"n E. VERREBROEK EN KLIN6E HERSTELLEN ZICH APPELS EN LUTTERZELE DELEN DE PUNTEN m 's Zonder doping raak je vender De Voorpost - 26.2.1988 - 21 VOETBAL lijkt [rijd zid >va Appels-Lutterzele 2-2. Ook de Appelse Christiaens waagde zijn kans op doel. De bal ging echter via de dwarslat over (vh) Wellicht hebben de negen treffers die Verrebroek vorige week tegen Straatje moest slikken de ploeg gedurende een week zwaar op de maag blijven liggen. Met vereende krachten en de moed der wanhoop kon Eendracht immers op het veld van Olympia Rupelmonde nu de zege behalen. En zeggen dat ditzelfde Rupelmonde vorige week nog Klinge onderuit haalden. De grensjongens hebben hun off-day dan ook naar de vergeethoek gespeeld en S.K. Lokeren meteen het nakijken gegeven. Zo blijft Klinge samen met White Boys titelkandidaat nr. 1 want de concurrentie kon deze speelweek niet dichter komen. Tielrode en Moerbeke konden immers in een rechtstreeks duel geen afstand nemen van elkaar en blijven zo het gebeuren van op afstand volgen. Nog wat verder volgen Kieldrecht en Hoogeinde die met duidelijke cijfers wonnen van resp. Meerdonk en Sinaai. Hetgeen in de lijn der verwachtingen lag bij Straatje Stekene gebeurde ook, de negen rozen van verleden speeldag konden niet herhaald worden tegen Wachtebeke en men diende zich zelfs tevreden te stellen met een puntendeling tegen deze opponenten. Klinge 2 S.K. Lokeren 1 Klinge wilde absoluut afreke nen met de komplcte off-day van vorige speeldag. Dat was van bij het begin van de match duidelijk te zien want er werd nu op geen inspan ning gekeken door de mannen van trainer Yseweyn. Reeds na 10 minuten spel mocht de bezoekende doelman Stavens zich dan ook al een eerste maal omdraaien toen Mare Magnus een collektieve aan val succesrijk besloot. Deze droomstart gaf de getalen teerde thuisspelers nog meer vertrouwen en S.K, Lokeren had het in deze beginfase dan ook vrij moeilijk met de talrij ke thuisaanvallen. Zo moest bezoeker Schalkens zijn doel man bijstaan op de lijn toen een kopbal van Jimmy Van Gijsel in het doel zou zijn beland. Het duurde dan tot in de 21ste min. alvorens Loke ren voor wat weerwerk kon zorgen via Roesbekc die zijn schot centimeters naast het doel van ferket zag gaan. De volgende tien minuten ston den dan helemaal in het teken van de Lokerse doelman Ste vens die met een drie- viertal geslaagde tussenkomsten zijn doel van verder onheil kon vrij waren. Zo pakte hij on dermeer de kopbal van Carl De Wilde en ook de gevaar lijk schuiver van Jimmy Van Gijsel toen hij ook nog de harde loeier van Vaerewijck uit de bovenhoek ranselde sprak men bij de thuisploeg terecht van grote klasse van deze doelman liet bewonde ren. Toch werd Stevens nog ifnmaal geklopt tijdens deze jlrste helft toen een vrije trap on Pol Rcyns perfekt onder k kruising in doël verdween. 32ste min. En bijna werd de moedige Stevens nog een der de maal verslagen toen per- fekte lobbal van Vaerewijck over hem verdween. Een in derhaast teruggekomen An- naert veegde echter voor de tweede maal een Klings doel punt van de lijn. Zo wist Lokeren dan zonder verdere kleerscheuren de rust te halen. En ei zo na kwam de gelijkmaker zelfs nog op het bord toen De Bruin in de 44ste min. zijn schot net over het doel plaatste. Na de pauze kwamen de be zoekers veel meer én beter in het stuk voor. Doch de on mondigheid vooraan zou hun