MOEILIJKE ZEGE VAN DENDERZONEN VIJFLANDEN- T0RN00I WUITENS BLIJVEN BAAS IN EIGEN HUIS VIJFDE EN LAATSTE KAMPDAG IN STEKENS SCHUTTERSTORNOOI LEERGELD BETALEN TITELDROMEN TOT MINIMUM HERLEID 26 - 26.2.1988 - De Voorpost BOOGSCHIETEN RUGBY Deze week ging de tweede schifting door tellende voor het jaarlijkse Hamse schut- terskampioenschap. Alles ge beurde deze keer in het lokaal van De Wuitens. En deze knapen maakten daarvan ge bruik om hun ploeg eens ek- stra in de kijker te schieten en zodoende hun klassement te verbeteren. De Bastianen kregen de eer toegewezen om de schieting te openen. Ze deden het heel wat beter dan de vorige ke ren. Maar toch zouden ze moeten wachten op Eddy De Witte (De Wuitens) voordat ze een hogen tegen het zeil zagen belanden. Tijdens de zesde ronde schoot hij de rechterzijvogel en maakte na dien in de achtste ronde de zaak volledig rond. Ondertus sen had Eddy de Schepper (Den Bond) in slechts vier pogingen eveneens de kop ge schoten en ook Alain van den Broeck (Moerzeke-Kastel), Etienne Saerens (Vier Ge- kroonden) en Erik de Loose (Ons Vermaak) konden zich plaatsen voor het dagklasse ment der panacheschutters dat na een spannende en hoogstaande kamp gewonnen werd door een briljante Eddy De Witte (De Wuitens) met drie voltreffers op vijf schoten. Opmerkelijk was hier toch wel de afwezigheid van de regerende kampioen Dirk de Cauwer (Bastianen) in dit ho ge gezelschap. Het is inder daad van 1986 geleden dat hij er niet in slaagde gans de kop neer te schieten. Gustaaf De Bock ('t Eilandje) was even eens niet in zijn dagje en deze moest zich tevreden stellen met enkel de hogen neer te halen. Ook Erik Lambrechts (Eiland) en Jules van de Voorde (Bastianen) vlasten den hogen tegen het zeil, van deze twee mogen binnenkort wel betere resultaten ver wacht worden. Als we nu de rangschikking van de panacheschutters even bekijken dan zien we dat er slechts dne schutters met het maximum der punten staan afgedrukt, namelijk Alain Van den Broeck (Kastel), Erik De Loose (Ons Ver maak) en als derde Etienne Saerens (Vier Gekroonden). Bij de latschutters was het nog maar eens vogeltjes-ker mis geblazen. De talrijke schutters met vier punten moesten er dan ook maar niet aan denken mee te mogen kampen voor de dagprijs. Want drie schutters mochten vijfmaal juichen: Robert Sa- cré (De Wuitens), Lucien Peelman (Bastianen) en An dre Van Geyte ('t Eiland) Maar ook dat was niet vol doende want twee schutters schoten zesmaal raak: Gerrit Keymolen en Leo Van Kam pen. Allebei afkomstig van De Wuitens. Onder hun beid jes mochten ze dan ook kam pen voor de eindzege. En de ze werd binnengehaald door Leo Van Kampen In de rangschikking staat Leo Van Kampen nu alleen aan de leiding. Op de tweede plaats staan hier vier schutters te drummen om de eerste plaats Boogschieten. De schutters van De Eendracht» uit Sinaai werden ontvangen op het stadhuis van Sint-Niklaas wegens hun 75-jarig bestaan (Iv) Boogschieten. Maatschappij De Eendracht» uit Sinaai bestaat 75 jaar. We zien hier voorzitter Haeck en ere-voorzitter Schamffelaer (Iv) in te nemen bij de minste faling van de huidige leider. De dames deden het heel wat beter dan de vorige keer. Er waren nu zelfs vier dames die drie punten binnenhaalden: Amelie Claus (Eiland), Sonia Landgoed (Bastianen). Emil- liene De Waele (Den Bond) en Marleen Rousseau (Den Bond). Maar dit was toch niet voldoende om een goed schie tende Liza Van Puyenbroeck (Bastianen) te verslaan die met vier punten de dagprijs op zak mocht steken. In de rangschikking staat Amelie Claus (Eiland) nu sa men met Liza Van Puyen broeck aan de leiding Bij de panacheschutters mochten Marianne Peelman (Bastia nen) en Marleen Van Kerck- hove (Den Bond) met enkel den hogen kampen voor het dagklassement dat zonder pardon gewonnen werd door Marleen van