ROBUR DOET LEIDER BEVEN! KAV DENDERMONDE KAN EINDELIJK WEER DOELKANSEN BENUTTEN De Voorpost - 26.2.1988 - 19 VOETBAL SMATÏtf Uw banden In tweede provinciaal is leider Svelta Melsele door het oog van de spreekwoordelyke naald gekropen. Tegen Robur bleven de Bleke leiders zelfs tot in de slotseconden achter de winningstreffer aanzitten nadat de Moerzekenaars zelf de mooiste kansen hadden gehad. Melsele toch nog gelukkig dus, hetgeen van Herleving Vrasene niet kan gezegd worden. Een nieuwe nederlaag op het veld van KI. Kemzeke helpt de ploeg zeker niet voorwaarts. Als de concurrentie dan nog punten pakt wordt het pas helemaal moeilijk voor herleving om zich in deze reeks te handhaven. Gelukkig zijn onze andere Wase ploegen al lang zeker van behoud. Beter nog, zy streven zelfs nog een ereplaats na. Zeker Kallo, dat toch weer de verdienste had om de volle buit meet te pakken op het veld St.-Kruis Winkel en samen met Kruibeke op de vierde plaats blijft staan. Al heeft Kruibeke, dat Schellebelle versloeg, wel één wedstrijd méér gaspeeld. K.A.V.D. - SK AALST 6-0 Zo te zien lijkt de mindere periode by KAV Dendermonde achter de rug. Tegen SK plaats beter kan en anderzijds Aalst kwam paarsblauw zes keer tot scoren en dat was niet eens overdreven. De om zijn vertrouwen niet nog bezoekers boden nochtans flink weerstand, maar tegen deze Dendermondse pletwals meer aan te taste"; Psycholo- 4 gisch denken speelt in voetbal bleek deze keer mets bestand. overigens een grote rol." Tweede plaats I Het streefdoel van KAVD blijft de tweede plaats. I "Voor de kompetitie begon HEaL heb ik steeds de tweede plaats K ^^^ÊËÈÈÈr 'n u',z'c'lt geste'd, vervolgt -*4 oefenmeester Pfaff. We heb- ï-'-C Bly ben geen voetballers aange- worven om kampioen te spe- fc'nili tffllH' 'en Natuurlijk was tijd meegenomen indien de mogelijkheid bestond. Op ze- H|F I 'cer °6enb'ik zag de situatie er X jif A BjFE,. rJjfBi TSgMfjHp veel beter uit dan algemeen werd verwacht. Op het ogen- X I^tBT f jÉlHBfri X*" mBL blik dat we twee punten voor- Ük ét. <i w* *&1ÊSÊI Wim slonden °P de huidige leider, dacht iedereen al dat de titel ■yTb. vjy zomaar voor het grijpen lag. De kompetitie duurt echter «Bk JÏÏÈt JjHL" JÉfc derlig speeldagen. Ook nu '^^ÊÊÊSti. kan nog alles gebeuren. Dat Wetteren ppp«b u'tste^ 8'n8 worden had ik p niet ik JP ét Heirnis Gent. Ook dat blijkt Bh. nu anders uit te vallen. Je ziet KAVD-SK Aalst 6-0. Is KAVD zich te laat bewust geworden van de ernst van de situatie? meteen hoe onberekenbaar voetbal wel is. Al vroeg in de wedstrijd kwam KAVD op voorsprong H nadat een kombinatie Bordui- Rodrigo tot een eerste treffer had geleid. Hooguit drie mi- nutcn later keilde Theo Bor- dui vanop 30 meter een vrije HL trap onhoudbaar tegen de ■bpH^'1" x' 'x t een vierde knaller tegen de BH Aalstersc netten joeg, was het I bezoekende lot bezegeld. Oefenmeester Toon Pfaff toonde zich na afloop tevre den over de verrichting: "On danks een afgetekende zege, hebben we de punten niet zomaar op een presenteer- Melsele-Robur. Omdat de Robunerdediging voorbeeldig aaneensloot was het bijzonder moeilijk voor Svelta om er door te geraken (Iv) Klei puntct (E.G.) KAVD-SK Aalst 6-0. De Baere zette de bal voor doel, waar Rodrigo en Bordui steeds voor gevaar zorgden (vh) KAVD-SK Aalst 6-0. SK Aalst kon zich in Dendermonde niet revancheren voor de heenwedstrijd (vh) blaadje aangeboden gekre- behoorlijke tegenstand. Er Vermelden we nog tot slot gen, zegt de Dendermondse werden daarbij ontzettend dat de volgende thuismatch trainer. snelle akties ontsponnen ter- van KAVD tegen Eendracht SK Aalst bood, vooral tij- wijl de verdediging stug van Aalter, andermaal