ANN SCHUDDINCK (KC APPELS) HIELP DE HOLLANDERS MEE INPAKKEN INTERSCHOLAIR ZWEMFEEST TE TEMSE TAFELTENNIS-CENTRUM STEKENE KANAALPLOEG «DE DOLFIJNEN» VERPULVERT REKORD 24 UUR ZWEMMEN IN OLYMPOS VOOR PATRO D IS DE TITEL VERKEKEN 28 - 26.2.1988 - De Voorpost KORFBAL De nationale zaalkorfbalploeg stuurde vorige zondagnamiddag verrassend de Neder landers met 12-10 cijfers terug over de Moerdijk. Hoewel in bepaalde korfbalmiddens gevreesd werd dat het publiek zaal Bourgoyen te Genk (Mariakerke) links zou laten liggen - in de Antwerpse pers had men het bijna over een heiligschennis dat de KBKB de Deurnese Arenatempel voorbijgestapt was - toch was de belangstelling zeer ruim te noemen en de sfeer best te genieten. De bedoeling het korfbal ook buiten de Antwerpse metropool te propageren, werd dus lerspotentreel beschikt, gerealiseerd, mede ook door de rechtstreekse televisie-uitzending van de wedstrijd. der afbreuk te willen doen aan de kwaliteit van onze Dendermondse inbreng in landse Oosterwolde met suk- al bij al verloren we toen de bank en van de reserven pels niet als verwacht. Ze was duidelijk zwakker dan de heenronde. We hadden ech ter af te rekenen met zowel tegenval als met een aantal gekwetsten. En vermits onze klub over geen uitgebreid spe- nationale teams ses op het veld gedebuteerd De Oostvlaamse inbreng be- had. begon de wedstrijd in het perkte zich overigens niet uit- verdigende vak. sluitend tot de plaats van het Vrij vlug bleek dat de Belgi- gebeuren. Hij viel ook binnen sche ploeg als een homogeen de lijnen te merken. Dit in de geheel akteerde en dat Ann persoon van Veronique De Schuddinck geenszins uit de Paepe bij de juniores en van toon viel. Integendeel. Ze Anne Schuddinck bij de se- was altijd aanspeelbaar, niores, beiden overigens da- skoorde wel niet, maar ont- mes van Korfbalclub Appels, popte zich als een belangrijke Veronique De Paepe vertrok schakel in het goeddraaiende wel in de basisacht. maar na Belgische raderwerk, een goeie start - ze skoorde Ann Schuddinck, die het in de de tweede Belgische korf - loop van de week voor de bleek ze niet alleen schoeisel- wedstrijd rustig aan moest problemen te ondervinden doen, omdat ze tijdens de - de bus met haarlak werd dinsdagavondtraiqing de voet erbij gehaald om haar het uit- verzwikt had en met dat li- glijden te beletten- maar chaamsdeel stevig ingetaped slaagde ze er niet in om zich aan de inworp verscheen, voldoende in het samenspel te over de wedstrijd: «We zijn er integreren. Ze werd boven- als team in geslaagd de Ne- behoort een tweede plaats in de eindrangschikking tot de mogelijkheden. Die tweede stek wordt alvast ons doelwit. Van primordiaal belang wor den dan wel de wedstrijden tegen ATBS (thuis) en Neer- landia (uit). Uit beide kompe tities moeten we vier punten kunnen puren». De wedstrijd tegen ATBS staat nu zondag 28 februari gaprogrammeerd. Op het ter- wedstrijd. Nu boekten we een heeft dat ons parten gespeeld, zege». Wat de veldkompetitie be- Nu de zaalkorfbalkompetitie schikt - Appels bekleedt mo- rein langs de Rijkelstraat te achter de rug ligt, gaat alle menteel in eerste klasse de Appels (Dendermonde). aandacht opnieuw naar het vijfde plaats, maar tussen de Aanvang te 15.30 uur. veld. tweede tot en met de vijfde Ann Schuddinck: «De terug- gerangschikte bestaat