Kerckhove Daarmee komen hier nu drie leiders samen en dat staat borg voor een spannend verloop. Bij de juniores kon Peter Steels (Den Bond) met sukses zijn leidersplaats verdedigen en schreef ook het tweede dagklassement op zijn naam. Alhoewel hij toch eerst moest afrekenen met Robby De Witte (De Wuitens). De zestigplussers daarentegen gaven elkander geen duim breedte toe en moesten met vier schutters kampen voor het dagklassement. Maar de dappere Bastianen lieten zich niet verschalken en het was uiteindelijk Roger van de Eynde die met de eer ging lopen ten nadele van Gilbert Leemans, Rene de Landts- heer en Andre De Clercq. In het ploegenklassement is het zo dat de ploeg van Andre van Geyte ('t Eiland) hun voorsprong hebben gehou den. Maar de formaties Eric De Loose met Andre Lau- reys, Jan en Willy D'Hollan- der en Lucien Rombauts blij ven in hun spoor Alain Van Den Broek en zijn mannen blijven als derde volgen, maar ze moeten hier het gezelschap dulden van een Wuitens- ploeg. De Bastianen blijven volgen op een vijfde plaats. Het begint er echt uit te zien dat deze laatsten die drie keer opeenvolgend de eindtitel binnenhaalden, nu nog een titelkans hebben. H.V.C. Het ploegenklassement na de tweede schifting Het peleton van André Van Geyte - 't Eiland - 44 punten. Het peleton van Eric De Loo se, - Ons Vermaak - 40 punten Het peleton van Alain Van Den Broeck - Kastel - 39 punten Het peleton van Jean Goossens - Wuitens - 39 punten. Het peleton van Leo Willaert - Vier Gekroonden - 36 punten Het peleton van Eddy De Schepper - Den Bond - 35 punten Het peleton van Dirk De Cauwer - Bastianen - 34 punten Het peleton van Gilbert Leemans - Bastianen - 26 punten Het peleton van René De Landtsheer - Ons Vermaak - 19 punten Het peleton van Marleen Van Kerckhove - Den Bond - 19 punten Het peleton van Eric Lam- brecht - 't Eiland - 15 punten Het peleton van Liza Van Puyenbroeck - Bastianen - 14 punten Het peleton van Sabine De Witte - Wuitens - 14 punten. Het klassement der panache schutters Van Den Broeck Alain - Ka stel - 14 punten Saerens Etienne - 4 Gekroon den - 14 punten De Loose Eric - Ons Ver maak - 14 punten Eddy De Witte - Wuitens - 12 punten Eddy De Schepper - Den Bond - 12 punten Dirk De Cauwer - Bastianen - 12 punten Het klassement der latschut ters Van Kampen Leo - Wuitens - 10 punten Pauwels Gustaaf - Kastel - 9 punten Van Geyte André - Eiland - 9 punten Sacré Robert - Wuitens - 9 punten Klassement dames laag Van Puyenbroeck Liza - Bas tianen - 5 punten Claus Amelie - Eiland - 5 Bond - 4 punten Sonia Landgoed - Bastianen - 4 punten Klassement dames hoog Colman Hermien - Ons Ver maak - 3 punten Van Kerckhove Marleen - Den Bond - 3 punten Peelman Marianne - Bastia nen - 3 punten Klassement der Juniores Steels Peter - Den Bond - 7 punten Robby De Witte - Wuitens - 3 punten Rudy Steels - Den Bond - 3 punten Ronny De Witte - Wuitens - 2 punten Klassement der zestig plussers Leemans Gilbert - Bastianen - 6 punten René De Landsheer Ons Ver maak - 6 punten De Clercq André - Kastel - 5 punten Van Den Eynde Roger - Ba stianen - 5 punten De volgende schifting gaat door op zaterdag 5 maart in 't Lokaal van 't Eiland 2* NATIONALE DENDERMONDSE RUGBYCLUB - FRAMERIES 13-9 Zondag 21 februari moes ten de eerste vier geklasseer- den tegen mekaar in het veld. Leider Anderlecht trok naar Racing Jet en D.R.C. ontving het sterk spelend Frameries. Dat de bezoekers van zich zouden afbijten was zeker. Bij een nederlaag was het kontakt met de kopgroep im mers verbroken en zouden hun kansen totaal in rook op gaan. Dendermonde moest winnen om zijn pretenties te staven. Voor een talrijk pu bliek gaf scheidsrechter Va- chaudez, die we al op een beter niveau zagen akteren. de aftrap. D.R.C. vond onmiddellijk de goede draai en drukte al meteen de Walen in verdedi ging. Tweemaal, slag op slag, werden mooie aanvalsakties voor de try-lijn gestopt, 't Was maar uitgesteld. Het D.R.C.