00STVLAAMSE TURNKAMPIOENSCHAPPEN IN SINT- NIKLAAS EN DENDERMONDE... MARC SMITS ONBEDREIGD WINNAAR GEEN PROBLEMEN De Voorpost - 26.2.1988 - 27 VELDLOPEN Veldlopen. Filip Van Dam me won de junioresreeks (gb) Niets dan glunderende gezichten vorige zondag op en om 'De Mot' te Lebbeke, waar Gooien voor enige repliek te de plaatselijke AC Lebbeke haar traditionele herenveldloop organiseerde. Wanneer je zorgen. In zijn tred liepen zeshonderd atleten - onder hen een aantal Nederlanders - over de finish ziet lopen, is Denderlander André Van Den dat zowel voor de organisatoren als voor het publiek (kwasi 500 toeschouwers) Abbeele en Jan Roelants en Raoul De Roo, beiden van inderdaad mooi meegenomen. nm'nn rinh imivon Ftipnnp Nog nooit meegemaakt, aldus beklemtoonde AC Lebbeke-sekretaris Maurits Van Der en prgn(-0js Willems - laatst- Straeten, dergelijk hoog aantal atleten. De gunstige datum - op 28 februari en 6 maart genoemde Lebbekenaar zorg- worden de Belgische kampioenschappen betwist - en het feit dat vorige week de de voor een geslaagd weder- veldloop te Sint-Niklaas afgelast werd, speelden ongetwijfeld een rol. optreden en eindigde uiteinde- Wanneer deze atleten dan nog voor aangename wedstrijden zorgen - in sommige lijk tiende - volgden op enige jeugdreeksen was de Belgische top overigens present - en een paar plaatselijke atleten afstand, het overwinnings gebaar kunnen maken, kan dergelijk evenement niet stuk. Veldlopen. Het sekretariaat van AC Lebbeke (gb) Streekatieten de sterksten bij het ereschavotje stond Dirk Osselaer (Hamme), 16. Dirk de pupillen Permentier (Hamme), derde Coppens (Zele), 19. Geert Bij de jongste pupillen stond eindigde Raf Tilburgh (Leb- Stalmans (Lebbeke), 24. Filip geen maat op provinciaal beke). De overige aankom- Van Nuffel (Zele), 26. Kris kampioen Ben Quintelier van sten: 9. Kurt Cornelis (Ham- Meskens (Zele), 30. Noel De AC Hamme. Na de 1 km me), 10. Tom De Geest (E. Waele (Hamme), 31. Werner lange wedstrijd had de Moer- Aalst), 12. Franky De Keyser Smekens (Denderland), en zekenaar veertien sekonden (Hamme), 14. Wim De 36. Kris Huyck (Baasrode), voorsprong op de tweede. Clercq (Hamme), 18. Sven Ook bij de juniores won AC Ook op het podium, maar dan De Visscher (Baasrode), 19. Lebbeke het klubklassement op de plek bestemd voor de Stefan Coppieters (Hamme), In de veteranenreeks liepen derde, eindigde klubgenoot 20. Andy Poppe (Hamme), niet minder dan 140 atleten de Bart Vandevelde. 21. Stefan Philips (Lebbeke), wedstrijd uit. Eendracht Goede prestaties leverden: 4. 22. Kurt Saerens (Lebbeke), Aalst-atleet Herman Parmen- Wesley Schatteman (Zele), 7. 