VERPLETTERT CHARLEROI! VERRASSEND AJAX PLAY-OFF-PLAATS IN HET GEDRANG AALSTERSE SUPREMATIE ROMMELIG ENKEL IN DE EERSTE HELFT HANDBALKALENDER PUNTEN VOOR H.K. LOKEREN E.V. AALST IN DE EERSTE HELFT FALIKANTE START 26 - 29.1.1988 - De Voorpost HANDBAL Dameshandbal - 1' nationale Neerpelt 15 Nopri Avanti Lebbeke 13 Nopri Lebbeke is er niet in geslaagd een P.O.-plaats vei lig te stellen. Zondag lagen de kaarten inderdaad zo dat mits een overwinning in Neerpelt, Lebbeke zo goed als zeker kon deelnemen aan de play offs. Nu nadert Neerpelt tot op twee punten en een kleine misstap zou Lebbeke de das kunnen omdoen. Het zat Nopri ook niet mee, A. Maes kon wegens een verplichte ski-stage niet deelnemen aan deze belangrijke wedstrijden ook H. Bleyaert bleef onbe schikbaar met een slecht he lende enkelkwetsuur. Meteen liet zich dat vooral in verdedi ging gevoelen en het wed- strijdbegin was katastrofaal. Na 12' leidde Neerpelt zo maar met 8-2 en ondanks Nopri zich totaal kon hervat ten kon deze zes-puntenkloof nooit meer volledig worden gedicht. Toch naderde Lebbe ke nog tot 9-6 aan de rust maar gesteund door een mas sa supporters bleef de thuis ploeg de toestand meester. Het werd opnieuw een vier punten kloof (13-9) na 42' en dezelfde afstand werd ook be waard 9' voor het einde (15- 11). Twee late treffers van Y. De Smedt konden de pil enkel nog verzachten. Zondag komt Tongeren op bezoek en dat betekent een nieuwe moeilij ke opdracht voor Van Lan- genhove en C. Nopri Av. Lebbeke: Van Langenhove, De Backer. Tcrroir 1, Van Damme. Brixhe 3, Segers, Hermans 1, Lissens 2, Biese- man 3, Van Handenhovc, Anné Y. De Smedt 3. PROVINCIAAL E.V. Aalst 2 - Eeklo: 22-11 wedstri|dbcgin gelijk,; tred houden met E. V. Aalst. Eeklo, dat de ambitie koe- De thuisploeg weer uitste- stert mee te dingen naar de kend geleid door M Bayens. promotie, kon enkel tijdens beschikte echter over een op- 3- AFDELING Nopri Av. Lebbeke 2 Groot-Bijgaarden Ondanks Nopri Av. Lebbeke 2 over geen wissclspeclsters beschikte, werd Gr. Bijgaar den kansloos gelaten. De be zoeksters die een week vroe ger leider Kortrijk de eerste nederlaag hadden toege diend, lagen technisch te ver onder bij Lebbeke om ook maar enige kans te maken. De thuisploeg speelde noch tans te weinig georganiseerd om echt van een goede wed strijd te kunnen spreken. Het duurde dan ook volle 8' voor aleer het eerste doelpunt op het scorebord kwam en dat was dan nog een 7-m worp omgezet door Van Handen- hove. Na een kwartier ston den de ploegen opnieuw ge lijk en ondanks Lebbeke 6-3 voor raakte na 25' slaagde Gr. Bijgaarden er nog in de rust te bereiken met een gelijke stand (6-6). Tijdens de twee de helft speelde Lebbeke heel wat sterker in verdediging zo dat de bezoeksters nog amper één doelpunt lukten. Het was 12-6 geworden vooraleer die treffer viel 13' voor het einde. Nopri Av. Lebbeke 2: Quarin, Becqué 1, Van Langenhove 2. Anné 2, L. De Smedt 5, G. Lissens 1, Van Handenhove 3. EVA portune R. Van Herrewcghe cn een sterke doelman Van Pottelberghc cn meteen kon den de bezoekers zich