EINDELIJK WEER VOETBALFEEST OP DAKNAM SPORTING LOKEREN KORT VW HAMME WIL VIER OP VIER De Voorpost VOETBAL Voetbal. Rufai is de naam van dit zwartje. Hij komt uit Nigeria en Lokeren heeft er meteen een nieuwe doelman bij (ds). De Lokerse aanvalsdrift tegen leider Antwerp werd niet vertaald in resultaten. En toch was iedereen op Daknatn meer dan tevreden. Niet in het minst Wlodek Lubanski. «Een gelukte start, mag je Wel stellen. Er is op Daknam in de voorbije weken keihard gewerkt en dat was op het veld te merken. Het is duidelijk dat we voetballers in onze rangen hebben die in een aanvallende rol op hun best zijn. Die kaart moet je uitspelen. Dergelijk pressievoetbal vergt natuurlijk veel van de krachten. Iedereen moet dus konditioneel in orde zijn. Tegen Antwerp is gebleken dat de verhoogde trainingsarbeid van tijdens de winterstop resultaten heeft geboekt. De eerste stap in de goede richting is gezet en het is nu aan de ploeg om te bewijzen dat we meer waard zijn dan onze plaats in de rangschik king laat vermoeden», stelt oefenmeester Lubanski. In tegenstelling tot zijn verwachtingen verscheen Walter De Grcef niet aan de aftrap. Hij zou halfweg de tweede helft inkomen voor de gekwetste Ronny Laroy. Meteen een gesmaakt debuut. De ex-Rode Duivel had vorige weck nog via de kranten bekendgemaakt dat hij de shoes aan de wilgen zou hangen indien hij tegen Antwerp niet van de partij was. «Dat heb ik inderdaad verklaard», aldus De Greef. «Ik ben toch al ruime tijd volledig fit en kreeg nooit de kans om te bewijzen dat ik wel degelijk nog wat in mijn mars had. Voor de aftrap van de wedstrijd had ik nog een gesprek met trainer Lubanski die me meedeelde dat Ronny Laroy vermoedelijk niet de hele wedstrijd kon rondmaken. Het was er mij vooral om te doen te bewijzen dat ik gemotiveerd was om terug te komen», aldus de hoogblonde verdediger. Angelo Nijskens speelde tegen Antwerp ongetwijfeld een reuze-wedstrijd. Hij lag trouwens ook aan de basts van de Lokerse gelijkmaker. «Ik denk dat ik nu pas wakker ben geschoten», stelt hij. «Dat heeft in ruime mate te maken met het feit dat er opnieuw schwung zat in het team. Didier M'Buyu, die gelegenheidslibero speelde, zorgde er immers voor dat er steeds snel werd rondgespeeld zodat ook de spitsen voortreffelijk werden aangespeeld.» Het was moeilijk om zondagnamiddag een uitblinker te noemen bij Lokeren. De elf die tegen Antwerp aantraden gaven het beste van zichzelf. De konkurrentie groeit zienderogen. Somers en Schoofs lopen er weldra weer bij. Er is bovendien nog Meszaros en de jonge Naudts speelt de pannen van het dak. De Greef maakte een opgemerkt debuut en dan is er de twintigjarige Samson, nu al de schrik voor elke verdediging. De plaatsen worden duur in het eerste elftal... Enkel de Marokkaan Timoumi zorgt op Lokeren soms voor de nodige kopbrekens. Hij moest in de voorbije maanden enkele kompetitiewed strijden missen omdat hij met zijn land meedong naar een plaats in de Olympische selektie voor Seoel. Marokko sneuvelde nu tegen Tunesië en werd uitgeschakeld. Voor zitter Keppens: «Timoumi bezorgde ons duidelijk slapelo ze nachten toen hij begin dit seizoen op oefenkampagne naar Marokko vertrok. Wij waren hierover niet ingelicht. Als sanktie weigerden wij hem af te staan voor de wedstrijd tegen Tunesië. Er kwam toen een afgevaardigde speciaal overgevlogen uit Marokko om de speler in kwestie op te eisen. Na ellenlange gesprekken bleven wij echter elk op ons eigen