23. Frederic Philips (Lebbe- tier was zijn kollega's te sterk. Jan Van Nieuwenhuysen ke), 28. Kris De Catelle (Ze- Erg verdienstelijk waren ech- (Baasrode), 9. Joris Philips le), 52. Koen Van Nieuwen- ter Jozef Van Damme (Leb- (Lebbeke), 11. Tim Van Cau- huyse (Baasrode), 33. Cede- beke - 7'), Gilbert Van den - rjc Ceuppens (Baasrode), 34. Bossche (Baasrode - 10e), Nico Berloo (Denderland), Hector De Keyser (Hamme - 35. Bert Putteman (Lebbe- 11'), Jozef Arijs (Denderland ke), 36. Kristof Roels (Ham- -12'), Willy Seymons (Baasro me). AC Hamme won het de - 14'), Pierre D'Haen (Hamme - 17'), Albert Bos man (Hamme - 21'), Benoni Bij de aankomst telde Mare Smits achttien sekonden voor- sprang op hot Leuvens* dop Veldlopen. P,erre Verhave, (gb) Roelants en De Roo. De over winnaar behaalde te Lebbeke zijn tweede seizoenszege. An dré Van Den Abbeele werd verdienstelijk vierde. Geert Van Gooien, eerste Lebbeke naar, eindigde zesde. De overige uitslagen wat de eerste vijftig betreft: in totaal beëindigden 153 atleten de wedstrijd, van de atleten uit de Voorpost-regio: 13. Lucien Rottiers (Lebbeke), 15. Patrick De Smedt (Hamme), 16, Jan Van Thienen (Lebbeke), 21. Marc Van Damme (Zele), 22. Cornelis (Zele), 39. Rudy Pis- sens (Lebbeke), 42. Laurent Vranken (Baasrode), 44. S. Herman Boodts (Lebbeke), Scherpenberg (Lebbeke), 46 23. Hans De Coster (Lebbe ke), 27. Luc Taminau (Den derland), 28. JM Lelon (Leb beke), 30, Jozef Claessens (Hamme), 31. JP De Witte (Lebbeke), 32. J. De Maese- neir (Lebbeke), 38. Patrick Gilbert Pieters (Hamme), 48. Peter De Feyter (Lebbeke). Lebbeke won bij de seniores het klubklassement en sleepte ook het algemeen klubklasse ment in de wacht. Pierre Van Rossem I teren (Zele), 12. Wesley Smet (Hamme), 15. Tommy Van Praet (Hamme), 17. Wim Van Eet velde (E, Aalst), 18. Stephan Van Hecke (Dender land), 21. Robin Drieghe klubklassement. (Hamme) en Kris Devriendt (Denderland - 27'). Provinciale kampioenen De De Ridder (Lebbeke - 26') e.. Minder uitgesproken was het Cock en Blommaert bevesti- René Van Eetvelde (Hamme overwicht van Baasrode-at- f?en hij de kadetten 28«). leet Bart "Van Nieuwenhuyzen In de beide kadettenreeksen bij de oudste pupillen. Zijn bevestigden de onlangs te Mare Smits (Duffel) overwin- voorsprong op de tweede be- Zottegem gekroonde provin- naar bij de seniores droeg amper twee sekonden. ciale kampioenen. Tim De Duffel-atleet Mare Smits liep Derde eindigde Hendrik Van Cock (Lebbeke) deed dat met van begin tot einde van de Ekert (Hamme). rustig overwicht. Klubgenoot seniorswedstrijd (9000 m) aan De uitslagen van de andere Koen Verhulst werd zevende, de leiding. Achter hem pro- streekatlaten: 4, Wesley De verdere uitslagen: 11. Ste- beerde een kwartet, o.l.v. AC Hcungens (Zele), 5. Danny ven Cooremans (Lebbeke), Lebbeke-otleet Geert Van Blanckaert (Denderland), 6. 