geen begoochelingen meer maken. Na 12' stonden de p-loegcn nog gelijk (4-4) maar aan de rust had Eendracht reeds een 5 doclpuntenvoorsprong be machtigd (12-7). De tweede helft domineerde Aalst totaal zodat de bezoekers nog am per viermaal scoorden. Het werd dan ook een afgeteken de 22-11 nederlaag voor de bezoekers die niettemin hun kansen gaaf konden houden aangezien E.V. Aalst, als re serve-ploeg niet kan meedin gen naar de titel. E.V. Aalst: Van Pottelberghc. Coen, Van Durmen, E. Van Goethcm 1De Gendt 1Ver- peten 1, Stccnhaut, De Jacg- hcr 3, Van Nieuwenborgh 2, M. Baeyns 5, Cooreman 4. R. Van Herrewcghe 6. Denderbelle: Uyttcrsprot, Ta- minau, R. Van Keer 2, D. Van Goethcm 4, Vinck 1, R. De Smedt 1, F. Goeman, P. De Smedt 3, E. Van Keer 9, Y. Goeman 3. Temse: M Van Buytcn, D. Buytaert 4. Baeck. De Clcrcq 7, Lysscns 3, Van Hoyweghen 3, Vercauteren 3. Denderbelle 2 11 Merchtem 17 Een jeugdig Brabo 2 met een verrassend sterk keepende M. Thollcnbeek in het doel, deed meer dan zich verdedigen te gen een van week tot week sterker spelend Merchtem Denderbelle 2: Thollenbeek. Van Der Poten, Caudron. De Hauwerc. Meert. Quisquatcr. Adlan 4, De Lannoy 3, F. Goeman 1, Cooreman 3. EVA Miniemen H.K. Waasmunster q 14 Eeklo 11 Knappe wedstrijd van twee zeer jonge ploegen. Doelman Verschelden bij H.K.W cn zijn opponent bij Eeklo speel den bijzonder goed tussen lat en palen cn aan de rust leid den de bezoekers met 6-7. H.K.W. kon via een 11-11 stand nog een 14-11 zege bij een werpen. H.K. Waasmunster; Ver schelden. Rombout. De Nil 3, G. De Groote 3, Daclman 1. Verhelst 1. De Wolf 2. Van Udcn 3, Goris 1, Colpaert, Dauwe, Jacob. EVA wmtsr, I «atu 4e AFDELING H.K. Waasmunster - H.B.C. Dendermonde: 15-14 Het derby tussen H.K.W en Dendermonde kon enkel tij dens de eerste helft bekoren. In het tweede wedstrijdge deelte daalde het niveau van de wedstrijd opvallend en en kel de faktor spanning kon het vrij talrijke publiek nog in de ban houden. Dat uiteinde lijk de thuisploeg, net als in de heenwedstrijd, het haalde met het kleinste verschil, mag een toeval genoemd worden. Maar een omgekeerd eindre sultaat had al even toevallig geweest. In ieder geval, na dit verlies mag Dendermonde zijn eventuele promotiever- zichtingen wel definitief op bergen terwijl Waasmunster het bv. volgende week in An- derlecht heel wat beter zal moeten doen om in de titelrun te blijven. Zoals reeds ge zegd, de eerste helft verliep nochtans voortreffelijk. Beide ploegen speelden vlot maar toch was het de thuisploeg die vrijwel bestendig leidde. Ge start met De Vlieger op de bank, was het Borgers die door de bezoekers met een «rugzak» werd bedacht maar dit verhinderde niet dat H.K.W. met 4-2 leidde na 10'. Na 18' was H.B.C. wel langs zij geraakt (4-4) maar o.a. Du IID. Tré, een der betere Waaslan- Handbal. H.K. Waasmunster won in de Hamse sporthal tegen HBC Dendermo ders, zorgde voor 7-5 na 25'. ic M /vi\ Net voor de rust konden de bezoekers via treffers van MIL Hertsens op H.K.W. balver- BK Bi lies en Asaert met een flod- derdoelpunt milderen