor kor te of langere perioden, te gen gunsttarieven of gra tis, ter beschikking te stel len van de verenigingen, probeert de stad te helpen bij de specifieke huisves- tings- en infrastructuurno- den die zich stellen voor bepaalde verenigingen. Een vergelijkbare indirek- te steunverlening gebeurt ook op het vlak van de materialen. De onderscheiden stads diensten die bevoegd zijn voor hun specifiek deelge bied binnen de vrijetijds- sector (in de brede beteke nis) houden zich ter be schikking van individuele personen en verenigingen, actief in het overeenstem mende domein, om infor matie, advies en niet-ma- teriële hulp te verlenen aan diegenen die erom vragen. Verenigingen en organisa toren van manifestaties kunnen binnen de gebo den mogelijkheden ge bruik maken van de ruim te die voor de stad in een bepaald advertentieblad wordt gereserveerd. Ook de mogelijkheden die aan de verenigingen geboden worden ter gelegenheid van bepaalde door de stad georganiseerde beurzen, kan in dat verband ver meld worden. Bij de organisatie van be paalde manifestaties werkt de stad soms op een meer intensieve wijze samen met het verenigingsleven. Daarbij worden bepaalde opdrachten en verant woordelijkheden ver deeld. Jubileumvieringen van verenigingen of mani festaties georganiseerd ten voordele van zwakkere be volkingsgroepen (vb. ge handicapten, migranten, analfabeten) gaven meer maals aanleiding tot een extra steun, bijvoorbeeld onder de vorm van het drukken van een brochu re. Via het eigen program- ma-aanbod van het kultu- reel centrum en door sa menwerkingsvormen tus sen overheid en verenigin gen zal geprobeerd wor den kwantiteit en kwaliteit verenigingen, indien ze van het kulturele en vrije- dat zelf wensen, door het tijdsaanbod te verhogen. stadsbestuur ontvangen Het is een traditie dat ver- worden met de gebruike- dienstelijke en jubilerende lijke drink en foto. LH Aalst. De herstellingswerken aan de Sint-Jozefskerk nemen een aanvang (a) Vertegenwoordiger: Bart Ruyssinck

De Voorpost | 1988 | | pagina 5