Nu ook prinsessen voor de prinsenkamer Prijswinnaars van de milieumaand te Aalst Middengroep heet «Vrije Demokraten> Volledig geautomatiseerde jeugdbib operationeel in De Werf Teledienst: «Week van het voluntariaat» De Voorpost-26.2.1988- 11 Voor reeds de achttiende keer vierde de Prinsenkamer, eigenlijk «De Prinselycke De tijd dat de feestzaal in schuldigen en van Kamiel Carnavalcaemere der Alhoude Keiserlycke Stede tot Aelst» haar jaarlijks feest acht de vooravond dreunde van werd gezegd dat hij «naar dagen na karnaval Aalst. de evoluties van Oorde- Dendermonde was gezien Eerder was zulks een evenement dat prinsen en karnavaldelegaties uit allerlei gemse majoretten, de tijd de goede relaties tussen kontreien, ook uit Nederland en Duitsland, lokte. van de vuurwerkapatheose Aalst en de Ros Beiaard- Momenteel beperkt dat zich tot afvaardigingen uit Denderleeuw en Oudegem plus een op het Stationsplein of van stad», aantal oude getrouwen als ex-cantinière mevrouw Delmoitié uit Brussel en Willy de verbranding van de Prins Popoll werd als Lippens uit Eeklo. Ajuinboom op de Grote scheidende prins opgeno- Markt is inderdaad reeds men in de Prinsenkamer lang voltooid verleden met de nodige ceremonies, tijd. Het werd in een reuzen- doos een hoed gebracht De Prinsenkamer staat dje fjnaai eerder van het er-" travestiegenre was. Daar- Deken Simon D'Hondt mede werd dan gerefe- die samen mat een aantal reerd naar de travestie- ex-prinsen aan de basis lag shows van de prinSenka- van het ontstaan van deze mer dje verdere aktivitei- prinsenkamer in 1971 kon ten mogelijk maken. «Wie toch stellen dat, alhoewel onze travestieshows mee- de Kamer aan heel wat maakte spreekt er alleen fuguurlijke beschietingen maar lof over. het hoofd moest bieden er Alleen zij die ze nooit za- toch nog staat. Nog steeds gen hebben er kritiek op» springlevend. Ieder jaar zegde Deken D'Hondt. krijgt ze er telkens een jye echte hoed werd hem nieuw lid bij wat dan wel dan ook daarna 0verhan- een kompensatie is voor djgd nadat ex-prins Karei een of ander lid dat om p>e Naeyer een autentieke i°f andere r en oorkonde had voorgele- a zen- Daaruit bleek dat De Prinsenkamer maakt «p0poll tot grote satisfak- zich bij de bevolking be- tie van de bewoners van de mind voor haar inzet voor stede Aalst zich voorbeel- anders-validen. Kinderen dig van zijn taak had ge_ laat ze op de foorpleinen kweten als gezant van van het karnavalgebeuren Aalst en tot jouissantie mee-profiteren en ouden van de j^ele bevolking», van dagen en zieken wor den door de Kamer even- Oesjepot min vergeten. Karei De Naeyer had het over de hutsepot die kar- Zitting navalvierend Oilsjt uitein- In de feestzaal liepen heel deijjk dan toch is. Hutse- wat belangstellenden sa- p0t met anerhande ingre- men voor de vienng. Dit djënten met als hoofdkruid niettegenstaande een eer- de ajuin Ajuin die winden der mistige, weinig mspi- doet ontstaan die wel eens rerende morgen en het feit tegen andere aanbotsen en dat heel wat karnavalisten zinspelend op de twee moe zijn. Bovendien is het dracht in politieke par- karnaval zowat in alle om- tijen, elkaar bekampen, gevende oorden: Lede, Maar ook «prinsessen» Dendermonde en Ninove passen in een hutsepot en om er maar enkele te om de prjnsen op te kikke- noemen. ren kwamen er dan ook Burgemeester Maurice De een vijftal in optimale for- Kerpel liet zich wegens me aanzetten. Bovendien een griepaanval veront- werden Emilienne Aalst. Twee leden van het stedelijk feestkomitee werden gehuldigd voor hun jarenlange trouwe inzet: die eer viel te beurt aan Frans Wouters en Gaston Van den Hauwe (a) Aalst. De deelnemers aan het prinselijk banket in de Borse van Amsterdam (a) Aalst. De Prinsencaemere anno 1988 (a) Aalst. De stoet van de genodigden op de prinsendag (a) D'Hondt, Emilienne Van Pottelbergh en Leona «van Marcelleken» in de bloemen gezet voor het geduld dat ze jarenlang met hun prins-gemaal heb ben betoond. Prijswinnaars van de milieumaand te Aalst wandeling inlegden Mijlbeek tenslotte organi- materie toch