TWEEDE HELFT MAAKTE VEEL GOED "IK WIST DAT WE HET MOEILIJK GINGEN KRIJGEN" K.S.V. VOLGDE WAARSCHOOTS VOORBEELD K.A.V.D. MET DE NEUS OP DE REALITEIT TWEE LEBBEEKSE VOETBALLERS HET ZIEKENHUIS IN TWEEMAAL ZILVER EN TWEEMAAL BRONS VOOR HAMME De Voorpost - 5.2.1988 - tö VOETBAL SK SINT-NIKLAAS - WUUSTWEZEL 4-1 Ondanks de ruimt? winstcijfers na afloop, hebben de Klaasjes geen al te denderende partij moeten leveren tegen het onderaan geklasseerde VVuustwezel. Vooral de aanvangsfase, of zeg maar het overgrote deel van de eerste helft, was ondermaats en zeker niet van die aard dat men van de Sint-Niklase ploeg zou kunnen zeggen hebben dat ze bovenaan de tabel stond. Gelukkig voor het ruim opgekomen publiek, brak de wedstrijd dan toch los net vóór de rust. Toen de thuisklub ook na de kampwisseling de beste kansen wist te kreéren mocht ze zich na afloop dan ook verdiend als overwinnaar beschouwen. SK Sint-Niklaas - Wuustwezel 4-1. M'Rabet in duel met Beirinckx (dw) denkelijk toch wat meer ver wacht had dan het krampach tige spel dat het tijdens deze eerste halfuur had laten zien. Zo kwamen de bezoekers ge vaarlijk opzetten langs de al eerder geciteerde Beirinckx die enkele knappe afstands schoten naar De Maeyer af vuurde, en langs een zich steeds goed vrijspelende Claessen die rond het halfuur zelfs het dichtst bij de ope ningstreffer kwam nadat ploegmaat Nardus met een verrassend overstapje het voorbereidend werk had ge daan Na het halfuur kwamen bij de thuisploeg dan toch schuchter de eerste kansjes aangerold. Eric Lacroix, nochtans niet al te best tijdens de aanloopperiode, kon na een dubbelpas met Joris Cor net zwaar uithalen naar Sti- ckens die het schot in twee tijden moest stoppen Maar ook Wuustwezel wou de eer van het openingsdoelpunt op strijken toen nog geen minuut later een balverlies van thuis- speler Vinck aan hun steeds liggende spits de gelegenheid bood om ook de daad bij het woord ce voeren. De Maeyer Slotfase eerste helft spannend Voor Sint-Niklaas werd het een weerzien met "Die" Sti- ckens en Jef Beirinckx, bei den nu uitkomend voor Wuustwezel. Van een "blij" weerzien kon echter geen sprake zijn want juist beide genoemde spelers beheersten het wedstrijdbegin. Stickens toonde in het doel van Wuust wezel dat hij nog genoeg klas se in huis heeft door de schaarse, dat wel, thuiskansen probleemloos op te lossen. Jef Beirinckx van zijn kant, die maakte het de thuisspelers in zijn kenmerkende stijl meer dan eens lastig. Tot scoren zou de nog altijd bij het Sint- Niklaas goed gekende Jef ech ter niet komen omdat thuis- doelman De Maeyer op elke poging attent reageerde En reageren moest de thuisdoel- man veel meer dan zijn oppo nent aan dc overzijde, omdat Wuustwezel van de Klaasjes SK Sint-Niklaas - Wuustwezel 4-1. Bonne kon drukken op de bezoekende verdediging (dw) bespaarde op dat moment echter de thuisploeg van een zware opdoffer door met de voet redding te brengen. Zo komen we dan naar de laatste vijf minuten van de eerste periode die dan plots nen intrekken. Al mag dit ven inzetten zodat zij waardi- toch de wedstrijd deden open geen excuus zijn voor de jon- gc doublures worden van de breken. Erik Lacroix krcee de gens die nu op dit moment titularissen. Dit met het oog eerste ongelooflijke kans toen hun kans krijgen Zij moeten op de toekomst. hij van dichtbij mocht aanleg- deze kans met beide handen (m.s.) gen nadat hij zich mooi, dat grijpen. En zich verder hlii- WAARSCHOOT - K.S.V. TEMSE 0-0 Op het (te) kleine veld van Waarschoot hebben de spe lers van KSV Tcmsc nooit goed hun draai kunnen vin den waardoor er te krampach tig gevoetbald werd. Temsc, zonder de geelgeschorste Kurt Migom en dc gekwetsten Van de Vel, Storms en Mare Bosman, probeerde in de aan vangsfase wel voor enig ge vaar te zorgen langs Jan Pie- ters die echter een voortreffe lijke thuisdoclman Meircson- ne op zijn weg vond en langs Frank Van Buynder die zijn kans ging na voorbereidend werk van Patrick Waem. Maar tot doelpunten kwamen dc scheepsbouwers evenwel niet. Ook bij de thuisploeg vlotte het niet helemaal. De paar kansjes die verworven werden konden door een