DE WERF Animatie op de Bosdag «Open boek» met Signaalfunktie naar kuituur Leedse bibliotheek blijft het goed doen Aalst vormt monitoren en hoofdmonitoren voor Vakantiespeelpleinen Hofstaadse school en «Kommunikatie» Davidsfonds Lede naar tentoonstelling te Kortrijk KAV-Praktische school aktiet ,e,d boeend VKW praat met ambitieuze politici te Aalst 0p het programma van Ziekenzorg - jongvoiwassenenwerking Nieuwe weg naar Industriegebied Wijngaardveld 14 - 26.2.1988 - De Voorpost Op de Bosdag 17 maart, de apoteose van de aktie «Plant een Bos» zijn er naast de gewone aktiviteiten in de voormiddag bovendien ateliers voorzien en in de namiddag een zweminstuif met spelnamiddag vanaf 13.45 u. Spelnamiddag met 5 praktische proeven en twee teoretische (kwis). Een bomenboek maken Elke klas die op 17 maart '88 deelneemt aan het aanplanten van het nieuwe bos krijgt de kans om een bomenboek te maken. Dat bomenboek geeft een overzicht van alle boomsoorten die geplant worden. Elke boomsoort wordt door de kinderen onderzocht. De typische kenmerken van de soort worden in het boek ver werkt en tonen hoe het nieuwe bos er in de winter uitziet. Het is de bedoeling dat elke klas het bos in elk seizoen opnieuw bezoekt en dat de waarnemingen aan het boek worden toegevoegd. De kinderen kunnen op die wijze hun bos zien evolueren doorheen de seizoenen en ervaren dat het nieuwe bos leeft, net zoals zij. Van elke boomsoort wordt 1 exemplaar onderzocht. Het boompje wordt op een groot vel papier gelegd en belicht met een spotje. De schaduw wordt nauwkeurig overgetekend op het blad boomprofiel). De naam van de boom wordt bovenaan het blad genoteerd. De verschillende boomdelen worden benoemd en op de juiste plaats geschreven (wortel, stam, tak, knop...). Op de tekening wordt aangeduid hoe diep het boompje zal geplant worden. We meten en noteren de hoogte (vanaf het bodem oppervlak tot de top). De knoppen en ademporiën (indien zichtbaar) worden met een loep bekeken en vergroot op een apart blad getekend (en nadien bijgeplakt op het grote blad). Met plakkaatverf maken we de kleur na van de stam en van de knoppen. De tekening van het boompje wordt met die kleuren ingeschilderd. De kleuren worden ook in de legende opgenomen. Van elke boomsoort maken we op die manier een grote bladzijde voor het bomenboek. Alle bladen samen worden samengebonden met een touwtje. Het boek kan in elk seizoen aangevuld worden. P.S.: De 3e graad maakt ook, op dezelfde manier, de inventaris van de struiken. Een wenskaart voor uw boompje Elk kind krijgt het boompje dat hij/zij zal planten. We bekijken de vorm; voelen aan de wortels, de stam, de knoppen; en we ruiken eraan. De kinderen vertellen over hun boompje. Dat boompje zal straks geplant worden. Stel je voor dat het kon praten en 1 wens mag doen alvorens geplant te worden, welke wens zou het dan zijn? Noteer die wens in één zin. Voeg er nog een tweede zinnetje aan toe dat rijmt op het lc Dit wens-rijmpje wordt 2 x gekopieerd; 1 x voor het boompje; 1 x om te verzenden... per ballon. De wens zal in vervulling gaan als de regen, de wind en het zonlicht de woorden uitwissen op het koortje van het boomje. Indien het kaartje van de ballon wordt gevonden en terugbezorgd aan «de dienst leefmilieu» krijgt het kind dat de boodschap verstuurde een prijsje. Indien de vinder er nog een stroofje aan toevoegt, wordt hij/zij ook beloond met een klein geschenkje. Monument aan De Werf Op de hóek van de Molen- en de Coninckstraat aan het Kuituurcentrum De Werf