Kermissen en manifestaties in Aalst in 1988 Zeer gevarieerde werking voor KBG-Mere CVP-Bambrugge-Burst wil behoud Racing Bambrugge Erpe-Mere huldigt sportlaureaten en - kampioenen JUNI 14 - 29.1.1988 - De Voorpost Via een berichtenblad houdt het bestuur van de katolie- ke gepensioneerdenbond, afdeling Mere, een konstant kontakt met de nu meer dan vijfhonderd leden. Men is reeds aan de vyfde jaargang toe en het is al meermaals gebleken dat een ledenblad, hoe eenvoudig ook, van groot belang is voor een sterke binding binnen de vereniging, zowel tussen bestuur met de wijkverant- woordelijken als met de leden. Een tijdschrift betekent veel tekst verzamelen en verwerken om aan de no dige lektuur te komen maar het blijkt bij de ge pensioneerdenbond zeker geen probleem te zijn. In hun nieuwjaarseditie ge ven zij een bondig over zicht van de niet geringe prestaties van vorig jaar en dat men het heeft over een «topjaar» met verschillen de hoogrepunten is geens zins overdreven. De eva luatie heeft alleen tot posi tieve resultaten geleid waaruit men alleen kan besluiten dat men nog al tijd in de goede richting zit. Hoe kan het anders als een ondernemende voor zitter omringd is door een stel dynamische krachten die zich stuk voor stuk van hun taak kwijten en zelf initiatieven durven ne men. Vijfhonderd leden haalt men niet met een passieve aktie te voeren want om dit streefgetal te bereiken is er meer nodig dan een paar bijeenkom sten - zeg maar etentjes - per jaar. Om zoveel men sen bij een bond te kunnen laten aansluiten moet er een uitgebreide en contir nue werking zijn met een waaier van diverse aktivi- teiten die mensen van al lerlei slag moeten aantrek ken en aansporen om er ook bij te zijn. Bij de KBG van Mere heeft men daar geen problemen mee want hun werking is juist afgestemd op de wensen en de noden van hun leef tijdgenoten en suggesties worden dermate ingewil ligd dat een wens een feit wordt. Trouwens, bij de jaarver gadering, telkens rond ok tober, krijgen de aanwezi gen de gelegenheid om be merkingen te maken bij de jaarverslagen ofwel kan men bij de verschillende wijkverantwoordelijken aankloppen. Tijdens die zelfde namiddag wordt naar de toekomst gekeken en bespreekt men de wer king voor het jaar daarop volgend. De leden krijgen bovendien een vragenlijst i.v.m. activiteiten en kun nen bijgevolg mede beslis sen over het reilen en zei len van de bond. Hierbij kunnen zij interessante voorstellen doen aan het bestuur die ze graag in overweging nemen en aan de mogelijkheden toetsen. Vereremerking Wie zich bij de KBG in spant doet dit louter vrij willig en op basis van een persoonlijke inbreng. Sommigen onder hen doen dat jaren lang en vragen nooit iets in de plaats om dat ze zich graag van hun taak met overtuiging kwij ten en de bond vooruit willen helpen. Het bestuur weet dit uiteraard te waar deren maar gewone zijn meestal onwetend van de inspanningen die geleverd worden om alles nauwlet tend voor te bereiden en tot in de puntjes te verzor gen. Het is nodig dat men weet dat meerdere be stuursleden bijna dagelijks bezig zijn met de taak van hun bond om alles naar wens te doen verlopen want veel aktiviteiten vergt zeer veel «loop- mert». Als er dan iemand is die vele jaren actief is, dan kan het bestuur deze mensen niet genoeg prij zen en dat men bij gevolg af en toe iemand, in het openbaar, letterlijk en fi guurlijk in de bloemetjes zet is maar logisch en nor maal, ook al vraagt de per soon in kwestie dat feite lijk niet. De gepensioneerdenbond van Mere houdt er echter aan om de «werkpaarden» zeker niet te vergeten en deze keer was er weer zo iemand die al jarenlang in de kijker loopt en door het bestuur met speciale atten ties bedacht werd: Theo- Elk jaar worden enkele sportlaureaten en -kam pioenen door de sportraad en het gemeentebestuur in de bloemen gezet. Vroe ger gebeurde dit in de sporthal van Mere maar dit jaar heeft de "ceremo nie" plaats in de raadszaal van het administratief cen trum Steenberg op vrijdag 29 januari te 19u30. Een paar weken geleden werden de gemeentelijke sportlaureaten en sport- verdienstelijken door de sportraad verkozen. Voor de kompetitiesport-indivi- dueel ging de voorkeur naar atleet B. De Frenne en voor deze in klubver- band zijn het de junioren van de basketbalklub Erpe-Mere. In de rekreatiesport-in- dividueel was het ander maal D. De Meuleneire die nu voor de tweede maal verkozen is om zijn fietsprestaties. De wieler sport staat wellicht op een goed blaadje want WTC SONA-Bambrugge kwam eveneens in aanmerking en haalde het in de rekrea- tiesport in klubverband. Tot sportverdienstelijke van het jaar stond R. Van De Sijpe met de meeste voorkeurstemmen achter zijn naam. Bij de "kampioenen-in- dividuelen zijn er niet min der dan vijf duivenmel kers: T. Brackman, R. De Meerleer, R. Van Box- stael, O. Van Caneghem en de gebroeders Vijver man. Gelukkig waren er toch ook nog andere uit blinkers zoals motocrosser T. Hermans en R. Van der Vurst (bowling). De ploe gen die als kampioen zul len gehuldigd worden noe men FC Olympia Burst, Oranje Erpe, FC Octopus, Bowlingclub Tirolerhof en damesvolleybal Iris. (J.v.) phiel Wijns, of beter «Fiel de Verreveriejer» voor de ingewijden. Sinds jaren heeft deze man zich verdienstelijk ge maakt als vlaggendrager van de afdeling waarvoor hij nu vereremerkt werd met de zilveren erkente lijkheidsmedaille van de Katholieke Gepensioneer den Bond. Fiel is vele ja ren jaren de «man met de vlag» geweest en daarbij hoopt de afdeling Mere dat ze hem nog vaak met de vertrouwde vlag zullen zien stappen. Een «vaan drig» is toch altijd een voorname figuur geweest in de geschiedenis. Maar Fiel is niet gelauwerd voor zijn militaire vaandrigprestaties maar wel omdat hij zijn taak, welke ze ook weze, naar behoren heeft uitgevoerd, omdat het bestuur steeds op hem kon rekenen en omdat hij «iets» betekent voor de KBG van Mere als sympathiek medewerker en zijn verantwoordelijk heid met zorg opneemt. Eindafrekening De jaarvergadering is ook een gelegenheid om te zien welke leden soms uit zonderlijke «prestaties» geleverd hebben. Dit geldt dan natuurlijk voor de kaarters en de wielerclub van de afdeling die de stra ten van Erpe-Mere door kruisen onder de naam van de «Sportieve Se nioren». Dit jaar had men een to taal van 53 deelnemers waarvan het gemiddelde steeds aan de hoge kant was. 33 mannen en 20 vrouwen, van wie