slechts ronde in zaal verliep voor Ap- een miniem puntenverschil - TAFELTENNIS De b de ti voetb dens vallei I leide Sina; Bont j uit L van 1 overl het r broe Van reali Pierre Van Rossem Korfbal. Ann Schuddinck en Veronique De Paep (arch) NIEUW IN DE STADIONSTRAAT Mensen uit de Stekense Stadionstraat, Spoorwegwegel en omstreken én andere opmerkzame inwoners van de Noordwase gemeente zullen het ongetwijfeld reeds hebben opgemerkt dat er gedurende geruime tijd een toenemende bedrijvigheid was en is in en rond de "bouwvallige" zaal van het vroegere jeugdhuis De Vrije Kring, dien" ook onvoldoende door derlanders të verslaan Het Voornamelijk de dichte buren waren benieuwd en vooral verontrust: welke diskoteek haar kollega's aangespeeld. samenspel vlotte zoals het of dancing zou er nu weer komen? Hoe hard zou het lawaai deze keer worden? Hoelang zou het deze keer duren vooraleer het uit de hand loopt? Hun opluchting was evenwel groot toen kwam vast te staan dat er zich deze keer géén nachtlawaaierige We hebben haar reeds in be- hoort. Het gevolg, meen ik, ter doen gezien, hoorden we van het sterk opgevoerde aan- van de kant van de delegatie tal trainingen^ Coach Dan,el jeugdkring of danclng k„am vestigen maar wél een tafeltennisklub zijn intrek zou Appelssupporters. En dat was De Rudder had ons boven- - blijkbaar ook de mening van dien het terrein opgestuurd coach Johnny Vervoort, want met de opdracht extra-aan- Tafe.tenni, centrum na tien minuten in de tweede dacht te besteden aan de ver helft verving hij haar door dediging, de Nederlanders Ceres Piquer van Loko. dus niet de minste ruimte te gunnen, zodat ze hun tech- Anne Schuddinck: niek - aspekt waarin ze ster- Overwinning dankzij onze ker zijn dan wij - zo mil homogeniteit mogelijk konden aanwenden. Ann Schuddinck, die in zaal £>at jk er niet in slaagde te Alhoewel alles met beperkte vangen haar internationaal debuut skoren, ervaar ik geenszins als middelen en financies gebeur- maakte, nadat ze reeds in de CCT1 ontgoocheling. In Ooster A' nemen in het verwaarloosde lokaal... fraai tafeltenniscentrum en heeft dus enige ervaring op En inderdaad, de sympatie- Na vele uren, dagen, weken gebied van tafeltennis ofte ke tafeltennisklub die vroeger en voor sommigen zelfs maan- ping-pong. Het toenemende gevestigd was in de deelge- den van labeur is men nu aantal klubleden, waaronder meente Kemzeke was volop klaar om de met ongeduld verschillende rekreatie- en ker zijn dan wij - zo min bezig om de oude, verwaar- wachtende tafeltennissers van jeugdspelers, noodzaakte de loosde zaal om te toveren. Stekene en omstreken op te klub om uit te zien naar een ander, ruimer lokaal. Dit rui- De tafeltennisklub die dit mer lokaal werd gevoonden een uiHKuuviicuuK. iii-vpmci- dc- 's het bijna bouwvallig alles realiseerde vierde in achteraan de Stekense Stadio- Belgische twaalf in het Neder- woide deed ik dat wel, maar gebouw herschapen in een 1986 zijn tienjarig jubileum nstraat. Het aktieve bestuur Nu reeds beschikt "Tenniscentrum Stekene" over een knusse kantine met lange toonbank waar na de wedstrijden gezellig kan worden nagekaart over het verloop van de matchen j en tegelijkertijd van een verfrissing kan worden genoten t&t) ZWEMMEN De kanaalploeg bestaande uit 11 zwemmers verpulverde van 19 tot 20 februari van 18 tot 18 