de Jonghestichting Finale Stephan Proklamatie Voordrachtwedstrijd Sint-Barbara «Meester, hij begint weer» 39 De Voorpost - 26,2.1988 - 13 21,3: Jeugd en Muziek afdeling Aalst: Lenteconcert. Martha Szabo: harp, Frank Hendrickx: dwarsfluit. Aanvang 20 u. (Centrum Netwerk) 26.3: KWB St.-Martinus Aalst: wafelbak in Parochiecentrum, Zonnestraat 20 Aalst van 15 tot 21 uur. 26.3: Kamillekes Aalst: competitiewedstrijd; vertrek jeugd- ploeg om 11.30 u„ vertrek nat. ploeg om 13.15 u.; vertrek prov, ploeg om 15.45 u. om 13 u. Brussel-Kamillekes (jeugd). Om 15 u. Brussel - Kamillekes (nat), om 17.15 u. Brussel- Kamillekes (prov.) Kaartclub Groen Kruis Op vrijdag 11 maart kaarting in 't Groen Kruis georganiseerd door de belottersklub. Inschrijven vanaf 19.30 u. Begin 20 u. Inleg 50 fr. 25 geld- en naturaprijzen voorzien ter waarde van 3,000 fr. 12' Wandeltocht van Groot-Aalst Wars door de Faluintjes op zondag 6 maart Afstanden: 7, 10, 15, 20, 25 en 32 km. Starturen: 8.30 u. tot 14.30 u. voor alle afstanden. Aankomstafsluiting: 18 u, voor alle afstanden. Startplaats: Stedelijke Lagere Gemengde School, Dorpstraat 15, 9392 Meldert-Aalst. Aandenken: Brevet: 30 fr. Groepstrofee: Voor alle groepen met minimum 15 deelne mers. E H.B.O. Het Vlaams Kruis staat in voor de verzorging. Deze tocht komt in aanmerking voor de wisselbeker van de Vlaamse wandel- en joggingsliga. I.V.V. afstempeling. 1ste tocht die in aanmerking komt voor de «Wandeltrofee van het land van Aalst» Inlichtingen: - Langelet Willy, Rozendreef 49 Aalst, tel. 053/21.11.62 Van Impe Jan, Groenstraat 35 Aalst, tel. 053/70.25.94. Vermoesen Etienne, Park Terlinden 14 bus 45 Aalst. Tel. 053/78.24.22. Hoe kom je bij de start- en aankomstplaats? ofwel: via de ring rond Aalst volg je de richtingsaanwijzers O.L. Vrouwziekenhuis en Vilvoorde tot aan de kerk Aalst-Mijlbeek. Aan de kerk Aalst-Mijlbeek, rechtsaf richting Vilvoorde tot Moorse!. Vanaf Moorsel «Mars-pijlen» volgen, ofwel: via rijksweg N9 Aalst-Brussel. Dus Aalst, Erembodegem, in Hekelgem, Asse-Terheiden. Aan de kerk Asse-Terheiden j linksaf, en dan de «Mars-pijlen» volgen. Erembodegem art ie- Ouderavond vormselcatechese 2de jaar I Vrijdag 26 februari te 20 u. in de Krypte Koorfeest St.-Amanduskoor j Zaterdag 27 februari te 19u30 in het Parochiehuis Verloofdenkursus Dekenij Aalst j Zondag 28 februari te 9u30 in de Krypte Aalst. Nog een beeld van de Voil Jeanetten (a) 10u S,K. prae-miniemen - E. Aalst B 14u S.K. miniemen - Wieze 15.30u S.K. scholieren - Doggen. 28 februari: 10u S.K. reserven A - St.-Gillis-Dendermonde 15u S.K. I - Boonwijk. Meldert Groepsfeest VVKS-Meldert organiseren een totaalspektakel op zaterdag 27 februari te 19.30 u in de turnzaal van de gemeenteschool met hun groepsshow. Niet te missen. Meester, hij begint weer De populaire TV-vedette Frank Dingenen, u allen bekend van «Meester, hij begint weer», komt naar Meldert voor de CVP- sektie op zaterdag 27 februari te 20 u in zaal «Bij Herman», Dorp. Vanaf 22 u dansavond. Inkom kost 100 fr. Show-toppers Jotam presenteert show-toppers en «De rattenvanger van Hameln» in zaal Van den Broeck, Dorp 36 op zaterdag 5 maart te 20 u en zondag 6 maart te 18 u. Toegang kost 120 fr, In voorverkoop 100 fr. Tel. 052/35.64.20 (De Koninck). Ikonen In «zalen B» van het Cultureel Centrum Affligem morgen zaterdag 27 februari tentoonstelling van oude Russische ikonen. Ook kunstvolle reprodukties en een rijke verzameling ikonen-briefkaarten. Tot en met 6 maart. Aalst. De Prinsenwacht maakt zijn opwachting (a) Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Frans en Julienne De Coninck. Volgend weekend: René en Godelieve