MODDERDUIVELS V.W. HAMME ENIG ONGESLAGEN PLOEG AFWERKING LIET IN NATIONALE KOMPETITIE HET AFWETEN WAAS DAMESVOETBALVERBOND ROUCHES KREGEN TWEE OFF-SIDEGOALS TEN GESCHENKE De Voorpost - 29.1.1988 - 19 Marcel De Geest (B) VOETBAL VELDRIJDEN B.W.C.L. VELDRIJDEN ZATERDAG IN SINT-LIEVENS-HOUTEM WILLEBROEK V.W. HAMME 1 -3 men probeerden de loka- len een reaktie te ontketenen. Na de nederlaag van Antwerp tegen K.V. Mecheien We werden geen enkele keer blnft Vigor Wuitens Hamme de enig ongeslagen ploeg in 'n verlegenheid gebracht. In de nationale voetbalkompetitie. Vermits de achtervol- tege? |s ^ie»~ gers St.-Niklaas en Diegem niet verder dan een gelijkspel JSSjIj Ten kwamen, vergroot de Durmeploeg haar voorsprong tot tweede doelpunt geweest, twee punten. Het hoeft dan ook niet gezegd dat het er in de kleedkamer na afloop van de match, feestelijk aan Druk toeging. Vigor Wuitens had overigens een flinke verrich- n ting geleverd en een dik verdiende overwinning behaald. hervaatting ofSeveg wapens - Het verlies van Antwerp dan een kwartier zijn we tot ging hanteren, lag in de lijn heeft onze jongens gestimu- scoren gekomen uit een vrije van de verwachtingen, ver leerd, zei een dolgelukkige trap die specialist Robbie volgt Willy Meersman. Willy Meersman. Smet rechtstreeks tegen de - Vandaar ook dat we meer - Al bij de samenkomst in touwen knalde. In de heen- de counter hebben gespeeld, het lokaal had ik het in de mot ronde heeft hij Willebroek zo een opvatting die lonend was dat het een goede match zou drie keer in de luren gelegd, en tot de overwinning heeft worden. Een voorgevoel dat Men kende hem dus. Vandaar geleid. Johnny Lenaerts is gesteund was op de reaktie dat men negen voetballers twee keer tot scoren geko- van de spelers. Iedereen had voor de doelmond had ge- men. Een eerste keer op een het over het Antwerps verlies plaatst, maar toch vond Rob- voorzet van Robbie Smet. Bij en besloot om in Willebroek bie nog dat gaatje om de het tweede doelpunt schakel een vuist te maken, alleen al thuisploeg voor een voldon- de hijzelf de rechtstreekse om de trotse en enig ongesla- gen feit te plaatsen. tegenstrever uit en plaatste de gen ploeg te blijven. Het is Na de openingstreffer hebben bal buiten bereik van de loka- gelukt en ik moet er dadelijk we even wat gas teruggeno- le doelman. Johnny mag over- aan toevoegen dat ik over de nieTmag8klagen.Tiet S DAMESVOETBAL EERSTE NATIONALE één van onze betere wedstrij- KAMILLEKES AALST STANDARD LUIK 0-3 den. Ik had mij aan een ge motiveerde tegenstander ver wacht, nadat we hen tijdens de heenmatch met rode kaken huiswaarts hadden gestuurd. Maar onze jongens waren minstens even gemotiveerd Dat werd duidelijk in het be gin toen we dadelijk in het offensief gingen en lieten blij ken dat we op meer dan een punt op uit waren. Na minder (arch.) igens op een flinke prestatie terugblikken. Niettemin heb ben we kollektief onze kracht getoond en uiteindelijk is het dat wat tot een verdienstelijke verrichting en een overwin ning heeft geleid. In het laat ste halfuur heb ik een wissel doorgevoerd door Eric Diels Voetbal. Trainer Willy te vervangen en Nico Van Meersman van VW Hamme Bogaert in het veld te bren gen. Ik nam dat besluit om taktische redenen en geens zins omwille van een mindere prestatie van Eric Diels, wat trouwens niet het geval was, besluit Willy Meersman. Natuurlijk dat zondagavond door voetbalminnend Hamme de boeien even werden losge gooid. Toch waarschuwde Willy Meersman om maar best met de beide voeten op de grond te blijven. De