-pack gaf, na gedeci deerd aanvalswerk, een pracht van een pass aan ope ner Pierson, die direkt in hoogste versnelling, met twee prachtige schijnbewegingen door de verdediging ging. Full-back Gert Van der Steen, elke wedstrijd meer en meer bewijzend zijn stuk te kunnen staan, kwam gepast opdagen om de bal over de lijn te drukken: 4-0. Dendermonde ging stevig door en Frameries was abso luut niet bekwaam om gevaar lijk te zijn. Rudy Wauters dreef op vrijschop de score op tot 7-0. Eindelijk kon Frame ries een beetje meer in de wedstrijd komen. Op DRC- offside kregen ze zelfs de kans tot 7-3 terug te komen. Echt hoogstaand spel kwam er niet aan te pas en de rust kwam bij de 7-3 stand. Na de kampwis seling bleef DRC aanvanke lijk het meest aan bod. Rik Casier. eindelijk terug, kon tweemaal een vrijschop om zetten en Dendermonde stond 13-3 voor. Waar ieder een dacht dat de wedstrijd beslecht was, kwam Frame ries plots op volle kracht te rug. De lokalen kwamen on der zware druk te staan en bij een spelfazc direkt bij de DRC-doellijn. werd de bal paniekerig weggewerkt. Een pientere Frameries-speler kon echter anticiperen en 't was 13-7. De place-kick werd bin- nengetrapt en 13-9! De Waaltjes kregen nu vleugels en gaven zich nog niet gewonnen. Zelfs hun ei gen ingooi kon de DRC-ers geen baat meer brengen bij de scrums. Een paar maal werd het pack zelfs ingedrukt. De twee Framerics-intemationa- lcn. Billy en Graci, begingen zelfs brutale fouten om de zege naar zich toe te halen, maar uiteindelijk bleef Den dermonde baas. Eindstand: 13-9. Door de overwinning van leider Anderlecht op RC Jet staan Anderlecht en Dender monde afgetekend op de eer ste twee plaatsen. Zondag a s. komt de topper op zijn tijd. Op Anderlecht krijgt Dender monde een enige gelegenheid om de nederlaag uit de heen- ronde uit te wissen. Eén zaak is zeker: DRC zal beter moe ten spelen dan tegen Frame ries om sukses te boeken Toen kwam tot uiting dat nog lang niet alles ronddraait. Ei genlijk is het niet te begrijpen dat het fijne Dendermondse raderwerk soms door een kleinigheid begint te haperen Toch is het overduidelijk dat trainer Sluys erin geslaagd is een soliede ploeg uit te bouwen. De ervaring van de ze "old-timer" zal DRC nog veel diensten bewijzen. Ho pelijk kunnen de supporters reeds volgende zondag jui chen. Winnen op Anderlecht garandeert immers een zekere opgang naar de hoogste klasse en blijft tevens de "clou" het seizoen. Frans Van der Vf.kei Boogschieten. De schutters van het Verbond Belsele streden om het kampioenschap. f'uivelde-Herleving won met 29 punten. Eerste was Siegfried Stremersch met 6 punten, 2. Roger Palman (5), 3. Filip Heyninck, 4. Norbert Vercauteren (3), 5. André Roels (3), 6. Margo Vercauteren (3), 7. Henri Corveleyn en 8. Cyriel Ongena (2). Noëlla Smet was de beste dame, Leo Vereecken de beste senior en August Van de Velde de beste 60-plusser (dw) Boogschieten. De schutters van het Verbond Sinaai hielden hun kampioenschap. Van de ploegen was Eendracht de beste met 21 punten. Tweede werd Ware Vrienden (15), derde Willem Teil (11) en vierde Ons Vermaak (10). Jozef Apers van de Ware Vrienden werd algemeen kampioen. Dames: Diane Smet, seniores: Franky Veldeman, miniemen: Mario De Bock, kadetten: Stefaan De Bock en juniores: Gunther van Grembergen (dw) Vorige zondag ging in de drie lokalen de 5de en laatste kampdag door van het "Schutterstornooi van Groot- Stekene". In groep A haalde "klein broertje" Rivierenhof een prachtig resultaat, in groep B nestelde Vliegende Pijl zich op de tweede plaats terwijl Willem Tell met een noodplocg kwam opdagen in groep C. Meteen is de voor ronde afgesloten en zijn alle ogen gericht op de afkamping die