Van Eeckhout. Moorsel KVLV KVLV-Moorsel viert zijn 75-jarig bestaan op zondag 6 maart. Te 15 u plechtige dankmis in de Sint-Martinuskerk met als voorganger nationaal KVLV-proost E.H. De Saert. Te 16.30 u receptie in de Katolieke Kring, Nieuwstraat met feestrede door nationaal KVLV-voorzitster Julia Baert en te 18 u feestmaal en ontspanning. Na de mis groepsfoto als blijvende herinnering. Chiro Eglantier Algemene repetitie van het 11° Chirokabaret op zondag 13 maart van 14 tot 17 u in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat. Op zaterdag 19 maart te 19 u in dezelfde zaal opvoering van «Er was eens...», ledereen welkom. Verloofdenwerking Een verloofdenwerking gaat door voor toekomstige trouwers, een reeks van 3 avonden. De cursus vangt aan telkens te 20 u tot 22.30 u. KAV Kernvergadering in de CM-lokalen op maandag 7 maart te 19.30 u. Op woensdag 16 maart in het Parochiehuis te 19.30 u demonstratie «Gerechten met minder gekende groenten», ledereen welkom. Bedevaarten Met vliegtuig naar Lourdes. Van maandag 25 juli tot 1 augustus inschrijven bij E.P. Edgard. - Bedevaart naar Parijs, naar O.-L.-V. van de wonderbare medalje, gaat door op maandag 11 april. Inschrijven bij E.P. Edgard. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. - Bedevaart Sint-Jozef Leuven: gaat door op maandag 28 maart. Inschrijven bij Stephanie Van der Veken, Klaarhaag- straat 12 - maandagvoormiddag ten huize of zaterdag na de avondmis aan de kerk. Dit tot 7 maart. Prijs 295 fr. Voor alle inlichtingen kan men terecht bij Patrik en An Dierickx-Van der Borght, Kapittelstraat 11, tel. 053/21.77.91. Op maandag 7 maart parochiecentrum, Stevensveldstraat 3, Meldert. Op maandag 14 maart parochiezaal, Dorp 46, Baardegm. Op maandag 21 maart parochiehuis, Statiestraat 1Moorsel. Alle toekomstige trouwers worden er vriendelijk op uitgeno digd. Gouden kloosterjubileum Zuster Jeanne-Espérance viert op zondag 6 maart in de parochiekerk van het H. Hart te Aalst te 11.30 u de 50° verjaring van haar intrede in de kloostergemeenschap van de Franciscanessen te Gent. Vele jaren was ze aktief in de Moorselse kloosterschool en ook in de bibliotheek Volksver heffing, waarvan ze heden de bibliothekaris is. Geboren te Aalst op 23 december 1914 en op de H, Hartparochie in de Gudulastraat 2 verblijvend, doet ze heden ten dage nog veel werk in de Moorselse bibliotheek. Vanavond vrijdag 26 fe- Oostvlaamse regio's en uit artiesten op. Laureaten bruari heeft in de feestzaal West-Brabant. met het stuk waarmede ze van het stadhuis te Aalst Gedurende de deliberatie hun prijs haalden en een de bekendmaking der uit- ging de jury er unaniem vijftal jonge musici van ei- slagen plaats van de pro- mee akkoord dat het ni- gen bodem. Via het jury- vinciale voordrachtwed- veau waarop deze wed- verslag zal men zich een strijd andermaal georga- strijd zich bewoog zeer beeld kunnen vormen van niseerd door de Aloude Re- hoog gelegen was. Dank het peil van deze provincia- derrij kerskamers Sint- zij ruime sponsoring kun- le wedstrijd die afgerond Barbara Aalst, nen daarenboven mooie wordt met een slottoe- De wedstrijd zelf had prijzen worden uitgereikt, spraak door kultuursche- plaats begin februari - met Tijdens de bekendmaking P011 Chris Borms. 