WEDSTRIJD Rolschaatsen en minigolfen in Rollerland Nieuw rusthuis aan Albrechtlaan geen blokkendoos... Lanverwachte scanner in OCMW-ziekenhuis operationeel Tien jaar Aalsters sociaal overleg, «A.S.0.» In de OCMW-raad Bloemenveiling Flora in tweede fase "Achterlinie" steunt 48 Aalsterse zendelingen De Voorpost - 29.1.1988 - 5 Aalst. Luisteren naar wat de OCMW voorzitter te vertellen heeft (a) Geen kazerne. Wel een familiaal verblijf Het realiseren van een nieuw eigentijds rusthuis is reeds lang een optie van het Aalsters O.C.M.W. Verleden zaterdag stelde architekt Peter Blanckaert dan ook een voorontwerp voor waaruit dadelijk bleek dat de traditionele concepten als alles in één blok of kazernestruktuur verlaten zal worden. Het worden inderdaad afzonderlijke gebouwen waarin men zich kan bedruipen en die het familiaal leven zo goed mogelijk trachten te benaderen. Met tussenin heel wat gangen en groen zodat kontakt met de natuur geen jjdel woord blijft. Noodzakelijk De toestanden in het Sint- Lievensrusthuis zijn der mate dat niet met de reali satie van een vervangings rusthuis dat een tussenop lossing wordt tussen het klassiek patroon en flatge bouwtjes. kan worden gewacht. Ook al vervalt de urgentie nu wel enigszins. Het was inderdaad zo dat wettelijk Sint-Lieven op geen be toelaging in 1988 zou heb ben kunnen rekenen was al te aftands Een geschil punt tussen de nationale en de Vlaamse regering deed echter het arbitrage hof zeer recent besluiten dat deze maatregel niet van kracht wordt. Sint- Lieven blijft dan ook de toelagen verder ont vangen. Echter is dit alleszins geen situatie om op beide oren te gaan slapen want wie bekend is met de toestan den in dit rusthuis weet wel beter. Bouwgrond Blijft echter het probleem van de nog niet beschik baarheid van de bouw grond aan de Albrechtlaan bij de Molenbeek die er nogal wat bochten maakt en waarvan rechttrekking te wensen is. De bouw grond in kwestie is wel eigendom van de stad doch is verhuurd aan de interkommunale Land van Aalst en aan het Bloemen- veredelingscentrum. De interkommunale zou ver huizen naar Hofstade maar moet eerst nog bou wen. En voor het bloe- menverdelingscentrum moet een valabele herwis selplaats worden gevon den. Het bestuur maakt zich echter sterk dat dit eerlang wel in orde komt. Iets wat door de oppositie niet zo maar voor klink klare munt wordt aan vaard. Een gebouwenkompleks Het huidig voorontwerp wordt gepland op een stuk grond van 70 breed bij 220 m diep. goed georiënteerd naar de zon toe en het complex wordt opgericht in de lengteas. Het worden allemaal afzonderlijke ge bouwen met elk een eigen funktie doch opgevat als valabele eenheden. Totaal anders dan het Oude Sint- Lieveij. Dat het nieuw rusthuis zijn naam «Sint- Lieven» liever niet mee neemt is dan ook begrijpe lijk. Het Sint-Elisabethzie- kenhuis doet dat echter wél. Normen Voor de bouw moet archi tekt Peter Blanckaert zich richten naar de vigerende normen: maximale opper vlakte van 50 m2 per resu- dent en kostprijs van 25.000 fr. per mJ plus BTW. Voor de 120 voor ziene resudenten uit breiding is steeds mogelijk wordt dat samen met ruimten voor personeel en diensten circa 6500 m2 zo dat het totaal projekt tus sen de 180 en de 190 mil joen zal gaan kosten. Een kamer heeft een bed. tafel, stoel, kast op een oppervlakte van 12 m2 plus een badcel van 4 m2. Er zijn echter ook een aantal tweepersoonskamers voor echtparen die er zowat een appartement met een zit- en een slaapkamer kunnen betrekken. Indeling Het hele kompleks telt woongedeelten, admini stratieve ruimten, dagver blijven, lokalen voor alge mene diensten en gemeen schappelijke zitkamers. Het gebouw heeft een kel der, een gelijkvloers en twee verdiepingen. In de centrale as bij de in komhall liggen een restau- Op de agenda van de OCMW-raad netelige kwesties: de kandidaat-po litieke vluchtelingen en de zaak dr. Frans Matthieu. 