uur het 5 jaar oude DZO- rekord met 5.664,6 m. Waar DZO in 24 uur 85.655 m aflegde, zwommen de kanaal zwemmers er 91.319,6 m. wat een gemiddelde betekent van 3.804 meter per uur. Ter voorbereiding van de overtocht van het kanaal in augustus aanstaande stelde de ploeg, bij wijze van training, zich tot doel het 24 uur rekord van DZO te breken. De op brengst van deze manifestatie komt ten goede aan het fonds voor kankerbestrijding en kankeronderzoek. Iedereen kon een gok wagen, welke afstand men in 24 uur zou afleggen. De ploeg van de Dolfijnen stond onder de leiding van Gabriel André van de Dil- beekse Zwemvereniging. De zwemmers die borg ston den voor deze prachtprestatie waren: Hoogers Francois. Boomse Ijsberen. Hoogers Hendrik en Jean, Gentse Ijsberen. Obbers Jan, Boomse Ijs beren. Stevens Kristof, Wase Zwem vereniging Fassaert Mark, Groot Bever se Zwemdub. Fassaert Carine, Groot Be verse Zwemdub. Janssens Enith, Groot Bever se Zwemdub. Volckaerts Anne-Marie, Groot Beverse Zwemdub. Soetens Danny, Gentse Zwemvereniging. De Caluwé Dirk, Zwemvrien- den Stekene. De volledige organisatie lag in handen van Micheline Za- man, die het ook presteerde om 24 uur lang de goeie gang van zaken te waarborgen tij dens deze rekordpoging. Sa men met hen die instonden voor het opnemen van de af gelegde meters, verdient ze zeker een terechte waar dering. Ondanks de grote kostprijs, vnl. het huren van een loods voor de kanaalovertocht heb ben de Dolfijnen zich toch ingezet voor het goede doel, zij hebben namelijk gezwom men voor de vereniging voor het kankeronderzoek en kan kerbestrijding. Dit werd ten zeerste geapprecieerd door Volksvertegenwoordiger F. Verberckmoes en Sportsche- pen Van Damme die de zwemmers in de moeilijke nachtelijke uren, mentaal steunden door hun aanwezig heid. Verder zal de ploeg nu gaan trainen in zee om te gewen nen aan het zoutgehalte, de temperatuur (vandaar de vele ijsberen in de ploeg), de stro ming en de deining, om uit eindelijk met een ploeg van 6 personen en 2 reserven in au gustus aanstaande de 35 km tussen Dover en Cap Niz (zwemmend wel 50 km) hope lijk ook succesvol af te leggen. Doodop maar heel tevreden verliet de ploeg na een korte huldiging het zwembad rich ting.. bed DZO rekord: 85.665 m 18-19 u 3 850 m; 19-20 u.: 4.250 m; 20-21 u.. 4.250 m; 21-22 u.: 3.300 m; 22-23 u.: 3.650 m; 23-24 u.: 2.900 m; 00-01 u.: 4.300 m; 01-02 u.: 4.400 m; 02-03 u.: 3.700 m; 03-04 u.: 3.250 m; 04-05 u.: 3.150 m; 05-06 u.: 3.700 m; 06-07 u.: 4.100 m; 07-08 u.: 4.200 m; 08-09 u.: 3.250 m, 09-10 u.: 3.300 m; 10-11 u.: 3.900 m, 11-12 u 3.650 m; 12-13 u.: 3.500 m; 13-14 u 4.100 m; 14-15 u.: 3-450 m; 15-16 u 3.700 m; 16-17 u 4.150 m; 17-18 u.: 5.319,6 m. Totaal: 91 319,6 m Gemiddelde per uur: 3.804,98 meter. van de klub wil nu, naast de vernieuwing van het lokaal, ook de klub zelf laten groei en. Onder meer daarom werd de naam reeds aangepast en gewijzigd in Tafeltenniscen trum Stekene. Voor iedereen In het (ver)nieuw(d)e Ta feltenniscentrum Stekene is vanaf nu iedereen welkom. Zowel zij die tafeltennis wil len beoefenen als "harde" kompetitiesport als zij die de ze sport louter op rekreatieve basis willen (blijven) beoe fenen). Er is voor elk wat wils. Natuurlijk is er de mogelijk heid om de knepen van het tafeltennis aan te leren en/of bij te