komt een monument. Waar eerder reeds gesuggereerd werd er een op te richten van Jan de Lichte is dit ondertussen reeds lang in het Antwerps Middelheimpark beland. Geopteerd werd nu voor een gedenkteken dat refereert naar de overdracht van kuituur, naar Aalst ais Dirk Martensstad en als hommage aan Aalsterse schrijvers. Het wordt dus een boek. Een open-staand boek» van de hand van Luc De Block. Luc De Blok is een. bloei- open boek, sterk uitver- ende, te Meldert geboren groot tot 5 m hoogte. Het dertiger die zijn atelier is uitgevoerd in twee verti- heeft Nekerspoel 6 te kale losstaande kerami- Erembodegem-Aalst. sche panelen van 5 bij 3 en Hij is leraar plastische 5 bij 2,5 meter met mid- kunsten aan het Sint-Jo- denin een klassieke zuil. zefskollege, volgde kur- Het kontrasteert met het sussen aan de akademie te ernaast staand gebouw en Aalst, bronsgieten te de panelen. De zuil is uit- Hansbeke en deed een ke- gevoerd in Meldertse ramiekstage in de VSA. zandsteen die in de regio Hij is laureaat van diverse vaak gebruikt werd voor prijzen en stelde zowat het optrekken van histo- overal in ons land tentoon risch geworden gebouwen, maar tevens in Amster- De binnenzijden van het dam, Mulhouse, Vallauris, boek zijn uitgevoerd ener- Faënza, Bologna en Cork. zijds in zwart-wit calligra- fie en anderzijds in een Open Boek kleurenkompositie. Het is Het beeld refereert naar zijn eerste en verste herin een gestileerd rechtstaand nering aan een geopend (sprookjes) boek. Het beeld zal klaar zijc vanaf 1 maart. Op woens-. dag 2 maart wordt de om heining weggenomen. LH Op 3 maart spreekt Jan Van Coillie in het EGW Gebouw aan het Zuid te Gent van (091/25.22.25). 12.30 tot 13.15 u in het kader van de Middagen van de lite- boekenweek. Voor meer in formatie: Poé-ziecentrum, Hoornstraat 11 te 9000 Gent Davidsfonds Lede, on- eigen wagens. Om 14u30 geschiedenis aan het Sint- dertussen al 75 jaar aktief, start het bezoek aan de Jozefscollege te Aalst. De gaat op zondag 28 februari tentoonstelling waar een bijeenkomst heeft plaats op bezoek naar Kortrijk gids ter beschikking zal in het kultureel centrum te waar de tentoonstelling staan. De deelname in de Lede. De toegang be- "Van appel tot atoom, na- kosten bedraagt 50 fr. Op draagt 30 fr. tuurkunde na Newton" te 4 maart om 20 uur is er Zoals men weet werden bekijken is. Deze tentoon- dan een voordracht over bij opgravingen stukken stelling werd samengesteld de archeologische opgra- gevonden uit de tijd van door het departement Na- vingen op het Leedshouw- de Romeinen en Merovin- tuurkunde van de K.U. ken en omgeving. Hier- gers. Opgravingen op Leuven. voor heeft men Walter De Leedshouwken brachten Men vertrekt om 13u30 Swaef uitgenodigd, vrije- restanten aan het licht van op de markt te Lede met tijdsarcheoloog en leraar het begin van de Ijzertijd. Ook in de omgeving van ----- - Lede en vooral in en rond cheologisch onderzoek In heel wat KAV-afdelingen worden thans informatie- verricht. De meest opmer- De gesubsidieerde vrije 14.30 u. is er bovendien kleuter- en lagere school, een slotviering. School- Tot 24 april heeft in het Mu- Leopoldstraat 5A te Hof- hoofd Jozef De Block zal ratuur over 't Is weer jeugd- seum Van Bommel-Van Dam stade-Aalst werkt rond het er de bedoeling van pro- te Venlo de tentoonstelling projekt «Kommunikatie». jektwerking uiteenzetten «Nax Beervelde» plaats. Het Qp vrijdag 4 maart wor- en kommentaar geven bij is een overname van een ten- en didaktische de behandelde deel- iT,Z! leermiddelen