15.000F Voorgesteld en goedge keurd door de OCMW- raad onder voorbehoud van goedkeuring door de hogere overheid werd het toekennen van 15.000F per maand aan ieder poli tiek vlcuhteling, al dan niet alleenwonend. Voor waarde is daarbij wel dat de nationale overheid de som integraal aan het OCMW-Aalst zou terug betalen. Wat betreft de huisvesting in de De Gheeststraat werd geop teerd om die af te bouwen. Er blijven trouwens nog slechts drie personen in dit gebouw. Ofwel gaat men uitkijken naar andere huisvesting. Dan zou van de 15.000 F een stukje worden terzijde gelegd om een pot te vor men voor de huurwaar- borg. Het OCMW zou die som dan wel voorschieten. Ofwel zou geopteerd wor den, als eerste stap naar een sociaal verhuurkan toor, naar het beter be woonbaar maken van be wust gebouw in de De Gheestsraat. Dr. Matthieu De vraag die iedereen zich stelt: «Wat nu met dr. Matthieu» nu hij door de Gentse Kamer buiten ver volging werd gesteld. Bloemenveiling Flora die er in slaagde in 170 dagen na de brand in een gloednieuw gebouw terug operationeel te zijn staat momenteel voor een tweede uitdaging. Waar verleden jaar Allerheiligen de streefdatum was wordt die nu de meimaand met moederkesdag en de vele festiviteiten. Momenteel verrijst er een metalen konstruktie die de tweede fase van de bouwwerken inluidt. Waar< het eerste gedeelte zowel diende voor aan- en afvoer, voor verkoop, administratie en cafétaria wordt dat nu tot zijn authentieke proporties herleid en komt er nu de echte verkoopzaal van 900 m2 met 408 zitplaatsen met liefst drie ultramoderne klokken die alle mogelijkheden aan de kopers bieden en hen op elk moment een overzicht kunnen geven van wat ze reeds aankochten. Ze staan ook direkt in kontakt met de buitenwereld, zeg maar met de klanten zelf. Er wordt nu tevens gezorgd voor ruime burelen voor de administratie en voor een degelijk ingericht cafétaria. LH Sint-Elisabethziekenhuis heeft finaal ook een axiale tomograaf, zeg maar scanner. Voorzitter Richard Goossens stelde dat het OCMW-Aalst er als de kippen bij was om er een aan te vragen doch op die vraag werd duidelijk niet ingegaan. Men heeft moeten wachten tot de periode van de witte, kosteloze scanner voorbij was. Het OCMW heeft hem nu zelf wel moeten betalen (100 fr minder dan 30 miljoen) maar heeft dan ook «de laatste generatie» een toestel up to date verbonden aan een laser-printer wat heel wat mogelijkheden biedt. rant, een keuken, een kleedplaats en een garage. Verder zijn er daglokalen, ruimten voor therapieën, ontspannings- en woon ruimten. De dagverblijven liggen op het gelijkvloers en zijn makkelijk bereik baar. Voor therapieën is er de ergotherapie en de be zigheidstherapie en verder is er een stille ruimte en een bar en TV-zaal. Het restaurant krijgt een tentdak en de gebouwen allen hellende daken. Tus sen de vele gebouwen is er overvloedig groen voor zien. In de kelderverdie ping zijn er garages voor dienstwagens en voor leve ranciers, is er onder het restaurant een keuken en zijn er personeelsruimten. Men zou het terrein licht jes afgraven zodat men er niet in