GRATISTIP tij Weekblad Scheidestreek AAAqAZINE Aalst haalt de muze van haar sokkel en brengt ze naar de Werf CVP-Aalst schorst voorlopig vier prominenten Vierduizend scholieren planten een bos 4. Win de originele tekening van onze februari-poster 00/ Taverne 't Hofken De Werf gezien door Herwig Specialiteit suikerwafels en koffiekoekjes Tel. 053/21.51.30 De Voorpost VRIJD66 26 FEBRUAR11968 41' JAAR6AN8 NR. 8 - 40 F tleg- Zowat twintig jaar na het openen van de bouwwerf in 1968 door minister Renaat Van Elslande wordt Kuituurcentrum De Werf een realiteit. Wat eens de «kulturele put» van Aalst was wordt nu de kultuurtempel waarvan gehoopt wordt dat iedereen er zich thuis zal voelen. Om de eventuele drempelvrees die deze enorme glazen kooi zou kunnen inboezemen te keer te gaan doet het bestuur heel wat inspanningen. Zo kunnen verenigingen er gedurende drie maand gratis optreden en anderzijds wordt er heel wat, ook reeds op de openingsdag georganiseerd voor jongeren opdat ook zij er zich thuis zouden voelen. Kunst wordt hier inderdaad bedreven met de «grote K» maar eveneens volkse kunst komt er aan bod. Van put tot toren het geval met geldmoeilijkhe- aanvaardbare tijdspanne ope- Funderingsmoeilijkheden om den. Het koncept dateerde rationeel te maken, deze «brakke grond» in de inderdaad uit de golden six- Eindelijk zou dit nu toch ge buurt van het vroeger eiland ties doch de trend was derma- lukt zijn, Chipka zorgden er voor dat er te dalend dat niet tijdig geld Direkteur Yvan Verhavert heel wat jaren «verspeeld» kon vrij worden gemaakt om stelde alleszins dat de laatste werden. Dat was eveneens deze kuituurtempel binnen weken er enorm en gemoti veerd werd gewerkt, dat ad ministratief personeel stage liep in reeds fungerende kui tuurcentra o.m. te Turnhout om zich vertrouwd te maken met de eigentijdse apparatuur en verder dat de grote schoonmaak, een gigantische opdracht op een 20-jarige werf, met geestdrift werd aan gepakt. Wat eens de «kulturele put» was wordt nu het «hooghuis» of in de volksmond de «glazen muit». Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom Personeelskader ciens bij. Er is heel wat perso- Kultureel animator Yvan neel nodig want de Werf is Verhavert stelde zijn zowat toegankelijk elke weekdag 25-koppig team voor. Daar komen nog een paar elektri- Vervolg op blz. 4 uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 e' Het CVP-partybestuur schorste verleden maandag in partyvergadcring te »utstade, Bhet Parochiaal Centrum, vier ondertekenaars van de brieven uitgaande van «Vrye fcmokraten», de benaming die de «Groep Willems» heeft aangenomen en waarvan ifluisterd wordt dat die een koalitie-akkoord zou hebben getekend met SP en PVV. Aalst. De stedelijke beleidsmensen zetten uiteen hoe het programma zal verlopen (a) kt betreft een schorsing uit hun partyfunkties van Ann Bauwens, ondervoorzitter, is Van Landuyt, sekretaris, Ghisleen Willems en Herman De Vos. Afwezigen Op deze partijbestuurssa menkomst waarop Alle be stuursleden waren uitge nodigd, bleven er een aan tal afwezig. De geldigheid van de samenroeping werd mmers door de «Vrije jemokraten» betwist in 'olgend schrijven aan af delingsvoorzitter Omer De Sadeleer. «U organiseerde een ver gadering van het CVP-par- tijbestuur op maandag 22 februari a.s. met slechts :én agendapunt: politieke situatie in onze CVP-afde- Iing met eventuele impli caties. Hierbij willen wij u verwit- igen dat op basis van art. 15, par. 3 van het statutair eglement van de afdeling Aalst, dit partijbestuur liet geldig kan beraadsla gen of besluiten nemen. Volgens dit artikel wordt iet partijbestuur namens .iet bureau van de afdeling inte lijeengeroepen door de renen r00rzitter én de sekretaris. plaat yihoewel de sekretaris rindeiioch ziek, noch belet, zal d loch afwezig is, ontbreekt ligger ijn noodzakelijke mede- rbest 'erking aan de bijeenroe- ling van dit partijbestuur. Vij dringen erop aan dat u pe vergadering van het lartijbestuur op 22 februa- ia.s. derhalve niet opent, ïlke bespreking of besluit- orming van het partijbe- tuur alsdusdanig is voor >ns per definitie ongeldig. Us wij bepaalde kranten- rtikels mogen geloven, enkt u eraan een tucht- rocedure in te zetten, lierbij willen wij u toch op het hart drukken hier toe, in het belang van de partij, niet lichtzinnig te besluiten.» De afdelingsvoorzitter stelde echter dat «De Vrije Demokraten» in de statuten enkel lezen wat in hun kraam te pas komt. Er staat immers ook in dat de afdelingsvoorzitter in het belang van de partij be stuursleden uit hun funktie voorlopig kan schorsen en dat is gebeurd met de se kretaris Jos Van Landuyt. Deze vergadering kwam bovendien tot stand met medeweten van nationaal CVP-sekretaris Leo Del- croix, die zelf de datum ervan bepaalde. Zijn aan wezigheid ter plekke en