uiteindelijk eventueel punten- winst kosten. Al had Klinge zeker en vast de klus tijdens de eerste helft moeten afmaken. Klinge nam aanvankelijk wel weer alle initiatieven langs een kopbal Van Carl de Wilde cn een solopoging van Luc Vaerewijck brachten echter geen aanvulling van de stand zich mee. Het was dan S.K. Lokeren dat zich toch wat kwam manifesteren aan de Klingse kooi. Robert Ba- ranski haalde zo zwaar uit dat ferket geluk had dat het leder langs de voor hem goede kant van de paal buiten ging. En even later moest Erik Ferket weer al zijn klasse bovenhalen toen een doorgebroken de Bruin op weg was naar de aansluitingstreffer. In de 70ste min. moest Ferket zich dan toch gewonnen geven al was het nog medespeler De nog zes gele kartons uit de bovenzak van de scheidsrech ter werden gehaald. Bij de thuisploeg waren Gunther Van Uffelen en Erik Van Eynde de gelukkigen terwijl bij Moerbeke Mare Bonte, De Saeger, De Mey en Van Gaever zich met deze kleur onderscheidden. En toen viel er plots in de 89ste min. een doelpunt te noteren. Walter Vermeulen altijd het kalmst in zo'n situa- tie's had immers voor de Kimpe die het laatste tikje tegen de bal gaf die Lokeren meteen terug in de wedstrijd bracht. Trainer Yseweyn zag het ge vaar en haalde promt Van Vlierberghe in voor de moe gestreden Magnus terwijl ook Jimmy Van Gijsel mocht rus ten. In zijn plaats kwam de jeugdige Vermeulen. Veel veranderde er evenwel niet meer al waren de rushes van Dirk Van Vlierberghe niet van gevaar ontstoken, de Lo kerse defensie hield echter stand al bracht het geen pun- tenwinst op. In een vrij ver warde eindfaste moest Lokc- re'ri nog een tweede slag incas seren toen De Maesschalk voor twee gele kaarten net even voor zijn maat onder de douche mocht, en het zo de partij eindigde met tien spelers. Tielrode 1 Moerbeke 1 In geen al te denderende par tij hebben twee zenuwachtige teams nooit gebracht hetgeen van deze topper verwacht werd. Moerbeke kon dan nog de beste kansen voorleggen want in de vierde min. van de eerste helft kwam de Saeger alleen voor Malfliet doch de klasrijke V.K. portier redde beheerst. Terwrjl zijn maats er werkelijk niets van bakten was het trouwens nog Eddy Malfliet die zich in de kijker kon spelen op bezoekende pogingen van Benny Claeye en Rudy Zaman. Zo belanden we vlug in de tweede helft die vooral wat de gele en rode kaarten betreft een stuk boeiender was. Bij de thuis ploeg was wel De Keyzer ver vangen door Patrick Van Hoyweghen maar dat bracht ook al niet het gewenste resul taat zodat naarmate de doel punten uitbleven, de zenuwen de bovenhand kregen. Toen Kurt de Caluwé van de thuis ploeg dan een vrij trap mocht geven (een zeldzame, die trouwens eindigde aan de hockschopvlag) kwam bezoe ker Benny Claye tot tweemaal toe te vroeg uit de muur het geen hem evenveel gele kaar ten kostte van rcf. Acdenhof zodat Moerbeke meteen met 10 man werd gesteld. Dat gele kaarten aanstekelijk kunnen werken werd dan aan de Durme bewezen toen later in het verloop van de partij thuisploeg op rechts een gaat je gevonden en het leder strak weten voor te zetten naar An- dré de Puyselair die met een klasseomhaal Ronny De Smedt in het Moerbeckse doel het nakijken gaf. 1-0. Uitzinnige vreugde natuurlijk bij Tielrode dat zo dicht bij het einde nog op winst klom. Nog een professionele wissel tussen Francky de Rechter en Erik Van Eynde