een veertiental als echtparen meereden, pedaleerden heel wat kilometers bij el kaar. Hiervan waren er maar liefst vijf die meer dan 600 km op ,de fiets zaten wat zeker gering is voor mensen van de derde leeftijd: J. Lievens met het maximum van 637 km werd gevolgd door G. Ba ten, Frieda Callebaut (de vrouw met het hoogste aantal km), R? Van Lier- de, Bertha Van Impe. Toch waren er enkele die dit getal benaderden en meer dan 500 km aflegden vorig seizoen: F. Lievens, L. Ottevaere, M. De Punt, D. Meuleman, Al. D'Hae- mers en C. De Winne. Een tiental deelnemers fietsten meer dan 400 km. waarvan sommigen vol gend seizoen gemakkelijk de kaap van de 500 km kunnen overschrijden: R. De Jonghe, K. De Jae- gher, H. Van Damme, G. De Rouck, A. Van Dam me, D. Matthys, R. Calle baut, E. Minnaert, R. Volckaert en A. Coppens. Kaartkampioen in de dis cipline belotten was dit jaar Rané D'Hondt met bijna 60.000 punten hij werd gevolgd door Fl. Beeckman, F. Temmer man, I. De Gendt, D. Van Impe, K. Van Wezemael, H. Van Damme, O. Ver hoeven, L. De Vos, Aug. De Pauw, R. Ernest, G. Baten, O, Van Den Broeck, D. Matthys en J. De Boeck. In de discipline «whisten» werd Maria De Vos kam pioen voor M. De Brou wer, M. Mertens, A. Dhaemers en U. De Man. Programma Voor de volgende drie maanden is er reeds een sterk bezette kalender met de maandagse danskursus in het Patronaat, de veer tiendaagse kaartingen, de maandelijkse voetverzor ging, een vormingsverga- dering te Heldergem, een verbroedering met de oud jes in het rusthuis van Me re, de hobbyclub een Half vastenfeest met het daarop volgend Paasfeest. On danks dit alles zullen nog andere activiteiten bijge voegd worden want de voorzitter zelf is bereid om enkele dia-voorstellingen te geven over mogelijk rei zen en vakanties in het buitenland. Daarnaast wil ook een reeks voordrach ten programmeren o.a. over een tema i.v.m. het gemeentelijk bejaarden beleid, over de wissel werking met de rusthuis bewoners, het erfenis- recht, de slaapproblemen, gezonde voeding, huisapo theek, halvedag uitstap pen en andere suggesties vanwege sommige leden. Daarbij denkt de KBG - Mere ook aan het oprich ten van een eigen zang koor dat gemakkelijk moet kunnen tot stand ko men met zoveel leden. Tenslotte vraagt men ook mensen die zich zouden interesseren om mee te werken ahn de redaktie van het berichten blad dat hierdoor nog zou kunnen uitgebreid worden, o.a. met een rubriek familie nieuws en misschien nog andere tema's. Bij de katolieke bond van gepensioneerden van Me re zit men inderdaad goed want men heeft de mond vol over «verveling van de ouderlingen of al leenstaanden» en dat kan in Mere niet gezegd wor den, tenminste als men zich bij deze bond aan sluit. Hier heeft men geen tijd om zich te vervelen want voor elkeen is er een aangepaste aktiviteit voor zien... sommigen zijn zelfs zo vitaal dat ze meerdere aktiviteiten in hun per soonlijk programma zet ten en of dit nu is om thuis buiten te zijn of om enig andere reden, toch blijft het resultaat hetzelfde: ze zijn er altijd geren bij! JV Sinds de dood van R. Volckaert, ex-voorzitter van de sportraad Erpe-Mere, zit de voetbalclub van Racing Bambrugge met een groot