tot 8-7. i* nHHaisSi' HF In het begin van de tweede helft zag het ernaar uit dat de thuisploeg, nu met een atten te De Graeve in het doel, een beslissende kloof kon slagen. Borgers zorgde voor 10-7 en 12-8 maar ondertussen ging het de verkeerde kant uit met de thuisploeg. Grijp, heeft die man dit seizoen een gedaante verwisseling ondergaan, greep de kans en bracht H.B.C. terug tot 12-11 en Hertsens en Asaert zorgden ervoor dat Dendermonde voor het eerst ging leiden 44 voor het einde (12-13). Na vrijwel een kwartier kon Bor gers dan toch nog eens scoren voor de thuisploeg en met minder dan 2' te spelen zorg de De Vieger ervoor dat Bor gers weer hij H.K.W. opnieuw aan de leiding bracht. Enkele seconden later was alles te herdoen want Im- pens scoorde een «onmoge lijk» doelpunt voor de bezoe kers en opnieuw stonden de ploegen gelijk (14-14). Met minder dan één minuut te °asStbCva'nSSlDc Handbal. Waasmunster-Dendermonde 15-14. Waasmunsteraar Verdurme in aktie vh) Vlieger en Du Tré maaktener 15-14 van. De vrijworp in het eindsignaal kon Dendermon de niet benutten. H.K. Waasmunster: D'Hanis, De Graeve, Du Tré 4. De Vlieger, Borgers 10, Gijsels, M. Verdunnen, P. Verdur- men, Leunis 1, De Clercq, Van Mele, Willaerts. H.B.C. Dendermonde: Van Renterghem, Van Heek, Bouteille 1, De Swaef, Hert sens 4, Wesemael, Grijp 3, Asaert 4, De Smedt, Hoorel- beke 1, Smekens, Impens 1. EVA Heren Handbal. H.B.C. Dendermonde verloor met 15-14 tegen H.K. Waasmunster (vh) 3AFDELING H.K. Lokeren-Mechelen: 23-14 Tegen een zwak en bijzonder «vervelend» Mechelse heeft Lokeren de duidelijke zege behaald die mocht verwacht worden. De Maneblussers, samen met Duffel het zwakke broertje in de reeks, zijn be-* slist rijp voor degradatie. En- kei door hun aanhoudend «gekrakeel» tegen de scheids rechters en hun onsportieve houding, die zelfs K. Verhof- stadt op stang joeg, kunnen zij imponeren want op elk ander gebied zijn zij 3e afde ling onwaardig. Voor Loke ren was de opdracht dus dui delijk: zich'niet laten afleiden door het gedrag van de bezoe kers en de punten aan het te kleine totaal toevoegen. De ploeg van de kersverse vader- coach J. De Proft slaagde daar voortreffelijk in en voor al tijdens de tweede helft werd Mechelse in de tang ge nomen. Zaterdag volgt nu de verplaatsing naar Maasme- chelen en indien ook daar punten kunnen geoogst wor den ziet de toestand er al heel wat rooskleuriger uit. Niet temin blijft Lokeren voorzich tig in zijn vooruitzichten want de aanslepende schouder- kwetsuur van Luc Van Cau- wenberghe wil maar niet he len en ook K. Versele tegen Mechelse op. de bank. blijft met een kniekwetsuur onzeker. In de eerste helft toonde de thuisploeg zich reeds de bete re ploeg maar een beslissende kloof slagen zat er tijdens de eerste 30' toch niet in. Me chelse bleef bestendig op een paar doelpunten bengelen (5- 2 na 7', 8-6 na 20'), en aan de rust leidde Lokeren met wei nig overtuigende 11-9 cijfers. Het tweede wedstrijdgedeelte sloeg de thuisploeg dan vlug toe. Lenaerts, knap op de rechterhoek, zette zijn ploeg maats