Karnavalmikrobe inzwelgen Kinderkamaval op Sint-Anna Nog karnaval in Aalst: op «den Arend> 1 met de moedermelk «Paris by Night» Zoals trouwens op Sint- Anna zwelgt men ook in Erembodegem, grootste deelgemeente van Groot- Aalst, de karnavalmikrobe met de moedermelk in. Daarom de jaarlijks terug kerende kinderkamaval. Naar Aalsterse normen zijn mensen uit de deelge meenten vaak al te weinig kamavalistisch ingesteld en daarom wordt getracht via de jeugd deze instelling aan te zwengelen. Het was toch te Aalst dat de huma nist Erasmus vele eeuwen terug «De Lof der Zot heid» schreef... Voorafgegaan door de plaatselijke harmonie trokken vele honderdtal len gewaagd werd 3 400 keurig en minder keurig uitgedoste jongeren door het Erembodegems dorpscentrum als inzet van de karnavalfeesten. Bur gemeester Maurice De Kerpel, schepen Bourlon, Vinck en Doorns en uiter aard de Erembodegemse raadsleden waren present. Schepen Van Vaeren- bergh kon wegens gezond heidsredenen niet aanwe zig zijn. Na den toer doorheen het centrum werd verzameling geblazen in de parochie zaal die dadelijk overvol liep. Kamiel bracht er de nodige ambiance in waar na clowns zorgden voor verdere kinderpret nog aangezwengeld door het uitreiken van snoepgoed. In Rollerland Ook in Rollerland werd karnaval gevierd door een bont uitgedoste menigte jongeren die zich ver maakten op rolschaatsen of op skateborden. De dis- codreun werd nu eens ver vangen door kamavalsch- lagers waarbij Keizer Ka miel andermaal zijn beste A„,„, CL,, beentje voorzette. Dat beeld van het kinderkamaval in Erembodegem. deed ook prins Maurice al lag zijn hiel in het gips wegens gescheurde ge wrichtsbanden. Maar daarvan was uiterlijk niets te merken. Ook in Mijlbeek in het Sint-Maarteninstituut liep de zaal vol kinderen. De benjamins van het karna val. En in de Katholieke Kring te Moorsel werden «oudere» jongeren ver wacht op een zeer ge slaagd karnaval TD. Ondertussen was ook de Derde Leeftijd in aktie. De pas in Sint-Niklaas ver kozen prins en prinses Derde Leeftijd Petrus De Gols en Jacqueline De Wit mengden zich duidelijk in het kamavalgewoel. LH Aalst. Chris de Arendprins was present op het kinderkamaval in de Arendschool. Aalst. Kinderkamaval in Erembodegem. De jeugd was een en al entoesiasme. Aalst. Het karnavalbal van het Davidsfonds Moorselbaan Op initiatief van medepas toor Jef Impens werden in 1970 «de Jefkes» gesticht. Een achttal Jefkes die lui sterden naar de naam Jef Bonner, Jef Borms, Jef Meyers, Jef Nimmegeers, Jef Pape, Jef Rimbaut, Jef Van Durme en Jèf Ver- heyen. Een groep die op Sint-Anna zou zorgen dat er meer leven in de brou werij kwam. Met als uil schieter het traditioneel Jefkesbal slaagden ze daarin wonderwel. Ook dit jaar. Met de opbrengst van dit kamavalesk gebeu ren zou iets gedaan wor den voor de kinderen. Dit jaar waren zeker dui zend kinderen in de stra ten van Sint-Anna op een zonnige karnavalmaan- dagnamiddag. Verkleed in cowboys en -girls, pierrots en harlekijns, clowns en perrewettemakers, boeren en boerinnen en noem maar op lieten ze eerst aan de Sint-Annazaal een mas sa kleurige ballons de lucht in. Een ballonwed- Elke zaal die zich respekteert organiseert een karnaval- gekend was, ziet u wel wie bal. Uitschieter is en blijft het Katrienenbal georgani- er zich zo allemaal op het seerd door de aloude Rederijkerskamer de Catharinis- podium verdrong. Mare ten- De Cock met zijn FS-band en Antoine Van der Hey- Vervroegde teestehjkheden samen met den met kamavalschlagers Oktoberfeesten schepen Doorns en een en -medleys zorgden voor Nu Wieze duidelijk met sterke afvaardiging van een te snijden ambiance zijn Beierse Oktoberfees- feestkomitee present, waarbij de produkten van ten heeft afgehaakt heeft N'et meer "iet de promo- de naastbijgelegen brou- Netwerk in de De Ridder- bus onzaliger gedachtenis werij ook wel in ruime straat gezorgd voor konti- of eigen wagens die mate bijdroegen, nuïteit met zelfs duidelijk het bierverbruik afremden Het defjlee «vervroegde» Oktober- docb met de bus van r.