voor de kin- thema's. deren tentoongesteld in de (lh) zaal van de school. Rond in het provinciaal Museum voor Moderne Kunst te Oos tende. avonden geprogrammeerd rond de plaats van fruit in kelijke resultaten betref- onze voeding, vezelstoffen, aankoop... Ook demonstra- J 1 ties «desserten» worden gepland met als thema «Char lotte met kastanjeroom en een vruchtenmousse». Op 23 februari om 20 u., aanmelden), organizeert Jong-KAV Komen in aanmerking: er- Sint-Jozef Aalst, in het pa- gotherapeuten, kleuter- rochiaal lokaal in de Meu- leidsters, onderwijzeres- leschettestraat ook zo'n sen, regentessen, plasti- materiaal «Praktische School- sche opvoeding - techni- avond» met heel wat tips sche en huishoudregen- i.v.m. gezonde voeding», tessen... Voor het komende werk- Belangstellkenden worden jaar heeft KAV-Prakti- verzocht voor verdere in- sche School-Aalst in de formatie kontakt op te ne- KAV-afdelingen informa tie-avonden gepland rond School, Gonda Francois, «Sfeer in huis»: bloemen St.-Jorisstraat 26, 9300 en planten, geschenken, Aalst, tel. 053-21.39.61, nog een tentoonstelling Tot 13 maart heeft in het Jose Vermeersch en van Provinciaal Museum voor maart tot v24 aP"' Is Moderne Kunst Ie Oostende "P° v?" Yvas Smet ma (Romestraat 11) een tentoon- als ntel R"°l™g Contract stelling plaats met als tema ns' «Briksteen». Er loopt ook fen sporen uit de prehisto rie en de Romeinse tijd in Mere, de Romeinse tijd in Burst en de middeleeuwen in Moorsel en Aalst. Walter De Swaef zal zijn voordracht illustreren met dia's en opgegraven Aalst. De Rigolettoboys uit Aalst zijn verwoede dartsspelers (a) In de lokalen van de BBL samengesteld zijn, het ve aan de Nieuwstraat 27 te der zetten van het san Aalst heeft het Verbond ringsbeleid is niet allee van Kristelijke Werkge- een noodzaak, het is bo vers en Kaderleden vendien een niet te ontwij- (VKW) afdeling Dender- ken ekonomische realiteit. monde-Aalst professor dr. In vrij direkte taal zal gast- J. Vuchelen van de VUB spreker prof. dr. Vuchelen uitgenodigd om te komen deze tesis ontwikkelen, spreken over «ekonomi- Na afloop van de voor- sche realiteiten... ook dracht is er ruim de kans voor ambitieuze politici», tot het stellen van vragen. De voordracht heeft plaats Wie belangstelling heeft op maandag 29 februari voor deze avond doet er om 20.00 uur. goed aan het VKW te ver wittigen van zijn komst Iedereen weet onderhand voor 25 februari op hel wel dat de steeds groter adres F. Laurentplein 15 wordende rentelast in ster- te 9000 Gent. De toegang ke mate de Belgische be- tot de zaal geschiedt via groting ontwricht en de De Ridderstraat te Aalst. 17.004 len een klasbezoek aan de unieke gelegenheid om de heropbloei van onze eko- Parkeermogelijkheid is er bibliotheek gebracht. On- bibliotheek extra in de be- nomie bemoeilijkt. Hoe in de nabijgelegen Katte- De plaatselijke openba- uitleningen van men met^KAV-Prakrische re bib'iotheek van Lede naar 104.384. doet het uitstekend. Een Uit cijfergegevens blijkt dertussen hebben de ge- langstelling te brengen, de nieuwe regering ook zal straat. vergelijking met tien jaar dat op de vijf ingeschreven meentelijke diensten ook Naast een mini-tentoon- geleden levert gewoon lezers er een van buiten de gezorgd voor de noodza- stelling van hobby-boe- pia.itK.il, schitterende cijfers op. centrumgemeente komt. kelijke aanpassingswerken ken, nieuwe aanwinsten, nZll mSn foss 8 Bestond de kollektie in De uitbreiding van een en werd de brandveilig- reisgidsen e.d. zal