N.C.M.V. trekt haar kandidaten van de CVP-lijst terug Laattijdige nieuwjaarswensen in gemeenteraad Kamcall tekende prins Maurits Koalitie op de helling? SEMüe" "Fjrö* Karnavalkriebels IJ 4 - 29.1.1988 - De Voorpost momenteel schering en in slag. 14 leden van de mid dengroepen zouden reeds kontakten hebben gezocht met andere partijen en er zou reeds gedacht worden voor deze nieuwe groep aan een andere benaming. Dat laat de voorzitter alle maal uitkienen. Aan de diverse groepen werd reeds gevraagd of ze blijven akkoord gaan met de partij en met de lijst- vorming. Van ACV aan politiek doen als het niet om mandaten zou gaan?». Het NCMV stelt vast dat heel wat mensen tijdelijk of definitief uit hun rangen zijn gevallen. Het betreurt verder dat Ghisleen Wil- lems niet de opvolger werd van de betreurde Ray mond Uyttersprot als bur gemeester van Aalst en dat ook het partijvoorzit terschap als enige tege moetkoming werd gewei- Boeren kwam er een gerd. Ook een sekretaris bevestigend antwoord, kon het NCMV niet krij- Van het NCMV kwam gen in het CVP-bestuur want men kwam finaal tot twee sekretarissen. Kandidaten Het NCMV zegt in haar schrijven om redenen van gezond verstand en voor de Partij fraktieleider Her man Goossens die van het ACW geen plaats kon krij gen binnen de eerste tien nochtans nationaal CCOD-voorzitter zijnde haar 6e plaats te hebben afgestaan. Ze neemt het verder niet dat Lambert Van de Sijpe, «een BTR- funktionaris die boer wordt» en op de 8' plaats wil staan de 12' plaats die hem wordt toegewezen overlaat aan een ACV- kandidaat uit de eigen ge meente Vervolg van blz. 1 37. Linda Van Roy. 38. Erik Hendnckx. 39. Vera De modellijst zag er op dat Van der Borght, 40. even ogenblik uit als volgt: 1. tueel Paul Stockman en Maurice De Kerpel, 2. 41. Robert De Pauw. De Ghisleen Willems, 3. Chris overige plaatsen zouden Borms, 4. Paul Stockman door het partijbureau wor- of Julian Vinck, 5. Remi den toegekend. Van Vaerenbergh. 6. Her- Zoals gezegd werd deze man Goossens. 7. Ilse «modellijst» zelfs niet ter Uyttersprot, 8. André- tafel gelegd, laat staan Emiel Bogaert. 9. Floris goedgekeurd. De Winter, 10. Jos Van Landuyt, 11. Eddy Co- Niet meer verbonden... ckuyt, 12. Frans Lievens CVP-voorzitter Omer De die de plaats overnam van Sadeleer ontving van de Lambert Van de Sijpe die middengroepen een schrij- de 8' plaats had geam- ven waarin een aantal le- bieerd. 13. Willy Bosteels. den stelden zich niet meer echter een ander schrijven 14. Jos Van den Bergh, 15. verbonden te voelen met zoals reeds vermeld bij de Raoul Eemans, 16. Eddy de CVP. «We zullen er dus aanhef van dit artikel. De Backer. 17. Benny geen moeilijkheden meer Het NCMV neemt het met Boeykens. 18. Hubert Van mee hebben vermits ze dat haar eisen als «weinig den Broeck, 19. Mare Gie- zich zelf buiten de partij zinvol» worden betiteld en lens. 20. Blommaert en 21. plaatsen» repliceerde de voegt eraan toe dat een Dirk De Cock. voorzitter. afspraak over mandaten Achteraan volgden dan Geruchten zijn uiteraard essentieel is. «Waarom Volgens Aalsterse normen verliep de jongste gemeenteraadszitting verleden dinsdag eerder vlot. De besloten vergadering kon beginnen vóór middernacht en dat is vaak niet het geval. Vooral als het om een zitting gaat met 111 punten op de agenda waarvan reeds vyt interpellaties waar er dan in laatste instantie liefst