diepgaander Schepen André Dooms, stelde dat het stadsbestuur al het - Radio Katanga, die ge- seerde een voordrachta- benaderden en die boven- Geschenk mogelijke heeft gedaan om de Aalsterse bevolking meer durende de Milieumaand vond onder de passende op nog een jaarabonne- Ook voor burgemeester milieubewust te maken. Middelbare scholen organiseer- rechtstreekse interviews titel «Het Europese Jaar ment van het maandblad De Kerpel was er een ge- den een speciale milieugemeenteraadzitting, jeugdvere- met mandatarissen, am- van het Leefmilieu». «Grasduinen» ontvangen schenk dat hem thuis zou nigingen deden aan milieuzoektochten, leerlingen van de btenaren, verenigingen en Al deze elf deelnemende zijn het WWF-Gonda, Ra- bezorgd worden. Het be- basisschool deden mee aan tekenwedstrijden en op de wakkere burgers uitzond groeperingen ontvingen dio^Katanga en vzw Yoga vatte o.m. alle mogelijke Milieudag werd Jan Modaal aangespoord zich over de - Het W.W.F. - Aalst, dat een relatiegeschenk en een milieuproblematiek te bezinnen. Ook het Aalsters vere- een unieke diareeks aan ingekaderd diploma. Een nigingsleven werd aangepord tot meer milieubewustzijn, een felgesmaakt panelge- speciale vermelding voor De man in de straat moest meer milieuminded worden sprek koppelde onder het drie groeperingen die de om opgelegde maatregelen meer aanvaardbaar te tema «Natuurbescher- maken. ming: droom of werke- De schepen stelt met het schreven en dat er daarvan hjkheiia» beleid op de goede weg te maar welgeteld 11 een De VZW Yoga Vedanta zijn dat de jongste tijd dui- daadwerkelijke positieve Aa'st die een studiedag delijk vruchten begint af te respons gaven, moet men opzette onder het motto: wprnpn besluiten dat dit slechts «Leefmilieu: kernproble- bedroevend resultaat m®n en 0P'°®s.'!1?ei?>* Vedanta, Aalst. alle drie uit werpen Respons toch ontgoochelend... attributen om Maurice, moest hem volgend jaar de lust daartoe bekruipen, toe te laten door het stads centrum te evolueren als «Voil Jeannet». Niet te vergeten ook de traditio nele vogelmuit maar dan wel met twee vogels erin, bij voorkeur groenachtige. En beiden ferm gebekt zo dat ze met elkaar heftig aan het diskussiëren kun nen slaan en «ambras» maken. Schepen Juliaan Vinck - als U dit leest is hij wel licht reeds terug thuis na een lichte heelkundige in greep - reikte stadsme- dailjes uit. «Nu hebt ge er genoeg bij» werd hem ge zegd. «Verleden jaar was dat niet het geval zodat leden van de Kamer de hunnen voorlopig afston den maar er nog steeds naar wachten... Antoine op de mansarde Ex-prins Antoine Van der Heyden die hier en daar het woord werd ontnomen kon nu wel in de feestzaal van het stadhuis zijn ge moed luchten. «Op de mansarde» werd dan ook duchtig meegezongen. Wie aanvankelijk dacht dat het lied zou handelen over ouden van dagen of mensen van de nieuwe ar moede die hier of daar op een mansarde van hun le vensdagen slijten had het mis. Antoine had het over het karnavalmuseum op «de mansarde van het Oud-Hospitaal». LH is en een bewijs te meer De i r Werden de verwikkelingen in de Aalsterse gemeentepoli- k kk t tiek, vooral dan momenteel binnen de CVP, herhaalde- vele anderen, volledig «De Vrye Demokraten». loyaal blijven (en hoe!) Op 9/2/1988 werden door met de Christelijke Volks- de arrondissementele In de innn van rl<* maand dat soortgelijke sensibili- SAF die haar hobby-krea- ,yk en grondig op de korre| genomen, de échte stryd partij, zoals wij die in Uw Voorzitter eens te meer P SPrinOKCnmnnpnPS Wfil dp= h®S tentoonstelde «ina ctovHc voi-Hor Pomaiol hstslr«nrla allncrinc m.i.n nfifSOOn PfVarp.n» Willekeurig enkele Vrije juni 1987 werden alle ver enigingen, ongeacht of zij tot de sociale, kulturele, sport- dan wel tot de vrije- tijds- of ontspanningssek- tor behoren, uitgenodigd tot het organiseren van een of andere specifieke aktiviteit in het kader van de Stedelijke Milieu- seringscampagnes wel de gelijk hun nut hebben. Elf milieubewuste verenigingen - Oxfam-Wereldwinkel organiseerde een sugges tieve lage» ging