dacht trainer William Janssens en de zaak is hier bekeken. Nog een verre trap op de bal richting Durme cn weer 2 min. verstreken... Maar toch gebeurde het onge looflijke in de 94ste min. Moerbeke klom nog op gelij ke hoogte. Hct'venijn zat hem duidelijk in staart in deze match. Een inworp van Rudy Zaman kwam bij Gerry Die- leman die op zijn beurt twee thuisverdedigers in de wind zette en gepast doorschoof naar Marc Van Gaever. Van Gaever kopte hard naar Mal fliet die in eerste instantie redde maar de goed gevolgde Christof De Mey tikte als laat ste man de bal in de Tielrood- se rnuit zodat toch nog het gelijk spel op het bord kwam in deze wedstrijd. Appels-Lutterzele 2-2. Van Lintbergen zal de bezoekende tegenspeler omspelen en zijn opmars naar doel verderzetten (vh) Appels - Lutterzele 2-2. De plaatselijke speler Van Sande knalt tegen de paal (vh) Twee bijzonder gemotiveerde ploegen hebben er in een ge- lijkopgaande partij een aan genaam kijkstuk van ge maakt. Meerdonk kwam eer der onverwacht aan de ope ningstreffer. Het kreeg hier wel de steun mee van thuis- speler Luc Van de Perre die zijn eigen doelman Peter Buy- taert op het verkeerde been zette. 0-1. 15de min. Meer donk nam dit vroege succes gretig aan en nam zelfs het imS. Langs Bulteel en de Wrede werd zelfs ei zo na een verdubbeling van de stand ge mist. Na een halfuur was het toch weer Kieldrecht dat te rug de wedstrijd in handen nam. Dit resulteerde in de 35ste min. voor de gelijkma ker toen Mario Dupont een strafschop forceerde toen hij in botsing kwam met een te laat komende bezoekende doelman De Cock. Kris Calu- waert liet de hem geboden kans niet liggen en zette met een de ruststand op het bord. 1-1. Thuistrainer Smet was aller minst tevreden met de resul taten die zijn spelers op het veld brachten. Hij wisselde promt de in een off-day ver kerende Roul Wezepoul Dirk Praet en dat betekende meteen een goede zet te zijn. Want deze Praet zorgde met een voor een snedige twintig minuten thuisvoetbal wat meteen nog twee treffers op bracht ook. In de 53ste min. was het immers Praet die de beslissende voorzet gaf aan Danny de Wilde die meteen mocht doorgaan op het doel van Theo De Cock. Deze laatste twijfelde weer even en meteen stonden de bordjes 2- 1. In de 59ste min. maakte Dirk Praet dan zelf de klus af toen hij met zijn minst goed linker voet het leder in de verste hoek voorbij de Cock depo neerde en zo zijn ploegje een mooie 3-1 voorsprong bezorg de. Nadien zou Kieldrecht nog langs Verplancke en Gunther Geleyn achter ver der doelgevaar lopen maar de Cock greep telkens goed in. Toen Kieldrecht dan wat stil viel was het de beurt aan Meerdonk om toch nog ge vaarlijk te komen opzetten. Zo moest thuisportier Peter Buytaert zich nog reppen op schoten van Bulteel en de Wrede en wist hij nog een gevaarlijk schot van heel dicht bij van deze laatste uit zijn doel vlak te zweven. Toch bleef de stand op het bord al verdiende Meerdonk duidelijk meer dan deze 3-1 nederlaag. H. Sinaai 2 Hoogeinde 5 Hoogeinde heeft op het veld van Sinaai de plaatselijken een lesje gegeven in effeciën- tie. De Ploeg uit St-Gillis die nog altijd Bombeke Jan, Ward Smet en Moorthamer moeten missen heeft tegen Si naai gescoord aan een hoog percentage. Hetgeen ze vori ge speeldag niet konden waar maken. Sinaai vertrok vrij snel maar bij een eerste be zoekende counter was het toch raak. Erik Baetens had keihard tegen de staander ge trapt maar de goedgevolgde Bruno Verschaffeit voltrok het vonnis voor Sinaai. 