die van arrondissementeel CVP-voorzitter Cyriac Borloo was daarenboven bevestigend voor de legiti miteit van de vergadering. Schepenen Robert De Pauw en Juliaan Vinck Vervolg op blz. 4 Anderhalve ha bos bij zwembad wordt aangeplant Deze week vind je bij je «De Voorpost» een speciale poster met een werk van de Aalsterse kunstschilder Herwig Van Holsbeeck. Dit werk stelt «De Werf en de Molenstraat voor ten tijde van Priester Daens». Herwig, want onder dat psuedoniem werkt van Holsbeeck, werd te Aalst geboren op 7 augustus 1945. Hij is een autodidakt die lau reaat werd van de auto Carte prijs Paleis Schone Kunsten Brussel. Op de Art expo te New York 1983 behaalde hij een zilveren medaille. Verder nam hij deel aan Art expo's in Dallas en Tokio. Ook linea Gent staat op zijii palmares. Een laatste overzichtstentoonstelling bij PA RIBAS in Aalst was een enorm sukses. Werk van deze kunstenaar is dagelijks te zien in Wooninrichting-Design Pieter Coucke Mo lenstraat tè Aalst. JM Heyman Aalst dat duideiyk een milieubewuste koers vaart en reeds eerder present was op de aktie «Plant een boom» was er nu als de kippen by om in te spelen op de aktie gepland door de Koning Boudewynstichting, de BRT en de afdeling Bosbouw van de RUG m.m.v. de Kredietbank «Plant een bos». Aalst was trouwens de tweede stad die haar projekt goedgekeurd zag onder alle opzichten. Waardevol in zich, voldoende grote oppervlakte en variatie in de beplanting. Aalst geniet dan ook van de financiële steun en van de aandacht van de BRT-TV die op dc Bosdag (donderdag 17 maart '88) opnamen zal komen maken. Uitzending op de buis volgt dan op zondag 20 maart. Het bekroond projekt van Aalst omvat de aanleg van een bosgedeelte in het aan te leggen parkgebied rondom het nieuw zwembad, een bos dat anderhalve hectare groot wordt. Aalst. Een parodie op de situatie binnen de CVP van Aalst, te zien in de stoet (a) Nood aan bossen Het is algemeen bekend dat Vlaanderen een bos- arm gebied is. Gemiddeld bedraagt de beboste op pervlakte maar 8,5%. Dat is ongeveer 200 vierkante meter bos per inwoner. Wanneer je echter enkel het openbaar bos be schouwt, is er maar onge veer 60 vierkante meter bos per persoon. Ook in Aalst is de toestand inzake bosrecreatie niet rooskleu rig, Met een totale bosop- pervlakte van 460 ha en een verhouding bos/inwo ner van 60 vierkante meter per inwoner, zijn we ons ervan bewust dat er nog heel wat moet gebeuren om aan de grote vraag naar bosrecreatie in het Aalsterse beter tegemoet te komen. Mede daarom werd er in 1984 ongeveer 25 ha bos in het Osbroek bijgekocht. Momenteel stelt het Stads bestuur ruim 50 ha bos open voor het publiek. Aktie «Plant een Bos» Het Europees Jaar van het Leefmilieu dat niet samen valt met een kalenderjaar doch startte op 17 maart 1987 wordt op 17 maart 1988 afgesloten met een «Bosdag». De aktie die eraan voorafgaat loopt van maandag 7 tot donderdag 17 maart. Begin februari had de jury van dc aktie «Plant een Bos» al 53 bebossingspro- jekten goedgekeurd, goed voor ongeveer 125 ha nieuw bos. Het Aalsterse ontwerp was één van de eerste geselekteerde pro- jekten. De organisatoren mikken op een eindresul taat van 200 k 300 ha nieuw bos in Vlaanderen. De gemeentebesturen stel len een terrein ter beschik king en kopen de jonge bomen en struiken aan. De kinderen van de lagere school planten het nieuwe bos. Het is de bedoeling dat elk kind van de lagere school de kans krijgt zijn haar boom te planten met een naamkaartje eraan. Zo kan het zich met die boom identificeren en de ontwikkeling ervan volgen. Bos in park by zwemkom In het kader van de aktie «Plant een Bos» in Aalst voorziet het Stadsbestuur de aanleg van een bosge deelte 1,5 ha of 7.000 bomen en struiken) in het later aan te leggen parkgebied rond het Nieuw Zwembad. In een eerste fase zal het gedeelte ten zuiden van de Molenbeek (±12 ha) in gericht worden als parkge bied. Een deel daarvan zal als Vervolg op blz. 4 Aalst. Zo ziet Herwig zichzelf. Vertegenwoordiger: Bart Ruyssinck r CHINEES RESTAURANT N W ORIGINELE CHINESE KEUKEN Korte Zoutstraat 51 AALST Tel. 78.77.77 Brusselsestraat 99 DENDERM0NDE Tel. 22.44.22 (donderdag gesloten) Dat kan, wanneer u onderstaande bon voor 15 maart instuurt. Wordt uw naam getrokken uit de ongetwijfeld grote doos met inzendingen, dan ont vangt u de originele tekening van de poster die de Werf voorstelt en getekend werd door de Aalsterse kunstenaar Herwig Van Holsbeeck. De poster zal overhandigd worden aan de winnaar op vrijdag 18 maart om 20.00 uur in Taverne Het Hofken, Gentsesteenweg 8 te Erpe. Deelnemingsformulier Naam: Adres: Telefoonnummer: Stuur dit formulier voor 15 februari e.k., terug naar Redaktie De Voorpost, Posterwedstrijd, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde.

De Voorpost | 1988 | | pagina 1