standpunt. Timoumi moest en zou op Daknam blijven. Maar de Marokkaanse bond speelde het spel en schakelde de FIFA in. Volgens het reglement moet je als club een internationaal afstaan voor een interland. We moesten uiteindelijk enkele dagen later toegeven. Op onze weigering stond een boete van 1 miljoen frank en zo rijk is Lokeren nu ook weer niet dat we met het geld kunnen gooien. We stonden gewoon machteloos. Een identiek feit gebeurde trouwens ook met Samson en reservekeeper Rufai. Beiden zijn internationals in hun land. Zij speelden op 31 januari met Nigeria tegen Algerije voor een Olympische plaats. Nigeria kwalificeer de zich. Ook Meszaros wordt geregeld opgeroepen om te spelen voor Hongarije. Je ziet, de problemen manifeste ren zich regelmatig met buitenlandse internationalen», besluit de Lokerse president. (V.B.) De Voorpost - 26.2.1988 - 17 SPORT ncdaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05%21.40.60 KAVD ZONDER DIRK MICHELET Het hoeft niet gezegd hoe de sfeer is bij VW Hamme. Na de dinsdagavondtraining werd er nog gezellig nagekaart over de jongste evolutie in de vierde klasse. Vigor Wuitens bezit een voorsprong op zijn rechtstreekse konkurrenten maar met nog tien opdrachten voor de boeg zijn de schaapjes verre van op het droge. Bij iedere gelegenheid maken de oefenmeesters Maes en Meersman de spelers erop attent dat ze behoedzaam en geestdrif tig moeten blijven. Een slippertje kan altijd tot een kink in de kabel leiden. Je weet maar nooit. "We spelen nu twee keer na mekaar aan huis en die gelegenheden moeten we te baat nemen om vier punten te pakken, stelt Willy Meersman. Poeder- lee, dat we nu zondag als tegenstrever krijgen, verenigt flinke voetballers. Het is ook een vaardige ploeg die ons op haar veld vijfenveertig minuten lang deed beven. Pas na de hervatting konden we de rekening vereffenen. We kwamen vier keer tot scoren, maar dat vormt geen garantie dat het ook deze keer erg vlot zal gaan. Niettemin is Poederlee een team dat ons goed ligt. In dat opzicht hou ik rekening met de principes die ze huldigen. Kick- en rushvoetbal hoort niet tot hun geplogendheden. Ik zag hen overigens op Sportkring Sint-Niklaas aan het werk, waar ze geen onaardige indruk lieten. Kortom, het is een voetbalspelende ploeg en van dat principe vertrekkende meen ik dat de kijker zich aan een behoorlijke wedstrijd mag verwachten. Het ziet er naar uit dat bij ons iedereen zal beschikbaar zijn. De verwonding die Claudio De Paepe na een "botsing" in Vorst opliep, lijkt niet van die aard om er ons Aorgen over te maken. Hij trainde vorige dinsdag weliswaar nog niet, maar alles wijst erop dat de kans vrij groot is dat hij tegen zondagnamiddag paraat zal zijn. In dat geval vat hij post als titularis. Moest het dan toch nog mislopen dan debuteert Patrick Moens. Paul Vermeir onder vond deze week ook last van een pijnlijke kuit maar ook hij zal wel tijdig hersteld zijn. Voor de rest gaat alles hartstikke goed. Ook onze akkomodatie is er beter op geworden. Sinds veertien dagen trainen we onder een nieuwe verlichting. Je ziet, langzaam maar zeker wordt er op alle vlakken vooruitgang geboekt. Het gaat goed met VW Hamme, tot spijt van wie het benijdt." De ploeg: De Wilde, D'Hondt, De Paepe of Moens, Verbustel, Diels, Vermeir, Geldof, Smet, Van Nieuwenhuyse, Pirelli, Lenaerts (Van Hemel- rijck, Van Bogaert, Van Geyte KAV Dendermonde reist zondag naar Meldert waar het twee gewezen voetballers, met name Danny De Vos en Eddy Van