GRATIS TIP Opening Winterfoor start s van Karnavalesbattementen leder zijn waarheid Zondag is het weer zover au cheldeitreek Aalst In «Boeketje Vlaanderen» Wee! tan ianiar Sw LimBGRaen De perikelen binnen de CVP CHINA GARDEN Voor wie iets beter zoekt Og Op zaterdag 20 februari is de hoofdschotel van «Boeketje Vlaanderen» op de BRT-TV de stad Aalst. Met medewerking van het Vlaams Kommissariaat Generaal voor Toerisme, de Vlaamse Provinciale Toeristische Federaties en de Regie der Posterijen presen teert Gerty Christoffels met de stemmen van Elvire Deprez, Frieda Monfort en Luc Vandeput een programma gewijd aan Aalst. Dit in een scenario van I. Ollevier en in regie van Guido De Backer, Rode draad die door de presentatie van Aalst en onmiddellijke omgeving loopt is de boekdrukkunst. Aalst is inderdaad de geboortestad van Dirk Martens. De drukker van de Zuidelijke Nederlanden die in Vlaanderen één van de pioniers van het Humanisme was. Met Dirk Martens als vertrekbasis wordt het patrimonium van Aalst geschetst en worden een aantal historische figuren belicht zoals Priester Daens, Jan de Lichte en Louis-Paul Boon. Het programma start te 19.05 en wordt gespresenteerd vanuit kultureel centrum De Warande te Turnhout, Anderzijds kan men zich afvragen of Aalst voldoende haar toeristisch imago zelf verzorgt. In de Fed. van Toeristische Gidsengroeperingen is ze niet opgenomen alhoewel Aalst over een valabel gidsenteam beschikt en de meeste Vlaamse steden die toeristisch wat te bieden hebben er wel aktief in zijn. j_H Op donderdag 4 februari debiteerden zowel de CVP met als woordvoerder afdelingsvoorzitter Omer De Sadeleer als de Groep Illems ieder hun waarheid in verband met de evolutie in de CVP Aalst. Dit op perskonferenties in het Groen Kruis en in het Land van Riem. De meningsverschillen tussen de ACW-vleugel en de middengroepen zijn niet recent. Die dateren van reeds vele jaren terug. Burgemeester Raymond Uyttersprot slaagde er in beide groepen samen te houden niettegenstaande af en toe wrijvingen en misverstanden niet te ontgaan waren. Momenteel is men echter in een stroomversnelling geraakt waarbij een mogelijke verzoening eerder problematisch wordt. Omer De Sadeleer stelde steeds de deur op een kier te hebben gelaten en ook nu nog afgescheidenen naar de schaapstal te willen laten terugkeren doch de groep rond Ghisleen Willems stelde steeds voor ééndrachtig te zijn maar dat hen dat door de jongste perikelen niet meer haalbaar werd gemaakt. In het Groen Kruis had een partijbureau plaats met de loyaal gebleven leden en in het Land van Riem stonden Ghisleen Willems, Jos Van Landuyt, André-Emie) Bogaert en Herman De Vos de pers te woord. Voorzitter Pierre De Poorter was door ambtsbezigheden belet aanwezig te zijn. CVP zet feiten op een rijtje Bij de start van de huidige bestuursmeerderheid in 1982 leek het de CVP van Aalst voor de wind te gaan met een uitgelezen ploeg van CVP-gemeenteman- datarissen, gesteund door een sterk partijbestuur. Beiden steunden op goed uitgebalanceerde verhou dingen tussen de ACW- groep en de middengroe pen, verenigd in het Land van Riem. Sedertdien heeft het lot hard toegeslagen. Ziekte en zelfs overlijdens heb ben de rangen gedund. De CVP trachtte deze tegen slagen, dank zij de inspan ningen van velen, te boven te komen. Op 20 juni 1985 overlijdt plots Etienne Bogaert, schepen van financiën. Vermits hij uit het NCMV-midden kwam en behoorde tot de Land van Riem-ers, is voor zijn op volging in dezelfde groep alleen Ghisleen Willems de voor de hand liggende kandidaat. Ingevolge een konflikt met Robert De Pauw omtrent de respektieve bevoegdhe den (financiën of personeel) verzaakt Willems het sche penmandaat, dat vervol gens bij ontstentenis van andere gemeenteraadsle den uit NCMV-rangen toegewezen wordt aan Paul Stockmans, behoren de tot de landbouwgroep. Met het overlijden van E. Bogaert en het touwtrek ken om het schepenambt van financiën was meteen ook de kohesie in het Land van Riem zoek. Landbouw- en midden standsmidden vormden opnieuw een eigen politie ke drukkingsgroep binnen de CVP. In november 1986 wordt Robert De Pauw, intussen schepen van financiën, ge troffen door een beroerte, waardoor de uitoefening van het mandaat onmoge lijk wordt. Om humanitai re redenen wordt getalmd met zijn vervanging. Wijlen burgemeester Ray mond Uyttersprot in hoofdzaak neemt zijn ambtsbezigheden over, overigens op een door me de- en tegenstander sterk gewaardeerde wijze. Steeds om humanitaire re denen verwerpt de CVP de idee van ontslag door Robert De Pauw en wordt Ghisleen Willems