kom petitie is nog lang en de ach terstand van de achtervolgers niet onoverbrugbaar. E.G. EENDRACHT AALST - BERCHEM 0-0 Eendracht Aalst geraakte tegen een weinig overtuigend Berchem, dat in de tweede helft nog nauwelijks in het stuk voorkwam, uiteindelijk niet verder dan een 0-0 brils- core. Aalst miste in de totale overmacht een puncher in de zone van de waarheid, maar dat is al een oud zeer. Chunga blijft de rol vervullen van halfspits-halfmiddenvelder en gaat op bepaalde ogenblikken te weinig diep, terwijl Zakkas zich wel ontpopt als een be hendig dribbelaar, maar eens los van zijn tegenstander te weinig zijn hersenen gebruikt om het orgelpunt te kunnen plaatsen. Bij de uitblinkers in het Aalsterse team citeren we graag Derijck en Collijns om zeker niet Minsart te vergeten voor zijn enorm loopvermo gen. Oefenmeester Fazekas was na de wedstrijd verheugd over de totale inzet van zijn team, al gaf hij grif toe dat vooraan nog steeds wordt ge zocht naar de "witte merel" die doelpunten kan scoren. Urzua werd hiervoor aange worven. De Chileen liet het echter totaal afweten en is zelfs geen plaatsje op de bank meer waard in de ogen van Fazekas. "Ik wil de Chileen weer wakker schudden en daarom heb ik Arijs in de kern opge nomen. Dat is nu wel niet zo direkt een klassebak, maar-hij werkt zeer hard en verdient derhalve een kans te krijgen. Urzua zal hierdoor misschien gaan beseffen dat hij als prof zich wat sterker hoeft in te zetten." Over de inbreng van Moy- son als titularis in de plaats van Van Wilderode had de Hongaar volgende uitleg: "Hans sukkelt wat met fami liale moeilijkheden. Zijn va der is in het ziekenhuis beland en derhalve dient hij dubbel hard te werken in diens zaak. Ik heb met hem ernstig ge sproken en ik schrijf hem ze ker niet zo maar direkt af." Ook het afzakken naar de bank van Wim De Wolf bracht voor sommige verslag gevers enkele vraagtekens. Fazekas was hierover kort en goed: "De Wolf is een speler die boordevol talent steekt, maar tijdens de jongste mat chen liet hij bij de mandek king serieuze steken vallen die voor onze verdediging noodlottig werden. Derhalve gaat momenteel mijn voor keur uit naar Collijns, die een dergelijke opdracht naar de letter uitvoert." (abl) Damesvoetbal. Ann Eloot Voetbal. Robbie Smet, steeds een gevaarlijk heer schap (arch.) Het eens zo superieure Stan dard heeft tegen een strijdlus tige en goed voetballende Ka- millekesploeg hard op de tan den moeten bijten. Met de welwillende hulp van scheids rechter Gijbeis - die twee doelpunten valideerde die in schreeuwende buitenspelposi tie werden aangetekend - kon de Luikse ploeg een onver diende overwinning behalen. Want méér dan één puntje hadden de bezoeksters niet verdiend. De Aalsterse aanhang vroeg zich na de wedstrijd een beet je mistroostig af wat de Ka- millekes in 't vervolg zouden moeten doen om nog eens een punt te veroveren, wanneer spelleidsters als Everaert, Gijbeis e.a. een wedstrijd in handen hebben, waarbij de Aalsterse ploeg betrokken is. Intussen heeft men immers ook de straf van Annick Van Laethem in beroep horen be vestigen. De Aalsterse aan- valstcr zat vorige zaterdag de eerste van haar vijf gedwon gen rustdagen uit en haar af wezigheid zal ondanks de enorme dosis goede wil van haar ploegmaats fel worden aangevoeld. Nog slechts flitsen van vroegere klasse Trainer Jo Loeman had ten gevolge van het ontbreken van Annick enkele pionnen op zijn taktisch bord moeten herschikken. Brenda Van den Eeckhoudt nam de plaats van rechterflankverdedigster in en Hilde