speciale P i0 f 1977 uit ongeveer 6.500 containergebouw van 75 heid op punt gesteld. Nu aandacht worden besteed Hiemrrn^'^vtrrderf^esge- WmS a's zijn h^oof bolken dan zijn er da. tien m' heef. meer ruimte ge- wordt we'rk gfnraak. van aan de jeugdige lezers, vers eevraaed met een De- reeds voorbereidingsda- ïaar later al 26-°°°- Het' ëeven voor de °Pvan.g van een automatisatie van de En op 28 en 29 mei zijn Hannficr-h Hioinmn nf opn vnnryipnï zelfde beeld doet zich voor groepen. Zo hebben in het boekverwerking. er nog opendeurdagen, dagogisch p erf - g wat aantal jezers j,e_ voorbije schooljaar meer Voor 1988 staan er on- Vorig jaar waren die een aip oma. DB treft. Dat is gestegen van dan 800 leerlingen van de dertussen al een aantal ini- geweldig sukses, vandaar Om de geest aan te scher- jaarsstuaen en mogen 696 2229 en het aantal verschillende Leedse scho- tiatieven klaar. Zo is er dat men het initiatief gaat pen organizeert de Jong- van 5 tot 19 maart een herhalen. Ook nu weer volwassenenwerking Voor de vakantiespeelpleinwerking 1988 heeft het stads- Ook zoeken naar midde- gen van de deelnemers, bestuur nood aan valabele monitoren en hoofdmonito- len om kinderen in hun Deze kursus is tevens een ren. Van paasmaandag 4 april tot en met zaterdag 9 kreativiteit te stimuleren internaatsgebeuren van 4 april loopt daartoe een internaatskursus in Dworp bij komt ruim aan bod. En tot 9 april, maar dan wel in Halle. uiteraard komen daar ook het jeugdverblijfcentrum ia..niiirarantai/vKrrioi;{ir<> videobanden en klankban- De Fiertel, Rudderveld- Basiskursus jeugdverantwoordchjke den bij te pas. Deze kursus s,raat 7 te Rome, tel. 055/ jeugdverantwoordelgke uitgereikt. duurt ook van 4 tot en met 21.19.26 Er komt een sta- Wie 17 is en werken met 9 april in Destelheide. ge bij van 90 u op een kinderen tof vindt kan de- Kreativiteitskursus speelplein van Aalst, ze kursus volgen. Deze kursus is alleen te Tijdens de kursus wordt volgen voor wie het attest sPfvoor Praktisch aandacht besteed aan spe- van jeugdverantwoordelij- teambegeleiders Basis- en kreativiteitskur- luitleg, spelvariatie, bege- ke in zijn bezit heeft. Minstens 18 jaar zijn en 2 sus kosten elk 3.000 fr. leidingshouding, kreatieve Het is vooral een doe-kur- jaar ervaring in jeugdwerk voor vervoer, verblijfsko- expressie, kennismakings- sus waarin je samen met hebben, zijn voorwaarden sten, kursus, te storten op spelen en werken in groep, anderen en met de bege- om deze kursus te mogen rekening nr. 068- Deze internaatskursus leiding projektmatig ver- volgen. 074 92 00-96 van vzw duurt van 4 tot 9 april in schillende wegen van krea- Komen erin aan bod, de Jeugdanimatie met ver- Vormingscentrum Destel- tieve expressie kan bewan- taak van de hoofdmonitor, melding van het soort kur- heide, Destelheidestraat delen. Muziek, theater, de betekenis van voorbe- sus. Voor teambegeleiding BPA's, Biezondere Plan- gent Kareljaan waaronder komen is aanpassing dus ben met de Oude Dender 36 te 1512 Dworp. Tel. 02/ spelen met je handen, met reidings- en evaluatiever- kost de kursus 4.000 fr. nen van Aanleg, worden de uitbreiding van het Aal- noodzakelijk. mondsesteenweg. 