JAN BOGAERT BEGINT AAN NEGENDE PROFSEIZOEN WIE HIJ IS DANNY JANSSENS WIL TONEN EXCELSIOR GROEIT NIET SNEL GENOEG NIEUWE FIETS VOOR DANNY VAN GOETHEM JAN BOGAERT "GENT-GENT WORDT EEN EERSTE TEST" BART HEIREWEGH GEWOND IN ZIEKENHUIS WIELRENNEN 20- 29.1.1988- De Voorpost j l'tiqlUufliT Ze zijn niet dik bezaaid, de profrenners die het palmares kunnen voorleggen dat de Temse broodrenner Jan Bogaert reeds bijeengefietst heeft. Wie wil er als renner immers niet tekenen voor een klassieke zege, voor een afvaardiging naar het wereldkampioenschap en wie klopt er in zijn dromen geen rappe kleppers als een Kelly, Eddy Planckaert en andere Vanderaerdens? Dit zijn toch allemaal huzarenstukjes die de olyke Temsenaar in zijn plakboek staan heeft. Geen plaats meer bij Tranvemy Aan zijn negende profsei zoen toe zal Jan, voor de vrienden Janneke Bogaert. voor een nieuwe ploeg uitko men. Nadat hij vorig seizoen toch schitterende resultaten kon laten optekenen in de regionale wedstrijden kon Jan vernemen van Jules De We ver, sportbestuurder bij de ploeg Tranvemij, dat er voor dit seizoen geen plaats meer was voor hem in het Tranve- mij-team. Het kwam wel als een donderwolk aan bij een heldere hemel. "Ik had dit helemaal niet verwacht, zegt Bogaert, temeer daar ik toch aan een goede tweede sei zoenshelft bezig was. Nadat het voorseizoen door lichame lijke perikelen wat minder vlot was verlopen. Maar zoals je weet ligt in een rennersbe- staan de lijn van de goede of minder goede forme heel dicht bij elkaar. Eerst dacht ik aan een komplot met De We ver, maar toen deze laatste enkele weken nadien zelf aan de deur werd gezet moest ik deze visie herzien, aldus Bogaert. Aan kansen om een nieuw kontrakt op zak te steken werd ik niet voorbij gelopen door andere ploegen zodat dit dan ook vlug beklonken was voor wat dit seizoen betreft. Dit jaar zal ik uitkomen voor een Belgische sportgroep waarvan de naam echter van daag (vrijdag) maar zal be kend worden gemaakt. Alle klassiekers en kleinere rondes ideaal "Wel wil ik nu toch al even wat rechtzetten in verband met wat reeds eerder in de nationale pers verscheen, al dus Bogaert. Er was in be paalde kranten sprake dat het de "B"-ploeg van A.D.R. be trof. Ik moet dit dan ook met klem tegenspreken. A.D.R blijft wel in kompetitie maar dan met de eigen ploeg. De ploeg waarvoor ik zal rijden heeft werkelijk geen bindin gen met A.D.R. en mag zelfs deze benaming niet op de shirts gebruiken. Tot daar de ze rechtzetting van Janneke uit Temse. Wat wél vaststaat is dat de ploeg voor mij een ideaal werkterrein heeft uitgekozen. Alle klassiekers zullen aan bod komen terwijl enkele kleinere ronden (met niet veel bergjes) eveneens op het pro gramma staan. Nog een plus punt is dat ook Etienne De Beule uit Hamme tot de ploeg behoort zodat men direkt wat steun heeft voor wat de wed strijden aangaat. Internatio naal mag de ploeg er best ook zijn. Want een Patrick Ver- sluys en een Mare Maertens zijn toch niet de eerste de beste als toekomstige ploeg maats van Jan Bogaert. Voor al Mare Maertens moet Jan- neman in zijn zo gevreesde spurt kunnen bijstaan omdat hij zelf ook goed zijn manne tje kan staan, net als broer Freddy destijds. Momenteel traint Janneke Bogaert samen met de andere Wase profs. Rooms, De Beu le. Ongena en Mare Dierickx op onze Belgische wegen. Wanneer de weersomstandig heden té slecht zullen worden verkiest Jan Bogaert om het buitenland op te zoeken en richting zuiden te vertrekken. Dit alles om toch aan te geven dat de Wase wielertrots er dit seizoen nog eens alles wil aan doen om toch zo goed moge lijk voorbereid aan de start te komen. In de voorjaarsklas siekers ligt het meeste publici teit te rapen en dat weet Jan neke ook maar al te goed. Jan zelf verwacht dan ook veel van Parijs-Roubaix, wedstrijd waarin hij telkenjare goed presteert en waarin hij nu kan beschikken over een ideale gangmaker, nl. Patrick Ver- sluys die er -telkenjare ook zéér dicht bij is. Wanneer Jan door pech achteruitgeslagen wordt kan hij dan nog altijd