een camera obscura zou terechtkomen met eeuwig elektrisch licht maar in reeël kontakt zou blijven met de omge ving. Het A.S.O., Aalsters Sociaal Overleg, viert vandaag vrijdag te 19 uur in de feestzaal het tienjarig bestaan met toespraken door burgemeester Maurice De Kerpel, door journalist Johan Velghe en door voorzitter van het A.S.O. Dina De Cremer, ook by de stedelijke politie begaan met «het sociale». ties overkoepelde en ver buiten de Aalsterse gren zen zijn aktiviteiten ont plooide had het definitief burgerrecht verworven; Zowat het hele arrondisse ment is nu bij het ASO betrokken. Er wordt om de twee maand vergaderd. Er worden studieavonden georganiseerd over psy chiatrische problemen, over zorg voor gehandi capten, over depressies, echtscheidingen, bijscho ling e.d.m. Ervaren werd dat elk wel zijnswerk, elk OCMW, el ke mutualiteit liefst niet afzonderlijk opereert maar dat er nood is aan koördinatie, aan samen spraak, aan onderling overleg. Via het ASO krijgen wel zijnswerkers beter zich op het breed veld van vereni- Voor het OCMW zijn waarover men zich liever nog niet in extenso uitlaat. Advokaten van het OCMW Trogh en De Ke- tele zouden verleden maandag deze alternatie ven op hun waarde en op hun haalbaarheid hebben getoetst. Naar ons werd verteld zou in kassatie gaan tegen het Gents arrest minder waar schijnlijk zijn. Er is ook het feit van verjaring dat de aandacht van de «mees ters» heeft bezig gehou den. Rest eveneens de mo gelijkheid tot burgerlijke partijstelling of, en wel licht evolueert het hier heen, komen er onderhan delingen. Een man die het kan weten zegde ons let terlijk: «Als dr. Matthieu terugkomt kunnen we hem niét tegenhouden». Dr. Matthieu Dr. Frans Matthieu eist, na al wat er gebeurd is, eerherstel. Hij stelt dat de OCMW-raad misleid werd door mensen die zijn on dergang op het oog had den. «Wie nu nog durft te beweren dat het gerecht werd uitgekocht, is geen demokraat». Dr. Matthieu zegt noch haatdragend noch wrokkig te zijn doch met een proper blazoen verder door het leven te willen gaan. Hij heeft trouwens naar eigen zeg gen weinig kans op ver weer gekregen. LH Tien jaar terug wilde deze maatschappelijke assisten te uit Welle in de stedelij ke jeugddienst van start gaan met een informatie dienst over de vele facet ten, groeperingen en ver enigingen begaan met de welzijnssektor. Toen ze een aantal colle ga's had aangeschreven daagden liefst drieëntwintig maatschappelijk werksters op en hielden meteen het ASO over de doopvont. Nu, tien jaar later, is het ASO uitgegroeid tot een schoolvoorbeeld voor ve len en spreidt zich over een gebied dat de eigen Aalsterse regio ver over schrijdt. ASO zet zich permanent in via vrijwilligerswerk voor heel wat projekten, voor bijscholing van de welzijnswerkers en voor opvolgen van haar primai re informatieve opdracht. Reeds van bij dc tweede samenkomst werd een stuurgroep opgericht en dit op een zo neutraal en pluralistisch mogelijke ba sis zodat veldwerkers van officiële diensten, van vrije instellingen of van eerder alternatieve groe peringen er zich thuis voe len. Er was duidelijk nood aan dialoog en alhoewel werken wel eens op topni veau aan verzuiling lijden klikte het bij de veldwer kers meteen. Ze werkten duidelijk aan de zelfde op drachten. Werden die werkers aan vankelijk wel eens argwa nend bekeken, toen het ASO een 70-tal organisa- Vermits de verhuis op timistisch gesteld in het najaar aan de Sieseghem- laan is gepland, is de standplaats van dit