ESSr ÈiHi'UITSTEKENDE WASE ZWEMPRESTATIES DE POSTDUIF TEMSE HULDIGDE KAMPIOENEN DUIVENSPORT BRONS VOOR MICHEL DE DOBBELAERE EN MARENCO VAN REMOORTEL IN TURNHOUT A.C. LEBBEKE ORGANISEERT DE PROVINCIALE KAMPIOENSCHAPPEN VOOR DAMES Kampioenenparade te Grembergen Met provinciale winnaars TEMSE OPNIEUW PIONIER VOOR HET WAASLAND UIT MOERZEKE VIEREN KAMPIOENEN VAN RIET-DE RIDDER EN PEELMAN DE MOERZEEKSE KAMPIOENEN DE VERENIGDE VRIENDEN De Voorpost - 29.1.1988 - 27 KRACHTBAL Krachtbalklub Temse. niet al- gic en alhoewel het groten- Van der Biest, Lieve en Cari- Ieen met de hcrcnplocgcn, de deel van de wedstrijden werd nc De Block en Diane Meers- eerste klub in het Waasland, verloren mogen wc toch zeg- man) klaargestoomd en geleid ook nu weer zorgen zij voor gen dat er pit in deze ploeg door Theo Van der Biest (te- een primeur in het Land van zit. vens secretaris van KBK Waas door met de eerste da- Nu, van januari '88 tot april Temse), die trouwens, samen mesploeg in de Nationale '88, zal het er dus op aanko- met Alois Nobels (voorzitter Kompetitie aan te treden. men te bewijzen wat men van KBK Temse) tot de stich- Dcze damesploeg heeft van waard is en zullen de dames ters van deze nu al 10 jaar september tot december 1987 van Temse moeten bewijzen bestaande klub. een kwalificatierondc moeten dat ze thuishoren aan de kop doorlopen om alzo terecht te van Afdeling II en zeker in komen in de tweede afdeling, aanmerking komen voor de In deze kwalifikaticrondc titel. moest er gespeeld worden te- Hiervoor worden de speel- gen de beste ploegen van Bel- sters (Ann Meersman, Trees speeld hebben, nl. 23-5 tegen nieuwkomer Sportopedic Dat de resultaten niet op zich laten wachten bewijzen de uitslagen van de eerste twee kompetitiewedstrijden die de dames van Temse reeds ge- Duivensport. De kampioenen van F.C.D.-D.N.A. (da) Dries Buggenhout en de veel belovende en trouwens ook veelzeggende 17-14 winst te gen het gereputeerde Excel sior Bcitcm, één van de top- ploegen in de Belgische Kom petitie. Wat betreft de grootte van Qp het jucj0tornooi van Turn- gens een nieuwe geboorte- Krachtbalklub I emse kunnen |,out waren er slechts 3 Ham- jaarsregeling aan te treden bij se deelnemers: nieuweling op de juniors/seniors en deze wij nog vertellen dat zij de tweede klub is qua aantal le den in de provincie Oost- weest. Deze duurde voor Mi chel De Dobbelaere heelwat langer. Robuuster van li- kompetitievlak Marenko als la agste gewichtsklasse is -60 chaamsbouw, kreeg deze de kersverse belofte en beide in- kg. Voor Kurt met zijn min- kans om zijn klasse te tonen Vlaanderen en.de zesde klub gewijden Kurt Verbeke en der dan 50 kg corpus, dus een en wist drie opeenvolgende geheel België. Even te vermelden valt zeker dat de damesploeg van Tem se. vooraleer te starten in kompetitie, volledig in Michel De Dobbelaere. ondankbare taak. Tegen een Marenko. geplaagd door de 10 kg zwaardere tegenstrever zenuwen, kampte in zijn eer- kon hij het dan ook niet ma- velen tegen de Izegemse Gio ste wedstrijd echt ver onder ken en daar deze dan ook Lagrou In de strijd voor de zijn mogelijkheden en werd juist voor de finale onderuit derde plaats tegen E. Stan- meuw werd gezet door spon- verslagen