steeds verder. Carnaval betekende alleszins geen reces. Hiervan getuigt volgende persmededeling. persoon ervaren». willekeurig enkele Vrije Vervolgens werd op 8/2/ Demokraten uitgenodigd 1988 door de Algemene om in «Ninove» inlichtin- «Milieumaandeta- «Sedert de afzonderlijke ner onherstelbare schade Vergadering van ons Poli- gen te komen geven om- opstelling van het ACW heeft opgelopen. Zoals de tiek Comité overgegaan «ent de gebeurtenissen. De elf verenigingen die - De LJR (Liberale Jon- werden de mensen uit de zaken nu staan behoort tot de oprichting van het een SDeciale milieu-aktivi- eeren Raad! van Aalst or- middeneroeoen en aanver- een gezamelijke lijstvor- Vooreerst dienen Aalster- ming klaarblijkelijk niet «Comité ter voorbreiding se problemen niet in Nino- meer tot de mogelijk- van de Gemeenteraadsver- ve opgelost te worden. heden. kiezingen 1988». Vervolgens is het zinloos Het staat uiteraard buiten Eveneens op 8/2/1988 om zaken te gaan toelich- kijf, Mijnheer de Voorzit- werd bij unanimiteit als ten die de Arrondissemen- een speciale milieu-aktivi- geren Raad) van Aalst or- middengroepen en aanver- teit organiseerden gedu- ganiseerde tijdens 2 wante permanent onder rende de Milieumaand opeenvolgende zaterdag- druk gezet. Deze akties waren: markten een pamfletaktie hebben een averechts ef- - De Groene Fietsers van gevolgd door een alterna- fekt gehad en hebben de maand. Het stadsbestuur Aalst die een perskonfe- tieve vuilnisbakaktie. banden van vriendschap liet zich daarbij niet onbe- rentie gekoppeld aan een - De VTB-VAB afdelin- en lotsverbondenheid nog tuigd en ondersteunde de informatieavond over de gen van Aalst en Erembo- veel hechter toegehaald. Milieumaand onder meer sanering van de Dender degem legden een speciale Door de plaatselijke CVP- door middel van het orga- belegden natuurwandeling in voorzitter werd op onsta- - De KGB (Christelijke - Het CMBV-Hofstade tutaire wijze (slechts één Bond van Gepensioneer- hield een kruidenwande- handtekening en zonder den) van Erembodegem ling beslissing van het Bureau- niseren van vier eigen akti- viteiten. Wanneer men be denkt dat er zo'n 250 ver ter, dat wij, en met ons lijstnaam gekozen voor tele Voorzitter reeds tot in de puntjes kent. Bij wijze van antwoord werd op 10/2/1988 door de Vrije Demokraten de openbrief overgemaakt aan de Voorzitter en werd deze attent gemaakt op het feit dat het moet ge daan zijn met het lukraak uitkiezen van gesprek spartners uit onze politie ke groepen. Ons parool is «Vrije De mocraten» en onze leuze «Voortdoen»» LH enigingen werden aange- Centrum die een natuur- - en de KGB van Aalst- Bestuur) gepoogd om via een onpersoonlijke brief, «Er is veel te doen voor vrijwilligers» gericht aan slechts enkele Samen met het Platform moet betalen, zodat zij an- Withuisstraat 3 te Aalst, of Een waaier van keuzen! mensen uit de groep, een voor Voluntariaat dat deren «op straat zetten». maak een afspraak op het En daarbuiten is er nog wig te drijven tussen de «Vrijwilligers op weg naar Zo enkelvoudig is de rede- tel. nr. 053-77.61.61. heel wat! nieuwe banen» lanceert nering echter niet!! Je vindt er een luisterend Vrijwilligerswerk iets voor stelt Teledienst Aalst, Wi- Wel is het dikwijls zo dat oor elke voormiddag op jou? Jawel ook voor jou! thuisstraat 3 tel. 053- nieuwe behoeften van de werkdagen van 9u30 tot ter willekeurige wijze en- 77.61.61, vrijwilligerswerk samenleving ontdekt wor- 12u30 en op woensdagna- kele leden uit onze groe- in het daglicht. den door sociaal voelende middag van 14 u. tot 19 u. pen aangeschreven om Steeds weer worden «pro- partikulieren, eerder dan In ons filiaal in de Boter- zich te onderwerpen aan bleemgebieden» in onze door de overheid. De vrij- melkstraat 177 (in 't Spie samenleving nagenoeg al- williger vangt signalen op ken) te Aalst, tel. 053- wig te drijven gesloten rangen Inderdaad, werden op lou- De jeugdbiblioteek is audio-visuele middelen die stratieve diensten in de pen aangeschreven reeds sinds maandagvoor- extra-zorg in de