VOLLEYBALOVERZICHT OP HET GOEDE SPOOR CONTRA DENDERMONDE VERRAST HAMVOC TWEEMAAL WINST VOOR SNUFFEL VAN VER TERUGGEKOMEN 22 - 29.1.1988 - De Voorpost VOLLEYBAL Volleybal. Vitesse-Zonhoven 0-3. Ben Croes smasht de bal door het Zonhovense blok (dw) VOLLEYBALKALENDER HEREN TWEEDE PROVINCIALE A 30.01 19.30 ATB St -NiklaavSibok Sinaai 19.45 BI Hock-Hyg. Stekene 19.45 Hamvoc-Kontakt Temse TWEEDE PROVINCIALE B 31.01 20.15 Danny Hofstadc-Kalkcn DERDE PROVINCIALE A 30.01 18,45 Evergcm-Cactus Dc Klingc DERDE PROVINCIALE B 31.01 16.00 Wontergem-Kangoeroes Aalst VIERDE PROVINCIALE A 30.01 19.15 Thunderballs Berlare-Dendcrlccuw 20.15 Team Sport Moerbeke-W.-Delta Eksaarde Zondag werd het een drukke dag voor de Snuffel-scholie- rcn. In de voormiddag diende er gespeeld voor de Oost- Vlaamse Beker in Oostakker en 's avonds volgde een kom petitiewedstrijd tegen Pardaf Kruibeke. Meteen kan men zich de vraag stellen welke kwalijke mug de kalenderma ker had gebeten of vindt hij het normaal dat jeugdspeel- sters tweemaal op dezelfde dag moeten spelen! In ieder geval het ploegje van trainster G. De Ridder deed het telkens voortreffelijk. In Oostakker speelden dc Snuf fel meisjes een van hun betere wedstrijden. Het was ook no dig want de tegenstander had ook heel wat kwaliteiten. Het werd een 2-3 overwinning voor Snuffel (15-13, 7-15, 15- 10, 5-15, en 9-15). Ook in de kompetitiewed strijd tegen Kruibeke draaide het twee sets voortreffelijk bij Grembergen (15-10 en 15-11). 3' PROVINCIALE Berlare - Bazel: 3-1 Berlare blijft op het goede spoor en de resultaten blijven dan ook niet uit. Zaterdag was het Bazel dat weinig of niets in te brengen had tegen het soliede spel van de Ber- laarse dames. Wat nu meer en meer opvalt is dat ze nu kunnen terug vechten als ze op achterstand zijn gespeeld en dan ook nog slagen in hun opzet. In de eerste set ging het alle maal naar wens en de bezoe kers die nooit in de wedstrijd kwamen kregen 15-8 aange smeerd. In de tweede set was de tegen stand dan iets groter en moest met 15-10 gedraaid worden. In de derde set liet Berlare dan even de armen zakken en nam het wel wat licht op, zodat de bezoeksters op voor sprong kwamen: 7-10. Berlare zou er ondanks loffelijke po gingen niet meer in slagen deze scheve situatie recht te zetten. Martine Van Den Bossche haalde nog enkele keren scherp uit en Monique Baert kuiste achteraan alles op. Ook Bea Van Cautcren kwam er aanvallend goed uit. Maar Bazel dat voelde dat er iets De derde set ging het wel iets moeilijker bij Grembergen, wellicht toch enige tekenen van vermoeidheid, maar het werd toch 15-10 en dus een 3- 0 zege tegen een ploeg die in het verleden reeds won tegen Snuffel. Voor Snuffel speelden: Vol- kacrt, Govaert, Impens, Die- rick, Dieleman, Van Aer- schot, Stuyven, Van Bogaert. EVA Basketbal. Photocenter-Velleken, een.winnersploeg uit de B.V.L.V. (ms) HAMSE VOLLEYLIGA inzat beet door en haalde de set binnen. In dc vierde set was het een ander Berlare dat zich aan meldde Coach Van Dries- sche had even zijn team onder handen gepakt en het ging nu weer heel wat vlotter. Karin Lammens en Dc Schutter kwamen nu meer op het voor plan. De eerste aanvallend en De Schutter bewees nogmaals over een beste opslag te be schikken. Berlare ging met 15-6 naar set-, en matchwinst. Setstanden 15-8, 15-10, 12-15, 15-6. 