OOK RACING JET MOEST BUIGEN! VW HAMME SÜPERGEMOTIVEERD «NU HEBBEN WE ONS LOT IN EIGEN TLJ.l.iITi HANDEN» INTER NOS LEBBEKE VIERDE KLUBKAMPIOEN JOHNNY LENAERTS (VW HAMME): De Voorpost VOETBAL De Voorpost - 29.1.1988 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 RUGBY BILJARTEN De Lebbeeksc biljartklub 'Inter Nos', met lokaal in Gasthof 'Bierboom' bracht vorige zaterdag hulde aan haar klubkampioen Luc De Leeuw. Zoals het tot de geplogen heden van deze klub behoort bestuur en leden manife steren naast hun liefde voor de keu, het groene laken en de glimmende (biljart)ballen, ook een uitgesproken voor keur voor meer aardse geneugten als lekkere spijzen en heerlijke dranken gebeurde dit tijdens het jaarlijks souper, dit keer geserveerd in 'Gasthof Rembrandt'. Het aperitief aldaar maakte de tongen los en uittredend voorzitter Wim De Ridder, overigens goed van de ton griem gesneden, blikte terug op een geslaagd Internos jaar. Zowel in het gewestelijke verbond als in de klub zelf werd menige karambole gelukt. En daarop komt het voor elke biljartklub die zichzelf respekteert uiteindelijk toch Na de hoofdschotel alles op zijn tijd werd een nieuw bestuur verkozen. Behoorden tot de gelukkigen: Phile mon de Ruysscher, Vic Van Cauwenbergh, Wim De Ridder, Willy Keppens en Luc De Leeuw. Via een tweede stemverrichting kreeg Wim De Ridder voor nog een jaar de voorzittershamer aangereikt. Als klubkampioen '87 werd vervolgens Luc De Leeuw gehuldigd. Als tweede en derde in dit kampioenschap eindigden Jan Siongers en Guy Pauwels. In het eigen klublokaal, in de schaduw van de kerktoren dus, werd achteraf de avond afgerond en de nacht aangeboord. Wc zegden het reeds: hoewel ze sportief zijn, staan de Inter Nos-biljarters ook hun mannetje wanneer het erop aankomt van de meer aardse geneugten des levens te genieten. Pierre Van Rossem i Niets aan de hand by de leiders uit Hamme die deze week voltallig op de trainingen verschenen. Iedereen heeft er zin in en het parool "Wy zullen doorgaan" blijft geldig. "Op verplaatsing zingen en juichen de supporters alvorens ze het terrein betreden. Aan huis zijn ze blijkbaar minder luidruchtig. Voor my hoeven ze ji niet bescheiden te zfón en voor de spelers evenmin. Hoe meer sfeer hoe liever we het hebben", zegt oefenmeester Willy Meersman. "Met Tubantia op bezoek kunnen we ons aan een j defensief ingestelde opponent verwachten, vervolgt Johnny Lenaerts, zonder meer de pailicter in de Durmeploeg. Je bent van Antwerpen of niet, lacht de Hamse midvoor en het is niet omdat die van Borgerhout voor een deel stadsgenoten zyn dat m^n kollega's zich moeten intomen. Als ik de gelegenheid kryg om hen een pad in de korf te zetten, zal ik het niet I nalaten. Wc moeten winnen om leider te biyven. Gemakkelijk zal het wel niet gaan en tegen ploegen als Borgerhout komt het aan om vroeg een doelpunt te scoren. Je kan er zich aan verwachten dat ze rondom hun doelgebied een stevige vesting zullen optrekken. Amaai voor die lieve, brave supporters die waar voor hun geld willen. Pas wanneer we vroegtydig hun afweer kunnen doorboren ligt de weg naar een overwinning wagewyd open. De ploeg: De Wilde, D'Hondt, Verbustel, De Paepe, I Diels, Vcrmeir, Geldof, Smet, Pirelli, Van Nicuwen- huyse, Lenaerts (Van Hemelryck, Van Bogaert en Van Geyte). KAVD: FREDDY JACOBS IS ERBIJ Toon Pfaff vond het jammer dat de wedstryd vorige zondag werd afgelast. De Dendermondse oefenmees ter had er zyn reden toe. "Het betekent nu dat de schorsing van Mare Pringels en Theo Bord ui uitgerekend samenvalt op de dag dat SK Geraardsbergen op bezoek komt. Twee stevige pionnen als Bordui en Pringels gelyktijdig vervan gen is geen sinekure. Komend weekeinde spelen we op St.-Lievens-Hou- tem en gelukkig kunnen we weer beroep doen op Freddy Jacobs. Hy had voor enkele weken een scheurtje opgelopen in de kuit, maar sinds dinsdag is hy weer aan het trainen. Ik heb de indruk dat hy paraat zal zy*n. Verliezen in Houtem is uit den boze. Daar is iedereen zich van bewust. 