12. Sven Van de Sijpe (Leb- Stefan Verdonck (Hamme), beke), 14. Pieter Vermeiren 9. Jan Matthijs (Zele), 13. (Zele), 15. Bart Van Kersa- Tim Coppieters (Hamme), vond (Hamme), 19. Johan 16. Olivier De Smedt (Den- Goossens (Zele), 23. Nico derland), 23. Kris Van De Goossens (Baasrode),_26. _Ni- Veldlopen in Lebbeke. Pierre Verhaver tijdens zijn drukke bezigheden (gb) TURNEN V» C^Van C.oUn vun ,C Lebbebe «t Jij de seniores (gb) .v r»n ia Paridaens (E. Aalst), 32. Nico Van Dam (Lebbeke), 34. Van den Meerssche (Lebbe- Tom Vermeir (E. Aalst), 35. ke) en 36. Andy D'Hollander Andy De Pauw (Lebbeke), (Denderland). In het algemeen klubklasse ment bij de pupillen eindigde Hamme op da eerste plaats, Zele werd derde. Koen Heyvaert (Leb beke). Overtuigend was ook het overwicht van Bart Blom maert (Baasrode) Hij beëin digde de wedstrijd met zeven sekonden voorsprong op zijn Hamme zeer sterk b(j de naaste konkurrent. De aan- miniemen komsten van de overige ka- Hamme boven bij de jongste detten uit de regio: 7. Jerry miniemen. Gert Van Heck Van den Eede (Aalst), 8. Jo- mocht immers het zegegebaar ban Vermeiren (Lebbeke), maken bij de miniemen gebo- 15. Hans De Geert (Zele), 16. ren in 1976. De overige atle- Jordi Lesaffer (Hamme), 20. ten uit De Voorpost-regio Luc Permentier (Hamme), kwamen aan als volgt: 4. Wim 21. Chris Ceuppens (Baasro- Van de Verre (E. Aalst), 7. de), 23. Hans Van Kerschaver Dirk Van Campenhout (Leb- (Hamme), 24. Tony Sterckx beke), 10. Kenneth Rombaut (Zele), 30. Chris Lanotte (Zele), 17. Tom Van Eetvel- (Hamme). de (E. Aalst), 18. Gino De AC Lebbeke eindigde als pri- Cock (Danderland), 21. Tho- mus van het klubklassament. mas Vermeiren (Zele), 26. Gino Van Cauwenberghe ^ruim van de «"loliercnlich- fLebbeke) en 28. David Ver- ün8 (Lebbeke) en 28. David Ver meir (E. Aalst). Bij de oudste miniemen ging Veldlopen. Lebbeke beleefde het wederoptreden van Fran- qois Willems (gb) De Scholierenwedstrijd groei de uit tot een algemene repe- dc overwinning naar TinTRoL v?n hs' ko"»e»'le ?elgi- giers (Vlierzele). Tweede od scPe kampioenschap. Zova- Voor turnend Waasland ston- langrijk, ook een V.T.L.- 1. Isabelle Van Landeghem den tijdens het vorig weekend kwalifikatie. Slechts een Rust-Roest 23.30 de Oost-Vlaamse kampioen- tweetal deelneemsters in de 2. Cindy De Boes Rust- schappen het meest centraal, reeks van méér dan 15 jaar en Roest 23.20 In de Sint-Niklase sporthal de Sint-Niklase Carine Van 3. Ann De Grave Rust- De Witte Molen werden 's Eyck, haalde het van Els Van Roest 21.95 zaterdags de titels bij de jon- Hoof uit Melsele. Voor de 4. Katrijn Colman Sint-Gil- gens betwist en 's zondags beker van Oost-Vlaanderen lis-Waas 21.80 voorbehouden aan turnsters 5. Nadia Osselaer Dender- minder dan tien jaar, waren monde 21.05 een vijftal kandidaten inge- 6. Nathalie De Smet Rust- - - 20.80 kampten de turnsters voor de zelfde onderscheidingen Sint-Gillis Dendermonde. Niet helemaal positief werd schreven. Winst voor Lesley Roest echter het feit dat aan deze Vermeulen uit Dendermonde Veldlopen in Lebbeke. De aankomst van Franqois Willems (gb) Veldlopen in Lebbeke. De seniores aan de start (gb) atleet Johan Van Saen haalde het van Mechelaar Joeri Van Goethem. Op de vierde plaats - uitste kende prestatie - eindigde AC Lebbeke-atleet Geert Philips. De overige uitslagen: 13. Pieter Van De Verre (E. Aalst), 21. Kristof