Van Caelenbergh werd aanvallende middenveld speelster. Mieke Den Blau wen kreeg de opdracht als eenzame spits te opereren en had er kennelijk zin in. Slechts de klasse van doel- vrouw Ann Noë hield Mieke van minstens één doelpunt af. Het begon allemaal met pret tig wederzijds samenspel dat de toeschouwers het miezerig weer deed vergeten. Luik dwong een hoekschop af; Ann Noë redde een inzenden van Hilde Van Caelenbergh vóór Mieke Den Blauwen; een Luiks schot weerkaatste op de deklat; op een prachtige redding van Conny Adam volgde een goede doelpoging van Sandra Van der Linden. Vanuit het Waalse doel galm den Vlaamse bevelen het veld in: genoeg om Happart in een Franse koleire te doen losbar sten en de flaminganten luid keels de Vlaamse Leeuw te doen zingen. Ann Noë is ech ter één van de vele Vlaamse speelsters die het trotse Stan dard ooit groot hebben gemaakt. Van dat eertijds knappe elftal is vandaag echter niet veel meer te zien dan af toe flitsen van de vroegere klasse. Net voor het eerste Luikse doel punt viel had Mieke Den Blauwen de ver uit haar doel staande Noë met een lange lobbal willen verrassen, maar dat lukte net niet. Het was integendeel Standard dat aan de twintigste minuut op voor sprong kwam: Nathalie Schreymacher zat doodge moedereerd te wachten tot zij vanuit haar komfortabel bui tenspelzitje de bal in het Aai- sters doel mocht werken en mevrouw Gijbeis prompt naar het midden van het veld wees. 0-1 op het bord, doch de Ka- millekes lieten zich niet van hun stuk brengen en rond het halfuur werd een prachtschot van Mieke Den Blauwen door Ann Noë met een schitteren de parade in hoekschop ge tipt. Mieke trapte zelf die hoekschop en weer moest Noë er alles uitpersen om het gevaar te weren. Drie minu ten later ging Mieke alleen door, liep de doellijn af en zag haar knap schot in twee tijden moeizaam door Noë gestopt worden. Nog dezelfde minuut spatte een schot van Marleen Dc Cortc op de onderkant van de deklat opnieuw de wei in. Vlak voor de rust dwong Luik nog twee hoekschoppen af die echter niets opleverden. Karnavalliedjes klonken in de kantien De tweede spelperiode zag een iets beter spelend Stan dard en een Kamillekesclftal dat kranig bleef aanvallen. Tijdens het eerste kwartier waren de beide doelvrouwen de meest opvallende figuren. De Luikse trainer bracht in die periode twee verdedig sters in het veld zodat men zich langs de zijlijn verbaasd Lutterzele - Rupeimonde 0-0 Rupelmonde nam met wind- voordeel de eerste poging voor zijn rekening. Maar doelwachtster van Lutterzele, Blommaert, liet zich niet ver schalken. De tweede helft wa ren de rollen omgekeerd, en het was de thuisploeg die het meest aan de bal was. Ook hier wist Mortelmans van Ru pelmonde haar netten onge schonden te bewaren. Wijnveld - Temse 16-0 Een wedstrijd waarbij aan de rust reeds een 9-0 voorsprong op het bord stond. Na de pauze was het andermaal Wijnveld dat verder domi neerde tegen een uitermate zwakke bezoekende ploeg. afvroeg of Standard die karige 0-1 voorsprong zou gaan ver dedigen... Scheidsrechter Gijbeis be spaarde hen echter die verne dering. Aan de twintigste mi nuut mocht Marleen De Cor- te vanuit een overduidelijke offsidestand de bal in het Aal- sters doel trappen. Protest hielp niet, het vingertje van de zwarte madam wees weer eens naar de middencirkel en Aalst mocht aftrappen. Luik voelde zich geruster met die 0-2 voorsprong en werd ge vaarlijker. Renilde Clompen redde tot tweemaal toe op de lijn. Een totaal leeggespeelde Doelpunten: Coene 4, Mer- tens 3, De