GRATIS TIP De letter en de geest van het reglement... N.C.M.V. trekt haar kandidaten van de CVP-lijst terug Weekbkc Seheïdëstreek Prins Popoll I nam afscheid van zijn karnavalpubiiek CHINA GARDEN g iS.il Koalitie op de helling? Taverne 't Hofken De Voorpost Subsidieperikelen in Aalsters Toneel In het Aalsters toneel wereldje rommelt het wel eens meer. Met een twintigtal verenigingen in groot-Aalst zonder enige koördinatie is dat quasi niet te vermijden. Jaren terug organiseerde Ronald Schollaert wel het O.C.A.T. ofte Overlegkomité Aalsters Toneel. De boreling groeide echter niet uit wegens tegenstrijdige inzichten en belangen. Momenteel zitten toneelkringen in moeilijkheden met een schouwburgzaal in De Werf die voor hun normen te groot uitvalt en de kleine zaal die volgens deskundigen quasi onbespeelbaar is. Drie verenigingen raakten ook hun provinciale toela ge kwijt wegens een over treding van de letter van het reglement. «Nieuw Le ven», «Tejater 80» en «De Schakel» werden qua be toelaging voor twee jaar geschorst. Voor «De Scha kel» betekent zulks een aderlating van 46.000 fr. Voor toneelkringen die zich niet op het populaire genre storten en kommer- cieel sukses beogen, is dat lang geen sinecure. Ro nald Schollaert suggereer de dan ook een solidari- teitsaktie waarbij de ge schorste kringen goed zou den varen en die de andere steunende verenigingen quasi riiets zou kosten... Solidair? In hoeverre solidariteit on der alle Aalsterse toneel kringen haalbaar is, blijft steeds een vraagteken. Op een algemene oproep om de materie in De Bathy- scaaf te bespreken daag den zeven afvaardigingen van toneelgroepen op. Er kende groepen voor subsi diëring die aan klasse ringswedstrijden deelne men zijn er in groot-Aalst elf. Als men er «Lanse loet» dat met jongeren werkt en «Vast als eik» dat te Hofstade gehuisvest van weg laat, werden er nog negen verwacht. Daarvan daagden er zeven op. Naast de reeds vermelde drie «slachtoffers» waren dat «De Catharinisten», Sint-Barbara, Taal en Vrijheid en PACT in zijn thuishaven. Ronald Schollaert stelde voor dat de niet getroffen kringen bij de wel getrof fenen een abonnement zouden nemen uit de eigen kas. De eigen leden kun nen dan naar de opvoerin gen van de collega's toe wat de onderlinge ver- Schollaert en Luc De Blieck over toneelperikelen in de Bathyscaaf (a) CHINEES RESTAURANT (origineel Chinese keuken) Dendermondsesteenweg 157 9308 HOFSTADE-AALST Ons restaurant biedt u; sfeervolle inrichting; rustig kader gastronomische zakenlunchen en diners uitgebreide Chinese specialiteiten 12 soorten dagschotels naar keuze voor bruiloftfeesten, communie en recepties tot 80 pers groot eigen parkeerterrein Open; maandag tot vrijdag; 12-14.30 u. en 17.30 U.-24 u zaterdag: 12-14.30 u, en 17.30 u.-02 u. zondag cn feestdagen: 12-24 u. geen sluitingsdag RESERVATIE: 053/77.52.91 Aalst. Geen al te grote belangstelling voor de toneelproblemen (a) standhouding daarenbo ven zou stimuleren als die dan hun kaart aan de eigen groepskas betalen kost het de vereniging niets. Een voorstel waarmede de afgevaardigden huistoe konden om voor te leggen aan hun respektievelijke besturen. De grond van de zaak Uiteraard is er meer. De feiten zijn dat Nieuw Leven, Tejater 80 en De Schakel een speler hadden opgesteld die meer dan ééns tijdens een periode van twee jaar in een klas- seringstomooi voor de provincie waaraan subsi diëring verbonden is heeft meegespeeld. Dat mag niet om begrijpelike rede nen. Hoe dit de provincia le overheid ter ore kwam is niet meer terzake. Daar over is reeds ruim vol doende gepalaberd. De Aalsterse verenigin gen, en inzonderheid de afgevaardigden van de ge troffen kringen, stellen echter dat er naast de «let ter» ook «de geest» van een reglementstekst is. Dat «Nieuw Leven» is ge schorst, is inderdaad totaal onlogisch. Zij stelden de eigen speler als eerste in die periode op en kunnen dan ook geen weel hebben alleszins niet verantwoor delijk ervoor zijn, dat die speler binnen de twee jaar nog elders in dergelijk tor nooi zou optreden. «Ge speelt allemaal onder het- zelfe hoedje» werd hen echter te Gent in het pro vinciaal gouvernement ge- ze8d- «Daarmede konden ze het stellen want de be voegde topambtenaar had duidelijk geen oren naar enige argumentatie. Dat