door de Zelzate- ging was het voor Kurt enkel sor Vicky Shoes, Schelde- naar Houthloos. Deze bewees een goede kennismaking ge- echter niet de eerste de beste kampen te winnen, om daar na in de halve finale te daert uit Aarschot beheerste Michel echter de partij Programma Vanaf 10.00 u. begint de tentoonstelling der kampioenen duiven. Om 17.00 u. worden de kampioenen gehuldigd met het overhandigen van de trofeeën en de gratis-prijzen door schepen van sport, F. De Graef. Om 17.30 u worden de bons verkocht, geschonken ten voordele vgn de plaatselijke duivensport. Volgende lief hebbers schonken een bon of een jonge duif Moerzeke: Maurits,Peelman, Van Riet-De Ridder. André Van Haute. Raymond Verhelst, Louis Van Vossel, Arthur Wuytack, Willy Vercauteren, Cyriel Smet. Thierens-Wil- genhof, Franqois Cocn, Gebr. Peelman. William Van Driesschc, Henri Delcart, Armand Van der Kelen, Ray mond Peelman, Paul Peelman, Remy Verhelst, Theofiel De Maere. Kastel: Roger Van den Eynde. René Vernimmcn. Henri Hermans en Richard Vermeiren Hamme: Jozef De Donder, Omer Van AHutc. Roger Everaert, Pierre D'Hollander. Gustaaf Ysewyn. Albert Kockelkoren, Verhelst-De Vlieger, Jozef Van den Branden. Appels:F Baziel Poppe Grembergen: André Van Uytvangh, Alfons Spanoghe en zoon, Dicrick-Inze. Baasrode: Jozef Debbaut, Jozef Aubroeck en Michel Van Dammc. St.-Gillis: Etienne De Backer, Spinoy en zoon. Buggenhout: Cesar Peelman. Zele: Alfons Verlee Verder kwamen er nog bons of duiven van JP. Lemmens, Jozef Annerel. Van Landcghem -Jacobs (Baasrode). Jozef Inze (Grembergen. P. en J. Pauwels (Hamme) en Georges De Backer (St.-Gillis). Na deze verkoop is er nog een tombola, zodat de Moerzcckse duivenliefhebbers heelwat te doen hebben op de dag dat hun kampioenen gevierd worden. ZWEMMEN Krachtbal. De dames van Temse (dw) ATLETIEK straat te Temse Laten wij hopen dal deze rijn en bereikte de Brute, n.euwe uilruslmg onze dames waardoor Van Remoortel te mt Temse nog vele overwin- [ug zichl k[ceg op dcrik ningen mag bezorgen en mis- p|aats vja de hcrkanslllgen Michel en Kurt dienden we- Atletickklub Lebbekc en de Regionale Kommissie van Oost-Vlaanderen organiseerden de Provinciale kampioen schappen veldlopen voor dames welke doorgaan op zater dag 6 februari 1988 te Lebbeke op het Gemeentelijk Sportcomplex, Albert I straat 122 met aanvang te 14.30 u. PROGRAMMA: Pupillen 79/78 - 1.000 m. Pupillen 77 - 1.000 m. Miniemen 76 - 1.000 m. Miniemen 75 - 1.000 m. Kadctten 74 - 1.500 m. - Kadetten 73 - 1.500 m. Scholieren 72 - 2.000 m. - Scholieren 71 - 2.000 m. Juniores 70/69 - 3.500 m. Seniores 1968 en vroeger 5.000 m. Veteranen 1952 en vroeger 3.500 m. Reglement: Deelname voor alle atletes aangesloten bij een Oost-Vlaamse club. De wedstrijden worden betwist volgens de reglementen van de Vlaamse Atletickliga. Clubrangschikking: Worden berekend volgens de reglementen van de Vlaam se Atletickliga Voor de individuele klassementen zijn drie medailles voorzien. Voor de clubklassementen een trofee per kategorie. De Regionale Komnjissic staat in voor de kampioenen schildjes en de diploma's. Inschrijvingen: Dienen te gebeuren bij de Regionale secretaris Erik Coppens voor 25 januari, (zie verslag Regionale