op zater- dens de eerste helft, meer dan zich afbeet. Ik stel bij ons een dagavond om 19u30 wordt ge- kentering vast. Vorige week speeld. Voetbal onder kunst- op Lebbcke merkte ik af en licht lijkt hoogstgezellig in het toe reeds goede flitsen op. We Dendermondse voetbalsta- hebben toen de kansen niet dion. benut en het ontbrak ons aan voldoende diepgang. Vergeet niet dat we toen voor het eerst een paar vaste pionnen kon den rekupereren. Op uitzon dering van Benny Lbijn heb ik tegen SK Aalst mijn zwaar ste kanonnen in stelling kun nen brengen. We speelden opnieuw het voetbal van wel eer. Negentig minuten lang konden we onze gewone prin cipes huldigen. Het is jammer dat de achterstand op leider Wetteren zo groot is gewor den. Ik mag zeggen dat kwet suren en schorsingen de grootste oorzaken zijn van het puntenverlies in de laatste zes weken. Vooral de lange afwe zigheid van Mare Pringcls en van Freddy Jacobs hebben hun tol geëist. Zij bestrijken de linkerflank. Evenwaardige opvolgers zijn er bij KAVD niet ter beschikking. Om an dere gaten op te vullen is er voldoende materiaal voor handen. Guy Rodrigo liet weer een goede indruk. Weken aan een stuk was hij in mindere kondi- KAVD-SK Aalst 6-0. De tie. Ik ben niet tot een vervan- eenzame supporter van SK ging overgegaan. Gewoon Aalst kon moeilijk een omdat niemand het op zijn spionkop genoemd wor den...(vh) Melsele-Robur. Een stevige muur van Bouwonderneming Van Haute (Iv) Svelta Melse - Robur 1-0 De thuisploeg vertrok gehan- dikapt aan deze wedstrijd, want de twee spelbepalende figuren, Schönberger en Pop- pe, ontbraken op het appel In de plaats van Heinz kwam de jonge Borgonjon terwijl Pauwels die plaats van Poppe innam. Deze drastische wijzi ging in het thuiselftal, had van bij het beguin duidelijk zijn invloed op het vertoonde spel. In de negatieve zin dan. Robur dat Willy Raemdonck en Frankcy De Vos mistte, terwijl Jurgen Huylebroeck en Patrick Varcouteren in de ploeg stonden nam dan ook van bij de aanvang het initia tief. In de 8' min. kreeg zo Leo Wuytack al een eerste reuze kans toen hij na een hoekschop vrij mocht aanleg gen maar zijn schot juist naast zag belanden. Dit terwijl bij Melsele de kansen beperkt bleven door de lange rushes van Dirk Smet die te weinig steun vond vooraan om zijn inspanningen beloond te zien. Robur nam dan logischer wij ze terug het commando over. Ook al omdat de jonge Bor gonjon zich in de funktie van zijn meester, niet kon door zetten op het thuismidden- veld. Leo Wuytack was bij de bezoekers duidelijk de man in vorm want bediend door Ben ny Huylebroeck was hij weer in scoringspositie maar de af werking bleef nog maar eens in gebreke. Jürgen Huyle broeck en Benny Heylen wa ren de volgende Roburisten die hun kans waagden maar ook zij kenden geen meeval in de afwerking. De leiders die tot aan het halfuur praktisch niet in het stuk voorkwamen creërden zich dan in de 32'" min. toch de beste kans langs Dirk Smet die net iets sneller was dan Fons Vercouteren maar ook de snelle thuisspits zijn schot zou naast het doel van de opmerkzame Guido Leureys verdwijnen. kern kon voegen. Toch was deze aderlating in de Kallo'se formatie weer niet of nauwe lijks merkbaar. Kallo nam zelfs de meeste initiatieven en was trouwens sneller op de bal en beter in uitvoering dan de thuisploeg. In de 16' min. resulteerde dit dan al in de openingstreffer van Kallo langs Luc Ongenae die een voorzet van de in de ploeg gekomen Quasten voorbij de thuisportier kon deviëren. Ook na deze openingstreffer bleef Kallo, dat conditioneel veel sterker was dan de thuis ploeg de wedstrijd beheersen. Toch meer uitgesproken kan sen bleven uit tot