durabrik —tl F Jong geleerd is oud gedaan, zegt Guido Bulté Aalstenaars en karnaval hoe verkleden ze zich? Katrienen in «Paris by night» Tim Morgan brengt show op de markt Jantje Brouwergoede sfeer DE NIEUWE BOUWERVARING Vlaamse Bonsai-vereniging afdeling Dender: meer dan ooit springlevend! Werk van den Akker aktief te Wieze Gasthof TER VAERENT De Voorpost - 29.1.1988 - 11 Guido Bulté is sekretaris van AKV De Toerenbijoekes en bestuurslid van het Aalsters karna val verbond. Hy is steeds paraat om zyn kollega's te helpen, zowel op administratief als op technisch vlak. Samen met andere groepen maken de Toerenbijoekes elk jaar verre ver plaatsingen die zwaar doorwegen. Vaak moet er ver trokken worden wanneer het nog bijtend koud is en dat levert natuurlijk wel wat problemen op. Guido heeft dus een de gelijk overzicht van het enorme pakket aan karna- valstoeten. Ze hebben ie der iun eigen karakter, vindt hij, maar Aalst dat steekt toch met kop en schouders boven alles uit. Het spirituele van Aalsters karnaval, dat vindt men nergens op dezelfde uitge sproken wijze terug. Gui do Bulté was veertien toen hij voor het eerst bewust in aanraking kwam met karnaval. Hij geraakte verzeild bij de Suskewie- ten en herinnert zich nog goed hoe hij met zijn va der een bezoek bracht aan de wagen van deze groep. Een of andere garage fun geerde toen nog als werk- halle. Hij mocht toen van vader nergens aankomen en meer dan eens kreeg hij te horen "blijf daaraf, snotneus". De tijden zijn ondertussen veranderd en nu stelt Guido vast dat kinderen van tien jaar met hun ouders meekomen en op hun manier hun steent je bijdragen. "Iedereen die graag meewerkt aan de wagen krijgt bij ons een papborstel in de handen geduwd", zegt Guido die ook zegt dat de nodige aanmoedigingen om aan de slag te gaan niet uit de lucht zijn. Loopt het al eens minder goed af, dan is er nog geen man over boord. Al doende leert men, zo luidt het bij AKV De Toerenbijoekes en jong geleerd is oud ge daan, is een ander gezegde dat men er in ere houdt. De Watertoren heeft Guido steeds geïmpo neerd. Dat machtige ding overheerste de hele buurt en Guido keek daar met ontzag tegenop. Ook al omdat water zo belangrijk is in een mensenleven. Guido's ouders hebben lange tijd een herberg uit gebaat, zeg maar aan de voet van de watertoren. Daar in dat café werd Gui do voluit gekonfronteerd met plezier maken. Dat er vroeger meer amusement is, klopt niet helemaal. Er werd vroeger wel op een andere wijze plezier gemaakt", vindt Guido die van oordeel is dat er steeds vernieuwing moet zijn. Bij AKV De Toeren bijoekes wordt het ont werpen en vervaardigen van de praalwagen toever trouwd aan enkele dappe ren. En zo komt het dat men wel eens voor verras singen komt te staan. Het is de groep al eens overko men dat de wagen gewoon te groot uitviel en niet uit de garage kon. Men be sloot dan maar de garage- poort te vergroten. De herstellingswerken waren een zorg voor later. Dag der Voil Jeanetten Die dag wil Guido voor Naar aloude gewoonte or ganiseren de Catharinisten voor de 53e keer reeds hun «Katrienenbai», de echte inzet van de Aalsterse dolle karnavaldagen. In de Keizershallen kan U op zaterdag 13 februari vanaf 21.30 u. terecht in een echte Parijse sfeer met Eiffeltoren, Moulin Rou ge, Seinebruggen en noem maar op. Silhouetten van french-cancan-dames en Moulin Rouge-figuren be kleden de wanden en in La Ville Lumière baadt uiter aard alles in het licht. De defilee te middernacht dat plaats heeft op twee podia en waarvoor de danspartij niet wordt on derbroken brengt ander maal mooie prijzen voor dames, heren, koppels, kleine en grote groepen (vanaf 10 personen). De FS-band zal onder lei ding van Mare De Cock het repertorium aan het karnavalgebeuren aanpas sen en ex-prins Antoine Van der Heyden brengt karnavalmedleys als ty pisch Oilsjterse inbreng. In de zaal verwijzen U ludieke wegwijzers naar Place du Tertre, Place Pi- galle, Champs Elysées en noem maar op. Aalst aan de Seine voor één nacht. Niettegenstaande de in spanningen en de kosten die de Katrienen zich ge troosten blijft de toegangs prijs beperkt tot 150 F en in voorverkoop tot 130 F en voor groepen is er nog een gunstprijs. Reserveren van tafel kan bij tresorier Maurits De Smet, Hugo Lefèvrestraat 2 te 9300 Aalst, tel. 053/77.87.03. De plaatsen