REBECCA VAN HOVE, B2 OP TORNOOI VAN DRIVE TOP-PERFORMERS IN WAAS DENDERMONDE LUKTE DRAWN TROFEE DE GOUDEN KAATSBAL BLIJFT SCHUTTERSTORNOOI VAN START TE STEKENE VLIERKOUTER-B BLEEF OVEREIND VLIERKOUTER MIKT NAAR TITEL 24-29.1.1988-De Voorpost TAFELTENNIS Tafeltennis. TTC Sinl-Pauwels, zwaar gehandicapt, behield toch de leidersplaats in vijfde provinciale mjp In tweede provinciale heeft Vlierkouter een grote stap ge zet in de richting van de titel door grootste konkurrent Temse A te kloppen. Het was een zeer belangrijke wedstrijd want wie verloor had geen uitzicht meer op de titel. Tij dens de heenronde won Tem se thuis met 9-7 en Vlierkou ter was op revanche belust. Kurt De Cock, Bert Verstrae- te en Igor Van Assche won nen elk driemaal. Daniël Dehon daarentegen verloor alles. Bij Temse was er een goeie Karei Mestdagh, maar zijn maats lieten het afweten. Vermaessen, Heyrman en Van Landeghem wonnen wel tegen Dehon, maar daarmee was hun kous af. Voor Temse wordt het nu allicht een hope loze zaak. Wil het kampioen worden dan moet het alle wedstrijden winnen en dat is zelfs niet voldoende. In dat geval zullen de titelkandida ten het onder mekaar moeten uitmaken. Ook Vlierkouter B blijft aan de leiding. Tegen voorlaatste Zomergem C kende het geen probleem en haalde met 3-11 zijn slag thuis. Jan Van de Velde won vier keer. Mare Vermeulen, Dirk Verstraete en Patrick Van den Bossche elke driemaal. Vlierkouter C behaalde twee punten en die zullen goed van pas komen tijdens het degra datiedebat. Het klopte Melse- le E met 10-6. Hubert De Boeck won driemaal, net als Guy Van den Berghe. Kop man Danny D'Hollander vier maal. Eddy Quintelier kon geen enkele zege laten note ren. Door deze twee nieuwe punten geeft Vlierkouter C de rode lantaarn door aan Sint- Niklaas F. Vlierkouter D had geen moei te om Rooigem H van de overwinning te houden met 2- 14. Alleen Jo Van der Vreken verloor twee matchen. De an deren wonnen alles: Cesar Permentier, Dirk Temmer man en Leo De Ridder. Tenslotte was er nog Vlier kouter E dat bij favoriet Krui- beke A met 16-0 werd inge blikt. Mare Permentier, Pa trick Van de Walle, Pros Van den Bossche en Danny Ruys moesten zich tevreden stellen met een paar setjes. H.V.C. In vijfde afdeling twee be langrijke uitslagen. Sterke Stut-B haalde thuis zwaar uit tegen Okapi-C uit Kallo. De bezoekers werden met 10-0 naar huis gejaagd. Moed al leen v/as voor Kallo niet vol doende. Het werd helemaal overklast en kreeg zelfs geen setje gegund. Hekkensluiter Viktory-B zat ook al niet aan het feest in de eigen «Bierhoeve» toen Een- dracht-E er op bezoek was en de thuisploeg met 0-10 inpak te. Viktory werd volledig overklast. Het kon slechts één set laten optekenen, nadat Cyriel De Waele Frèns Schol- liers tot een derde set ver plichtte. Sterke Stut-C speelde thuis tegen Egmont, leider van de reeks en verloor met 2-8, al werd het in het begin 2-2 want De Vleeshauwer verloor tweemaal naeen. Hij zou zich later herpakken. Bij de win naars waren Alain De Waele en Ommeslaegne niet te stoppen. Veel spanning in de ontmoe ting tussen Sterke Stut en Herleving Dendermonde met 2-2 en 3-3. De lokale ploeg ging dan naar 5-3 en de zege leek binnen handbereik, maar Dendermonde gaf niet op. Het werd 5-4 na de enkels en in het dubbel stond er geen maat op Tecqmenne-Quin- ten, die wonnen met een forse 0-2. Daardoor pikte Herle ving toch een punt mee. Ook Okapi-C maakte het vi- ce-leider Artevelde niet ge makkelijk. Kallo kwam zelfs op winst: 2-1 en na de eerste reeks enkel stond het 3-3. Dan gingen de bezoekers zon der veel moeite naar 3-5, maar het dubbel zou beslissen over