Massale volkstoeloop voor 36e kavalkade in Lede Jeugdhuis Dido van Erpe rijk maar heeft geen geld 2 - 26.2.1988 - De Voorpost Lede. LKV De Sleuren met een duizendpoot en nageslacht (a) Lede. De laatste voorbereidingen voor de stoet (a) Groepen uit Lede en uit hun winkel floreerde. En Aalst vormden zowat de omdat men voor wie wat hoofdtoon in de 36e kar- doet ook wat terug doet, navalstoet die door de werd in Nieuwstraat aan straten van Lede trok en de karnavalisten gloeiwijn die door flink wat toe- aangeboden om op tempe- schouwers nauwlettend ratuur te komen? Voor zo- werd gevolgd. ver dat nodig was natuur- Vanzelfsprekend werden lijk, want echt koud was ook hier de stoet aange- het niet en bovendien be- voerd door de nieuwe wegen karnavalisten prins karnaval 1988, Guy voortdurend en zijn ze I. Hij werd geruggesteund dermate gegrepen door de door Keizer Padora en kamavalvreugde dat ze de door Miss Bette 1988, koude toch niet voelen, waarna de jeugdprinsen en Maar kijken we eerst even de jeugdkeizerin hun op- naar wat de groepen te wachting maakten om het bieden hadden. De Kleine publiek te groeten. Ook Kouterbrassers, en met- de bierprins van 1988 Jef I een zitten we bij de deel- deed zijn duit in het zakje, nemers uit Lede, gingen Verder bemerkten we nog op stap met de politiek, de jeugdprins van België Deze groep heeft zich we- 1988, Steven I en daarmee ten op te werken tot een is het rijtje van de karna- van de tenoren in het valeske hoogwaardig- Leedse karnavalmidden. 't heidsbekleders rond. Kalant was er ook bij en In Lede zit men natuurlijk bracht een beeld van de niet om een of andere iro- openbare werken die zo- nische benadering verle- wat overal aan de gang gen en dit jaar werd vooral zijn. De echte Nachtuilen, de wereldpolitiek aange- wat ons laat veronderstel- pakt. Tot groot jolijt van len dat er ook onechte de kijkers en van de ne- zijn, zorgden ervoor dat Lede. Prins Guy I voerde de stoet aan in Lede (a) ringdoeners die zagen dat Neptunus ook dit jaar niet in een karnavalstoet ont brak en voor de Sleuren vormde een duizendpoot, zo waar met kinderen, voor een dankbaar onder werp. Rembrandtklud- dens, nog een vaste waar de in het karnaval van Le de, pikte in op het verdrag dat de heren Reagan en Gorbatsjov hadden geslo ten over de raketten. Voor 't Zal ni weez'n kon het niet vreemd genoeg zijn, zodanig zelfs dat we nog steeds aan het uitzoeken zijn wie die eigenaardige wezentjes wel waren. Var kentjes in de ruimte mis schien? Ook Weur Weer was van de partij in de stoet en zorgde voor een uitbeelding van zeemeer minnen en de laatste Leedse groep Fleus bracht de toeschouwers naar een gemaskerd bal waarop de markies en de markiezin van Lede optraden als gas theren. Hebben we daarmee de Leedse groepen gehad, ook Aalst had zijn ver tegenwoordigers gestuurd naar de stoet. Graaleken Dest onder meer met zijn oude trein, AKV Kreft presenteerde de Zwarte Man die nu eens zelf mee mocht opstappen en de Sjartellen brachten hun versie van het politiek cir- kus. Ook Twiekerniet was biefoekès^die ^ilpakten Lede Blijkbaar druk overleg bij Leedse en Aalsterse karnavalisten (a) met een beeld van de Golfoorlog. Tussendoor bemerkten we nog de Knikkers uit Hof- stade. Verder bemerkten we nog de Zuigers met een parodie op de inflatie van de prinsenverkiezing en de familie Jacobs die voor de gelegenheid zich in het be kende streepjespak van de gevangenissen had gesto ken en zo de alkoholtesten van de rijkswacht en de politie aan de kaak stelden. En dan waren er nog de muziekkorpsen die flink aan hun trekken kwamen in deze kleurrijke stoet die er best mocht wezen. Lede Aalst. Enkele dames van vroegere prinsen ueien Uit de algemene vergadering is gebleken dat het jeugdhuis Dido van Erpe in feite een bloeiende vereniging is die wel financieel gezond is maar op het ogenblik over geen gelden beschikt om reden dat hun overschot van zowat 100.000 fr. een tegoed is aan subsidies. Sinds 1985 is het jeugdhuis onafhankelijk en heeft het dus zeker niet slecht gedaan maar terwijl men op de beloofde gelden wacht lopen de kosten verder zodat men ondanks de toekomstige spaarpot op dit ogenblik nog in een moeilijke financiële toestand verkeert. De Raad van Bestuur heeft na de algemene ver gadering enkele wijzigin gen ondergaan. Dit is een normale gang van zaken bij het jeugdig beleid waar het telkens een komen en gaan is van beleidsmensen die uitwijken of met de ouderdom er nog weinig voor voelen om jeugdwerk te leveren. Zo verlieten N. Coppens en V. D'Herde de Raad en de Erpenaar Jos Van Herreweghe zal de funktie van beheerder waarnemen. De Raad van Bestuur is verder nog sa mengesteld uit J. Illiano die het voorzitterschap in handen heeft met als on dervoorzitter Jo De Smet, Steven Vromman, sekre- taris en gewoon lid L. Ver meulen. Alhoewel Dido in deze moeilijke jeugdhuistijden er toch in slaagt om de zaak levend te houden, heeft men alvast een benij denswaardig programma voor