blijven dan voorbehouden tot uiterlijk 23 u. Uiteraard gaat het er kar- navalesk aan toe met o.m. optredens van Keizer Ka- miel en zijn Kamillekens, van leden van het Feestko- mitee en van de nieuwbak ken prins Maurice. LH Aalst. Guido Bulté overal aan het werk (a) KATRIENEN KARNAVALBAL De showwereld heeft regelmatig nieuwe sterren nodig aan het firmament. Er zijn er heel wat die het proberen waar te maken. Een van hen is Tim Morgan uit Denderhoutem die in de Klub in Ressebeke te Erembodegem zijn nieuw plaatje voorstelde. Onder de titel «Stay with me» brengt hij in een produktie van Geert De Moor en een arrangement van Werner Beiion een vrij sentimen tele slow, het plaatje is te koop in de handel of de klub, Ressebeke te Erembodegem. 6 JM Heyman geen geld ter wereld mis sen. De dag der Voil Jea netten, dat is voor hem het hoogtepunt van karnaval. De laatste drie jaar stelde hij een verbetering van het peil vast na een periode dat het inderdaad minder goed was geweest. Voor een buitenstaander is het allicht moeilijk te begrij pen dat iemand voor enke le uren in de huid van een "voil jeanet" kruipt. Voor een karnavalist is dat het hoogtepunt. Het betekent zoveel als eens uit de dage lijkse sleur breken. Je wordt een totaal ander persoon. "De dag der voil jeanetten is voor mij dan ook de belangrijkste dag van het jaar", aldus Guido die zegt biezonder veel aandacht te besteden aan de kledij voor die dag. "Wat ik ga maken en aan trekken is veertien dagen voor het spektakel alle maal klaar. Dan begint ei genlijk het aftellen van de dagen." De dag zelf verzamelen Guido en zijn makkers er gens op de Grote Markt bp een afgesproken plaats en uur. Het leuke is dat men nooit op voorhand weet hoe de kameraden er zullen uitzien. Wordt er veel over karnaval ge praat. hoe men er op die dag gaat uitzien, dat blijft een geheim. Daarna stapt men mee op in de stoet en pas de volgende ochtend gaat men huiswaarts. Dan begint de Katertjesdag. De week nadien gaat men naar Arendkarnaval waar er ook al veel leute en plezier te maken is. Een probleem heeft Guido Bulté nog: hij is op zoek naar lampadeirs. (a.d.) Aalst. De supporters van Jantje Brouwer lieten het niet aan hun hart komen. Dat hun kandidaat geen prins werd betekent lang niet het einde van de pret a LANDEGEMSTRAAT 10-9810 DRONGEN-GENT Tel. 091/82.26.21 of 053/70.54.98 Bouwen met DURABRIK is een unieke ervaring: u geniet meteen de gedekte service van een stevig bouwbedrijf. Een prachtige exclusieve woning."sleutel op de deur, voor een vaste prijs «all-in» Vergeet meteen alle bouwzorgen of nare supplementen achteraf. Met Durabrik groeit bouwen uit tot een heerlijke ervaring. BON VOOR MEER INFORMATIE NAAM ADRES Tel. privéTel bureel Bezit grond ja O neen Jantje Brouwer, die ei genlijk Jan Troch heet, heeft de voorbije prinsen verkiezing al verteerd. En wat meer is, hij heeft ze ook geëvalueerd. "Het gaf op mij een positieve, ple zante indruk", zo ver klaarde hij enkele dagen na de verkiezing. Hij was van oordeel dat de sfeer tussen de supporters en de kandidaten optimaal mag genoemd worden. Een pluspunt dus. Over zijn optreden tijdens de ver kiezing zei hij er op het einde te hebben doorgeze ten. "Het is niet eenvoudig voor een publiek te staan dat boordevol entoesiasme wacht op wat komen gaat", meent Jantje Brou wer die als Voil Jeannet op het podium kwam en met zijn verschijning veel suk- ses oogstte. Hij heeft nu al voor zichzelf uitgemaakt dat hij een tweede keer zijn kans wil wagen, alleen kan hij daar geen precies jaartal op plakken. "Wij gaan daar bij wijze van spreken jiog een nachtje of twee over slapen", vertelde hij verder. En over zijn voor bereiding voor de verkie zing zegde hij dat men op een zeer korte tijdspanne veel heeft kunnen en dan vooral moeten realiseren. "We hebben er het maximum uitgehaald en dat kon omdat zoveel mensen bereid waren mee te werken. Bij deze zijn al die mensen van harte be dankt, want zonder hun hulp was het gewoon on mogelijk geweest." Jantje Brouwer zal ook te zien zijn in de stoet. Als echte karnavalist mag hij daar in geen geval ontbre ken. Als Voil Jeannet al licht moeilijk te onder scheiden van de anderen. En dinsdagnamiddag zal hij er ook zeker bij zijn. (d.a.) Nieuwsgierig als we zijn hadden we graag een beet je op voorhand geweten hoe de Aalstenaars