de zege. Ook die vergde drie spannende sets en uitein delijk wonnen de bezoekers de derde set met 17-21. De eindstand werd zo 4-6. Een gemakkelijke wedstrijd kreeg Egmont op Juvenes-D. Het ging er winnen met 0-10, wat erop wijst dat het een éénrichtingswedstrijd was Eendracht-F en Opw(jk-C zijn twee gelijkwaardige ploegen, maar het is geen evenwichtige partij geworden. De bezoe kers waren beresterk en be haalden een 2-8 overwinning. Van Gucht wou voor niemand begeven. Bij de verliezers zorgden Degelaen en Verthez voor de tegenpunten. Okapi-C nog steeds zonder punten, moest naar Ons Huis- D, dat al even weinig punten heeft. Ook deze strijd was niet gelijk. Okapi-C bleek sterker en won met 2-8. Al leen Wim Van Langenhove kon Baardegem twee punten bezorgen Het ziet er naar uit dal Ons Huis-B zal gedoemd zijn om met de rode lantaarn te blijven zitten. HVC Het overzicht van de persoon lijke resultaten halfweg in de provinciale reeksen van de K.B.TT.B. toont tal van Waaslanders met uitstekende cijfers. In eerste provinciale vinden wij op 2. Michael Hey- ninck van St.-Niklase met 88.1%. Ploeggenoot Regi De Neve staat op 8 met 70% voorafgegaan door Kieldrech- tenaar Gunther Van Puym- broeck met 76,7%. Op 10 vond ook Mare De Keyser van Patio nog een plaatsje. Temse en Vlierkouter plaat sen elk hun beste mannetje 1 en 2 in 2' provinciale. Karei Mestdagh (Temse) haalde 97,6% en Kurt De Cock (Vlierkouter) volgde met 92,5%. In derde C is het Waasland bovenal. Jan Van de Velde (Vlierkouter) 90% en Stefan Callens (Melsele) 79,10% wa ren hier aan het kommando. Als naast belagers uit het Wa- se kamp volgen op 5 Hubert Van Langenhove (Herleving) 72,50%, Wim Laureys (Kiel- drecht) op 6, 71,40%, Dirk Van Damme (Herleving) 7 met 69,40%, Johan Meireson- ne (St.-Niklase) 8 met 62,90% en Wim Thyssen (Melsele) 9 met 62,80%. In derde D skoorde Danny D'Hollander (Vlierkouter) het hoogst met 88,60% Het St.-Niklase duo Steven Van Dorsselaer en Ni co Vergeylen vestigde zich op de 6° en 7C plaats met respek tievelijk 79,50 en 74,40% Emiel Balliauw uit Melsele sloot hier de rij op de 10* plaats met 62,90%. In vierde provinciale is het echter hui len met de pet op. Enkel drie Temse-spelers wisten zich hier in de charts te laten opne men. Toch een prachtpresta- tie voor nummers 1 en 2 voor Patrick Verthongen en Oswin Weemaes met respektievelijk 90 en nogmaals 90%. Klubge- noot Johny Boel sloot hier de rij op een tiende plaats met nog 72,5%. In vijfde provin ciale spreekt de suprematie van St.-Pauwels boekdelen. Een eerste plaats voor speler trainer Dirk De Bosschere, dc enige met 100%, tweede met' Ronny De Boom 92,50% en 9* plaats met Mare Franckaen; 75%. Tussenin klasseren zich! nog enkele Waaslanders. Ou l we taaie Freddy Lambrechts (Kieldrecht) bleek goed voor, 87,50% op de derde plaats en Kruibekenaars Benny Van Bogaert (5 met 81,30%) en Joeri Quinet (10 met 72,70%); behoorden hier tot de uitblin kers. Het Wase tafeltennis hoeft zich geenszins te scha men met dc behaalde resulta ten tijdens de eerste seizoens helft en meerdere ploegen beogen een titel. Hierover echter later meer NUF KAATSEN BADMINTON Ook voor het komende kaats- seizoen zal de kaatsliga van de Kon. Nat. Kaatsbond de Gouden Kaatsbal-trofee orga niseren. Het zijn de scheids rechters die op het formulier de punten aan de spelers moe ten schrijven. Per speler kun nen ten hoogste drie punten worden toegekend. Zeer goed: 3, goed: 2, voldoende: 1 punt. Bovendien wordt per speler vermeld hoeveel op- slagballen er buiten de lijnen zijn terechtgekomen, evenals de overgekeerde ballen. Op het einde van de kompetitie worden