ultra modem apparaat er slechts voor enkele maan den. Verhuis en plaatsen vragen allicht weer een week doch de kosten zijn kontraktueel in de aan koopprijs begrepen. Dat het OCMW zo lang moest wachten moest voorzitter Richard Goossens duidelijk van het hart. Anderzijds stak de appelsienprijs die de pers hem bezorgde hem wel een hart onder de riem (ja)- Andere aanwinsten Naast de investering voor de axiale tomograaf is er een van ruim 27 miljoen voor de angiografiezaal waar roëntgenfoto's wor den genomen na inspuiting van kontrastmiddelen. Verder is er nog de inves tering voor echografie. Al les dan gedigitaliseerd, in puntjes opgedeeld en dan naar believen met behoud van de nodige scherpte vergroot. Hoofd van de dienst die de scanner be dient is dr. Peirsman met als medewerkers dr. Van Hedent en dr. Fraeyman. De visie van de oppositie De oppositie gaf ter plek ke een persmededeling uit waarin de SP-fraktie die afwezig bleef en de VU- fraktie die present was hun gezamenlijke standpunten uiteenzetten. Gesteld werd dat noch SP noch VU enige kans kre gen tot inbreng bij de voorbereiding van deze perskonferentie met een dan toch belangrijke, zelfs spektakulaire agenda. Voor de oppositie is het er bij de meerderheid eerder om te doen een ontwerper te kunnen aanduiden dan wel de realisatie van de bouw te bespoedigen. Be treurd wordt verder dat de aanduiding van een archi- tekt-ontwerper niet is ge beurd na een wedstrijd voor architekten. Toch wijst de oppositie er op dat er een wachtlijst van ruim 200 gegadigden voor het rusthuis bestaat en dat in afwachting van realisatie te Aalst aan per sonen die het buiten Aalst moeten gaan zoeken borg stelling door het OCMW systematisch geweigerd wordt. Dat de CAT-scanner er finaal toch kwam wordt duidelijk toegejuicht. Dat is echter niet het geval over de manier van interne aanpak. Vastbenoemd personeel kreeg niet de kans een opleiding voor behandelen van deze nieu we apparatuur te volgen. Wel werd er een privé- personeelslid aangeduid dat full-time op de loon lijst van de artsen stond en nu half-time in het OCMW-ziekenhuis is te werkgesteld. Tenslotte wil de oppositie dat binnen korte tijd het ziekenhuis kostendekkend zou werken waarbij ge dacht wordt aan het af schaffen van privileges van een aantal dokters wat be treft kumul en privé-prak- tijk. Verhuis met militairen De verhuizing van het zie kenhuis Sint-Elisabeth ge pland voor het najaar wordt een ingewikkelde en delikate affaire. Het OCMW-Aalst ging dan ook elders waar men zulks reeds had meegemaakt zijn licht opsteken. Om. te Genk. De prijs zal allicht een paar miljoen be dragen. Overbrengen van de pa tiënten zal door het leger worden gedaan. Daarvoor is de toezegging reeds okee. Het vervoer van ge specialiseerd materiaal moet gebeuren door een gespecialiseerde firma. Te Genk zegde men dat al leen een Nederlandse fir ma daarvoor in aanmer king komt. Het OCMW Aalst kijkt nu uit naar een Belgische firma om die klus te klaren. Belangrijk bij deze verhuis blijft alles zins dat die gebeurt in de kortst mogelijke termijn en in de meest optimale omstandigheden. Uiter aard kan niet alle mate riaal en apparatuur ver huisd worden. Het OCMW staat dan ook voor nóg een aantal kosten. LH gingen en groeperingen die zich op vrijwillige basis voor de medemens inzet ten. Voor het verstrekken van de nodige informatie zorgt Christel Willeins, eveneens als maatschappe lijk werkster bij de stads politie werkzaam. Achtereenvolgens werd het ASO geleid door