35 deelnemers uit alle der uitslagen treden jonge Voor een overzicht van de Frank Dingenen die U morgen zaterdag 37 fe- hedendaagse schilderkunst in bruari te Meldert in zaal «Bij Herman» te 20 u. Marokko kan men van 26 kan meemaken komt ook naar kuituurcentrum J- °P "Peningsdag zaterdag 5 Moderne Kunst aan de Ro- maart te 16 u- ln de schouwburg, mestraat 11 te Oostende Tot voor kort was Frans ligt volledig in het ver. A Dingemans (De Kleine lengde van zijn TV-werk. Vanaf 1 maart is het Provin- Verbruiker) wellicht be- Deze duizendpoot zingt, ciaal Museum Constant Per- kender dan Frank Dinge- akteert, ontroert en amu- meke aan de Gistelsteenweg nen zelf- die via de radio séért vooral. Zijn originele 341 te Jabbeke weer voor het stem en gestalte gaf aan teksten winnen nog aan publiek toegankelijk. deze onnavolgbare zeur- kracht wanneer hij ze in de kous. mond legt van een aantal Sinds de tweede serie van types, die hij kennelijk de jongerencomedy «Mees- zonder moeite voor het ter! Hij begint weer...» in voetlicht brengt: de wieler- de ether is gegaan, keer- toerist, de rijkswachter, de den de rollen om. Frank charmezanger, de playba- Dingenen bevestigde hon- cker, de kleine verbruiker, derduit en De Meester enz... werd razend populair bij Enkele recensies: jong en oud. «Fris, modern, en vooral Wat Frank Dingenen van- bijzonder spitsvondig, avond ten tonele brengt, Frank Dingenen is Frank wedstrijd Stephan De Jonghe werd resp. in 1970, 1973, 1976, 1979 en 1982 in de feestzaal van het Stadhuis te Aalst inge richt. De kandidaten mogen de leeftijd van 21 jaar niet bereikt hebben, ze moeten het Vlaamse landsgedeelte sedert ten minste vijf jaar bewonen en mogen nog geen eerste prijs behaald hebben aan een Koninklijk Muziekconservatorium noch aan de conservato riumafdeling van het Lem- men8instituut. Op de schiftingsproaf wordt een verplicht werk gespeeld (meestal van een Vlaams componist) evenals een Preludium en fuga uit het Wohltemperierte Klavier van J.S. Bach (uit het hoofd). Op de eindproef wordt door de zes weerhouden fi nalisten een sonate van J. Haydn of W.A. Mozart in extenso en een werk naar keuze van een componist uit de 19de of 20ste eeuw uitgevoerd. De juryleden werden gekozen onder de bekendste pianisten van het Vlaamse land. Voor de wedstrijd van 1982 bij voorbeeld was de jury sa mengesteld uit de heren Lode Backx, leraar aan het Koninklijk Vlaams Mu ziekconservatorium Ant werpen, Claude Koppens, leraar aan het Koninklijk Muziekconservatorium Gent, Jozef De Beenhou wer, concertpianist, Fréde- ric Gevers, leraar aan het Koninklijk Vlaams Muzie kconservatorium Antwer pen, Robert Groslot, leraar aan de Conservatoriumaf deling van het Lemmen- sinstituut Leuven, Abel Matthys, leraar aan het Koninklijk Muziekconser vatorium (N.A.) Brussel en Eugène Traey, ere-direk- teur van het Koninklijk Vlaams Muziekconserva torium Antwerpen. De voorzitter van de jury was de heer Bernard Huys, hoofd van De Afdeling Mu ziek, Koninklijke Biblio theek Brussel, tevens voor zitter van de Stichting. Laureaten 1970 1Floris Deketelaere, Rijmenam 2. Jeannine Siegers, Lommei 3. Hugo Lefever, Edegem 4. Jetty Goeseels, Heren thout 5. Sabine Haenebalcke, Gent 6. Arlette Vanheste, Oostende 1973 1. Maureen Bothuyne, Marke (Kortrijk) 2. Mireille Gleizes, Temse 3. Hugo Lefever, Edegem 4. Christine Cornelis, Wetteren 5. Jan Huylebroeck, Oostende 6. Sonja Moortgat, Berchem. 1976 1. Paul Arents, Heist-op- den-Berg 2. Stefan Poelmans, Hasselt 3. Caroline Gaziano, Oostende 4. Mare Matthys, Gent 5. Christel Kessels, Oostende 6. Katrien FMant, Ton geren. 