behande- Kattestraat. De admini- zich te onderwerper middag in werking in De ling verdienen. stratieve diensten en de de plaatselijke leiding. Werf. Op de tussenverdie- Het ligt in de bedoeling boekbinderij worden in- Hierop werd gereageerd tijd eerst door vrijwilligers en zendt ze - doordat hij er 78.35.35 kun je terecht op ping tussen gelijkvloers en dat de hoofdbib in De derdaad, na heel wat poli- bij wijze van een schrijven ontdekt. Zij zijn baanbre- «drukte» over maakt - ver- maandag-, woensdag- en eerste verdieping. Zowat Werf operationeel is tegen tiek getouwtrek, onderge- dd. 8.2.1988 gericht aan de kers, snijden zones van sterkt door. Daar komen vrijdagvoormiddag van 10 13.000 jeugdboeken wer- maandag 14 maart. Eén bracht niet in De Werf Nationale Voorzitter nieuwe aktiviteiten aan: soms jobs uit voort, omdat u. tot 12 u. en op woens- den ingepakt en met stads- week dus na de officiële maar wel in het Huis De Frank Swaelen, getekend buren- en vriendenhulp, de aanpak nogal eens des- dag van 14 u, tot 19 u. auto's van de Kattestraat opening van het kuituur- Bolle. door de sekretaris en de mantelzorg, naar De Werf gebracht centrum. Moest het nood- Wie zowat 1,80 m. groot is ondervoorzitter van de zieken: waar ze een plaats vonden zakelijk meubilair vroeger moet in de leeszaal wel CVP-afdeling Aalst, op nieuwe boekenrekken, worden geleverd dan kan oppassen. U stoot er dan Al wat betreft de jeugdbib het best dat de hoofdbib wel makkelijk met het Hierbij werd omstandig, sten te kort schieten, is geautomatiseerd en, als reeds op 5 maart funktio- hoofd tegen een of andere chronomogisch en gemoti- ga zo maar door. de werking goed meevalt neert. Deze bib komt in buis. Moest u niet juist veerd melding gemaakt Vaak wordt gedacht: vrij- werk». zoek wordt dat een valabele ba- De Werf op het gelijk- weten of u in De Werf al van de gebeurtenissen te willigheid heeft te maken Want «echt» vrijwilligers- - projekt «senioren zijn er sis voor de autmatisatie vloers en op 1 en de lees- dan niet op het territorium Aalst met als besluit: bezoek aan kundigheid vraagt. Maar Welke vrijwilligers-initia- bejaarden, al- ondanks deze evolutie tieven zijn er zoal binnen leenstaanden. hulp waar blijft er in onze maat- Teledienst-Aalst? georganiseerde hulpdien- schappij een groot terrein - regiokernen vrienden-en en braak liggen voor «geën- burenhulp gageerd vrijwilligers- - projekt bejaardenbe- met vrije tijd, met werk- werk is wel «vrijwillig» voor senioren» van de biblioteek zijt kijk «De gebeurtenissen van de loosheid. Soms wordt ook maar het vraagt daarom - projekt Auxilia «engage- van de hoofdbiblioteek. zaal op 2. ,„r. 0 Verleden maandag werd Tot het ogenblik dat het dan naar het tapijt. Is het laatste weken en de onbe- tnet de verhuizing van dat Huis De Bolle aan de Ka- groen, dan is u in de bi- tamelijke praktijken.... materiaal gestart dat naast pellestraat volledig herin- blioteek. Daarbuiten is het zijn van dusdanige ern- loosheid, doordat men Ben je daartoe bereid of bouworde de vele duizenden boeken gericht is blijven de hoofd- vloertapijt immers paars. stige aard dat het vertrou- vrijwilligers taken laat uit- heb je nog wat tijd vrij? - projekt «hulp in Tele- ook al een schat bevat van bibliotekaris en de admini- wen in het ACW als part- voeren die men normaal Kom dan eens langs in de dienst» gezegd: het vrijwilligers- niet minder werk vergroot de werk- ment». projekt ziekenbezoek projekt i.s.m. Tele- Vrjjwilligerswerk binnen Teledienst Teledienst heeft regioker nen vrienden- en buren hulp (opvang en begelei ding van geisoleerden), bejaardenbezoek, een projekt «senioren zijn er voor senioren», 2103 se nioren bieden zich aan om hulp aan kollega's te bie den), Auxilia (basiseduka- tie), ziekenbezoek (een babbel, een luisterend oor), Tele-bouworde (kar weien allerhande) en hulp in de organisatie Tele dienst zelf. Meegaan met vervoer van, bezoeken aan, nachtwacht of thuiswacht bij, huis houdhulp bij, boodschap pen voor... LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 11