at- TRAINER DE LAMPER NOG TWEE JAAR BIJ TEMSE Zondag kwam het dan tussen de dirigenten van K.S.V. Tcmse en Bert De Lamper, huidig trainer tot een akkoord dat de trainer ook de twee komende seizoenen in de Schcldcgemeente zal houden. Bert Dc Lamper gaf te kennen dat hij graag in Temse vertoeft aangezien de spelerskern toch wel aan zijn wensen voldoet. Daarom is het zijn wens om met dit Temse hogerop te komen, waar de club thuishoort, naar zijn zeggen. (M.S.) wel, had vrijgedraaid. Hoe Erik echter dat leder nog over het doel kon krijgen zullen de thuissupporters zich wellicht nu nog afvragen. Nadat een beetje later een solo van Quintelier ook al niet het ge wenste resultaat had opge bracht maakte zelfde speler er dan toch 1-0 van toen hij een voorzet van Maes via Lacroix keihard tegen de touwen kon jassen. 1-0. Nauwelijks was het spel terug hernomen of daar moest Stickens zich rep pen om de verdubbeling van de stand van het bord te hou den toen Bonne vanop zo'n 35 meter keihard uithaalde. Ter wijl iedereen zich al verzoen de met de 1-0 stand aan de rust dachten thuisdoelman De Maeyer en bezoeker Claes- sens er anders over. In de slotsekonden mocht de thuis- goalie een doeltrap nemen maar deed dat zo slecht dat het leder in de voeten van Claessens kwam die meteen doorging en de gelijke stand voor zijn ploeg op slag van rust lukte. Een beter moment bestaat er niet volgens voet balkenners. Knappe tweede helft Wat de voetbalkenners ech ter niet wisten was dat Sint- Niklaas, tijdens de tweede pe riode, dan toch eindelijk zich zelf zou gaan worden en de bezoekers toonden dat ze wel degelijk met titelambities rondlopen. In de 61ste minuut kon La croix zijn mindere eerste pe riode doen vergeten toen hij op een vrije trap van Maes boven iedereen uittorende om nummer twee voorbij Sti ckens te koppen. Wuustwezel verloor nu he lemaal het noorden want in de 69e minuut zag het zijn ach terstand nog aandikken toen eerst Joris Cornet met een strakke steekbal boven op de lat legde maar een goed ge volgde Vinck de bal in de loop kon brengen van Danny Bon ny die uitpakte met een van zijn bekende knallen zodat de brave Stickens er terug aan was voor zijn moeite: 3-1. En Stickens was nog maar net bekomen van deze knap toen hem alweer een zware klus restte. Al was de straf schop die Peter Quintelier ging geven wel licht toege kend door ref Dero omdat M'Rabet na een knappe solo de bal tegen de hand van bezoeker Nouws had getrapt. Zoals gezegd, Quintelier ach ter de bal en 4-1 want ook tegen dit tegenvoetsc schot had Stickens geen verhaal. Sint-Niklaas dat de winst nu niet meer kon ontglippen ver ving dan nog raspaardje Cor net die lichtgekwetst was ge raakt door Tim Huychen ter wijl naar het einde toe ook Struyf nog het terrein diende te verlaten. Het bracht allemaal weinig verandering in het spelpa- troon van de ploeg en ook de stand werd niet meer gewij zigd zodat de thuiszege niet meer verontrust werd. Gezien deze tweede helft was deze winst zeker als verdiend te beschouwen, maar aan de slechte periode die de Klaas jes hadden tijdens de eerste helft dient trainer Smeets toch wat te doen, temeer dat de thuisklub nog last heeft gehad met dit euvel. Tegen een zwak broertje als Wuustwezel kan dit dan zoals bleek nog ruimschoots opgehaald wor den maar wanneer de levens belangrijke toppers het pro gramma zullen sieren, moet een solicde Sint-Niklase ploeg tussen de lijnen kunnen ge bracht worden. Marc Stevelinck VW Hamme-Borgerhout 1-0. Pirelli rukt op naar het doel (vh) VW Hamme-Borgerhout 1-0. Lenaerts heeft het niet gemakkelijk tegen twee bezoekende spelers (vh) ERIC DIELS (VW HAMME) HAMME - TUBANTIA BORGERHOUT 1 -0 De leider uit Hamme heeft tegen een gemotiveerd en defensief ingesteld Tubantia Borgerhout hard moeten knokken voor de punten. De thuisploeg akteerde verdienste lijk, liet zich niet in een valstrik lokken en bleef negentig minuten lang meester van de situatie. Zij dwong bovendien kansen af maar kon niet altijd besluiten. Pas op een kwartier van het einde resulteerde een kombinatie tussen Robbie Smet en Dirk Van Nieuwenhuyse in het enige maar oververdiende