vier laureaten be kroond. Dit zijn de spelers die de eerste drie plaatsen inne men in de eindrangschikking opgemaakt volgens de behaal de waarderingscijfers. De vie- de laureaat is deze die gedu rende het hele seizoen het meeste ballen heeft overge- keerd. Deze trofee die gestart is in 1974 werd voor het eerst ge wonnen door Pierre Here mans (Meerbeke). Later volg den nog 1975: Freddy Van Langenhove (Denderbelle), 1976: Hugo De Grauwe (Merchtem), 1977: Pierre Ringoot (Opwijk OK), 1978: Freddy Marisscn (Denderbel le) en Johan Bockstael (Be ver), 1979: Robert Rieettc (Bever), 1980: idem, 1981: Guido De Vuyst (Zandber gen), 1982: Marc Lambert (Bever), 1983: Eddy Van der Haeghc (Appclterrc), 1984: Guy Heymans (Brussegem), 1985: idem, 1986: Eddy Van der Haeghen (Appelterrc), 1987: idem. Sedert 1981 is er ook een klubtrofee gegeven. Deze wordt toegekend aan de ploeg met het beste klassement van goede opslagen en overge keerde ballen. Verleden jaar was het Eendracht Hamme- Zogge dat deze trofee in de wacht sleepte. Daarvoor wa ren het Meerbeke, Brusse gem, Okegem, Welle en Merchtem. Ondertussen had ook al de trekking plaats van dc Beker van de Liga en de Beker van België. Dc geleide trekking van de Beker van de Liga. waarbij Welle zich akkoord ver klaarde aan te treden in het gewest Aalst-Dcndermonde gaf de volgende uitslag: 3 april Baasrode VA-Wcllc en Terjoden. Kastel, Opstal en Denderbelle, Okegem, Idf gem en Grimmingc. Hern: I Appclterrc en Overboelat I en dan op 10 april komen ft volgende wedstrijden. Tcrjo, den. Baasrode en Welle. Denderbelle, Kastel en Op stal, Grimminge. Okegem en, Idegcm, Overboelare, Hemt en appelterre. Voor de Beker van België! werden de volgende wcdstrij-l den uitgeloot 7 mei: Over-f boelare-Terjoden, Idcgem- Dendcrbelle, Opstal-Herne,! Appelterre-Grimminge, Baasrode-Welle en Moerze-' ke-Kastel-Okcgem. De terug matchen zijn vastgelegd vootj 14 mei. De volgende schiftingen gaan I door met ploegen uit Hogere j II op 23 mei en 18 juni. hvc: Om de vijfde uitgave van hun door Johan Muller van De H nationaal B, Cl en C2 tornooi Lieve met 15-12, 8-15 en 15-7 Ws de nodige luister bij te zetten, van Eric Van Stappen van had de organiserende klub Opwijk. —Ti -> Drive kosten nog moeite ge- Naast Muller werd ook Sonja - ■-? spaard. Roman van Buggenhout Cl iffWlB Zo ontvingen niet alleen de door winst van Mia De Vis winnaars en finalisten een tro- van Merchtem met 11-6, 6-11 Badminton. Voorzitter Patrick De Geest met elleboogver- BOOGSCHIETEN fee, natura- of geldprijs maar en 11-0. werden reeds in halve finale Troch Doms van Merchtem medailles uitgedeeld aan de en Plumula leverden een zwa- verliezers. re strijd om te winnen van Geldprijzen waren er in de B- Brijs-Van Stappen van Op- reeks. Zo ontving de winnaar wijk met 15-7, 3-15 en 15-12. van het enkel 1000 fr. en de De zussen Dinja en Dinska finalist 750 fr. Ook voor de Melis van Merchtem wonnen dubbels in de B-reeks waren de dubbel met 15-10 en 15-8 geldprijzep voorzien. en De Bondt-Wouters van Spijtig genoeg had Drive te Buggenhout en Drive, kampen met de grote konkur- Voor de tweede keer dit sei- rentie van het internationaal zoen speelden Cap - De Be- tornooi te Brugge. Deson- leyer van de Mintons een on danks daagden wel 170 deel- geldige gemengd finale. Ze nemers op, waaronder weinig wonnen die ook met 18-15, 1- B spelers. Een kwalitatief ge- 15 en 15-12 van Thomaes - zien zeer mooie finale was de Carlier van De Lieve, heren enkel C2. die na een In de Cl reeks beheersten harde strijd van drie kwartuur Rebecca Van Hove van Lo- en is BZ. uiteindelijk werd eewonnen kerse en Pierre