Mare Schollaert, door Jan Wau- ters en nu door Dina De Cremer, voorheen sekre- taris. Nu is het Luc Van Rechem die zorgt voor de publikatie van het berich- tenblad waarmede de band met het in de Dirk Martensstraat 13 gevestigd ASO nauwer toehaalt. LH "De Achterlinie" die de brug slaat tussen de Aal sterse zendelingen en het thuisfront door het onder houden van schriftelijke kontakten doch niet min der door het versturen van een maandelijkse "raket" van zowat 2.500 fr. naar ieder van de Aalsterse zendelingen zit met een quasi lege kas. Er is weer een missiona ris bijgekomen wat het aantal verhoogt tot 28: 17 zusters, 23 paters, 4 broe ders en telkens twee le- kenhelpers en -helpsters. Verleden jaar kwamen 17 van hen met vakantie en samen werden er van hen 82 brieven ontvangen. Enkele raadsleden en raketbrigadiers die in hun wijk regelmatig bijdragen ophalen verlieten de ran gen na heel wat werk te hebben opgeknapt doch anderen meldden zich. Vrijwilligers blijven echter steeds zeer welkom. Zich melden niet meer in de Valerius De Saedeleer- straat 24 doch wél in de Meuleschettestraat 16. Reikhalzend wordt reeds nu uitgekeken naar het slachten van de spaar- varkentjes van januari. Daarvan zal het immers afhangen of het raketbe drag van 2.500 fr. zal kun nen worden aangehouden. (L.H.) nog steeds alternatieven De staking van de Zweedse bediendenvakbond van maan dag 18 februari zal meer dan waarschijnlijk een produktie- stilstand voor de Volvo-fa- brieken in ons land beteke nen. In de Gentse afdeling wordt daar in elk geval ernstig rekening mee gehouden. In Gent worden er dagelijks 424 auto's gebouwd. De stopzet ting van dc produktie zou in houden dat er 3.100 arbeiders technisch werkloos worden wegens overmacht. De Volvo CAO garandeert de perso neelsleden 90% van hun netto-jaarinkomen. Volvo gaat in Vilvoorde een terrein van 2 ha kopen om er zijn invoerorgamzatie voor machines voor burgerlijke bouwkunde en industrie te vestigen. Gezond zijn vandaag begint morgen. Rolschaatsen is een begin naar een goede lichamelijke konditie. Maar rolschaatsen op de openbare weg is op zijn zachtst gezegd gevaarlijk. In Rollerland is rolschaatsen een echte weelde. Wie het rolschaatsen nog niet de baas is, moet niet bang zijn, in Rollerland is een bekwame leraar paraat om je alle knepen aan te leren. Maar er is veel meer dan dat. Men kan er ook skateboarden naar hartelust, snookeren en jawel ook al even enig in ons land minigolf indoor spelen. Echt iets voor een namiddag uit voor het hele gezin. En waarom niet, als toemaatje even verpozen in de cafetaria met zijn 360 keurige zitplaatsen die een uitstekend uitzicht bieden op de rolschaatsbaan. Rollerland in Aalst ideaal voor uw gezonde ontspanning. U kan een toegangskaart voor Rollerland winnen en dat wil zeggen dat U ofwel kun gaan rolschaatsen of minigolven. Dan moet u wel meedoen aan onze wedstrijd en het antwoord geven op volgende vragen. >g Vraag 1. Hoeveel sporten kan je in Rollerland beoefenen? Vraag 2. Kan men er indoor mini-golf spelen? Antwoord: vraag 1 vraag 2 Naam: Adres: Gemeente: Wenst een toegangskaart voor rolschaatsen - mini-golf (schrappen wat niet past). U stuurt uw antwoord voor 5 februari 1988 naar Redaktie De Voorpost wedstrijd Rollerland, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. U krijgt van ons een briefje wanneer U bij de gelukkige winnaars bent en dat zullen er elke week 25 voor het rolschaatsen en 25 voor het mini-golfen zijn.

De Voorpost | 1988 | | pagina 5