0-1 8ste min. Sinaai dat zich door deze opdoffer niet opzij liet zetten kwam even later zelfs tot tweemaal toe heel dicht bij de gelijkmaker langs Braem en Schatteman maar het ulti- me tikje om de bal over de doellijn te krijgen ontbrak voorlopig nog bij de Tinei- ploeg. Hetgeen zeker niet bij Hoogeinde van tel was want in de 25ste min. was het Guy Van Duyse die bij de tweede échte Hoogeindse kans de bordjes op 0-2 bracht met een goed gericht hard schot. Tot aan de rust kon Sinaai dan niets terug doen in de vorm van doelpuntan zodat trainer Van Acker tijdens de pauze de manschappen herschikte. Zo kwamen vooraan Dirk Paelinck, Peter Van Acker en Francky Schatteman postvat ten. Zodat Sinaai met deze 0- 2 achterstand toch heel wat aanvallender uit de kleedka mers kwam. Toch dit werkte countermogelijkheden van Hoogeinde volledig in de hand. En zo mocht Bruno Verschaffeit in de 57ste min. nog maar eens richting Gino Bruggeman spurten hetgeen de 0-3 voor gevolg had. Hoogeinde nu wel zeker van de zege nam wat gas terug, maar Sinaai profiteerde hier handig van om meteen tegen te scoren langs Dirk Paelinck die een voorzet van Gino Daemcn voorbij Verstrepen kon koppen. 1-3 62ste min. Sinaai kreeg weer vleugels en Hoogeinde begon het plots heel wat moeilijker te krijgen. Zo liepen Johan De Rop en Francky Schatteman nog met de aansluitingstreffer aan de voet maar telkens werd centi meters naast besloten. Plots dan toch een koude douche voor Sinaai dat in plaats van dichterbij te komen verder op achterstand werd gespeeld door Erik Verlackt die weer een Hoogeindse kans kon be nutten nadat Erik Baetens nog maar eens de fourier was geweest. Nu was natuurlijk de veer gebroken in de partij en zo kon Hoogeinde nog bijna moeiteloos op 1-5 komen toen een afgeweerd schot van Erik Baetens, die een der betere spelers op het veld was, voor bij de verrasste Gino Brugge man verdween. 71 ste min. Herleving Sinaai gaf echter nog altijd de moed niet op hetgeen geconcludeerd kan worden dat de laatste treffer uit de partij van de voet kwam van verdediger Mare De Breucker die mee opgerukt was om nog wat te forceren. Appels-Lutterzele 2-2. De Appelsenaar Geldhof scoort het openingsdoelpunt (vh) 2-5 77ste min. De Stand was echter té hoog opgelopen om nog puntenwinst te verove ren. Toch stapte de thuisploeg met opgeheven hoofd van het terrein hetgeen terecht kan genoemd worden. Straatje Stekene 1 Wachtebeke 1 Straatje Stekene moest het in de wedstrijd tegen Wachtebe ke met heel wat minder stel len tegenover de negen tref fers voorgaande partij. Na tuurlijk was de tegenstand nu heel wat heviger dan toen. Wachtebeke begon zelfs zon der komplexen aan de partij en kon via Thijs en De Calu wé voor het eerste gevaar zor gen. Thuisdoelman Mare Pie- ters was echter telkens bij de zaak. Maar ook zijn overbuur Van der Jeugt moest op zijn hoede zijn. Want thuisspelers André Smet en Genny Jacobs belaagden hem meermaals, maar zonder succes. Eenmaal leek Pieters geklopt toen De Caluwé dan toch dreigde te scoren maar het harde schot werd in laatste instantie nog van de lijn gered door thuis- speler Ludwig Bracke. Toen even latèr ook nog Bart Lam- brecht en Mare D'Hoogbe nog misten bij de bezoekers hadden we het beste van