nog negen worden aan toegevoegd. ui^u^ Danny Denayer trok er weliswaar één vóór de zitting in die handelde over het niet ter Schepen Robert De Pauw Deze beschikking stellen van de kleurenselekties van de kleine kamavalaffiche door schepen j_: Juliaan Vinck aan de werkgroep Jan De Rauw. Anderzijds moet worden gezegd dat 16 leningen samen ter waarde van ruim 29 miljoen in minder dan 29 sekonden werden goedgekeurd. Op de zitting waren schepen Remi Van Vaerenbergh wegens gezondheidsredenen en raadslid Antoon Blommaert wegens verblijf in het buitenland verontschuldigd. gaat er op aandringen van het NCMV mee akkoord van de 4* naar de 41* plaats over te stappen op voor waarde dat die 4' plaats bekleed wordt door Paul Stockman. Iets waarmede Nieuwjaarswensen kan worden gerealiseerd, kant vanaf huisnummer 47 de boeren, in afwedzig- Daar het in de laatste zit- Van schepen De Maght over een afstand van 50 m. beid van Juliaan Vinck, ting van 1987 wegens de zag ze graag de steun voor Tenslotte nog parkeerver- akko0rd gaan doch de dag gespannen toestanden niet gehandikapten in het bod in de Ledebaan van daarna njet meer. Het het formuleren van zwembad om in het water huisnummer 37 tot en met NCMV noemt zulks «boe- was besluitvorming niet haalbaar. Reeds daar werd echter reeds vanuit de NCMV-hoek een dreigen de vinger opgestoken. On langs kwam er dan finaal toch een ontwerp van mo dellijst uit de bus waarme de zowel Ghisleen Wil lems als Maurice De Ker pel zich akkoord konden verklaren. Eerst had het NCMV wel een aantal toegevingen ge daan. Plaatsen afgestaan aan het ACV dat een ho ger aantal uittredenden had en fraktieleider Her-, man Goossens die wel na tionaal C.C.O.D.-voorzit ter is' doch zich liever bui ten ACV en NCMV wenst te houden de zesde plaats op de kandidatenlijst ge zorgd. Ook voor Ilse Uyt tersprot die zevende zou staan was het NCMV in schikkelijk. Het verloor nog een (pare) plaats toen Lambert Van de Sijpe die de 8e plaats had geam bieerd en niet kon krijgen afhaakte en de 12e plaats overliet aan zijn dorpsge noot Frans Lievens van ACV-signatuur. Uitgekiende lijst Toch was de lijst degelijk uitgekiend. Alle uittreden- den stonden op een naar verhouding goede plaats. Er was met 7 leden ge zorgd voor verjonging. Er stonden 4 dames bij de reeds geciteerde kandida ten en alle deelgemeenten kwamen aan hun trekken. Aan Aalst-stad en aan de Faluintjes werd speciale aandacht verleend en bei den konden zich in de kan didatenlijst terugvinden. 2-2-1 formule deed de mo- nieuwjaarswensen was te dalen gerealiseerd, kunnen komen, werd die BRT op karnaval klus nu afgehandeld. Bij hoogdringendheid Eerst was het voorziene werd een aan de agenda tuchtverhoor betreffende toegevoegd punt over pu- een lid van het onderwij- bliciteit met karnaval toe zend personeel van de stad gevoegd. De BRT zal im- voorzien doch het werd mers opnamen komen ma- verdaagd op voorstel van ken in de buurt van het diens raadsman meester station en ongewenste re- Devroe. klame mag daar dan ook Burgemeester De Kerpel niet voorkomen, formuleerde de beste wen- Anderzijds werd een hij sen voor alle aanwezigen gevoegd punt over de aan- en uiteraard ook voor de koop van 4 interventiewa- ganse bevolking voor gens en 100 kogelvrije ve- 1988. Deze wensen aan de sten in de juiste vorm ge- aanwezigen werden ge- goten en goedgekeurd, konkretiseerd in een