plaatsheeft op zondag 28 februari in het hoofdlokaal. Prachtige prestaties In groep A was het de beurt aan schuttersvereniging Ri vierenhof van Stekenc-Hei- kant: een "klein" ploegjc dat het moet rooien met beperkte kwaliteit en kwantiteit. Dat een verrassing nooit uitgesloten is bewees ander maal dit "klein duimpje" want met 14 schutters aan de start haalde Rivierenhof liefst 27 punten. Een prachtprestatic zonder meer! Een bewijs dat kleine ploegjes kunnen meespelen dus. Op individueel vlak wa ren er dan nog de fraaie resul taten van nieuwkomers Ma rie-Jeanne De Nijs en Freddy Maes, die elk drie punten voor hun rekening namen. Proficiat! In groep B was dus Vlie gende Pijl aan de beurt: de ploeg van "Den Witten" die té veel ups en downs kent om écht een grote te zijn. De ploeg is inderdaad bekwaam om de spreekwoordelijke pannen van het dak te schie ten wanneer ze een goede dag hebben, terwijl ze op een mindere dag gewoonweg niets kunnen. Dit was ondermeer het geval bij het afkampen vorig jaar: toen haalde de ploeg geen enkel punt op 10 ronden. Nu stonden ze met 12 schutters aan de lijn en die verzamelden 26 punten, wat goed is voor een tweede plaats in hun reeks. Te vermelden: de vijf pun ten van Werner De Wilde, die daarmee op gelijke hoogte komt van Van Walle én dus zal moeten kampen. In groep C was het de beurt aan Willem Teil van Stekene- Koewacht. Alhoewel deze maatschappij ontbonden is, kwam de klub tóch opdagen. De schuttersgroep is namelijk bijeengebleven om hun naam in ere te houden. Van kame raadschap gesproken... Met 11 schutters haalden ze echter maar 17 punten, met als in 't oog springende pres tatie de hoge en zijvogel van Pietje Maertens, die daarmee op gelijke hoogte komt van Patrick Adriaenssens voor de prijs van 't hoog in deze reeks. (T*T) ZULTE 4- ALLO- CHRISTIAENSEN 4 Frankrijk-lerland 25-6 DE FRANSEN OPNIEUW ALS GROOTMEESTERS! Na de vorige twee flauwe resultaten van de «tricolores» (nipte zege en dan nog onverdiend tegen de Engelsen (10- 9) en een 11-6 nederlaag tegen Schotland) zijn de Fransen uiteindelijk uit hun krammen geschoten. Het Prinsenpark te Parijs, tot in de nok gevuld, daverde op zijn grondvesten. De Franse ploeg, meester in alle spelonderdelcn, bezorgde de Ieren een rammeling die hen nog lang zal bijblijven. Alles wat rugby zo aantrekkelijk maakt, werd op de grasmat gedemonstreerd. Het pack van de Ieren lag onder in kracht. Bij elke scrum kraakte hun weerstand. Zelfs bij eigen ingooi waren ze niet in staat de bal zuiver door te spelen naar de drie-kwarten Dezen brachten er dan ook niets van terecht en waren alleen op verdedigen aangewezen. De Fransen, zowel het pack als de drie-kwarten, brachten werkelijk spel van de bovenste plank. Sneller en vlugger op de bal. meesterlijk veinzen, side-steps in de perfektie uitgevoerd, brachten dan ook heei normaal hoge cijlcrs op het bord. Aangemoedigd door een publiek, dankbaar door wat het werd voorge schoteld, zetten de Haantjes een prestatie neer die nog lang zal heugen. Gelukkige supporters, die hun idolen om de hals vlogen na de wedstrijd, overrompelden het terrein om op alle mogelijke manieren hun dank te betuigen aan hun helden. Waies-Schotland 25-20 EEN KAMP TOT HET UITERSTE! Cardiffs rugbytcmpel was weer te klein om plaats te bieden aan alle kijkers. 