Zestigste karnavalstoet in Aalst Weekblad van Bender Burma-en os-I Sons and Daughters vedetten opnieuw in Aalst Neen, geen twee wedden voor één schepenambt Taverne 't Hofken De Voorpost VRIJDAG 18 FEBRUAR1 1888 41' JAARGANG NR. 7 40 F Foto's A join de Flitser Vorig jaar waren de twee hoofdpersonages van het overbekend Australische feuilleton «Sons and Daughters» al te gast in Aalst, waar ze onder meer getuige waren van het na-Tourcriterium dat vooral bij Fiona heel wat entoesiaste kreetjes uitlokte. Dat is hen zo goed bevallen dat ze ook dit jaar naar de keizerlijke stede komen en liefst met zijn vieren. Dit keer staat een galaoptreden van vier hoofdper sonages uit de populaire televisieserie op het pro gramma, in kombinatie met een totaalshow die zal gepresenteerd worden door Walter Capiau. Tijdens de voorstelling wordt er onder het publiek een tombola georganizeerd met als hoofdprijs een gezellig etentje met Walter Capiau en de Australi sche gasten. Op donderdag 7 april zal dit galaoptreden plaatsvin den in de grote schouwburg van het nieuw kultureel centrum van Aalst, De Werf aan de Molenstraat 51 te Aalst. Wie dit galaoptreden wil bijwonen kan nu al kaarten bestellen en de toegangsprijzen bedragen 1.200 fr. (kategorie 1) voor VIP's, 800 fr. (kategorie 2) orkest en 700 fr. (kategorie 3) balkon. Kaarten zijn te bekomen bij Sound Track, Hovenierstraat 18 te 9300 Aalst (053/70.36.85) en Solbemol, Sluier straat 1 te 9300 Aalst (053/77.21.69). Men kan ook kaarten bestellen door overschrijving van het ver schuldigde bedrag op rekeningnummer 063- 1051905-72 van PAI (Productions Artistique Inter nationales) Postbus 70 te 9308 Hofstade (kategorie en aantal vermelden en de kaarten worden dan onmiddellijk na ontvangst van betaling toege stuurd). De kaarten zijn genummerd en worden toegekend naarmate de aanvragen binnenkomen. Schepen Robert De Pauw die wegens zijn gezond heidstoestand tussentijdig vervangen wordt door gemeenteraadslid Ghisleen Willems blijft steeds de titularis van het schepenmandaat. Zijn naam komt voor op de betaallijst en niet die van Ghisleen Willems. Het is dus duidelijk zo dat voor dat schepenambt slechts één vergoeding wordt uitge keerd. Artikel 108 van de gemeentewet zegt immers dat indien een gemeenteraadslid gedurende een maand of langer het ambt van schepen waarneemt hem de aan het ambt verbonden vergoeding wordt toege kend. Maar dit tenzij de vervangen schepen verhin derd is wegens ziekte of wegens vervulling van een niet-bezoldigde openbare dienst. Er kan dan ook geen sprake zijn van betaling zowel van de titularis als van de vervanger. In de rechtsleer en de rechtsspraak geeft dit geval allerminst aanleiding tot enige betwisting. Een vervangen zieke schepen behoudt wettelijk het recht op zijn wedde. Momenteel is het dus zo dat Ghisleen Willems volwaardig zijn handtekening plaatst onder officiële bescheiden als deelnemer aan het college. Als bert De Pauw echter morgen terugkomt naar het dhuis is hij het die de valabele naamtekening mag pfaatsen. Maar naast de officiële teksten zijn er ook humani- e beschouwingen en in werkelijkheid is het zo dat zowel op het financiële als op het fiskale vlak :ussen De Pauw en Willems een gentlemans Agreement, een onderling akkoord werd gesloten. (lh) Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87

De Voorpost | 1988 | | pagina 1