Van Dam me (Lebbeke), 22. Andy De Tobel (Lebbeke), 26. Robin Van Goethem (E. Aalst), 32. Geert Huyck (Baasrode), 40. Koen De Graeve (Lebbeke), 44 Anthony Van Goethem (E. Aalst), 48. Koen Pisscns (Lebbeke), 50. Bart De Wilde (Hamme), 56. Filip Van Lae- them (E, Aalst), 61. Kris Saeys (Denderland), 62. Kris Buggenhout (E. Aalst), 63. Frank De Wolf (Zele), 65. Rik Van der Burgt (E. Aalst), 66. Gunther Verhulst (Baas rode) en 67. Pascal Van Goe them (E. Aalst). A.C. Lebbe ke eindigde eerste in het klub klassement, Eendracht Aalst werd derde. Filip Van Damme (AC Lebbe ke) sterkste junior, Herman, Parmcntier (E. Aalst) sterkste veteraan Gewoon autoritair liep Leb- beke-junior Filip Van Dam me zijn wedstrijd. Na de 3,5 af te leggen kilometers had hij een voorsprong van elf sekon den op zijn naaste belager Chris Raeckelboom, Eenie der kijkt dan ook nieuwsgie rig uit naar de prestatie van de Lebbekenaar in het nationaal kampioenschap. Verdienstelijk waren ook de prestaties van: 8. Filip Coore- man (Lebbbcke), 12. Peter een drietal gymnasten Rust-Roest en een vijfde Oost-Vlaamse turnkampioen- schappen, door slechts een beperkt aantal klubs werd plaats voor Martine Van Lae- Sint-Gillis-Waas. Sint-Niklaas wint deelgenomen. Een spijtige vaststelling welke bij de orga- Jeroen nisatoren trouwens tot naden- alles... ken stemt en begrijpelijk, wa- In Sint-Niklaas werden de ren die er minder gelukkig Oost-Vlaamse turnkampioen- om. Op de koop toe waren in schappen duidelijk een onder- Dendermonde de ongelijke onsje tussen de plaatselijke liggers niet reglementair inge- kringen Rust-Roest steld, zodat er voor de turn sters slechts drie disciplines in Alleen Sleidinge met Dendermonde met aanmerking kwamen. Daar één vertegenwoordiger, wa- werd ook een puntenmini- ren de vreemde eenden in de mum gesteld voor deelname bijt, en zouden het Waas aan de kampioenschappen overwicht niet kunnen versto- der V.T.L. en een aantal ren. Bij de kadetten werden turnsters uit het Waasland, de deelnemers allemaal door hebben de kwalifikatie al be- Jeroen geleverd en Bert Jans- reikt... sens, haalde het van Bart Ca- Rust-Roest Sint-Niklaas uit- thoir. Ook in de reeks der stekend in Dendermonde... scholieren waren de drie eer- Een duidelijke Wase interesse ste plaatsen voor Jeroen Sint voor deze Oost-Vlaamse turn- Niklaas en werd de oppositie kampioenschappen en alleen van Rust-Roest, duidelijk af- Rust-Roest uit Sint-Niklaas, gewezen. Als de enigste deel- werd in Dendermonde met nemer bij de juniores, kon de een sterke vertegenwoordi- titel aan Mario Thijs van Je- ging opgemerkt. Ook Melsele roen niet ontsnappen en een en Sint-Gillis-Waas hadden kwetsuur, verhinderde voor hun afvaardiging en in ver- de Waaslander een beter pun- schillende reeksen, werd door tenaantal. Ook bij de seniores turnend Waasland ook het klom Jeroen duidelijk in de hoogste schavotje bereikt, In aktualiteit en Bart Sileghem de kategorie der turnsters