den Driessche ont moet. Paarsblauw is weer wat meer gemotiveerd na een gunstige verrichting en een afgetekende zege tegen SK Aalst. Wil KAVD uitzicht houden op een tweede plaats, dan mag het zich natuurlijk geen puntenverlies veroorloven. De titel pakken zit er meer dan waarschijnlijk niet meer in. Tenware er zich een wonder zou voltrekken. Dirk Michelet ontbreekt in het Dendermondse team. Hij is geel- geschorst. Zijn funktie wordt overgenomen door Benny Lobijn, die er, ook al omwille van een schorsing, vorige zondag niet bij was. Lobijn is in Dendermonde overigens aan een flinke kompetitie bezig. Met hem realiseerden de paarsblauwen wel licht één van de beste transfers van de voorbije jaren. Lobijn steekt het niet onder stoelen of banken dat hij zich best in zijn schik voelt aan de Dendermonding. De ploeg: Van Meirvenne, De Schrijver, Coore- man, Jacobs, Lobijn, Van Keer, Pringels, Bordui, De Baere, Moens, Rodrigo (Laureys, Van de Perre, Dhaen). SK LEBBEKE MET MATTHUS Chris Matthijs is terug beschikbaar bij SK Lebbe- ke. Garry De Kinder en Bruno Van Bladel hebben de trainingen hervat, maar treden zondag waar schijnlijk nog niet op. De ploeg: Vinck, Elskens, Van Doorselaer, Pee- leman, ITals, Van Damme, De Malsche, Geens, De Vis, Werner Van Hecke, Cooreman (Seghers, De Feyter en Matthijs). ROBUR GEHANDIKAPT Benny Huylebroeck is geschorst. Zijn broer Eddy is gekwetst. Ook De Vos is wegens kwetsuur on beschikbaar. De ploeg: Laureys, Fons en Luc Vercauteren, Willy Raemdonck, Mettepenningen, Ost, Verhelst, Wuytack, Gino Raemdonck, Jurgen Huylebroeck, Moerenhout (De Graef). (E.G.) maar een alerte Patrick Ver- dien duidelijk merkbaar, de savel kon van dichtbij de re- verdiensten navenant. Door bound binnentikken: 1-1. weer over te stappen naar offensief voetbal heeft Lu- De kroon op het werk voor de banski zijn team opnieuw zijn Waaslanders die met spette- sterkste wapen in handen ge rend en fris voetbal menig geven. Dat belooft voor de supportershart weer sneller volgende twaalf ontmoe- deden slaan. De metamorfose tingen., in de spelersgroep was boven- Vivian BOGAERT LOKEREN-ANTWERP 1-1 Wlodek Lubanski heeft zijn entree als hoofdtrainer van Sporting Lokeren niet gemist. Tegen co-leider Antwerp behaalde het team van de ex-Poolse internationaal en ex- speler van Lokeren een verrassend gelijkspel. De rood-witten inkasseerden een vijfde verliespunt op rij tegen een aanvalsdriftige en super-gemotiveerde Wase garde. Antwerp kwam met dit gelijkspel zeer goed weg op Daknam maar de gevolgen voor de Kessler-brigade zorgen wellicht voor de nodige kopbrekens: men moest de leiders plaats aan KV Mechelen laten. Lokeren-Antwerp 1-1. Patje Versavel, held van Daknam. Hij scoorde de gelijkmaker (ds). Even aangeslagen door die Na de pauze kwam De Greef, opdoffer, herstelde Lokeren als vervanger voor de gebles- zich vrij vlug en ging er nog seerde Laroy en als bewaker meer offensief tegenaan. Die voor Severeyns in het veld. aanvallende akties zouden En meteen was er sensatie op zich trouwens een hele wed- Daknam toen Timoumi een strijd door manifesteren en de schitterende voorzet lanceer- Waaslanders dikteerden dui- de naar Samson, maar deze delijk de wet, ondanks de trapte naast. Lokeren bleef kleinste voorsprong van de baas en net zoals vroeg in de rood-witten. eerste helft was de mooiste Zoals al zo dikwijls het geval kans weer voor Antwerp, was lieten de gastheren het Lehnhoff, alweer, ontsnapte meermaals afweten bij de