Hams Boogschutterskampioenschap is weer gestart ATLANTIS LEBBEKE: STERKER DAN ZINGEM H.KW. 2 LAAT REUZEVOORSPRONG ONTGLIPPEN TEMSE MAAKT HET BRABO MOEILIJK 28 - 29.1.1988 - De Voorpost BOOGSCHIETEN Boogschieten in Belsele. Gratiën Vercauteren werd koning van "De Zwaan" (dw) Boogschieten in Belsele. Filip Heyninck schoot zich koning van maatschappij Puivelde- Herleving. Jean-Pierre Vercauteren is er keizer (dw) Boogschieten in Belsele. Bij maatschappij "Valk-Jong en Moedig" werd August De Wael gekroond (dw) Boogschieten in Belsele. August Van Osselaer is de nieuwe koning van "Valk-Herleving" (dw) Boogschieten in Belsele. Maatschappij "Belsele-Eendracht" mocht in Jozef Lambrecht de nieuwe koning begroeten (dw) De Verenigde Hamse Boog schutters hebben hun jaarlijks kampioenschap weer opge start en dit voor hun dertien de uitgave. De club 't Eiland dat in 1987 als tweede eindig de heeft een daverende start genomen Ze deden het zo geweldig dat ze niet minder dan zes en twintig punten ver zamelden. De uittredende kampioenen de Bastiaenen werden meteen al afgestraft Deze kregen niet minder dan tien zware punten al aan hun been gelapt. De eerste schifting tellend voor het jaarlijkse Hamse kampioenschap 1988 ging de ze keer van start in de zaal «De Verenigde Kringen» te Moerzeke-Kastel. De kam pioenen Bastianen werd de eer gegund om dit kampioen schap te openen Ze brachten er gedurende de eerste ron den weinig of niets van te recht. Uiteindelijk zou het de uitbater van het lokaal zijn de de prestaties van de Bastianen wat kleur gaf door eerst den hogen tegehet zeil te jagen. Alain Van den Broeck kon in zijn vierde poging de rechter zijvogel zien aftuimelen. Maar dan zou het wachten zijn tot de allerlaatste ronde voordat Van den Broeck de andere linker rechtervogel kon neerhalen. Ondertussen kwam.-n er wel andere zeer goede prestaties. Ondermeer van Dirk De Cauwer (kam pioen 1986 en 1987), Etienne Saerens (De Vier Gekroon- den), Erik De Loose (ons Vermaak) en Gustaaf De Boeck ('t Eiland). Deze had den de hele top neer gescho ten. Onder hun vijven moch ten ze dan ook kampen voor het dagklassement van de pa- nacheschutters. Dit zou ten slotte toch glansrijk gewon nen worden door gastheer en lokaalhouder Alain Van den Broeck. Hij deed dit door -twee voltreffers in drie beur ten. Wie kan beter? Een speciale vermelding kreeg Eddy De Witte (De Wuitens) en Eddy De Schep per (Den Bond) die den ho gen en één zijvogel wisten te verschalken, terwijl Jules Van de Voorde (Bastianen) en Eric Lambrechts ('t Eiland) zich moesten tevreden stellen met enkel de hogen neer te halen. Bij de latschutters werd er eveneens duchtig op los ge schoten. Zeven schutters be haalden hie vier op tien n maar dat was zeker niet vol doende om in aanmerking te komen voor de dagprijs want Patrick Rousseau (Den Bond) die zelfs vijfmaal kon juichen kwam nog één puntje te kort om mee te kampen met Mi chel Wouters ('t Eiland) en Gustaaf Pauwels (Kastel). Deze slotkamp was echt edn knap stukje schutterssport van de bovenste plank die uiteindelijk en dan nog met zeer vee. geluk, gewonnen werd door Gustaaf Pauwels van Moerzeke-Kastel Bij de dames wordt er dit jaar voor het eerst een afzonder lijk klassement opgemaakt voor hoog en laag. In deze eerste schietingsronde was het resultaat dat de dames lieten optekenen verre van schitte rend. Alleen Hermien Col man (Ons Vermaak) wist den hogen te versieren en dat was al voldoende om de dagprijs te veroveren. Voor haar dus alleen een goede start. In de latten was het eveneens magertjes gesteld want hier bleef Sandra De Witte (Wui tens) aan de winnende hand met slechts drie puntjes. In ieder geval de dagprijs was bestemd voor Sandra De Wit te en dat is altijd graag mee genomen Bij de juniors was het Peter Steels (Den Bond) die zich in de kijker schoot met niet min der dan vijf voltreffers