't Waren zware dagen voor de herenploeg in de Hamse Vol leyballiga. Alle ploegen kwa men in aktic, en sommigen onder hen zelfs tweemaal Zo kwamen ook de Zwarte Pan ters tot tweemaal toe uit hun schuilplaats gekropen. Een eerste maal besprongen ze hun Hamvoc-prooi geruisloos en maakten dc Hammenaars genadeloos af, terwijl later op de week het moedige Renilde ook al hetzelfde lot beschoren was. De Zwarte Panters nade ren nu eveneens geruisloos naar de top van de rangschik king waar De Molen nog steeds aan kop gaat. De Mo len zit blijkbaar toch wat in een mindere periode want een set prijsgeven aan B.G.J.G. is zeker niet het gewone spelpa- troon van de Molenboys Hammc Center rekende af met De Duvels. Nadat de heenrondc verrassend tegen deze Hemelse stoutcrikken verloren werd, stelde de man nen van Hammc center nu ntetccn orde op zaken zodat de Duvels meteen konden af druipen zonder setwinst zelfs. W.A.S. behaalde een der zo niet dé gemakkelijkste zege's uit hun bestaan Na wat zoek werk kwam men immers tot de vaststelling dat het O.C.M.W. niet was komen opdagen en zo een forfait ne derlaag kreeg toegemeten van het Hamse Liga Bestuur. Zo komen wc dan stilaan naar dé verrassing van deze specl- weck. Contra Dcndermondc was er immers in geslaagd Hamvoc te verslaan. Dit te gen alle verwachtingen in. Maar volgens onze zegsman niet onverdiend. Een fut- en inspiratieloos Hamvoc kon nooit in de wedstrijd komen en kreeg zeker hetgeen het verdiende, de nederlaag. RANGSCHIKKING JEUGDVOLLEYBAL - MEISJES SCHOLIEREN Ere-afdeling Vitesse Kruibeke 0 Zonhoven 3 (10-15, 15-4, 15-6, 13-15, 19- 17) Ondanks het meesterschap van de Limburgers werd het een genietbare partij volley bal. Een afgeladen sporthal zorgde voor de nodige sfeer en Vitesse kwam dicht bij set winst tegen de leiders. Dat er geen deeizege te rapen viel voor de Oostvlamingen was te wijten aan de receptie, die beneden alle peil bleef. Vites se moet nog altijd de diensten missen van Jacques Verhae- ghe en Dirk De Moor (aansle pende kwetsuren). De jonge re Baekelandt en Bart Wuyts lieten het in de receptie afwe ten. Vooral de Nederlander deed de derde set geen enkele goede receptie. In de eerste set walste Zonhoven over zijn tegenstrever heen. Het Zweedse duo Lenaerts-Bjorn richtte een ware ravage aan in de Kruibeekse afweer. Vanaf de tweede set laten de Waas- landers geregeld leuke dingen zien. Met een voortreffelijke Guy De Beer en spelverdeler Ben Croes liep het tot 13-10 uit. Verder geraakten ze ech ter niet. Ongeveer hetzelfde scenario in de derde set Op nieuw een wilskrachtig en goedspelend geheel. Michiel- sen verving de ondermaats presterende Wuyts. Bij 14-12 mocht Kruibeke setbal serve ren. Enkele keiharde opsla gen van de bezoekers zorgden voor de totaalzege. Wanneer Kruibeke het spelonderdeel receptie verzorgd had zat er meer dan een deeizege in. Eerste nationale Vorst 3 VCZele 0 (15-12, 15-4, 15-12) Zele draaide in de eerste set goed mee. Samen met de Brusselse universitairen zorg den de bezoekers voor een spannende en hoogstaande set. De ploegen bleven bij elkaar tot 12-12, maar stapel den dan de fouten op met het verlies tot gevolg. Tijdens de tweede set was De Maes- schalck nergens, zodat Zele in het patroon niet voorkwam en zo een zwaar verlies leed De thuisploeg, goed gedirigeerd door de ex-Zeelse speler Dar- denne, liep in de derde set tot 7-1 uit. Zele kwam nog terug, maar de andere ex-Zeelse speler Van de Voorde maakte de 3-0 cijfers rond. Tweede landelijke Pardaf Kruibeke 1 Assebroek 3 (7-15, 16-6, 9-15, 13-15) Assebroek nam de beste start in dit spannend duel Het kon de eerste set vrij