op het goede spoor en na 40' was het zover. Lokeren had zijn bestendig overwicht in doelpunten omgezet en leidde met 16-11. De wed strijd was in zijn definitieve vorm gegoten en via collectief erg degelijk spel werd het 19- 12 na 47'. Mechelse. ook fy siek niet opgewassen tegen de thuisploeg kon niet meer rea geren zodat het nog n tuime 23-14 overwinning werd voor de Waaslanders. H.K. Lokeren: Van Vaeren- bergh. Smet, Lenaerts 2, D'Hanis 2, Verhofstadt 9, Bocklandt 2, Verguit 3, Van Den Berghe 1De Brouwer 1 Van Hille 1. Van Cauwen- berghe 1, De Smedt. EVA Dames 1' nationale zond. 31/1 te 20 uy.: Nopri Av. Lebbeke - Sp. Tongeren 2' afdeling zat. 30/1 te 18.15 u.: R B. Dendermonde-Squadra Fem. Lebbeke zond. 31/1 te 17.30 u.: Mylène Gent - E.V. Aalst' zond. 31/1 te 13.30 u.: Opglabbeek - Robuco Buggcnhout 3' afdeling zond. 31/1 te 16.30 u.: Lokeren-Dcsselgem zat. 30/1 te 18.30 u.: Merksem - Nopri Av. Lebbeke 2 zond. 31/1 te 13.30 u.: Daza - Squadra Fem. Lebbeke 2 Jeugd Miniemen zond. 31/1 te 16.15 u Gent-Dendermonde zond. 31/1 te 18 u.: Eeklo-Ajax Lebbeke zond. 31/1 te 14 u.: Lokeren-D B Zwijnaarde zat. 30/1 te 15 u.: Waasmunster 1 - Waasmunster 2 Kadetten zond. 31/1 te 15 u.: Lokeren-D.B. Zwijnaarde zat. 30/1 te 16 u.: Avanti-Kortrijk zond. 30/1 te 15 u.: Ajax Lebbcke-E.V. Aalst Beker van Oost-Vlaanderen zat. 30/1 te 14.15 u.: Brabo Denderbelle 2 10) - E.V.' Aalst EVA Ajax Lebbeke - Charleroi: 25-15 De «winterstop» heeft Ajax duidelijk baat gebracht. De vooruitzichten waren noch tans niet rooskleurig. De on- beschikbaarheid van F. De Ridder, samen met de exa men-perikelen van enkele ba sispionnen, maakten dat Ajax met enige onrust de nieuwe kompetitiestart tegemoet zag. Het is totaal anders gelopen want Charleroi, in de heen wedstrijd nog winnaar met 28- 22 cijfers, werd verpletterd door een idecrijk en gemoti veerd Ajax. Na de wedstrijd vertelde men ons, zowel uit spelers- als uit bestuurskrin- gen, dat deze zege nochtans geen verrassing is. Op de laat ste trainingen en oefenwed- E.V. Aalst - Am. Bruxelles: 23-18 TWEEDE AFDELING Squadra Femina Lebbeke 11 Mylène Gent 12 Het zat allemaal wat tegen zondag voor Squadra Gent speelde in eerste instantie met zowat zijn sterkste samenstel ling wat nog niet zo dikwijls gebeurde dit seizoen. Bij Squadra ontbrak S. Van Den Broeck, raakte Luypaert ge kwetst in het begin van de tweede helft en kon trainer- coach J. Van Hout niet aan wezig zijn wegens familiale omstandigheden. Meteen startte Squadra erg onzeker aan de wedstrijd en hiervan konden de bezoeksters ge bruik maken orti het eerste kwartier af te sluiten met een 1-5 voorsprong. De falikante start is Lebbeke uiteindelijk zuur opgebroken want daar na, als alles terug in de nor male plooi was gevallen bij de thuisploeg, toonde Squadra zich de evenknie van de be zoekers. Meer nog, Squadra ging nu op zijn beurt Gent voor problemen stellen en aan de rust was alles nog mogelijk (5-6). Gedurende de ganse tweede helft bleven de ploe gen dan aan elkaar gewaagd en met nog één minuut te spelen slaagde Lebbeke erin