rekenen in de overige belang rijke klassiekers over zijn vlijmscherpe spurt, wapen dat hem meermaals naar sukses heeft geloodst. Met het moreel dat Jan Bo gaert momenteel weer met zich meedraagt en de nieuwe sportieve horizonten denken we dat Janneke van zijn ne gende profseizoen daarom een nieuwe uitdaging zal ma ken om al zijn overige presta ties te overtreffen. Wielrennen. Deze renners van KSC Denderstreek zullen hel tijdens hel komende seizoen moeien waarmaken. Op de foto ook de sponsors, de heren Van den Bossche (Brussels Huis) en B. Van Eyck (Van Eyck Sport) KUURNE - BRUSSEL - KUURNE WORDT EERSTE TEST IN EIGEN LAND Als er één renner is die van kindsbeen af voor de wieler sport heeft geleefd, dan is dat ongetwijfeld Danny Janssens. De nieuweling van toen maakte furore als een werk lustig "koereurke" dat terug plooide toen hij als bouwvak ker aan de slag moest. Een beroep dat moeilijk met het wielrennen te kombineren viel. Dat ondervond Danny Janssens zelf in periode van noeste arbeid toen hij door het peloton uit de wielen werd gereden. Het was opmerke lijk dat hij als wielrenner in vakantietijd telkens tot bloei kwam en de smaakmaker werd van weleer. In samen spraak met de huisgenoten besloot de renner uit Stekenc vorig jaar "verlof zonder wed de" te nemen en alles op het koersen te zetten. Sommigen lachten het besluit van de am bitieuze amateur gewoon weg. Bij anderen rees er twij fel. Tot hij de loop van de vorige kompetitie tot ontbol stering kwam, de toon aangaf van het Meetjesland en de mont, Benny Feusels, Jo in grote koersen, vaak ande- Ronde van de Kempen. Dit Heirbaut, Johan Hoskens, ren uit de wielen reed en Wielrennen. Voorstelling van Wielerclub Excelsior Haasdonk Iv KLEINSTE WIELERKLUB VAN HET WAASLAND WIL ZICH DOEN GELDEN De wielerkompetitie na- baert nam er 4 voor zijn reke- dert. De voorbereiding is aan ning. Steven Verdonck en de gang en de klubs stellen Tom Steels elk twee. Rudy voor wat betreft de nieuwelin- Olivier Laureys, Guy Smet, opgemerkt werd door ploeg- hun planning voorop. Na Rombout, Patrick Bolssens gen. De juniors gaan van start Tom Steels, Mario Van Bei- leiders. Wie Danny Janssens overwinningen beperkt. Een stuk of vijf bij de nieuwelin gen en zo'n tien bij de junio res. Ik heb er nooit zwaar aan getild dat ik minder bloemtui len dan anderen naar huis bracht. Overigens heb ik nooit geopteerd voor koersen rondom de kerktoren. Even min heb ik in grote wedstrij den mijn krachten gespaard. Dat resulteerde bij de eind streep nogal eens in een te kort aan macht waardoor ik vaak met simpele ereplaatsen vrede moest nemen. Toen heb ik enige tijd aan mezelf getwijfeld. Dat was tjdens het seizoen 1985. Bij wijlen kreeg ik met moeite de trappers rond en konsulteerde de ene dokter na de andere. Niemand vond het gepaste re cept dat beterschap moest brengen. Tot ik dan naar een homeopaat ben gestapt. Hij genas mij van een allergie in het bloed, een leveraandoe ning en een onwillige maag. Vuist maken Vorig jaar forceerde Danny Janssens de doorbraak. Hij werd kampioen van Oost- Vlaanderen en in Gent-Gent en de Ronde van Vlaanderen de centrale figuur. In Parijs- Roubaix eindigde hij als ne gende en korte tijd daarna volgde de overeenkomst met Sigma. Danny Janssens is over tuigd dat hij als prof niet zal mislukken "Weet je dat ik deze winter amper drie weken rust nam? Om meer kracht op te doen was ik aktief in het veld en deed intens aan power-trai ning. Op eigen kosten weck ik uit naar Oostenrijk voor een hoogtestage. Met dezelfde be- I doelingen vertoefde ik een week lang, in ploegverband, 1 in Frankrijk. Al drie weken trainen we op de weg. In de j voorbije dagen hebben wc tel- t kens zo'n 180 km afgelegd. I Begin februari reizen we naar Frankrijk voor deelname aan de Ster van Bessèges en de j Ronde van de Middellandse Zee. Waarschijnlijk neem ik niet deel aan Gent-Gent. Wel j aan Kuurnc-Brusscl-Kuurne. Wat mijn verwachtingen zijn? Nog een beetje slimmer rij- I den, dan komt alles voor me- kaar. Vorig jaar was ik een j groentje