-; Hp feesten. De diens, went er ScheiUnck. alleszins verzekerd door Flno-Aut deux amo J Msj, Beierse Bubenin origineel In de Salons Veispaille Paris, Paris Paillettes en kostuum en Dirndls als op waar de toegangsprijs 300 Miss Rio. de foto's. Aan het deco- fr bedroeg ging het er heel rum was wel enigszins ge- wat chiker (en duurder) Bij de heren wonnen Pileir werkt om er een Zuidduits aan toe want georgani- Lumjair in een uitzonder- tintje aan te verlenen doch seerd door Rotaract, de lijk mooie kreatie, Jose- qua muziek refererende jongeren van serviceclub phine Baker en Café de mets maar dan ook mets Rotary. Het geheel stond Paris. Er hadden zich een naar Beieren Discodreun er in het teken van fluore- tiental dames en een 15-tal tot en met Blijkbaar toch scerende kostumering, heren voor het defilee ge in de smaak van de jonge- Met vooral witte kledij meld. Van het 20-tal kop- ren vallend want reeds op kwam de belichting er pels werden door de jury zaterdag was er veel be- magnifiek op uit. geselekteerd Parijse Fon- angs e ng. Parys aan de Seine te'n. Madammen met to- By de Jefkes Klapstuk bleef andermaal 9ue> Folie Classique, Twië In de Sint-Annazaal was het Katrienenbal. Waar Ajoinencancan en Oeper het traditioneel vollen vorige jaren het circus, de Poep op zijn Frans. Bij bak. Medepastoor Michel Venetie werden uitge- de kleine groepen wonnen had er zijn bekijks in de beeld moest nu worden in- van de 15 aangedienden vele honderden kamava- gespeeld op het tema Paris Paris, ne schip in geiven, listen men stelde dat er by Night. We zagen dan 1° de groipbakken van de wel heen- en weergeloop ook in de overvolle Kei- Moulin Rouge, Les Chats was doch dat er continu zershallen waar de festivi- Perdus, Air France en zeker 600 karnavalisten teiten pas rond 5.30 ten New-York-Paris, aller et present waren die zich einde liepen er moest retour. En bij de grote op de tonen van «The de volgende dag nog ge- groepen zegepraalden Goebby s» bij pot en pint vierd kunnen en maan- en Keizer Kamiel en de Ka- verlustigden. We zagen er dinsdagochtend raakte een Billekes vóór Maison Ma- praktisch geen enkele niet- aantal karnavalisten thuis dame Arthur, Koamer en verklede persoon met de ochtendautobussen Ontboit te Paris en Rot en opdagen. waarop zelfs gedanst Mousse. Sociaal Centrum werd, mensen rondhossen In de Immerzeeldreef met la Tour Eiffel, met de Als meest inspelend op het waar men in het Sociaal Are de Triomphe in ver- tema Paris la nuit werd Centrum gratis terecht schillende delen en clo- «Paris in Love» bekroond kon op de festiviteit van de chards, danseurs de Java, en als meest kamavalesk lokale kamavalgroep «De accordeonspelers, waren «De Konkersloapers van Schoimers» was eveneens er bij de vleet. Uit de de Veirkemert» veel animatie. Zoals over- uitslag van het defilee lh al elders waren daar ook waarvan het resultaat pas burgemeester en schepen rond 2.30 u 's morgens strijd waarvan de uitslag zal bekendgemaakt wor den op zondag 27 dezer in de Kring. Daarna werd tussen de wagens van de Saazers, de Veetegaards en de Jefkes zelf opgestapt doorheen de straten van deze volk rijke buurt. Duidelijk was dat heel wat volwassenen er passief van aan de voor deur van genoten maar dat eveneens heel wat volwas senen, al dan niet met hun kinderen, mee in de stoet opstapten. Op een paar plaatsen was het grabbelen troef want vanuit ramen op de verdieping werd heel wat snoep te grabbel gegooid. Een muziekmaatschappij was er dit jaar niet (meer) bij. Wel waren de burge- Aalst. Prijswinnaars op het Katrienenbal, zo te zien ook best tevreden met de zege. meester en schepen Chris Borms (op het thuisfront) present. Met uiteraard prins Maurice die, coca drinkend, al zijn verplich tingen nauwgezet ver vulde. LH In het stadscentrum z(jn de karnavaltribulaties nog niet aan hun einde. Op de foorpleinen is er nog steeds welig vertier en morgen zaterdag 20 februari zijn er nog karnavalbals. 