doelpunt. tente Vcrbcrckmoes zonder al te veel problemen opgelost worden. Naarmate dc wed strijd vorderde begonnen de thuisspelers met verre hoge ballen tc werken, dus volledig het middenveld overslaand. En Tcmsc, hoe eigenaardig ook, liet zich vangen aan dit spel van de tegenstander en knalde er ook zodanig op los. Zelfs zonder het te beseffen werden dc middenveldspion nen volledig overgeslagen hetgeen toch de sterkte is van een goed voetballende ploeg als K.S.V. Wie dacht dat de tweede helft veel beterschap zou brengen kwam bedrogen uit. Al probeerde de op hoog ni veau spelende verdediger van Temse, Luc Volckerick op zijn eentje nog wat tc versie ren, het bleef allemaal vruch teloos. Ook de vervanging van de lichtjes gegriepecrdi Rudy Peersman door Waltei Van Haver bracht niet vee zoden aan de dijk voor de Temsenarcn. Zodat met dit 0- 0 gelijkspel voldoening dien de gezocht. Wellicht kunner volgende speeldag nog enkele titularissen gerekupcreerd worden die dan het spelpeil weer de hoogte moeten kun- Tevoor had Vigor Wuitens vaak een vuist gemaakt. Niet in het minst tijdens de eerste helft toen vooral Eric Diels zich als centrale figuur in de kijker speelde. Tot twee keer toe kwam deze van Antwerp afkomstige student dichtbij een doelpunt. Heel in het be gin leverde hij mooi voorbe reidend werk, wat in een reële doelkans resulteerde die door Dirk Van Nieuwenhuyse niet werd benut. "Ik voelde mij beter in kon- ditie dan de jongste weken, zegt Eric Diels. Bovendien droomde ik van een overwin ning, zeker tegen Tubantia Borgerhout. Het terrein be vindt zich op een steenworp van mijn woonplaats. Ik ken de spelers en vele supporters Je begrijpt dat ik mij voor die gelegenheid nog wat meer wilde inspannen Een paar stoute uitspraken hadden mij bovendien geprikkeld. In Antwerpse krantenedities las ik gesprekken met Borger- houtse klubleiders. Daarin stond dat ze ""ons langs de counter een loer wilden draai en en een eerste nederlaag toedienen. Het is hen niet gelukt. Toch waren we op onze hoede voor de opvattin gen van Tubantia die erin be staan een stugge mandekking toe te passen en vanuit een goed georganiseerde defensie in de tegenaanval te gaan. Ik geef toe dat we op die manier een paar keer in verlegenheid werden gebracht. Niettemin zijn we doorlopend meester van de situatie gebleven. Kollektief zijn we overigens een sterk team dat niemand uit de weg hoeft te gaan. Je mag wel zeggen dat we voor de overwinning hebben ge knokt. Dat we de punten geenszins op een presenteer blaadje zouden krijgen, had ik trouwens verwacht." Oefenmeester Willy Meers man toonde zich tevreden over de verrichting. "Ik wist dat we het moeilijk gingen krijgen, stelt de Ham- se coach. Overigens ken ik Tubantia. Ik zag het onlangs tegen Sportkring Sint-Niklaas aan het werk. De Antwerpse ploeg kan als geen ander een perfekte mandekking toepas sen, weet zich biezonder goed te organiseren en verenigt en kele flinke individualiteiten. Een paar keer hebben we pro blemen gehad, maar in zijn geheel genomen hebben we de match doorlopend gedomi neerd. We dwongen kansen af, maar het mangelde ons af en toe aan een degelijke af werking. Het geloof in de overwinning bleef echter on aantastbaar. Daarin schuilde weer onze morele kracht", al dus de Hamse oefenmeester. (e.g.) ST.-LIEVENS-HOUTEM - KAVD 1 -1 Je moet ai een eeuwige optimist z(jn om nog te geloven in de kansen van KAV Dendermonde. Paarsblauw telt nu vijf punten achterstand op leider Standaard Wetteren. Om die kloof te overbruggen zal er meer dan een wonder moeten gebeuren. Bovendien zal KAVD des- op dat ogenblik geen waarde- gevallend andere papieren meter voor paarsblauw, moeten voorleggen, trouwens Voetballer Hugo De Schrij- dc verrichting op Sint-Lie- ver geeft toe dat het op Sint- vens-Houtem van vorige zon- Licvens-Houtem geen hoog dag was niet van die aard om staande verrichting werd. over naar huis tc schrijven. "Alleen tijdens het eerste De cersteprovincialcr moet kwartier hebben we echt ge nu leren leven met ^lc rcali- speeld zoals het hoort. Daar- teit. rekenen op het toeval en na begon de motor alweer tc