de boeg. Het is steeds zoeken naar diversiteit want de jeugd is meer dan ooit kieskeurig zodat men steeds de toekomst voor ogen moet hebben om te gemoet te komen aan de wensen en de evolutie van het jeugdwerk. De Raad zal zich intens met het pro bleem bezig houden om in de komende maanden en hopelijk de komende ja ren, aan de moeilijkheden het hoofd te bieden. Men zal vooral een onderzoek doen naar nieuwe moge lijkheden en een werk groep zal zich hiermee ge lasten. Konkreet wil dit zeggen dat Sep Kindt van de Vlaamse Federatie van jeugdhuizen een overzicht zal komen geven van de moderne stromingen in het jeugdhuiswerk Deze belangrijke vergadering heeft plaats op woensdag 23 maart om 20 u. in Dido. Turndemonstratie De turnclub van Dido be schikt over een veertigtal turners die gewoonlijk tweemaal per week oefe nen maar het is logisch dat men ook graag naar buiten treedt met datgene wat men gedurende maanden aanleert. Zo greep er een turndemonstratie plaats vorige zaterdag waarbij niet alleen de gewone oe feningen aan de orde kwa men, maar men toonde vooral het spektakulaire wat meer aantrekkings- Vrljetljdsbeurs Op 9 en 10 april e.k. organiseert Vakantiegenoegens Lede zijn vierde weekend van de vrije tijd en binnenlands toerisme in het Sint Maartencollege te Lede, Deze vrijetijdsbeurs heeft om de twee jaar plaats en kent telkens een ruime belangstelling temeer daar zij op de medewerking van een twintigtal plaatse lijke verenigingen kan rekenen. Op deze beurs geven we ook aan Belgische WV's, diensten voor toerisme en recreatiecen tra de kans zichzelf en/of hun streek voor te stellen. Meestal gebeurt dit onder de vorm van foldermateriaal, posters of een kleine stand. Aktlvitelten van beiottersklub «Troef Uit» - 27.02: Maandelijkse belottersavond in zaal Lelie, Lede te 20 u met grais versnaperingen en tombola; - 28.02: Nationale Wandeldag te Overpelt. Wij kunnen mee met de Kleine Kouter, inschrijven bij De Wolf Clement, tel. 80.62.99 (er zijn maar 3 plaatsen meer vrij). Prijs 150 fr.; - 13.03: Wandeltocht Willebroek, samenkomst zaal Lelie, Lede ten laatste om 13 u; - 26.03: Belottersclub «Troef uit», maandelijkse belottersa vond in zaal Lelie, Lede te 20 u; - 02,04: Paaskaarting in zaal Lelie te 20 u. Met 2.000 fr. vooruit inleg en trofee. Gratis versnapering en tombola; - 03.04: Paaszondag: paaseieren rapen, wij verwachten u met uw kinderen en/of kleinkinderen van 8 dagen tot 8 jaar om paaseieren te komen rapen. Samenkomst in de kantine van de wijk Kleine Kouter (visvijver) te 14 u; 7 D. - 10.04: Wandeltocht Welle, samenkomst zaal Lelie. Lede. Lede. LkV i Zal m wee: n de ruimle In mei Miss Piggy (a) ten laatste om 13 u. middenstandsbestuur van Lede (a) kracht heeft bij de toe schouwer. De leiding van Dido zal zich bezinnen over het probleem om nog meer fondsen bijeen te krijgen. Daarom zal men een on derzoek doen naar het probleem van de vermin derde belangstelling voor de barbecue. Op 3 maart worden de medewerkers van vorige edities uitgeno digd om hierover samen te praten en eventueel naar een andere oplossing te zoeken. Ook andere te- ma's, zullen in de komen de weken ter bespreking voorgelegd worden zoals o.a. het voeren van publi citeit en het beroep doen op sponsoring. Gitaarkursus Elke woensdagavond om 20 u., kan men in Dido een gitaarkursus bijwonen die gratis aan de leden van het jeugdhuis gegeven wordt. Men hoeft zelfs over geen gitaar te be schikken om er bij te zien want daar zal men ook een mouw aan passen. Bij de aanvang werkt men zowel met akoestische als elek trische gitaren en pas later zal men een onderscheid maken om afzonderlijk te werken. Verder programma Naast de derde nacht der d.j.'s op 5 maart a.s. orga niseert men op 25 maart een Filippijnse avond met dia's, verhalen, muziek en zelfs recepten om Oosters te kunnen eten. Om deze avond te doen welslagen heeft men beroep gedaan op V. Brynaert en A. Moyaerts. Op vrijdag 11 maart gaat Dido toneel kijken in het jeugdhuis Lodejo waar men «De beweging» op voert. Het stuk handelt trouwens over het jeugd huiswerk zodat dit zeker een leerrijke avond moet worden voor jonge men sen die zich met dit pro bleem bezig houden. Bandido van het eigen jeugdhuis speelt zelfs to neel en heeft als stuk ge kozen «Het belang van Ernst». De opvoeringen hebben plaats op 22, 23, 24, 29 en 30 april, de laat ste vertoning geeft men op 1 mei. Tussen deze hoogschieters is er nog een goed gevulde agenda waarbij men prak tisch dagelijks aan een ak- tiviteit kan deelnemen. JV Op zaterdag 5 maart heeft in het Kolveniershof te Antwer pen de socialistische interna tionale vrouwendag plaats. Hij vangt aan om 10.00 uur. Op zondag 3 juli heeft in Grote Brigel het Oud-Schut tersfeest plaats. De organiza- tic ervan is in handen van de schutterij Sint-Sebastiaan die in 1987 winnaar werd van het «Oud Limburgs» in Kinrooi. Lede. LKV Ze Zen weer alleen (a) konin' Anna; groep mater werkt stelde

De Voorpost | 1988 | | pagina 2