Om de zitting niet nutte- kleine attentie uitgereikt j0os te rekken en de men- (zonder kussen zou Hoog- sen dan toch enige nacht- huys opmerken) door de rust te gunnen doet burge- dames-schepenen Anny meester De Kerpel een De Maght en Chris oproep tot de raadsleden Borms. Een mini flesje Qm interventies en inter- whisky (dat aan de stad pellaties tot het essen- niets kost) met erbij het tiële te willen beperken, nieuw Aalsterse «verbods- «Akkoord», zegt Jan Cau- bord» waarvan de burge- dron, «op voorwaarde dat meester de hoop uitdrukte de tekst dan toch integraal dat het zou gevolgd wor- jn het verslag zou kun- den. In het «rijk» Oilsjters nen». «Ge zult wel weten dialekt wordt er letterlijk dat zulks niet kan» repli- en grafisch verboden te ceerde de burgemeester- «zagen, te kreften en te voorzitter. De tekster mémmen». werden dan later ook inte- Voor Edgard Hooghuys is graal voorgelezen. 1988 het «Jaar van de waarheid». «Na 9 oktober ^«rsprobenren we zullen «atten»_» Voor M mi|joe„ hen, mag 1988 het .einde onderhoudswerken van de huid.ge koahtre be- de sint.Annakerk, het tekeneninstellen van een parkeer- Jan Caudron vmdt de hui- schoolbussen gH ,nltrUWH,aaeWeIIS i" de Vaartstraat langsh- eerder laatttjdtg en wajst Koninklijk Athe- daarbij op de rijkdom van T het Aalsters dialekt da. neura T°f''Z door het stadsbestuur zelfs P een korrek.ie kreeg op het Schendelbeekhofs.raa. verbodsbord. Bij deze over de gehele lengte langs nieuwjaarswensen sluiten de kant van de even huis- zich Oscar Redant namens nummers en over een af- de PVV en Herman stand van 20 m vanaf de Goossens namens de CVP Moorselbaan langs de an- graag aan. dere kant. Ook te Erem- Van haar kant hoopt Baita bodegem in de Gaston De Dolores dat 1988 het jaar Schepperstraat vanaf de wordt niet alleen van de Dorpstraat tot huisnum- verkiezingen doch vooral mer 16 aan beide zijden en van een konstruktieve sa- verder links in de rijrich- menwerking en dokter ting tot het einde van de Annie Duerick stelt ge- straat. Parkeerverbod zondheid primordiaal! eveneens aan de Kwale- «De rest wordt ons wel straat te Nieuwerkerken toegegoeid». Ze wenst van huisnummer 22 tot 30, dellijst de das om. Twee mandaten voor het NCMV, 1 voor de boeren en 2 voor hel ACV werd door laatstgenoemde niet aanvaard. Men zou eerst het bestuur raadplegen doch Ghisleen Willems liet het zover niet komen. Hij trok inderdaad stante pede alle NCMV-kandidaten van de CVP-lijst kollektief terug en hernam zijn vrij heid. Van goedkeuren van partijbestuur waren opge roepen te Hofstade was geen sprake meer. De sa menkomst beperkte zich tot een gewone nieuw jaarswens, enig gebek vecht en een stemming die het vriespunt benaderde 49 en ook tussen nummer renbedrog». 46 en de Welvaartstraat Dat op het partijbureau neiu van gucUKCUICI1 Vaii Éénrichtingsverkeer wordt van 2\ januari voorgesteld de modellijst waarvoor de ingevoerd op de Hoge wgrd hgt probieem De 90 ieden van het CVP- Vesten voor het gedeelte Pauw.Stockman op de 4' tussen de Gheeraerdtslaan pjaats op te jOSSen via een en de IJzerenwegstraat in stemming kan alleen een de richting van de Hoge voorhand gekend resul- Vesten naar de Fnts De taat opieveren volgens het Wolfkaai waardoor de NCMV. Robert De Pauw proefperiode bevestigd weg, NCMV weg. wordt Om Ilse Uyttersprot op de Ook aan de Popperode- T plaats te krjjgen werd joch