1979 1. Luc Devos, Sint-Gene- sius-Rode 2. Dirk Goubert, Dender- houtem 3. Koen Kessels, Oostende 4. Michel Wagemans, Tienen 5. Martine Bombeeck, Aalst 6. Daniel Castelet, Dilbeek 1982 1. Jan Michiels, Izegem 2. Johan Timmermans, 's Gravenwezel 3. Mare Vandewiele, Tielt 4. Dirk Herten, Zellik 5. Joël Lybeert, Sint-Ni- klaas 6. Katty Hubrecht, Brugge Deelnemers 1988 Op zondag 6 maart kan U in De Werf luisteren naar volgende deelnemers: Geert Callaert - Opwijk (1968) Sonate van Mozart Ballade nr. 4 in F - Fr. Chopin. Thomas Dieltjens - Kessel- Lo(1969) Sonate van Mozart Ondine uit Gaspard de la nuit - Maurice Ravel Steven Kolacny - Lang dorp (1969) Sonate van Mozart Mephisto-wals nr. 1. Fr. Liszt Jill Lawson Berchem-Ant- werpen (1974) Sonate van Haydn Barcarolle in sis - Fr. Chopin Lieve Pas - Zele (1967) Sonate van Mozart Sonate nr. 3 in a - Serge Prokofiev Frans Schockaert - Kermt- Hasselt (1969) Sonate van Mozart Images boek II - Cl. Debussy. LH Dingenen, je kan hem met niemand vergelijken...». «Al na tien minuten is ie dereen mee, jong en oud, willen of niet. Hij zou met veel minder een makkelijk succesje kunnen halen, maar hij wérkt kennelijk voor elke frank die de toe schouwer betaalt. «Jacques Brei persifleren is een doodzonde, maar niet wanneer Frank Din genen dat doet. Dit is haast Kunst.» «Wellicht is hij méér televi siemaker dan theaterma ker, maar laat een goeie regisseur Frank Dingenen onder handen nemen, en dit produkt kan best de grenzen over. Dit is niet Vlaams, dit is gewoon een goed spektakel.» LH rk i». in lie te el or jn ist s- i N.W.K. - raadpleging Maandag 29 februari te 14 u. in de Krypte I J.K.A.V.-kookles Kookles voor beginners: maandag 29 februari te 20 u. in de Kfypte Al Anon Vergadering: dinsdag 1 maart te 20 u. in de wachtzaal van het Parochiehuis Gezondheldskursus K.V.L.V. Woensdag 2 maart te 19u30 in de Krypte: 2e les kursus ■Eerste Hulp» Werkgroep «Liturgie Ten Bos» Vèrgadering groepsleden woensdag 2 maart te 20 u. in de wachtzaal van het Parochiehuis AA-groep «Om Mekaar» Samenkomst groepsleden: woensdag 2 maart te 20 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis Kardinaal Oaneels in Aalst Konferentie «Christenen vandaag!»: woensdag 23 maart te 20 u. in het Kultureel Centrum «De Werf» te Aalst Vijfde Parochiefeesten Eerste lustrum van de Parochiefeesten O.L.Vrouw Hemel vaart: zaterdag 23 en zondag 24 april. De opbrengst is bestemd voor de onkostendelging van de uitbreiding van de verwarming in de Krypte en van de opkuis van de gang en het sanitair in het Parochiehuis. Wie wil meehelpen aan de organizatie van deze 5de Paro chiefeesten, kan zich wenden tot de parochiepriesters of tot Flor en Achiel Borms-Cars, Kerkstraat 4, tel. 053-21.87.81 Ziekendag Kristelijke Mutualiteiten Zondag 20 maart organizeert de CM-Aalst, in de Keizershal- ien te Aafst, een ontmoetingsnamiddag in voor alle langdurige zieken en hun familie. Start te 14 u. Programma: Jef Burm, Vredon, Eucharistievieiring met Canta te Domino. Slot: 18 u. Gratis inkom. Wie mee wil met de bus die te 13u30 vertrekt aan de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk, Dorp, Erembodegem, wordt ver zocht dit te melden aan de bestuursleden van Ziekenzorg Erembodegem of aan Agnes Verleysen, Meerlaarstraat 22, Erembodegem, (terug: rond 18u30). ACV-CM-Avond (Terjoden) Zaterdag 12 maart te 20 u. in zaal Rubens, Ninovestraat, Erembodegem, Terjoden. Op het programma: Breugheliaans buffet, toespraak en uitreiking eretekens door Piet Van Tittelboom (ACV-verbondssekretaris), discobar met DJ Jos, tombola. Kaarten aan 200 fr„ te verkrijgen bij de ACV- bestuursleden. K.W.B.