De Ridder De Ridder had met klubge band in de finale dubbelheren (gb) van Buggenhout bijna alle fi- noot Luc Uyttersprot weinig nales. De enige die Pierre De moeite met De smet-Iem- Riddcr verloor was de voor merman van Drive en hem zo noodzakelijke enkel- Vulcain. finale om B2 te worden. De Ze wonnen vlot met 15-10 en foutcnlast van De Ridder lag 15-3. net iets hoger dan bij Freddy Van Hove-Stassijns wonnen Convents van Boom. die dan met 6-15, 15-10 en 15-2de ook de finale won met 15-9 en dubbel bij de dames van Iol- j5_jj lenare-De Bruvn van Scaldis. Rebecca Van Nove speelde Ook De zeker dc moeilijkste finale in „,ir,Pauwels van de Mintons had haar blitzcarrière tegen Hilde den drie sets nodig om met De Bremme van Gentse. Van 15-5, 8-15 en 15-5 te winnen Hove won met 12-10 en 11-8 Snoeck-Uyttendaele van Maspo en de Mintons. Zowel de dames dubbel als gemengd waren niet geldig. Maar de meest boeiende en opvallendste finale was dc en kel B2 tussen thuisspeler Jan de Kinder van Buggenhout en Danny Van der Streeck van Danlie. De Hammenaar moest al zijn mogelijkheden en vooral fy siek uitputten om de eerste set te winnen met 14-18. Maar dc afslachting waarmee De Kinder begonnen was, kende resultaat in de tweede set: 15- 5. Tijdens de vijf-minuten-pauze was Van Der Streeck zo door- bezweet dat een nieuw shirt zeker nodig was. In de beslis sende set vond de Danlie- speler nooit zijn «tweede adem» en werd letterlijk afge slacht door De Kinder. Met een felrood gelaat cn diep in de kassen liggende ogen verloor Van Der Streeck dc finale met 15-9. Lisette Van Hcesbeke van Badminton. Enkele winnaars van het Drive-tornooi: Sonja Roman, Freddy Convents, Vul»' Vorige zondag werd voor de dertiende opeenvolgende keer het «Schutterstornooi van Groot-Stekene» officieel op gang geschoten. Dc 15 aangesloten schuttersvereni gingen zullen in dc komende weken kampen in de 3 daar voor aangeduide lokalen. Na deze afkampingen wordt er gestreden voor de Beker van Stekene, Kemzeke en Groot- Stekene. Het hoofdlokaal van dit 13de schutterstornooi is gevestigd in café «De Zwaan», het lo kaal van «Kemzeke Herle ving» terwijl de overige loka len deze van «Canada» en «Kerkstraat» zijn. Prachtprestatie van Herleving Kemzeke In lokaal 1, bij Wilma en Laurette, werd dit dertiende «Schutterstornooi van Steke ne» dus officieel op gang ge schoten door thuisklub «Her leving Kemzeke». De klub was voltallig aanwezig: Alle 14 leden-schutters namen deel en ze eindigden met liefst 31 punten Een prachtprestatie met uitschieters van de 82- jarigc veteraan Florent de Permentier die 4 kleintjes te gen 't zeil schoot, van Iréne Jan De Kinder, Rebecca Van Hove en Guido Geeraerts (gb) Katrijn Tanghe van St.-Job. Een mooie partij was ook de nkel BI finale tussen Guido Geraerts van Merchtem en Guy Van Hoorde van de Min tons. Geraerts won met 17-14 cn 15-9. Lies Verlinden van Wille broek won de dames BI poule voor Viviane Fret van Ama teurs. Ook alle dubbel finales vcrlie- de Rijcke die 5 kleintjes neer schoot en meteen een optie neemt op de titel bij de dames én van Mark Vereecken die de drie hoge neerhaalde en dus 7 punten bijbracht. Dit resultaat is een zoveelste bewijs dat een klein ploegje niet op voorhand verloren is én beter kan presteren dan een grote ploeg! In lokaal B, dus «Canada» te Stekene-Hellestraat bij Geor gette Smet, stond thuisploeg Canada aan de lijn met 27 schietende leden. Deze grote klub soms één van i de sterkste groepen van Stekene haalde «slechts» 29 punten zonder echte uitschieters. Wel haalde Robert van Walle 5 punten, doch vermits er reeds 6 waren geschoten is er voor Van Walle niets te verdienen. Opmerkelijk misschien ook het feit dat z'n echtgenote Marianne de Block 4 kleine vogeltjes afschoot. Ook zij werd echter voorafgegaan door Iréne dc Rijcke van Her leving Kemzeke met 5. In lokaal C van Kerkstraat café Gouden Leeuw aan de markt te Stekene, bij Linda dus was de openingsbeurt voor «Wilskracht Kerk- pen in poule. Zo wonnen Van Hoordc-De Langhe van de Mintons voor Verbeke-Ge- raerts van Danlie en Merch tem de dubbel bij de heren. Verlinden-Fret wonnen bij de dames voor Tanghc-Van Den Abbcele van St.