terwijl de konkurrentie slechts twee punten op hun aktief konden schrijven. Peter Steels won dan ook vanzelfsprekend het dagklassement en werd met een de fiere leider bij de juniors. Bij de zestig-plussers waren het René De Landtsheer (Ons Vermaak) en Gilbert Lem- mens (Bastianen) die zich op het voorplan werkten en met hun beiden mochten zij dan ook kampen voor het dagklas sement der zestig-plussers. Deze kamp draaide uit op een prachtige overwinning voor de regerende kampioen Gil bert Leemans. Als we nu het plocgenklasse- ment eventjes bekijken dan ziet men dat de ploeg van André Van Geyte met Michel Wouters. Gustaaf De Bock, Louis Lambrechts en Etienne Simocns met een riante voor sprong deze eerste ronde al konden afronden. Zes punten voorsprong nemen in de start is zeker niet mis. Op de twee de plaats staat het vijftal van Eric De Looze van Ons Ver maak. Vooral De Looze deed het deze keer bijzonder goed. Verder volgen nog een paar pelctons die nog weinig pun ten moesten inboeten. Zoals de formatie Alain Van den Broeck (Moerzeke-Kastel), Eddy De Schepper (Den Bond). Leo Wiflaert (Vier Gekroonden). Jan Goossens (De Wuitens). Maar anderen werden al zwaar teruggesla gen. We denken aan Erik Lambrechts ('t Eiland), Sa- binne De Winter (De Wui tens) en Liza Van Puyen- broeck (Bastianen). Het is na tuurlijk nog maar een begin van een vrij lang kampioen schap en daarin kan nog van alles gebeuren. Klassementen Panacheschutters: 1 Dirk De Caluwe (Bastianen) 7 p., 2. Alain Van den Broeck (Moer zeke-Kastel) 7 p., 3. Etienne Saerens (De Vier Gekroon den) 7 p., 4. Eric De Looze (Ons Vermaak), 5. Gustaaf De Boeck ('t Eiland) 7 p. Latschutters: 1. Gustaaf Pau wels (Moerzeke-Kastel) 6 p., 2. Michel Wouters ('t Eiland) 6 p., 3. Patrick Rousseau (Den Bond) 5 p. Dames Laag: 1. Sandra De Witte (De Wuitens) 3 p., 2. Amelie Claus ('t Eiland) 2 p., 3. Sonja De Landtsheer (Ons Vermaak) 2 p.. 4. Rita Van Hoecke (Ons Vermaak) 2 p. Dames hoog: 1Hermien Col man (Ons Vermaak 3 p. Juniors: 1. Peter Steels (Den Bond), 5 p 2. Rudy Steels (Den Bond) 2 p.. 3. Ronny De Witte (De Wuitens), 4. Boogschieten in Belsele. Bij maatschappij De Ware Vrienden werd André Vinck koning (dw) Robby De Witte (De Wui tens) 1 p. Zestig-plussers: 1 Gilbert Leemans (Bastianen) 3 p.. 2. René De Landtsheer (Ons Vermaak) 3 p., 3. Edmond Sertyn (Moerzeke-Kastel), 4. André De Clercq (Moerzeke- Kastel). 5. Roger Van den Eynde (Bastianen) 2 p. Ploegen: 1. Peleton André Van Geyte ('t Eiland) 26 p.. 2. Peleton Eric De Loose (Ons Vermaak), 22 p.. 3. Pe leton Alain Van den Broeck (Moerzeke-Kastel) 20 p.. 4. Peleton Eddy De Schepper (Den Bond) 19 p.. 5. Peleton Leo Willacrt (De Vier Ge- kroonden) 18 p 6. Jean Goossens (De Wuitens) 17 p., 7. Peleton Dirk De Cauwer (Bastianen) 16 p.. 8 Peleton René De Landtsheer (Ons Vermaak) 12 p.. V. reicton Gilbert Leemans (Bastianen) 12 p.. 10. Peleton Marleen Van Kcrckhovc (Den Bond) 7 p.. 11. Peleton Eric Lam brechts ('t Eiland) 6 p.. 12. Peleton Sabine De Witte (Dc Wuitens). 5 p.. 13. Peleton Liza Van Puyenbrocck (Bas tianen) 4 p. HVC KORFBAL De zondagnamiddaguitstap van Atlantis Lebbeke naar Kruishoutem, waar het Zingent partij ging geven, werd afgesloten met een dubbele overwinning. Zowel het reserveteam als het fanionachttal slaagden er immers in hun tegenstanders met duidelijke cijfers te verslaan. Uitsluitend gelukkige gezichten dus by de Lebbekenaars. Niet in het minst by trainer- coach Rudy Van den Broeck, zeer tevreden over de wijze waarop de beide overwinningen afgedwongen werden; bij fanion-speelster Christel Braet - zij schreef een knappe openingskorf op haar naam - en bij Steven Callaert, die na een periode van minder presteren en verwachtingen die niet ingelost werden, een knappe wedstrijd speelde en nog twee korven aantekende bovenop. Knappe eerste helft Hoewel het Atlantis-reserve- team aanvankelijk