zich tijdens de komende karna valdagen gaan verkleden. Eerst gingen we ons licht opsteken bij "Liebaut" aan de Denderstraat, een van de drie karnavalwin- kels die Aalst rijk is. De deurbel rinkelt er voortdu rend, want nu het karnaval met rasse schreden nadert, is het er biezonder druk. Het blijkt dat het vooral de Ninja-kostumes zijn die gretig buitengaan. Allicht heeft menig televisieserie over dit onderwérp daar wat mee te maken. Ook de strikken met flikkerlicht jes blijken inslag te vin den. En dan zijn er na tuurlijk nog de meer ex clusieve kostumes die niet in massa-produktie ge maakt, maar al bij al nog aan een vrij redelijke prijs kunnen bekomen worden. Bij Lydia, een karnaval- winkel in de Koolstraat, liggen de zaken anders. Lydia maakt zelf de kostu mes. Op aanvraag. Dat brengt met zich dat de mensen zelf hun karnaval- pakken helpen ontwerpen. Wat dan meer inhoudt dat vele van die kostumes echt unieke exemplaren zijn. Toch blijven ze goedkoop. De Winter, de oudste karnavalwinkel van Aalst, maakt ook zelf kostumes maar heeft zich meer toe gelegd op een massapro- duktie. Voor 500 tot 1.000 frank kan je er een ko stuum aan de haak slaan waarmee je best op stap kan gaan gedurende de komende karnavaldagen. Maskers worden steeds minder gedragen. Momen teel wordt er meer ge werkt met allerlei stiften en kleuren zodat de grime meer en meer aandacht krijgt. Alleen de Walt Dis- ney-maskers blijven goed in de markt liggen. De balmaskers met pluimen gaan ook nog goed over de toonbank. De Winter ex porteert ook karnavalko- stumes naar Duitsland, Zwitserland, Italië en de Skandinavische landen, zelfs naar de Verenigde Staten en vooral dan naar de staat New York. De Winter levert ook aan alle grootwarenhuizen in ons land. Tijdens de komende "speelgoedbeurs" in Nürnberg zal het Aalsters huis De Winter ook een stand hebben en volgende week kan men tijdens het toeristisch magazine "Boe ketje Vlaanderen" zien hoe Gerty Christoffels de karnavalshow "De Win ter" heeft leren kennen. Aalst viert karnaval met de zotskap op en zeg zelf maar aan betaalbare prij zen wat de kostumering betreft. J.M. Heyman Als inzet van het nieuwe, reeds elfde, seizoen organiseert de Vlaamse Bonsai-vereniging, afdeling Dender op vrij dag 5 februari te 20 u., een informatie-avond. Deze avond heeft plaats in zaal 't Apostelken, Aelbrechtlaan 1, 9300 Aalst. Het tema is: «de kweek en verzorging van Bonsai, de nu zo populaire Japanse dwergboompjes». Eerst worden video-opnamen vertoond en daarna zal advies gegeven worden aangaande uw eigen bomen en probleembomen. Het wordt een boeiende avond voor jong en oud, zowel beginnelingen als gevorderden. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Vermelden we nog dat naar gewoonte ook nu weer de toegang gratis is. Voor bijkomende informatie kan U ook steeds terecht bij Andre Callaert. St. Annastraat 49, 9308 Aalst of telefo nisch op 053/78.96.59. Het Koninklijk Verbond der Volkstuinders, afde ling Wieze, blijft, te oor delen naar het voorgestel de jaarprogramma 1988, niet bij de pakken zitten. Als voornaamste presta ties voor dit jaar noemen we: vrijdag 5 februari om 19.30 u. in het Wiezehof ledenfeestmaal met dia's over de voorbije aktivitei- ten. Zondag 20 hiaart om 10 u. praktische snoeide- monstratie door De Rijbel André, in de tuin van se kretaris Van Praet Freddy. Zaterdag 30 april een dag- uitstap. Zondag 8 mei van 10 tot 12 u. planten- en zaden ruildag van groen ten en bloemen. Zaterdag 2 juli hofkenskeuring. Zondag 7 augustus om 14 u. fietstocht. Vrijdag 14 oktober om 19.30 u. dia voordracht over het on derhouden en vermeerde ren van kleinfruit, planten en kamerplanten. Zaterdag 19 november om 19 u. prijsuitreiking over de hofkensprijskamp '88. Daarbij komt nog, gezien het groot sukses van de wedstrijd om de zwaarste prei van vorig jaar, een prijskamp naar de zwaar ste witte kool. Dus wel een gevuld en gevarieerd jaar plan! J.V.L. Aalst. Het Driekoningefeest in de Sint-Annazaal met uitgelaten karnavalisten a Heiberg 71, 9310 LEDE Tel. 053/80.38.69 Prima dagschotel van maandag tot vrijdag Elke week een verzorgde zondagsmenu S 80.38.69 Aalst. Het Driekoningenfeest in het Belfort heeft veel weg van een karnavalszitting ii of andere Duitse karnavalstad (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 11