-Job en Dan lie en Ameye-De Volder van Leiebad wonnen de gemengd- poule voor Vcrbeke-Fret. straat». De zo gevreesde ploeg met in hun midden kop man Guy Aper was paraat met 26 van dc 28 aangesloten leden en ze brachten het tot 32 punten. Ze veroverden dus meteen dc leiding na deze openingsdag. Top»chutter Guy Aper ver keerde in een volledige «off day» cn bracht er helemaal niets hij haalde geen enkel punt! van terecht. Opmer kelijke prestaties kwamen hier van Patrick van Gasse die 6 punten haalde cn van Ber nard Heck en Patrick Hesters die beiden 5 kleintjes afscho-j ten. Natuurlijk een misnoeg- de voorzitter die ervan over-j tuigd is dat «zijn» klub heel wat beter kan. Volgende keet; misschien... Opvallend is wel dat geen en- kele koning zich kon plaatsen! voor de finale. Volgende weck wordt schut- tersklub Kiekenhaag in lokaal A verwacht, in lokaal B is het de beurt aan «Koninklijke Hamer» terwijl Sint-Hclena z'n beurt kan wagen in lokaal C. Zaalvoetbal. Pelemanie is een bekende ploeg in de Ham (L.C.) Uga (vh) KBTTB-TAFELTENNIS In derde afdeling had Vlier- kouter-B heelwat last om het bezoekende Kemzeke op af stand te houden. De thuis ploeg nam een goede start en liep "meteen uit tot 4-1. Dan begon het minder goed te vlotten en Kemzeke kwam te rug tot 5-3 en het slaagde erin om een drawn af te dwingen in de laatste twee wedstrij den. Permentier was de sterk ste speler van Vlierkouter met twee overwinningen. Eendracht-B behaalde thuis een forse zege tegen Pardaf- D: 9-1. Freddy Van Strydonck redde de eer en klopte Emiel Van Biesen. Meer zat er niet in. Datzelfde Pardaf-D kreeg de volle lading van Kemzeke met 1-9 in een uitgestelde wedstrijd. Opnieuw kon Van Strydonck de eer redden. Pardaf-C werd opzij gezet door Dynamika-B met 9-1. Dirk De Mol redde de eer. Dynamika-B kreeg thuis ook nog Patro-F op bezoek. Het heeft lang tegenstand gebo den, maar sneuvelde op de meet. Het werd een gelijkop- gaande wedstrijd 3-3 en 4-5. In het dubbel kreeg de lokale geen schijn van een 4-6. Toch kon bij de verliezers M. Van Poucke door niemand geklopt worden. Opwijk-A gunde Ons Huis-B uit Baardegem geen respijt en trakteerde het op 10-0, De bezoekers konden amper één set laten noteren. Een zware 1-9 nederlaag ook voor Kem zeke dat Sterke Stut op be zoek kreeg. Mare Vermeulen redde de eer, maar Kemzeke kwam er eigenlijk niet aan te pas. Vlierkouter-B kreeg het dek sel op de neus in een uitgestel de ontmoeting tegen Sterke Stut-A een formatie die yice- leider is. Aanvankelijk leek de Hamse ploeg wel voor eni ge weerstand te kunnen zor gen 1-2. Toch werd het nog een vrij zware 3-7 nederlaag. Vlierkouter-B dat derde stond werd nu teruggeslagen Bij de eerste twee eindigen wordt nu wel problematisch Spanning genoeg bij Pardaf-C - Ons Huis-B. De thuisploeg begon goed met 2-1, maar Ons Huis gaf niet op en kwam eerst terug tot 3-3 om dan uit te lopen tot 3-5 Toen Van Herck tegen Robijns won kwam Pardaf wat dichter 4-5, maar de laatste wedstrijd werd gewonnen door bezoe ker Hugo Pieters tegen Staf De Clercq 4-6. HVC

De Voorpost | 1988 | | pagina 24