tegen een achterstand moest opkijken, kwam vrij snel aan het licht dat de Lebbekenaars de bete ren waren. In een bijzonder wervelende eerste spelhelft, tekenden de Atlantisspelers en -speelsters vloeiende be wegingen op het terrein, te gen een zodanig hoog tempo overigens dat hun tegenstan ders er maar alleen 'konden naar kijken', maar 'van aan komen' geen sprake was. Zo danig werden ze van het kast je naar de muur gespeeld. Nadat Luc Vermeir, via een afstandsworp gelijkgesteld had, zorgden Danny Peers man bijzonder sterk in de re bound. alomtegenwoordig bovendien en degelijke af werking, want hij skoorde tweemaal. Carmen Henckens en nogmaals Luc Vermeir voor een 5-1 voorsprong bij dc rust. Was de eerste speelhelft zeer aangenaam om volgen, in dc tweede bleek de vlam uit de pijp en hoewel Atlantis rustig domineerde, vond niemand nog de weg naar de korf. Zingem deed dat evenmin, zodat de ruststand meteen ook de eindstand werd Knappe tweede helft Het Atlantis fanionachttal speelde, in vergelijking dan met de kollega's reservcn, een haast 'averechtse' wedstrijd: een mindere eerste helft, maar een degelijke tweede speelhelft. De wedstrijd kende een voor de Lebbekenaars nochtans veelbelovende start De scheidsrechter die een onpar tijdige leiding weggaf, had amper de match op gang ge floten of Christel Braet slaag de erin, via een doorloopbal, de stand te openen. Zingem stelde echter gelijk en kwam zelfs op voorsprong, toen Steven Callaert aan dc verkeerde kant ging 'dekken'. Vrij vlug kwam bovendien aan het licht dat het vak ge vormd door Piet Maes- schalck, Luc Vermeir, Sandra en Carla Van Rossem, vier kant draaide. Piet Macs- schalck. hoewel technisch knap, eiste en kreeg haast elke bal toegespeeld en pro beerde vanop afstand te sko- ren. Zonder sukses evenwel. Zijn al te individualistische manier van spelen - hij ver zuimde bovendien zijn 'deel aan de paal' - dc bereidheid van de overigen daaraan mee te werken, het gebrek aan durf bij dc dames ook, resul teerde in dat vak in stereotie pe aanvalspatronen die weinig opleverden. Toch slaagde Sandra Van Rossem erin vanop afstand te skoren, zodat met een 2-2 stand gerust werd. Zingem I had. net voor de pauze, nog I een strafworp gemist. Na de rust stonden dc Atlan- tisspclcrs met een blijkbaar gewijzigde mentaliteit op de I vloer. De wil om te winnen was er en hoewel Piet Macs-1 schalck nog altijd (vruchte- loos) zijn korf nastreefde, ma- i nifesteerde - in het ander vak I dan - Steven Callaert zijn I aanwezigheid. Daarin ovcri-'l gens gesteund door de erva- ringrijke Marijke Dierick. Allereerst strafte Steven Cal- I laert. via een geslaagde door- I loopbal, een fout in dc Zin- I gemverdediging af. achteraf I zou hij met een afstandsworp I 'rot van effekt', dc stand op 2- j 4 brengen. In de slotfase Icg-f de Luc Vermeir dc eindstand# (2-5) vast. Trainer-coach Rudy Van den Broeck toonde zich uitermate tevreden over het verloop van beide wedstrijden, onder streepte ook de verdiensten van het reserveteam. In de zaalkompetitic moet At lantis nog twee wedstrijden afwerken. Op 7 februari a.s. komt leider Eeklo op bezoek en een week later betwist At lantis een uitwedstrijd in... het Lebbcckse sportkom- pleks Ago Aalst komt zijn uitwedstrijd dan immers in Lebbeke betwisten. Vermelden we ook nog dat het Atlantisscholicrcnteam zijn uitwedstrijd op Ganda - na een barslechte partij van dc kant van de Lebbekcna- ren - met 0-2 won. De Atlan- tisscholieren delen dc leiding met Rapid Gent. Pierre Van Rossem HANDBAL BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Berlare (+5) - Robuco Buggen hout: 19-28 D.B. Zwijnaarde 2 - H.K. Waasmunster 2: 22-22 H.K.W. liet zo maar eventjes een 8-18 voorsprong ontglip pen en wij geloven niet dat zoiets reeds een voorgaande kende! Langs De Clercq en Verheyen leidde Waasmuns ter met 6-16 aan de rust en even na