-kooklessen Op 24 en 31 maart en 7 april, telkens om 19u30 in de Parochiezaal van Terjoden. ACV- en feestavond (Erembodegem-Centrum) Zaterdag 26 maart om 19 u. in de Volkskring, Kaai, Erembo degem. Voor 150 fr. kan u er genieten van: Breugheliaans buffet, toespraak door Valère De Wint (Centrale Voeding en Dien sten), vereremerking van ACV-leden, dansavond en tombola. Kaarten te verkrijgen bij de plaatselijke bestuursleden. In kuituurcentrum De Werf heeft op zondag 6 maart te 15.30 u, de finale plaats van de pianowed strijd georganiseerd door de Stephan De Jonghe stichting. Een driejaarlijk se pianowedstrijd die in Vlaanderen heel wat weer klank heeft gevonden. De stichting streeft ernaar de herinnering aan Ste phan De Jonghe levendig te houden. Tijdens het eerste derde van onze eeuw is Stephan De Jonghe immers als pia nist, musicoloog, peda goog, koncertinrichter en radioprogrammalor een unieke maar helaas kort stondige verschijning ge weest. Hij werd in 1902 te Kruishoutem geboren, waar hij ook het lager on derwijs gevolgd heeft en zijn eerste muzieklessen kreeg. In 1921 verwierf hij aan de Vrije Normaal school te Sint-Niklaas het diploma van onderwijzer orgelist. In 1920 vestigde hij zich te Aalst. Tevens bekwaamde hij zich in het pianospel en verwierf in 1931 aan de Rijksuniversi teit te Gent de titel van licentiaat in de Kunstge schiedenis en Oudheid kunde. In 1932 werd hij als stu diemeester aan het Athe neum en tevens als leraar harmonie en muziekge schiedenis aan de toemali- ge stedelijke muziekschool van Aalst aangesteld. Hij overleed te Brussel op 30 december 1933, amper 31 jaar oud. Met zijn aanstekelijk en thousiasme heeft hij de muziek in al haar aspekten dichter bij het Vlaamse volk willen brengen. Als pianist verzorgde hij tal van recitals met originele programma's, vaak ook sa men met zijn vriend dr. Marcel Boereboom. Als koncertorgani8ator stichtte hij te Aalst in 1929 de «Concertorganisatie Stephan De Jonghe», wel dra omgedoopt tot de «Nieuwe Concerten» en be reikte een internationaal niveau. Van zijn hand versohenen tal van teksten over mu ziek, nu eens van musico logische aard, o.m. over Willepi De Fesch. dan weer met pedagogisch of ini» tiërend karakter zoals zijn talrijke voordrachten en radioprogramma's Het jaar na zijn overlijden verscheen het Gedenkboek Stephan De Jonghe (1934) een dokument met blijven de waarde en tevens een hulde aan deze noeste Vlaamse werker. Stephan De Jonghe stichting Later, in 1969 werd de Ste phan De Jonghestichting in het leven geroepen. Ze heeft tot doel in het spoor en de geest van Stephan De Jonghe bij de jeugd inte resse te wekken voor de Ars Musica, en dat o.m. door het toekennen van studiebeurzen en het in richten van pianowed strijden. Deze eerste opdracht is bij het publiek meestal min der bekend. Nochtans kon den, dank zij een beurs van de stichting, sedert 1974 al een twaalftal veelbelo vende jonge musici zich in het buitenland bij een be faamd muziekpedagoog gaan bekwamen. De drie jaarlijkse pianowedstrijd Stephan De Jonghe vond meer weerklank en is in Vlaanderen een begrip ge worden. Na de schiftings- proeven werden telkens zes pianisten weerhouden voor de finale. Pianowedstrijden De driejaarlijkse piano- Kaartavond KWB or Op vrijdag 26 februari, om 20 u„ in de A. Van de Maelezaal van «De Volkskring». Inschrijven vanaf 19u30. De inleg 3g bedraagt 50 fr. 5.000 fr. prijzen. I's Papierophalingen in Erembodegem u. I Woensdag 9 maart en 23 maart 1988, Herdersem Davidsfonds Op zaterdag 27 februari: Ledenfeest met DJ George Best. Kaas en wijn en ander vocht. Viering van het 200° lid. Het kunstboek «En het dorp zal duren» van Anton Van Wilderode wordt aan dat lid overhandigd. Verder een prachtig geschenk voor alle aanwezige leden. Daarna gezellig samenzijn op het familiefeest. Voetbal thuis Patro-Herdersem 28 februari: Overg. B: Erembodegem - Herdersem Eerste D: Herdersem II - Moorsel 10u Kadetten Vinderhoute - Herdersem. S,K Herdersem 27 februari: Aalst. Zonder Eir goget Oeik (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 13