in een stuk als «Koe koeksei» waarin 20 ak- teurs en aktrices aan bod komen uitgerekend één niet-lid meespeelt kan be zwaarlijk het gezamenlijk resultaat beduidend bepa len. Toch werd De Scha kel gestraft. «Een bureau- kratische beoordeling door mensen die van het reilen en zeilen van het Aalsters toneel niet het minste benul hebben» werd in De Bathyscaaf gesteld. Gouwbonden Tuur Van den Brulle, niet gewoon een blad voor de mond te houden, stelde de houding van de gouwbon den in kwestie. Het AKVT en het NKVT (bij de socialistische gouw- bond is geen van de getrof fen groepen aangesloten) deden niets om hun leden te verdedigen. Hun in vloed wordt dan ook in vraag gesteld. Hun be staansreden evenzeer. Verenigingen kunnen ook zonder bemiddeling van deze gouwbonden recht streeks inschrijven voor deelname aan dergelijk klasseringstornooi. Bovendien kwam de Aal sterse AKVT kerk sinds al te lange tijd niet meer samen... Reglement Een aanpassing aan het reglement lijkt dan ook een noodzaak. Afgevaardigden van de groepen zullen zich over deze materie buigen en suggesties overmaken aan het provinciaal bestuur. «Alle hoop is nog niet ij- del. Gouverneur Balthasar is een begrijpend man en was bovendien tot voor kort voorzitter van To neelkring Multatuli. Wel licht ziet die meer door een toneelmatige dan door een bureaukratische bril?». LH «Gezien de omstandigheden hebben alle kandidaten uit de middengroepen besloten de reeds ingediende kandidatuur voor de CVP-lyst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 1988 in te trekken. De kandidaten uit de middengroepen die een bestuursfunktie bekleden hebben eveneens ontslag uit hun funktie ingediend». Aldus een mededeling van het Politiek Komitee van NCMV Groot-Aalst genaamtekend door NCMV- voorzitter Herman De Vos, voorzitter PC NCMV Pierre De Poorter, Ghisleen Willems, sekretaris Jozef Van Landuyt en penningmeester Wim De Pauw. Een donderslag bij klaar- lijk noemen. Daarvoor tussen de vleugels van de lichte hemel kan men deze was de sfeer reeds al te CVP. Wel een coup de persmededeling bezwaar- lang meer dan gespannen theatre die veel kan op de helling stellen. Tenware het zich zou bepalen tot een drukkingsevenement om de wensen van de mid dengroepen in vervulling te zien gaan. Modelijst Voor een goed begrip eerst het CVP-partijbu- reau dat op de nieuwjaars receptie waarop de model- lijst door het 90-koppig partijbestuur op donder dag 21 januari zou worden goedgekeurd. Men kwam er tot geen akkoord omdat de eisen van de midden groepen werden afgewe zen. De voorwaarden die het NCMV stelde waren onder meer de fifty fifty verdeling op de hele lijst Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot..,. zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 met de even nummers voor hen en het plaatsen van Paul Stockman op de 4e en van Robert De Pauw op de 41" plaats als lijstdu wer. Met bovenop een overeenkomst over de ver deling van de schepen mandaten in volgende be stuursperiode. Moest het noodzakelijk blijken te komen tot een koalitie met drie dan zou de CVP wel licht een schepenmandaat moeten inleveren. Be perkt tot 5 zou men de verdeling ACV-strekking drie, NCMV twee en boe ren één niet kunnen aan houden. Het NCMV stelt dat het mandaat van bur gemeester dubbel door weegt en vroeg dan twee mandaten voor het NCMV, één voor de boe ren en liet er twee over voor het ACV. Vermits deze eisen werden afgewe zen zouden de kandidaten van het NCMV zich terug trekken en hun vrijheid hernemen. Vervolg op blz. 4 In de Sint-Annazaal te Aalst nam Prins Popoll, de karnavalprins 1987 van de stad Aalst afscheid van zijn trouw publiek. En dat is biezonder groot. Zowat alle Aalsterse kamavalgroepen waren op het feest van Popoll by Night vertegenwoordigd en zelfs van buiten de keizerlijke stede waren er heel wat vertegenwoordigers komen opdagen. Het werd een echt gezellig feest met heel wat hootepunten, onder de vorm van optredens allerlei. Ontroerend was natuurlijk het uiteindelijke afscheid van een iang en zwaar kamavaljaar. Popoll kreeg van zijn trouwe helpers een kopie van de officiële prinsenscepter die hij een jaar lang in zijn bezit heeft gehad (foto a) VRIJDAG 28 JANUAR11888 41' JAARGANG NR. 4 - 40 F 0.5^1 I -P &>6 CENT»»"

De Voorpost | 1988 | | pagina 1