vergadering van 8/1). Secretariaat: In de chalet van A.C. Lebbeke in de omgeving van de piste op de omloop: waar de dubafgc- vaardigden worden verwacht vanaf 13 uur. Kleedkamers: In het Gemeentelijk Sportkomplex. Stort baden zijn voorzien. Verantwoordelijkheid: De inrichters zijn niet verantwoor delijk voor gebeurlijke ongevallen - diefstallen die zich voor, tijdens of na de wedstrijd zouden voordoen. Prijsuitreiking: Op de omloop in de kantine. Vele en waardevolle prijzen zijn ieder jaar aan deze wedstrijden verbonden. Receptie - uitslagen: De receptie heeft plaats in de kantine op-de omloop waar de trofeeën en uitslagen zullen overhandigd worden aan de clubafgevaardigden. Vorige zondag werd in het Tim Lammens een miniem uit (W.Z.K.) 2.31 zwembad Het Strop in Gent, Lokeren. Met Yves Perdaen 2. Ann Boon was Temse toen ook twee maal tweede en, Christophe Van Overloop van de W; het vervolg der distriktkam- pioenschappen gezwommen. Voordien hadden reeds meer dere vertegenwoordigers van Zwemkring, eindigde bij die verschillende Wase zwem- klubs al knappe prestaties ge leverd en de lijn van het suk- ses, werd nu ook bij de Gent se Stroppen verder doorge trokken. Op het programma: 200 m. rugslag, 100 m. dolfijn Wim Van Bogaert," en 200 m. wisselslag. Daarin Van Der Eecken heeft vooral de Wase Zwem- (W.Z.K.) 2.31.95 3. Kathleen Smet (Beveren) 2.40.59 200 m. wisselslag: Britt Beek (W.Z.K.) distriktkampioenschappen tweemaal derde. Derde werd 2.49.91 ook Luk Moerman uit Temse 2. Nathalie De Beleyr (Tem- in de 100 m. vlinderslag met Se) 2.56 70 ook opmerkelijke prestaties 3. Veerle Perdaen (Temse) van een aantal teamgenoten: 3.02.35 Medhi 100 m. vlinderslag: vooral 1. Britt Beek (W.Z.K.) Dave Kiekens welke bij de 1.23.27 kring uit Sint-Niklaas hoog kadetten de 100 m. vlinder- 3. Nathalie De Beleyr (Tem- geskoord met drie titels en slag won. Tenslotte ook Wase se) 1.28.78 uitzonderlijke tijden voor Do- winst bij de 4 x 50 m. vrije 200 m. rugslag: miniek Govaert en Britt slag eendjes: bij de meisjes l Britt Beek (W.Z.K.) Beek. Voor Ann Boon wer- won Beveren met Rombouts. 2.53.85 den her er twee met evenveel Peersman en tweemaal Ver- 2 Nathalie De Beleyr (Tem- persoonlijkc beste tijden en gauwen en bij de jongens se) 2.57.16 bij de mdsjes, won tenslotte kwam Temse op het hoogste 3. Veerle Perdaen (Temse) schavotje met Janssens, Rey- 2.56.55 niers, Van Havere en Stuer 200 m. wisselslag: 1. Ann Boon (W.Z.K.) 2.24.75 Meisjes: 2. Kathleen Smet (Beveren) vlinderslzg 2.29.46 1. Ann Boon (W.Z.K.) 100 m dolfijn: 1.05.69 1. Dominiek Govaert 2. Kathleen Smet (Beveren) (W.Z.K.) 1.12.59 1.09.68 200 m wisselsag: 3. Sabine Van Dosselaer 1. Dominiek Govaert (W.Z.K.) 1.15.04 (W.Z.K.) 2.37.06 200 m. rugslag: 2. Miekc Smet (Beveren) Sabine Van Dosselaer 2.39 40 ook nog Sabine Van Dosse laer voor de Wase Zwem kring. Andere Wase opvallen de prestaties werden gezwom- Technische resultaten men door Miekc en Kathleen Smet (Beveren), Veerle Per daen (Temse), Nathalie De Belyer (Temse). Ilse D'Hoo- ghe (Beveren) en Ati Van Mele (W.Z K.). Ook bij de jongens stond zwemmend Waasland meermaals in de kijker. Zo waren er onder meer ook de drie titels voor 3. Nathalie Van Houwe (Den- dermonde) 2.39.87 200 m. ruglsag: 1. Dominiek Govaert (W.Z.K.) 2.43.62 2. Mieke Smet (Beveren) 2.45.51 200 m. wisselslag: 2. Ilse D'Hooghe (Beveren) 2.37.79 100 m. vrije slag: 3. Ati Van Mele (W.Z.K.) 1.26.16 200 m. rugslag: 2. Ilse D'Hooghe (Beveren). 