de rust leidde H.K.W steeds met een 10 doelpunten voorsprong (8- 18). Toen volgde reeds een eerste verwittiging als de thuisploeg een vier tegen een plaatste (12-18), maar dan kon H.K.W. nog reageren langs Van Der Stappen en het werd 17-22 8' voor het einde. Toen was het echter een tota le «black-out» voor de bezoe kers en Don Bosco kon zo waar nog een gelijkspel uit de brand slepen. H.K. Waasmunster: De Grac- ve, Desseaux, P Vcrdurmen I, De Clercq 6, Berckmoes, Van Der Stappen 5, Ver heyen 8, Willaerts, Dauwe 2. EVA Hoewel Robuco geen beroep kon doen op het gekwetste duo Coppcns-De Swaef. heb ben zij vrij gemakkelijk deze eerste schiftingswedstrijd voor de Oostvlaamse Beker gewonnen. Berlare, zonder hun fanion doelman, kon ge durende 24' de 5-0 voorgift aanwenden om aan de leiding te blijven maar als het even later 11-11 werd was dc veer gebroken. Robuco leidde aan de rust met 12-14 Tijdens de tweede helft konden dc pro- vincialers duidelijk het tempo niet meer aan en Trienpont. Moyersoon en Co stevenden nog naar een ruime 19-28 overwinning. Berlare: Langbeen, Dc Luus- naye 3, Plactinck, Walracvcns 4. Van De Weyer 1, Van Den Bossche 5, Arbij I Lemmcns. Robuco Buggenhout: Mat naert, Jansscns, Trienpont, 6, Moyersoon 4, De Vuyst 5, Verbelen 5, Merckx 1. De Troch 3, D. Mannacrt, F. Mannaert 2. Krogstrup 2. EVA Brabo Denderbelle - At. Temse: 23-20 Een beetje verrassend heeft Denderbelle het moeilijk ge kregen tegen een zichzelf overtreffend Temse dat noch tans opnieuw geen beroep kon doen op al zijn basispio- nncn en het zelfs moest waar maken zonder één enkele wis selspeler. Maar bij de bezoe kers stond een outstanding keepende M. Van Buytcn tus sen lat en palen en samen met een knap spelende verdedi ging maakte hij het tilelfavo- riet Denderbelle ODvallend moeilijk. Bij de thuisploeg daarentegen was het juist de defensie en dus ook de doel man die niet op niveau speel den wat meteen een verkla ring is voor de twintig toege stane doelpunten. Tijdens het eerste wedstrijdgedeelte zag het er nochtans naar uit dat Brabo de bezoekers geen kans zou laten. Het werd 6-3 na een kwartier en met een 12-8 stand aan de rust ver wachtte men een ineenstor ting van Temse dat het zonder vervangers moest doen. Niets was echter minder waar want na 6' in de tweede helft wees het scorebord 12-12 aan en vanaf dan was het opletten geblazen voor Brabó. Temse klampte aan tot 5' voor het einde maar moest dan toch afhaken wat Brabo een weinig overtuigende 23-20 zege ople verde. JEUGDHANDBAL Kadetten D.B. Zwijnaarde 7 H.K. Waasmunster 13 Leider Waasmunster heeft ondanks dc onbeschikbaar- hcid van het trio De Bode- Rocls-De Graevc het op de tweede plaats gerangschikte Zwijnaarde kansloos gelaten. Meteen is het vrijwlel zeker dat H K.W. ongeslagen aan de eindronde begint. Het wedstrijdbegin liet nochtans uitschijnen dat het moeilijk zou worden voor H.K.W. (2-1 na 10') maar eens Taelman op terrein en onmiddellijk goed voor drie treffers, werd het 3- 7 aan dc rust. In de 2c helft werd H.K.W. niet meer ver ontrust. H.K. Waasmunster: Des seaux, Taelman 3, Tcrncst 2, Verhclst 1, Desseaux, Dc Groote 3, Baert 2, De Mee rsman. E.V. Aalst 9 Avanti Lebbeke 16 E.V. AALST, zonder Vinck, heeft zich degelijk kunnen verdedigen tegen Avanti waarbij het debu terende duo Laureys-K. Vinck ruim speelgelegen- heid kreeg. De zege van Avanti kwam echter nooit in het gedrang want na een kwartier leidden de Leb bekenaars reeds met 1-6. Via een 3-10 ruststand kon Eendracht de schade be perken in de tweede helft. E.V. Aalst: Podevijn. Lan- kman, Amclinckx 1, Bos man 3, Rombout 1.. Bayens, Van Eyghem, Steenhout 3. Van Paepe- gem. Van Der Borghht 1. Avanti: Van Weyenbergh. De Man, Walraevens 8, Van Beveren 4, Van Vae- renbergh. Van Den Borre 2, Van Damme. Maes- schalk 1, Roels. Laureys. Vinck. De L.athouwer.

De Voorpost | 1988 | | pagina 28