0 op 4 uit twee recente verplaatsingen stemt tot nadenken. In eerste orde hoop ik dat er verstandiger wordt gevoetbald, besluit de Dendermondse oefenmeester die veertien namen vry gaf. Van Meirvenne, De Baere, De Schaver, Cooreman, Jacobs, Lobyn, Michelet, Bordui, Van De Perre, Verhelst, Rodrigo, Moens, Dhaen en Laureys. ROBUR: DE VOS GESCHORST By de tweede provincialcr Robur Moerzeke is Fran- kie De Vos geschorst. Jurgen Huylebroeck komt in zyn plaats. De ploeg: Laureys, Fons en Luc Vercau- teren, Raemdonck, Mettepenningen, Ost, Verhelst, Eddy, Benny en Jurgen Huylebroeck, Wuytack (De GracfJ. SK LEBBEKE: MATTHIJS ONZEKER By SK Lebbeke bestaat er onzekerheid nopens Chris Matthys. Ingeval hy niet paraat is treedt ofwel Van Doorselaer of Van Damme op in zyn plaats. De ploeg: Vinck, Matthys Peeleman, Hals, Cooreman, Van Bladel, De Malsche, Van Hecke Werner, De Kinder, Van Cauter (Segers, De Vis). (e.g.) Sfeer - Ik ervoer dadelijk een andere sfeer, vervólgt Jöhnny Lenaerts. - Hoewel we vrijwel een ganse kómpetitie op achtervol gen waren aangewezen, bleef de mentaliteit opperbest. Eens de kloof onoverbrugbaar, geraakte de motivatie een beetje zoek. Een verschijnsel dat zich bij vele ploegen voordoet. Nn zijn we leider en hebben vijf punten meer dan vorig jaar na evenveel wedstrijden. Natuurlijk had niemand verwacht dat het zo een vaart zou lopen, vooral nadat enkele vaste pionnen waren opge stapt. De aanwinsten vielen veel beter mee dan algemeen werd verwacht. Wat zeg je trouwens van Claudio De Paepe? Hij vormt mee de afweer en om hem uit te schakelen moet je flinke papieren kunnen voorleggen. Dirk Verbustel loop je evenmin zomaar voorbij. Ik meen dat hij aan zijn beste kompetitie toe is. En lukt het eens dat je hem toch te vlug af bent, dan moet je nog altijd een supersnelle Mare D'Hondt in de luren kunnen leggen. Onze afweer verenigt drie stevige voetballers, hoewelEric Diels - als nieuweling opk een flinke meevaller - des noods een handje toesteekt, wat ook Serge Geldof doet. Ik meen dat het dankzij de afweer, en niet in het minst dankzij doelman De Wilde is, dat we tot nu toe ongeslagen bleven. Belangrijke vaststelling is dat we nu ook vooraan aan het groeien zijn. Dirk Van Nieuwenhuyse, vaak door tegenslagen en kwetsuren afgeremd, begint zich steeds beter aan te passen. Vergeet niet dat hij vorig jaar uitkwam in provinciale. Hij ervaart dat het er in de vierdeklasse een stapje vlugger aan toe gaat. Dirk verstaat de kunst om een opponent op een zijspoor te zetten en dat is niet iedereen gegeven. Niettemin meen ik dat de kollektieve inzet het sterkste wapen van VWHamme is. Dat hebben we bewezen in toppers zoals tegen Di'egem en Sportkring St.-Niklaas, De komende weken worden belangrijk. We hebben ons lot in eigen handen en fijn in tegenstelling met vorig jaar niet afhankelijk van andermans puntenverlies. Het komt er nu opaan om door te gaan en niets aan het toeval over te laten. Spelen we kampioen dan doet Willy Meersman er beslist nog een jaartje bovenop. Hij is de sterkste troef waarover V,W. Hamme beschikt. Denk niet dat ik aan mouwenvegerij doe, maar in mijn loopbaan als voetballer is hij de beste trainer die ik ooit heb ontmoet. Willy Meersman weet van aanpakken. Als geen andere kan hij de spelers motiveren. In de wandel is hij een hoogstgezel- lig man. Als er pret moet gemaakt worden, is hij de eerste om mee te vieren. Hij is een plichtsbewuste trainer voor wie voetbal onafscheidelijk is. Ik hoop onder zijn bewind nog jaren te kunnen voetballen. En bij dit alles mag ook de klubleiding niet worden vergeten die trouwens alles in het werk stelt om het de spelers zoveel als kan naar hun zin te maken. Nog twaalf opdrachten moeten wc tot een goed einde brengén. Dat zal en moet kunnen, aldus Johnny Lenaerts. E.G. VW Hamme kwam vorige zondag in Willcbroek driemaal tot scoren. Johnny Lenaerts nam twee doelpunten voor zijn rekening en vertolkte bovendien een uitstekende partij. Het hoeft dan ook niet gezegd dat de olijke Antwerpenaar na afloop zowat de centrale figuur was. Aan de Durrne heeft Johnny een tweede thuis gevonden. Hij vertoeft graag in Hamme waar hij door een ruime schare supporters op de handen wordt gedragen. Vorig seizoen werd hij voor één jaar aangeworven. Over zijn debuut was men zo tevreden dat snel besloten werd om hem definitief aan te werven. Vigor Wuitens