akkomodatieprobleem, omdat de familie een gedeelte van het terrein wil verkopen als bouwgrond. Dit is natuurlek hun goed recht maar dit brengt toch heel wat narigheid mee voor de lokale club want alle weiden zyn niet bepaald geschikt om er een voetbalveld aan te leggen. Deze zaak werd ook een probleem op gemeentelijk vlak vermits de clubleiders kwamen aankloppen bij het gemeentebestuur. Het College bracht de kwestie zelfs, einde november vo rig jaar, op de gemeen teraad. Toen vroeg men aan de raadsleden om een princiepsbeslissing te ne men tot het verwerven van gronden die moeten die nen voor de gedeeltelijke heraanleg van het ge noemd voetbalveld. Dit was trouwens bedoeld als een tegemoetkoming en men zou in het verlengde en in de omgeving van het huidige terrein het voet balveld opnieuw aanleg gen. Hiertoe hoeft men daarenboven slechts één omwonende gedeeltelijk te onteigenen en men kan het zodanig schikken dat de gronden aan de Linde- kouter vooraan voorals nog kunnen verkocht wor den als bouwgrond. De ge meente zelf zou de gron den achter het huidige ter rein aankopen mits de no dige toegang te voorzien. Toen reeds was de CVP- fraktie praktisch akkoord met de princiepsbeslissing maar dan toch mits zekere voorwaarden te stellen. Zo stelde fraktieleider Bli- ki dat ook met de omwo nenden moet rekening ge houden wprden en dat de club zelf bepaalde ver plichtingen zou naleven. Samengevat, het moest een transaktie zijn waarbij alle belangengroepen moeten betrokken wor den. Deze stellingname werd achteraf op verschil lende manieren geïnterpre teerd en uiteraard deden bepaalde geruchten de ronde waarbij cafépraat voor het nodige zorgde om de feiten nog wat aan te dikken of de waarheid ge weld aan te doen. Op die manier voelt de plaatselij ke CVP-afdeling aan als een beschuldiging van "onwil tot het behoud van een voetbalterrein te Bam brugge". Om die en andere rede nen heeft de CVP-Bam- brugge-Burst in haar laat ste vergadering besloten om alles te logenstraffen en tegen deze geruchten met klem te protesteren en haar standpunt duidelijk te maken in dit verband: "Het Bureau betreurt sommige persoonlijke uit latingen over het voetbal plein van Racing Bam brugge en stelt dat deze uitsluitend de mening zijn van de personen die ze vertolkt hebben. Het is be kommerd om de gezonde ontspanning en om de sport voor de jeugd. Daar om is het belangrijk dat het voetbalveld op een vei lige plaats gelegen is bin nen de kom van de ge meente. Ook oudere sup porters moeten gemakke lijk het veld kunnen berei ken en de band tussen de supporters en de club mag niet verbroken worden door een overplaatsing buiten het centrum van Bambrugge, welke zijde van de Oudenaardse steenweg ook wordt geko zen. Het dossier mag dan zeker niet politiek uitge buit worden, maar de poli tiek moet ten dienste staan van de grote meerderheid van de Bambrugse bevol king die nauw bij het voet- balgebeuren van Racing betrokken is. Het Bureau van de CVP zal zijn man datarissen opdragen bij hét College aan te dringen dit dossier zo vlug moge lijk te behandelen zodat bij de aanvang van de kompetitie '88-'89 Racing Bambrugge over een dege lijke akkomodatie zou be schikken zoals reeds voor andere