2.45.76 JONGENS: 200 m. wisselslag. 1. Tim Lammens (Lokeren) 2.28.52 2. Yves Perdaen (Temse.) 2.33.26 3. Christof Van Overloop (W.Z.K.) 2.33.81 100 m vlinderslag: 1. Tim Lammens (Lokeren) 1.08.94 3. Luk Moerman (Temse) 1.13.10 200 m. rugslag: 1. Tim Lammens (Lokeren) 2.33.37 2. Yves Perdaen (Temse) 2.36.88 3. Christof Van Overloop (W:Z.K.) 2.38.40 Roger Van Laere In hun nieuw lokaal Café Rita 2' kampioen: Macs Jozef V Buynder Markt 2. 2690 Temse huldig- 3C kampioen: Jansegers Mare 5C kampioen: Maris Gabriel de de duivenmaatschappij De 4' kampioen: Van Cleemput Hafo: Postduif zijn plaatselijke Willem 1' kampioen: Mees Roger kampioenen. 5C kampioen: Maris Gabriel 2' kampioen: Boel Gabriel Volgende liefhebbers wisten Noyon 3C kampioen: Van Raem- zich in deze prachtige gratis lc kampioen: Felix Victor donck Lieven kampioenschappen te klas- 2' kampioen: V. Cleemput Algemeen Kampioen de Post- seren, Willem duif 1987, Felix Victor Quiévrain: 3C kampioen: Ampe Carlo Asduiven: lc kampioen: Felix Victor 4° kampioen: V. Hoeylandt - Oude: Maes Jozef Jaarse: Maes Jozef Jonge: Maris Gabriel. De maatschappij kon zich verheugen op een zeer ruime belangstelling vanwege haar leden liefhebbers en heeft duidelijk de wind in de zeilen of moeten we zeggen onder de vleugels. Het bestuur van de maat schappij de Postduif dat vol gende personen omvat: Voor zitter De Rijck Jean, schatbe waarder - Jansegers Mare, Se cretaris - Pauwels Patrick le den - V. Cleemput Willem - De Bondt Albert - Van San Marcel - Hemelaer Romain - Van Ranst Freddy en Van Mele Cyriel is dan ook van plan het sportseizoen 1988 nog aantrekkelijker te maken voor haar leden sportliefheb bers. Met de bedoeling alzo haar leden de kans te geven hun sport te beoefenen in een ge zellige sfeer waar men nog plezier kan beleven in hun sport. Zondag 31 januari is er nog de grote kampiocnenviering van het samenspel Temse en Ru- pelmonde dat dit jaar plaats heeft te Rupelmonde lokaal Duivensport. Het dynamische bestuur van De Postduif met Vogelzang vanaf 14 uur 's na- voorzitter Jean De Rijcke, schatbewaarder Mare Janse- middags. gers, sekretaris Patrick Pauwels en de steunende leden (dw) Mare Stevelinck KRACHTBAL VOOR DAMES: Op zondag 31 januari vanaf 10 uur organiseert maatschap pij «De Verenigde Vrienden» uit Moerzeke haar grote kampioenendag in het lokaal bij Frans Ost. Kleinbroek- straat 29. Duivensport. Maatschappij De Postduif uit Temse bedacht haar verdienstelijke melkers met mooie trofeeën. Algemeen voorzitter Victor Felix moest er zelfs bij gaan zitten (dw) Bij de Verenigde Vrienden bij Frans Ost te Moerzeke werd Maurits Peelman op de Noyonvluchten de algemene kampioen. De meeste prijzen werden gewonnen door Spa noghe en zoon. Bij de oude duiven werd André Van Uyt- fangh kampioen, voor Omer Van Haute en Maurits Peel man. In de reeks jaarlingen was het Maurits Peelman, voor Jozef De Donder, Van Riet-De Ridder en Spanoghe en zn. De jonge duiven-titel ging