voor het eerst gelijk te stellen (11-11). Toen werd er echter balverlies geleden en uit tegenaanval kon Gent het winnende doelpunt scoren. Een gelijkspel was niet onlo gisch geweest. Squadra: Hau- welaert, Macharis, Guns, Bosteels 3, Luypaert 3, Muy- laert 1, Steppé 1, Moonen 1, Van Cauwenberghe 2, Heu- vinck, Cooreman. Met een fel begeerde zege tegen Am. Bruxelles lijkt E.V. Aalst nu wel definitief op weg om in de terugronde de rangschikking aanzienlijk te verbeteren. Meteen kan Aalst de onrust uit de ploeg verbannen waardoor de pres taties niet meer zullen gehin derd worden door de druk om zeker «niet-te-mogen-verlie- zen». Want ook zaterdag viel het op dat eens het minder goed vlot, de ploeg gaat twij felen aan zichzelf, enigszins paniekerig ghaat reageren en heel wat van zijn mogelijkhe den prijs geeft. Dit gebeurde nochtans na een uitstekende eerste helft waar in de thuisploeg bewees de tegenstander te kunnen «pak ken». Vooral tijdens het eer ste kwartier speelde Een dracht voortreffelijk. Met drie treffers van Bomon werd het 5-3 na 8' en De Ketelbut- ter, via break-out, samen met D Bayens uit de tweede lijn, zorgde ervoor dat Bruxelles kansloos was. Het werd 11-6 na 20' en als de eerste helft afgesloten werd met een 16-10 score leek niets de Aalsterse zege nog in de weg te staan. En ook de beginfase van het tweede wedstrijdgedeelte liet het beste verhopen voor de thuisploeg. Het werd 19-12 na 35' en na driekwart wedstrijd leidde een bijzonder vlot spe lend Aalst met 22-14 Het laatste wedstrijdkwarticr viel het echter totaal stil bij de thuisploeg. Er werd nog am per één doelpunt gescoord en het was opvallend hoe vlug men paniekerig ging reageren als het even minder vlot ging. De Aalsterse overwinning kwam echter nooit meer in het gedrang en meteen klimt Eendracht naar een veiligere plaats in de rangschikking 15 E.V. Aalst: Moens, Mertcns, Van Malderen 2. Stecmans, De Donckcr 1, De Ketelbut- ter5, M. Bayens 1. D. Bayens 6, Brixhe 2, W. Bomon 4, Van Der Borght, Van Nuffel 2. Reserven: E.V. Aalst Am. Bruxelles 17 Na een vrijwel totaal gelij- kopgaande wedstrijd, waarin Aalst niettemin steeds op ach tervolgen was aangewezen, behielden, de bezoekers hun twee doelpunten voorsprong tot het eindsignaal. Na 12' 4-5, rust 6-8, na 45' 12- 14. E.V. Aalst: Mertcns. Moens, E. Van Goethcm 3, R. Arijs 1B. Arijs 3, K. Bomon 3, R. Van Herrewcghe 2, Van Nieuwenberghe, Van Der Borght 1, Steemans 1, Van Papegem, Amclinckx. EVA strijden, o.a. in Tongeren, bleek Ajax een stijgende vormcurvc te vertonen zodat onze gesprekspartners ervan overtuigd waren dat het tegen Charleroi niet kon mislopen. Zaterdag diende dan wel aan de opstelling gesleuteld. Pa- pa-E. De Batsclicr lukte een zeer geslaagd wederoptreden. de jonge B. Cooreman heeft duidelijk zijn aanpassingspe- riode achter de rug, maar een totale meevaller werd onge twijfeld D. Luypaert die de tweede lijn van Ajax duidelijk meer penetratiekracht be zorgde. Die Luypaert toonde een geweldige werkkracht cn A. Verlinden nam nu wel zijn verantwoordelijkheid als