65.000 toeschouwers beleefdep, een hoogdag van het rugby. Ook miljoenen tv-kijkers leefden intens mee. Stel u voor: aan de rust stonden de thuisspelers 10-20 achter tegen de Schotten. Wie had zoiets ooit durven dromen. De «hooglanders» verdienden trouwens deze voorsprong ten volle Prachtige try's wer den gescoord na onverbeterlijk werk van de ganse ploeg. Zuiven en snel doorspelen van de bal, schijnbewegingen, prachtig samenspel en technisch hoogstaand werk lagen aan de basis van deze situatie. Na de rust gebeurde het wonder. Wat rugby zo aantrekkelijk maakt, werd hier weer eens getoond. Ondanks hun serieuze achterstand, zetten de Walcsmen een alles overrompelend offensief in. Aangemoedigd door een publiek dat de kunst verstaat hun idolen naar onvoorstelbare prestaties te voeren, stormden ze ten aanval. Ondanks de hardnekkige tegenstand van de Schotten, die zelfs een paar maal dichtbij het scoren kwamen, werd Wales meester op het veld. Een mooie aanval waarbij opener Davies twee man op wonderbare wijze uitschakelde, gaf Watkins de kans te scoren. 14-20. De placc-kick werd omgezet en 16-20. De strijd om de zege brak nu voorgoed los. Even later zette full-back Hare een vrijschop binnen, 19-20! Het stadion kookte. Toen Davies aan de 70* minuut een dropshot tussen de palen zette, kwam Wales 22-10 voor. De sfeer van de grote dagen maakte zich meester van het stadion. Tienduizende zingende supporters op de tribune en strijd op leven en sneuvelen op het veld. ongelooflijk. Vijf minuten voor tijd kwam dc klap op de vuurpijl. Een lange pass van Dennis gaf Davies de kans een drop van 45 meter ver te lukken: 25-20! Ook hier een korrekte wedstrijd. FvdV IV NATIONALE DRC II - BULL DOGS 10-18 Dc jonge Dcndermondc- naars hebben tegen de leiders een zeer goede wedstrijd ge speeld. Bijwijlen overspeeld tijdens de eerste helft, kwa men ze na de rust sterk terug om uiteindelijk met 10-18 eer vol te stranden. Bull Dogs, een ploeg van dc Britse militaire basis in Emblem, begon zeer gekon- centrecrd en nam al direkt de teugels in handen. De thuis ploeg kon zich niet organise ren en moest alleen met man en macht aan verdedigen den ken. Goede aanvalsakties brachten Bull Dogs uiteinde lijk op een veilige 0-18 voor sprong bij dc rust. Dc herne ming zag een totaal ander spclbecld. Dendermonde bleek zich georganiseerd op te stellen bij de ingooi aan de zijlijn en ook de scrums wer den evenwichtig. Zeer goede kombinatics brachten snel an dere cijfers op het bord: 4-18 na een try van Macharis, die er smaak in krijgt. Kort daar op zelfs 10-18. Bull Dogs ver loor meteen alle zelfzeker heid. Ook hier werd soms te hard gereageerd. Dc scheids rechter wees een brutale spfr Ier van het veld. Dc Britteo geraakten nochtans niet in nu merieke minderheid wam DRC-cr John Bcirlacn moes! gekwetst het terrein verlaten De tijd om de rollen om te keren ontbrak en dc DRC- jeugd verloor met 10-18. Toch werd het tegen leiders een zeer goede wed strijd. Ronny Somers, Stcva Goubcrt, Wouters en Lal wers zijn namen die men lang zal horen. (FvdV BOWLING Allo Christiaensen blijft door pech achtervolgd worden. Nu ook tapten de Ajuinen uit een zeer goed bowling-vaatje maar... dit kon de overwin ning niet bewerkstelligen. Nu ook sneuvelden er zeer veel kegels maar ook Zulte pres teerde zeer goed. Sfeer, en animo waren dus te snijden in deze hoogstaande partij, maar dit was voor Aalst maar een pleister op een houten been. Dc titeldroom vervaagt nu volledig, des te meer daar de leidersploeg Jaca een 0-8 overwinning boekte en zo doende de kloof met de Aal- stenaars uitdiept tot 21 pun ten. Nochtans blijven de pres taties van dc diverse spelers niet achterwege. In Zulte was Rik De Thacy de figuur van de wedstrijd. Hij lukte maar liefst 656 punten. Romain Reynsvoet (579 p.), Bruno Rossi (573 p.) en Ghislain De Deyn (564 (564 (564 p.) haal den eveneens een mooi ge middelde. Wel bleef Peter Pieters (485 p.) duidelijk be neden dc verwachtingen. Zijn prestatie fnuikte dc Aalstcrse winstkansen. Volgen hier de uitslagen van de verschillende spelen: U 924-912. 2/915-997 en 3/978- 948 (totaal: 2817-2857) wat zeer zeker de kwaliteit van deze partij accentueert. Met nog acht wedstrijden voor de boeg, volgende week ont vangt Allo de Waaltjes uit Chimcy, willen de Ajuinen alles geven

De Voorpost | 1988 | | pagina 26