de eerste helft wel gezien. Kort na de pauze lukte het dan toch voor de bezoekers toen Mare de Caluwé, alweer de gevaarlijkste spits op het veld, een voorzet van op rechts kon meepikken cn tussen drie thuisverdedigers zich kon wringen om zo Mare Pieters te verslaan 0-1 50ste min. Thuistrainer Franckaert aar zelde dan niet al te lang om zijn ploeg wat meer aanval lend op te stellen; zo haalde hij Patrick de Cock naar de kant en trok hij Joris De Schepper naar de spits. Dit gaf meteen de nodige druk voor het Wachtebeekse doel waar Dirk Van der Jeugt voorlopig nog meester was. Toen de verwachtte thuistref- fer dan nog uitbleef naarmate de partij vorderde haalde Straatje trainer Franckaert ook nog Rotthier naar de kant en bracht hij een vierde aan valler in met Marc Van Ho- gendorp. Toch moest de thuisploeg nog wachten tot de 83ste min. alvorens het langzij kon komen en dit nadat het al dikwijls aan succesrijker counters van Wachtebeke ontsnapt was. Een vrije trap van André Smet kwam op het hoofd van de mee opgerukte verdediger Dirk Verberck- moes die dan toch verdiend de bordjes in evenwicht wist te brengen. Nadien namen beide ploegen dan ook duide lijk vrede met dit gelijke spel want geen enkel gevaarlijk standje kon nog genoteerd worden. Olympia Rupelmonde 1 E. Verrebroek 2 Volgens thuistrainer André Bracke was deze wedstrijd niet te beschrijven. Toch wil len wc graag een poging doen al was het dan om Verrebroek te plezieren met hun zege na dat ze vorige week afgingen als een gieter tegen Straatje. Voor de thuisploeg waren er inderdaad weinig woorden. Veel synoniemen van Slecht zijn er niet zodat we dan ons ook maar beperken tot dat ene woordje. Nadat Rupel monde aanvallends er niets van terecht bracht achtte Koen Buytaert na twintig mi nuten spel van het moment geschikt om wat animo in de partij te brengen toen hij be zoeker Peter Van Landeghem onderuit haalde en zo toch een strafschop kon versieren. Geert Seghers van Verre- broek liet deze geboden kans niet liggen en bracht, net als vorige week zijn ploeg als eer ste op voorsprong. 0-1 20ste min. Rupelmonde stak dan na deze openingstreffer al eens schuchter het middenveld over en dat leverde dan scho ten op van Rauwaert en De Gendt die echter alle precisie misten zodat er van enig ge vaar geen spraak kon zijn. Rond het halfuur dan nog een ramp voor Rupelmonde toen draaischijf Erwin Van Camp het thuiskamp diende te ver laten met een lieskwetsuur. Van Hese werd zijn vervanger maar deze kon al evenmin het vuur in de wedstrijd steken. Hop dan naar de tweede helft die hopelijk beterschap bracht bij Rupelmonde. Aan vankelijk leek het er wel naar maar weer werden de povere kansen van Rauwert onbegrij pelijk naast het doel van de Verrebroekse portier Wim Baetens besloten. Rond de 70ste min. claimde heel Rupelmonde dan een strafschop toen een bezoe kend handspel niet bestraft werd door ref. Van Damme. Maar wat baatte dit protest want wie achtte zich in staat om het leder tussen de palen te krijgen bij Rupelmonde. Toch was één manneke. Lie ven Baetens, die het presteer de om in de 83ste min. Rupel monde langzij te kunnen brengen zodat een puntende ling toch nog in het vooruit zicht kon worden gesteld. Maar wie dit dacht had het wel goed mis. Want een verre uittrap van Wim Baetens in het Verrebroekdoel werd slecht beoordeeld door Mario Baetens, verdediger bij Ru