gaf CVP-voorzitter dries komt er parkeerver- hgt NCMV verzocht nog- 0mer De Sadeleer die wel bod over 10 m tussen de maafs gen plaats af te weddetrekkende ,s doch woningen met huisnum- staan; de w Wat onmid. voorzi(ter boven de mer 54 en 5b. dellijk gebeurde in het be- standen wenst te staan de lang van de Partij. pjjp nog njet aan Maarten. Het NCMV betreurt dat ZOu berekeningen ma- met haar voorstellen geen ken over de bij vorige ver rekening wordt gehouden kiezingen gehaalde stern en stelt «het NCMV is weg men per kandidaat, wel en de partij ook en weg is wetende dat dit niet in de- weg en blijft weg». De zelfde omstandigheden zal middenstand blijft het niet gebeuren als toen. Toch verder aanzien dat met ZOu hij in de matematische zijn problemen geen reke- basis een steun zoeken om ning wordt gehouden. Of de verdeling van de man- Verboden voor zware voer tuigen Voorgesteld werd de Sa- vaanstraat te Erembode- gem niet meer te laten be rijden door voertuigen met meer dan 3,5 ton ge wicht. Dit dan tussen de Zwalmkouter en de Dr. Carlierlaan. Voor Erembodegemnaar Erik Arys (VU) is het pro bleem nog niet rijp voor de soep zo heet wordt ge- daten daarop te stoelen. ODloSin£0gomdLtnmet,<dé 8e,en a,s ze wordt °PfHel had cchler ®ecn zin betrokken firma noe niet diend zal de vo'gende da" meer toen onder zijn deur werd onderhandeld Door gen duidellik bll)ken een brief werd geschoven 21 ISS he ln <<Het Land van Riemwaarin het NCMV stelde iccsic- auasi automatisch werd ons echter door An" zich niet meer gebonden te teksten dré-Emie. Bogaert ver- voelen aan door de CVP de Erembodegemse woonkern belanden. Maar voor een ander Erembo degemnaar die daarenbo ven in de bewuste Avaan- straat woont is de nu ge troffen maatregel de enige goede wat ook door een derde Erembodegemnaar. klaard dat het duidelijk om een andere lijst gaat die ook naar de naam CVP zou luisteren alhoewel la ter sprake komt van «Aal sterse Christen Demo- kratie». eventuele gedane beloften voor een volgende koali tie. Een ultieme brief van hem bereikte nog de 5 on dertekenaars en de voor zitters van ACV en Boe ren doch zonder dat zulks nog enige wijziging mee bracht. Aalst. De vreugde kan bij de supporters van prins Maurice niet meer op. Zij zingen uit volle borst, klinken zelfs met lege glazen en als volleerde lijfwachten beschermen ze hun prins (a) Polle Keipemoagel Tijdens het karnavaldebat op een vrije radio stelde Polle Keipernoagel de vraag hoe het kwam dat de karnavalstad Binche van de Waalse deelregertng drie miljoen aan betoelaging ontving, daar waar Aalst het zonder enige tegemoetkoming van de Vlaamse deelregering moet stellen. Prijs Willy Van Mossevelde Zoals elk jaar is er ook nu weer een prijs Willy Van Mossevelde. Die bedraagt 10.000 fr. voor de origineelste idee en uitbeelding van de ingeschreven groepen en 5.000 fr. voor de origineelste idee en uitbeelding bij niet-ingeschreven groepen of individuelen. KWB Heilig Hart viert karnaval Op zaterdag 6 februari heeft in de Kring Heilig Hart in de Dr. De Moorstraat een karnavalbal plaats georganiseerd door KWB Heilig Hart. De orde der Ajuinprin sen, karnavalprins Maurice en vele andere karnavalisten zullen aanwezig zijn. AKV De Schoimers A KV De Schoimers nodigt uit op een bal in het sQciaal centrum lmmerzeeldreef te Aalst op zaterdag 13 februari om 21 uur. Er is een defile voorzien met