Clercq 3, Verscho- te 2, De Rijcke 2, Schatteman 1 en een own-goal van Ver- nimmen. Sierra Zogge - Bornem 1-1 Een genietbare en zeer spor tieve wedstrijd van beide ploegen. Het was de thuis ploeg die tijdens de eerste helft op voorsprong kwam, dit langs Van Herreweghe. De tweede speelhelft gaf ons het zelfde spelbeeld. En toen ie dereen dacht dat de punten op Zogge zouden blijven, was het in de slotminuut dat Van Mele er anders over besliste, zodat beide ploegen kregen waar zij recht op hadden. Te vens werd een zeer goede lei ding vermeld van scheidsrech ter Van Beneden. Meldert - Grembergen 5-0 Forfait gegeven door Grem bergen. Meerdonk - Opstal: Uitgesteld wegens onbespeel baarheid van het terrein. Klassement: 1. Wijnveld 2. Opstal 3. Meldert 4. Rupelmonde 5. Lutterzele 6. S. Zogge 7. Bornem 8. Temse 9. Meerdonk 10. Grembergen 13 26 11 18 13 18 13 16 13 14 12 11 13 10 13 7 12 5 13 1 J.V.L. Ann Eloot - wat een tomelo ze inzet heeft dat meisje! - werd vervangen door Nancy De Cremer en Standard dwong nog twee hoekschop pen af en scoorde enkele mi nuten voor het eindsignaal een derde doelpunt via Marti- ne Peeten. Het werd dus 0-3, waar 0-0 zeker een rechtvaar diger weergave zou zijn ge weest van het geleverde spel. Het ziet er echter naar uit dat de Aalsterse oranje-blauwen in de toekomst nog wel vaker tegen twaalf tegenstandsters zullen moeten optornen. Zij laten zich echter geenszins uit het lood slaan en zongen na de wedstrijd uit volle borst de Karnavalliedjes van Kamiel mee, tot grote verbazing van de Luikse speelsters en me vrouw Gijbeis, die zich waar schijnlijk aan een algemene Aalsterse verslagenheid had den verwacht. Maar de Ka- millekes laten zich zo gauw niet ontmoedigen en zijn vast besloten dapper verder te doen... Cyriel Temmerman C- en D-reeksen MARCEL SCHUDDINCK EN JOZEF GEVAERT De zware regenval van de jongste dagen zorgde overal voor zeer zware omlopen. Met het einde van het cros sseizoen in het zicht, schijnen er verschillende renners door te zitten en laat het harde wekelijkse labeur diepe spo ren. Dat ziet men ook in de uitslagen waar, buiten de jon gens die er altijd staan, velen ten prooi zijn aan gebrek aan strijdlust en macht... de laat ste loodjes. In Sint-Lievens-Houtem werd de wedstrijd al vroeg in vaste vorm gegoten. Eerst reed Jean Goossens een tijdje aan de leiding maar nadien kwa men de echte crossers naar voren. Marcel Schuddinck kreeg lange tijd last met kam pioen Vettenburg, maar ook deze weerstand brak en Schuddinck kon zegevierend naar de meet oprukken. Ook Jefkc Gevaert ploeterde moedig door de modder, hoe wel hij lang gedomineerd werd door Willy Van der Eec- ken, kon hij toch het laken naar zich toe trekken. Willy maakte een slippertje en Jef- Van Oudenhove, 6. Sonck, 7. Roels, 8. Colman, 9. De Pae- pe, 10. De Braekeleer. D-reeks: 1. Jozef Gevaert, 2. W. Van der Eecken, 3, D'Hondt, 4. De Gusseme, 5. De Baere, 6. Van Vaeren- berg, 7. Van der Vurst, 8. Uitslagen Van Impe, 9. Van Den Hoe- cke, 10. Daem. Hij lag de ganse wedstrijd aan de leiding, maar in de laatste ronde kon Lucien Van Impe de beste man uit de koers nog verrassen. Van suspens ge sproken. A-reeks: 1, Dirk Janssens, 2. Laureys, 3. De Wachter, 4, De Maerschalck, 5. Keymo- len, 6. Duquet, 7. Ryde, 8. Schaukens, 9. Van Eyck, 10. A. Keymolen. B-reeks: 1. Paul Dessein, 2. Brondeel, 3. Corthals, 4. Cor nells, 5. Van den Meirssche, 6. Van Handenhove, 7. De Schanseleire, 8. Colino, 9. De Gendt, 10. Van Hoorebeke. C-reeks: 1. Etienne Vetten burg, 2. Schuddinck, 