deelgemeenten voorzien is. Het normaal verloop van de kompetitie zou dan gevrijwaard blijven." Gelukkig voor die men sen gaat het hier om een sportprobleem dat zeker niet lang op een oplossing zal wachten. Jeugd- en an dere kulturele problemen komen moeilijker tot een oplossing wat in zekere zin toch ook een diskriminatie inhoudt. Men moet toege ven dat er al heel wat ge realiseerd is en dat alles zijn - soms te lang - ver loop moet hebben. (J.v.) FEBRUARI - 6: Aalst, Interscholen zwemmen basisonderwijs - 7: Baardegem, Hoogstraat kermis - 10: Aalst, Interscholen zwemmen secundair on derwijs - 14: Meldert, Bedevaart H. Appolonia Aalst, Karnaval - 21: Aalst, Arend-Karnaval. MAART - 2: Erembodegem, Interscholen volleybal - 5: Aalst, Opening Kultureel Centrum - 9: Erembodegem, Interscholen volleybal - 16: Erembodegem, Volleybal leerkrachten - 27: Aalst, Werf - kermis. APRIL - 2: Aalst, Interscholen atletiek - 3: Aalst, Schietbaan - kermis Nieuwerkerken, Edixvelde - kermis Erembodegem, Hogeweg - kermis Hofstade, Zijpstraat - kermis Erembodegem, Brusselbaan - kermis - 4-15: Aalst, Paasvakantiespeelpleinwerking - 4- 9: Ronse - Dworp: Kadervorming monitor of hoofdmonitor - 10: Aalst, St.-Appolonia-kermis - 17: Erembodegem, Kluiskenskermis Aalst, Rozen - kermis - 24: Aalst, Arond-kermis Nieuwerkerken, Dorpsplein - Maaldreef - kermis Herdersem, Kapellekermis Nieuwerkerken, Hoek - kermis - 25-1/5: Aalst, Topweek - 30: Aalst, Topdag. MEI - 1: Erembodegem, Dom. Modest Van Assche- laan - kermis Aalst, Meiboomkermis - 1-2-8: Meldert, Meikermis - 4: Erembodegem, Interscholen minihockey - 1-29: Groot Aalst, Sportmaand - 7: Erembodegem, recreatievolleybaltornooi Meldert, Jaarmarkt - 8: Erembodegem, St. Amandskermis Nieuwerkerken, Bergstraat - kermis - 12: Erembodegem, Driesplein - kermis Gijzegem, Festival - 15: Aalst, St. Job-kermis Herdersem, Boskantlfermis Nieuwerkerken, Dorpsplein - kermis - 22-23: Hofstade, Kennis Pinksteren Erembodegem, Grot (A.V.D. Maelstraat - Ninovestwg.-kermis) Erembodegem, Nieuwe Wijk Terjoden- kermis - 22: Aalst, Park de Blieck-kermis Aalst, Drieveldeweg - kermis Aalst, Dendermondsesteenweg-kermis Nieuwerkerken, Zurendries - kermis - 21-22-23: Aalst, Horebekeveld - kermis - 23: Aalst, Superstar op wielen - 29: Nieuwerkerken, Molenstraat - kermis Moorsel, Steven-kermis Aalst, Withuisstraat - kermis - 31: Meldert, Bedevaart H. Petrenella. - 5-12: Moorsel, Eerste kermis - vuurwerk op 9/6 - 5: Aalst, Ledebaan-kermis Meldert, Processie Aalst, Botermelkstraat - kermis - 10-13: Aalst, Braderijk Moorselbaan - 19: Erembodegem, Wijk Ter joden-kermis Aalst, Braderij Geraardsbergsestraat 19-26: Erembodegem, Centrum kermis - vuur werk op 22/6 - 25: Aalst, Namiddag Vrije Tijd - 26: Nieuwerkerken, Edixvelde - kermis Aalst, 10 000 jaar sport 1 000 m cup Aalst, Statie - kermis Meldert, Putstraat - kennis - 24-27: Aalst, Braderij Nieuwstraat - 30-1-2/7: Aalst, Vormingsdriedaagse voor moni tors en hoofdmonitors. JULI - 3-7-17: Aalst, Aalst-kermis - 4-19/8: Groot Aalst, Vakantiespeelplein- werking - 11: Aalst, Guldensporenviering - 17: Aalst, Houtmarkt - kermis Meldert, Doment-kermis Nieuwerkerken, Restert- en Hoezestraat kermis Herdersem, Week v/d Landelijkheid - 17-24: Moorsel, Kruis - kermis - 19: Moorsel, Jaarmarkt - 21: Aalst, Nationale Feestdag - 24: Aalst, Watertoren - kermis Erembodegem, Heuvel - kermis - 25: Aalst, 53' wielercriterium - 30-31: Moorsel, Pikkeling - 31: Nieuwerkerken, Maal - kermis Hofstade, St.