in de tweede helft toen de ingekomen Van Beul en Mare Janssens zich wisten door te zetten maar de score niet verder wisten op te drijven. De thuisploeg die dan enkel op stilstaande fasen zoals hoekschoppen enkel ge vaarlijk kon zijn kon een at tente Rijsbrack in het Kallo doel nooit echt meer bedrei gen zodat Kallo verdiend deze partij winnend kon afsluiten. Kallo krijgt nu een aantal Wa se tegenstanders op bezoek zodat de kassier hoopt nu ook eens te kunnen zegevieren in navolging van de ploeg. KI. Kemzeke - H. Vrasene 1-0 Onverdiende nederlaag van Herleving Vrasene op het Dit was dan weer niet naar de zin van Leo Wuytack die even later in de 35' min. ock in de belangstelling wilde komen en begon aan een Solopoging die bijna succes kende maar waarbij Leo een stap teveel had af te leggen zodat Melsele het kamp kon ontzetten. En met ontzetten bedoelen we ook ontzetten want de leiders knalden er in de achterlinie maar op los onder het motto «weg is weg». Hetgeen een leidcrsploeg toch niet be taamt. Dé grote fout van Mel sele in deze wedstrijd was trouwens dat het nooit van achter uit probeerde te com bineren. Zo konden de gasten zich het gevaarlijkst blijven opstellen. Ook in de tweede helft. Bij de thuisploeg had men dan al Borgonjon ver vangen door Margino De KAVD-SK Aalst 6-0. Doelman De Saedcleer keerde zes- Melsele-Robur. Dirk Smet kon toch e maal verslagen naar zijn doel terug (vh) i gaan dreigen (lv) Kerf zodat de meer steviger Mare Bosman nu de plaats van Borgonjon in het midden kon gaan innemen. Toch vlotte het nog altijd niet bij de thuisploeg en was het weer Robur dat de openings treffer achterna zat. Zo kwam Svelta bijzonder goed weg toen Benny Huylebroeck de paal trof terwijl Leo Wuytack nog maar eens de dwarsligger schuurde met een loeier. De kans was dan nog voor Benny Heylen die in de 75c min, plots na een doorgekopte hoekschop de bal voor de voet kreeg terwijl iedereen van Melsele, Van Gheem in cluis al uit het doel was. On begrijpelijk zette de bezoeker echter het leder nog over de gaapende kooi. Terwijl iedereen zich dan al verzoende met het gelijke spel kwamen de leiders via invaller Margino De Kerf dan toch nog aan de zege, Margi no kon immers een voorzet van Kenny Spittael naast doelman Laureys krijgen en zo de 1-0 op het bord brengen die nu zoals geweten erg ge vleid kan genoemd worden. Doch voetbal en logica gaan meermaals nu eenmaal niet Kruibeke - Schellebelle 3-0 Ondanks de ruim uitziende zege geen al te beste partij van de thuisploeg die zich veelal liet betrappen op te rommelig spel. Zonder Ver- berekmoes Frans en Rudi Beek werd er zelfs bij mo menten krampachtig gepre steerd, hetgeen de bezoekers toeliet om toch minstens het evenwicht te houden in deze match ook al ontbraken langs dez kant Pascal Bogaert en Van de Meirt Chris wegans een gele strafzondag. Jong Vlaanderen gestart met drie voorin, Cochct Van Bo gaert en Seghers kon weinig zinnigs uitvoeren. Toch was het enige meldenswaardige een doelpunt van Cocheyt na dat het voorbereidend werk op naam kwam van Pa trick Van Bogaert. Veel meer kon Jong Vlaanderen tijdens de eerste helft niet voorleg gen. De bezoekers die als bes te kans een zwaar schot van «Nest» Van Couter lieten no teren waarmee thuisdoelman Verstraeten wal wat moeite mee had verloren dan net voor het rustignaal van ref. Vercouteren nog da ongeluk kige Mare Pauwels met een meniscusletsel. Gelukkig bracht de rust even verpozing zodat beide trainers hun spelers eens de les kon den spellen want het vertoon de niveau was werkelijk twee de provinciaal onwaardig. Na de pauze bleef bij de thuis ploeg Willems alvast in de kleedkamers terwijl Formen mocht