schaven. En... er is ook aan de jeugd gedacht: voor de jeugdige spelers is er een spe ciale opleiding voorzien om deze "nobele" sport beter te leren beoefenen. Tot nu toe was er in Stekene en ruime omstreken géén mogelijkheid om ping-pong in klubverband te beoefenen. Aan dit hiaat is nu dus verholpen, want ieder een kan er terecht. Voor de liefhebbers van de ze sport is het nu niet meer noodzakelijk om zelf een ta feltennistafel aan te kopen én heel z'n garage aan de kant te ruimen om een partijtje te spelen tegen echtgenoot of kinderen... Inderdaad, vanaf nu is er de mogelijkheid voor het hele gezin om een matchke te gaan spelen in het Tafeltcnnis-ccn- trum aan de Stadionstraat De sociale kontakten met andere leden kunnen het ontspan ningsniveau enkel maar ver beteren. In de praktijk We waren reeds te gast in het Stekense Tafeltennis-cen- trum en kunnen niet anders dan de initiatiefnemers en be stuursleden van dit centrum van harte proficiat wensen met hun realisatie. Wc hopen met hen dat de klub zal open- bloeien en wensen hen dan ook van harte sukses met de exploitatie van hun tafeltenni scentrum. Zoals het ping-pong de vriendschappelijke relaties tussen o m. de Verenigde Sta ten en China hebben bevor derd, zo hopen we ook dat in het tafeltenniscentrum de ge meentelijke tegenstellingen werkelijk zullen worden over brugd. Misschien kan in het vooruitzicht van de komende gemeenteraadsverkiezingen t in plaats van ene "keihard* I debat een ping-pongwedstrijd 1 worden georganiseerd tussen de verschillende rivaliserende politieke groepen. Met hope lijk als gevolg echte verdraag zaamheid, begrip en verstand houding... Wie interesse heeft kan steeds terecht op tel 03' 779.96.80 of 772.42.03 ofwel op de trainingen in het nieuwe lokaal, hoek Stadionstraat en Spoorwegwegel tegenover het oude stationnetje. De trai ningsuren zijn als volgt: dins dag van 20 tot 24 uur en zaterdag van 10 tot 12 uur. Bij verdere uitbreiding van het ledenaantal zal het centrum worden opengesteld volgens de noodzaak. In navolging van de vorige jaren werden dit jaar opnieuw de interscholaire zwemwed strijden georganizeerd door de Gemeentelijke Sportdienst van Temse i.s.m. de Temse Scheldezwemmers (plaatselij ke zwemclub). Op donderdag 11 februari hadden 474 leerlingen inge schreven van 8 scholen van Groot-Temse. De deelne mende scholen waren de vol gende Gesubs. Vrije Lagere Kleu terschool - Cauwerburg, V.L.S.C. Vrije Gemengde Gesubs. Ba- sischool - Tielrode, V.L.S.T. Vrije Lagere Pr. Poppe - El- versele. V.L.S.E. Lagere Jongensschool - Hol lebeek. V.L.S.H. Vrije School St. Henricus, S.H.S. Sint Willebrord Instituut - centrum, Cauwerberg ST.W. Lagere Gemengde Jongens- en meisjesschool - Veile, V.KG.S.V. Rijksbasisschool Temse, R B S. Onderverdeeld in 8 wedstrij den werden de volgende uit slagen bijeengezwommen: Wedstrijd 1: 25 m. schoolslag meisjes vijfde en zesde leerjaar 1977 1. DeRoeckAn RBS 2. Goossens Veerle VLST 3. Héyndrickse Anke VLSC 1976 1D'Horre Kaatje VGSV 2. Postma Annelies VLST 3. Engels Sandra RBS 1975 1Cornet Cindy VLSC 2. Bolsens Iris VLSE 3. Coppicters Patricia VLST Wedstrijd 2: 25 m. schoolslag jongens vijfde en zesde leerjaar 1977 1. Huys Michel ST.W. 2. Van De Vijver Bart ST.W 3. Galle Raf ST.W. 1976 1. Van Bogaert Wim LJSH 2. De Geest Bruno VLSE 3. Meirte Jimmy