gemakkelijk binnenhalen Tijdens de tweede set kregen we een totaal ander Kruibeke te zien. Met gevarieerd aan- valswerk trok het basiszestal barsten in de receptie en ver dediging. Vital De Prins speelde samen met de gebroe ders Muyldermans op een hoog niveau. Pardaf won vlot de tweede set. In de derde set was het opnieuw Assebroek dat zich de betere toonde. De vierde set verliep ongemeen spannend. De gastheren lie pen tot 6-0 uit. En Assebroek was zo op achtervolgen aan gewezen. Bij 12-12 kwamen de ploegen langszij. Het slot van deze set verliep tumult rijk. Enkele scheidsrechterlij ke interpellaties zorgden voor ordeloos gedoe. Eerste provinciale Elversele 3 Wachtebeke 2 (10-15, 15-4, 15-6, 13-15, 19- 17) De bezoekers kenden een overtuigende start. Ze haal den de eerste set binnen. De twee volgende sets draaide Elversele op een hoger toe rental en de gasten werden van het kastje naar de muur gespeeld De thuisploeg ging op zijn elan verder en het liep uit tot 7-1, maar ze moesten even gas terugnemen zodat de bezoekers bij 9-9 langszij kwamen. In de beslissende set werd er bij een 8-4 stand van kamp gewisseld. Wachtebeke kwam bij 8-8 op gelijke hoog te. Gelijkopgaande score tot 15-15. Ondertussen hadden de ploegen om beurten de matchbal in handen gehad. OLtisj Bazel 3 Rap. St.-Niklaas I (12-15, 15-9, 15-11, 15-11) Rapid verraste Bazel in de eerste set met een gevarieerd volleybal. Oltisj was gewaar schuwd voor het gevaar dat van de Klaasjes uitging. Het nam geen risiko's meer in de tweede set. Tijdens de derde set klampte Rapid goed aan terwijl Bazel in de vierde set een 0-5 achterstand diende goed te maken. Tweede provinciale Kontakt Temse 3 VBK Beveren-W. 2 (7-15, 15-8. 15-1, 2-15, 15-8) Deze wedstrijd bracht geen spanning. Om beurten werd één set vrij gemakkelijk bin- Oudegem - Zwijnaarde: 3-2 Setstanden: 10-15, 12-15, 15- 11, 15-10, 15-12 De coach van Zwijnaarde heeft op Oudegem wel een paar blunders gemaakt en zo zijn team mede naar de ne derlaag geholpen en dat op een ogenblik dat de wedstrijd voor de bezoekers gewonnen leek. Zwijnaarde leidde met 0-2 en 4-10 in de derde set toen de coach meende een paar speel sters (en hij had er een ganse bank bij) spelgelegenhcid te geven en hij voerde een paar wissels door. Meteen verloor Zwijnaarde zijn zelfvertrou wen en de ploeg ging aan het zwalpen. Oudegem ging door in één ruk zonder dat de be zoeksters nog een punt maak ten naar 13-10. Zwijnaarde kon nog tot 11 aandikken maar Oudegem ging door en won met 15-11 deze set Bij Oudegem was Christine Van Cauwenberghe de pri mus die telkens zij aange speeld werd onhoudbare smashes afvuurde. Zij stak boven de anderen uit wat niet wil zeggen dat de overige speelsters niet goed speelden, integendeel, vanaf de derde set was het een beste Oude- gemse ploeg die we te zien kregen Coach Regine Hof man bracht ook nog Christine D'haese in, wat een meevaller was en er was ook nog een applausvervanging toen Dina Van Medegael terug tussen de lijnen verscheen wat iedereen wel op prijs stelde. Regine Hofman gaf weer blijk van een goed speldoorzicht (iets wat we trouwens vroeger al neerpenden) zodat ze zeker haar grote verdiensten had in de zege die ze voor mekaar bracht met de pionnen die ze voorhanden had. Vermelden we dat Peggy Dc Coeyere wegens kwetsuur niet van de partij was. Oudegem kende in de reste rende sets geen grote moei lijkheden meer en haalde een verdiende zege binnen. (andre) nen gehaald. Zo bijvoorbeeld