veroverde eerder verrassend minder dan 13 jaar, werden de titel ten nadele van de 7. Sara De Cauwer Sint-Gil lis-Waas 19.30 8. Ann De Munck Melsele 15.40 Turnsters van 13 tot 15 jaar: 7 deelneemsters - minimum 21.00 1. Mieke De Caene Maria- kerke 21.95 2. Nele D'Halleweyn Maria- kerke 21.45 3. Erika Baert Rust-Roest 21.10 4. Vanessa Minne Mariaker- ke 19.30 5. Inde De Swaef Mariaker- kc 16.80 6. Griet Van Havere Melse le 14,15 7. Els Noens Melsele 4.40 Turnsters méér dan 15 jaar 2 deelneemsters - minimum 22.50 1. Carine Van Eyck Rust- Roest 22.95 2. Els Van Hoof Melsele 16.50 Beker van Oost-Vlaanderen turnsters minder dan 10 jaar - de 5 deelneemsters 1. Leslie Vermeulen Dender monde 17.55 2. Katrien Van Den Berghe Rust-Roest 17.25 3. Vicky Kockelbergh Rust- Roest 16.30 4. Jutta Van Hove Rust- Roest 14.80 5. Martine Van Laere Sint- Gillis-Waas 14.20 Turners: Kadetten: 4 deelnemers 1. Bert Janssens Jeroen 51.45 2. Bart Cathoir Jeroen 49.55 3. Esbjörn Fiers Jeroen 43.85 4. Bert Verhelst Jeroen 43.80 Scholieren: 5 deelnemers 1. Robby De Munck Je roen 39.95 2. Geert Verhelst Jeroen 39.00 3. Joeri De Mayer Jeroen 34.70 4. Lenz Van Royen Rust- Roest 32.15 5. Joris Van Steenlandt Rust- Roest 31.85 Juniores: 1 deelnemer 1. Mario Thijs Jeroen 34.50 Seniores: 4 deelnemers Bart Sileghem Jeroen 49.20 2. Jan Smet Jeroen 49.05 3. Bart Wijlleman Sleidin ge 46.20 4 Kristof Pieters Sleidinge 32.70 Beker van Oost-Vlaanderen 2 deelnemers 1. Wannes Daneel Jeroen 40.50 2. Stijn Huyghe Dendermon- 36.95 Roger Van Laere Moerzeke Bazel 60 de drie eerste plaatsen door algemene favoriet Jan Smet. T u i Rust-Roest ingenomen In Tenslotte werd de beker van C0?,Ch''pef"" deze reeks behaalden niet Oost-Vlaanderen ook nog Coppens zette de thuisploeg minder dan vijf turnsters het voor Jeroen Sint-Niklaas: bi] J' ™n" °P vereiste minimum en werden de turners van 8 tot 10 jaar J' dan ook al geselckteerd voor werd Wannes Daneel de pri- w wee de nakende V.T.L.-kam- mus voor Stijn Huyghe u,t Moerzejte was Dendermonde... pioenschappen. Bij de turn sters van 13 tot 15 jaar, werd de kring van Mariakerke bij Resultaten: gelanceerd naar een 17-4 aan de 5' minuut. Vanuit die idea le uitgangspositie werd verder Gent de grote triomfator. Een Turnsters minder dan 13 jaar: f. derde plaats voor Erika Baert 8 deelneemsters - minimum u uit Sint-Niklaas en zeer be- 19.50 gebouwd langs Verspecht aan een ruime voor sprong met 31-14. Op het ein de van de eerste helft konden de bezoekers door toedoen van Van Damme - Becquet de schade tot 43-33 beperken. Tot de 9' minuut van de twee de helft bleef Bazel aanklam pen (52-43). Moerzeke her vond dan de goede kadans en met een uitgebreid spelerspo- tentieel lukte het een 82-56 en meteen was de weg geeffend voor een vlotte zege, die Moerzeke moet stimuleren om er de laatste vijf matchen nog iets goeds van te maken. MASSA ATLETEN EN RUIME PUBLIEKE BELANGSTELLING TE LEBBEKE

De Voorpost | 1988 | | pagina 27