-Annastraat - kermis Herdersem, Kouterbaan - kermis Aalst, Park - kermis. AUGUSTUS - 4-15: Erembodegem, Kapel - Termuren - Bede vaart - 7: Aalst, St.-Annakermis Nieuwerkerken, Kwalestraatkermis Moorsel, Bergkennis Herdersem, Broekstraatkermis Hofstade, Biest-kermis - 14: Herdersem, A. De Cockstraat - Catacombe feesten Aalst, Bredestraatkermis Nieuwerkerken, Bremtkermis - 15: Aalst, Immerzeeldreef - Potaardestr. Hop- kermis - 20-21: Moorsel, Parochiefeesten met handels beurs - 20-29: Aalst, Jaarbeurs - 21: Aalst, Jan Bijlstraat - kermis Meldert, St.-Rochusfeesten Nieuwerkerken, Laar-kermis - 21-25: Hofstade, Grote kermis - Avondmarkt, vuurwerk op 25/8 - 28-30: Baardegem, Faubourgjaarmarkt, vuur werk op 30/8 Gijzegem, Grote kennis - jaarmarkt, vuurwerk op 1/9 - 28: Aalst, Arendkermis Hofstade, H. Conscience - G. Gezelle Kammestr. kermis Erembodegem, Arond-kermis. SEPTEMBER - 2- 4: Erembodegem, Braderij Hogeweg - 3: Meldert, Dorpsjaarmarkt - 2- 5: Aalst, Braderij Zoutstraten - 4: Hofstade, Babbelaar kermis Aalst, Ambachtsmarkt Aalst, Hengelkampioenschappen in Stads park Aalst, Diepestraat - kermis - 4- 5: Meldert, September kermis - 4-11: Herdersem, Septemberkermis Aalst, Bevrijdingsfeesten - 10-12: Aalst, Braderij Koolstraat - 11: Aalst, Linde- en Steenstraat kermis Hofstade, Boma-kermis - 11-12: Erembodegem, Terjoden Kerkplein-ker mis Moorsel, Septemberkermis - 16-19: Aalst, Braderij Hoveniersstraat - 17: Aalst, Fietstocht grenzen van Groot Aalst - 18: Erembodegem, Leuvestraat-kermis Moorsel, Muziekfestival Nieuwerkerken, Septemberkermis - vuur werk op 20/9 - 23-26: Aalst, Braderij Molenstraat - 24-26: Aalst, Hoge Vesten - kermis - 25: Aalst, Herdenking onafhankelijkheidsstrij ders Meldert, Nievel kermis Aalst, Geneverkermis - 25-26: Erembodegem, Dorpsplein jaarmarkt Braderij - September/Oktober: Aalst, Festival van Vlaan deren - 30/9-1-3/10: Aalst, Braderij Kattestraat. OKTOBER - 2: Erembodegem, Ronsevaal-kermis Meldert, Klaarhaag-kermis - 3: Meldert, Jaarmarkt - 9: Aalst, Mijlbeek-kermis Aalst, Brokkel-kermis Erembodegem, Doggen-kermis Hofstade, Blekte-kermis 16: Moorsel, Statie-kermis Aalst, Kerrebroek-kermis Erembodegem, Ten Bos-kermis - 23: Aalst, Herdenking Oud-pupillen Meldert, Kokerij-kermis - 24: Meldert, Jaarmarkt - Kokerij - 30: Nieuwerkerken, Dries-kermis Erembodegem, Hogeweg-kermis. NOVEMBER - 1: Aalst, Dodenherdenking - 6: Aalst, St.-Maartenfeest - 11: Aalst, Wapenstilstandsherdenking Aalst, Jaarmarkt - Braderij Pontstraat - Hoogstraat - 11-12-13: Groot Aalst, 11.11.11. Actie - 13: Meldert. Meeters-kermis - 15: Aalst, Feest van de Dynastie - 12-19: Aalst, 5' Vlaamse Zwemweek - 20: Erembodegem, Keppestraat-kermis - 27: Baardegem, Molenstraat-kermis. DECEMBER - 4: Meldert, Huizekens-kermis - 16: Aalst, Sportlaureaat 1988 - 18: Meldert, Parijs-kermis - December: Aalst, Kerstanimatie. LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 14