SHS Wedstrfjd 3: 26 m. Vrije slag meisjes vijfde en zesde leerjaar 1977 1Rasschaert Katrien SHS 2. Verbeek Marianne VLSC 3. Hennissen Veronique RBS 1976 1. De Decker Griet VGSV 2. Deprest Lynn RBS 3. Van Gucht Peggy VLST Wedstrijd 4: 25 m. Vrije Slag jongens vijfde en zesde leerjaar 1977 1Peersman Benjamin VLSE 2. Peerens Ritchy ST.W. 3. Van Overloop Jelle ST.W. 1976 1. Toté Pascal RBS 2. Christiaens Danny VLST 3. De Leeuw Paul ST.W. 1975 1 De Ridder Bart RBS 2. ZaidiJamal ST.W. 3. Maes Johan ST.W. Wedstrijd 5: 25 m. schoolslag meisjes derde en vierde leerjaar 1979 1. Geertslnge RBS 2. D'HoogheSabrina RBS 3. De Decker An VGSV 1978 1. Macs Griet RBS 2. Koppens Veronique VGSV 3. Eeckhout Lieve VLST Wedstrijd 6: 25 m. schoolslag jongeas derde en vierde leerjaar 1979 1. Van Cleemput Nico SHS 2. Engels Kris ST.W. 3. De Rijck Philippe ST.W. 1978 1 De Wilde Geert ST.W. 2 Verbruggen Geert ST.W 3. Rasschaert Bart SHS Wedstrijd 7: 25 m. vrije slag meisjes derde en vierde leerjaar 1979 1. Van Britsom Lieve VLSE 2. Meersman Nadia RBS 3. D'Haen Stefanie VLSE 1978 1 De Block Carolien VLSE 2. Stuer Marijke SHS 3. Vermeire Ruth VLSE Wedstrijd 8: 25 m. vrije slag jongens derde en vierde leerjaar 1979 1. Van Peteghcm ST.W. 2. Groenwals Rein LJSH 3. Derkinderen Gerd RBS 1978 1. Janssens Andy SHS 2 Stuer Stefan SHS 2. Stuer Johan SHS Tevens waren er dit jaar aflos singswedstrijden voorzien met telkens 4 deelnemers per school. Wat het volgende re sultaat gaf: Aflossing meisjes 25 m. schoolslag: vijfde en zesde leerjaar 1. Rijksbasisschool Temse 2. Vrije Gemengde Gesubs. Basisschool - Tielrode 3. Vrije Gemengde Lagere School Pr. Poppe - Elversele 4. Vrije School St. Henricus - Steendorp 5. Sint Willebrordus Instituut - Cauwerburg Aflossing jongens 25 m. schoolslag: v(jfde en zesde leerjaar 1. Lagere Jongensschool - Hollebeek 2. Vrije Gemengde Lagere School Pr. Poppe - Elversele 3 Rijksbasisschool Temse 4. Vrije School St. Henricus - Steendorp Aflossing meisjes 25 m. schoolslag: Derde en vierde leerjaar 1Rijksbasisschool Temse 2. Vrije Lagere Gemengde School Pr. Poppe - Elversele 3. Sint Willebrordus Instituut - Cauwerburg 4 Vrije School Sint Henricus - Steendorp 5 Vrije Gemengde Gesubs. Basisschool - Tielrode 6. Lagere Gemengde Jon gens- en meisjesschool - Veile Aflossing jongens 25 m. schoolslag: derde en vierde leerjaar 1. Sint Willebrordus Instituut 2. Lagere Jongensschool - Hollebeek 3. Rijksbasisschool Temse 4. Vrije Lagere Gemengde School Pr. Poppe - Elversele 5 Vrije School Sint-Henricus - Steendorp 6. Lagere Gemengde Jon gens- en meisjesschool - Veile 7. Vrije Gemengde Gesubs. Basisschool Tielrode Als eindresultaat kregen we een rangschikking per school volgens het behaalde aantal punten: 1 Rijksbasisschool Temse (103 p.) 2 Vrije Lagere School Pr. Poppe - Elversele (88 p.) 3. Vrije School Sint-Henricus - Steendorp, (70 p.) 4. Sint Willebrordus Instituut - Centrum, Cauwerburg (69 P) 5. Lagere Gemengde Jon gens- en Meisjesschool - Veile (44 p.) 6. Vrije Gemengde Gesubs Basisschool - Tielrode (43 p 7. Lagere Jongensschool - Hollcbeek (37 p.) 8. Gesubs Vrije Lagere Kleuterschool - Cauwerburg (28 p.) De winnende school, nl. Rijksbasisschool Temse ging hier lopen met de le prijs, trofee «Temse Scheldezwem mers». De 2de trofee «Prijs Gemeen tebestuur Temse». dewelke