3. Mus- BWCL-Veldrijden. Omer De Baere uit Vlierzele kc was de pijp uit. Dolgeluk kig kwam hij over dc meet. Kampioen D'Hondt werd derde en een verrassende Lu cien De Gusseme vierde, voor de knappe Omer De Baere. A- en B-reeksen DIRK JANSSENS EN MARCEL DE GEEST Gewoontegetrouw ging Polle- BWCL-Veldrijden. Johnny De Paepe uit Nieuwer- kerken ke Dessein er direkt keihard tegenaan en de kaarten lagen vlug op tafel. Twee volle ron den hield Paul iedereen op afstand, maar dan kwam kam pioen De Geest. Marcel liep en fietste tót bij Dessein en eens daar voorbij was de trein vertrokken. De ontketende kampioen liep verder en ver der uit. Ook Pirk Janssens die in het begin nog gezel- BWCL-VeldrijdenJefke Gevaert uit Denderbelle reeks i in Sint-Lievens-Houtem de D- BWCL-Veldrijden. Danny De Wachter uit het Aalster se in aktie te Impe schap kreeg van J.P. Laureys en Paul De Maerschalck (de winnaar van Gijzegem), liet deze jongens in de steek en won onbedreigd zijn reeks. De verrassing kwam echter van Lucien Van den Bulckc, die niet alleen Dc Maer schalck voorbij stak, maar ook JP Laureys te grazen nam en schitterend tweede werd. Ook Luc Van der Eecken ge raakte nog voorbij De Maer schalck, die met een zware inzinking moest afrekenen. Verder kwamen nog Danny De Wachter (Liedekerke), Paul Van Eyck, Rydy en Mare Duquet, die volop aan zijn wederopstanding werkt. Uitslagen A-reeks I. Dirk Janssens. 2. Lucien Van den Bulckcn. 3 Laureys, 4 IVan der Eec ken, 5. De Maerschalck, 6. De Wachter, 7. Van Eyck, 8. Ryde, 9. Duquet, 10. Van Vaerenbergh. B-reeks: 1. Marcel De Geest, 2. Dessein, 3. Brondeel, 4. Cornelis, 5. Dierickx, 6. Cor thals, 7. De Boitselier, 8. Van der Meirssche, 9. De Boel- paepe, 10. Spitaels. C-reeks: 1. Marcel Schud dinck, 2. Vettenburg, 3. Van den Bossche, 4. Goossens, 5. ZONDAG IN IMPE A- en B-reeksen DIRK JANSSENS EN PAUL DESSEIN Vooral tijdens de tweede dag, zagen we dat de renners ver moeid worden. Paul Dessein vloog er als steeds vroeg in en na een ronde lagen de renners al over het parcours ver spreid, Dirk Janssens was de enige die Pol kon vervoegen en hij liet hem nadien in de steek. Ook Patrick De Maer schalck speelde lang een voor aanstaande rol, maar moest naar het einde toe toch bege ven en Laureys nog laten pas seren. Antoine Brondeel reed gewoontegetrouw aen flinke wedstrijd en werd knap twee de. Verder een goede Cor thals, Cornelis en Van de BWCL-Veldrijden. De C-reeks werd Meirssche. Zesde werd de we- Schuddinck deroptredende Theo Van Handenhove, die begint te trainen voor het wegseizoen. Bij de A-renners een verras sende Keymolen an een goe de Mare Duquet. C- en D-reeksen ETIENNE VETTEN BURG EN LUCIEN VAN IMPE Kampioen Vettenburg liet er geen twijfel over dat hij kan didaat-winnaar was. Van na de start nam hij de teugels strak in handen. Wel kreeg hij in de achtervolging Marcel Schuddinck en de broers Mus- sche achter zich. Schuddinck zou erin slagen om Vetten burg bij te benen, maar die ging er weer vandoor en ïhr>T™» Werd 'S1,,®' BWCL-Veldrijden. In Sint-Lievens-Houtem hadden de m de U-renners was Willy Van J der Eecken de toonaangever. D,rk (A) toch noS een fraaie glimlach in petto o vele nat sche, 4. Mussche L., 5? Van den Bossche, 6. Roels, 807. Van Oudenhove, 8. Sonck, 9. Ritsaert, 10. Cobbaut. D-reeksen: 1. Lucien Van Im pe, 2. W. Van der Eecken, 3. D'Hondt, 4. Gevaert, 5. H. De Gussemen 6. Van Vaeren bergh, 7. De Baere, 8. Acke, 9. Daem. 10. Van den Hoecke i Sint-Lievens-Houtem gewonnen door Marcel e zware omloop en het

De Voorpost | 1988 | | pagina 19