380.39.15. Tevens een sta- je stem, met het lichaam, gaderingen, kontakten Vervoer steeds door de geleidelijk verouderd en sters kerkhof ressorteert, Het BPA voorziet het aan- Bij de opmaak van eet ge van 60 uur op een van met materiaal, ruimte en met ouders, jeugddienst stedelijke jeugddienst, zijn vaak aan aktualise- onder de loupe genomen, leggen van een nieuwe nieuw BPA kan een nieu. de Aalsterse speelpleinen tijd. en overheid, de funktie Verzekering tegen licha- ring, lees aanpassing, toe. straat voor de verdere ont- we vorm van ontsluiting in het centrum gelegen. U Op gepaste momenten van speelpleinwerking en melijke schade is in de Het BPA Hoge Vesten Odk BPA Wijngaardveld sluiting van het industrie- van dit industriegebied wordt er intensief bege- wordt stil gestaan bij de de aspekten van groepsdi- prijs begrepen. werd reeds in pleaire ver- dat dateert van 1975 is aan gebied. Deze weg is echter worden ontworpen dit leid. Na de vormingsweek zin van kreatief bezig zijn. namika, adolescentiepsy- Inschrijven bij vzw Jeugd- gadering besproken. Dat aktualisenng toe. Het is voorzien langsheen de minder wegenis vereist et en de stage wordt een door Of wordt er overlegd of er chologie en kringge- animatie, Kapellestraat 15 van Hofstade-Centrum bovendien niet meer in grens van de landbouwzo- landbouwzone en woongej het ministerie van de rond een expressievorm sprekken. te 9300 Aalst. komt aan bod op 25 fe- overeenstemming met het ne en zou - via het woon- bied niet bezwaart. Vlaamse Gemeenschap technisch bijgestuurd Vertrekpunt van de kursus LH bruari en eerlang wordt gewestplan en om «plan- gebied met landelijk ka- (Ihlj gehomologeerd attest van moet worden. zijn de inbreng en de vra- ook dat van de Prins-Re- schade-aanvraag» te voor- rakter- aansluiting heb- harte uitgenodigd. Een (voorlopig) laatste van bijeenkomst is gepland o jeugdboekenweek waarbij zullen de speurneuzen aan Ziekenzorg - Aalst maan- woensdag 6 april 1981 men een aantal jeugd- hun trekken komen met delijks een uiteenzetting Een priester zal dan eer schrijvers zal vragen voor een zoekwedstrijd in de over een verschillend on- bezinning leiden ovei een boeiende voordracht, bib en voor de kleuters en derwerp. «Geloven in deze tijd* Christina Guirlande, Jo- de jonge lezertjes is er een De eerste uiteenzetting Wie één van deze uiteen han Ballegeer, Lia en Ma- poppenkastvoorstelling of van dit werkjaar had zettingen wil bijwonen, ria Heylen zullen langs ko- een andere kinderani- (reeds) plaats op dinsdag kan dit door een bijdrage men om te vertellen, over matie. 12 januari. Toen leidde de yan 75 fr. te betalen. He hun schrijversaktiviteiten. Voor meer informatie heer André De Groeve al- |s ook mogelijk zich voorat De basisafdelingen van de kan men steeds terecht bij le geïnteresseerden binnen in te schrijven voor alk scholen van groot-Lede de POB Lede, Brilstraat 2 in de wondere wereld van bijeenkomsten, werden uitgenodigd om te Lede (053/80.60.39). De de muziek. Met heel wat Voor meer informatie kal deze voordrachten gratis bibliotheek is toegankelijk entoesiasme verklaarde hij men terecht bij de Jon| bij te wonen. op maandag van 17 tot 20 het hoe en het waarom van volwassenenwerking of ra In het Sint-Maartencol- uur, op dinsdag van 9 tot klassieke muziek. Ziekenzorg - Aalst, tel lege te Lede heeft dan op 9 12 uur, op woensdag van Op woensdag 16 maart 053-21.39.61. en 10 april een hobbybeurs 14 tot 18 uur, op donder- 1988 wordt een bespreking A"e uiteenzettingen het plaats. Samen met de dag van 17 tot 20 uur en op van het «Lam Gods» voor- ben plaats in het Groi sportdienst zal de biblio- zaterdag van 10 tot 12 uur. zien. Wie door dit wereld- Kruis, St.-Jonsstraat 2 theek daarop vertegen- befaamde schilderij ge- Aalst, woordigd zijn. Het is een boeid wordt, is hierbij van D.l

De Voorpost | 1988 | | pagina 14