talrijke prijzen voor de mooist verklede, het mooiste paar en de mooiste groep. Karnaval in Rollerland In Rollerland aan de tragel te Aalst is er een karnavalrolschaats) karnavalrol- schaatsfuif op zaterdag 13 februari om 15 uur. Keizer Kamiel en zijn Kamillekens zullen samen met Prins Maurice 1 en de leden van het feestkomitee zorgen voor de sfeer. Ook de Ajuinprinsen zullen aanwezig zijn. JM Heyman Mandaten Eddy Monsieur, wordt Volgens CVP-afdelings- toegegeven. Voor Lam- voorzitter Omer De Sade- Andere koalitie? bert Van de Sijpe moet leer gaat het hier minder zwaar verkeer uit woonzo- Gm de lijst dan om de Omer De Sadeleer hoorde nes worden weggehouden mandaten. Mandaten ge- dan ook uit eerste bron en dit zou er een school- ven macht, aanzien en niet men noemde hem man en voorbeeld voor zijn. Een jn het minst geld en van paard dat een 14-koppi- tip daarenboven voor an- het slijk der aarde schijnen ge delegatie van het dere firma's die zich in een politici niet vies te zijn. NCMV naar de PVV is vergelijkbare situatie zou- Voor een goed begrip zet gegaan, en stelde geen den bevinden. hij even de feiten op een vertrouwen meer te heb- «'t Is inderdaad misschien rijtje. De breuk ontstond ben in de huidige CVP- wel de beste oplossing inderdaad toen het NCMV afdeling Aalst en te heb- doch eerst zou met de fir- absoluut wilde dat zeven ben verzocht een koalitie ma moeten worden ge- maanden vóór de verkie- voor de komende gemeen- sproken», dringt Arys aan. zjngen voor de resultaten teraadsverkiezingen aan te Dat is niet het oordeel van ervan dus te kennen en gaan. Uiteraard met nog Edgard Hooghuys die stelt ZOnder te weten hoe het een andere partner, dat via deze maatregel de met de koalitievorming «Hiermede hebben ze zich firma wel gedwongen zal Zou evolueren reeds de zelf volledig buiten spel zijn aanpassingswerken verdeling van de schepen- gezet» zegde De Sadeleer. aan te vatten. De belas- en burgemeestermandaten «Van weerkomen is geen tingbetaler moet niet ver- Gp papier hic et nunc vast sprake meer. We doen antwoordelijk worden ge- te stellen. Reeds vóór de verder met de middelen en eveneens een goed beleid aan de Teerlingveldstraat maakt voor het behartigen grote vakantie kwamen de de personen die ons ter met het zetten van de jui- eveneens te Nieuwerker- van privébelangen. groepen samen in de Sint- beschikking staan», ste man (of vrouw) op de ken over de hele lengte Finaal volgt op déze rege- Martinuskring doch we- juiste plaats zodat met het langs de even huisnum- ling een eenparige goed- gens het groot aantal aan- dan resterend geld nog wat mers en aan de andere keuring. LH wezigen een 40-tal ln café De Klub, rechtover het terrein van FC Doggen, woont Kamiel Callebaut. Hij besteedt al zijn vrije tijd aan het tekenen. Kamiel is sterk in het maken van kartoens. Met enkele rake trekken weel hij iemand op. papier te zetten. In zijn café heeft hij gelegenheid genoeg om zijn tekenvaardigheid te beoefenen. Zowat al zijn klanten heeft hij al op papier gezet. En veel meer dan dat. Hij maakte ook een tekening van keizer Kamiel Sergant, van staalssekreta- ris Louis Waltniel. En die waren biezonder opgetogen met de tekening. Nu komt in deze portrettengalerij ook de kartoen van Prins Maurits I van Aalst. Hii prijkt op de tekening met de onafscheidelijke Cola-fles. r JM Heyman

De Voorpost | 1988 | | pagina 4