heeft het zich niet beklaagd. Meer dan ooit blijkt dat het een lonende transaktie is geworden. Bovendien, en dat was niet onbelangrijk, had Lenaerts niet de minste moeite om te wennen aan de principes van de vierdeklasser. Zelf had hij overigens twee ellendige jaren achter de rug. - In Assent geraakte ik acht weken geschorst en Boom werd gewoon een tegenvaller, aldus Johnny. - Tevopr was het bij Zwarte Leeuw Rijkevorsel, waar ik als knaap debuteerde, wel al goud wat blonk. Ik werd er op 'Zestienjarige leeftijd Üd van het eerste elftal waarin ik opgemerkt word door Antwerp. Daar verbleef ik twee seizoenen en deed er leerrijke ervaring op. Nadien kwam ik bij Assent en Boom en uiteindelijk bij V.W. Hamme terecht. II'AFDELING D.R.C.-RC JET 16-6 Rugby. Het werd geen gemakkelijke wedstrijd tegen Racing Jet, dat zelfs op voorsprong kwam. Gelukkig kwamen de thuisspelers er tijdig door (vh) De topmatch van deze kompetitiedag bracht twee titelkandidaten tegen elkaar in het veld. Dendermonde slaagde er uiteindelyk in - zy het moeizaam - verdiend te winnen. Beide ploegen moesten een paar basispionnen vervangen. By DRC was dat scrum-half Rik Cassier en Luc Van der Veken. Bij Jet Cambier, Caro en Kieckens. leidde, keurde deze try echter af wegens een twijfelachtige voorwaartse pass. Scheidsrechter Brunet floot Wie dacht dat de wedstrijd de match op gang op een gespeeld was, kwam bedro- drassig maar goed bespeel- gen uit. Jet zette zich schrap baar veld. De wind belette en nestelde zich in het Den- echt mooi spel en bemoeilijk- dermondse kamp. Hun felle te aanvallen langs de drie- druk resulteerde in een reeks kwarten. Beide ploegen, uit- vrijschoppen, die echter geen erst zenuwachtig, begingen aarde aan de dijk brachten, nogal wat technische fouten, Bij een scrum op amper twee meestal door overhaasting, meter van de DRC-doellijn Het was trouwens op vrij- werd heftig gestreden om met schop dat Rudy Wouters de de bal over de lijn te geraken, plaatselijken op voorsprong maar de thuisspelers begaven bracht: 3-0. niet. Verdedigend leverde Het spel golfde op en neer en Marius Meremans hier een RC Jet nam langs M. Planche prachtprestatieDoorbraak- eveneens een vrijschop te pogingen van Burlet. Tem- baat om gelijk te stellen: 3-3. Dezelfde speler bracht de stand na een nieuwe vrijschop op 3-6 voor de bezoekers. De Jetse full-back demonstreerde zijn uitstekende traptechniek en was evenmin moeilijk in de fout te brengen bij zijn tus senkomsten. DRC voerde nu een tijd het hoge woord en Rudy Wouters kon op alweer een vrijschop de stand in evenwicht bren gen: 6-6. DRC speelde nu kordaat de aanval en opener Pierson kon nu eindelijk zijn drie-kwarten aan het werk zetten. De eerste werkelijk prachtig opgezette aanval, zag dan ook een snel en zuiver doorspelen van de bal, die uiteindelijk onder uitbundig gejuich van de supporters door W, Vermeulen over de Jetse doellijn werd gedrukt: 10-6. De place-kick werd om gezet door Rudy Wouters en meteen stond het 12-6. Het was een zeer spannende wedstrijd met korrekt spel langs beide kanten Dender monde heeft door deze over- winning een gevaarlijke hin- aanvalsaktie op, Pierson gaf dernis goed genomen en mag de indruk langs de gesloten nu niets aan het toeval overla- buyzer en Caro werden op het nippertje gestuit. Dender monde kwam eindelijk terug overeind en zette een" flinke kant door de defensie te drin gen, gaf de bal aan full-back Gerd Van den Steen, die een prachtige try lukte: 16-6. Ein delijk was de spanning gewe ken. Een minuut voor het einde kwam een laatste aan val het Dendermondse vuur werk bekronen met een try door E. D'Hooge. Ref. Bru net, die nochtans zeer goed ten. Het moet bekwaam zijn om tot het einde door te gaan en te bewijzen dat het een plaats in de hoogste afdeling verdient. Frans Van der Veken. Rugby. D.R.C.-Rac. Jet 16-6. Lichte jongens zijn het zeker niet, maar opmerkelijk is de fair-play in deze sport die op het eerste gezicht op gebroken armen en benen moet uitdraaien (vh) Rugby. D.R.C., hier in volle strijd tegen Rac. Jet houdt nu zeker alle kansen gaaf om volgend jaar in eerste nationale te spelen vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17