om praktische redenen aange wezen om in te springen als waarnemend schepen. De grootste ramp De grootste ramp voor de CVP volgt met het overlij den op 22 maart 1987 van burgemeester Raymond Uyttersprot. De twee CVP-parlemen- tairen - gemeenteraadsle den, Maurice De Kerpel en Ghisleen Willems zijn kandidaat voor de opvol ging- In de schoot van de partij wordt de opvolging vrij vlug beslecht in het voor deel van senator Maurice De Kerpel met een kon- fortabele meerderheid van meer dan 75% van het schier voltallig partijbe stuur. Intussen maken de wetge vende verkiezingen van december 1987 duidelijk dat, tegen de zin in van de Aalsterse CVP, uittredend volksvertegenwoordiger Vervolg op blz. 4 CHINEES RESTAURANT ORIGINELE CHINESE KEUKEN Korte Zoutstraat 51 AALST Tel. 78.77.77 Brusselsestraat 99 DENDERMONDE Tel. 22.44.22 (donderdag gesloten) r CHINEES RESTAURANT (origineel Chinese keuken) Dendermondsesteenweg 157 9308 HOFSTADE-AALST Ons restaurant biedt u: sfeervolle inrichting; rustig kader gastronomische zakenlunchen en diners uitgebreide Chinese specialiteiten 12 soorten dagschotels naar keuze voor bruiloftfeesten, communie en recepties tot 80 personen groot eigen parkeerterrein Open: maandag tot vrijdag: 12-14.30 u. en 17,30 U.-24 u zaterdag: 12-14.30 u. en 17.30 U.-02 u. zondag en feestdagen: 12-24 u. geen sluitingsdag RESERVATIE: 053/77.52.91 Aalst. Nu het stadhuis weer versierd is met het lachende karnavalsgezicht en de kroon, weet iedereen dat de periode van de zotte driedaagse is aangebroken. Volgende week krijgt U van ons een meer dan uitgebreid woord- en beeldverslag van de 69" Aalsterse kavalkade (a) Aalst. De opening van de karnavalfoor in het stadhuis. De sekretaris van de foorkramers dankt (a) VRIJDAG 12 FEBRUAR11988 41' JAARGAN6 NR. 6 - 40 F e- Z(jn Driekoningenviering en Prinsenverkiezingen voorboden van de komende karna- cl j valesbattementen, de opening van de karnavalfoor is de echte start van de aktieve karnavalperiode. Deze had plaats verleden vrijdagavond in de trouwzaal gevolgd van een stapje langsheen foorpleinen en finaal begoten in het vernieuwd «The Classic» aan de hoek Keizerlijk Plein - Arbeidstraat. Dat deze opening zoveel prominenten in de trouwzaal zou brengen overtrof onze stoutse verwachtingen. Met de karnaval in zich is het duidelijk dat «gewone Aalstenaars» die niet het hele jaar de mond over karnaval vol hebben toch in deze periode de karnavalmicrobe voelen kriebelen en er als de kippen willen bjj zijn. Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Het stadsbestuur was er met burgemeester Maurice De Kerpel, schepen De Maght, Borms, Doorns; Bourlon en I uiteraard Vinck en met een I aantal raadsleden onder wie I we Edgard Hooghuys, Danny Denayer, Roger D'Hondt en Willy Bostecls herkenden. Ook het feestkomitee was er present met een grote afvaar diging, keurig in uniform en reeds omhangen met tal van karnavalattributcn. Vanzelf sprekend ook Keizer Kamiel en de nieuwe prins Maurice en verder karnavalist bij uit stek Marcel De Bisschop die een denderende, luidruchtige entree maakte en het vuur dadelijk aan de lont stak. Gasten waren de vele tiental len - men spreekt van een 100-tal «métiers» - foornijve raars die zich verleden zondag met niet al te veel strubbelin gen op de hen door André Willems aangewezen doch vooral in 't lang en in 't breed besproken plaats nestelden. Dit alles onder het nauwlet tend oog van beide stadssc- kretarissen Christiaan Wil- lams en Roger Schamphcleer. «Karnavaljaar» Burgemeester Maurice De Kerpel die de aanwezigen ver welkomde in de trouwzaal waar menigeen onder de aan wezigen «gepasseerd» was voor het aangaan van «een avontuur», stelde dat heel wat Aalstenaars zich bij het bepa len van een tijdstip richten naar «karnaval». Niet het bur gerlijk jaar dat start met nieuwjaar, evenmin het ker kelijk jaar dat aanvangt met de advent of een of ander boekhoudkundig of dienstjaar zijn bepalend, wel de periode Aalst. Na de toespraken rond de opening van de karnavalfoor, wo; glaasje te drinken (a) van karnaval. realiteit even op zij wordt ge- Aalst voor Zegt de rasechte Aalstenaar zet en de dagdagelijkse zor- besneeuwde niet makkelijk «'t is gebeurd gen worden afgeschud voor toch blijft I voor karnaval» of «dat was een kommerloos beleven van van Aalst, juist na karnaval». Karnaval de karnavalroes. Ook al is de is voor velen Vooral een dolle krokusvakantie voor een Huwelijkslijsten Porselein ft geschenken Meubelen en decoratie periode waarbij de grauwe tal de aangewezen periode o Vervolg op blz. 4

De Voorpost | 1988 | | pagina 1