naar Gustaaf De Donder voor Raymond Verhelst, Ro ger Everaert, Pierre D'Hol lander en Jozef De Donder. De asduiftrofeeën voor An dré Van Uytvangh (oude). Jo zef De Donder (jaarlingen) en Norbert Thierens (jonge). Het sierraad voor de algeme ne kampioenschapstitel uit Quiévrain werd gewonnen door de tandem Van Riet-De Ridder. Bij de oude duiven ging de trofee naar Van Riet- De Ridder voor Louis Van Vossel en Gustaaf IJsewijn. Bij de jaarlingen won Willy Vercauyteren voor Van Riet- De Ridder en André Van Haute. Bij de jonge duiven een trofee voor Norbert Thierens en ver der Cyriel Smet. Van Riet-De Ridder, André Van Haute en Thierens-Wilgenhof. Kam pioen met de meeste prijzen werd Van Riet-De Ridder Er was een afzonderlijk kam pioenschap voor de jonge lief hebbers, in de reeks jonge duiven. De titel ging naar Cy riel Smet voor Frangois Coen. De asduiven waren voor Louis Van Vossel (oude), Willy Vercauteren (jaarlin gen) en Norbert Thierens (jonge) BENO De jaarlijkse kampioenenparade in de duivenmaatschappij Verbroedering-Truyensvrienden aan het nummer 109 van het Grootzand naast voetbalplein K.A.V.D. te Grembergen heeft weerklank in de ganse streek. Het is steeds een aangename duivenzaterdag met een tentoonstelling van de kampioenen en met als sluitstuk de verkoop van bons en jonge duiven ten voordele van de vereniging. Zaterdag 30 januari leiden de wegen van de duivenliefhebbers uit de Schelde-, Durme- en Denderstreek naar Grembergen. Vanaf 14 uur worden de duiven voor de tentoonstelling binnengebracht. Tussen 15 en 16.30 uur is er een ontvangst plus belegde broodjes en koffie en om 17 uur begint de verkoop, waaraan volgende liefhebbers hun medewerking verlenen: Van den Bossche Jan, Wichelen - Vermeulen Gustaaf, Wiche len - Van den Bauweede, Dendermonde - Boelens Jozef, Denderbelle - Becqué Jean, Dendermonde - Cammerman Remy, Appels - Smet Jozef en zoon, St.-Gillis-Waas - Debbaut Jozef, Baasrode - Poppe Basiel, Appels - Idens Richard, Appels - Verstraeten Sylvain, Dendermonde - Roels Georges, Zele - Van Exterghem en zoon. Appels - Van Hooste Luc, St.-Gillis- Waas - Bostoen Ray, Vilvoorde - Kinders Francois, Dender monde - Peelman Maurits, Moerzeke - Moens Alfons, Zele - Dauwe Cesar, Zele - De Backer Etienne, Dendermonde - Robbrecht Frangois, Denderbelle - Naudts Emiel, Elversele - Antheunis Gustaaf, Hamme St.-Anna - Van Cleemput Willem, Bornem - Verlee Alfons, Zele - Thierens Roger, Elversele - Van den Driessche Marcel, Dendermonde - Van Goethem Alex, Tielrode - Galle Gilbert, Serskamp - Geldof Alois, Appels - Bosteels Paul, Herdersem - Peelman Raymond, Moerzeke - Verhelst Raymond, Moerzeke - Van Riet-De Ridder, Moerzeke - Pieters Albriek, Appels - Secember Marcel, Zwevegem - Van den Branden Jozef, Hamme - De Decker Danny, Baasrode - Van Haute Andre, Moerzeke - Van den Neste Constant, Hamme Zogge. Verder volgende plaatselijke kampioenen: Boon Cesar - De Brabander Gebr. - Van Meervenne Eduard - Mertens Willy - Adolf Louis - De Waele Andre - Stevens Jos - Pauwels Pierre - Van Uytvangh André - Van Acker André - Van Driessche Clement - Inze Jozef - Van Damme Andre - Verberckmoes Gustaaf - Van den Bonne Eddy. BENO

De Voorpost | 1988 | | pagina 27