bij de profs. Intussen j heb ik meer ervaring opge- daan. Dat zal je de komende maanden merken, tenminste wanneer ik niet door tegensla gen word afgeremd. (E.G.) leghem, Kristof Van Meirven- echt kent, kan er alleen maar ne en Luc Van Mieghem. Ju- bewondering voor opbren- niores. Danny Annaert, Wim gen. Het profkontrakt dat De Vos, Mare De Bock, hem te beurt viel, heeft hij Glenn Van Hautekerke, Ste ven Verdonck. De flinke Kurt Notenbaert is de enige lief hebber die de wielerklub uit Haasdonk verenigt. (E.G.) Hoop' op Zegen-Wiilen is en Robby Stevens hebben het in de Oostvlaamse Ster der Kunnen, liet nu ook Excelsior koersen vaarwel gezegd Juniores Er zijn intcrclub- Haasdonk, als tweede Wase Twee nieuwelingen, Olivier wedstrijden voorzien in Bc- klub in de rij, in haar kaarten Laureys en Tom Steels zijn tekom en Marbais. Het is niet kijken. De voor een paar jaar onze familie komen ver- uitgesloten dat ook de junio- opgerichte vereniging telt am- voegen. res zullen deelnemen aan de per 17 renners. In het vooruit- Vanaf 31 januari worden de Ronde van de Kempen, aldus zicht van de nieuwe wetgeving groepstrainingen hervat. De sekretaris De Wael. die op stapel staat is dat te nieuwelingen krijgen begelci- Rpnnprshestand weinig. Iedere klub zal vol- ding van Gerry Van der Aa. Ren gend jaar een lijst met daarop organiseren dit jaar zelf Excelsior Haasdonk vere de namen van 25 renners twaa|f wedstrijden. Voorts nigt volgende nieuwelingen: moeten kunnen voorleggen nemen we deel aan de Ronde Jurgen D'Heer, Tom Egger- Anders gaat ze voor de bijl. Zal Excelsior Haasdonk daar in lukken? Noch voorzitter Van Acker noch sekretaris en duivel-doet-al Willy De Wael lieten tijdens de voorstelling in hun kaarten kijken. "We zijn met niet veel, maar toch trachten we de bes te resultaten na te streven, scilie^n w opperde voorzitter Van wj| yan bakke"n"is zin im Méér dan°ooit voelt hij delijk in het verkeerde keel- Acker bij gelegenheid van ae yQ de voorberejdjng zich op de tenen getrapt nadat gat was geschoten. Heel lang voorstelling. toe Sommigen zi:n naar het hij eind vorig seizoen door heeft hij niet in onzekerheid Vorig jaar begonnen we warmere zujden vertrokken. jransvermij aan de kant werd geleefd. Met ADR werd bin- et 10 rennere netgeen o Anderen trotseren het Belgi- geschoven en men met hem nen de kortste keren een r was aan net jaar voor- sche k,jmaat Wat he, geval is zclfs in het kompetitieslot niet overeenkomst bereikt. nu zijn er u na van ue vQor dg ,weede p|oeg Van eens rekening hield. De der- "Dat ik door Transvcrmij vereniging, uat is eenieianj- A[)R waarvan Jap Bogaert tigjarige Temsenaar die aan zo onheus zou worden behan- zame klim. zegde sekretaris (jd Tochtcn doorheen de zijn negende jaar als prof be- dcld had ik in de verste verte «at. w k.„„ ,i» is Vlaamse Ardennen, in regen gint, was verbolgen over de niet verwacht, aldus Jan Niettemin brachten tie 15 v>n Neder|andse Bogaert. renners vorig jaar 8 overwin- - ningen binnen. Kurt Noten- zonder moeite kunnen af dwingen. "Een hoogvlieger in de jeugdreeksen ben ik eigenlijk nooit geweest, minimaliseert Danny zijn prestaties. Er wa ren anderen in de streek die ontzettend meer palmen op streken. Voor mij bleven de De wielerkompetitie nadert deel uit van het oefenpro- ploegverantwoordelijken. er gramma. Jan Bogaert heeft er Een ezelsstamp die hem dui- met meer dien Bezwaarlijk kon worden gezegd dat ik een slecht sei zoen had gemaakt. Kijk naar de verrichting in de Ronde van Italië. Bovenop behaalde ik in eigen land een overwin ning in Temse en Sint-Ni- klaas. Voeg er nog een resem ereplaatsen aan toe. Nee Wielrennen. Prof Jan Bo- hoor, slecht was het niet. Het gaert zal dit seizoen andere kon uiteraard beter maar in kleuren verdedigen (dw) de ploeg zelf waren er ande ren die niet eens de helft heb- van de Middellandse Zee ben gepresteerd van wat ik "Tot nog toe is nog niet terecht bracht. Dat ik in de beslist hoe het allemaal in zijn Ronde van Nederland niet werk zal gaan, vervolgt de eens mocht