proberen als tweede te eindi- sputteren. Niettemin bleven gen. Je kan immers nooit we- we tijdens het ganse verloop ten mocht er een appeltje uit van de eerste helft duidelijk dc boom vallen. meester van de situatie. Geen Dc Dcndermondse terugval enkele keer werden we door manifesteert zich niet van de thuisploeg in verlegenheid vandaag. Het verlies van vijf gebracht Wc zijn op voor- punten in drie matchen tij- sprong gekomen na een knap- dens de maand december was pe kombinatie waar verschil- een teken aan de wand. lende voetballers bij betrok- KAVD heeft zich daarna met ken waren. Wc hoopten na- meer kunnen herpakken, ook tuurlijk in de tweede helft de al kwam het tegen SK Lebbe- voorsprong op tc drijven. Tc- ke en Sint-Amandsbcrg vlot gen de verwachting in kwam tot scoren. Deze teams waren de thuisploeg na een minuut of drie op gelijke hoogte. Dat van het veld." was een echte opdoffer. Over Vermelden we nog dat de het verdere verloop van die jonge Hans Verhelst debu- tweede helft valt nauwelijks teerde in de spits en geen wat te vertellen Het werd een slechte indruk liet. rommelig gedoe, mee in de hand gewerkt door de staat ST.-AMANDSBERG - SK LEBBEKE 1-1 SK Lebbeke dat op Sint* Amandsberg 1-1 speelde, heeft uiteindelijk een zware tol moeten betalen. De handi ge aanvaller Garry Dc Kinder werd zo zwaar geraakt dat hij diende opgenomen tc worden in het Akademisch Zieken huis van Gent om een grote open wonde dicht te naaien. Tot overmaat van ramp werd ook Marnix Vercauteren zo zwaar tegen de enkel getrapt dat hij in de kliniek van Den dermonde voor een radiogra fische opname werd binnen gebracht. Sckretaris Richard Van der Straeten was niet te spreken over de spelleiding. In het begin van de wedstrijd werd pechvogel Garry De Kinder VW Hamme-Borgerhout 1-0. Robby Smet speelt de bal vrij (vh) Het voorbije week-end werd door Jitsu Kwai Hamme op twee fronten gewerkt. Zater dag was het voor de kadetten het tornooi van Temsc, ter wijl zondag de beloften en de dames partij gaven in Hcren- tals. Te Tcmse was het enkel Tiny D'Hondt, die tot op het po dium geraakte. De door haar behaalde tweede plaats was een mooie beloning voor de geleverde prestatie. Het was enkel de regerende Belgische kampioene, Nancy Snoeck uit Nevcle, die haar in finale kon verslaan. Te Hercntals werd het zondag echter 4 op 5 voor de Hamse delegatie. Enkel Kurt Verbe- ke moest tevreden zijn met de hcrrinncring aan een goede prestatie en een voorsprong van Waza Ari op het ogenblik dat hij verrassend geworpen werd en ippon aangesmeerd kreeg. De dames Kristine Desterck en Nancy Kindcrs, kwamen niet in finale, doch wisten via dc herkansingen prachtig terug te komen tot een mooie derde plaats. Ma ria Dc Sterck haalde wel de finale, doch botste daar op de superieure Sabine Van Gorp uit Eindhout en, nam wijse lijk genoegen met de beker voor dc tweede plaats. Wie wel het meest energie moest verspelen was ongetwijfeld Michel Dc Dobbelaere. op een doorbraak bij de trui gegrepen binnen de zone van de waarheid zonder dat de scheidsrechter reageerde. Naar het einde toe sloot de spelleider eveneens de ogen toen een schot van Cooreman achter de doellijn verdween. SK Lebbeke, dat voor het behoud strijdt in eerste pro vinciale, verdiende volgens zijn sckretaris alleszins meer dan de halve inzet tegen hek- kesluitcr Sint-Amandsberg. Positief was in ieder geval het hcroptreden van Frans Peeleman als voorstopper en Paul Van Doorselaer als rech terflankverdediger. Ook Koen Cooreman kreeg vande nieuwe trainer Jacques Mer- tens speciale felicitaties. Hij bracht op twee minuten van het eindsignaal de balans in evenwicht en dat was meteen nog een balsem op de wonde voor het al zo zwaar geteister de SK Lebbeke. De Konkel- goedploeg zal in de komende weken alvast nog heelwat punten moeten bijéén schar relen om zekerheid te krijgen over het behoud in de hoogste, provinciale afdeling. In dat opzicht laten voorzitter Eric Buytaert en zijn medewerkers alvast niets onverlet maar uiteraard zijn het nog altijd de spelers die het moeten waar maken. (E.G.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17