6 De Vriendenkring Onze School organiseert morgen V^üi U- 'n Binnenstraat 157 een karnavalbal met wedstrijd voor de best gekostumeerden en in de spekta kelzaal van de Keizershallen kan U vanaf 21 u. dansen met Keizer Kamiel en de Kamillekens. Kamjel die op zowat alle bals present is verwacht er ook U. Overmorgen zondag viert de Prinsencaemere der Aloude Stede tot Aelst haar traditioneel feest cn 's namiddags is het al kar naval dat te beleven is op de wijk Arend. op «Onzen Karnaval Arend» Morgen zaterdag 20 fe bruari is er vanaf 19 u. een Arendse Fakkeloptocht met samenkomst aan P Moens. Op zondag 21 fe bruari wordt de publici- 'eitskaravaan gevormd op de Mijlbekelaan en start er 'e 14.30 u. De karnaval- s'oet zelf wordt gevormd 'a"gs de Kiekestraat, Gui- do Gezelle- en Kroon- straat en de Drievelden- Weg- De omloop wordt he mden vanaf 15 u, over Olievelden, Groenstraat, "ozendreef, Oude Abdij-, Botermelk-, Binnen- en Dompelstraat, Oude Den- dermondsesteenweg, Geldhofstraat en Binnen straat waarin de tribune staat opgesteld. Op maandag 22 zijn de Arendse super voil Jean- netten van de partij. Ze kunnen zich laten inschrij ven in café Johny Boy. De verbranding heeft plaats te 20 u. op het terrein Boey- kens en de prijsuitreiking gebeurt in café De Kref- ters. Volgorde van de stoet 1. Politie Aalst, 2. Post koets Behangselzaak Brussels huis, 3. AKV De Denderruiters als Armee Beige, 4. Sierwagen Hof Ter Vincken, 5. Sierwagen Hof Ter Vincken, 6.. Sier wagen Hof Ter Vincken, 7. Sierwagen Hof Ter Vin cken, 8. Sierwagen Hof Ter Vincken, 9. De Fille- kens. Waar is Fil? Waar is Frans?, 10. Show Drum band en Majoretten - As senede, 11. Sierwagen met Arendprins 1988 Prins I en Jeugdprinsen Ann en Bart, 12. AKV De Zieke Zjieratten, 13. De AZ 77 vrienden gaan naar Tirol, 14. AKV De Zweetholle- kens, 15. De Boerkes van 't Hof zijn tof, 16. AKV De Sjiepeerekes, 17. Ko ninklijke Fanfare Sint-Ce- cilia Wieze, 18. AKV De Dompeleers, 19. De ge- bieren gaan op snok, 20. AKV De Marcoentjes zin gend door het leven, 21. AKV De Kammerotjes, 22. AKV De Voortkapoe nen, 23. AKV De Pisje- loes, 24. AKV De Onder kruipers, 25. De Ajuintjes komen nor Den Orend, 26. AKV De Berkes van Sint Anna, 27. AKV Pla- dasj, 28. Viva Den Orend met De Flierafluiters, 29. De Perrewettemaokers, 30. AKV Noig gambeteird en vrietj gejeneird, 31. AKV De Bierkelkes, 32. AKV Roeidsel, 33. De Su per Flockies op volle toe ren, 34. AKV De Foefe- leers, 35. Fanfare Sint Ce cilia Welle, 36. AKV Van Tien komt tander, 37. AKV Drasj, 38. AKV Zonder eir goget oeik, 39. AKV Korosje, 40. AKV Zint wei gont ne kier pro- beiren, 41. AKV D'Ok- kosjeprotten, 42. AKV Vriet - Vriet - Vriet, 43. 80 bierleppen uit den hemel ToolLt'K1° j Ee" sfeerbeeld van he' Katrienenbal nat, 46. De verstoeitelin gen van café Sint Gudula, 47. De echte stienaaten zien pikante Biekes, 48. AKV Eirg, 49. Fanfare Sint Cecilia Burst, 50. Arendse Voil Jeanetten op zwier. LH Aalst, in de Sint-Annazaal was er plaats tekort voor de danslustigen die het jefkesbal bijwoonden. Aalst. De mannen van de Arendwijk kwamen nog een keer samen om de laatste voorbereidselen te treffen voor de stoet. Foto's Ajoin de Flitser De Voorpost - 19.2.1988 - 11 plas- Eindeloze reeks karnavalbals

De Voorpost | 1988 | | pagina 11