werd uitgereikt aan de school met het grootste aantal deel nemers ten opzichte van het aantal leerlingen van de school, ging dit jaar naar de «Vrije School Sint Henricus» uit Steendorp, Wij mogen ook nu weer te rugblikken op een geslaagd initiatief van de Gemeentelij ke Sportdienst van Temse me de door de feilloze medewer king van de Temse Schelde zwemmers. die trouwens aan alle medaillewinnaars een gratis lidmaatschap 1988 aan boden Wij durven de verwachting uitspreken dat voor de vol gende organisaties van de Sportdienst van Temse, op nieuw een massale inschrij ving zal gebeuren. Trouwens zonder de vlotte en bereidwil lige medewerking en deelna me van de scholen van Groot- Temse, zouden dergelijke projecten niet uitvoerbaar zijn- Mare Stevellnck Het belangrijkste is natuurlijk de grote, ruime zaal waar naar hartelust kan worden geping-pongd. De foto werd genomen tijdens de wedstrijd Stekene tegen Patro Hamme. Deze partij werd door de thuisspelers Gunter Heyndrickx en Mare Vermeulen met 2-1 gewonnen van het Hamse duo Chris van Couwenberghe-Marcel De Graeve. Thuisploeg Stekene won trouwens deze ontmoeting met 7 tegen 3 (t&t) In de K.B.T.T.B., vierde provinciale, stond Patro D de ze weck voor een belangrijke opgave. Ze waren te gast bij leider Temse B dat op de eerste plaats stond met één puntje voorsprong op Patro D. Wie won mocht zich al kampioen heten. De Hamme- naars hadden een slechte start: "Na vijf wedstrijden moesten ze al opkijken naar een 5-0 achterstand. Welis waar had Patro toen al drie wedstrijden verloren in de belle. Eentje zelfs met 22-20. Toen de wedstrijd halfweg was, was Patro D al sterk teruggekomen. 6-4. Maar de ze twee punten zouden on overbrugbaar lijken Op een 6-4 stand verloor J. Van Cou- wenberghe de belle met 24-22 en een wedstrijd verder zou Mike D'Hollander opnieuw in de belle verliezen met 23-21. U ziet het, het zat niet mee voor de Hamse formatie. Uit eindelijk zouden ze met 9-7 de beide punten aan de lei ders moeten laten die nu zo goed als kampioen zijn. Patro zal als tweede eindigen. Ze hebben een troost: deze plaats van vicc-kampioen geeft hun evengoed een ticket om volgend seizoen een reeks hoger te spelen. Bijna liet Vlierkoutcr C een onverwacht puntje in de schoot toen ze thuis Artrcmis Oosterzele B ontvingen. He lemaal niet op zijn sterkst kwam men bijna tot een draw. Leo De Ridder en Guy Van den Bcrghc waren in de ze ploeg geloodst en deden het goed met twee overwin ningen. Ook Danny Ruys. voor het eerst in deze ploeg, haalde toch ccn overwinning binnen. Hij klopte zelfs een D4. Danny D'Hollander bleef het gewoontegetrouw goed doen. Hij won weer alles. Jammer genoeg kon Eddy Ouintelicr in deze konfronta-i tic geen enkele wedstrijd win nen. En dat kostte de Hamse ploeg een puntje. Vlierkouter D had geen en kel probleem tegen de rode lantaarndrager Drive K. En kel Robby Van Hcmelrijck verloor één wedstrijd. De rest, Cesar Permcntier. Dirk Temmerman en Danny Ruys waren goed voor het maximum van de overwinnin gen. Deze week tegen Drive 1 lieten ze echter de overwin ning liggen en wellicht ook de titel. Guy Van den Bcrghc en Leo De Ridder die in de heenwedstrijd goed waren voor vier punten, ontgoochel den sterk in het Gentse lo kaal. Enkel De Ridder liet een overwinning optekenen.

De Voorpost | 1988 | | pagina 28