stond Kontakt bij de derde set met 11-0 voor en in de daar opvolgende set kwam Beve- ren met 0-11 aan de leiding. In de beslissende vijfde set werd er van kamp gewisseld bij een 8-4 stand. De bezoe kers konden niets meer tegen- doen. Tweede landelijke Ooigem 3 Toff Steendorp 0 (15-17, 15-13, 15-5) Ondanks de misleidende setstanden was dit een goede wedstrijd van Steendorp. Het spelpeil van de Toff-spelers lag heel wat hoger dan dat van tegen Herzele. In de eerste set keken de bezoekers vrij vlug tegen een 7-3 achterstand aan. Steendorp kon aanklam pen: 9-6 en 11-7 maar het moest Ooigem laten gaan. De tweede set kan het keer punt van de wedstrijd ge noemd worden. De thuis ploeg kwam 1-5 achter, re- monteerde gepast bij 9-10. Het kon zelfs uitlopen tot 13- 11. Dan trad Vriendts op de voorgrond. De Wolf veegde in de lage verdediging de vloer schoon. De thuisploeg bleef zes rotaties lang punlen- loos, terwijl de gasten de stand bij 13-13 in evenwicht brachten. Na vier setballen kon Ooigem besluiten. De derde set was misschien wel de spannendste. De gas theren namen via 10-2 tot 14-5 afstand. Deze slotfase werd bitsig betwist. De wederop- tredende Bert Van Mele vroeg ademsnakkend om zijn vervanging. Steendorp dwong zijn tegenstander tot acht matchballen. We noteerden vele opslagwisselingen, zon der dat de bezoekers tot sko- ren kwamen. Ooigem ver diende de zege. Het vormde een beweeglijk en technisch goed geheel. Ondanks alles vond dc Steendorpse aanhang Ooigem de betere ploeg uit de reeks. Derde landelijke Roeselare 0 VK Aalst 3 (14-6, 8-15, 8-15) Bij Aalst, dat in de geva renzone terecht is gekomen, had men dringend een andere aanpak nodig. Dat Roeselare met jong talent het eerste slachtoffer zou worden, kwam onverwacht. In de heenwed strijd was het VK dat in de Schreef een 1-3 nederlaag op liep. Voor de aanvang van de wedstrijd.waren er reeds peri kelen. Roeselare wisselde tij dens het seizoen van sporthal en Aalst bood zich te laat aan voor de reservewedstrijd, zo dat ze één forfait opliepen, en de kassier van de Oostvlamin gen moet in de kas graaien en de boete betalen. De hoofd wedstrijd kende een spannen de eerste set, waarin de thuis ploeg met 14-7 en 14-11 aan de leiding kwam. Aalst re- monteerde op een schitteren de wijze. De thuisploeg was aangeslagen en begon in de tweede set met risikovolle op slagen te serveren. Tijdens hun opslagbeurten faalden de gastheren zodat Aalst rustig kon spelen en weinig in de fout ging Coach Wilfried Doorns haalde zich de banbli ksems van Luc Van Nuffel over het hoofd. Van Huffel, die reeds lange tijd op de trainingen afwezig was. werd als invaller achter de hand gehouden. Omdat de ploeg goed draaide drong een wissel zich niet op. Met eenzelfde basiszes. Pascal Boeykens (pas), Paul en Mare Philips, Lieven De Schrijver, Luc Wasteels en Yvan De Groodt werd de wedstrijd afgewerkt. Het spelpeil verbetert in de Aalsterse ploeg hoewel de mentaliteit nog beter kan. Wanneer de volgende wed strijden 6/2) en de uitwed strijd op Bellegem kan ge wonnen worden kunnen de spelers en het bestuur rustiger ademen. Tweede provinciale Melvoc Melsele 3 Adec Baasrode 2 (15-5, 12-15, 15-13, 11-15, 15- 6) De reservewedstrijd werd door de thuisploeg gewonnen met 3-0. De uitslag van deze wedstrijd heeft hetzelfde ein dresultaat als deze van de heenronde. Het spelpeil van Melsele dat ongeslagen aan de leiding prijkt, is een leider onwaardig Na meer dan twee uur diende Adec de duimen te leggen. In