opdraven. Daze talent boys bracht dan bij de thuis ploeg wat meer vaart in het spel zodat de kansen nu toch aankwamen. In de 63' minuut trapte Forment immers een hoekschop op naar Danny Cocheyt die in één tijd bezoe kend doelman Jan Dp Pauw tot een klasse safe dwong, hetgeen hij dan ook deed. Maar niet alleen Kruibeke dwong doelkansen af ook Schellebelle begon zich ook al eens door te szetten. Toch moest het gevaar al te dikwijls komen van het duo Ernest Van Couter-Johan De Keule- naere die telkens mee opruk- kand erg dicht in de buurt van Verstraeten verschenen. Verstraetens overbuurman, Jan De Pauw had het van af de 70* min. wel lastiger want de thuisploeg leek nu voor goed op zoek naar een ver dubbeling van de stand. Zo moest hij nog een zwaar schot redden van Patrick Van Bo gaert net voordat deze laatste vervangen werd door, Walter Van Mieghem. In de 82c min. moest Jan De Pauw zich dan toch gewonnen geven. Maar dan wel op een strafschop perfekt getrapt door specialist Benny Goossens, nadat De Ceulenaere de snelle Seghers foutief had gestuit 2-0. Schellebelle dat nu defensief het hoofd boog werd zelfs in de slotfase nog een derde maal geklopt door Danny Co- ckeyt maar dan was de span ning al uit deze partij verdwe nen zodat dit doelpunt enkel maar voor de statistieken was. St.-Kruis Winkel - S.K. Kallo 0-1 Toch weer een zege voor Kal lo dat weeral een grote ploegswijziging moest door voeren voor de verplaatsing naar St.-Kruis. Van Strij- donck, Arkatie, Maas en Ver doodt ontbraken op het ap pel. Terwijl Van Beul slechts in laatste instantie zich bij de veld van Kemzeke. De thuis ploeg die de laatste wedstrij den al niet bekoorde, gaf nu ook weer blijk van een inspi ratieloos geheel te zijn. Dat het toch de volle buit kon halen kwam nog tot stand toen een mistasten van de anders zo secure Henk Verté door Dirk Van Himset kon afgestraft worden. Vrasene zeer goed gestart was tijdens de eerste helft het meest in balbezit. Zonder Dirk Verley die in laatste instantie conclu deerde dat hij geel geschorst was, waardoor trainer Bert Van Puymbroeck nog op de bank kwam plaatsnemen, was het Messagie die de aanvan gsfase beheerste. Een dom foutje van Verté onderbrak dan zoals gezegd even het meesterschap van Herleving waardoor het onverdiend op achterstand kwam. Na de rust dan moest Vrasene risico's gaan nemen hetgeen de thuis ploeg countermogelijkheden schiep. Samson, Boon en Van Lierop liepen zo nog dicht tegen een verdubbeling van de stand aan meer Verté toonde dan weer terug met welke klasse hij het Vrasene doel verdedigd. Het is dan ook dubbel spijtig dat deze jonge doelman aan de basis ligt van het uiteindelijke ver lies van zijn ploeg. Al kwam de ingekomen trainer Van Puymbroeck zijn doelman nog bijna ter hulp in de 80' minuut toen hij met een ge strekt schot Jan Smet pro beerde te verschalken, maar deze laatste met de vingertop pen redding bracht zodat de 1-0 behouden bleef. Voor Vrasene breken nu wel erg moeilijke tijden aan want nu zondag komt leider Melsele op bezoek terwijl na de con frontatie met Zelzate Kruibe ke zijn opwachting maakt bij Herleving. Mare Stevelinck GROTE HENGELSPORT- TENTOONSTELLING IN HAMME Zondag 28 februari gaat een grote hengelsporttentoonstel ling door in feestzaal Opkikker aan de Veldstraat 170 te Hamme. Alle nieuwigheden op gebied van match-hengels, karper- hengels en allerlei benodigdheden zullen er kunnen gezien worden, dankzij de medewerking van Sportshop Hamme. Speciale gast op deze tentoonstelling is wereldkampioen Marcel Van den Eynde, die wellicht enkele nuttige tips kan meegeven voor het nakende hengelseizoen. Carlos

De Voorpost | 1988 | | pagina 19