af- aan zijn belager Bruno Versa- werking, de finesse en de vel en alleen voor doelman kalmte ontbraken om het Hoogenboom plaatste hij zijn veldoverwicht in cijfers om te lob iets te laag zodat Bouke zetten. het leder probleemloos kon Pawlak had voor de rust wel- stoppen. De verdiende gelijk- licht de mooiste kans aan de maker kwam er uiteindelijk voet om de gelijkmaker te voor Lokeren toen een schit- netten maar eens hij de bui- terende solo van Nijskens tenspelval omzeild had, be- - de Zeeuw speelde zonder sloot hij in de omheining. 0-1 twijfel zijn mooiste wedstrijd bleef de ruststand. Lokeren van het seizoen - in extremis had meer verdiend. door Svilar werd weggetikt Lokeren-Antwerp 1-1. De Antwerp-supporters werden grondig gefouilleerd (ds). Lokeren-Antwerp 1-1. Een solo van Nijskens werd door Svilar nog weggetikt, doch een alerte Pat Versavel schoof de bal in het doel (ds). Trainer Lubanski stond allicht verliep niet zonder moeite, voor een allesbehalve makke- Bovendien kampten we met lijke opgave toen hij pakweg een overlast aan gewonde drie weken geleden het vaan- spelers. Dat het vertrouwen del overnam van ontslagne- 'n de rangen gezakt was, valt mend oefenmeester Wim Jan- le begrijpen. De taak die ik sen. De Pool was eerder op tot cen goed einde moest het seizoen aangeworven als brengen was niet miniem: assistent van Jansen en was men verwachtte in eerste in- tevens verantwoordelijke stantie dat de zelfzekerheid voor de opkomende jeugd, binnen de spelersgroep terug- Over de mindere periode die kwam. Ik denk dat ik binnen Sporting Lokcren de jongste die luttele weken voor een waanden doormaakte, heeft groot deel in mijn opdracht lubanski het liever niet. Hij ben geslaagd.» z/'tt hoopvol de toekomst te- b)at de maidenmatch van 'gemoet. «Een fcfi is dat Loke- Wlodek Lubanski meteen een ren de afgelopen maanden te topper van formaat zou wor- veel in het verleden heeft ge- den, bracht hem niet van de leefd», stelt de nieuwe coach. WÖS- Ben partij waarin niets «Het sukscs van vorig sei- te verliezen maar integendeel zoen, de onverwachte Uefa- alles <e winnen was, stelt hij cup-deelname enz. hebben onomwonden. Een wedstrijd sommige spelers niet pro- °°k waarin Lokeren aan zijn bleemloos verwerkt, 't Zijn supporters kon denken, die sterke benen die de weelde zaten toch al een poosje op kunnen dragen... Ook de in- bun honger... tegratic van de nieuwkomers En de supporters werden ver wend, zondag jl. op Daknam. Een wedstrijd uit de oude doos voor pakweg 10.000 toe schouwers, met Preben Lar- sen in de hoofdtribune. De lokalen maakten het de leiders uit Antwerp behoor lijk moeilijk, al mag als ex- kuus worden ingeroepen dat het achterin leider Frank Ma- riman moest missen en dat wonderboy Frans Van Rooy helemaal niet in de wedstrijd voorkwam. De Nederlander werd door trainer Kessler halfweg de tweede Tielft naar de baak gehaald. Sporting startte zonder Mes zaros, Schoofs en Somers. Reeds zeer vroeg in de wed strijd zette het duo Nijskens- Samson keeper Svilar (De Coninck was onvoldoende fit) aan het werk en de rood-witte tegenaktie was meteen raak. Lehnhoff lanceerde zich op de rechterflank, een niet hele maal fitte Ronny Laroy kon Lokeren-Antwerp 1-1. Walter De Greef maakte een opgemerkt debuut. Hij kwam in het veld voor de gekwetste Ronny Laroy (ds). de Duitse snelheidsduivel niet bijhouden en deze lanceerde de bal op het hoofd van de laag uitvallende Cisse Seve reyns: 0-1.

De Voorpost | 1988 | | pagina 17