de beginfase van de eerste set gaf Melsele noch tans een goede indruk, wan neer het tot 7-0 kon uitlopen. Baasrode probeerde de tegen stand te verhogen. Daarop wisselde coach Dirk Nobels veelvuldig. Zo moesten zowel Etienne Van Uytfang als Chris Lenssens even naar de bank. terwijl Moens en De Mol even op het terrein kwa men. Na 9-2 en 13-5 wisten de gastheren vrij vlot de set bin nen te halen. Tijdens de twee de set verloor Adec de be- ginopslag en Melsele kon tot 9-3 uitlopen. Opnieuw werd gebruik gemaakt van de maximum toegelaten wissels bij de bezoekers hetgeen de vaart bij de thuisploeg brak. Baasrode naderde en het kwam bij 12-13 aan de leiding en na de tweede setbal hingen de bordjes in evenwicht. De derde set was gekruid met vele balwisselingen en opslag beurten. Na zes rotaties was het scorebord nog altijd 1-1. De stand en het spel waren gelijkopgaand en bij 11-11 kon de wedstrijd nog alle kan ten uit. De beste kans had Baasrode bj 11-13 maar Pfeif fer had de bezoekers afgemat en Verdickt diende de gena deslag toe. In de vierde set kwam Melsele 7-3 en 10-5 voor maar gedurende elf rota ties kwam de thuisploeg niet tot skoren Adec bracht de stand op 10-14 maar na de derde setbal konden de Waas- landers de koude sporthal ontvluchten om zich in de kleedkamers op te warmen voor de beslissende set. In deze beslissende vijfde set kwam Adec 8-3 achter bij de kampwisseling waarna ze in het patroon niet meer voor kwamen. Hadden de spelers onderling ruzie? Alleszins de woorden van Kris Meert "Ik stop ermee" tijdens de kam pwisseling waren niet type rend voor een optimale ver standhouding. Weinig hoog staande wedstrijd met af en toe wel schone fasen. Derde provinciale Kangoeroes Aalst 1 Meerbeke 1 (10-15, 7-15, 15-9, 3-15) Er zat voor Kangoeroes wel meer in en dit vooral in de eerste set. De openingsset werd door Aalst verloren met 10-15. Nochtans kon de thuis ploeg aanklampen tot halfweg de set: 9-9. Kangoeroes kwam Volleybal. Elversele-Wachtebeke 3-2. De smash van bezoeker De Muynck (8) gaat door het blok, gevormd door Van Damme (17) en Van Buynder (9) (dw) Volleybal. Vitesse Kruibeke-Zonhoven 0-3. Croes en Robba (V) kijken toe hoe Guy De Beer met een moordende smash uitpakt (dw) daarna maar tot scoren van één luttel puntje terwijl de tegenpartij afstand nam en vrij gemakkelijk won. In de tweede set keek Aalst vrij vlug tegen een achterstand van 2-5, 5-7 en 6-12 op. Er zat nu weinig veerkracht in het spel van Kangoeroes, waar van de bezoekende ploeg kon profiteren om ook de tweede set binnen te halen met 7-15 cijfers. De derde schoot dan uit de krammen en snel was het 6-0. Meerbeke, verrast van zoveel tegenslag, trachtte natuurlijk terug te komen. Het werd 7-3 en zelfs 10-7. Doch dc Kangoeroespelers vonden hun tweede adem en wonnen de derde set met 15- 9. In de volgende set kon men twee bedenkingen maken. Ofwel was de kaars uit bij de thuisploeg ofwel speelden de bezoekers tegen een hogere snelheid, maar het was een feit dat nog slechts een ploeg op het terrein stond. Die ploeg was dan nog Meerbeke die op een tijdspanne van am per tien minuten Kangoeroes inblikte met 3-15 Dc reserve- wedstrijd werd ook door de gasten gewonnen met 0-3 (4- 15. 10-15, 6-15). Volgende wedstrijd van Kangoeroes Aalst op Wontergcm voor dc terugwedstrijd en dit op zon dag 31 januari Dc heenwed strijd was in het voordcel van 1 Kangoeroes met 3-1 (4- I endc I :roes ir dc w zon- 27 PROVINCIALE

De Voorpost | 1988 | | pagina 22