aanzetten, vond ptof uit Temse. ik als het ware afschuwelijk. Een deelname aan Gent Wielrennen. Wielerklub Excelsior Haasdonk werd voorgesteld. De sekretaris i woord met het programmavoorslel voor het komende seizoen (Iv) Een rittenkoers waarin ik in het verleden altijd goed aan de bak kwam en die vooral voor spurters was weggelegd. Die stonden bij Transvermij nu ook weer niet te drummen. Eigen land Jan Bogaert weet niet hoe de voorbereiding op het nieu we seizoen verder zal verlo pen. Vorig jaar reisde hij in februari naar het zuiden en nam o.a. deel aan de Ronde Gent staat vast maar ot we voordien naar het buitenland uitwijken is nog helemaal niet zeker. Ik verwacht hierover dezer dagen een beslissing. In afwachting malen we de kilo meters rond op de Belgische wegen. De weersomstandig heden zijn tot nu toe altijd goed geweest. Als die zo blij ven kunnen we hier net zoveel konditie opdoen als om het even waar", aldus Jan Bogaert. (e.g.) De 18-jarige Danny Van Goethem is (voorlopig?) wel géén "crack" van een jonge wielrenner - nu en dan fietst hij wel een dichte ereplaats bij elkaar, maar de vreugde van de overwinning mocht hij nog niet smaken - maar hij heeft wel een sterke en aktic- ve supportersklub. Niet min der dan 173 leden telt de klub die gevestigd is in café Schut tershof aan de Stekense Kerk straat. Voetbal Vier jaar geleden stapte Danny over van het voetbal naar de wielersport én daar mee trad hij in de voetsporen van een aantal geburen en familieleden. Er zijn inder daad nogal wat Van Goe- themmekes die het ooit (en nog) als wielrenner hebben geprobeerd. Volgend jaar krijgt Danny trouwens navol ging van z'n 16-jarige broer Benny die het bij de nieuwe lingen zal proberen. Danny en Benny waren in feite een beetje voorbestemd om het als voetballer waar te maken, want hun vader is nie mand minder dan Freddy Van Goethem die liefst 25 jaar lang meedraaide in de ver schillende elftallen van FC Stekenc Sportief. Hij speelde meer dan 500 wedstrijden, in de eerste ploeg. En het rfjig niet zo lang geleden bijna vijf jaar als trainer van de eerste ploeg volhield. Nieuwe fiets Vorige zaterdag kreeg Dan ny van z'n supportersklub een spiksplinternieuwe fiets aan geboden. Een supportersklub die regelmatig kaartingen, schictingen. barbecue's e.d organiseert ten voordele van hun poulain. Cyriel Senncsael is voorzitter en penningmees ter van de klub die vanaf volgend seizoen dus officieel "Supportersklub van Danny en Benny Van Goethem" heet. Cafébaas Lieven De Cock is sekretaris, Stefaan Schaep sponsort terwijl vader Freddy Van Goethem en Marc Van Puymbroeck het bestuur vervolledigen. Samen met heel de supportersklub hopen we dat Danny, op zijn nieuwe fiets, binnenkort zijn eerste ovcrwinningsbloemen mag behalen. Het bestuur dankt langs de ze weg alle leden voor hun regelmatige steun en hoopt uiteraard dat iedereen op post zal zijn op de eerstvolgende aktivitcit t.v.v. Danny en Benny; een schicting op 22 april vanaf 20 uur in het lo kaal Schuttershof. Geïnteres seerden in lidmaatschap kun nen steeds terecht in het lo kaal bij sekrctaris-lokaalhou- der Lieven De Cock. (T*T) 'Bart Heirewegh is tijdens een puntenkoers op de Gentse wielerbaan zwaar ten val gekomen Hij werd opgenomen in het Militair Ziekenhuis van Neder-over-Hcembeek. Men vreesde aanvankelijk dat hij een sleutclbeenbrcuk had opgelopen Achteraf bleek dat het letsel zich beperkt had tot een diepe vleeswonde aan het scheenbeen en een versplinterd deeltje in de elleboog. Beide lichaamsdelen werden ver pakt in een gipsverband. Normaal had de amateur uit Hamme komende zondag deelgenomen aan de militaire kampioenschappen. Met het oog hierop had hij een maand lang intens getraind. Voorlopig moet hij twee tot vier weken volstrekte rust nemen. Bart Heirewegh maakte vorig jaar al een ongelukje kompetitie mee en werd enkele keren afgeremd door ziekte of een valpartij. In de seizoenen tevoor troonde hij als nieuweling en junior boven iedereen uit. (e.g.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20