af- werkcr. Volgende zatergdag wacht Ajax dan de aartsmoci- lijke verplaatsing naar leider Mechelcn cn het ziet ernaar uit dat de ploeg van trainer- coach De Vlieger niet kans loos is. Vooral niet omdat zaterdag de Ajax-defensie blijk gaf van een uitstekende «attitude». Charleroi stuitte meestal op de goed gesloten en korrekt uitstappende Ajaxiedcn en doelman De Bruyne bewees nog maar eens dat hij aan een bijzonder sterk seizoen toe is. Het wa ren nochtans de bezoekers die via een 7-m worp de score openden maar via treffers van Verlindcn, De Man en Coore man leidde Lebbeke met 4-1 na 10'. Het werd 6-2 maar dan ging het voor de enige maal in de wedstrijd fout bij Ajax. Een ietsje slordig spel bij de thuisploeg liet Charleroi tot e tot 6-4 te naderen aan het kwartier maar de pas op het terrein gekomen De Batsclier scoorde onmiddellijk cn sa men met De Proft cn Luy paert zorgde hij voor 9-4 na 23'. Het werd 13-6 aan de rust cn toen was het duidelijk dat Ajax aan een verrassend ster ke prestatie toe was. In de tweede helft bleef Ajax de tegenstander domineren en uitgespeelde kansen werden voortreffelijk met doelpunten afgerond. Zo werd het 20-9 na driekwart wedstrijd cn Char leroi, weliswaar niet zo heel sterk maar in de rangschik king toch voor Ajax geklas seerd. werd totaal overspeeld. Dc bezoekers plaatsten dan een dubbele mandekking op Dc Batsclier cn Vcrlinden maar dat was nu juist een kolfje naar dc hand van W. Dc Proft, die samen met Dc Man, Luypaert cn Cooreman de Waalse verdediging op een hoopje speelde. Het werd 24- 12 7' voor het einde vooraleer Ajax dc teugels even vierde en in de eerste plaats aan het spektakel dacht. Hierdoor kon Charleroi dan toch nog even meespelen wat de eind stand tot 25-15 beperkte. Een zoveelste dopingkontrole werd er graag bijgenomen. Luypaert en Quidé mochten deze maal gaan plassen.. Ajax Lebbeke: Dc Bruyn. Vermeircn, De Proft 6. De Batselier 2, Luypaert 2, Vlas- senroot. Verlindcn 9, Coore man 2. De M.AN 4, Coppens, Quidé, Van Bicscn. Reserven: Ajax Lebbeke 24 Charleroi Van een wedstrijd kan men hier nauwelijks spreken. Een zwak Charleroi werd na een kwartier reeds op een onover komelijke 7-0 geplaatst cn Ajax leidde aan dc rust met 10-1. Ook in de tweede helft ccnrihctingsvcrkccr en Ajax won, via 20-3 na 45', met alleszeggende 24-5 cijfers. Ajax Lebbeke: Vermeircn, Van Bosbekc, Moens 3, Van Der Jcught 2, Vcrheyden 2. Van Gucht 2, Clcymans 1. Vcrcammen 1. Coppens 3, Bosman 2. Christiacns 5. EVA Handbal. Waasmunster-Dendermonde 15-14. Du Tré ran Waasmunster verschalkt de Dendermondse keeper (vh) 2' Nationale 2' nationale zat. 30/1 te 20.30 u.: KI. Mechelen-Ajax Lebbeke 3E afdeling Zat 30/1 te 20 u.: Maasmechelen - Lokeren 4' afdeling zond 31/1 te 15 u.: Anderlecht - H.K. Waasmunstser zat. 30/1 te 17.45 u KI. Mechelcn 2 - Robuco Buggen- hout Provinciaal zat. 30/1 te 17.45 u Temse-Woluwé zond. 31/1 te 18 u.: Eekio-E.V. Aalst 2 zond. 31/1 te 19.15 u.: Evergem-H.B.C. Dendermonde 2 zat. 30/1 te 16.15 u.: Waasmunster 2 - D.B. Zwijnaarde 2

De Voorpost | 1988 | | pagina 26