pelmonde. Bezoeker Mare Laureys zag zijn kans en kon in de 91ste min. het leder voor de tweede maal voorbij doeL man Brijs krijgen zodat Ver rebroek nog met beide punten uit de Mercatorstede kon ver trekken. Al denken we dat Mercator bij het zien van al dit Rupelmonds geklungel blij is dat hij niet uitkijkt op het speelveld... Mare Stevelinck BLIK OP VIERDE PROVINCIALE In vierde provinciale vielen er vorige zondag geen uit schieters te noteren. Leider Rapide Lebbeke kreeg vrijaf en kon meteen toekijken hoe de rechtstreekse konkurren- ten het er zouden vanaf bren gen Het derby tussen Sparta Appels en Lutterzele eindigde op wat door iedereen als een logisch gelijkspel werd om schreven. De thuisploeg bleek nochtans over de beste troe ven te beschikken want al op de achttiende minuut opende Geldof de stand en onmiddel lijk na de hervatting verdub belde Dirk Raes de cijfers. Iedereen verwachtte zich aan een Appelse zege. Maar ook in vierde provinciale duurt een wedstrijd de volle negen tig minuten en daar zal men deze week in Appels wel vaak aan gedacht hebben. Rudy Moyens scoorde in de tweede helft een eerreddend doel punt en dat betekende voor de ploeg van Chou De Bleec- kere een stimulans om er wat harder tegenaan te gaan en een puntendeling na te stre ven. In de slotsekonde kwam dat uiteindelijk voor mekaar. Wie er voor dat laatste doel punt zorgde? Overbodige vraag. Marc Rombaut of wie dacht je anders? In de wedstrijd Erondegem- Schoonaarde werd er door de spelleider duchtig met gele kaarten gezwaaid. In totaal werden er zo'n zes exempla ren getoond. In de eerste helft werden er wel langs weerszij den een paar kansen gescha pen maar voor doelpunten diende men te wachten tot na de hervatting. De thuisploeg opende als eerste de score, maar bij een nederlaag wilden de Juventusboys zich blijk baar in geen geval neerleg gen. Missotten scoorde aan de 70e minuut de gelijkmaker en minder dan tien minuten later lukte Dierickx de winning goal. Het hoeft niet gezegd dat men in Schoonaarde met dat resultaat dik tevreden was. Bij Eendracht Opstal was men minder gelukkig. Verliezen op eigen veld is im mers nooit een prettige erva ring. De Eendrachters heb ben in deze kompetitie niets meer te winnen, maar dat klein premietje dat aan een overwinning is gekoppeld, is toch altijd meegenomen. Na twaalf minuten is Wichelen op voorsprong geklommen langs Verstraeten. Daarna heeft het de deur potdicht gegooid. Crets besloot nog wel eens tegen het Wichelse doelhout maar de verdiende gelijkma ker bleef in de loodgrijze lucht zweven. Trainer De Vroe gunde bij Oudegem een paar jongeren een kans. Dat vlotte aanvan kelijk niet zo best en dat is ook de reden waarom men een paar doelpunten diende toe te staan. De bezoekers kwamen eerst op winst maar voor de rust kon Bertje Ver- cauter de gelijkmaker tegen de netten tikken. Langs een strafschop klommen de gast heren weer op winst maar daarna stelde Van Uytvanck weer gelijk. Toen Pietje (broer van Bertje) Vercauter daarna een derde doelpunt lukte zag het er even naar uit dat de twee punten eigendom van de filosofen zouden wor den. In het slot verscheen dan uiteindelijk nog de Moorselse gelijkmaker op de score plank. Boonwijk verloor aan huis tegen Smetlede en ook Red Star Opdorp bleef met een nieuwe nederlaag in de tra ditie. (e.g.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 21